אדוות הינה מיזם משותף למשרד החינוך וארגון מעוז, אשר נועדה לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת החינוך. המיזם שואף לייצר שפה משותפת סביב אתגרי הליבה של מערכת החינוך, להגדיל את האמון בין השחקנים הבכירים במוקדי ההשפעה השונים של המערכת, לפתח את המנהיגים הקיימים במערכת החינוך, ליצור רשת של מנהיגים המחוללים שינויים משמעותיים במשותף ולקדם באפקטיביות תהליכי שינוי שייטיבו עם התלמידים, צוותי החינוך והמערכת

לצערנו, ההרשמה לתוכנית אדוות של מעוז ועתודות לישראל סגורה

רוצים לקבל תזכורת לפני שמתחילה ההרשמה למחזור הבא?

לחצו כאן

חזון המיזם

מנהיגות חינוכית הפועלת במשותף אל מול אתגרי מערכת החינוך בישראל, תוך חתירה ליצירת שפה משותפת והכנת המערכת לעתיד דינמי, בלתי צפוי ומשתנה

מטרות התוכנית

רשת בכירה משפיעה

בניית רשת בכירה של מנהיגות ומנהיגים משפיעים המקדמים תפיסה ממלכתית במערכת החינוך

הובלת תהליכי שינוי

קידום והובלה של תהליכי שינוי אפקטיביים במערכת החינוך

קידום ראייה מערכתית ואמון

קידום ראייה מערכתית ואמון בין ארגונים שונים וקהילות שונות בתוך מערכת החינוך המיוצגים ע”י העמיתים וחבר הרשת

פיתוח אישי ומקצועי

פיתוח אישי ומקצועי של העמיתים וחברי הרשת, בדגש על יכולות מנהיגות ומיומנויות ניהול ארגוניות מערכתיות

מסגרת התוכנית

כשבעה שבועות של למידה אינטנסיבית הפרוסים לאורך השנה, מתוכם כעשרה ימי למידה בארה”ב שבוע מתוכם באוניברסיטת הרווארד

פורמט של Training Job The On המאפשר להמשיך בעבודה בד בבד עם ההשתתפות בתוכנית, תוך חיכוך מתמיד עם אתגרי המציאות

הכרת המרחב הציבורי ברמה הקהילתית, המוניציפלית, הלאומית והבינלאומית תוך עיסוק בשאלות ערכיות וזהותיות בדגש על עולם החינוך

היכרות עם גורמים ממשל שונים בעלי השפעה במערכת החינוך, הרצאות וסדנאות בנושא הובלת שינוי ועוד.

למידת עמיתים והתייעצות משותפת אודות האתגרים שנמצאים על שולחן העבודה של עמיתי התוכנית.

תוכנית מאיצים ייעודית הכוללת הקניית כלים מקצועיים, משאבים, ורתימת מומחים לטובת האצת פרויקטים משולחן העבודה

תהליך המיון

תהליך המיון כולל ארבעה שלבים: שאלון הרשמה ראשוני, יום הערכה, ראיונות ממליצים וועדת קבלה מול נציגי הועד המנהל ונציגי צוות מעוז.

  • נוכחות פיזית ביום הערכה ובוועדת הקבלה הינה תנאי הכרחי להמשך התהליך!
  • בשלבים המתקדמים של המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור ממונה.
  • תאריכי תהליך המיון (ימי הערכה וועדות הקבלה) אינם סופיים וייתכנו שינויים.

שלב א

שאלון הרשמה אחיד לכלל התוכניות.

שלב ב

יום הערכה הכולל חלק קבוצתי וחלק אישי.

שלב ג

ראיונות ממליצים.

שלב ד

ועדת קבלה – ראיון עם השותפים מארגון מעוז, עתודות לישראל והמשרד הממשלתי, צוות התוכנית ונציגים של חברי רשת מעוז.

מידע נוסף

לשאלות ניתן ליצור קשר ב – [email protected]

לתזכורת הרשמה לתכנית לחץ כאן

עמיתי אדוות

מחזור א'

אורי ארבל

יועץ עצמאי

רקע מקצועי

אורי עצמאי ועוסק בתכנון מדיניות מערכתית וארגונית, בליווי וייעוץ למנהלות/ים ומרצה בתחומי אחריות ומדיניות. לפני כן ניהל את אגף החינוך בעיריית כפר סבא וקודם לכן את אגף החינוך בעיריית רמת השרון. טרום המעבר למרחב המוניציפאלי הקים את הפקולטה לחברה ולתרבות במכללת בית ברל וכיהן כדיקאן, ולפני כן כיהן כראש בית הספר לחברה ולממשל במכללה. בעל תואר שלישי במדיניות ציבורית, מרצה בכיר באוניברסיטת בר-אילן, והיה מרצה מן החוץ באוניברסיטת ת"א, באוניב' חיפה, באוניב' בן גוריון, באוניב' רייכמן. היה עמית מחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה, חבר בוועד המנהל של האגודה הישראלית למדע המדינה, וכיהן כחבר במליאת רשות השידור וכחבר הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן. אורי פרסם חמישה ספרים ולמעלה מעשרים וחמישה מאמרים מדעיים וניירות מדיניות בתחומי המדיניות הציבורית, רגולציה ואחריות ציבורית.

אילן בן יעקב

VP Learning Experience ב-MindCET, מרכז ליזמות טכנולוגית-חינוכית של מט"ח

רקע מקצועי

אילן משמש כמנהל פדגוגי ב- MindCET - מרכז לחדשנות טכנולוגית-חינוכית מבית מט"ח. במסגרת זו הוא מרכז את EdTech ועוסק בליווי פדגוגי של חברות סטארטאפ בתחום הפעילות החינוכית של המרכז, שכוללת תוכנית ליזמות מורים, קהילות מורים מתנסים בטכנולוגיות, ליווי תהליכי חדשנות פדגוגית-טכנולוגית בבתי ספר ועוד. קודם לכן שימש כשליח חינוך והוראה בטורונטו, קנדה, ולפני כן עסק בפיתוח תוכניות לימודים במכון למורשת בן-גוריון ולימד יהדות במסגרות שונות. אילן הוא בוגר מחזור א' של ישיבת ההסדר בירוחם ושירת במסגרתה כלוחם בחטיבת גבעתי.

אילנה נולמן

מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער

רקע מקצועי

אילנה מנהלת את המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער. לפני כן ניהלה את אגף החינוך באריאל. בעבר ניהלה גם את התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות (יאסא) בירושלים - תיכון ארצי-פנימייתי לתלמידים מחוננים ומצטיינים. היא הקימה וניהלה את חטיבת הביניים היובל באריאל, ובמהלך תפקידה זכתה בשני פרסי חינוך – ממשרד החינוך וממכון משואה. היא מתמחה בתחום החינוך למצוינות ומצוינות בחינוך, ומובילה באריאל תוכנית חינוכית חדשנית בשם גרמ"ר (ע”ש גרדנר, רנזולי, מיטרה ורובינסון). אילנה הייתה מההוגים, הכותבים והמובילים של תוכנית עוז לתמורה - הרפורמה במערכת העל-יסודית.

אילת כהן מלקמן

היועצת המשפטית למשרד החינוך

אילת כהן מלקמן

היועצת המשפטית למשרד החינוך

רקע מקצועי

אילת היא היועצת המשפטית למשרד החינוך.

אסנת ספורטה

סמנכ"ל עיריית חדרה וחברת מועצת העיר כפר סבא

רקע מקצועי

אסנת היא סמנכ"ל עיריית חדרה ומכהנת כראש מינהל חבק"ל הממונה על אגפי החינוך, הרווחה, התרבות, האירועים, הספורט, הנוער, הצעירים והקהילה בעיר. במסגרת פעילותה הציבורית היא מכהנת כחברת מועצת עיריית כפר סבא וחברה בוועדת התכנון והבנייה, בוועדת החינוך ובוועדת הביקורת. בתפקידיה הקודמים ניהלה את אגף החינוך בחולון, הובילה באוניברסיטת תל אביב את מחקר בתי הספר הניסויים בישראל, הקימה וניהלה בית ספר ברעננה, הרצתה במסלול לתואר שני במדיניות חינוך ושימשה כיועצת למנהלי בתי ספר חדשניים. אסנת פעילה במיזמים שונים להתחדשות מערכת החינוך הציבורי בישראל.

אתי בינדר

מפקחת כוללת על בתי ספר יסודיים של המחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

אתי היא מפקחת כוללת על בתי ספר יסודיים של המחוז החרדי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה, היא אחראית על 30 בתי ספר יסודיים חרדיים לבנות ועל מוסדות הממ"ח (ממלכתי חרדי) וממונה ויו"ר הוועדה לקידום הישגים במחוז. יש לה תואר ראשון בחינוך ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית, והיא בוגרת בית הספר מנדל למנהיגות בתוכנית ייחודית - שלוחי ציבור - המכשירה שכבת מנהיגות ציבורית בקהילה החרדית ופועלת לקידום תהליך השתלבותה בחברה הישראלית. במסגרת התוכנית הכינה אתי נייר עמדה הדן בנשים בעלות קריירה בחברה החרדית.

בניהו טבילה

סמנכ״ל עמותת לשם, חבר סגל במכון מנדל

רקע מקצועי

בניהו משמש כסמנכ"ל עמותת לשם, חבר סגל במכון מנדל. בתפקידו הקודם היה מפקח כולל עי''ס במחוז החרדי במשרד החינוך וכרפרנט לתוכניות המחוז בעי''ס בנים. תוכניות אלה כוללות מיזם להשלמת בגרויות לבוגרי ישיבות קטנות, תוכנית להאצת פתיחת ישיבות תיכוניות חרדיות ועוד. במהלך עבודתו יזם את פתיחתם של בתי הספר הראשונים בזרם החרדי-רשמי, ועל כך הוכר על ידי המשרד כעובד מצטיין. ניסיונו החינוכי של בניהו כולל בין היתר הוראה בבתי ספר ובמכללות להכשרת עובדי הוראה, ואת הקמתה וניהולה של ישיבת תורת חיים בצפת בשנים תשס''ז-תשע''א.

גיל חדש

מנהל אגף חינוך בשדרות

רקע מקצועי

גיל מנהל את אגף החינוך בעיר שדרות. לפני כן ניהל את תוכנית אקדמיה-כיתה, שמטרתה טיוב ההכשרה להוראה וקידום השותפות בין המחוז, האקדמיה והרשות המקומית. קודם לכן ניהל את בית הספר הדמוקרטי ע”ש נדב במודיעין, היה שותף להקמת כפר הנוער נירים לנוער בסיכון בקצה הרצף בבוסתן הגליל, ושימש בו כמנהל בית הספר וכסגן מנהל הכפר. גיל החל את דרכו החינוכית כמורה וכמחנך בבית הספר המקיף גילה בירושלים, כמוביל תוכנית מנהיגות עצמית במכון ברנקו וייס וכמדריך וכשותף לצוות ההקמה של המכינה הקדם צבאית החילונית הראשונה, מכינת נחשון. במשך כשבע שנים הדריך במהלך חופשות הקיץ במחנות הקיץ של תנועת בני ברית בארצות הברית בנושאי מנהיגות, יהדות וציונות.

דנה פייניק

מנכ"לית חותם

רקע מקצועי

דנה היא מנכל"ית חותם. לפני כן הובילה רפורמה בחינוך המקצועי שבפיקוח האגף להכשרה מקצועית ובתפקידה הקודם כיהנה כמנכ"לית רשת דרור בתי חינוך, והובילה את הקמתה של פנימייה למנהיגות ולעשייה חברתית במצפה רמון ואת הקמתו של בית ספר דרור רמלה לנוער ערבי נושר. היא יצרה מודלים לפעולה מחוללת שינוי בבתי ספר ציבוריים - בתי ספר חברתיים ואת תוכנית החברותאים. כמו כן יזמה והובילה את הקמתה של המכינה הקדם צבאית יפתח לנוער בסיכון, הייתה שותפה בהקמת גני ילדים חברתיים והובילה את הקמתן של מכללות להכשרת מטפלים קהילתיים בזקנים ואת הקמתו של בית ספר דרור גליל למקצועות המחר. לפני כן ריכזה והובילה את הקמתם של עשרה בתי ילדים ונוער בשכונות ונטלה חלק בהקמתם של בית ספר אדם חברה וטבע בכרמיאל ושל חברת הנוער אשבל - פנימייה לנוער במצוקה. בתחילת דרכה המקצועית היא חינכה כיתה, ריכזה שכבה ושימשה רכזת חברתית בבית חינוך אופק. בשנת 1997 הייתה דנה חלק מקבוצת צעירים שהקימה את הקיבוץ החינוכי אשבל.

וליד מג’אדלה

מנהל אגף החינוך בעיריית באקה אל גרבייה

רקע מקצועי

וליד נולד בבאקה אל גרבייה וסיים שם את לימודיו התיכוניים. בשנת 1991 סיים אל לימודיו האקדמיים באוניברסיטת בן גוריון בפקולטה להנדסת מכונות ובאותה שנה החל לעבוד כמורה וכרכז המגמה הטכנולוגית בתיכון באקה. בשנת 1997 הוא התמנה לנהל את בית הספר ונשא בתפקיד עד שנת 2007, שבה החל לנהל את אגף החינוך בעירייה. במסגרת תפקידו וליד אחראי על כל מערך החינוך - גילאי 18-3 בחינוך הרגיל וגילאי 21-3 בחינוך המיוחד. מערכת החינוך בבאקה משגשגת ומותאמת להתפתחות הטכנולוגית בעולם.

יאיר שחל

סמנכ"ל, מ.א בנימין אחראי על אגף חינוך רווחה ומתנס

רקע מקצועי

יאיר משמש כמזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא בישראל. במסגרת תפקידו הוא מנהל את התנועה מבחינה אידאולוגית וחינוכית. תנועת הנוער בני עקיבא היא תנועת הנוער הגדולה ביותר בציונות הדתית ומונה 60,000 חניכים. קודם לכן שימש יאיר כסמזכ"ל התנועה בתחומי בוגרים ומינהל כספי. את דרכו התחיל כרכז מחוז דרום בתנועה, וריכז את הפעילות בסניפיה.

יעל נאמן ברק

מנכ"לית קרן לאוטמן

רקע מקצועי

יעל בחרה לעסוק בתחום החינוך אחרי שנים שבהן עסקה בעריכת דין בתחום המינהלי והפרטי. היא לימדה בבית ספר תיכון ועבדה שנתיים כמחנכת כיתה וכמורה לאזרחות וליהדות. לאחר מכן עברה לעבוד בארגוני חברה אזרחית, ובמסגרת זו עבדה כמנחה בעמותות העוסקות בזהות יהודית, ניהלה את סניף חיפה והצפון של עמותת גשר ועבדה בעמותת אשלים של ג'וינט ישראל כמנהלת תוכניות בתחום ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים. משנת 2008 מכהנת יעל כמנכ"לית קרן לאוטמן, העוסקת בחינוך ובקידום השוויון והשותפות בין אזרחי ישראל עסקה

יפה מור-ישר

מנכ"לית מסר טכנולוגיות מידע בע"מ

רקע מקצועי

בין השנים 2013-2022 מפקחת מחוז במחוז העיר ירושלים (מנח"י) במשרד החינוך. במסגרת תפקידה יפה היתה אחראית על כל הפיקוח בעיר ירושלים בכל רצפי הגיל, בממלכתי יהודי וערבי ובממלכתי דתי, בהיבטי פדגוגיה, תקציב ומינהל. כמו כן, הובילה את יישום החלטת ממשלה 3790 , תכנית החומש למזרח ירושלים עם משרדי ממשלה נוספים ועיריית ירושלים. עד לשנת 2017 שימשה בד בבד כממלאת מקום סגנית פדגוגית מנהל מחוז חרדי, והייתה שותפה בהקמת המחוז החרדי במשרד החינוך. היא זכתה בפרס עובד מצטיין על הישגים מיוחדים במשרד. קודם לכן שימשה יפה בתפקיד מנהלת בית ספר, ואחר כך עבדה כמפקחת ביקור סדיר.

ירדן בן חורין

מנהל יחידת מנהיגות ומצויינות צעירה במדעים במכון דוידסון

רקע מקצועי

ירדן מנהל את יחידת המנהיגות והמצוינות הצעירה במדעים במכון דוידסון לחינוך מדעי. בתפקידו הקודם הוא ניהל שם את יחידת התלמידים, שאחראית על הפעילויות המדעיות והחינוכיות במכון לתלמידים מצטיינים במדעים, ומפעילה פעילויות מדעיות לכלל התלמידים ברחבי הארץ, ופעילויות ייחודיות לתלמידים בסיכון. לפני כן הוא ניהל את רשת בתי הספר השש-שנתיים במכון ברנקו וייס, ואת בית הספר הראשון של המכון לנוער בסיכון. ירדן מנחה סדנאות במגוון מסגרות ומחבר הספר "חשיבה המצאתית" בהוצאת מכון ברנקו וייס. הוא היה מורה לכימיה בעמותה למצוינות בחינוך ובבתי ספר בירושלים ולימד קורס במסגרת הכשרת מורים במחלקה לחינוך באוניברסיטה העברית. לפני שעבר לחינוך הוא עבד כמתכנת וכמנהל פרויקטים בחברת מחשבים.

ישראל גולומב

מנכ"ל רשת הגנים של אגודת ישראל

רקע מקצועי

ישראל מכהן כמנכ"ל רשת הגנים של אגודת ישראל משנת 2015. במסגרת תפקידו, הוא מנהל כ-350 גני ילדים שבבעלות הרשת בפריסה ארצית של -32 רשויות מקומיות. משנת 2005 הוא רכז פורום הרשויות המקומיות במרכז השלטון המקומי ומקדם פרויקטים בתחום החינוך והתרבות. בתפקידו הקודם, ניהל ישראל את לשכתו של סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורי מקלב, ובמסגרת זו הוביל שורה של תיקונים בחוקים צרכניים המתמקדים בהגנה ובסיוע לכל אזרח.

לארה מובאריכי

ראש אגף החינוך הערבי במנהל חינוך ירושלים (מנח"י) בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

לארה התחילה את דרכה המקצועית במערכת החינוך של מזרח ירושלים. היא עבדה שנה כמורה לחינוך מיוחד וניהלה בית ספר לילדים עם שיתוק מוחי במשך שש שנים. לאחר מכן התקדמה לתפקיד סגנית הממונה על החינוך הערבי בעיריית ירושלים, וכיהנה בתפקיד זה שבע שנים, ובשנת 2010 התמנתה לתפקיד הממונה על מערכת החינוך של מזרח ירושלים. כששודרגה המחלקה לחינוך ערבי לאגף, שודרג בהתאם תפקידה של לארה לראש אגף החינוך הערבי. כנציגת העירייה, היא מכהנת כחברת דירקטוריון בחברת החשמל מזרח ירושלים, בתיאטרון ירושלים ובמפעלי ביוב וטיהור ירושלים.

לינה בולוס

חברת הנהלה, המכללה האקדמית סכנין ראש היחידה לאיכות ולמצויינות ראש תכנית רג"ב הנהלת תכנית פריזמה

רקע מקצועי

לינה מכהנת כחברת הנהלה, ראש היחידה לאיכות ולמצוינות וראש תכנית מצוינים להוראה במכללה האקדמית סכנין. בעבר היא שימשה גם כראש היחידה לקשרי חוץ במכללה האקדמית סכנין. בתפקידה הקודם לינה כיהנה כראש תכנית רג"ב (תכנית המצוינים במכללות האקדמיות לחינוך) במכללת סכנין להכשרת עובדי הוראה. במסגרת תפקידה לינה הייתה אחראית לעיצוב, לבניית התכנים ולניהול התקציב של תכנית רג"ב במכללה. מאז 2001 לינה מרצה ללימודי תואר ראשון ושני במכללות. מאז 2014 לינה היא רפרנטית של החינוך הערבי במל"ג ומרכזת תכנית חינוך לחיי קריירה. יתר על כן, לינה שימשה כמתכללת תכנית "אתגרים" במינהל עובדי הוראה במשרד החינוך.

מוהנא פארס

סמנכ"ל וראש מינהל חינוך טכנולוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

מוהנא הוא מנהל אגף בכיר תוכניות לאומיות ואחראי מנהל מדע וטכנולוגיה, משרד החינוך. בשנים 2014- 2009 הוא שימש כממונה הארצי על החינוך הדרוזי והצ'רקסי, וקודם לכן היה מפקח מחוז הצפון על החינוך הדרוזי. בשנים 2007-2003 , ולאחר סיום לימודים של שנתיים במכון מנדל למנהיגות, עבד מוהנא במטה המשרד בירושלים ביישום דוח שושני לתקצוב דיפרנציאלי וכממונה על שכר מורים במינהל כלכלה ותקציבים. מוהנא הקים וניהל את בית הספר התיכון למדעים בירכא ואת בית הספר הקהילתי בחורפיש. קודם לכן היה מורה למתמטיקה ולמדעי המחשב בכמה בתי ספר תיכוניים בגליל.

מיכאל דור

סמנכ"ל רשת פרח (ארחות חינוך)

רקע מקצועי

משנת 2014 מיכאל הוא סמנכ"ל רשת פרח (ארחות חינוך) בישראל, המאגדת את מרכז מוסדות החינוך באלעד, ברמת דוד - חינוך מיוחד, וברשת המעונות בשבילי החינוך. בשנת 2004 הוא היה ממקימי מוסדות אלו, ובמסגרת תפקידו הוא אחראי על קבלת החלטות ברמה האסטרטגית וברמה השוטפת ומייצג את פעילות העמותה במשרדי הממשלה. כמו כן הוא חבר ההנהלה של כפר הנוער סיטרין ועד שנת 2013 גם היה מנכ"ל כפר נוער זה, המעלה תלמידים מחבר העמים במסגרת תוכנית נעל"ה. במסגרת זו הוא יזם וייסד מסגרת ייחודית לנוער חרדי מאתגר עם לימודי קודש לצד לימודי ליב"ה ובגרות. בעבר שימש מיכאל כסמנכ"ל רשת החינוך אור אבנר בישראל, וקודם לכן היה מנכ"ל מוסדות אור המלך ומנכ"ל רשת מוסדות דיסקין בירושלים.

מיכל דה האן

סגנית פדגוגית במינהל החינוך הדתי במשרד החינוך

רקע מקצועי

מיכל היא סגנית פדגוגית במינהל החינוך הדתי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא אחראית על הלמידה בחמ"ד, על פיתוח תוכניות ייחודיות בהלימה לאבני הדרך של החמ"ד וליעדי משרד החינוך, על החינוך המיוחד, על קליטת עולים, על החינוך החברתי-ערכי-רגשי, ועל פיתוח הכשרות והשתלמויות בחמ"ד. לפני כן היא ניהלה את יחידת החמ"ד במינהל חברה ונוער ועסקה בטיפוח זהות ציונית דתית ובהטמעת תוכניות לתפיסה חינוכית ערכית, וקודם לכן הייתה מפקחת במחוז מרכז וניהלה את תחום המנהיגות בחמ"ד. מיכל החלה את דרכה המקצועית כמורה באולפנת השומרון באלקנה שבה שימשה גם כמחנכת, כרכזת חינוך חברתי, כמורה מגישה לבגרות וכסגנית.

מירב זרביב

מנהלת אגף מו"פ, ניסויים ויוזמות במינהל הפדגוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

מירב היא מנהלת אגף מו"פ, ניסויים ויוזמות במינהל הפדגוגי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא אחראית על יחידות פיתוח במשרד החינוך המלוות יחידות מטה, מוסדות חינוך, רשויות מקומיות ויזמים לפיתוח מענים פדגוגיים, חדשניים ואסטרטגיים למערכת החינוך. בעבר שימשה מירב כמפקחת ארצית ממונה על התוכנית מרחבי חינוך - אזורי בחירה מבוקרת, שפעלה בכ- 700 בתי ספר ברחבי הארץ, ובנוסף הייתה מרצה, חוקרת, ומרכזת יחידת מו"פ באקדמיה.

משה הרשקוביץ

מנהל תחום מחקר והוראה בבית הציונות הדתית. ומנטור לליוי מנהלים וצוותי ניהול

רקע מקצועי

משה הרשקוביץ הוא ד"ר למשפטים ואיש חינוך. כיום עצמאי - מלוה ארגונים בתהליכי חשיבה ושינוי לעיצוב תמונת עתיד ואסטרטגיה ניהולית. וראש תחום מחקר הוראה בבית הציונות הדתית. בעבר בין השנים 1019-2021 - משה ניהל מרחב חינוך ברשת יב"ע והיה אחראי בין היתר על הכשרה ופיתוח הסגל הניהולי ברשת. לצד עבודת הניהול כיהן כראש מדרשה לבנות - מדרשת בארי בפרדס חנה-כרכור. לפני כן, בין השנים 2017-2018, ניהל משה את קריית החינוך - חקלאי ברנקוויס פרדס חנה כרכור. ארבע שנים קודם לכן ניהל משה את הקריה המדעית הטכנולוגית אורט לוד. בנוסף, היה מרצה לחינוך ולמשפט במכללות תלפיות בחולון, אונו בירושלים.

עאדל חטיב

מנהל מחוז צפון, החברה למתנ"סים

רקע מקצועי

עאדל הוא משנה למנכ"ל, משרד התרבות והספורט. לפני כן במסגרת תפקידו במחוז צפון עאדל היה אחראי לליווי מקצועי ואסטרטגי של מנהלי המרכזים הקהילתיים ב 34- יישובים באזור הצפון (מן המגזרים השונים בחברה הישראלית )ערים, כפרים ומועצות אזוריות. לפני כן ניהל עאדל במשך 15 שנים את המרכז הקהילתי בתמרה, ובמסגרתזו הקים שלוחות בעיר בתחומי הגיל הרך, נוער, תרבות, מוזיקה ואמנות, וכן מרכז למידה לאורח החיים. עאדל הוא פעיל חברתי בסיוע לאנשים המבקשים ליווי ועזרה רפואית, והיה שותף להקמת עמותת תנו לנזקקים לחיות (ע"ר), המגייסת תרומות ועוזרת בעיקר בנושא מכשור רפואי והשתלות בארץ ובחו"ל.

עינב לוק

מנהלת אגף בכיר שירות פסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך

רקע מקצועי

עינב היא מנהלת אגף בכיר שירות פסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך. בתפקידה הקודם היא כיהנה כמנהלת אגף תוכניות סיוע ומניעה – גם הוא במסגרת זו ושם היא הובילה פיתוח של תוכניות מערכתיות לקידום רווחה נפשית ולצמצום התנהגויות סיכון במערכת החינוך. התוכניות הנ"ל עוסקות באקלים מיטבי, בצמצום אלימות ובריונות, בקידום מיניות בריאה, במניעת פגיעה מינית בקרב ילדים ומתבגרים, במניעת שימוש לרעה בסמים, אלכוהול וטבק, בקידום התנהלות מיטבית ברשת ובמניעת פגיעה מקוונת, בכישורי חיים ובקידום שותפות הורים ומערכת החינוך. לפני כן היא הייתה מנהלת היחידה לקידום אקלים מיטבי וצמצום אלימות בשפ"י ובמסגרת זאת הייתה אחראית על פיתוח התוכנית המערכתית המופעלת בישראל בתחומי האקלים, האלימות וההתמודדות עם בעיות התנהגות תוך יצירת התאמות תרבותיות ומגזריות והתאמה למציאות המשתנה. את דרכה החלה עינב כיועצת חינוכית בבית ספר יסודי בבאר שבע, ובהמשך הייתה מדריכה במחוז דרום לקידום אקלים מיטבי ולצמצום אלימות ושם הובילה תהליכים רשותיים והדריכה בתי ספר רבים בכל שלבי החינוך הממלכתי ובחברה הבדואית.

פארס טויל

מנהל אגף א' רישוי מוסדות חינוך מוכר שאינו רשמי משרד החינוך, מנהל רישוי בקרה ואכיפה

רקע מקצועי

משנת 2011 פארס משמש כמנהל אגף רישוי מוסדות חינוך מוכר שאינו רשמי במשרד החינוך. נוסף לכך הוא אחראי למוסדות ללימודי הפסיכומטרי והשפות, וחבר דירקטוריון במועצת לפיתוח העיר ירושלים. קודם לתפקידיו הנוכחים שימש פארס כמבקר רשויות מקומיות מטעם משרד הפנים. בשנת 2013 ו 2015- נבחר עם עובדי אגפו לצוות המצטיין של משרד החינוך. את שירותו הצבאי סיים כסמ"ר בחיל. מודיעין ביחידת 8200.

פזית גבאי אלגי

מנהלת מחלקת החינוך היסודי בעיריית באר שבע

רקע מקצועי

פזית היא מנהלת מחלקת החינוך היסודי בעיריית באר שבע ועמיתה בתוכנית מנדל למנהיגות חינוכית. בתפקידה הקודם עבדה באגף מו"פ במשרד החינוך בתוכנית פתיחת אזורי רישום וחיזוק ייחודיות בתי הספר. בשנים 2015-2018 היא שימשה כסגנית מינהל החינוך בעיריית דימונה וקודם לכן עבדה במשך שש שנים כמנהלת יישובית של 360 - התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון. במקביל, היא עבדה כפסיכולוגית בתחנה הפסיכולוגית בדימונה וכמרצה מן החוץ במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון. פזית היא פסיכולוגית במקצועה, בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה חינוכית מאוניברסיטת בן-גוריון.

רנא פאהום

מנהלת המרכז לחיים משותפים וחברת הנהלה - מכון שלום הרטמן

רקע מקצועי

רנא היא מנהלת המרכז לחיים משותפים וחברת ההנהלה במכון שלום הרטמן. בעברה הייתה מנכ״לית ימקא ירושלים וחברת שלוש הקשתות עד ינואר 2022. בשנת 1998 ייסדה רנא בשכונת אבו טור שבירושלים בית ספר חטיבת ביניים לבנות, וניהלה אותו במשך 14 שנים. במהלך השנים צמח בית הספר משלוש כיתות ל 15- כיתות, ונקט גישה מיוחדת של דגש על מדעים, שפות וחינוך לערכים הומאניים ופמיניסטיים. בהמשך התמנתה רנא להיות מפקחת כוללת לבתי ספר יסודיים במנחי. לצד תפקידה זה היא שימשה כרפרנטית להכשרת מנהלים במזרח העיר ירושלים. במהלך השנים שקדמו לניהול עבדה רנא כמורה וכמדריכה במשרד החינוך, הייתה מתרגלת ועוזרת הוראה באוניברסיטה העברית בחוג בלשנות אנגלית, ומורה לאנגלית בחוג לאנגלית כשפה זרה. רנא חברת ועד מנהל במוזיאון לאומנות האיסלאם, חברת המועצה הישראלית לתרבות ואומנות, וחברת ועד מנהל בעמותת לביא, העמותה העירונית לפיתוח החינוך בירושלים.

שי פרוכטמן

יו״ר איגוד מנהלי מחלקות חינוך, מנהל אגף חינוך מועצה מקומית אבן יהודה

רקע מקצועי

שי מנהל כיום את מחלקת החינוך באבן יהודה ואחראי על כך שלבי הגיל במערכת החינוך. בעבר היה מנהל אגף חינוך בעיריית נתניה. במשך שמונה שנים  ניהל את בית ספר אשלים בחולון, והוביל יחד עם הצוות לזכייה בתעודות הצטיינות רבות. שי שימש מרצה ומנחה פדגוגי במסלול להיסטוריה במכללת סמינר הקיבוצים, ובעבר היה מחנך בבית חינוך א"ד גורדון שבתל אביב.

שירה נבון

סמנכ"ל אסטרטגיה ושיווק, אוניברסיטת תל אביב

רקע מקצועי

שירה היא מנהלת ומפתחת את יחידת סגנית הנשיא לאסטרטגיה באוניברסיטת חיפה. במסגרת תפקידי אני אחראית על הובלת תהליכים אסטרטגיים בארגון ובעיקר על בניית תכנית רב שנתית ובניית תכנית עבודה ליישומה. כמו כן, אחראית על הובלת מהלכים לפיתוח האוניברסיטה, קיום קשרי ממשל ועוד.

תמיר גבאי

מנהל פיתוח עסקי ושותפויות במכון הדמוקרטי

רקע מקצועי

תמיר עובד במכון הדמוקרטי כמנהל פיתוח עסקי, כיועץ אסטרטגי בהובלת תהליכי שינוי ברשויות מקומיות וכחבר בהנהלת המכון. קודם לכן הוא כיהן כראש התוכנית האקדמית החממה ליזמות חינוכית חברתית, כמנהל תוכניות וכחבר הנהלה. בעבר הוא ניהל תוכניות ייחודיות לנוער וילדים בסיכון ברשויות מקומיות. את תפקידיו החינוכיים התחיל תמיר בתנועת הצופים, שם מילא תפקידי ריכוז חינוכי בסניפים (שבטים) וניהל את אזור הנהגה צפון של התנועה.

מחזור ב'

אדורה אלעיס

מנהלת תחום חינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים במוקד 105

רקע מקצועי

אדורה היא נציגת משרד החינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת - מוקד 105. יועצת חינוכית בהכשרתה. את דרכה החלה כיועצת חינוכית בבית הספר האורתודוקסי ברמלה. בהמשך שימשה כיועצת גיל רך מחוזית בחברה הערבית במחוז מרכז, וכן מדריכה לאקלים חינוכי מיטבי בחברה הערבית. אדורה כיהנה במשך שנתיים בתפקיד ממלאת מקום המפקחת על הייעוץ בחברה הערבית במחוז המרכז. כיום היא יועצת בכירה בחברה הערבית במחוז המרכז ומדריכה ארצית המרכזת את תחום האקלים ומניעת האלימות בחברה הערבית. במסגרת תפקידיה היא רפרנטית גיל רך ומפקחת מתכללת בחירום. בנוסף, היא חברה בוועדת ערכים. אדורה השתתפה בכנסים ונשאה במחוז המרכז הרצאות על מנהיגות נשים, פיתוח מקצועי ופערים מגדריים במערכת החינוך ורשתיות.

אורנה מיטמיגר סטי

מנהלת אגף רכש מכרזים והתקשרויות במשרד החינוך

רקע מקצועי

אורנה מנהלת את אגף רכש מכרזים והתקשרויות במשרד החינוך. במסגרת התפקיד היא ממונה על תהליכי הרכש המשרדיים, על תפעולם ועל גיבוש מדיניות הרכש של המשרד. בתפקידה הקודם עבדה באגף לחינוך על-יסודי בתפקידי מינהל שונים, ובהם ניהול וביצוע תקציב האגף, חברות בצוות הניהול, ארגון כנסים והשתלמויות ועוד.

אינה זלצמן

סמנכ"לית בכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

אינה היא סמנכ"לית בכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. המינהל אחראי על ניהול כל המערך הפדגוגי של מוסדות החינוך בישראל בשכבות הגיל השונות, תוך תכנון אינטגרטיבי, פיתוח והקצאה של משאבים פדגוגיים, כלים ואמצעים הנדרשים ליישום מדיניות המשרד. בעבר שמשה כמפקחת מחוזית במחוז ירושלים בשנים 2014-2019, הובילה את מערך הפיקוח וההדרכה במחוז מבחינה פדגוגית, ארגונית ומנהלית, ותכללה מגוון תחומים: המגזר השלישי, ממוני תכנון, למידה משמעותית, חינוך ערכי, חינוך בלתי פורמלי, חינוך מיוחד, ייעוץ ותוכניות אסטרטגיות בחברה הערבית. במחוז אף כיהנה כיו"ר הוועדה לקידום הישגים, רפרנטית לנושא מחוננים ומצטיינים וכן לנושא מדידה והערכה – ראמ"ה. בנוסף, הייתה מפקחת רשותית במעלה אדומים, מטה יהודה ואבו גוש, ומפקחת ממונה על הקשר עם יהודי התפוצות -"שותפות יחד". במהלך השנים מילאה תפקידים נוספים במטה המשרד ובהם: חברה בוועדה להסדרת מעמדם של מרכזי הפסג"ה, חברה בוועדה להסדרת מערך הנתונים המשרדי, יו"ר ועדה ארצית מטעם משרד החינוך בנושא סייעות רפואיות בשיתוף משרד הבריאות, יו"ר הוועדה הארצית ליישום דו"ח דורנר, חברה בוועדה להסדרת מעמדם של מרכזי המחוננים ועוד. לצד כל אלה אינה היא חברה בוועד המנהל של אבני ראשה. בתקופת כהונתה כמנהלת מגדים – בית ספר יסודי ממלכתי במעלה אדומים – זכה בית הספר בתעודות הערכה על הישגים לימודיים, הערכה ומדידה, חינוך ערכי וקידום בריאות, ושימש כמעבדה לכתיבת תבחינים לבתי ספר מקדמי בריאות בארץ ובית ספר מדגים בתחום החינוך הערכי. אינה זכתה בפרס העובד המצטיין של משרד החינוך על מצוינות אישית לשנת 2015.

אלחנן רוזנפלד

מרצה ומדריך פדגוגי מכון להכשרת מורים

רקע מקצועי

אלחנן הוא איש חינוך יועץ ויזם חינוכי.

ביתיה מלאך

מנהלת בית הספר היסודי הממלכתי-חרדי בנות ירושלים

רקע מקצועי

משנת 2014 ביתיה מנהלת את בית הספר הממלכתי חרדי בנות ירושלים. במסגרת תפקידה היא בונה תוכניות המותאמות לבנות החרדיות ומשלבות בין לימודי קודש ברמה גבוהה לבין לימודי חול, כולל טכנולוגיה המותאמת לאורח החיים החרדי. קודם לכן עבדה כמנהלת בגני חינוך מיוחד ובהדרכת גננות בחינוך המיוחד מטעם משרד החינוך. בכובעה השני התנדבה ביתיה בארגון אם הבנים במערך התמיכה לאימהות ולמשפחות חד-הוריות.

ג’בר אבו אלקיעאן

מפקח רשותי, משרד החינוך מינהל חברה ונוער, דרום באר שבע

רקע מקצועי

ג'בר הוא מפקח רשותי, משרד החינוך מינהל חברה ונוער, דרום באר שבע. לפני כן היה מפקח רשותי במינהל חברה ונוער במחוז דרום, משרד החינוך. במסגרת תפקידו היה ממונה על החינוך הבלתי פורמלי בחברה הבדואית בדרום, פיקח על החינוך החברתי הקהילתי והערכי, על המעורבות החברתית ועל מועצות התלמידים בשעות בית הספר. בשעות אחר הצהריים היה אחראי לפעילות הבלתי פורמלית ועל תרבות הפנאי ברשויות המקומיות, המתקיימת במסגרת מחלקות הנוער, ועל הפעילות  החברתית הקהילתית, התנועות וארגוני הנוער, המנהיגות הצעירה הייצוגית והייעודית. עוד הוא ריכז מטעם המחוז את תוכנית "אתגרים" לקידום החינוך הבלתי פורמלי בחברה הערבית הבדואית בדרום. בשנים 1998–2007 עבד ג'אבר בבית הספר מקיף עמל תל שבע ומילא שם שורה של תפקידים: מורה, מחנך, רכז שכבה, מורה לאנגלית ולגיאוגרפיה, מדריך של"ח וידיעת הארץ ורכז טיולים, רכז חינוך חברתי וחבר צוות הנהלה. כן היה שותף בצוות המחוזי של כותבי התוכניות ומנחי של"ח במחוז. נוסף על כך היה מדריך ורכז נוער, מדריך נוער בסיכון ומדריך טיולים וחוגי סיור בחברה להגנת טבע, ושימש כמורה חונך למורים חדשים בגיאוגרפיה ושל"ח ובידיעת הארץ.

דבורה (דבי) נידרברג

מייסדת ומנכלית, Hidden Sparks, ניצוצות חבויים, מנהלת קרן רוהר

רקע מקצועי

דבורה היא מייסדת ומנכלית, Hidden Sparks, ניצוצות חבויים, מנהלת קרן רוהר. תנועה שמטרתה להכשיר ולהדריך מורים לעבוד עם ילדים בעלי צרכים לימודיים שונים כדי שיוכלו לממש את הפוטנציאל הלימודי שלהם בבית הספר. לאחר ההכשרה הראשונית התוכנית בונה את היכולות המקצועיות של צוות המורים באמצעות מאמן (coach) המגיע לבית הספר בכל שבוע. “Hidden Sparks” זכתה בפרס Covenant למצוינות בחינוך, ו-Slingshot הכיר בתרומתה לחדשנות בחינוך בשש השנים האחרונות. דבי אחראית לפיתוח התוכנית, לשותפויות, לתכנון אסטרטגי, לגיוס משאבים ולהנהלת צוותים. נוסף על כך היא עוזרת לנהל את קרן ג'ורג רוהר ומפקחת על מענקים עבור הכשרה תעסוקתית לקהילות חרדיות בניו יורק. קודם לכך היא הייתה מנהלת ביצוע של קרן משפחת Nash, וכן ייסדה מוזיאון ילדים יהודי אינטראקטיבי בניו יורק והייתה היו"ר שלו.

דליה לין

מנכ"לית מועצת גני תקווה

רקע מקצועי

דליה היא מנכלי"ת מועצת גני תקווה. בעברה ניהלה את אגף החינוך בעיריית רמת גן, ובמסגרת תפקידה הייתה ממונה על כל מערכת החינוך בעיר, כולל תחום הצעירים והספורט. קודם לכן הייתה מנהלת בית ספר תיכון ברעננה ומפקחת כוללת במשרד החינוך. את עבודתה במערכת החינוך החלה דליה בתיכון בליך ברמת גן כמורה לאזרחות, כמחנכת וכסגנית מנהל התיכון.

דניאל הירשברג

מנכ"ל עמותת דעת

רקע מקצועי

מאז שנת 2016 דני הוא מנכ"ל עמותת דעת (לשעבר "תורה ומלאכה"). כיום העמותה מרחיבה את פעולותיה בתחומי החינוך, הפדגוגיה וההכשרה המקצועית. קודם לכן, בשנים 2011-2016, היה מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא – שבה החל את דרכו כפעיל, מילא שורה של תפקידים וסיים כמזכ"ל התנועה. בהמשך היה סמנכ"ל רשת החינוך של ישיבות ואולפנות בני עקיבא. דני עוסק בחקר השואה ובהדרכת בני נוער במסעות לפולין ושותף פעיל בקואליציית הארגונים הפועלת למלחמה באלימות ושמירה על הדמוקרטיה.

דפי בירן זינגר

מנהלת תוכניות במרכז מנדל למנהיגות בצפון

רקע מקצועי

דפי היא מנהלת תוכניות במרכז מנדל למנהיגות בצפון. לפני כן הקימה וניהלה את ארגון שותפויות רוטשילד, הפועל לפיתוח מנהיגות צעירים בפריפריה וכולל את תוכנית קו הזינוק, שגרירי רוטשילד ותוכניות הצוערים. בעבר ניהלה את ארגון שגרירי רוטשילד, וקודם לכן את יחידת התוכנית של מכון ברנקו וייס שפעלה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית לקידום מצוינות אישית וחברתית. בעבר הרחוק עסקה בהוראת עברית לעולים בכלל וליוצאי אתיופיה בפרט. בכל עיסוקיה פועלת דפי מתוך מטרה לקחת חלק בהתמודדות עם אתגרים חברתיים ומתוך רצון לתרום תרומה אישית ומקצועית ליצירת חברה ראויה.

דפנה דור

מנהלת קו. לאב - המעבדה לחיבורים של הפדרציה היהודית של ניו יורק

רקע מקצועי

דפנה היא מנהלת קו. לאב - חממה לחדשנות חברתית בפדרציה היהודית ניו יורק. לפני כן הייתה מנכ"לית עמותת שיעור אחר, המסייעת למערכת החינוך באמצעות שילוב אלפי מתנדבים מהמגזר העסקי והציבורי במגוון אפיקי פעילות. צוות העמותה, המונה שלושים עובדים בפריסה ארצית רחבה, מעניק למתנדבים ולבתי הספר מעטפת תמיכה מקצועית הכוללת גיוס, הכשרה, ליווי מלא ותוכניות העשרה. בעבר כיהנה בתפקידי ניהול פרויקטים המשלבים תוכן וטכנולוגיה: בחברת Babylon, בפרויקט Kids World לפיתוח ערוץ תוכן אינטראקטיבי לילדים, במטח – מערכות ידע, ובחברת C.D.I Systems (בית תוכנה והוצאה לאור אלקטרונית). כמו כן עבדה דפנה במשרות הוראה והדרכה וכתחקירנית בתוכניות תחקיר, בסדרות ובסרטי תעודה.

הילה סגל זדביל

מנהלת אגף תוכניות סיוע ומניעה במטה משרד החינוך, אגף השירות הפסיכולוגי ייעוצי

רקע מקצועי

הילה היא מנהלת אגף תוכניות סיוע ומניעה בשירות הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך. במסגרת תפקידה היא עוסקת בפיתוח תוכניות חינוכיות וטיפוליות לקידום רווחה נפשית ולמניעת פגיעה בילדים ובבני נוער ואחראית על הכשרת מומחים המלווים את מערכת החינוך בנושאים של אקלים, צמצום אלימות, מיניות בריאה ומניעת פגיעה מינית, מניעת התמכרויות, התנהלות מיטבית ברשת ושותפות עם הורים. בתפקידה הקודם ניהלה את היחידה לאקלים חינוכי ומניעת אלימות ולפני כן ניהלה את היחידה למיניות ולמניעת התעללות בילדים ובבני נוער.

הנאדי גבן

מנהלת מחלקת הגנים בעיריית רהט

רקע מקצועי

משנת 2016 הנאדי היא מנהלת מחלקת הגנים בעיריית רהט. במסגרת תפקידה היא אחראית על מאתיים גנים, ותחומי האחריות כוללים ניהול של מערך פעילות גני הילדים, רישום ושיבוץ לגני הילדים, קידום המענה הפדגוגי והחברתי במערך, ניהול מערך קייטנות הקיץ וניהול ההון האנושי במערך. קודם לכן הייתה מנהלת גן ורכזת בפסגת רהט בפיתוח המקצועי לגננות.

יואב (זימי) זמרן

ראש מינהל חינוך בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

יואב הוא ראש מינהל חינוך בעיריית ירושלים. קודם לכן היה משנה לראש מינהל חינוך וראש אגף פדגוגיה וטיפול בפרט בעיריית ירושלים ובמסגרת תפקידו היה אחראי ישירות על כל תחום הפדגוגיה והתוכניות החינוכיות במינהל, ועל תחום הפרט הכולל את קידום הנוער, השירות הפסיכולוגי, החינוך המיוחד ומניעת נשירה. הוא הגיע לתפקידו לאחר עשר שנים שבהן ניהל את בית ספר הניסויי בירושלים, ובמהלכן גם הקים בית ספר נוסף במקביל. אל החינוך הגיע יואב מהמרחב הבלתי פורמלי – של תנועות הנוער ושל עולם הפנימיות. את כל אלה עשה לצד הקמה של יחידת חילוץ במדבר יהודה ושנות מילואים רבות כמפקד במערך איתור הנעדרים של צה"ל.

יונה גודמן

סמנכ"ל חינוך ופדגוגיה ברשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא וחבר מועצת החמ"ד

רקע מקצועי

יונה הוא סמנכ"ל חינוך ופדגוגיה ברשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא וחבר מועצת החמ"ד - הגוף הסטטוטורי שמנחה את מדיניות החמ”ד בישראל בשאלות עקרוניות. בתפקידו הקודם הוא שימש כמנהל החינוכי של רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא. במשך השנים הוא עסק בחינוך הפורמלי והלא פורמלי. במשך 12 שנים יונה היה פעיל בעמותה ארצית שמסייעת לקהילות להתמודד עם מצבי אובדן וטראומה, בעיקר על רקע טרור ומלחמות; ריכז פרויקט שיקום ארצי לבני הנוער שפונו מגוש קטיף; היה מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא, ומילא מגוון תפקידי ניהול והוראה במכללה האקדמית אורות ישראל, כולל הקמה וניהול של המכון לפיתוח מנהיגות חינוכית והכשרת מחנכים.

לאה אבוטבול

מנהלת מרכז לפיתוח סגלי הוראה (פסג"ה) במחוז חיפה במשרד החינוך

רקע מקצועי

לאה ממונה על אחד מהגורמים המרכזיים המשפיעים על איכות מערכת החינוך – פיתוחם המקצועי של עובדי הוראה, תהליך המתרחש לאורך כל הלמידה המקצועית שלהם (Long Life Learning). מרכז פסג"ה שהיא מנהלת אחראי על כ-6,000 עובדי הוראה מתשע רשויות. קודם לכן היא ניהלה את אגף החינוך בחדרה והובילה תהליכים רוחביים משמעותיים במערכת החינוך כמו פתיחת אזורי רישום, הטמעת פדגוגיה חדשנית ותוכניות חינוכיות לאוכלוסיות מוחלשות לצמצום הפערים. לצד אלה קידמה רפורמה מהפכנית בהיבטי תכנון ובנייה של מוסדות חינוך ברוח חדשנית ויצירת מרחבי חינוך ייחודיים. בנוסף, לאה היא מרצה ומדריכה פדגוגית בחוג להוראת מדעים במכללת גורדון.

ליאת מלכה

מנהלת המחלקה לחיים משותפים,שותפויות אסטרטגיות ותחום חרדים.

רקע מקצועי

ליאת מכהנת כראש תחום חינוך ערכי חברתי, תחום חרדים ומובילת תפיסה המקדמת חינוך לשותפות ישראלית, רשת חינוך עתיד. בתפקידה הקודם ליאת כיהנה כמנהלת בפיתוח וקידום מיזמים חינוכיים ותעסוקתיים במגזר החרדי ברשת עתיד. ליאת החלה את עבודתה החינוכית בהוראה בחינוך המיוחד. היא עבדה כ-12 שנים בחינוך הבלתי פורמלית כחשבת וסגנית מנהל המתנ"ס, וכחשבת החברה הכלכלית בזכרון יעקב. בשנים האחרונות הייתה יועצת לענייני חינוך של השר לשעבר אליהו ישי, ושותפה לשינוי מדיניות בחינוך הטכנולוגי במגזר החרדי. כיום היא עובדת ברשת "עתיד" בפיתוח ובקידום יוזמות חברתיות תעסוקתיות במגזר החרדי וחברה בצוות המו"פ. נוסף לכך היא חברה בהנהלת המועצה הדתית בזכרון יעקב, פעילה חברתית (מתוך אמונה שזו הדרך להשפיע) בתחום נוער חרדי בסיכון, וחברה בעמותת "נוער כהלכה" בראשותו של עו"ד יואב ללום, הפועלת למיגור תופעת הגזענות.

לימור ברמן הרמס

נמצאת ברילוקיישן

רקע מקצועי

לימור נמצאת בחל״ת בברלין ועוסקת בניהול תהליכי שינוי בחברה פרטית. בתפקידה הקודם היתה מפקחת במחוז תל אביב במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היתה ממונה על ניהול עצמי ותוכנית “מרום” – התוכנית לצמצום פערים, רפרנטית לקליטת מנהלים חדשים ומפקחת כוללת בקריית אונו. היא נהגה לראות את המערכת החינוכית במאקרו ובמיקרו, ויצרה שיתופי פעולה רבים לקידום אינטרסים מגוונים לטיוב ולשיפור החינוך. בעבר ניהלה לימור בתי ספר יסודיים בכפר שמריהו וביפו. בתקופת כהונתה כמנהלת בית ספר “חשמונאים” זכה בית הספר בפרס חינוך ארצי כולל על הצטיינות בהישגים וחינוך לערכים רב-תרבותיים.

מירי נבון

סגנית בכירה למנהלת המינהל הפדגוגי, משרד החינוך

רקע מקצועי

מירי צמחה במערכת החינוך. החלה דרכה כמורה, בהמשך הקימה את חטיבת הביניים של התיכון לאמנויות בירושלים וניהלה את בית ספר אריאל. בשנת 2011 עברה לעבוד במטה משרד החינוך בשורת תפקידים: מתאמת פעולות המינהל הפדגוגי, מובילת רפורמת אופק חדש, ראש מטה מנכ"לית משרד החינוך, סגנית מנהל המינהל הפדגוגי, ממלאת מקום מנהל המינהל הפדגוגי. בתפקידה הנוכחי מובילה את רפורמת ההכלה וההשתלבות במערכת החינוך, אחראית על יישום הרפורמה וחוק החינוך המיוחד החדש, בנוסף אחראית על הובלת שנת ה-70, היערכות פתיחת שנה במערכת החינוך, הוראה איכותית, התמונה החינוכית ועוד

מרדכי אילרוב כהן

מפקח במנהל לחינוך התיישבותי

רקע מקצועי

מרדכי מכהן כמפקח במנהל לחינוך התיישבותי. בתפקידו הקודם מרדכי ניהל את הישיבה הריאלית "אור מנחם" חב"ד אשקלון. במסגרת עבודתו קידם מרדכי חזון של שילוב מקצועות קודש ומקצועות ליב"ה ברמה אקדמית גבוהה, פיתוח תוכניות לימוד ייחודיות ופיתוח מקצועי של סגלי ההוראה, והוביל את הישיבה לעלייה ניכרת באחוזי הזכאות במבחני הבגרות. בשנת תשע"ה הקים מרדכי מסלול טכנולוגי ללימודי י"ג-י"ד במקצועות ההנדסה לאוכלוסייה החרדית. מרדכי הקים קליניקת שיקום באומנות וטיפול קוגניטיבי רגשי ב-C.B.T. הקליניקה מתמקדת בשיקום ילדים, והקמתה נבעה מרצון עז לגרום לכלל תלמידי ישראל להאמין בעצמם וביכולתם ליצור לחלום ולהגשים! מרדכי הוא יועץ לענייני משפחה ומקיים סדנאות ומעגלי שיח בכלל תחומי המשפחה והחינוך. את שירותו הצבאי סיים כלוחם ומפקד ביחידת הצנחנים.

קרדיט: אליאור, חברת דמקה

משה שריקי

סמנכ"ל חינוך; אליאנס כל ישראל חברים

רקע מקצועי

משה החל את דרכו במערכת החינוך כמורה להיסטוריה, ואחר כך כמנהל בית ספר בירושלים. בד בבד הקים עמותה לקידום הישגים ולמצוינות, שפעלה אף היא בעיר. בהמשך הדרך פנה לפעילות חינוכית וחברתית ולפיתוח מנהיגות בקרב סטודנטים וצעירים במסגרת "ממזרח שמש" מבית "כל ישראל חברים". בשנים האחרונות מוביל תכניות הכשרה למחנכות ומורים במסגרת תפקידו כמנהל חינוך ב"כל ישראל חברים."

נמרוד דותן

מנכ"ל עמותת חינוך לפסגות

רקע מקצועי

נמרוד הוא מנכ"ל עמותת חינוך לפסגות – שמטרתה צמצום פערים בחברה הישראלית באמצעות מתן שוויון הזדמנויות בחינוך על-ידי תוכנית מצוינות לילדים ולבני נוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. קודם לכן הוא שימש בעמותה כסמנכ"ל חינוך. נמרוד צמח כנער וכאדם בוגר בתנועת הצופים, ושם התפתח מבחינה מקצועית במגוון תפקידים: מרכז שבט, רכז הדרכה מחוזי, מנהל מחוז ואף מנהל ההדרכה הארצי של התנועה וכיום הוא ממשיך להתנדב בוועדת הביקורת של התנועה. בצבא שירת כקצין הנדסה קרבית, והוא ממשיך לעשות שירות מילואים פעיל בפיקוד הצפון בדרגת סא"ל.

סיגל פריינטה

מנהלת מחוז דרום חברה למתנסים

רקע מקצועי

מאז שנת 2018 סיגל מנהלת את מחוז דרום בחברה למתנ"סים. במסגרת תפקידה היא אחראית לפיתוחם ולקידומם של מתנ"סים ותוכניות בדרום ביישובים שהחברה למתנ"סים פועלת בהם, בהיבטי תוכן ומינהל, ברוח החזון ולאור ייעודו של הארגון. סיגל עובדת בחברה למתנ"סים מאז שנת 1994, ומילאה בה תפקידים שונים: בתחילה הייתה מנהלת מרכז קהילתי בקריית גת. בשנת 1998 מונתה למנכ"לית רשת המתנ"סים בקריית גת, ובמסגרת זו הובילה תהליכים ארגונים וקהילתיים בעיר. בשנת 2003 היא זכתה להוקרה כמנהלת מצטיינת של מחוז דרום, ובד בבד קיבלה את פרס "אישה פורצת דרך" מטעם השלטון המקומי. בשנת 2005 מונתה סיגל לסגנית ולממלאת מקום מנהל מחוז דרום. כן מילאה תפקיד רוחב בתחום פיתוח קהילה, והייתה חברה בפורומים ובצוותי חשיבה שונים לבניית אסטרטגיה ולפיתוח תרבות ארגונית ומודלים של הדרכה ועוד. תחילת דרכה המקצועית של סיגל הייתה במחלקה לשירותים חברתיים בקריית גת כעובדת סוציאלית לנערות במצוקה. במסגרת זו הקימה את פרויקט "דירת מעבר" לנערות, ולאחר מכן ניהלה את היחידה לעבודה קהילתית בקריית גת.

עידו ברקן

מנהל תוכנית מנדל למנהיגות באקדמיה

רקע מקצועי

עידו הוא מנהל תוכנית מנדל למנהיגות אקדמית. לפני כן היה ראש תחום מפקחים במכון אבני ראשה. במסגרת תפקידו עידו היה אחראי לבנייה ולהובלה של תהליכי הכשרה ופיתוח מקצועי של המפקחים הכוללים במערכת החינוך. קודם לכן היה חבר בצוות המחקר והפיתוח של המכון. בשנים האחרונות עידו מכהן כמנטור בכיר בתוכנית Global Business Studies בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, המיועדת לסטודנטים מצטיינים ממגוון מדינות הלומדים לתואר שני במינהל עסקים. עידו נמנה עם מייסדי בית הספר ברוח הייטק-היי חולון − בית ספר ציבורי ייחודי הפועל במודל של “למידה מבוססת פרויקטים”. את דרכו המקצועית התחיל כיועץ אסטרטגי בחברת TASC.

ראיד מסארוה

מפקח כולל - משרד החינוך

רקע מקצועי

ראיד הוא מפקח כולל במשרד החינוך ומייצג את משרד החינוך באיחוד האמירויות. בעבר הוא ניהל את אגף החינוך בעיר טייבה, והוביל את המעבר למבנה שש-שנתי במערכת החינוך העל-יסודי. הוא ניהל בית ספר טכנולוגי עתיד לוד, וניהל בית ספר שש-שנתי ברשת ברנקו וייס. ראיד זכה בפרס חינוך בתחום יזמות חינוכית, הוביל פרויקט שיגור ננו לוויין לחלל במרכז למדעים בהרצליה, עבד עם נוער בסיכון ויזם את תוכנית "נשר" לפיתוח כישורים אישיים ולמניעת נשירה במערכת החינוך.

קרדיט: יאיר טאוב

רבקה טאוב

ראש חוג למדעי המחשב, במכללה ירושלים

רקע מקצועי

רבקה היא ראש החוג למדעי המחשב במכללה ירושלים. לפני כן שימשה כמנכ"לית מכללת חמדת הדרום להכשרת מורים. הקימה וניהלה במשך חמש שנים את אגף החינוך במועצה האזורית חבל יבנה. רבקה הייתה מרצה באוניברסיטת בר אילן ובמכללת אחוה בתחומי הוראת המדעים ועסקה במחקר בתחומי ה STEM. רבקה ניהלה תוכנית להעשרה מדעית של בני נוער ופיתחה כלים חינוכיים ממוחשבים חינוכיים.

רויטל שפירא

מנהלת אגף חינוך בעיריית רעננה

רקע מקצועי

רויטל היא מנהלת אגף חינוך בעיריית רעננה. לפני כן היא ניהלה את אגף החינוך העל יסודי בפתח תקווה ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על 13,000 תלמידי כיתות ז'-י"ב, ב-26 בתי ספר, על הקונסרבטוריון העירוני ועל בית הספר לשגרירים צעירים. בנוסף, היא ניהלה במשך חמש שנים את תיכון בן גוריון בפתח תקווה. בשנים 1998–2007 היא הייתה רכזת מב"ר עירונית ובמסגרת תפקידה והייתה אחראית על הכשרות מורים ועל קידום תלמידי המב"ר בעיר. בשנים 1990–1995 היא מילאה תפקידים רבים בחינוך הבלתי פורמלי באגף הנוער והצעירים של עיריית פתח תקווה, ובהם הדרכה בקורסי מדצ"ים, הנחיית מועצת תלמידים אזורית, רכזת נוער, רכזת פרס הנוער הישראלי ועוד. בשירותה הצבאי הייתה רויטל קצינת קישור ומפקדת מחלקה בקורס קצינות.

רז קרני

בעלים של חברה לאנרגיה מתחדשת עוצמה סולארית

רקע מקצועי

רז הוא יזם חברתי ועיסקי ומכהן כיו״ר שותף, ממייסדי העמותה והמדרשה למנהיגות ישראלית משותפת. בנוסף, רז הוא מפקד נפת גליל מערבי בפיקוד העורף במילואים. בעברו רז שירת 28 שנה בצה"ל. בתחילה מילא תפקידי פיקוד והדרכה ביחידות ובהמשך פיתח קריירה ארוכה כקצין ומפקד בחיל החינוך והנוער. בתפקידיו הבולטים פיקד על בסיס החינוך חוות השומר ולאחר מכן פיקד על בסיס החינוך הגדול בצה"ל – מחו"ה אלון. לצד תפקידיו בחיל החינוך המשיך להתנדב למילואים כמפקד פלוגה קרבית. רז סיים את שירותו בצה"ל בדרגת אלוף משנה כמפקד המערך לקידום אוכלוסיות. במסגרת תפקידו היה ממונה על הקשר של צה"ל עם החברה הישראלית. התפקיד כלל פיקוד על המורות החיילות, גרעיני הנח"ל, הגדנ"ע ובסיסי קידום האוכלוסיות הייחודיות: עולים חדשים, נוער בסיכון, בני מיעוטים ותכניות חינוכיות (השלמת השכלה, לימודי שפה לעולים ולבני מיעוטים, גיור, הכנה לשירות צבאי).

שאול קסטלניץ

מפקח כולל בחינוך היסודי, המחוז החרדי במשרד החינוך

שאול קסטלניץ

מפקח כולל בחינוך היסודי, המחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

שאול הוא מפקח כולל בחינוך היסודי, המחוז החרדי במשרד החינוך.

שי גויטע

מנהל מטה, אגף טכנולוגיות דיגיטל וחדשנות, חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, משרד הבריאות

רקע מקצועי

משנת 2010 שי עובד במשרד החינוך במינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, ומשנת 2015 הוא מכהן כסגן מנהל המינהל. שי אחראי להיבטי תקצוב, רכש, כוח אדם, מכרזים ומינהל בתחומי הטכנולוגיה והמחשוב. נוסף לכך הוא יו"ר בוועדת המכרזים המשרדית , בפורום ממוני התכנון של המשרד ובצוות מובילי שינוי ברכש החברתי. את דרכו המקצועית בממשלה התחיל שי במשרד הקליטה, באגף א' לקליטת עולי אתיופיה.

תמי אומנסקי

מנהלת אגף א' לחינוך מיוחד

רקע מקצועי

תמי היא מנהלת אגף א חינוך מיוחד במשרד החינול בעבר ניהלה את תחום משרד החינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים ובני נוער ברשת– מערך בין-משרדי ייחודי בישראל ובעולם. היא שותפה להקמה, לגיבוש החזון והמדיניות ולבניית תורת ההפעלה. תמי מקימה את תחום החינוך כחלק מהמערך וכאגף חדש בשפ”י במשרד החינוך. נוסף לכך תמי היא מרצה בתואר שני בייעוץ החינוכי במל”א (המרכז ללימודים אקדמיים). בתפקידה הקודם הייתה תמי סגנית מהלת אגף ייעוץ והייתה ממונה על הפיתוח המקצועי ועל הייעוץ בגיל הרך, ולפני כן מפקחת על יועצים חינוכיים. בכל תפקידיה בעבר ובהווה תמי פועלת לקידום הרווחה הנפשית, מתוך תפיסה הוליסטית אקולוגית ומתוך חקירה של עולם המשמעויות ופיתוח מיומנויות להתמודדות במציאות משתנה.

מחזור ג'

אבי רוקח

מנהל מיזם ממלכתיות במעוז

רקע מקצועי

מנהל מיזם ממלכתיות במעוז. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל סוטריה ולפני כן שימש כמנהל קהילת מרכז ברשת אמי"ת. במסגרת התפקיד היה אחראי על כל בתי הספר באזור המרכז של הרשת בהיבט החינוכי, הפדגוגי והכלכלי. היה מרצה בקורס מנהלים של אבני ראשה ושותף בהקמה ושימש כראש הישיבה ומנהלה הראשון של אמי"ת עמיחי ברחובות. קודם לכן היה מנהל התיכון בישיבה התיכונית בכפר גנים. תושב לוד וכיום משמש כיו"ר הגרעין התורני בעיר. את דרכו החל בירוחם כשותף בגרעין התורני.

אלי ברקת

מנכ"ל, כי"ח - כל ישראל חברים

רקע מקצועי

אלי הוא מנכ"ל כל ישראל חברים ועורך האתר החכם היומי. בעבר היה סמנכ"ל חינוך בכל ישראל חברים, ראש בית המדרש ממזרח שמש למנהיגות חברתית, ומנהל בית הלל באוניברסיטה העברית. הוא שימש כיו"ר פנים – איגוד הארגונים להתחדשות יהודית, יו"ר רשת בתי המדרש בישראל ויו"ר עמותת נוער צדק חברתי. הוא היה חבר בוועדת ביטון להעצמת הזהות של יהדות ספרד והמזרח במערכת החינוך, חבר במועצה הבינלאומית של הקרן החדשה לישראל, חבר ועדת פרס פועל/ת צדק בחינוך, וחבר ועד מעיין החינוך הדמוקרטי. אלי ערך את הספר "א-מיתיות: צדק-חברתי, מגדר ומדרש", ויזם את הוצאת הספר "מסורת בעידן מודרני: חכמים ספרדים בדורות האחרונים". הוא זוכה פרס זכויות האדם של NIF – אנגליה.

אסנת רובין

ראשת החוג לייעוץ חינוכי במכללה ירושלים

רקע מקצועי

אסנת מכהנת כראשת החוג לייעוץ חינוכי במכללה ירושלים. לפני כן הייתה ראשת ביה"ס להתמחות מקצועית וראשת התמחות מחקר והערכה במכון מופ"ת. היא מרצה בכירה באקדמיה וחוקרת, בין היתר, את זהותו של מורה-המורים ואת סוגיית החרדים באקדמיה. מחקריה פורסמו בספרים, במאמרים ובכנסים בישראל ובעולם. היא הקימה תוכנית לתואר שני בייעוץ והתפתחות האדם למגזר החרדי מטעם אוניברסיטת חיפה, ומנהלת אותה מאז הקמתה. כמו כן יזמה ומנהלת פרויקט ייעוץ בדוא"ל במגזר החרדי. תפקידים נוספים שכיהנה בהם: ראשת יחידת מחקר, עורכת ראשית של כתב עת, ראשת מינהל סטודנטים, ראשת חוג במכלל, וחברה בוועדות לכתיבת תוכניות לימודים לתואר שני במכללות.

אסתר סאסי

סגנית בכירה למנהלת המנה״פ

רקע מקצועי

מאז שנת 2015 אתי מנהלת את האגף לחינוך יסודי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא אחראית לבתי הספר היסודיים במערכת החינוך בישראל. קודם לכן ניהלה אתי את מינהלת בתי הספר בניהול עצמי במשרד החינוך. את תחילת דרכה עשתה אתי כמורה וכסגנית מנהלת, ואף ניהלה שני בתי ספר: "הדר השרון" במועצה האזורית לב השרון, ו"תומר רחל" בעיר מעלה אדומים.

קרדיט: הילה פרץ, נהריה

אסתר קורקוס

מפקחת על החינוך המיוחד, המחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

במסגרת תפקידה כמפקחת על החינוך המיוחד במחוז החרדי אסתר אחראית גם לפיתוח המקצועי של עובדי ההוראה בחינוך המיוחד, כלומר על בניית השתלמויות מותאמות להקניית ידע תאורטי וכלים יישומיים לעבודה במוסדות החינוך המיוחד. תחומי אחריותה הם רבים ומגוונים: תחומי הפדגוגיה - התאמות תוכניות הלימוד לסוגי הלקויות השונים; אישור תקציבים ותשלומים; פתיחה וליווי מקצועי של מוסדות חינוך לגילים שונים ולאפיוני לקויות שונות; פיתוח מקצועי של עובדי ההוראה; ועוד. בעבר עבדה אסתר במשך עשר שנים כיועצת חינוכית בבתי ספר רגילים. במהלך עשרים השנים האחרונות הקימה את מערך החינוך המיוחד למגזר החרדי באזור חיפה והצפון.

אפרת קמחי

מנהלת תחום בכיר (תקציב על יסודי), מינהל כלכלה ותקציבים, במשרד החינוך

רקע מקצועי

אפרת החלה את דרכה במשרד החינוך בגיל 21. כיום היא ממלאת תפקיד מטה בעל מורכבות גבוהה מאוד, המתחלק לשני תחומים עיקריים ורחבי היקף: התחום הראשון והדומיננטי הוא אחריות למערך התקציב של החטיבה העליונה. במסגרתו היא ממונה על תקצוב שכר הלימוד לכל מוסדות החטיבה העליונה בהיקף של כ-10 מיליארד ₪ בשנה. נכון לנתוני 2019 מדובר בכ-1,300 מוסדות חט"ע ובכ-430,000 תלמידים. התחום השני הוא סיוע וליווי לכל יחידות המשרד אשר להן ממשקים ותחומי פעולה בחטיבה העליונה, לצורך ייעוץ והכוונה תקציבית וטיפול ישיר בכל הפעולות הקיימות באגף לחינוך על יסודי ובאגף לילדים ונוער בסיכון.

אשל קליינהאוז

מנהל תחום עתודות מנהלים במכון אבני ראשה

רקע מקצועי

אשל הוא מנהל תחום עתודות מנהלים במכון אבני ראשה. לפני כן ניהל את תוכנית בארי במכון שלום הרטמן, ששמה לה למטרה להחזיר לציבור הכללי היהודי את הבעלות על ארון הספרים היהודי ואת הזיקה אליו. זאת, באמצעות מערכת החינוך הממלכתית והמקצוע תרבות יהודית-ישראלית בגישה פרשנית, פלורליסטית והומניסטית, המבקשת להפוך את החברה בארץ ליהודית ולדמוקרטית. התוכנית מלווה בצוותי חינוך ביותר מ-100 בתי ספר על יסודיים ותומכת בהם באמצעות הנחיית צוותים, הכשרת מורים, כתיבת ספרי לימוד, ארגון ימי עיון ופעילות חווייתית התנסותית. בשנים 2008–2016 ניהל אשל את בית הספר העל יסודי בית החינוך המשותף חוף השרון, ולפני כן לימד היסטוריה, אזרחות ותרבות ישראל ומילא שורה של תפקידים בבתי ספר בתל מונד וברעננה. את דרכו החינוכית החל אשל בשנים 1993–1996 כרכז חוגי סיירות ירושלים של החברה להגנת הטבע.

אשרף ג’בור

מנכ"ל ארגון גג לקידום מצוינות אקדמית בתחום STEM לחברה הערבית

רקע מקצועי

אשרף מנהל ארגון גג לקידום מצוינות אקדמית בתחום STEM בחברה הערבית. הארגון מאגד תחתיו רשת תוכניות לתלמידי תיכון מצטיינים ומחוננים אשר לומדים בתוכנית תלת שנתית בתוך האוניברסיטאות המובילות בישראל. בתפקידו הקודם הוא ייסד וניהל במשך כתשע שנים את התוכנית הלאומית רואד להנגשת השכלה גבוהה לחברות הערבית, הדרוזית, הצ'רקסית והבדואית,. קודם לכן ניהל את התיכון העירוני שפרעם ועבד במחוז צפון במשרד החינוך כמדריך מלווה לתיכונים בנצרת. את דרכו החל כמורה וכמחנך מתוך שליחות, הן במגזר היהודי והן בחברה הערבית. הוא היה בוחן באגף בחינות במשרד העבודה וריכז את תחום ההכשרה המקצועית למבוגרים מהחברה הערבית ברשת עמל הישגים בצפון. אשרף נמנה עם מייסדי המדרשה למנהיגות ישראלית משותפת המהווה שנת מעבר ראשונה בישראל לצעירים ערבים ויהודים ומרצה אורח באוניברסיטת בר-אילן.

בעז קולומבוס

מפקח ארצי על יסודי בחמ"ד במשרד החינוך

רקע מקצועי

בעז משמש כמפקח ארצי על החינוך העל יסודי בחמ"ד במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הוא ממונה על מוסדות החמ"ד העל יסודיים בהיבטי פדגוגיה, מִנהל, מינוי מנהלים וחשיבה אסטרטגית. בעבר היה מחמ"ד (מפקח חמ"ד) של המִנהל לחינוך התיישבותי והקים וניהל את תיכון דרך אבות באפרת – בית ספר שש-שנתי קהילתי לבנים. במסגרת זו הקים מסגרת לקליטת תלמידים על הרצף האוטיסטי כחלק מקהילת בית הספר. כמו כן ריכז והוביל תוכנית להכשרת מנהלים מטעם אבני ראשה במכללת הרצוג. את דרכו המקצועית החל בעז כמחנך בחטיבת ביניים ושילב את עבודתו בלימודים בישיבת ההסדר  הר ציון.

ברנית גולן-יוסובש

יו״ר הסתדרות המורים סניף ירושלים

רקע מקצועי

ברנית היא יו"ר הסתדרות המורים סניף ירושלים. לפני כן כיהנה כמפקחת על הפיתוח המקצועי במחוזות מנח"ים ובמסגרת תפקידה הובילה את הלמידה המקצועית של עובדי ההוראה, יזמה ופיתחה מודלים עדכניים לפיתוח מקצועי של סגלי הוראה במרכזי הפסג"ה, הייתה שותפה ביישומם וביצעה פעולות הערכה על מידת האפקטיביות שלהם בפועל. קודם לכן ניהלה את מרכז פסג"ה ירושלים והובילה שינוי כולל למיצוב ולמיתוג המרכז כגוף יועץ פדגוגי בעיר ירושלים. השינוי העיקרי שחוללה היה הידוק הקשר בין מרכז הפסג"ה לבין בתי הספר בעיר, המנהלים והצוותים החינוכיים. קודם לניהול היא הובילה במחוזות את החינוך החברתי-ערכי והטמיעה את תוכנית מפתח הלב בכמאתיים בתי ספר. עוד כיהנה כרפרנטית להטמעת רפורמת אופק חדש. ברנית שותפה בוועדות מרכזיות במערכת בנושאים רבים: הגדרת תפקיד המפקח במערכת, בניית תוכנית אסטרטגית ארצית של הפיתוח המקצועי, הצמחת דרג הביניים במערכת והטמעת תוכנית החומש במזרח ירושלים, וכרפרנטית במכון אבני ראשה.

דליה פרץ

מנהלת אגף עו"ה בתפקידי הדרכה, מינהל עובדי הוראה במשרד החינוך

דליה פרץ

מנהלת אגף עו"ה בתפקידי הדרכה, מינהל עובדי הוראה במשרד החינוך

רקע מקצועי

דליה מנהלת את אגף עו"ה בתפקידי הדרכה שאחראי על ההיבטים הפדגוגיים והמינהליים של הדרכת צוותי החינוך. היא הייתה מנהלת שותפה בבית הספר היהודי-ערבי המשותף בירושלים והובילה הקמה של מודל חינוכי חדשני שהושתת על ערכים של שוויון, דיאלוג ורב תרבותיות. כמו כן הובילה מיזמים לקידום שוויון הזדמנויות לאוכלוסיות מוחלשות ודיאלוג בין קבוצות בחברה. דליה הייתה מורה לילדים, לנוער ולסטודנטים.

חגית מלכה-הרטף

מנהלת תחום הדרכה והערכת עובדי הוראה בראמ"ה - רשות ארצית למדידה והערכה בחינוך במשרד החינוך

רקע מקצועי

חגית עובדת ברשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה) מאז שנת 2006, עת הוקמה. במסגרת תפקידה היא מובילה את הטמעת תפקיד רכז ההערכה הבית-ספרי בכלל בתי הספר בארץ, מרכזת את פיתוח הכלים להערכת עובדי הוראה ושותפה בפיתוח מודל ההערכה ויישומו. חגית צברה ניסיון רב בהערכת תוכניות ופרויקטים בחינוך, בין היתר בתוכנית קרב למעורבות בחינוך, במשרד החינוך, בקרן אבי חי ועוד.

חיים מויאל

מנהל האגף לחינוך ילדים ונוער בסיכון במשרד החינוך

חיים מויאל

מנהל האגף לחינוך ילדים ונוער בסיכון במשרד החינוך

רקע מקצועי

חיים משמש כמנהל האגף לחינוך ילדים ונוער בסיכון במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הוא אחראי על מדיניות המשרד בכל הנוגע לנוער בסיכון, באמצעות שש מחלקות האגף: המחלקה לביקור סדיר - האחראית על כלל הקב"סים במדינה; המחלקה לכיתות ותוכניות שח"ר- האחראית על כיתות מב"ר ואתגר, תל"ם ומל"א; המחלקה לקידום נוער - האחראית על תוכנית היל"ה ועל מרכזי קידום נוער ברחבי הארץ;, המחלקה לרווחה חינוכית, קהילה והורות- האחראית על מרכזי נוער, מועדוניות, תוכניות לגיל הרך ועוד; המחלקה למסגרות מיוחדות - האחראית על המחטי"ם (מרכזי חינוך טכנולוגיים), מפתנים ומוסדות חסות הנוער והכלא; ומחלקת מו"פ - האחראית על כלל ההשתלמויות באגף, מחקרים ושנתון - מניתוק לשילוב. לפני כן שימש חיים כמפקח מסגרות מיוחדות באגף. כיום הוא משמש כמרצה במכללת דוד ילין (בחל"ת) במגמה לחינוך מיוחד ובמגמה לטיפול בעזרת בעלי חיים.

יוסי חיות

מנהל תחום חינוך ולמידה בחברת Wix

רקע מקצועי

יוסי הוא מנהל תחום החינוך בחברת Wix. כמו כן הוא מייסד התוכנית לזכויות ניצולי שואה ומנחה קליני בתוכנית לצדק כלכלי המתמחה בעסקים חברתיים וביזמות זעירה של אוכלוסיות מוחלשות – שתיהן במרכז לחינוך משפטי קליני שבאוניברסיטת תל אביב. על הקמת הקליניקה לניצולי השואה הוענק ליוסי עיטור האור במעמד נשיא המדינה והרמטכ"ל.

יותם טרון

OD Partner , וויקס

רקע מקצועי

יותם הוא מנכ"ל שותף במכון לחינוך דמוקרטי החל משנת 2014. המכון הדמוקרטי מקדם תרבות דמוקרטית באמצעות הובלת תהליכי דמוקרטיזציה של מוסדות וארגונים, הכשרת מנהיגות דמוקרטית ובניית רשת השפעה דמוקרטית. יותם מנהל כ-120 עובדים שפועלים בכל רחבי הארץ בתוכניות ובפרויקטים שונים של המכון הדמוקרטי. לפני תפקידו כמנכ"ל שותף יותם היה שותף להקמה ולניהול של תוכנית "חלוץ חינוכי", ונוסף על כך ניהל את תוכנית הכשרת המורים "החממה ליזמות חינוכית חברתית" במכללת סמינר הקיבוצים. לפני כניסתו לעולם השינוי החברתי היה יותם טייס בחיל האוויר וניהל פרויקטים באפריקה.

יעקב צבי (קובי) רוזנשטיין

מנכ"ל רשת החינוך דרכי יושר

יעקב צבי (קובי) רוזנשטיין

מנכ"ל רשת החינוך דרכי יושר

רקע מקצועי

יעקב הוא מנכ"ל רשת החינוך דרכי יושר ומייסד ומנכ"ל רשתות חינוך חרדיים, גני ילדים, בתי ספר יסודיים לבנים, תיכון לבנות ובית ספר מקצועי ללימודי הוראה ומקצוע לבנות חרדיות בפריסה ארצית, ומקים ומנהל בית תמר - רשת בתים מאזנים לבנות הסובלות מהפרעות אכילה. במשך 25 שנה הוא שימש כעוזרו וכדוברו של מנהיג הציבור הליטאי הרב שטינמן זצ"ל. בעבר גם כיהן כדובר וכעוזר של ח"כ הרב משה גפני ושל ח"כ הרב שמואל הלפרט. כיום הוא משמש כחבר הנהלת המועצה האזורית מטה בנימין.

ליסה לוי

ראשת תחום יסודי, תכנית ELA לפיתוח עתודה ניהולית, רשת דרכא

ליסה לוי

ראשת תחום יסודי, תכנית ELA לפיתוח עתודה ניהולית, רשת דרכא

רקע מקצועי

ליסה עומדת בראש תחום עתודת מנהלים במכון אבני ראשה. במסגרת תפקידה היא אחראית על תהליכי האיתור, המיון וההכשרה לניהול של פרחי ניהול מרחבי הארץ. הדגשים המרכזיים בעבודתה הינם קיומה של תכנית הכשרה איכותית לניהול, בשיתוף עם המוסדות האקדמיים המכשירים, ויצירת עתודה ניהולית איכותית המכוונת ניהול. לפני כן ניהלה ליסה במשך 8 שנים את ביה"ס הניסויי יחד מודיעין, אשר הינו בי"ס המשלב ילדים מאורחות חיים יהודיים מגוונים (דתיים, חילוניים וכל הרצף), תוך חתירה לחינוך לזהות יהודית ציונית ובניית מרחב ציבורי משותף. ביה"ס פעל כחלק מקהילת יחד ובה תפיסה קהילתית וחינוכית רחבה, ובמסגרת קמפוס משלב הכולל גנים, יסודי, תיכון ובי"ס גוונים לחינוך מיוחד. קודם לכן לימדה ליסה בבי"ס יהודי בניו יורק ובראשית דרכה המקצועית עסקה במשך כ- 10 שנים בעריכת דין.

מחמוד מחאג’נה

מנהל אגף חינוך בעיריית אום אל פחם

מחמוד מחאג’נה

מנהל אגף חינוך בעיריית אום אל פחם

רקע מקצועי

משנת 1998 מחמוד הוא מנהל אגף חינוך בעיריית אום אל פחם. במסגרת תפקידו הוא אחראי על כלל העשייה בתחום החינוך בתוך הרשות: גיבוש ועיצוב המדיניות של מערכת החינוך ברוח המדיניות העירונית ובהלימה עם הנחיות משרד החינוך, וניהול המערך החינוכי ברשות על מנת להוציאה לפועל. בשנים 1997-1994 הוא עסק במחקר בתחום הכימיה הטוקסיקולוגית כפוסט-דוקטורנט במעבדתו של פרופ' ג'ון קסידה באוניברסיטת קליפורניה בברקלי בארה"ב. קודם לכן עבד כמורה עוזר בכימיה אורגנית במהלך לימודי הדוקטורט שלו בבית הספר לרוקחות באוניברסיטה העברית.

מרים עווד מורד

רפרנטית חברה ערבית באגף ההכשרה האקדמית במשרד החינוך

רקע מקצועי

מרים היא רפרנטית חברה ערבית באגף הכשרה אקדמית במשרד החינוך. בעברה עבדה בארגון חותם המקדם שוויון הזדמנויות בבתי הספר בכלל החברה הישראלית. לפני כן היא ריכזה את הקהילה הערבית בתנועת דרור ישראל. בין השנים 2006 עד 2019 היא ריכזה את מחלקת ההדרכה הארצית של מעגל הקנים הערבים בתנועת הנוער העובד והלומד. במסגרת זו הייתה אחראית על תהליכי ההתחנכות של למעלה מ-150 אלף חניכים מכיתות ד' עד שירות לאומי-אזרחי בנוסף להכשרות לרכזי הקנים ורכזי המחוזות. מרים הובילה תהליכים חינוכיים מעמיקים וארוכי טווח בניסיון לייצר דיאלוג בין אוכלוסיות שונות ומגוונות הן בחברה הישראלית בכלל ובחברה הערבית בפרט. מרים פיתחה זרם חינוכי ייחודי לנוער הערבי: נוער אשר גאה בהיסטוריה שלו ורואה בזהות הפלסטינית והישראלית שלו מקור כוח להובלת דיאלוג אנושי יותר בין שני העמים. מערכי הפעולות וחוברות הדרכה הכתובות בערבית ושואבות השראה מהתרבות הערבית ורואות בדתות מקור השראה ולא סמכות כשהסמכות העליונה היא שוויון ערכו של כל אדם ללא הבדל של דת, מין, מגדר, לאום, עם או נטייה מינית.

משה זייברט

סמנכ"ל צהר הלב

משה זייברט

סמנכ"ל צהר הלב

רקע מקצועי

משה הוא סמנכ"ל רשת צהר הלב מאז שנת 2009 והתחיל לעבוד שם משנת 2004. במסגרת תפקידו הוא מנהל את סניפי המוסדות באשדוד, פעיל בתחום הארגוני והחברתי של הרשת ושם דגש רב על מתן אהבה לכל ילד, איזון תקציבי וביטחון כלכלי. בנוסף, הוא משמש כמנכ"ל תיכון, סמינר ומכללה באשדוד עם סניפים ברחבי הארץ.

נעמי שי

מפקחת פיתוח מקצועי, הדרכה ותקשוב, המחוז החרדי, משרד החינוך

רקע מקצועי

נעמי עובדת במחוז החרדי במשרד החינוך כתפקיד מפקחת פיתוח מקצועי והדרכה. היא אמונה על הלמידה המקצועית של מפקחים, מנהלים, בעלי תפקידים ועובדי הוראה בפריסה ארצית, ממונה על מערך ההדרכה המחוזי ומובילה את תחום התקשוב בחינוך החרדי. קודם לכן עבדה נעמי בעיריית ירושלים בתפקיד מנהלת היחידה הטכנולוגית במִנהל החינוך. כאשת חינוך היא ריכזה מגמות הנדסת תוכנה והתמחות הנדסאים בסמינרים בירושלים. נעמי היא פעילה חברתית ופועלת להשמת בוגרות סמינרים בחברות היי-טק.

נרית כץ

מנהלת תחום דעת מתמטיקה על יסודי (מפמ"ר מתמטיקה עי"ס), אגף מדעים מזכירות פדגוגית משרד החינוך

רקע מקצועי

מנהלת תחום דעת מתמטיקה על יסודי (מפמ"ר מתמטיקה עי"ס), אגף מדעים מזכירות פדגוגית משרד החינוך בעבר עבדה כמורה למתמטיקה בתיכון, וכמדריכה בית ספרית. במסגרת תפקידה היא אחראית ללימודי המתמטיקה בכיתות ז'-י"ב, כולל מבחני הבגרות במתמטיקה, מבחני המפמ"ר ומיצ"ב ח'. עוד היא ממונה על הפיתוח המקצועי והתוכניות השונות במתמטיקה, ושותפה בתוכנית הלאומית במתמטיקה שהוביל השר נפתלי בנט – 5פי2: היוזמה להרחבת מעגל המצוינות.

סאמי עדוי

מנהל מחלקת החינוך במועצה המקומית טורעאן

רקע מקצועי

סאמי מנהל את מחלקת החינוך במועצה המקומית טורעאן. במסגרת תפקידו הוא אחראי על מערכת החינוך היישובית בטורעאן, מתווה את מדיניות החינוך בקהילה, מגבש ומבצע מיזמים ופרויקטים חינוכיים מהגיל הרך ועד לכיתה י"ב, ומתכלל את העבודה בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

ספי מלכיאור

מנהלת אגף קהילה וחינוך, מועצה אזורית רמת הנגב

רקע מקצועי

ספי מנהלת את אגף החינוך והמתנ"ס במועצה האזורית רמת הנגב. במסגרת תפקידה היא אחראית לחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, להעשרה, לתרבות ולפנאי, לקבוצות האוכלוסייה השונות ולבינוי הקהילתי במועצה. בין שאר התפקידים שמילאה בעבר הייתה ספי מנהלת פיתוח ארגוני ויועצת ארגונית בשירותי בריאות כללית, ובד בבד לימדה במכללה האקדמית אחוה ובאוניברסיטת בן גוריון בנגב. לפני כן עבדה בפיתוח תוכניות לימודים ובהדרכה באגף לחינוך קדם-יסודי במשרד החינוך, בטלוויזיה החינוכית ובחברה להגנת הטבע.

עלי הואשלה

מנהל אגף חינוך , מועצה אזורית נווה מדבר

עלי הואשלה

מנהל אגף חינוך , מועצה אזורית נווה מדבר

רקע מקצועי

עלי מנהל אגף חינוך , מועצה אזורית נווה מדבר. במסגרת תפקידו במועצה הוא מוביל את כל נושא החינוך המיוחד ויו"ר ועדות ההשמה , הקמת מסגרות מתאימות לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, תכנון והפעלת מיזמים ותוכניות רב שנתיות וניהול בית ספר לחינוך המיוחד. בנושא היבלתי פורמאלי הובלת תהליכים ומיזמים בתחומי הנוער ( מדצ"ים,משצ"ים, צופים, בגרות חברתית , מועצות נוער ועוד) תרבות (ימי שיא , פסטיבלים, תיאטרות ועוד) וספורט (קבוצות ייצוגיות וחוגים). קודם עבד כמורה ורכז בבית הספר בשרד החינוך.

עמנואל זילברמן

מנהל אגף חינוך ממלכתי וממ"ד - מינהל חינוך ירושלים

עמנואל זילברמן

מנהל אגף חינוך ממלכתי וממ"ד - מינהל חינוך ירושלים

רקע מקצועי

מנהל אגף ממלכתי וממ"ד וממונה חינוך עי"ס במינהל חינוך ירושלים. במסגרת תפקידו אחראי על הובלת מדיניות החינוך באגף ובכלל זה - תכניות לצמצום פערים, רלוונטיות וחדשנות חינוכית ותכניות לקידום הישגים. קודם לכן, שימש כמנהל ביה"ס תל"י בית חינוך והוביל את ביה"ס לזכייה בפרס חינוך מנח"י לשנת תשע"ג. קודם לכן ייסד וניהל את "מכון לר להתנדבות" - המרכז הראשון לייעוץ ארגוני למוסדות התנדבותיים ובמקביל שימש כמנהל הדרכה של "יד-שרה" שימש כמנהל מדרשת "עמיעד" ב"גשר - מפעלים חינוכיים" החל את דרכו החינוכית כמדריך פנימייתי ב"בבית הילד" בירושלים

ענת לידור מאיר

מנהלת האגף לגיל הרך במינהל החינוך בעיריית ת"א-יפו

רקע מקצועי

ענת היא מנהלת האגף לגיל הרך במינהל החינוך בעיריית ת"א-יפו. בתפקידה הקודם שימשה במשך כארבע שנים מנהלת ומנחה של תוכניות לפיתוח מקצועי של צוותי חינוך והוראה ביחידת התוכן במכון ברנקו וייס, ולפני כן, במשך תשע שנים, ניהלה והנחתה במסגרת המכון תוכניות חינוכיות לבני נוער מהפריפריה החינוכית והגיאוגרפית. את דרכה החינוכית החלה ענת בחינוך הבלתי פורמלי בתנועת הנוער מכבי צעיר, שם ריכזה סניפים, קורסי הדרכה, משלחות ועוד. כסטודנטית עבדה במשך שנתיים בבית ילדים שהוצאו מביתם, לאחר מכן הדריכה שלוש שנים בפנימייה של בית הספר למדעים ולאומנויות בירושלים ובהמשך ריכזה מרכז למידה בדרום תל אביב במסגרת עמותת צבע.

ערן רביב

מנכ"ל Tailor-ED

רקע מקצועי

ערן הוא מנכ"ל Tailor-ED. בעבר הוא ניהל את מיזם קמפוס IL – התוכנית הלאומית ללמידה דיגיטלית. במשך עשור הוא הוביל תכנון, פיתוח וניהול של תוכניות התערבות לקידום מוביליות חברתית באמצעות טכנולוגיה של עשרות אלפי אנשים בישראל במסגרות שותפויות תלת-מגזריות. בשנים 2007–2011 ניהל את תוכנית נטע@ למצוינות ומנהיגות טכנולוגית לנוער, וב-2011 הקים את מחלקת התוכן של עמותת תפוח ושימש סמנכ"ל תוכן וחדשנות של העמותה עד שנת 2015. בשנת 2015 השתתף בתוכנית המנהיגות CSP של משרד החוץ האמריקאי, ובמסגרתה היה עמית מחקר במעבדת החדשנות של NYU Governance Lab The והוביל מחקר לבחינת האפקטיביות הפדגוגית של תוכניות הכשרה מקוונות. פרויקט ההתנדבות הארצי שפיתח בשנותיו כמנהל תוכנית נטע@ זכה בשנת 2012 באות הנשיא למתנדב ומיזם קמפוס בהובלתו זכה בשנת 2018 לאות ההוקרה לחדשנות בשירות המדינה.

קלי כהן

מנהל תוכנית מנדל למנהיגות נוער

רקע מקצועי

קלי משמש בימים אלה כמנהל תוכנית מנדל למנהיגות נוער במכון למנהיגות של קרן מנדל ישראל. קודם לכך שימש כמזכ"ל תנועת הצופים העבריים בישראל משנת 2015 ועד 2023. במסגרת תפקידו היה אחראי לפעילות העמותה ותנועת הנוער בהיבט החינוכי, התקציבי והתפעולי. טרם הגעתו לתנועה מילא קלי במשך 12 שנים מגוון תפקידים בסוכנות היהודית. הראשון שבהם היה שליח קהילתי בטולסה שבאוקלהומה, והאחרון שבהם היה מנהל קשרי קהילה צפ"א של הסוכנות (ראש המשלחת הסוכנותית בארצות הברית ובקנדה) את הקריירה המקצועית שלו התחיל קלי בתנועת הצופים, שם התקדם במסלול התפתחותי תנועתי – מדריך שכבה, מרכז שבט, רכז הדרכה הנהגתי, ומנהל מחלקת הדרכה. בתפקידי האחרון היה מנהל מרחב צפון (סמזכ"ל).

רועי אסף

ראש הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי למגזר החרדי, משרד ראש הממשלה

רקע מקצועי

רועי הוא ראש הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי למגזר החרדי, משרד ראש הממשלה. לפני כן היה ראש האגף לפיתוח חברתי ברשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי (בעבר פעלה ממשרד ראש הממשלה). אחראי על תכנון המדיניות החברתית -כלכלית של החלטת הממשלה 922 - תכנית לפיתוח כלכלי לחברה הערבית 2016 -2020 בהיקף מוערך של 15 מיליארד ₪ בשיטה של שינוי מנגנוני הקצאה כמו גם על ניהול התכנית. האגף אחראי על מעקב, בקרה, תכנון וביצוע מדיניות ופרויקטים בין השאר בתחומים: שדרוג ההון האנושי, התעסוקה, ההשכלה הגבוהה והמדע, ועל נושאים ופרויקטים חברתיים שונים. אחראי ברשות ויוזם תוכנית החומש המורחבת של מל"ג ות"ת להנגשת השכלת גבוהה לאוכלוסיית המיעוטים בתקציב של כ- 900 מלש"ח, האגף אחראי על הקשר עם משרד החינוך בתכנית 'אתגרים' לחברה הערבית בישראל.

שגיא בר

מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר

רקע מקצועי

שגיא הוא מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר. כבר מעל לעשור הוא עוסק בחינוך טכנולוגי בדגש על מיזמים רחבי השפעה לאוכלוסיות מודרות עם התמחות במיומנויות המאה ה-21 והטמעתן דרך לימודי מחשבים וסייבר. שגיא בעל ניסיון של 25 שנה במחקר ופיתוח ביחידות הטכנולוגיה של אגף המודיעין בצה"ל, הכולל פיתוח מוצרים עתירי טכנולוגיה וחדשנות לצד ניהול צוותי מו"פ גדולים.

שלומי דהן

מנהל אגף חינוך בעיריית חדרה

שלומי דהן

מנהל אגף חינוך בעיריית חדרה

רקע מקצועי

שלומי מנהל את אגף החינוך בעיריית חדרה. קודם לכן הוא ניהל במשך שלוש שנים את מערכת החינוך בטירת כרמל, ולפני כן ניהל במשך שבע שנים את תיכון עירוני ה' בחיפה ובמשך שלוש שנים כיהן כמנהל הפדגוגי של מרכז מעשה - תוכנית שנת שירות לילדי פריפריה של קרן רש"י. את הקריירה בחינוך הוא התחיל בשנת 2000 בתיכון במשגב ואל תחום החינוך הגיע אחרי עשר שנים של עבודה בתעשיית ההייטק בידע מערכות - נציגת APPLE בישראל. קודם לכן שלומי עסק בהדרכת טיולים וניהל את בית ספר שדה אכזיב של החברה להגנת טבע בגליל המערבי.

שנית הראל

סגנית בכירה ליועצת המשפטית למשרד החינוך

רקע מקצועי

שנית החלה דרכה בלשכה המשפטית של משרד המדע, התרבות והספורט (כתוארו אז), ומאז שנת 2003 היא מועסקת בלשכה המשפטית של משרד החינוך והיא משמשת כסגנית בכירה ליועצת המשפטית. היא מתמחה בתחום התמיכות שמעניק המשרד לגופים מהמגזר השלישי (חברה אזרחית) והקצבות לרשויות מקומיות ולגופים המפעילים בתי ספר. במסגרת זו היא מלווה חלק גדול מתוכניות הדגל ומהרפורמות של המשרד בשנים האחרונות, לרבות תוכנית "ניצנים"; בתי ספר של החופש הגדול, רפורמת "הסייעת השנייה".

מחזור ד'

אבנר שוורצברג

בין עבודות

רקע מקצועי

אבנר הוא סמנכ"ל שיווק וחבר הנהלה במרכז לטכנולוגיה חינוכית, חברה לתועלת הציבור. במסגרת תפקידו הוא אחראי על מגוון רחב של פעילויות כולל זיהוי צרכים במערכת החינוך, קביעת סל הפתרונות של מטח עבור מערכת החינוך, קידום והטמעת מוצרי ושירותי החברה בבתי הספר והובלת שותפויות ופעילות מול גופים שונים ואגפים שונים במשרד החינוך. אל החינוך הגיע אבנר מחברת פלאפון בה ניהל את אגף ציוד קצה בחטיבת השיווק.

קרדיט: עמרי מירון

אודי ליפשיץ

מנכ״ל ״אדם״ חינוך

רקע מקצועי

אודי הוא כיום מנכ״ל ארגון אדם מקבוצת עמל ומעבר, המתמחה בהקמה וניהול מסגרות לחינוך מיוחד . במשך 25 וחמש שנים האחרונות עוסק בחינוך מיוחד , הקים וניהל בתי ספר לחינוך מיוחד ובתפקידו האחרון ניהל את רשת בתי הספר של ארגון בית אקשטיין הכולל 18 בתי ספר לחינוך מיוחד בהיקף תקציבי של כ200 מיליון ש"ח בשנה. אודי הוביל במשך השנים פרויקטים רבים בתחום החינוך המיוחד, יזם הקמה של מסגרות ייחודיות ופיתח מודל עבודה ייחודי להתפתחות אישית של תלמידים עם צרכים מיוחדים כולל יישומים טכנולוגים. לאודי ניסיון רב בהובלת ופיתוח צוותי ניהול וחינוך, לאחרונה היה ממובילי המאבק להכנסת בתי הספר המוכרים שאינם רשמיים בחינוך המיוחד לרפורמת אופק חדש.

קרדיט: עמרי מירון

אוסאמה גנאיים

ממונה על חברה ונוער בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

אוסאמה מנהל מחלקה בכיר בעיריית ירושלים בתחומי חברה ונוער במזרח ירושלים החל מ-2015. במסגרת תפקידו הוא אחראי על פעילות קהילתית וחברתית לכל הגילאים במינהלים קהילתיים, בדגש על הקמת מרכזי נוער בכל שכונות מזרח ירושלים והקמת תנועת נוער עירונית. הוא מנהל פעילות תקציבית של יותר מ-20 מיליון ₪, הוביל פרויקטים בתחום פיתוח חברתי קהילתי, והקים את תנועת הנוער עירונית הראשונה במזרח העיר.

קרדיט: אין צורך

אייל קמינקא

יועץ ניהולי ומומחה חשיבה תוצאתית במרכז לחשיבה פורצת דרך

רקע מקצועי

אייל הוא מומחה בחשיבה תוצאתית יועץ לניהול בכיר, הטמעת שינויים ותכנון אסטרטגי, ומגשר אישי וארגוני. עד 2022 שימש כראש בית הספר הבינלאומי ביד ושם, המוסד החינוכי הגדול בעולם להוראת השואה – שכולל מאות עובדים ומחזור שנתי של כ-60 מיליון ₪). בעל ניסיון בעבודה מול עשרות מדינות וגורמים בינלאומיים כגון האו"ם, אונס"קו, IHRA ועוד, הכשרה והדרכה של מאות אלפי משתתפים בשנה, עבודה מול ממשלות, פיתוח חומרים חינוכיים, תוכניות חינוך לאומיות ו תורות פדגוגיות, והובלה של תחום הטכנולוגיה החינוכית – כולל כלים אינטרנטיים, מוקים, סביבות חינוכיות חדשניות וכד'. בעבר כיהן כראש הרשות לקידום תעסוקה, השכלה וקהילה מטעם הג'וינט וממשלת ישראל וכיועץ למנהלים בכירים במגזר הפרטי והציבורי, בעיקר בנושאי אסטרטגיה, תכנון והטמעת שינויים ארגוניים. סייע להוביל את הקמת משרד התמ"ת בשנים 2003-2006. מחבר הספרים המקצועיים "מה המטרה שלך?", "(לא) הכל אישי" ו"חינוך תוצאתי מיטבי", והרומנים "שומר הזיכרונות" ו"הומאוסטזיס".

קרדיט: עמרי מירון

אסף שירמן

יועץ כלכלי בכיר לשר האוצר

רקע מקצועי

אסף הוא יועץ כלכלי בכיר לשר האוצר. לפני כן ניהל את תחום חינוך והשכלה גבוהה באגף השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר. מתוקף תפקידו הוא אחראי על קביעת מדיניות השכר ותנאי ההעסקה של עובדי ההוראה במערכת החינוך, ושל הסגל האקדמי הבכיר, הזוטר והמנהלי במוסדות להשכלה גבוהה. בין היתר, הוא עוסק בקידום רפורמות במערכת החינוך ובהובלת תהליכי משא ומתן מול ארגוני המורים וארגוני הסגל במערכת ההשכלה הגבוהה. זאת, תוך עבודה משותפת עם גורמים בכירים במשרד החינוך, במועצה להשכלה גבוהה, במוסדות האקדמיים, בכנסת, בממשלה ובארגון ה-OECD. בתפקידו הקודם היה אסף כלכלן באגף, אחראי על מערכת הביטחון ועל משרד התחבורה.

דפנה גבר

מנהלת חדשנות ולמידה דיגטלית במנדל

רקע מקצועי

דפנה מנהלת חדשנות ולמידה דיגטלית במכון מנדל. בתפקידה הקודם הייתה מנכ"לית עמותת תפוח - הפועלת ליצירת שוויון דיגיטלי בישראל. העמותה הוקמה בשנת 2000 במטרה להוות גשר בין אומת הסטארט-אפ הצומחת ובין תושבי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל שאינם זוכים לנקודת זינוק שווה להשתלבות בחברה ובכלכלה הישראלית. דפנה היא כלת פרס ראש הממשלה ליזמות ולחדשנות משנת 2014 וכלת פרס עולם של הבדל לשנת 2012 מטעם הברית הבינלאומית לנשים TIAW ונמנית עם 100 המשפיעים הגדולים של מגזין TheMarker.

קרדיט: עמרי מירון

זאב אלדר

מנהל תחום פיתוח פדגוגי מנהל עובדי הוראה במשרד החינוך

רקע מקצועי

זאב הוא מנהל תחום פיתוח פדגוגי במינהל עובדי הוראה. קודם לכן היה המפקח על הפיתוח המקצועי של עובדי הוראה במחוז הדרום ובמסגרת תפקידו הוביל מהלכים חדשניים של פיתוח מקצועי והדרכה של עובדי הוראה במחוז תוך התמודדות עם מגזרים שונים. לפני כן שימש כמפקח כולל על בתי ספר יסודיים ועל-יסודיים בחינוך הממ"ד במחוז הדרום וקודם לכן ניהל את בית הספר הקיבוצי דע"ת בקיבוץ סעד.

קרדיט: עמרי מירון

חדוה שמרלינג

מנהלת תכנית אדוות - מעוז

רקע מקצועי

בתפקידה האחרון ניהלה חדוה את מחלקת החינוך במועצה המקומית קדומים. במסגרת תפקיד זה היא הייתה אחראית על הובלה, פיתוח, וארגון מערכת החינוך ברשות, בניית שותפויות ומתן מענים חינוכיים לצרכי היחיד והקהילה. קודם לתפקידה זה מילאה במועצה המקומית מספר תפקידי ניהול ופיתוח כמנהלת תכנית עיר ללא אלימות, מנהלת ומקימת מחלקת הנוער, ומנהלת תחום החינוך האישי. לפני כניסתה לעבודה ברשות עסקה במחקר בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל אביב, ובהוראה לתלמידי החינוך המיוחד.

קרדיט: עמרי מירון

חוה פרידמן

פסיכולוגית ארצית. מנהלת אגף פסיכולוגיה. שפ"י. משרד החינוך

רקע מקצועי

חוה היא מנהלת אגף פסיכולוגיה. שפ"י. משרד החינוך. במסגרת תפקידה ממונה על השירותים הפסיכולוגיים חינוכיים ב - 256 רשויות מקומיות. אחראית על השירותים הפסיכולוגיים בשגרה ובחרום בהיבטים של מדיניות , הקצאת משאבים, פיתוח מקצועי של הפסיכולוגים, סטנדרטים מקצועיים ופיקוח. חברת הנהלת שפ"י. שותפה לגיבוש מדיניות בהיבטים של בריאות ורווחה נפשית יחד עם שותפי תפקיד בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד. משקיפה במועצת הפסיכולוגים. חברת המועצה הלאומית למניעת התאבדויות.

קרדיט: עמרי מירון

טליה הראל בז’רנו

מנכ"לית כנפיים של קרמבו

רקע מקצועי

טליה משמשת כמנכ"לית תנועת הנוער כנפיים של קרמבו החל משנת 2016. בשנת 2009 התחילה לעבוד שם בתור אחת מהעובדים הראשונים בתפקיד סמנכ"לית תפעול והדרכה, ובמסגרת תפקידה כתבה את תורת ההדרכה וההפעלה של הסניפים וניהלה את פעילות השטח. לפני כן, בשנים 2008-2006, הייתה מנחת קבוצות ואשת צוות בפרויקט מיכא"ל (מיצוי כישורים אישיים למצוינות) ובמסגרת תפקידה הנחתה קבוצות של תלמידים כיצד ניתן לממש בצורה טובה יותר את הפוטנציאל שלהם. לאחר מכן קודמה לתפקיד אשת צוות וניהלה את מערך הפעילות בהכשרות המנחים של הפרויקט.

קרדיט: עמרי מירון

יואב קריים

פיתוח פרויקטים בתחומי חינוך שיקום ורווחה

רקע מקצועי

יואב מנהל שותף של האשכול לשינוי חברתי בבית איזי שפירא וחבר בהנהלת הארגון. מתוקף תפקידיו הוא מוביל את תחום ההכלה בארגון ואחראי על תכניות של סנגור, שינוי עמדות ותחום המדיניות. בנוסף הוא מלמד בקריה האקדמית אונו בחוג לריפוי בעיסוק ובחוג לחינוך, ומלמד באוניברסיטה העברית בחוג לעבודה סוציאלית. לאורך כל שנותיו הוביל תהליכים בשדה המדיניות וברמה הקהילתית לקידום שוויון והשתתפות של אנשים עם מוגבלות לרבות השתתפות בפורומים פורמליים כמו מועצת הביטוח הלאומי וועדת לרון. ופעילות אקטיביסטית במסדרונות השלטון, בתקשורת, בשדה החינוך וברחובות.

קרדיט: עמרי מירון

יובל אוליבסטון

סגן יו"ר המזכירות הפדגוגית ומנהל אגף א' פיתוח פדגוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

יובל הוא סגן יו"ר המזכירות הפדגוגית ומנהל אגף א' פיתוח פדגוגי במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הוא אחראי על גיבוש התשתית הפדגוגית של תחומי הדעת במשרד החינוך ומסייע ליו"ר המזכירות הפדגוגית לעצב את המדיניות הפדגוגית במערכת החינוך. בתפקידו הקודם היה מנהל אגף מקצועות המורשת, האחראי על עיצוב המדיניות הפדגוגית במקצועות המורשת בבתי הספר של המגזרים השונים בישראל. יובל מכהן גם כרב מחתן בארגון רבני צהר.

קרדיט: עמרי מירון

יובל שרייבמן

סמנכ"ל למידה והוראה, אוניברסיטת בר אילן

רקע מקצועי

יובל הוא מייסד ומנכ"ל - המרכז לחדשנות בלמידה, אוניברסיטת תל אביב. המרכז הוקם כדי להתמודד עם אחד האתגרים המשמעותיים במערכת ההשכלה הגבוהה: כיצד ניתן לייצר למידה מותאמת אישית ומבוססת נתונים? למרכז לחדשנות בלמידה יוזמות ושותפויות רבות. החל מפיתוח ויישום תוכנית לאומית בשיתוף משרד החינוך בשם 'תיכון אקדמי מקוון' הדוגלת בהנגשת השכלה אקדמאית לכל תלמיד ובעיקר בפריפריה, דרך יצירת מסלול קבלה חדש לאוניברסיטה ללא פסיכומטרי המבוסס על קורסים מקונים, ועד להקמת Minducate, מרכז מחקר בתחום מדעי המוח והלמידה. בנוסף, המרכז מפתח קורסים מקוונים אשר זכו בפרסים עולמיים עם מעל מליון לומדים מהעולם, היה שותף להקמת כנס שנתי בנושא חדשנות בלמידה (אד-טק) ועוד. בתפקידיו הקודמים יובל שימש כיועץ בכיר לנשיא אוניברסיטת תל אביב ולפני כן שימש יועץ בכיר לממונה על השכר במשרד האוצר ובמסגרת תפקידו היה בצוות שגיבש את הסכם "אופק חדש".

קרדיט: עמרי מירון

יוסף חמדאן

מפקח על הפיתוח הארצי בחברה הערבית במטה משרד החינוך

רקע מקצועי

יוסף הוא מפקח פיתוח מקצועי בחברה הערבית במשרד החינוך, ובמסגרת תפקידו אחראי על 16 מרכזי פסג"ה ארציים ועובד בשותפות מול מחלקות לימודי חוץ במוסדות האקדמאיים. בשנים האחרונות הוא מוביל את יישום החלטת הממשלה 922 לצמצום פערים, שבמסגרתה החברה הערבית קיבלה הקצאה של 20 מיליון ₪ לפיתוח מנהיגות ביניים בתוך בתי הספר.

קרדיט: עמרי מירון

ליאור שליו

מנכ"ל ויזם שותף אלגימור

רקע מקצועי

ליאור הוא מנכ"ל ויזם שותף אלגימור. ליאור הוא אחד הקולות הבולטים בישראל אשר פועלים למען שיפור החברה הישראלית על כל גווניה דרך שילוב שתי התשוקות שלו - טכנולוגיה ויזמות חברתית. ליאור מקדם בשנים האחרונות גם כיזם אך גם כמנטור ומשקיע את עולם ה impact הישראלי אשר נמצא בהתהוות, עולם של 2 שורות הרווח - עסקית וחברתית יחדיו. ליאור הוא מנכ"ל ושותף מייסד בחברת SimpliiGood אשר עוסקת בייצור אצת ספירולינה טרייה למאכל. החברה עומדת בחוד החנית של ענף האגריטק הישראלי. הוא המייסד של חברת הסטארט-אפ "infogan", חברת ed-tech אשר מחברת הורים ומובילים חינוכיים במסגרות לגיל הרך תחת רשת חברתית מותאמת לעולם החינוכי. הוא שותף מייסד גם של Ed-Tech Israel - גוף אשר מקדם את האקוסיסטם המקומי בתחום החינוך הטכנולוגי. הוא שותף פעיל וחבר בורד בעוד למעלה מ 8 חברות שונות אשר כולן חברות impact שמשלבות מטרה חברתית וטכנולוגיה מתקדמת, מתחומים כמו מים ואגריטק ועד רפואה דיגיטלית. לליאור רקע של למעלה מ 15 שנה היזמות - בהקמה, הובלה ושותפות במיזמים עסקיים וחברתיים.

קרדיט: עמרי מירון

נבילה מנאע

ממונה על פרויקטים מערכתיים

רקע מקצועי

נבילה היא ס.מנהל אגף החינוך הערבי עיריית ירושלים מנהל חינוך. נבילה בוגרת תואר ראשון חינוך ותואר שני ניהול מלכ"רים מהאוניברסיטה העברית. עסקה במשך 20 שנה בחינוך ניהול ייעוץ וליווי מנהלים. ליוותה מנהלי ארגונים דרך משרד שהקימה "משורה - مشورة" בבניית אסטרטגיית עבודה בהתאם לחזון ולייעוד הארגון, בבניית יציבות ארגונית וכלכלית לארגון. ב2013 התמנתה לסגנית ממונה על מערכת החינוך במזרח ירושלים . והיא שותפה בניהול מערכת חינוך מהמורכבות והגדולות בארץ .שותפה להרבה שינויים צמיחה וחדשנות במערכת בעיקר בתחום ההשכלה גבוהה, פתוח מצוינות, התאמת המערכת למאה ה 21, צמצום הנשירה ועוד.

קרדיט: עמרי מירון

נזאר סרחאן

מנהל אגף חינוך במע'אר

רקע מקצועי

נזאר הוא מנהל אגף החינוך במע'אר. בעברו היה פקיד נכות כללית במוסד לביטוח לאומי בנצרת, מדריך קידום נוער, מנהל השכלה ביחידה לקידום נוער מע'אר, מנהל מרכז לימודי שדה בחברה להגנת הטבע, פרויקטור במחלקת חינוך במע'אר, מנחה השכלה מחוזי בתחום היל"ה - קידום נוער ומנהל תוכנית עיר ללא אלימות במע'אר.

נעמי וגה

ממונה על הסמינרים להוראה במשרד החינוך

רקע מקצועי

נעמי ממונה על הסמינרים להוראה במשרד החינוך החל משנת 2018. התפקיד כולל פיקוח ואחריות על ההכשרה להוראה בסמינרים החרדיים בארץ בהם למעלה מ-24,000 לומדות סדירות בשנה. התפקיד כולל קביעת מדיניות בנוגע לאיכות, אופי והיקף ההכשרה, הובלת תהליכי הסדרה ורגולציה, הקמת סמינרים, שת"פ עם משרדי ממשלה אחרים, קרנות וארגונים, שותפות בהחלטות תקצוב הסמינרים, אחריות על ההכשרה החלופית, הפעלת פורומים ארציים וימי עיון להכשרת מנהלות ובעלות תפקידים, והובלת תוכניות קידום חדשנות, שותפות ומצוינות בסמינרים. עוסקת מעל 20 שנה בחינוך. תפקידיה הקודמים: הוראה בתיכונים והכנה לבגרות, במשרד החינוך הובילה את הטמעת רפורמת "עוז לתמורה" בסמינרים החרדיים מטעם המחוז החרדי. וכן ניהלה מרכז השתלמויות לכ-2000 מורות חרדיות בירושלים.

סולטן אלקרעאן

מנהל מחלקת חינוך מועצה מקומית כסיפה

רקע מקצועי

סולטן משמש כמנהל אגף החינוך במועצה מקומית כסיפה החל משנת 2017. לפני כן ניהל בי"ס יסודי 8 שנים ועבד כמורה 8 שנים. לסולטן ותק של 18 שנים במערכת החינוך שבמסגרתו אייש שלל תפקידים של ריכוז וחינוך. במקביל בין השנים 2005 עד 2015 שימש כראש צוות בעמותת יכולות "קרן רש"י "לפעילות צמצום פערים והגברת התמדה והעלאת אחוז זכאות לבגרות ,בקרב תלמידים מהמגזר הבדואי. פעילות שהסתכמה במילוני שקלים מדי שנה.

סיגל כהן

מפקחת מחוז משרד חינוך

רקע מקצועי

סיגל מכהנת כמפקחת מחוז משרד החינוך. במסגרת זו, מנחה ומלווה את כלל המפקחים במחוז, מובילה את ת."ע המחוזית תוך פיתוח והטמעת תרבות של הערכה, מלווה את המנהלים החדשים במחוז ומרכזת את הפיקוח המתכלל -פיתוח תפיסה מחןזית לתפקיד המפקח המתכלל , וחיזוק השותפויות עם הרשויות במחוז, בעבר שימשתי כמפקחת כוללת על בתי ספר במחוז, כמו כן כיהנתי כממונה על תכנית מרום,- תןכנית העוסקת בקידום ושיפור התפקוד הבית ספרי, צמצום פערים ושיויון הזדמנויות, ב2011 הייתי הממונה על יישום תהליך מעבר בתי הספר לניהול עצמי, בתחילת דרכי הייתי מורה מחנכת , מדריכה ומנהלת בית ספר.

קרדיט: עמרי מירון

ענבל חמיידס

VP Outcomes at Masterschool

רקע מקצועי

ענבל מייסדת שותפה ומנכ"לית ה- P.I.E Challenge מטעם עמותת בוגרי 8200, קרן טראמפ ומשרד החינוך. ה- P.I.E challenge הינו תחרות ארצית בהיקף שלא נראה כמותו לפניי בישראל, לקידום פתרונות ללמידה מותאמת אישית במתמטיקה. הפתרונות שפותחו ע"י הסטארטאפים במסגרת האתגר כיום מוטעמים בכ-500 בתי ספר בכל הארץ ובשימוש אלפי תלמידים. בעת משבר הקורונה, בהובלת מפמ"ר המתמטיקה, ענבל הייתה שותפה בהקמת תכנית "קרוב-רחוק" מטעם משרד החינוך, ברקנו וייס וה-P.I.E Challenge אשר נתנה מענה למאות מורים ללמידה משמעותית מרחוק. במקביל ענבל מלמדת "הקול בראש" – קורס למיינדפולנס וחקר המוח לילדים ונוער בבתי ספר.

קרדיט: עמרי מירון

ענבל רון קפלן

מנהלת אגף מבחנים בראמ"ה

רקע מקצועי

ענבל היא מנהלת אגף המבחנים בראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך). מאז שנת 2006 היא מילאה שם תפקידים שונים: תחילה, הקימה וניהלה את תחום המחקרים הבינלאומיים בראמ"ה והובילה את הביצוע של מחקרי חינוך שונים במערכת החינוך בישראל, ביניהם מחקר PISA של ה-OECD ומחקרי PIRLS ו-TIMSS של ארגון ה-IEA. בהמשך, ענבל ניהלה את תחום המבחנים הארציים בראמ"ה והייתה שותפה לתכנון של מערך ההערכה הארצי החדש.

ציונה לוי

מנהל אגף שפות במזכירות הפדגוגית ומפמ״ר אנגלית, משרד החינוך

רקע מקצועי

ציונה משמשת כמנהלת אגף שפות במזכירות הפדגוגית, משרד החינוך. בתפקידה הקודם הייתה מפמ"ר על הוראת האנגלית, מקצוע ליבה עם ממשקים לתחומי דעת נוספים (יסודי ועל יסודי) על כלל המגזרים במשרד החינוך. בתפקיד זה, הקימה ציונה 68 קהילות למידה דיספלינאריות לפיתוח מקצועי של מורים ומדריכים לאנגלית בהתמקדות על קידום שפה דבורה והרחבת ידע אוצר מילים. בשנים אלה במסגרת התכנית הלאומית לקידום לימודי האנגלית, נרשמה עלייה יפה בתוצאות התלמידים וכן התפתחו כלי הערכה חדשים המשקפים ידע, מיומנויות וערכים הקשורים בהוראה ולמידה של אנגלית. הובילה כתיבת תכנית-לימודים לאומית לפי סטנדרטים בינלאומיים והטמעתו גם במסגרת המכללות להוראה והכשרת המורים בתיאום עם המל"ג. קודם, היתה מורה לאנגלית בבית שאן ומילאה תפקיד מרכזי בבית הספר המקיף בבית-שאן, מדריכה מחוזית, מנחה במרכז המורים-מחר 98' והובילה את מקצוע האנגלית ברשת החינוך הגדולה בישראל (אורט) תוך בניית קשרים עם שותפים משמעותיים לקידום הוראת אנגלית בסקטורים השונים. מלמדת בתכניות הכשרת מורים. בעלת דוקטורט מאוניברסיטת תל אביב בתחום מבחני שפה ופרסמה מספר מאמרים בכתבי עת בינלאומיים בתחומים של הערכה דינאמית, אוריינות הערכה וteacher agency בהקשר של שפה דבורה.

קובי זמיר

מנהל אגף חינוך מועצה מקומית גני תקווה - אגף החינוך

קרדיט: עמרי מירון

קובי זמיר

מנהל אגף חינוך מועצה מקומית גני תקווה - אגף החינוך

רקע מקצועי

קובי הוא מנהל אגף חינוך מועצה מקומית גני תקווה - אגף החינוך.

קרדיט: עמרי מירון

רות קנולר לוי

ראשת אגף תכנים, תוכניות הדרכה והשתלמויות במינהל חברה ונוער במשרד החינוך

רקע מקצועי

רות היא ראשת אגף תכנים, תוכניות הדרכה והשתלמויות במינהל חברה ונוער במשרד החינוך החל משנת 2018. במסגרת תפקידה היא מנהלת 18 מרכזי הדרכה במחוזות ובמטה כמרכזי למידה ופיתוח. בנוסף, היא מייסדת ומנהלת את תוכנית הצוערים לחינוך הבלתי פורמלי לרשויות מקומיות פריפריאליות במסגרת עתודות לישראל, שותפות של משרד החינוך ועמותת שותפויות רוטשילד הפועלת מטעם קרן אדמונד דה רוטשילד. כמו כן רות מובילה את פיתוח המאגר הלאומי לשעת חינוך ואת תוכנית הלימודים החברתית במסגרת הפיתוח לתכנים חברתיים, ואחראית על הכשרת בעלי תפקידים ומנהלים בכירים בחינוך החברתי, על המעורבות החברתית, על ההכנה לצה"ל ועל המנהיגות הצעירה במשרד החינוך, וגם מובילה את התוכנית האסטרטגית של המינהל והחינוך הבלתי פורמלי.

קרדיט: עמרי מירון

רחל שפרכר פרנקל

ראש תוכנית הלכה, יועצת הלכה, ר"מית. קו-מייסדת פרס האחדות ויום אחדות, ועד מנהל. בית מדרש נשמת, מתן. חברת מועצת החמ"ד

רקע מקצועי

רחלי היא חלק מעולם תלמוד התורה הנשי שהוא חידוש של הדור האחרון בעולם הדתי. היא ר"מית, מלמדת תלמוד והלכה, יועצת הלכה בנשמת וראש המכון ללימודי הלכה מתקדמים לנשים במתן. היא בין המייסדים של מיזם יום האחדות ופרס ירושלים לאחדות ישראל, מרצה ופעילה בארץ ובקהילות בתפוצות בתחומים המקצועיים שלה ובהקשרים של ערבות חברתית, סולידריות וקרוב בין מגזרי.

רחלי שטיין

מנכ"לית מרכז תל"ם

רקע מקצועי

רחלי היא מנכ"לית מרכז תל"ם המטפל בנערות נושרות מהקהילה החרדית וכולל תיכונים, מרכזי נוער, מענה חירום ומרכז הכשרה לצוותים ולהורים. במסגרת תפקידה היא יוזמת שיתופי פעולה עם הרשויות, מפתחת תהליכים חינוכיים ומובילה אותם. בנוסף, היא הקימה את יוצאות לחיים - מיזם תעסוקתי לצעירות בסיכון מרקע חרדי המאפשר להן לרכוש מקצוע במעטפת טיפולית רחבה. קודם לכן רחלי שימשה כסמנכ"לית בעמותת אח"י המקדמת שוויון הזדמנויות בחינוך בקרב אוכלוסיות מוחלשות, ובמסגרת תפקידה יצרה שיתופי פעולה עם גורמים ממשלתיים, חברתיים ועסקיים, ניהלה מערך הכשרות ויזמה פרויקטים של מנהיגות נשית בקרב יוצאות אתיופיה.

קרדיט: עמרי מירון

ריאן גאנם

המפקח הארצי על הבחירות במשרד הפנים

רקע מקצועי

ריאן הוא המפקח הארצי על הבחירות במשרד הפנים. לפני כן עבד במשרד האוצר במשך שמונה שנים, תחילה ברשות המיסים כמפקח מס הכנסה בכיר ולאחר מכן בחשב הכללי כסגן חשב בכיר במשרד החינוך. עד סוף שנת 2012 הוא עבד בחברת פרטנר במשך כשמונה שנים בתפקידי ניהול בכיר בתחומי המכירות והשירות. ריאן הוא רואה חשבון.

קרדיט: עמרי מירון

שיפי סננס

מנכלית עמותת מפעלות שמחה

רקע מקצועי

שיפי היא מנכלית עמותת מפעלות שמחה. מוסדות לימוד לכ-600 בנות חרדיות בעיקר ממוצא מזרחי, יזמת ומקדמת פרוייקטים לקידום הבנות כדי שתגענה למקצוע מכובד והשמה במקומות עבודה מכובדים ומפרנסים.

מחזור ה'

אבי אלון

מנהל אגף חינוך, מועצה אזורית גוש עציון

אודט סלע

המדענית הראשית, משרד החינוך

אורי אברהם

סמנכ"ל תפעול מטיפיק

אורנה פז

מנהל אגף א', משרד החינוך , מינהל פדגוגי, אגף לחינוך הגיל הרך

אחלאם ח'אלדי

מלווה רשותית מחוזית לגיל הרך, מחוז חיפה, משרד החינוך

אלית שחר-כהן

מנהלת אגף משאבי אנוש, משרד החינוך

אלעזר פויכטונגר

מנהל אגף חינוך, מועצה אזורית הערבה התיכונה

אסף וייס

מנהל קמפוס IL, מערך הדיגיטל הלאומי במשרד הכלכלה והתעשייה

ג'מיל שרקייה

ממונה על חינוך יסודי - אגף ערבי, עיריית ירושלים, מינהל חינוך

דני פסלר

מנכ"ל הקונגרס הישראלי

יובל סרי

מנהל אגף א' תחומי בחירה ורב תחומי, המזכירות הפדגוגית, משרד החינוך

יניב זוהר

חשב בכיר משרד החינוך

יפעת אורון שוורץ

מנהלת אגף פרויקטים אסטרטגיים בבינוי

ישראל חיים שלו

מנהל אגף חינוך, עיריית חריש

כאמל אל עמראני

מנהל אגף חינוך וקהילה, מעוצה מקומית שגב שלום

מולו ברהן

ממונה מחוזית - התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360, משרד החינוך מחוז חיפה ממונה מחוזית

מנחם נדלר

מנהל האגף למחוננים ולמצטיינים, משרד החינוך, המינהל הפדגוגי

מרב אברהמי

סמנכ"ל לעניינים אקדמיים ומזכיר המל"ג

מרדכי יעקבזון

מנכ"ל איגוד מוסדות הפטור, מנהל בעלות חינוך, איגוד מוסדות הפטור

נאיף עואד

מרצה בכיר וחוקר, המכללה האקדמית סכנין

נופר קפון

ראש מנהל חינוך, עריית בת-ים

נחמן גלבך

מנהל המחלקה המונמציפלית, אגודת ישראל, חבר מועצת העיר צפת

ניצן אשבל

מנהל מיזם "מישרים- להוגנות בחינוך", עמותת "מתן משקיעים בקהילה"

נעמה אלקריף

מנהלת אגף חינוך על יסודי, רשת בני יוסף מנהלת פיתוח מקצועי

סינא זחאלקה

מרכזת הפיקוח במגזר הערבי, משרד החינוך מחוז חיפה, פיקוח ערבי

עבד שחאדה

יועץ וועד ארצי לראשי רשויות ערביות, וועד ראשי רשויות ערביות

עמליה בורוביץ בריל

יועצת חדשנות ואסטרטגיה

פאתן דראושה מועד

מובילה בין אגפית לחברה הערבית, ג'וינט ישראל

רנית בודאי-היימן

מנכ"לית מיתרים

שולי אלכסנדר

מפקדת מערך מגן, חיל החינוך והנוער, צה״ל

שורי למברגר

מפקחת ארצית , פתחיה מוסדות לחינוך מיוחד