אדוות הינה מיזם משותף למשרד החינוך וארגון מעוז, אשר נועדה לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת החינוך. המיזם שואף לייצר שפה משותפת סביב אתגרי הליבה של מערכת החינוך, להגדיל את האמון בין השחקנים הבכירים במוקדי ההשפעה השונים של המערכת, לפתח את המנהיגים הקיימים במערכת החינוך, ליצור רשת של מנהיגים המחוללים שינויים משמעותיים במשותף ולקדם באפקטיביות תהליכי שינוי שייטיבו עם התלמידים, צוותי החינוך והמערכת

לצערנו, ההרשמה לתוכנית אדוות של מעוז ועתודות לישראל סגורה

רוצים לקבל תזכורת לפני שמתחילה ההרשמה למחזור הבא?

לחצו כאן

חזון המיזם

מנהיגות חינוכית הפועלת במשותף אל מול אתגרי מערכת החינוך בישראל, תוך חתירה ליצירת שפה משותפת והכנת המערכת לעתיד דינמי, בלתי צפוי ומשתנה

מטרות התוכנית

רשת בכירה משפיעה

בניית רשת בכירה של מנהיגות ומנהיגים משפיעים המקדמים תפיסה ממלכתית במערכת החינוך

הובלת תהליכי שינוי

קידום והובלה של תהליכי שינוי אפקטיביים במערכת החינוך

קידום ראייה מערכתית ואמון

קידום ראייה מערכתית ואמון בין ארגונים שונים וקהילות שונות בתוך מערכת החינוך המיוצגים ע”י העמיתים וחבר הרשת

פיתוח אישי ומקצועי

פיתוח אישי ומקצועי של העמיתים וחברי הרשת, בדגש על יכולות מנהיגות ומיומנויות ניהול ארגוניות מערכתיות

מסגרת התוכנית

כשבעה שבועות של למידה אינטנסיבית הפרוסים לאורך השנה, מתוכם כעשרה ימי למידה בארה”ב שבוע מתוכם באוניברסיטת הרווארד

פורמט של Training Job The On המאפשר להמשיך בעבודה בד בבד עם ההשתתפות בתוכנית, תוך חיכוך מתמיד עם אתגרי המציאות

הכרת המרחב הציבורי ברמה הקהילתית, המוניציפלית, הלאומית והבינלאומית תוך עיסוק בשאלות ערכיות וזהותיות בדגש על עולם החינוך

היכרות עם גורמים ממשל שונים בעלי השפעה במערכת החינוך, הרצאות וסדנאות בנושא הובלת שינוי ועוד.

למידת עמיתים והתייעצות משותפת אודות האתגרים שנמצאים על שולחן העבודה של עמיתי התוכנית.

תוכנית מאיצים ייעודית הכוללת הקניית כלים מקצועיים, משאבים, ורתימת מומחים לטובת האצת פרויקטים משולחן העבודה

תהליך המיון

תהליך המיון כולל ארבעה שלבים: שאלון הרשמה ראשוני, יום הערכה, ראיונות ממליצים וועדת קבלה מול נציגי הועד המנהל ונציגי צוות מעוז.

  • נוכחות פיזית ביום הערכה ובוועדת הקבלה הינה תנאי הכרחי להמשך התהליך!
  • בשלבים המתקדמים של המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור ממונה.
  • תאריכי תהליך המיון (ימי הערכה וועדות הקבלה) אינם סופיים וייתכנו שינויים.

שלב א

שאלון הרשמה אחיד לכלל התוכניות.

שלב ב

יום הערכה הכולל חלק קבוצתי וחלק אישי.

שלב ג

ראיונות ממליצים.

שלב ד

ועדת קבלה – ראיון עם השותפים מארגון מעוז, עתודות לישראל והמשרד הממשלתי, צוות התוכנית ונציגים של חברי רשת מעוז.

מידע נוסף

לשאלות ניתן ליצור קשר ב – [email protected]

לתזכורת הרשמה לתכנית לחץ כאן

עמיתי אדוות

מחזור א'

אורי ארבל

יועץ ומרצה

רקע מקצועי

אורי עוסק בתכנון מדיניות מערכתית וארגונית, בליווי וייעוץ למנהלות/ים, בהכשרה בתוכנית מנהיגות ומרצה בתחומי אחריות, מדיניות, קבלת החלטות וחינוך. לפני כן ניהל את אגף החינוך בעיריית כפר סבא וקודם לכן את אגף החינוך בעיריית רמת השרון. טרום המעבר למרחב המוניציפאלי הקים את הפקולטה לחברה ולתרבות במכללת בית ברל וכיהן כדיקאן, ולפני כן כיהן כראש בית הספר לחברה ולממשל במכללה. בעל תואר שלישי במדיניות ציבורית, מרצה בכיר באוניברסיטת בר-אילן, והיה מרצה מן החוץ באוניברסיטת ת"א, באוניב' חיפה, באוניב' בן גוריון, באוניב' רייכמן. היה עמית מחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה, חבר בוועד המנהל של האגודה הישראלית למדע המדינה, וכיהן כחבר במליאת רשות השידור וכחבר הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן. אורי פרסם חמישה ספרים ולמעלה מעשרים וחמישה מאמרים מדעיים וניירות מדיניות בתחומי המדיניות הציבורית, רגולציה ואחריות ציבורית.

אילן בן יעקב

VP Learning Experience ב-MindCET, מרכז ליזמות טכנולוגית-חינוכית של מט"ח

רקע מקצועי

אילן משמש כמנהל פדגוגי ב- MindCET - מרכז לחדשנות טכנולוגית-חינוכית מבית מט"ח. במסגרת זו הוא מרכז את EdTech ועוסק בליווי פדגוגי של חברות סטארטאפ בתחום הפעילות החינוכית של המרכז, שכוללת תוכנית ליזמות מורים, קהילות מורים מתנסים בטכנולוגיות, ליווי תהליכי חדשנות פדגוגית-טכנולוגית בבתי ספר ועוד. קודם לכן שימש כשליח חינוך והוראה בטורונטו, קנדה, ולפני כן עסק בפיתוח תוכניות לימודים במכון למורשת בן-גוריון ולימד יהדות במסגרות שונות. אילן הוא בוגר מחזור א' של ישיבת ההסדר בירוחם ושירת במסגרתה כלוחם בחטיבת גבעתי.

אילנה נולמן

מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער לשעבר

רקע מקצועי

אילנה מנהלת את המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער. לפני כן ניהלה את אגף החינוך באריאל. בעבר ניהלה גם את התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות (יאסא) בירושלים - תיכון ארצי-פנימייתי לתלמידים מחוננים ומצטיינים. היא הקימה וניהלה את חטיבת הביניים היובל באריאל, ובמהלך תפקידה זכתה בשני פרסי חינוך – ממשרד החינוך וממכון משואה. היא מתמחה בתחום החינוך למצוינות ומצוינות בחינוך, ומובילה באריאל תוכנית חינוכית חדשנית בשם גרמ"ר (ע”ש גרדנר, רנזולי, מיטרה ורובינסון). אילנה הייתה מההוגים, הכותבים והמובילים של תוכנית עוז לתמורה - הרפורמה במערכת העל-יסודית.

אילת כהן מלקמן

היועצת המשפטית למשרד החינוך

רקע מקצועי

אילת היא היועצת המשפטית למשרד החינוך.

אסנת ספורטה

סמנכ"ל עיריית חדרה וחברת מועצת העיר כפר סבא

רקע מקצועי

אסנת היא סמנכ"ל עיריית חדרה ומכהנת כראש מינהל חבק"ל הממונה על אגפי החינוך, הרווחה, התרבות, האירועים, הספורט, הנוער, הצעירים והקהילה בעיר. במסגרת פעילותה הציבורית היא מכהנת כחברת מועצת עיריית כפר סבא וחברה בוועדת התכנון והבנייה, בוועדת החינוך ובוועדת הביקורת. בתפקידיה הקודמים ניהלה את אגף החינוך בחולון, הובילה באוניברסיטת תל אביב את מחקר בתי הספר הניסויים בישראל, הקימה וניהלה בית ספר ברעננה, הרצתה במסלול לתואר שני במדיניות חינוך ושימשה כיועצת למנהלי בתי ספר חדשניים. אסנת פעילה במיזמים שונים להתחדשות מערכת החינוך הציבורי בישראל.

אתי בינדר

מפקחת כוללת על בתי ספר יסודיים של המחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

אתי היא מפקחת כוללת על בתי ספר יסודיים של המחוז החרדי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה, היא אחראית על 30 בתי ספר יסודיים חרדיים לבנות ועל מוסדות הממ"ח (ממלכתי חרדי) וממונה ויו"ר הוועדה לקידום הישגים במחוז. יש לה תואר ראשון בחינוך ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית, והיא בוגרת בית הספר מנדל למנהיגות בתוכנית ייחודית - שלוחי ציבור - המכשירה שכבת מנהיגות ציבורית בקהילה החרדית ופועלת לקידום תהליך השתלבותה בחברה הישראלית. במסגרת התוכנית הכינה אתי נייר עמדה הדן בנשים בעלות קריירה בחברה החרדית.

בניהו טבילה

סמנכ״ל עמותת לשם, חבר סגל במכון מנדל

רקע מקצועי

בניהו משמש כסמנכ"ל עמותת לשם, חבר סגל במכון מנדל. בתפקידו הקודם היה מפקח כולל עי''ס במחוז החרדי במשרד החינוך וכרפרנט לתוכניות המחוז בעי''ס בנים. תוכניות אלה כוללות מיזם להשלמת בגרויות לבוגרי ישיבות קטנות, תוכנית להאצת פתיחת ישיבות תיכוניות חרדיות ועוד. במהלך עבודתו יזם את פתיחתם של בתי הספר הראשונים בזרם החרדי-רשמי, ועל כך הוכר על ידי המשרד כעובד מצטיין. ניסיונו החינוכי של בניהו כולל בין היתר הוראה בבתי ספר ובמכללות להכשרת עובדי הוראה, ואת הקמתה וניהולה של ישיבת תורת חיים בצפת בשנים תשס''ז-תשע''א.

גיל חדש

מנהל אגף חינוך בשדרות

רקע מקצועי

גיל מנהל את אגף החינוך בעיר שדרות. לפני כן ניהל את תוכנית אקדמיה-כיתה, שמטרתה טיוב ההכשרה להוראה וקידום השותפות בין המחוז, האקדמיה והרשות המקומית. קודם לכן ניהל את בית הספר הדמוקרטי ע”ש נדב במודיעין, היה שותף להקמת כפר הנוער נירים לנוער בסיכון בקצה הרצף בבוסתן הגליל, ושימש בו כמנהל בית הספר וכסגן מנהל הכפר. גיל החל את דרכו החינוכית כמורה וכמחנך בבית הספר המקיף גילה בירושלים, כמוביל תוכנית מנהיגות עצמית במכון ברנקו וייס וכמדריך וכשותף לצוות ההקמה של המכינה הקדם צבאית החילונית הראשונה, מכינת נחשון. במשך כשבע שנים הדריך במהלך חופשות הקיץ במחנות הקיץ של תנועת בני ברית בארצות הברית בנושאי מנהיגות, יהדות וציונות.

דנה פייניק

מנכ"לית חותם

רקע מקצועי

דנה היא מנכל"ית חותם. לפני כן הובילה רפורמה בחינוך המקצועי שבפיקוח האגף להכשרה מקצועית ובתפקידה הקודם כיהנה כמנכ"לית רשת דרור בתי חינוך, והובילה את הקמתה של פנימייה למנהיגות ולעשייה חברתית במצפה רמון ואת הקמתו של בית ספר דרור רמלה לנוער ערבי נושר. היא יצרה מודלים לפעולה מחוללת שינוי בבתי ספר ציבוריים - בתי ספר חברתיים ואת תוכנית החברותאים. כמו כן יזמה והובילה את הקמתה של המכינה הקדם צבאית יפתח לנוער בסיכון, הייתה שותפה בהקמת גני ילדים חברתיים והובילה את הקמתן של מכללות להכשרת מטפלים קהילתיים בזקנים ואת הקמתו של בית ספר דרור גליל למקצועות המחר. לפני כן ריכזה והובילה את הקמתם של עשרה בתי ילדים ונוער בשכונות ונטלה חלק בהקמתם של בית ספר אדם חברה וטבע בכרמיאל ושל חברת הנוער אשבל - פנימייה לנוער במצוקה. בתחילת דרכה המקצועית היא חינכה כיתה, ריכזה שכבה ושימשה רכזת חברתית בבית חינוך אופק. בשנת 1997 הייתה דנה חלק מקבוצת צעירים שהקימה את הקיבוץ החינוכי אשבל.

וליד מג’אדלה

מנהל אגף החינוך בעיריית באקה אל גרבייה

רקע מקצועי

וליד נולד בבאקה אל גרבייה וסיים שם את לימודיו התיכוניים. בשנת 1991 סיים אל לימודיו האקדמיים באוניברסיטת בן גוריון בפקולטה להנדסת מכונות ובאותה שנה החל לעבוד כמורה וכרכז המגמה הטכנולוגית בתיכון באקה. בשנת 1997 הוא התמנה לנהל את בית הספר ונשא בתפקיד עד שנת 2007, שבה החל לנהל את אגף החינוך בעירייה. במסגרת תפקידו וליד אחראי על כל מערך החינוך - גילאי 18-3 בחינוך הרגיל וגילאי 21-3 בחינוך המיוחד. מערכת החינוך בבאקה משגשגת ומותאמת להתפתחות הטכנולוגית בעולם.

יאיר שחל

סמנכ"ל מ.א בנימין אחראי על אגף חינוך רווחה ומתנס

רקע מקצועי

יאיר משמש כסמנכ"ל מ.א בנימין אחראי על אגף חינוך רווחה ומתנס. לפני כן שימש כמזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא בישראל. במסגרת תפקידו הקודם ניהל את התנועה מבחינה אידיאולוגית וחינוכית. בני עקיבא היא תנועת הנוער הגדולה ביותר בציונות הדתית ומונה 60,000 חניכים. קודם לכן שימש יאיר כסמזכ"ל התנועה בתחומי בוגרים ומינהל כספי. את דרכו התחיל כרכז מחוז דרום בתנועה וריכז את הפעילות בסניפיה.

יעל נאמן ברק

מנכ"לית קרן לאוטמן

רקע מקצועי

יעל בחרה לעסוק בתחום החינוך אחרי שנים שבהן עסקה בעריכת דין בתחום המינהלי והפרטי. היא לימדה בבית ספר תיכון ועבדה שנתיים כמחנכת כיתה וכמורה לאזרחות וליהדות. לאחר מכן עברה לעבוד בארגוני חברה אזרחית, ובמסגרת זו עבדה כמנחה בעמותות העוסקות בזהות יהודית, ניהלה את סניף חיפה והצפון של עמותת גשר ועבדה בעמותת אשלים של ג'וינט ישראל כמנהלת תוכניות בתחום ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים. משנת 2008 מכהנת יעל כמנכ"לית קרן לאוטמן, העוסקת בחינוך ובקידום השוויון והשותפות בין אזרחי ישראל עסקה

יפה מור-ישר

מנכ"לית מסר טכנולוגיות מידע בע"מ

רקע מקצועי

יפה היא מנכ"לית מסר טכנולוגיות מידע בע"מ. בעברה בין השנים 2013-2022 הייתה מפקחת מחוז במחוז העיר ירושלים (מנח"י) במשרד החינוך. במסגרת תפקידה הקודם הייתה אחראית על כל הפיקוח בעיר ירושלים בכל רצפי הגיל, בממלכתי יהודי וערבי ובממלכתי דתי, בהיבטי פדגוגיה, תקציב ומינהל. כמו כן, הובילה את יישום החלטת ממשלה 3790, תכנית החומש למזרח ירושלים עם משרדי ממשלה נוספים ועיריית ירושלים. עד לשנת 2017 שימשה בד בבד כממלאת מקום סגנית פדגוגית מנהל מחוז חרדי, והייתה שותפה בהקמת המחוז החרדי במשרד החינוך. היא זכתה בפרס עובד מצטיין על הישגים מיוחדים במשרד. קודם לכן שימשה יפה בתפקיד מנהלת בית ספר, ואחר כך עבדה כמפקחת ביקור סדיר.

ירדן בן חורין

מנהל יחידת מנהיגות ומצויינות צעירה במדעים במכון דוידסון

רקע מקצועי

ירדן מנהל את יחידת המנהיגות והמצוינות הצעירה במדעים במכון דוידסון לחינוך מדעי. בתפקידו הקודם הוא ניהל שם את יחידת התלמידים, שאחראית על הפעילויות המדעיות והחינוכיות במכון לתלמידים מצטיינים במדעים, ומפעילה פעילויות מדעיות לכלל התלמידים ברחבי הארץ, ופעילויות ייחודיות לתלמידים בסיכון. לפני כן הוא ניהל את רשת בתי הספר השש-שנתיים במכון ברנקו וייס, ואת בית הספר הראשון של המכון לנוער בסיכון. ירדן מנחה סדנאות במגוון מסגרות ומחבר הספר "חשיבה המצאתית" בהוצאת מכון ברנקו וייס. הוא היה מורה לכימיה בעמותה למצוינות בחינוך ובבתי ספר בירושלים ולימד קורס במסגרת הכשרת מורים במחלקה לחינוך באוניברסיטה העברית. לפני שעבר לחינוך הוא עבד כמתכנת וכמנהל פרויקטים בחברת מחשבים.

ישראל גולומב

מנכ"ל רשת הגנים של אגודת ישראל

רקע מקצועי

ישראל מכהן כמנכ"ל רשת הגנים של אגודת ישראל משנת 2015. במסגרת תפקידו, הוא מנהל כ-350 גני ילדים שבבעלות הרשת בפריסה ארצית של -32 רשויות מקומיות. משנת 2005 הוא רכז פורום הרשויות המקומיות במרכז השלטון המקומי ומקדם פרויקטים בתחום החינוך והתרבות. בתפקידו הקודם, ניהל ישראל את לשכתו של סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורי מקלב, ובמסגרת זו הוביל שורה של תיקונים בחוקים צרכניים המתמקדים בהגנה ובסיוע לכל אזרח.

לארה מובאריכי

ראש אגף החינוך הערבי במנהל חינוך ירושלים (מנח"י) בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

לארה התחילה את דרכה המקצועית במערכת החינוך של מזרח ירושלים. היא עבדה שנה כמורה לחינוך מיוחד וניהלה בית ספר לילדים עם שיתוק מוחי במשך שש שנים. לאחר מכן התקדמה לתפקיד סגנית הממונה על החינוך הערבי בעיריית ירושלים, וכיהנה בתפקיד זה שבע שנים, ובשנת 2010 התמנתה לתפקיד הממונה על מערכת החינוך של מזרח ירושלים. כששודרגה המחלקה לחינוך ערבי לאגף, שודרג בהתאם תפקידה של לארה לראש אגף החינוך הערבי. כנציגת העירייה, היא מכהנת כחברת דירקטוריון בחברת החשמל מזרח ירושלים, בתיאטרון ירושלים ובמפעלי ביוב וטיהור ירושלים.

לינה בולוס

חברת הנהלת המכללה האקדמית סכנין, ראש היחידה לאיכות, מצויינות והערכה. ראש תכנית קמפוס AC

רקע מקצועי

לינה מכהנת כחברת הנהלת המכללה האקדמית סכנין, ראש היחידה לאיכות ולמצוינות, ראשת תוכנית רג"ב הנהלת תוכנית פריזמה. בעבר היא שימשה גם כראשת היחידה לקשרי חוץ במכללה האקדמית סכנין. בתפקידה הקודם לינה כיהנה כראש תכנית רג"ב (תכנית המצוינים במכללות האקדמיות לחינוך) במכללת סכנין להכשרת עובדי הוראה. במסגרת תפקידה לינה הייתה אחראית לעיצוב, לבניית התכנים ולניהול התקציב של תכנית רג"ב במכללה. מאז 2001 לינה מרצה ללימודי תואר ראשון ושני במכללות. מאז 2014 לינה היא רפרנטית של החינוך הערבי במל"ג ומרכזת תכנית חינוך לחיי קריירה. יתר על כן, לינה שימשה כמתכללת תכנית "אתגרים" במינהל עובדי הוראה במשרד החינוך.

מוהנא פארס

יועץ בתחום החינוך

רקע מקצועי

מוהנא הוא סמנכ"ל וראש מינהל חינוך טכנולוגי במשרד החינוך, בתפקידו הקודם היה מנהל אגף בכיר תוכניות לאומיות ואחראי מינהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך. בשנים 2009-2014 הוא שימש כממונה הארצי על החינוך הדרוזי והצ'רקסי, וקודם לכן היה מפקח מחוז הצפון על החינוך הדרוזי. בשנים 2007-2003, לאחר סיום לימודיו במכון מנדל למנהיגות, הוא עבד במטה משרד החינוך ביישום דוח שושני לתקצוב דיפרנציאלי וכממונה על שכר מורים במינהל כלכלה ותקציבים. מוהנא הקים וניהל את בית הספר התיכון למדעים בירכא ואת בית הספר הקהילתי בחורפיש. קודם לכן היה מורה למתמטיקה ולמדעי המחשב בבתי ספר תיכוניים בגליל.

מיכאל דור

סמנכ"ל רשת פרח (ארחות חינוך)

רקע מקצועי

משנת 2014 מיכאל הוא סמנכ"ל רשת פרח (ארחות חינוך) בישראל, המאגדת את מרכז מוסדות החינוך באלעד, ברמת דוד - חינוך מיוחד, וברשת המעונות בשבילי החינוך. בשנת 2004 הוא היה ממקימי מוסדות אלו, ובמסגרת תפקידו הוא אחראי על קבלת החלטות ברמה האסטרטגית וברמה השוטפת ומייצג את פעילות העמותה במשרדי הממשלה. כמו כן הוא חבר ההנהלה של כפר הנוער סיטרין ועד שנת 2013 גם היה מנכ"ל כפר נוער זה, המעלה תלמידים מחבר העמים במסגרת תוכנית נעל"ה. במסגרת זו הוא יזם וייסד מסגרת ייחודית לנוער חרדי מאתגר עם לימודי קודש לצד לימודי ליב"ה ובגרות. בעבר שימש מיכאל כסמנכ"ל רשת החינוך אור אבנר בישראל, וקודם לכן היה מנכ"ל מוסדות אור המלך ומנכ"ל רשת מוסדות דיסקין בירושלים.

מיכל דה האן

סגנית פדגוגית במינהל החינוך הדתי במשרד החינוך

רקע מקצועי

מיכל היא סגנית פדגוגית במינהל החינוך הדתי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא אחראית על הלמידה בחמ"ד, על פיתוח תוכניות ייחודיות בהלימה לאבני הדרך של החמ"ד וליעדי משרד החינוך, על החינוך המיוחד, על קליטת עולים, על החינוך החברתי-ערכי-רגשי, ועל פיתוח הכשרות והשתלמויות בחמ"ד. לפני כן היא ניהלה את יחידת החמ"ד במינהל חברה ונוער ועסקה בטיפוח זהות ציונית דתית ובהטמעת תוכניות לתפיסה חינוכית ערכית, וקודם לכן הייתה מפקחת במחוז מרכז וניהלה את תחום המנהיגות בחמ"ד. מיכל החלה את דרכה המקצועית כמורה באולפנת השומרון באלקנה שבה שימשה גם כמחנכת, כרכזת חינוך חברתי, כמורה מגישה לבגרות וכסגנית.

מירב זרביב

סמנכ"לית חדשנות וטכנולוגיה בחינוך

רקע מקצועי

מירב היא מנהלת אגף מו"פ, ניסויים ויוזמות במינהל הפדגוגי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא אחראית על יחידות פיתוח במשרד החינוך המלוות יחידות מטה, מוסדות חינוך, רשויות מקומיות ויזמים לפיתוח מענים פדגוגיים, חדשניים ואסטרטגיים למערכת החינוך. בעבר שימשה מירב כמפקחת ארצית ממונה על התוכנית מרחבי חינוך - אזורי בחירה מבוקרת, שפעלה בכ- 700 בתי ספר ברחבי הארץ, ובנוסף הייתה מרצה, חוקרת, ומרכזת יחידת מו"פ באקדמיה.

משה הרשקוביץ

מנהל תחום מחקר והוראה בבית הציונות הדתית. ומנטור לליוי מנהלים וצוותי ניהול

רקע מקצועי

משה הרשקוביץ הוא ד"ר למשפטים ואיש חינוך. כיום עצמאי - מלוה ארגונים בתהליכי חשיבה ושינוי לעיצוב תמונת עתיד ואסטרטגיה ניהולית. וראש תחום מחקר הוראה בבית הציונות הדתית. בעבר בין השנים 1019-2021 - משה ניהל מרחב חינוך ברשת יב"ע והיה אחראי בין היתר על הכשרה ופיתוח הסגל הניהולי ברשת. לצד עבודת הניהול כיהן כראש מדרשה לבנות - מדרשת בארי בפרדס חנה-כרכור. לפני כן, בין השנים 2017-2018, ניהל משה את קריית החינוך - חקלאי ברנקוויס פרדס חנה כרכור. ארבע שנים קודם לכן ניהל משה את הקריה המדעית הטכנולוגית אורט לוד. בנוסף, היה מרצה לחינוך ולמשפט במכללות תלפיות בחולון, אונו בירושלים.

עאדל חטיב

מנהל מחוז צפון בחברה למתנ"סים

רקע מקצועי

עאדל הוא מנהל מחוז צפון בחברה למתנ"סים, בעבר היה משנה למנכ"ל משרד התרבות והספורט. לפני כן, במסגרת תפקידו במחוז צפון, היה אחראי על הליווי המקצועי והאסטרטגי של מנהלי המרכזים הקהילתיים ב-34 יישובים מגוונים באזור הצפון - ערים, כפרים ומועצות אזוריות. קודם לכן הוא ניהל במשך 15 שנים את המרכז הקהילתי בתמרה, ובמסגרת זו הקים שלוחות בעיר בתחומי הגיל הרך, הנוער, התרבות, המוזיקה והאומנות ומרכז למידה לאורח החיים. כפעיל חברתי, עאדל מסייע לאנשים המבקשים ליווי ועזרה רפואית והיה שותף להקמת עמותת תנו לנזקקים לחיות (ע"ר), המגייסת תרומות ועוזרת בעיקר בנושא מכשור רפואי והשתלות בארץ ובחו"ל.

עינב לוק

מנהלת אגף בכיר שירות פסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך

רקע מקצועי

עינב היא מנהלת אגף בכיר שירות פסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך. בתפקידה הקודם היא כיהנה כמנהלת אגף תוכניות סיוע ומניעה – גם הוא במסגרת זו ושם היא הובילה פיתוח של תוכניות מערכתיות לקידום רווחה נפשית ולצמצום התנהגויות סיכון במערכת החינוך. התוכניות הנ"ל עוסקות באקלים מיטבי, בצמצום אלימות ובריונות, בקידום מיניות בריאה, במניעת פגיעה מינית בקרב ילדים ומתבגרים, במניעת שימוש לרעה בסמים, אלכוהול וטבק, בקידום התנהלות מיטבית ברשת ובמניעת פגיעה מקוונת, בכישורי חיים ובקידום שותפות הורים ומערכת החינוך. לפני כן היא הייתה מנהלת היחידה לקידום אקלים מיטבי וצמצום אלימות בשפ"י ובמסגרת זאת הייתה אחראית על פיתוח התוכנית המערכתית המופעלת בישראל בתחומי האקלים, האלימות וההתמודדות עם בעיות התנהגות תוך יצירת התאמות תרבותיות ומגזריות והתאמה למציאות המשתנה. את דרכה החלה עינב כיועצת חינוכית בבית ספר יסודי בבאר שבע, ובהמשך הייתה מדריכה במחוז דרום לקידום אקלים מיטבי ולצמצום אלימות ושם הובילה תהליכים רשותיים והדריכה בתי ספר רבים בכל שלבי החינוך הממלכתי ובחברה הבדואית.

פארס טויל

סמנכ"ל ומנהל רישוי, בקרה ואכיפה במשרד החינוך

רקע מקצועי

פארס הוא סמנכ"ל ומנהל רישוי, בקרה ואכיפה במשרד החינוך. לפני כן היה מנהל אגף רישוי מוסדות חינוך מוכר שאינו רשמי במשרד החינוך משנת 2011. בנוסף, הוא אחראי על מוסדות ללימודי הפסיכומטרי והשפות וחבר דירקטוריון במועצה לפיתוח העיר ירושלים. קודם לכן הוא שימש כמבקר רשויות מקומיות מטעם משרד הפנים. בשנים 2013 ו-2015 נבחר עם עובדי אגפו לצוות המצטיין של משרד החינוך. את שירותו הצבאי סיים פארס כסמ"ר בחיל מודיעין ביחידת 8200.

פזית גבאי אלגי

מנהלת מחלקת החינוך היסודי בעיריית באר שבע

רקע מקצועי

פזית היא מנהלת מחלקת החינוך היסודי בעיריית באר שבע ועמיתה בתוכנית מנדל למנהיגות חינוכית. בתפקידה הקודם עבדה באגף מו"פ במשרד החינוך בתוכנית פתיחת אזורי רישום וחיזוק ייחודיות בתי הספר. בשנים 2015-2018 היא שימשה כסגנית מינהל החינוך בעיריית דימונה וקודם לכן עבדה במשך שש שנים כמנהלת יישובית של 360 - התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון. במקביל, היא עבדה כפסיכולוגית בתחנה הפסיכולוגית בדימונה וכמרצה מן החוץ במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון. פזית היא פסיכולוגית במקצועה, בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה חינוכית מאוניברסיטת בן-גוריון.

רנא פאהום

מנהלת המרכז לחיים משותפים וחברת הנהלה במכון שלום הרטמן

רקע מקצועי

רנא היא מנהלת המרכז לחיים משותפים וחברת הנהלה במכון שלום הרטמן. בעבר הייתה מנכ"לית ימקא ירושלים וחברת שלוש הקשתות עד שנת 2022. בשנת 1998 היא ייסדה בשכונת אבו טור שבירושלים חטיבת ביניים לבנות וניהלה אותה במשך 14 שנים, שבהן צמחה משלוש כיתות ל-15 כיתות שמתמקדות באופן מיוחד בלימוד מדעים ושפות ובחינוך לערכים הומניים ופמיניסטיים. בהמשך כיהנה כמפקחת כוללת על בתי ספר יסודיים במנח"י ובמקביל שימשה כרפרנטית להכשרת מנהלים במזרח ירושלים. בעבר עבדה כמורה וכמדריכה במשרד החינוך והייתה מתרגלת ועוזרת הוראה באוניברסיטה העברית בחוג בלשנות אנגלית ומורה לאנגלית בחוג לאנגלית כשפה זרה. רנא חברת ועד מנהל במוזיאון לאומנות האיסלאם, חברת המועצה הישראלית לתרבות ואומנות וחברת ועד מנהל בלביא - העמותה העירונית לפיתוח החינוך בירושלים.

שי פרוכטמן

יו"ר איגוד מנהלי מחלקות חינוך, מנהל אגף חינוך במועצה המקומית אבן יהודה

רקע מקצועי

שי הוא מנהל מחלקת החינוך במועצה המקומית אבן יהודה ואחראי על כל שלבי הגיל במערכת החינוך. בעבר היה מנהל אגף חינוך בעיריית נתניה ומנהל בית ספר אשלים בחולון, שאותו הוביל עם הצוות לזכייה בתעודות הצטיינות רבות. כמו כן שי שימש מרצה ומנחה פדגוגי במסלול להיסטוריה במכללת סמינר הקיבוצים והיה מחנך בבית חינוך א"ד גורדון בתל אביב.

שירה נבון

סמנכ"לית אסטרטגיה ושיווק באוניברסיטת תל אביב

רקע מקצועי

שירה היא סמנכ"לית אסטרטגיה ושיווק באוניברסיטת תל אביב. בעבר ניהלה את יחידת סגנית הנשיא לאסטרטגיה באוניברסיטת חיפה. במסגרת תפקידה הקודם הייתה אחראית על הובלת תהליכים אסטרטגיים בארגון ובעיקר על בניית תוכנית רב שנתית ועל בניית תוכנית עבודה ליישומה. כמו כן, הייתה אחראית על הובלת מהלכים לפיתוח האוניברסיטה, על קיום קשרי ממשל ועוד.

תמיר גבאי

מנהל פיתוח עסקי ושותפויות במכון הדמוקרטי

רקע מקצועי

תמיר עובד במכון הדמוקרטי כמנהל פיתוח עסקי, כיועץ אסטרטגי בהובלת תהליכי שינוי ברשויות מקומיות וכחבר בהנהלת המכון. קודם לכן הוא כיהן כראש התוכנית האקדמית החממה ליזמות חינוכית חברתית, כמנהל תוכניות וכחבר הנהלה. בעבר הוא ניהל תוכניות ייחודיות לנוער וילדים בסיכון ברשויות מקומיות. את תפקידיו החינוכיים התחיל תמיר בתנועת הצופים, שם מילא תפקידי ריכוז חינוכי בסניפים (שבטים) וניהל את אזור הנהגה צפון של התנועה.

מחזור ב'

אדורה אלעיס

מנהלת תחום חינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים במוקד 105

רקע מקצועי

אדורה היא נציגת משרד החינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת - מוקד 105. יועצת חינוכית בהכשרתה. את דרכה החלה כיועצת חינוכית בבית הספר האורתודוקסי ברמלה. בהמשך שימשה כיועצת גיל רך מחוזית בחברה הערבית במחוז מרכז, וכן מדריכה לאקלים חינוכי מיטבי בחברה הערבית. אדורה כיהנה במשך שנתיים בתפקיד ממלאת מקום המפקחת על הייעוץ בחברה הערבית במחוז המרכז. כיום היא יועצת בכירה בחברה הערבית במחוז המרכז ומדריכה ארצית המרכזת את תחום האקלים ומניעת האלימות בחברה הערבית. במסגרת תפקידיה היא רפרנטית גיל רך ומפקחת מתכללת בחירום. בנוסף, היא חברה בוועדת ערכים. אדורה השתתפה בכנסים ונשאה במחוז המרכז הרצאות על מנהיגות נשים, פיתוח מקצועי ופערים מגדריים במערכת החינוך ורשתיות.

אורנה מיטמיגר סטי

מנהלת אגף רכש מכרזים והתקשרויות במשרד החינוך

רקע מקצועי

אורנה מנהלת את אגף רכש מכרזים והתקשרויות במשרד החינוך. במסגרת התפקיד היא ממונה על תהליכי הרכש המשרדיים, על תפעולם ועל גיבוש מדיניות הרכש של המשרד. בתפקידה הקודם עבדה באגף לחינוך על-יסודי בתפקידי מינהל שונים, ובהם ניהול וביצוע תקציב האגף, חברות בצוות הניהול, ארגון כנסים והשתלמויות ועוד.

אינה זלצמן

סמנכ"לית בכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

אינה היא סמנכ"לית בכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. המינהל אחראי על ניהול כל המערך הפדגוגי של מוסדות החינוך בישראל בשכבות הגיל השונות, תוך תכנון אינטגרטיבי, פיתוח והקצאה של משאבים פדגוגיים, כלים ואמצעים הנדרשים ליישום מדיניות המשרד. בעבר שמשה כמפקחת מחוזית במחוז ירושלים בשנים 2014-2019, הובילה את מערך הפיקוח וההדרכה במחוז מבחינה פדגוגית, ארגונית ומנהלית, ותכללה מגוון תחומים: המגזר השלישי, ממוני תכנון, למידה משמעותית, חינוך ערכי, חינוך בלתי פורמלי, חינוך מיוחד, ייעוץ ותוכניות אסטרטגיות בחברה הערבית. במחוז אף כיהנה כיו"ר הוועדה לקידום הישגים, רפרנטית לנושא מחוננים ומצטיינים וכן לנושא מדידה והערכה – ראמ"ה. בנוסף, הייתה מפקחת רשותית במעלה אדומים, מטה יהודה ואבו גוש, ומפקחת ממונה על הקשר עם יהודי התפוצות -"שותפות יחד". במהלך השנים מילאה תפקידים נוספים במטה המשרד ובהם: חברה בוועדה להסדרת מעמדם של מרכזי הפסג"ה, חברה בוועדה להסדרת מערך הנתונים המשרדי, יו"ר ועדה ארצית מטעם משרד החינוך בנושא סייעות רפואיות בשיתוף משרד הבריאות, יו"ר הוועדה הארצית ליישום דו"ח דורנר, חברה בוועדה להסדרת מעמדם של מרכזי המחוננים ועוד. לצד כל אלה אינה היא חברה בוועד המנהל של אבני ראשה. בתקופת כהונתה כמנהלת מגדים – בית ספר יסודי ממלכתי במעלה אדומים – זכה בית הספר בתעודות הערכה על הישגים לימודיים, הערכה ומדידה, חינוך ערכי וקידום בריאות, ושימש כמעבדה לכתיבת תבחינים לבתי ספר מקדמי בריאות בארץ ובית ספר מדגים בתחום החינוך הערכי. אינה זכתה בפרס העובד המצטיין של משרד החינוך על מצוינות אישית לשנת 2015.

אלחנן רוזנפלד

מרצה ומדריך פדגוגי מכון להכשרת מורים

רקע מקצועי

אלחנן הוא איש חינוך יועץ ויזם חינוכי.

ביתיה מלאך

מנהלת בית הספר היסודי הממלכתי-חרדי בנות ירושלים

רקע מקצועי

משנת 2014 ביתיה מנהלת את בית הספר הממלכתי חרדי בנות ירושלים. במסגרת תפקידה היא בונה תוכניות המותאמות לבנות החרדיות ומשלבות בין לימודי קודש ברמה גבוהה לבין לימודי חול, כולל טכנולוגיה המותאמת לאורח החיים החרדי. קודם לכן עבדה כמנהלת בגני חינוך מיוחד ובהדרכת גננות בחינוך המיוחד מטעם משרד החינוך. בכובעה השני התנדבה ביתיה בארגון אם הבנים במערך התמיכה לאימהות ולמשפחות חד-הוריות.

ג’בר אבו אלקיעאן

מפקח רשותי במשרד החינוך, מינהל חברה ונוער, מחוז דרום, באר שבע

רקע מקצועי

ג'בר הוא מפקח רשותי במשרד החינוך, מינהל חברה ונוער, מחוז דרום, באר שבע. לפני כן היה מפקח חינוך בלתי פורמלי במינהל חברה ונוער במחוז דרום, משרד החינוך. במסגרת תפקידו היה ממונה על החינוך הבלתי פורמלי בחברה הבדואית בדרום ופיקח על החינוך החברתי, הקהילתי והערכי, על המעורבות החברתית ועל מועצות התלמידים בשעות בית הספר. בשעות אחר הצהריים היה אחראי על הפעילות הבלתי פורמלית ועל תרבות הפנאי ברשויות המקומיות, המתקיימת במסגרת מחלקות הנוער, ועל הפעילות החברתית הקהילתית, התנועות וארגוני הנוער ועל המנהיגות הצעירה, הייצוגית והייעודית. הוא ריכז מטעם המחוז את תוכנית אתגרים לקידום החינוך הבלתי פורמלי בחברה הערבית הבדואית בדרום. בשנים 1998–2007 עבד ג'אבר בבית הספר מקיף עמל תל שבע ומילא שם שורה של תפקידים: מורה, מחנך, רכז שכבה, מורה לאנגלית ולגיאוגרפיה, מדריך של"ח וידיעת הארץ, רכז טיולים, רכז חינוך חברתי וחבר צוות הנהלה. כמו כן היה שותף בצוות המחוזי של כותבי התוכניות ומנחי של"ח במחוז. בנוסף, היה מדריך ורכז נוער, מדריך נוער בסיכון ומדריך טיולים וחוגי סיור בחברה להגנת טבע, ושימש כמורה חונך למורים חדשים בגיאוגרפיה ושל"ח ובידיעת הארץ.

דבורה (דבי) נידרברג

מייסדת ומנכ"לית Hidden Sparks - ניצוצות חבויים ומנהלת קרן רוהר

רקע מקצועי

דבורה היא מייסדת ומנכ"לית Hidden Sparks - ניצוצות חבויים ומנהלת קרן רוהר - תנועה שמטרתה להכשיר ולהדריך מורים לעבוד עם ילדים בעלי צרכים לימודיים שונים כדי שיוכלו לממש את הפוטנציאל הלימודי שלהם בבית הספר. לאחר ההכשרה הראשונית התוכנית בונה את היכולות המקצועיות של צוות המורים באמצעות מאמן (coach) המגיע לבית הספר בכל שבוע. “Hidden Sparks” זכתה בפרס Covenant למצוינות בחינוך, ו-Slingshot הכיר בתרומתה לחדשנות בחינוך. היא אחראית לפיתוח התוכנית, לשותפויות, לתכנון אסטרטגי, לגיוס משאבים ולהנהלת צוותים, ובנוסף, עוזרת לנהל את קרן ג'ורג רוהר ומפקחת על מענקים עבור הכשרה תעסוקתית לקהילות חרדיות בניו יורק. קודם לכן הייתה דבי מנהלת ביצוע של קרן משפחת Nash, וכן ייסדה מוזיאון ילדים יהודי אינטראקטיבי בניו יורק והייתה היו"ר שלו.

דליה לין

מנכ"לית מועצת גני תקווה

רקע מקצועי

דליה היא מנכלי"ת מועצת גני תקווה. בעברה ניהלה את אגף החינוך בעיריית רמת גן, ובמסגרת תפקידה הייתה ממונה על כל מערכת החינוך בעיר, כולל תחום הצעירים והספורט. קודם לכן הייתה מנהלת בית ספר תיכון ברעננה ומפקחת כוללת במשרד החינוך. את עבודתה במערכת החינוך החלה דליה בתיכון בליך ברמת גן כמורה לאזרחות, כמחנכת וכסגנית מנהל התיכון.

דניאל הירשברג

מנכ"ל עמותת דעת

רקע מקצועי

מאז שנת 2016 דני הוא מנכ"ל עמותת דעת (לשעבר "תורה ומלאכה"). כיום העמותה מרחיבה את פעולותיה בתחומי החינוך, הפדגוגיה וההכשרה המקצועית. קודם לכן, בשנים 2011-2016, היה מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא – שבה החל את דרכו כפעיל, מילא שורה של תפקידים וסיים כמזכ"ל התנועה. בהמשך היה סמנכ"ל רשת החינוך של ישיבות ואולפנות בני עקיבא. דני עוסק בחקר השואה ובהדרכת בני נוער במסעות לפולין ושותף פעיל בקואליציית הארגונים הפועלת למלחמה באלימות ושמירה על הדמוקרטיה.

דפי בירן זינגר

מנהלת תוכניות במרכז מנדל למנהיגות בצפון

רקע מקצועי

דפי היא מנהלת תוכניות במרכז מנדל למנהיגות בצפון. לפני כן הקימה וניהלה את ארגון שותפויות רוטשילד, הפועל לפיתוח מנהיגות צעירים בפריפריה וכולל את תוכנית קו הזינוק, שגרירי רוטשילד ותוכניות הצוערים. בעבר ניהלה את ארגון שגרירי רוטשילד, וקודם לכן את יחידת התוכנית של מכון ברנקו וייס שפעלה בפריפריה החברתית והגיאוגרפית לקידום מצוינות אישית וחברתית. בעבר הרחוק עסקה בהוראת עברית לעולים בכלל וליוצאי אתיופיה בפרט. בכל עיסוקיה פועלת דפי מתוך מטרה לקחת חלק בהתמודדות עם אתגרים חברתיים ומתוך רצון לתרום תרומה אישית ומקצועית ליצירת חברה ראויה.

דפנה דור

מנהלת קו. לאב - המעבדה לחיבורים של הפדרציה היהודית של ניו יורק

רקע מקצועי

דפנה היא מנהלת קו. לאב - חממה לחדשנות חברתית בפדרציה היהודית ניו יורק. לפני כן הייתה מנכ"לית עמותת שיעור אחר, המסייעת למערכת החינוך באמצעות שילוב אלפי מתנדבים מהמגזר העסקי והציבורי במגוון אפיקי פעילות. צוות העמותה, המונה שלושים עובדים בפריסה ארצית רחבה, מעניק למתנדבים ולבתי הספר מעטפת תמיכה מקצועית הכוללת גיוס, הכשרה, ליווי מלא ותוכניות העשרה. בעבר כיהנה בתפקידי ניהול פרויקטים המשלבים תוכן וטכנולוגיה: בחברת Babylon, בפרויקט Kids World לפיתוח ערוץ תוכן אינטראקטיבי לילדים, במטח – מערכות ידע, ובחברת C.D.I Systems (בית תוכנה והוצאה לאור אלקטרונית). כמו כן עבדה דפנה במשרות הוראה והדרכה וכתחקירנית בתוכניות תחקיר, בסדרות ובסרטי תעודה.

הילה סגל זדביל

מנחה של תכנית ענבר במעוז. יועצת עצמאית, מנחה ומלווה בעלי תפקידים בכירים בשדה החינוכי החברתי

רקע מקצועי

הילה היא מנהלת אגף תוכניות סיוע ומניעה בשירות הפסיכולוגי ייעוצי של משרד החינוך. במסגרת תפקידה היא עוסקת בפיתוח תוכניות חינוכיות וטיפוליות לקידום רווחה נפשית ולמניעת פגיעה בילדים ובבני נוער ואחראית על הכשרת מומחים המלווים את מערכת החינוך בנושאים של אקלים, צמצום אלימות, מיניות בריאה ומניעת פגיעה מינית, מניעת התמכרויות, התנהלות מיטבית ברשת ושותפות עם הורים. בתפקידה הקודם ניהלה את היחידה לאקלים חינוכי ומניעת אלימות ולפני כן ניהלה את היחידה למיניות ולמניעת התעללות בילדים ובבני נוער.

הנאדי גבן

מנהלת מחלקת הגנים בעיריית רהט

רקע מקצועי

משנת 2016 הנאדי היא מנהלת מחלקת הגנים בעיריית רהט. במסגרת תפקידה היא אחראית על מאתיים גנים, ותחומי האחריות כוללים ניהול של מערך פעילות גני הילדים, רישום ושיבוץ לגני הילדים, קידום המענה הפדגוגי והחברתי במערך, ניהול מערך קייטנות הקיץ וניהול ההון האנושי במערך. קודם לכן הייתה מנהלת גן ורכזת בפסגת רהט בפיתוח המקצועי לגננות.

יואב (זימי) זמרן

ראש מינהל חינוך בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

יואב הוא ראש מינהל חינוך בעיריית ירושלים. קודם לכן היה משנה לראש מינהל חינוך וראש אגף פדגוגיה וטיפול בפרט בעיריית ירושלים ובמסגרת תפקידו היה אחראי ישירות על כל תחום הפדגוגיה והתוכניות החינוכיות במינהל, ועל תחום הפרט הכולל את קידום הנוער, השירות הפסיכולוגי, החינוך המיוחד ומניעת נשירה. הוא הגיע לתפקידו לאחר עשר שנים שבהן ניהל את בית ספר הניסויי בירושלים, ובמהלכן גם הקים בית ספר נוסף במקביל. אל החינוך הגיע יואב מהמרחב הבלתי פורמלי – של תנועות הנוער ושל עולם הפנימיות. את כל אלה עשה לצד הקמה של יחידת חילוץ במדבר יהודה ושנות מילואים רבות כמפקד במערך איתור הנעדרים של צה"ל.

יונה גודמן

סמנכ"ל חינוך ופדגוגיה ברשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא וחבר מועצת החמ"ד

רקע מקצועי

יונה הוא סמנכ"ל חינוך ופדגוגיה ברשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא וחבר מועצת החמ"ד - הגוף הסטטוטורי שמנחה את מדיניות החמ”ד בישראל בשאלות עקרוניות. בתפקידו הקודם הוא שימש כמנהל החינוכי של רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא. במשך השנים הוא עסק בחינוך הפורמלי והלא פורמלי. במשך 12 שנים יונה היה פעיל בעמותה ארצית שמסייעת לקהילות להתמודד עם מצבי אובדן וטראומה, בעיקר על רקע טרור ומלחמות; ריכז פרויקט שיקום ארצי לבני הנוער שפונו מגוש קטיף; היה מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא, ומילא מגוון תפקידי ניהול והוראה במכללה האקדמית אורות ישראל, כולל הקמה וניהול של המכון לפיתוח מנהיגות חינוכית והכשרת מחנכים.

לאה אבוטבול

מנהלת מרכז לפיתוח סגלי הוראה (פסג"ה) במחוז חיפה במשרד החינוך

רקע מקצועי

לאה ממונה על אחד מהגורמים המרכזיים המשפיעים על איכות מערכת החינוך – פיתוחם המקצועי של עובדי הוראה, תהליך המתרחש לאורך כל הלמידה המקצועית שלהם (Long Life Learning). מרכז פסג"ה שהיא מנהלת אחראי על כ-6,000 עובדי הוראה מתשע רשויות. קודם לכן היא ניהלה את אגף החינוך בחדרה והובילה תהליכים רוחביים משמעותיים במערכת החינוך כמו פתיחת אזורי רישום, הטמעת פדגוגיה חדשנית ותוכניות חינוכיות לאוכלוסיות מוחלשות לצמצום הפערים. לצד אלה קידמה רפורמה מהפכנית בהיבטי תכנון ובנייה של מוסדות חינוך ברוח חדשנית ויצירת מרחבי חינוך ייחודיים. בנוסף, לאה היא מרצה ומדריכה פדגוגית בחוג להוראת מדעים במכללת גורדון.

ליאת מלכה

ראש מטה משרד ההסברה במשרד ראש הממשלה

רקע מקצועי

ליאת היא ראש תחום חינוך ערכי חברתי, ותחום חרדים ברשת החינוך עתיד, המובילה תפיסה המקדמת חינוך לשותפות ישראלית. בתפקידה הקודם היא כיהנה ברשת עתיד כמנהלת של פיתוח וקידום מיזמים חינוכיים ותעסוקתיים במגזר החרדי את עבודתה החינוכית החלה ליאת בהוראה בחינוך המיוחד. היא עבדה כ-12 שנים בחינוך הבלתי פורמלי כחשבת וכסגנית מנהל המתנ"ס בזכרון יעקב , וכחשבת החברה הכלכלית בזכרון יעקב. בשנים האחרונות הייתה יועצת לענייני חינוך של השר לשעבר אליהו ישי, ושותפה לשינוי מדיניות בחינוך הטכנולוגי במגזר החרדי. כיום היא עובדת ברשת עתיד בפיתוח ובקידום יוזמות חברתיות תעסוקתיות במגזר החרדי וחברה בצוות המו"פ. בנוסף, היא חברה בהנהלת המועצה הדתית בזכרון יעקב, פעילה חברתית בתחום נוער חרדי בסיכון, וחברה בעמותת נוער כהלכה בראשותו של עו"ד יואב ללום, הפועלת למיגור תופעת הגזענות.

לימור ברמן הרמס

נמצאת ברילוקיישן

רקע מקצועי

לימור נמצאת בחל"ת בברלין ועוסקת בניהול תהליכי שינוי בחברה פרטית. בתפקידה הקודם הייתה מפקחת במחוז תל אביב במשרד החינוך ובמסגרת זו הייתה ממונה על ניהול עצמי ועל מרום – התוכנית לצמצום פערים, רפרנטית לקליטת מנהלים חדשים ומפקחת כוללת בקריית אונו. לימור נוהגת לראות את המערכת החינוכית במקרו ובמיקרו, ויצרה שיתופי פעולה רבים לקידום אינטרסים לטיוב ולשיפור החינוך. בעבר ניהלה בתי ספר יסודיים בכפר שמריהו וביפו ובתקופת כהונתה כמנהלת בית הספר חשמונאים זכה בית הספר בפרס חינוך ארצי בזכות הצטיינות בהישגים וחינוך לערכים רב-תרבותיים.

מירי נבון

סגנית בכירה למנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

מירי היא סגנית בכירה למנהלת המינהל הפדגוגי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא מובילה את רפורמת ההכלה וההשתלבות במערכת החינוך ואחראית על יישומה, ובין השאר אחראית גם על חוק החינוך המיוחד החדש, על הובלת שנת ה-70, על היערכות פתיחת שנה במערכת החינוך, על הוראה איכותית ועל התמונה החינוכית ועוד. מירי צמחה במערכת החינוך. היא החלה את דרכה כמורה, בהמשך הקימה את חטיבת הביניים של התיכון לאומנויות בירושלים וניהלה את בית ספר אריאל. בשנת 2011 החלה לעבוד במטה משרד החינוך בשורת תפקידים: מתאמת פעולות המינהל הפדגוגי, מובילת רפורמת אופק חדש, ראש מטה מנכ"לית משרד החינוך, סגנית מנהל המינהל הפדגוגי וממלאת מקום מנהל המינהל הפדגוגי עד שהתמנתה לתפקידה הנוכחי.

מרדכי אילרוב כהן

מפקח במינהל לחינוך התיישבותי

רקע מקצועי

מרדכי מכהן כמפקח במינהל לחינוך התיישבותי. בתפקידו הקודם הוא ניהל את הישיבה הריאלית אור מנחם חב"ד אשקלון ובמסגרת עבודתו קידם חזון של שילוב מקצועות קודש ומקצועות ליב"ה ברמה אקדמית גבוהה, פיתוח תוכניות לימוד ייחודיות ופיתוח מקצועי של סגלי ההוראה, והוביל את הישיבה לעלייה ניכרת באחוזי הזכאות במבחני הבגרות. בשנת תשע"ה הוא הקים מסלול טכנולוגי ללימודי י"ג-י"ד במקצועות ההנדסה לאוכלוסייה החרדית. בנוסף, הוא הקים קליניקת שיקום באומנות וטיפול קוגניטיבי רגשי ב-C.B.T, המתמקדת בשיקום ילדים ושואפת לגרום לכלל תלמידי ישראל להאמין בעצמם וביכולתם ליצור ולהגשים את חלומותיהם. מרדכי הוא יועץ לענייני משפחה ומקיים סדנאות ומעגלי שיח בתחומי המשפחה והחינוך. בצבא שירת כלוחם וכמפקד ביחידת הצנחנים.

קרדיט: אליאור, חברת דמקה

משה שריקי

סמנכ"ל חינוך באליאנס כל ישראל חברים

רקע מקצועי

משה הוא סמנכ"ל חינוך באליאנס כל ישראל חברים לאחר שהיה מנהל החינוך באירגון. הוא החל את דרכו במערכת החינוך כמורה להיסטוריה והתקדם לתפקיד מנהל בית ספר בירושלים. במקביל, הקים עמותה לקידום הישגים ולמצוינות שפעלה אף היא בעיר. בהמשך עסק בפעילות חינוכית וחברתית ובפיתוח מנהיגות בקרב סטודנטים וצעירים במסגרת "ממזרח שמש" מבית כל ישראל חברים. בתפקידו הקודם הוביל הכשרה למחנכות ולמורים.

נמרוד דותן

מנכ"ל עמותת חינוך לפסגות

רקע מקצועי

נמרוד הוא מנכ"ל עמותת חינוך לפסגות – שמטרתה צמצום פערים בחברה הישראלית באמצעות מתן שוויון הזדמנויות בחינוך על-ידי תוכנית מצוינות לילדים ולבני נוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. קודם לכן הוא שימש בעמותה כסמנכ"ל חינוך. נמרוד צמח כנער וכאדם בוגר בתנועת הצופים, ושם התפתח מבחינה מקצועית במגוון תפקידים: מרכז שבט, רכז הדרכה מחוזי, מנהל מחוז ואף מנהל ההדרכה הארצי של התנועה וכיום הוא ממשיך להתנדב בוועדת הביקורת של התנועה. בצבא שירת כקצין הנדסה קרבית, והוא ממשיך לעשות שירות מילואים פעיל בפיקוד הצפון בדרגת סא"ל.

סיגל פריינטה

מנהלת מחוז דרום בחברה למתנ"סים

רקע מקצועי

סיגל היא מנהלת מחוז דרום בחברה למתנ"סים מאז שנת 2018. במסגרת תפקידה היא אחראית על פיתוחם וקידומם של מתנ"סים ותוכניות בדרום ביישובים שהחברה למתנ"סים פועלת בהם, בהיבטי תוכן ומינהל, ברוח החזון ולאור ייעודו של הארגון. היא עובדת בחברה למתנ"סים מאז שנת 1994, תחילה כמנהלת מרכז קהילתי בקריית גת ובהמשך כמנכ"לית רשת המתנ"סים בקריית גת בשנת 2003 היא זכתה להוקרה כמנהלת מצטיינת של מחוז דרום וקיבלה את פרס "אישה פורצת דרך" מטעם השלטון המקומי. בשנת 2005 כיהנה כסגנית וממלאת מקום מנהל מחוז דרום, מילאה תפקיד רוחב בתחום פיתוח קהילה, והייתה חברה בפורומים ובצוותי חשיבה שונים לבניית אסטרטגיה ולפיתוח תרבות ארגונית ומודלים של הדרכה. תחילת דרכה המקצועית של סיגל הייתה במחלקה לשירותים חברתיים בקריית גת כעובדת סוציאלית לנערות במצוקה. במסגרת זו הקימה את פרויקט "דירת מעבר" לנערות ובהמשך ניהלה את היחידה לעבודה קהילתית בקריית גת.

עידו ברקן

מנהל תוכנית מנדל למנהיגות באקדמיה

רקע מקצועי

עידו הוא מנהל תוכנית מנדל למנהיגות אקדמית . לפני כן היה ראש תחום מפקחים במכון אבני ראשה ובמסגרת תפקידו היה אחראי על בנייה והובלה של תהליכי הכשרה ופיתוח מקצועי של המפקחים הכוללים במערכת החינוך, וקודם לכן היה חבר בצוות המחקר והפיתוח של המכון. בשנים האחרונות עידו מכהן כמנטור בכיר בתוכנית Global Business Studies בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, המיועדת לסטודנטים מצטיינים ממגוון מדינות הלומדים לתואר שני במינהל עסקים. עידו נמנה עם מייסדי קמפוס פרס חולון ברוח הייטק היי − בית ספר ציבורי ייחודי הפועל במודל של למידה מבוססת פרויקטים. את דרכו המקצועית הוא התחיל כיועץ אסטרטגי בחברת TASC.

ראיד מסארוה

מפקח כולל במשרד החינוך

רקע מקצועי

ראיד הוא מפקח כולל במשרד החינוך ומייצג את משרד החינוך באיחוד האמירויות. לפני כן הוא ניהל את אגף החינוך בעיר טייבה והוביל שם את המעבר למבנה שש-שנתי במערכת החינוך העל-יסודי, ניהל את בית הספר הטכנולוגי עתיד לוד וניהל בית ספר שש-שנתי ברשת ברנקו וייס. ראיד זכה בפרס חינוך בתחום יזמות חינוכית, הוביל פרויקט שיגור ננו לוויין לחלל במרכז למדעים בהרצליה, עבד עם נוער בסיכון ויזם את תוכנית נשר לפיתוח כישורים אישיים ולמניעת נשירה במערכת החינוך .

קרדיט: יאיר טאוב

רבקה טאוב

ראשת החוג למדעי המחשב במכללה ירושלים

רקע מקצועי

רבקה היא ראשת החוג למדעי המחשב במכללה ירושלים. לפני כן הייתה מנכ"לית מכללת חמדת הדרום להכשרת מורים, הקימה וניהלה במשך חמש שנים את אגף החינוך במועצה האזורית חבל יבנה, הייתה מרצה באוניברסיטת בר-אילן ובמכללת אחווה בתחומי הוראת המדעים ועסקה במחקר בתחומי ה-STEM. בנוסף, רבקה ניהלה תוכנית להעשרה מדעית של בני נוער לתלמידי חטיבת ביניים ותיכון מתנ"ס נחל שורק ופיתחה כלים חינוכיים ממוחשבים חינוכיים.

רויטל שפירא

מנהלת אגף חינוך בעיריית רעננה

רקע מקצועי

רויטל היא מנהלת אגף חינוך בעיריית רעננה. לפני כן היא ניהלה את אגף החינוך העל יסודי בפתח תקווה ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על 13,000 תלמידי כיתות ז'-י"ב, ב-26 בתי ספר, על הקונסרבטוריון העירוני ועל בית הספר לשגרירים צעירים. בנוסף, היא ניהלה במשך חמש שנים את תיכון בן גוריון בפתח תקווה. בשנים 1998–2007 היא הייתה רכזת מב"ר עירונית ובמסגרת תפקידה והייתה אחראית על הכשרות מורים ועל קידום תלמידי המב"ר בעיר. בשנים 1990–1995 היא מילאה תפקידים רבים בחינוך הבלתי פורמלי באגף הנוער והצעירים של עיריית פתח תקווה, ובהם הדרכה בקורסי מדצ"ים, הנחיית מועצת תלמידים אזורית, רכזת נוער, רכזת פרס הנוער הישראלי ועוד. בשירותה הצבאי הייתה רויטל קצינת קישור ומפקדת מחלקה בקורס קצינות.

רז קרני

יו"ר מייסד העמותה והמדרשה למנהיגות ישראלית משותפת

רקע מקצועי

רז הוא יזם חברתי ועסקי והבעלים של עוצמה סולארית – חברה לאנרגיה מתחדשת, בעבר כיהן כיו"ר שותף במדרשה למנהיגות ישראלית משותפת שהוא ממייסדיה. הוא שירת 28 שנה בצה"ל: תחילה בתפקידי פיקוד והדרכה ביחידות ובהמשך פיתח קריירה ארוכה כקצין וכמפקד בחיל החינוך והנוער. בתפקידיו הבולטים פיקד על בסיס החינוך חוות השומר ולאחר מכן פיקד על בסיס החינוך הגדול בצה"ל – מחו"ה אלון. את שירותו בצה"ל בדרגת אלוף משנה כמפקד המערך לקידום אוכלוסיות ובמסגרת זו היה ממונה על הקשר של צה"ל עם החברה הישראלית, פיקד על המורות החיילות, גרעיני הנח"ל, הגדנ"ע ובסיסי קידום האוכלוסיות הייחודיות: עולים חדשים, נוער בסיכון ובני מיעוטים והוביל תוכניות חינוכיות כגון השלמת השכלה, לימודי שפה לעולים ולבני מיעוטים, גיור והכנה לשירות צבאי. לצד תפקידיו בחיל החינוך המשיך רז להתנדב למילואים כמפקד פלוגה קרבית וכיום הוא מפקד נפת גליל מערבי בפיקוד העורף במילואים.

שאול קסטלניץ

מפקח כולל בחינוך היסודי במחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

שאול הוא מפקח כולל בחינוך היסודי במחוז החרדי במשרד החינוך, ומרצה במדור החרדי ב"יד ושם".

שי גויטע

מנהל מטה באגף טכנולוגיות דיגיטל וחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות

רקע מקצועי

שי הוא מנהל מטה באגף טכנולוגיות דיגיטל וחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות. בתפקידו הקודם היה סגן מנהל מינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הקודם היה אחראי על התקצוב, הרכש, כוח האדם, מכרזים ומינהל בתחומי הטכנולוגיה והמחשוב. בנוסף, הוא יו"ר בוועדת המכרזים המשרדית, בפורום ממוני התכנון של המשרד ובצוות מובילי שינוי ברכש החברתי. את דרכו המקצועית בממשלה התחיל שי במשרד הקליטה, באגף א' לקליטת עולי אתיופיה.

תמי אומנסקי

מנהלת אגף א' לחינוך מיוחד במשרד החינוך

רקע מקצועי

תמי היא מנהלת אגף א' חינוך מיוחד במשרד החינוך. בעבר היא ניהלה את תחום משרד החינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים ובני נוער ברשת – מערך בין-משרדי ייחודי בישראל ובעולם שהיא שותפה להקמתו. תמי הקימה גם את תחום החינוך כחלק מהמערך וכאגף חדש בשפ"י במשרד החינוך. בנוסף, היא מרצה לתואר שני בייעוץ חינוכי במל"א (המרכז ללימודים אקדמיים). בתפקידה הקודם הייתה תמי סגנית מנהלת אגף ייעוץ וממונה על הפיתוח המקצועי ועל הייעוץ בגיל הרך, ולפני כן הייתה מפקחת על יועצים חינוכיים. בכל תפקידיה בעבר ובהווה תמי פועלת לקידום הרווחה הנפשית, מתוך תפיסה הוליסטית אקולוגית ומתוך חקירה של עולם המשמעויות ופיתוח מיומנויות להתמודדות במציאות משתנה.

מחזור ג'

אבי רוקח

מנהל מיזם ממלכתיות במעוז

רקע מקצועי

מנהל מיזם ממלכתיות במעוז. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל סוטריה ולפני כן שימש כמנהל קהילת מרכז ברשת אמי"ת. במסגרת התפקיד היה אחראי על כל בתי הספר באזור המרכז של הרשת בהיבט החינוכי, הפדגוגי והכלכלי. היה מרצה בקורס מנהלים של אבני ראשה ושותף בהקמה ושימש כראש הישיבה ומנהלה הראשון של אמי"ת עמיחי ברחובות. קודם לכן היה מנהל התיכון בישיבה התיכונית בכפר גנים. תושב לוד וכיום משמש כיו"ר הגרעין התורני בעיר. את דרכו החל בירוחם כשותף בגרעין התורני.

אלי ברקת

מנכ"ל, כי"ח - כל ישראל חברים

רקע מקצועי

אלי הוא מנכ"ל כל ישראל חברים ועורך האתר החכם היומי. בעבר היה סמנכ"ל חינוך בכל ישראל חברים, ראש בית המדרש ממזרח שמש למנהיגות חברתית, ומנהל בית הלל באוניברסיטה העברית. הוא שימש כיו"ר פנים – איגוד הארגונים להתחדשות יהודית, יו"ר רשת בתי המדרש בישראל ויו"ר עמותת נוער צדק חברתי. הוא היה חבר בוועדת ביטון להעצמת הזהות של יהדות ספרד והמזרח במערכת החינוך, חבר במועצה הבינלאומית של הקרן החדשה לישראל, חבר ועדת פרס פועל/ת צדק בחינוך, וחבר ועד מעיין החינוך הדמוקרטי. אלי ערך את הספר "א-מיתיות: צדק-חברתי, מגדר ומדרש", ויזם את הוצאת הספר "מסורת בעידן מודרני: חכמים ספרדים בדורות האחרונים". הוא זוכה פרס זכויות האדם של NIF – אנגליה.

אסנת רובין

ראשת החוג לתואר שני בייעוץ חינוכי במכללה ירושלים וחברה בוועדת ההיגוי של המל״ג להנגשת השכלה גבוהה לפריפריה החברתית

רקע מקצועי

אסנת מכהנת כראשת החוג לייעוץ חינוכי במכללה ירושלים. לפני כן הייתה ראשת ביה"ס להתמחות מקצועית וראשת התמחות מחקר והערכה במכון מופ"ת. היא מרצה בכירה באקדמיה וחוקרת, בין היתר, את זהותו של מורה-המורים ואת סוגיית החרדים באקדמיה. מחקריה פורסמו בספרים, במאמרים ובכנסים בישראל ובעולם. היא הקימה תוכנית לתואר שני בייעוץ והתפתחות האדם למגזר החרדי מטעם אוניברסיטת חיפה, ומנהלת אותה מאז הקמתה. כמו כן יזמה ומנהלת פרויקט ייעוץ בדוא"ל במגזר החרדי. תפקידים נוספים שכיהנה בהם: ראשת יחידת מחקר, עורכת ראשית של כתב עת, ראשת מינהל סטודנטים, ראשת חוג במכלל, וחברה בוועדות לכתיבת תוכניות לימודים לתואר שני במכללות.

אסתר סאסי

סגנית בכירה למנהלת המנה"פ

רקע מקצועי

אתי היא סגנית בכירה למנהלת המנה"פ. לפני כן ניהלה את האגף לחינוך יסודי במשרד החינוך ובמסגרת תפקידה זה הייתה אחראית על בתי הספר היסודיים במערכת החינוך בישראל. קודם לכן ניהלה את מינהלת בתי הספר בניהול עצמי במשרד החינוך. בתחילת דרכה הייתה מורה וסגנית מנהלת, ואף ניהלה שני בתי ספר: הדר השרון במועצה האזורית לב השרון, ותומר רחל בעיר מעלה אדומים.

קרדיט: הילה פרץ, נהריה

אסתר קורקוס

מפקחת על החינוך המיוחד, המחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

במסגרת תפקידה כמפקחת על החינוך המיוחד במחוז החרדי אסתר אחראית גם לפיתוח המקצועי של עובדי ההוראה בחינוך המיוחד, כלומר על בניית השתלמויות מותאמות להקניית ידע תאורטי וכלים יישומיים לעבודה במוסדות החינוך המיוחד. תחומי אחריותה הם רבים ומגוונים: תחומי הפדגוגיה - התאמות תוכניות הלימוד לסוגי הלקויות השונים; אישור תקציבים ותשלומים; פתיחה וליווי מקצועי של מוסדות חינוך לגילים שונים ולאפיוני לקויות שונות; פיתוח מקצועי של עובדי ההוראה; ועוד. בעבר עבדה אסתר במשך עשר שנים כיועצת חינוכית בבתי ספר רגילים. במהלך עשרים השנים האחרונות הקימה את מערך החינוך המיוחד למגזר החרדי באזור חיפה והצפון.

אפרת קמחי

מנהלת תחום בכיר (תקציב על יסודי), מינהל כלכלה ותקציבים, במשרד החינוך

רקע מקצועי

אפרת החלה את דרכה במשרד החינוך בגיל 21. כיום היא ממלאת תפקיד מטה בעל מורכבות גבוהה מאוד, המתחלק לשני תחומים עיקריים ורחבי היקף: התחום הראשון והדומיננטי הוא אחריות למערך התקציב של החטיבה העליונה. במסגרתו היא ממונה על תקצוב שכר הלימוד לכל מוסדות החטיבה העליונה בהיקף של כ-10 מיליארד ₪ בשנה. נכון לנתוני 2019 מדובר בכ-1,300 מוסדות חט"ע ובכ-430,000 תלמידים. התחום השני הוא סיוע וליווי לכל יחידות המשרד אשר להן ממשקים ותחומי פעולה בחטיבה העליונה, לצורך ייעוץ והכוונה תקציבית וטיפול ישיר בכל הפעולות הקיימות באגף לחינוך על יסודי ובאגף לילדים ונוער בסיכון.

אשל קליינהאוז

מנהל תחום עתודות מנהלים במכון אבני ראשה

רקע מקצועי

אשל הוא מנהל תחום עתודות מנהלים במכון אבני ראשה. לפני כן ניהל את תוכנית בארי במכון שלום הרטמן, ששמה לה למטרה להחזיר לציבור הכללי היהודי את הבעלות על ארון הספרים היהודי ואת הזיקה אליו. זאת, באמצעות מערכת החינוך הממלכתית והמקצוע תרבות יהודית-ישראלית בגישה פרשנית, פלורליסטית והומניסטית, המבקשת להפוך את החברה בארץ ליהודית ולדמוקרטית. התוכנית מלווה בצוותי חינוך ביותר מ-100 בתי ספר על יסודיים ותומכת בהם באמצעות הנחיית צוותים, הכשרת מורים, כתיבת ספרי לימוד, ארגון ימי עיון ופעילות חווייתית התנסותית. בשנים 2008–2016 ניהל אשל את בית הספר העל יסודי בית החינוך המשותף חוף השרון, ולפני כן לימד היסטוריה, אזרחות ותרבות ישראל ומילא שורה של תפקידים בבתי ספר בתל מונד וברעננה. את דרכו החינוכית החל אשל בשנים 1993–1996 כרכז חוגי סיירות ירושלים של החברה להגנת הטבע.

אשרף ג’בור

מנכ"ל ארגון גג לקידום מצוינות אקדמית בתחום STEM לחברה הערבית

רקע מקצועי

אשרף מנכ"ל רשת תכניות לקידום מצוינות אקדמית בתחום STEM בחברה הערבית. הרשת כוללת תכניות לתלמידי תיכון מצטיינים ומחוננים אשר לומדים בתוכניות תלת שנתיות בתוך האוניברסיטאות המובילות בישראל. בתפקידו הקודם אשרף ייסד וניהל במשך כתשע שנים את התוכנית הלאומית "רואד" להנגשת השכלה גבוהה לחברה הערבית, הדרוזית, הצ'רקסית והבדואית,. קודם לכן ניהל את התיכון העירוני שפרעם ועבד במחוז צפון במשרד החינוך כמדריך מלווה לתיכונים בנצרת. את דרכו החל כמורה וכמחנך מתוך שליחות, הן במגזר היהודי והן בחברה הערבית. הוא היה בוחן באגף בחינות במשרד העבודה וריכז את תחום ההכשרה המקצועית למבוגרים מהחברה הערבית ברשת עמל הישגים בצפון. אשרף נמנה עם מייסדי המדרשה למנהיגות ישראלית משותפת המהווה שנת מעבר ראשונה בישראל לצעירים ערבים ויהודים, חבר בועד המנהל של האות הבינלאומי לנוער וצעירים ומרצה אורח באוניברסיטת בר-אילן.

בעז קולומבוס

מפקח ארצי על יסודי בחמ"ד במשרד החינוך

רקע מקצועי

בעז משמש כמפקח ארצי על החינוך העל יסודי בחמ"ד במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הוא ממונה על מוסדות החמ"ד העל יסודיים בהיבטי פדגוגיה, מִנהל, מינוי מנהלים וחשיבה אסטרטגית. בעבר היה מחמ"ד (מפקח חמ"ד) של המִנהל לחינוך התיישבותי והקים וניהל את תיכון דרך אבות באפרת – בית ספר שש-שנתי קהילתי לבנים. במסגרת זו הקים מסגרת לקליטת תלמידים על הרצף האוטיסטי כחלק מקהילת בית הספר. כמו כן ריכז והוביל תוכנית להכשרת מנהלים מטעם אבני ראשה במכללת הרצוג. את דרכו המקצועית החל בעז כמחנך בחטיבת ביניים ושילב את עבודתו בלימודים בישיבת ההסדר  הר ציון.

ברנית גולן-יוסובש

יו״ר הסתדרות המורים סניף ירושלים

רקע מקצועי

ברנית היא יו"ר הסתדרות המורים סניף ירושלים. לפני כן כיהנה כמפקחת על הפיתוח המקצועי במחוזות מנח"ים ובמסגרת תפקידה הובילה את הלמידה המקצועית של עובדי ההוראה, יזמה ופיתחה מודלים עדכניים לפיתוח מקצועי של סגלי הוראה במרכזי הפסג"ה, הייתה שותפה ביישומם וביצעה פעולות הערכה על מידת האפקטיביות שלהם בפועל. קודם לכן ניהלה את מרכז פסג"ה ירושלים והובילה שינוי כולל למיצוב ולמיתוג המרכז כגוף יועץ פדגוגי בעיר ירושלים. השינוי העיקרי שחוללה היה הידוק הקשר בין מרכז הפסג"ה לבין בתי הספר בעיר, המנהלים והצוותים החינוכיים. קודם לניהול היא הובילה במחוזות את החינוך החברתי-ערכי והטמיעה את תוכנית מפתח הלב בכמאתיים בתי ספר. עוד כיהנה כרפרנטית להטמעת רפורמת אופק חדש. ברנית שותפה בוועדות מרכזיות במערכת בנושאים רבים: הגדרת תפקיד המפקח במערכת, בניית תוכנית אסטרטגית ארצית של הפיתוח המקצועי, הצמחת דרג הביניים במערכת והטמעת תוכנית החומש במזרח ירושלים, וכרפרנטית במכון אבני ראשה.

דליה פרץ

מנהלת אגף עו"ה בתפקידי הדרכה, מינהל עובדי הוראה במשרד החינוך

רקע מקצועי

דליה מנהלת את אגף עו"ה בתפקידי הדרכה שאחראי על ההיבטים הפדגוגיים והמינהליים של הדרכת צוותי החינוך. היא הייתה מנהלת שותפה בבית הספר היהודי-ערבי המשותף בירושלים והובילה הקמה של מודל חינוכי חדשני שהושתת על ערכים של שוויון, דיאלוג ורב תרבותיות. כמו כן הובילה מיזמים לקידום שוויון הזדמנויות לאוכלוסיות מוחלשות ודיאלוג בין קבוצות בחברה. דליה הייתה מורה לילדים, לנוער ולסטודנטים.

חגית מלכה-הרטף

מנהלת אגף תכנון ומדיניות, באגף בכיר אסטרטגיה ותכנון במשרד החינוך

רקע מקצועי

ב- 8.10.2024 חגית החלה את תפקידה כמנהלת אגף תכנון ומדיניות ובמסגרתו מובילה את תכנית העבודה המשרדית ויישומה. עבדה 17 שנה ברשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה). במסגרת תפקידה היא מובילה את הטמעת תפקיד רכז ההערכה הבית-ספרי בכלל בתי הספר בארץ, מרכזת את פיתוח הכלים להערכת עובדי הוראה ושותפה בפיתוח מודל ההערכה ויישומו. חגית צברה ניסיון רב בהערכת תוכניות ופרויקטים בחינוך, בין היתר בתוכנית קרב למעורבות בחינוך, במשרד החינוך, בקרן אבי חי ועוד.

חיים מויאל

מנהל האגף לחינוך ילדים ונוער בסיכון במשרד החינוך

רקע מקצועי

חיים משמש כמנהל האגף לחינוך ילדים ונוער בסיכון במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הוא אחראי על מדיניות המשרד בכל הנוגע לנוער בסיכון, באמצעות שש מחלקות האגף: המחלקה לביקור סדיר - האחראית על כלל הקב"סים במדינה; המחלקה לכיתות ותוכניות שח"ר- האחראית על כיתות מב"ר ואתגר, תל"ם ומל"א; המחלקה לקידום נוער - האחראית על תוכנית היל"ה ועל מרכזי קידום נוער ברחבי הארץ;, המחלקה לרווחה חינוכית, קהילה והורות- האחראית על מרכזי נוער, מועדוניות, תוכניות לגיל הרך ועוד; המחלקה למסגרות מיוחדות - האחראית על המחטי"ם (מרכזי חינוך טכנולוגיים), מפתנים ומוסדות חסות הנוער והכלא; ומחלקת מו"פ - האחראית על כלל ההשתלמויות באגף, מחקרים ושנתון - מניתוק לשילוב. לפני כן שימש חיים כמפקח מסגרות מיוחדות באגף. כיום הוא משמש כמרצה במכללת דוד ילין (בחל"ת) במגמה לחינוך מיוחד ובמגמה לטיפול בעזרת בעלי חיים.

יוסי חיות

מנהל תחום חינוך ולמידה בחברת Wix

רקע מקצועי

יוסי הוא מנהל תחום החינוך בחברת Wix. כמו כן הוא מייסד התוכנית לזכויות ניצולי שואה ומנחה קליני בתוכנית לצדק כלכלי המתמחה בעסקים חברתיים וביזמות זעירה של אוכלוסיות מוחלשות – שתיהן במרכז לחינוך משפטי קליני שבאוניברסיטת תל אביב. על הקמת הקליניקה לניצולי השואה הוענק ליוסי עיטור האור במעמד נשיא המדינה והרמטכ"ל.

יותם טרון

OD Partner, וויקס

רקע מקצועי

לפני תפקידו הנוכחי, יותם היה מנכ"ל שותף במכון לחינוך דמוקרטי - המקדם תרבות דמוקרטית באמצעות הובלת תהליכי דמוקרטיזציה של מוסדות וארגונים, הכשרת מנהיגות דמוקרטית ובניית רשת השפעה דמוקרטית. במסגרת תפקידו, הוא מנהל כ-120 עובדים שפועלים בכל רחבי הארץ בתוכניות ובפרויקטים שונים של המכון הדמוקרטי. קודם לכן, הוא היה שותף להקמה ולניהול של התוכנית חלוץ חינוכי וניהל את תוכנית הכשרת המורים החממה ליזמות חינוכית חברתית במכללת סמינר הקיבוצים. לפני כניסתו לעולם השינוי החברתי היה יותם טייס בחיל האוויר וניהל פרויקטים באפריקה.

יעקב צבי (קובי) רוזנשטיין

מנכ"ל רשת החינוך דרכי יושר

רקע מקצועי

יעקב הוא מנכ"ל רשת החינוך דרכי יושר ומייסד ומנכ"ל רשתות חינוך חרדיים, גני ילדים, בתי ספר יסודיים לבנים, תיכון לבנות ובית ספר מקצועי ללימודי הוראה ומקצוע לבנות חרדיות בפריסה ארצית, ומקים ומנהל בית תמר - רשת בתים מאזנים לבנות הסובלות מהפרעות אכילה. במשך 25 שנה הוא שימש כעוזרו וכדוברו של מנהיג הציבור הליטאי הרב שטינמן זצ"ל. בעבר גם כיהן כדובר וכעוזר של ח"כ הרב משה גפני ושל ח"כ הרב שמואל הלפרט. כיום הוא משמש כחבר הנהלת המועצה האזורית מטה בנימין.

ליסה לוי

מובילת קבוצת עניין פילנתרופית בחינוך

רקע מקצועי

ליסה מובילת קבוצת ענין פילנתרופית בחינוך ב Jewish Funders Network. בתפקידה הקודם הייתה ראשת תחום יסודי בתוכנית ELA לפיתוח עתודה ניהולית ברשת דרכא. לפני כן עמדה בראש תחום עתודת מנהלים במכון אבני ראשה. במסגרת תפקידה זה הייתה אחראית על תהליכי האיתור, המיון וההכשרה לניהול של פרחי ניהול מרחבי הארץ. קודם לכן היא ניהלה במשך שמונה שנים את בית הספר הניסויי יחד מודיעין, המשלב ילדים מאורחות חיים יהודיים מגוונים - דתיים, חילוניים וכל מה שביניהם על הרצף - תוך חתירה לחינוך לזהות יהודית ציונית ובניית מרחב ציבורי משותף. ביה"ס פעל כחלק מקהילת יחד הדוגלת בתפיסה קהילתית וחינוכית רחבה, ובמסגרת קמפוס משלב הכולל גנים, בית ספר יסודי, תיכון ובית ספר גוונים לחינוך מיוחד. קודם לכן לימדה ליסה בבית ספר יהודי בניו יורק ובראשית דרכה המקצועית עסקה במשך כעשר שנים בעריכת דין.

מחמוד מחאג’נה

מנהל אגף חינוך בעיריית אום אל פחם

רקע מקצועי

משנת 1998 מחמוד הוא מנהל אגף חינוך בעיריית אום אל פחם. במסגרת תפקידו הוא אחראי על כלל העשייה בתחום החינוך בתוך הרשות: גיבוש ועיצוב המדיניות של מערכת החינוך ברוח המדיניות העירונית ובהלימה עם הנחיות משרד החינוך, וניהול המערך החינוכי ברשות על מנת להוציאה לפועל. בשנים 1997-1994 הוא עסק במחקר בתחום הכימיה הטוקסיקולוגית כפוסט-דוקטורנט במעבדתו של פרופ' ג'ון קסידה באוניברסיטת קליפורניה בברקלי בארה"ב. קודם לכן עבד כמורה עוזר בכימיה אורגנית במהלך לימודי הדוקטורט שלו בבית הספר לרוקחות באוניברסיטה העברית.

מרים עווד מורד

מתכללת תכנית החומש באגף ההכשרה האקדמית במשרד החינוך

רקע מקצועי

מרים היא רפרנטית חברה ערבית באגף הכשרה אקדמית במשרד החינוך. בעברה עבדה בארגון חותם המקדם שוויון הזדמנויות בבתי הספר בכלל החברה הישראלית. לפני כן היא ריכזה את הקהילה הערבית בתנועת דרור ישראל. בין השנים 2006 עד 2019 היא ריכזה את מחלקת ההדרכה הארצית של מעגל הקנים הערבים בתנועת הנוער העובד והלומד. במסגרת זו הייתה אחראית על תהליכי ההתחנכות של למעלה מ-150 אלף חניכים מכיתות ד' עד שירות לאומי-אזרחי בנוסף להכשרות לרכזי הקנים ורכזי המחוזות. מרים הובילה תהליכים חינוכיים מעמיקים וארוכי טווח בניסיון לייצר דיאלוג בין אוכלוסיות שונות ומגוונות הן בחברה הישראלית בכלל ובחברה הערבית בפרט. מרים פיתחה זרם חינוכי ייחודי לנוער הערבי: נוער אשר גאה בהיסטוריה שלו ורואה בזהות הפלסטינית והישראלית שלו מקור כוח להובלת דיאלוג אנושי יותר בין שני העמים. מערכי הפעולות וחוברות הדרכה הכתובות בערבית ושואבות השראה מהתרבות הערבית ורואות בדתות מקור השראה ולא סמכות כשהסמכות העליונה היא שוויון ערכו של כל אדם ללא הבדל של דת, מין, מגדר, לאום, עם או נטייה מינית.

משה זייברט

סמנכ"ל צהר הלב

רקע מקצועי

משה הוא סמנכ"ל רשת צהר הלב מאז שנת 2009 והתחיל לעבוד שם משנת 2004. במסגרת תפקידו הוא מנהל את סניפי המוסדות באשדוד, פעיל בתחום הארגוני והחברתי של הרשת ושם דגש רב על מתן אהבה לכל ילד, איזון תקציבי וביטחון כלכלי. בנוסף, הוא משמש כמנכ"ל תיכון, סמינר ומכללה באשדוד עם סניפים ברחבי הארץ.

נעמי שי

מפקחת פיתוח מקצועי, הדרכה ותקשוב במחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

נעמי היא מפקחת פיתוח מקצועי והדרכה במחוז החרדי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא אמונה על הלמידה המקצועית של מפקחים, מנהלים, בעלי תפקידים ועובדי הוראה בפריסה ארצית, ממונה על מערך ההדרכה המחוזי ומובילה את תחום התקשוב בחינוך החרדי. קודם לכן עבדה בעיריית ירושלים בתפקיד מנהלת היחידה הטכנולוגית במִנהל החינוך. כאשת חינוך היא ריכזה מגמות הנדסת תוכנה והתמחות הנדסאים בסמינרים בירושלים. נעמי היא פעילה חברתית ופועלת להשמת בוגרות סמינרים בחברות הייטק.

נרית כץ

מנהלת תחום דעת מתמטיקה על יסודי (מפמ"ר מתמטיקה עי"ס), אגף מדעים במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך

רקע מקצועי

נרית היא מנהלת תחום דעת מתמטיקה על יסודי (מפמ"ר מתמטיקה עי"ס), אגף מדעים במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך. בעבר עבדה כמורה למתמטיקה בתיכון וכמדריכה בית ספרית. במסגרת תפקידה היא אחראית על לימודי המתמטיקה בכיתות ז'-י"ב, כולל מבחני הבגרות במתמטיקה, מבחני המפמ"ר ומיצ"ב ח', ממונה על הפיתוח המקצועי ועל התוכניות במתמטיקה, ושותפה בתוכנית הלאומית במתמטיקה 5פי2 להרחבת מעגל המצוינות שהוביל נפתלי בנט בתפקידו כשר החינוך.

סאמי עדוי

מנהל מחלקת החינוך במועצה המקומית טורעאן

רקע מקצועי

סאמי מנהל את מחלקת החינוך במועצה המקומית טורעאן. במסגרת תפקידו הוא אחראי על מערכת החינוך היישובית בטורעאן, מתווה את מדיניות החינוך בקהילה, מגבש ומבצע מיזמים ופרויקטים חינוכיים מהגיל הרך ועד לכיתה י"ב, ומתכלל את העבודה בין החינוך הפורמלי לחינוך הבלתי פורמלי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

ספי מלכיאור

מנהלת אגף קהילה וחינוך במועצה האזורית רמת הנגב

רקע מקצועי

ספי היא מנהלת אגף החינוך והמתנ"ס במועצה האזורית רמת הנגב. במסגרת תפקידה היא אחראית על החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי, על העשרה, על התרבות והפנאי של קבוצות האוכלוסייה השונות ועל הבינוי הקהילתי במועצה. בין שאר התפקידים שמילאה בעבר היא הייתה מנהלת פיתוח ארגוני ויועצת ארגונית בשירותי בריאות כללית ובמקביל לימדה סוציולוגיה ארגונית במכללה האקדמית אחוה ובאוניברסיטת בן גוריון. לפני כן היא עבדה בפיתוח תוכניות לימודים ובהדרכה באגף לחינוך קדם-יסודי במשרד החינוך, בטלוויזיה החינוכית ובחברה להגנת הטבע.

עלי הואשלה

מנהל אגף חינוך במועצה אזורית נווה מדבר

רקע מקצועי

עלי הוא מנהל אגף חינוך במועצה האזורית נווה מדבר. במסגרת תפקידו הוא מוביל את נושא החינוך המיוחד, משמש כיו"ר ועדות ההשמה ומופקד על הקמת מסגרות לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, על תכנון והפעלת מיזמים ותוכניות רב שנתיות ועל ניהול בית ספר לחינוך המיוחד. כמו כן הוא עוסק בחינוך הבלתי פורמלי ומוביל תהליכים ומיזמים בתחומי הנוער כמו מדצ"ים, משצ"ים, תנועת הנוער הצופים, בגרות חברתית, מועצות נוער ועוד); תחומי התרבות (פסטיבלים, תיאטרות ועוד) והספורט. קודם לכן עבד עלי כמורה וכרכז בית ספר במשרד החינוך.

עמנואל זילברמן

מנהל אגף חינוך ממלכתי וממ"ד וממונה חינוך עי"ס במינהל חינוך ירושלים

רקע מקצועי

עמנואל הוא מנהל אגף חינוך ממלכתי וממ"ד וממונה חינוך עי"ס במינהל חינוך ירושלים. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הובלת מדיניות החינוך באגף, כולל תוכניות לצמצום פערים, רלוונטיות וחדשנות חינוכית ותוכניות לקידום הישגים. קודם לכן שימש כמנהל בית חינוך תל"י והוביל אותו לזכייה בפרס חינוך מנח"י לשנת תשע"ג. לפני כן הוא ייסד וניהל את מכון לר להתנדבות - המרכז הראשון לייעוץ ארגוני למוסדות התנדבותיים ובמקביל שימש כמנהל הדרכה של יד שרה ושימש כמנהל מדרשת עמיעד בגשר - מפעלים חינוכיים. עמנואל החל את דרכו החינוכית כמדריך פנימייתי בבית הילד בירושלים.

ענת לידור מאיר

מנהלת האגף לגיל הרך במינהל החינוך בעיריית ת"א-יפו

רקע מקצועי

ענת היא מנהלת האגף לגיל הרך במינהל החינוך בעיריית ת"א-יפו. בתפקידה הקודם שימשה במשך כארבע שנים מנהלת ומנחה של תוכניות לפיתוח מקצועי של צוותי חינוך והוראה ביחידת התוכן במכון ברנקו וייס, ולפני כן, במשך תשע שנים, ניהלה והנחתה במסגרת המכון תוכניות חינוכיות לבני נוער מהפריפריה החינוכית והגיאוגרפית. את דרכה החינוכית החלה ענת בחינוך הבלתי פורמלי בתנועת הנוער מכבי צעיר, שם ריכזה סניפים, קורסי הדרכה, משלחות ועוד. כסטודנטית עבדה במשך שנתיים בבית ילדים שהוצאו מביתם, לאחר מכן הדריכה שלוש שנים בפנימייה של בית הספר למדעים ולאומנויות בירושלים ובהמשך ריכזה מרכז למידה בדרום תל אביב במסגרת עמותת צבע.

ערן רביב

מנכ"ל Tailor-ED

רקע מקצועי

ערן הוא מנכ"ל Tailor-ED. בעבר הוא ניהל את מיזם קמפוס IL – התוכנית הלאומית ללמידה דיגיטלית. במשך עשור הוא הוביל תכנון, פיתוח וניהול של תוכניות התערבות לקידום מוביליות חברתית באמצעות טכנולוגיה של עשרות אלפי אנשים בישראל במסגרות שותפויות תלת-מגזריות. בשנים 2007–2011 ניהל את תוכנית נטע@ למצוינות ומנהיגות טכנולוגית לנוער, וב-2011 הקים את מחלקת התוכן של עמותת תפוח ושימש סמנכ"ל תוכן וחדשנות של העמותה עד שנת 2015. בשנת 2015 השתתף בתוכנית המנהיגות CSP של משרד החוץ האמריקאי, ובמסגרתה היה עמית מחקר במעבדת החדשנות של NYU Governance Lab The והוביל מחקר לבחינת האפקטיביות הפדגוגית של תוכניות הכשרה מקוונות. פרויקט ההתנדבות הארצי שפיתח בשנותיו כמנהל תוכנית נטע@ זכה בשנת 2012 באות הנשיא למתנדב ומיזם קמפוס בהובלתו זכה בשנת 2018 לאות ההוקרה לחדשנות בשירות המדינה.

קלי כהן

מנהל תוכנית מנדל למנהיגות נוער

רקע מקצועי

קלי משמש בימים אלה כמנהל תוכנית מנדל למנהיגות נוער במכון למנהיגות של קרן מנדל ישראל. קודם לכך שימש כמזכ"ל תנועת הצופים העבריים בישראל משנת 2015 ועד 2023. במסגרת תפקידו היה אחראי לפעילות העמותה ותנועת הנוער בהיבט החינוכי, התקציבי והתפעולי. טרם הגעתו לתנועה מילא קלי במשך 12 שנים מגוון תפקידים בסוכנות היהודית. הראשון שבהם היה שליח קהילתי בטולסה שבאוקלהומה, והאחרון שבהם היה מנהל קשרי קהילה צפ"א של הסוכנות (ראש המשלחת הסוכנותית בארצות הברית ובקנדה) את הקריירה המקצועית שלו התחיל קלי בתנועת הצופים, שם התקדם במסלול התפתחותי תנועתי – מדריך שכבה, מרכז שבט, רכז הדרכה הנהגתי, ומנהל מחלקת הדרכה. בתפקידי האחרון היה מנהל מרחב צפון (סמזכ"ל).

רועי אסף

ראש הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי למגזר החרדי במשרד ראש הממשלה

רקע מקצועי

רועי הוא ראש הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי למגזר החרדי במשרד ראש הממשלה. לפני כן היה ראש האגף לפיתוח חברתי ברשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי ובמסגרת תפקידו היה אחראי על תכנון המדיניות החברתית -כלכלית של החלטת הממשלה 922 - תוכנית לפיתוח כלכלי לחברה הערבית בשנים 2016 -2020 בהיקף מוערך של 15 מיליארד ₪ ועל ניהול התוכנית, ויזם את תוכנית החומש המורחבת של מל"ג ות"ת להנגשת השכלה גבוהה לאוכלוסיית המיעוטים בתקציב של כ-900 מיליון ₪ .

שגיא בר

מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר

רקע מקצועי

שגיא הוא מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר. כבר מעל לעשור הוא עוסק בחינוך טכנולוגי בדגש על מיזמים רחבי השפעה לאוכלוסיות מודרות עם התמחות במיומנויות המאה ה-21 והטמעתן דרך לימודי מחשבים וסייבר. שגיא בעל ניסיון של 25 שנה במחקר ופיתוח ביחידות הטכנולוגיה של אגף המודיעין בצה"ל, הכולל פיתוח מוצרים עתירי טכנולוגיה וחדשנות לצד ניהול צוותי מו"פ גדולים.

שלומי דהן

מנהל אגף חינוך בעיריית חדרה

רקע מקצועי

שלומי מנהל את אגף החינוך בעיריית חדרה. קודם לכן הוא ניהל במשך שלוש שנים את מערכת החינוך בטירת כרמל, ולפני כן ניהל במשך שבע שנים את תיכון עירוני ה' בחיפה ובמשך שלוש שנים כיהן כמנהל הפדגוגי של מרכז מעשה - תוכנית שנת שירות לילדי פריפריה של קרן רש"י. את הקריירה בחינוך הוא התחיל בשנת 2000 בתיכון במשגב ואל תחום החינוך הגיע אחרי עשר שנים של עבודה בתעשיית ההייטק בידע מערכות - נציגת APPLE בישראל. קודם לכן שלומי עסק בהדרכת טיולים וניהל את בית ספר שדה אכזיב של החברה להגנת טבע בגליל המערבי.

שנית הראל

סגנית בכירה ליועצת המשפטית במשרד החינוך

רקע מקצועי

שנית היא סגנית בכירה ליועצת המשפטית במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא מובילה את תחום התמיכות שמעניק המשרד לגופים מהמגזר השלישי (חברה אזרחית) וההקצבות לרשויות מקומיות ולגופים המפעילים בתי ספר ומלווה את תוכניות הדגל ואת הרפורמות של המשרד בשנים האחרונות, לרבות תוכנית ניצנים, בתי ספר של החופש הגדול ורפורמת הסייעת השנייה. שני החלה את דרכה המקצועית בלשכה המשפטית של משרד המדע, התרבות והספורט, ומאז שנת 2003 היא מועסקת בלשכה המשפטית של משרד החינוך.

מחזור ד'

קרדיט: עמרי מירון

אבנר שוורצברג

בין עבודות

רקע מקצועי

אבנר הוא סמנכ"ל שיווק וחבר הנהלה במרכז לטכנולוגיה חינוכית, חברה לתועלת הציבור. במסגרת תפקידו הוא אחראי על מגוון רחב של פעילויות כולל זיהוי צרכים במערכת החינוך, קביעת סל הפתרונות של מטח עבור מערכת החינוך, קידום והטמעת מוצרי ושירותי החברה בבתי הספר והובלת שותפויות ופעילות מול גופים שונים ואגפים שונים במשרד החינוך. אל החינוך הגיע אבנר מחברת פלאפון בה ניהל את אגף ציוד קצה בחטיבת השיווק.

קרדיט: עמרי מירון

אודי ליפשיץ

מנכ״ל אדם חינוך

רקע מקצועי

אודי הוא מנכ"ל ארגון אדם מקבוצת עמל ומעבר, המתמחה בהקמה וניהול מסגרות לחינוך מיוחד. במשך 25 השנים האחרונות הקים וניהל בתי ספר לחינוך מיוחד ובתפקידו האחרון ניהל את רשת בתי הספר של ארגון בית אקשטיין הכולל 18 בתי ספר לחינוך מיוחד בהיקף תקציבי של כ-200 מיליון ₪ בשנה. הוא הוביל במשך השנים פרויקטים רבים בתחום החינוך המיוחד, יזם הקמה של מסגרות ייחודיות ופיתח מודל עבודה ייחודי להתפתחות אישית של תלמידים עם צרכים מיוחדים כולל יישומים טכנולוגיים. לאודי ניסיון רב בהובלת צוותי ניהול וחינוך ופיתוחם, ולאחרונה היה ממובילי המאבק להכנסת בתי הספר המוכרים שאינם רשמיים בחינוך המיוחד לרפורמת אופק חדש.

קרדיט: עמרי מירון

אוסאמה גנאיים

ממונה על חברה ונוער בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

אוסאמה מנהל מחלקה בכיר בעיריית ירושלים בתחומי חברה ונוער במזרח ירושלים החל מ-2015. במסגרת תפקידו הוא אחראי על פעילות קהילתית וחברתית לכל הגילאים במינהלים קהילתיים, בדגש על הקמת מרכזי נוער בכל שכונות מזרח ירושלים והקמת תנועת נוער עירונית. הוא מנהל פעילות תקציבית של יותר מ-20 מיליון ₪, הוביל פרויקטים בתחום פיתוח חברתי קהילתי, והקים את תנועת הנוער עירונית הראשונה במזרח העיר.

קרדיט: אין צורך

אייל קמינקא

יועץ ניהולי ומומחה חשיבה תוצאתית במרכז לחשיבה פורצת דרך

רקע מקצועי

אייל הוא מומחה בחשיבה תוצאתית יועץ לניהול בכיר, הטמעת שינויים ותכנון אסטרטגי, ומגשר אישי וארגוני. עד 2022 שימש כראש בית הספר הבינלאומי ביד ושם, המוסד החינוכי הגדול בעולם להוראת השואה – שכולל מאות עובדים ומחזור שנתי של כ-60 מיליון ₪). בעל ניסיון בעבודה מול עשרות מדינות וגורמים בינלאומיים כגון האו"ם, אונס"קו, IHRA ועוד, הכשרה והדרכה של מאות אלפי משתתפים בשנה, עבודה מול ממשלות, פיתוח חומרים חינוכיים, תוכניות חינוך לאומיות ו תורות פדגוגיות, והובלה של תחום הטכנולוגיה החינוכית – כולל כלים אינטרנטיים, מוקים, סביבות חינוכיות חדשניות וכד'. בעבר כיהן כראש הרשות לקידום תעסוקה, השכלה וקהילה מטעם הג'וינט וממשלת ישראל וכיועץ למנהלים בכירים במגזר הפרטי והציבורי, בעיקר בנושאי אסטרטגיה, תכנון והטמעת שינויים ארגוניים. סייע להוביל את הקמת משרד התמ"ת בשנים 2003-2006. מחבר הספרים המקצועיים "מה המטרה שלך?", "(לא) הכל אישי" ו"חינוך תוצאתי מיטבי", והרומנים "שומר הזיכרונות" ו"הומאוסטזיס".

קרדיט: עמרי מירון

אסף שירמן

ציר כלכלי למדינות אסיה וחבר דירקטוריון הבנק האסייתי להשקעה בתשתיות

רקע מקצועי

אסף משמש כציר כלכלי למדינות אסיה וחבר דירקטוריון הבנק האסייתי להשקעה בתשתיות מתאם משרד האוצר. בתפקידו הקודם שימש כיועץ כלכלי בכיר לשר האוצר. לפני כן ניהל את תחום חינוך והשכלה גבוהה באגף השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר. מתוקף תפקידו הוא אחראי על קביעת מדיניות השכר ותנאי ההעסקה של עובדי ההוראה במערכת החינוך, ושל הסגל האקדמי הבכיר, הזוטר והמנהלי במוסדות להשכלה גבוהה. בין היתר, הוא עוסק בקידום רפורמות במערכת החינוך ובהובלת תהליכי משא ומתן מול ארגוני המורים וארגוני הסגל במערכת ההשכלה הגבוהה. זאת, תוך עבודה משותפת עם גורמים בכירים במשרד החינוך, במועצה להשכלה גבוהה, במוסדות האקדמיים, בכנסת, בממשלה ובארגון ה-OECD. בתפקידו הקודם היה אסף כלכלן באגף, אחראי על מערכת הביטחון ועל משרד התחבורה.

דפנה גבר

מנהלת חדשנות ולמידה דיגטלית במנדל

רקע מקצועי

דפנה מנהלת חדשנות ולמידה דיגטלית במכון מנדל. בתפקידה הקודם הייתה מנכ"לית עמותת תפוח - הפועלת ליצירת שוויון דיגיטלי בישראל. העמותה הוקמה בשנת 2000 במטרה להוות גשר בין אומת הסטארט-אפ הצומחת ובין תושבי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל שאינם זוכים לנקודת זינוק שווה להשתלבות בחברה ובכלכלה הישראלית. דפנה היא כלת פרס ראש הממשלה ליזמות ולחדשנות משנת 2014 וכלת פרס עולם של הבדל לשנת 2012 מטעם הברית הבינלאומית לנשים TIAW ונמנית עם 100 המשפיעים הגדולים של מגזין TheMarker.

קרדיט: עמרי מירון

זאב אלדר

מנהל תחום פיתוח פדגוגי מנהל עובדי הוראה במשרד החינוך

רקע מקצועי

זאב הוא מנהל תחום פיתוח פדגוגי במינהל עובדי הוראה. קודם לכן היה המפקח על הפיתוח המקצועי של עובדי הוראה במחוז הדרום ובמסגרת תפקידו הוביל מהלכים חדשניים של פיתוח מקצועי והדרכה של עובדי הוראה במחוז תוך התמודדות עם מגזרים שונים. לפני כן שימש כמפקח כולל על בתי ספר יסודיים ועל-יסודיים בחינוך הממ"ד במחוז הדרום וקודם לכן ניהל את בית הספר הקיבוצי דע"ת בקיבוץ סעד.

קרדיט: עמרי מירון

חדוה שמרלינג

מנהלת תוכנית אדוות במעוז

רקע מקצועי

חדוה היא מנהלת תוכנית אדוות במעוז. לפני כן היא ניהלה את מחלקת החינוך במועצה המקומית קדומים, ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על הובלה, פיתוח וארגון מערכת החינוך במועצה, על בניית שותפויות ועל מתן מענים חינוכיים לצורכי היחיד והקהילה. קודם לכן מילאה במועצה תפקידי ניהול ופיתוח כמנהלת תוכנית עיר ללא אלימות, מנהלת ומקימת מחלקת הנוער, ומנהלת תחום החינוך האישי. בעבר עסקה במחקר בפקולטה למדעי החיים באוניברסיטת תל אביב ובהוראה לתלמידי החינוך המיוחד.

קרדיט: עמרי מירון

חוה פרידמן

פסיכולוגית ארצית. מנהלת אגף פסיכולוגיה, שפ"י, במשרד החינוך

רקע מקצועי

חוה היא מנהלת אגף פסיכולוגיה, שפ"י , במשרד החינוך. במסגרת תפקידה היא ממונה על השירותים הפסיכולוגיים החינוכיים ב-256 רשויות מקומיות ואחראית על השירותים הפסיכולוגיים בשגרה ובחירום בהיבטים של מדיניות, הקצאת משאבים, פיתוח מקצועי של הפסיכולוגים, סטנדרטים מקצועיים ופיקוח. היא חברת הנהלת שפ"י ושותפה לגיבוש מדיניות בהיבטים של בריאות ורווחה נפשית יחד עם שותפי תפקיד בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד. כמו כן חוה היא משקיפה במועצת הפסיכולוגים וחברת המועצה הלאומית למניעת התאבדויות.

קרדיט: עמרי מירון

טליה הראל בז’רנו

מנכ"לית כנפיים של קרמבו

רקע מקצועי

טליה משמשת כמנכ"לית תנועת הנוער כנפיים של קרמבו החל משנת 2016. בשנת 2009 התחילה לעבוד שם בתור אחת מהעובדים הראשונים בתפקיד סמנכ"לית תפעול והדרכה, ובמסגרת תפקידה כתבה את תורת ההדרכה וההפעלה של הסניפים וניהלה את פעילות השטח. לפני כן, בשנים 2008-2006, הייתה מנחת קבוצות ואשת צוות בפרויקט מיכא"ל (מיצוי כישורים אישיים למצוינות) ובמסגרת תפקידה הנחתה קבוצות של תלמידים כיצד ניתן לממש בצורה טובה יותר את הפוטנציאל שלהם. לאחר מכן קודמה לתפקיד אשת צוות וניהלה את מערך הפעילות בהכשרות המנחים של הפרויקט.

קרדיט: עמרי מירון

יואב קריים

מפתח פרויקטים בתחומי חינוך, שיקום ורווחה. יו"ר הועד המנהל של ארגון בזכות- המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלות

רקע מקצועי

יואב הוא מפתח פרויקטים בתחומי חינוך, שיקום ורווחה. בעבר היה מנהל שותף של האשכול לשינוי חברתי בבית איזי שפירא וחבר בהנהלת הארגון. מתוקף תפקידיו הקודמים הוביל את תחום ההכלה בארגון והיה אחראי על תוכניות של סינגור, שינוי עמדות ותחום המדיניות. בנוסף, הוא מלמד בקריה האקדמית אונו בחוג לריפוי בעיסוק ובחוג לחינוך, ומלמד באוניברסיטה העברית בחוג לעבודה סוציאלית. לאורך כל שנותיו הוביל תהליכים בשדה המדיניות וברמה הקהילתית לקידום שוויון והשתתפות של אנשים עם מוגבלות, לרבות השתתפות בפורומים פורמליים כמו מועצת הביטוח הלאומי וועדת לרון, ופעילות אקטיביסטית במסדרונות השלטון בתקשורת, בשדה החינוך וברחובות.

קרדיט: עמרי מירון

יובל אוליבסטון

סגן יו"ר המזכירות הפדגוגית ומנהל אגף א' פיתוח פדגוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

יובל הוא סגן יו"ר המזכירות הפדגוגית ומנהל אגף א' פיתוח פדגוגי במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הוא אחראי על גיבוש התשתית הפדגוגית של תחומי הדעת במשרד החינוך ומסייע ליו"ר המזכירות הפדגוגית לעצב את המדיניות הפדגוגית במערכת החינוך. בתפקידו הקודם היה מנהל אגף מקצועות המורשת, האחראי על עיצוב המדיניות הפדגוגית במקצועות המורשת בבתי הספר של המגזרים השונים בישראל. יובל מכהן גם כרב מחתן בארגון רבני צהר.

קרדיט: עמרי מירון

יובל שרייבמן

סמנכ"ל למידה והוראה באוניברסיטת בר-אילן

רקע מקצועי

יובל הוא סמנכ"ל למידה והוראה באוניברסיטת בר-אילן. לפני כן ייסד ומינכ"ל את המרכז לחדשנות בלמידה באוניברסיטת תל אביב. המרכז לחדשנות בלמידה הוקם כדי להתמודד עם אחד האתגרים המשמעותיים במערכת ההשכלה הגבוהה: כיצד ניתן לייצר למידה מותאמת אישית ומבוססת נתונים? את התשובה לכך מספק המרכז באמצעות תיכון אקדמי מקוון - תוכנית לאומית בשיתוף משרד החינוך המנגישה השכלה אקדמאית לכל תלמיד, בעיקר בפריפריה דרך יצירת מסלול קבלה חדש לאוניברסיטה ללא מבחן פסיכומטרי, המבוסס על קורסים מקוונים, והקמת Minducate - מרכז מחקר בתחום מדעי המוח והלמידה. בנוסף, המרכז מפתח קורסים מקוונים אשר זכו בפרסים עולמיים עם מעל מיליון לומדים מהעולם, והיה שותף להקמת כנס שנתי בנושא חדשנות בלמידה (אד-טק). בתפקידיו הקודמים יובל שימש כיועץ בכיר לנשיא אוניברסיטת תל אביב ולפני כן היה יועץ בכיר לממונה על השכר במשרד האוצר ובמסגרת זו היה בצוות שגיבש את הסכם אופק חדש.

קרדיט: עמרי מירון

יוסף חמדאן

מפקח על הפיתוח המקצועי בחברה הערבית במטה משרד החינוך

רקע מקצועי

יוסף הוא מפקח פיתוח מקצועי בחברה הערבית במשרד החינוך, ובמסגרת תפקידו אחראי על 16 מרכזי פסג"ה ארציים ועובד בשותפות מול מחלקות לימודי חוץ במוסדות האקדמאיים. בשנים האחרונות הוא מוביל את יישום החלטת הממשלה 922 לצמצום פערים, שבמסגרתה החברה הערבית קיבלה הקצאה של 20 מיליון ₪ לפיתוח מנהיגות ביניים בתוך בתי הספר.

קרדיט: עמרי מירון

ליאור שליו

מנכ"ל ויזם שותף באלגיקור - סיפמליגוד

רקע מקצועי

ליאור הוא מנכ"ל ויזם שותף באלגימור. באמצעות השילוב של שתי תשוקותיו - טכנולוגיה ויזמות חברתית - הוא מקדם כיזם וכמנטור את עולם האימפקט הישראלי שמשלב במקביל שתי שורות רווח - עסקית וחברתית. הוא מנכ"ל ושותף מייסד בחברת SimpliiGood שעוסקת בייצור אצת ספירולינה טרייה למאכל ועומדת בחוד החנית של ענף האגריטק הישראלי. הוא גם המייסד של חברת הסטארט-אפ אינפוגן - חברת ed-tech שמחברת הורים ומובילים חינוכיים במסגרות לגיל הרך תחת רשת חברתית מותאמת לעולם החינוכי. כמו כן הוא שותף מייסד של Ed-Tech Israel - גוף שמקדם את האקוסיסטם המקומי בתחום החינוך הטכנולוגי ושותף פעיל וחבר בורד בעוד יותר משמונה חברות , כולן חברות אימפקט שמשלבות מטרה חברתית וטכנולוגיה מתקדמת מתחומים כמו מים ואגריטק ועד רפואה דיגיטלית. לליאור רקע של יותר מ-15 שנים של יזמות - בהקמה, בהובלה ובשותפות במיזמים עסקיים וחברתיים.

קרדיט: עמרי מירון

נבילה מנאע

ממונה על פרויקטים מערכתיים

רקע מקצועי

נבילה היא ממונה על פרויקטים מערכתיים. בעבר הייתה סגנית מנהל אגף החינוך הערבי במינהל החינוך בעיריית ירושלים וממונה על מערכת החינוך במזרח העיר. במסגרת תפקידה הקודם הייתה שותפה בניהול מערכת חינוך מהמורכבות והגדולות בארץ ולוקחת חלק בצמיחה ובחדשנות במערכת בתחום ההשכלה הגבוהה, בפיתוח מצוינות, בהתאמת המערכת למאה ה-21, בצמצום הנשירה ועוד. במשך עשרים שנה היא עוסקת בייעוץ וליווי מנהלים בתחום החינוך. היא ליוותה מנהלי ארגונים באמצעות המשרד שהקימה "משורה - مشورة", בנתה אסטרטגיית עבודה בהתאם לחזון ולייעוד הארגון והובילה אותו ליציבות ארגונית וכלכלית. לנבילה תואר ראשון בחינוך ותואר שני בניהול מלכ"רים מהאוניברסיטה העברית.

קרדיט: עמרי מירון

נזאר סרחאן

מנהל אגף חינוך במע'אר

רקע מקצועי

נזאר הוא מנהל אגף החינוך במע'אר. בעברו היה פקיד נכות כללית במוסד לביטוח לאומי בנצרת, מדריך קידום נוער, מנהל השכלה ביחידה לקידום נוער מע'אר, מנהל מרכז לימודי שדה בחברה להגנת הטבע, פרויקטור במחלקת חינוך במע'אר, מנחה השכלה מחוזי בתחום היל"ה - קידום נוער ומנהל תוכנית עיר ללא אלימות במע'אר.

נעמי וגה

ממונה על הסמינרים להוראה במשרד החינוך

רקע מקצועי

נעמי ממונה על הסמינרים להוראה במשרד החינוך החל משנת 2018. במסגרת תפקידה היא מפקחת ואחראית על ההכשרה להוראה בסמינרים החרדיים בארץ שבהם למעלה מ-24,000 לומדות סדירות בשנה, על קביעת מדיניות בנוגע לאיכות, אופי והיקף ההכשרה, על הובלת תהליכי הסדרה ורגולציה ועל הקמת סמינרים. כמו כן היא מובילה שיתופי פעולה עם משרדי ממשלה אחרים, קרנות וארגונים, שותפה בתקצוב הסמינרים, אחראית על ההכשרה החלופית ועל הפעלת פורומים ארציים וימי עיון להכשרת מנהלות ובעלות תפקידים, ומובילה תוכניות קידום של חדשנות, שותפות ומצוינות בסמינרים. נעמי עוסקת בחינוך מעל עשרים שנה ובין תפקידיה הקודמים: הוראה בתיכונים והכנה לבגרות, הטמעת רפורמת עוז לתמורה במשרד החינוך בסמינרים החרדיים מטעם המחוז החרדי, וניהול מרכז השתלמויות לכאלפיים מורות חרדיות בירושלים.

סולטן אלקרעאן

מנהל מחלקת חינוך במועצה המקומית כסיפה

רקע מקצועי

סולטן הוא מנהל מחלקת החינוך במועצה המקומית כסיפה החל משנת 2017. לפני כן ניהל בית ספר יסודי במשך שמונה שנים ועבד כמורה במשך שמונה שנים. לסולטן ותק של 18 שנים במערכת החינוך בשלל תפקידים של ריכוז וחינוך. במקביל, בשנים 2005 -2015 שימש במסגרת קרן רש"י כראש צוות בעמותת יכולות הפועלת לצמצום פערים והגברת התמדה והעלאת אחוז זכאות לבגרות בקרב תלמידים מהמגזר הבדואי והיה אחראי על תקציב של מיליוני שקלים מדי שנה.

סיגל כהן

מפקחת מחוז במשרד החינוך

רקע מקצועי

סיגל מכהנת כמפקחת מחוז משרד החינוך. במסגרת תפקידה מנחה ומלווה את כלל המפקחים במחוז, מובילה את ת."ע המחוזית תוך פיתוח והטמעת תרבות של הערכה, מלווה את המנהלים החדשים במחוז ומרכזת את הפיקוח המתכלל - פיתוח תפיסה מחוזית לתפקיד המפקח המתכלל, וחיזוק השותפויות עם הרשויות במחוז. בעבר שימשה כמפקחת כוללת על בתי ספר במחוז. כמו כן כיהנה כממונה על תכנית מרום - תוכנית העוסקת בקידום ושיפור התפקוד הבית ספרי, צמצום פערים ושיויון הזדמנויות. ב2011 הייתה הממונה על יישום תהליך מעבר בתי הספר לניהול עצמי. בתחילת דרכה הייתה מורה מחנכת, מדריכה ומנהלת בית ספר.

קרדיט: עמרי מירון

ענבל חמיידס

VP Operations at Masterschool

רקע מקצועי

ענבל היא VP Outcomes at Masterschool. לפני כן הייתה מייסדת שותפה ומנכ"לית ה-P.I.E Challenge מטעם עמותת בוגרי 8200, קרן טראמפ ומשרד החינוך. ה-P.I.Echallenge היא תחרות ארצית המקדמת פתרונות ללמידה מותאמת אישית במתמטיקה והפתרונות שפיתחו הסטרטאפים במסגרת האתגר מוטמעים בכ-500 בתי ספר בכל הארץ ובשימוש אלפי תלמידים. בעת משבר הקורונה, בהובלת מפמ"ר המתמטיקה, ענבל הייתה שותפה בהקמת התוכנית קרוב-רחוק מטעם משרד החינוך, ברקנו וייס וה-P.I.E Challenge, אשר נתנה מענה למאות מורים ללמידה משמעותית מרחוק. במקביל לתפקידה הנוכחי, היא מלמדת במסגרת הקול בראש – קורס למיינדפולנס וחקר המוח לילדים ולנוער בבתי ספר.

קרדיט: עמרי מירון

ענבל רון קפלן

מנהלת אגף פיתוח כלים - ראמ"ה

רקע מקצועי

ענבל היא מנהלת אגף המבחנים בראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך). מאז שנת 2006 היא מילאה שם תפקידים שונים: תחילה, הקימה וניהלה את תחום המחקרים הבינלאומיים בראמ"ה והובילה את הביצוע של מחקרי חינוך שונים במערכת החינוך בישראל, ביניהם מחקר PISA של ה-OECD ומחקרי PIRLS ו-TIMSS של ארגון ה-IEA. בהמשך, ענבל ניהלה את תחום המבחנים הארציים בראמ"ה והייתה שותפה לתכנון של מערך ההערכה הארצי החדש.

ציונה לוי

מנהלת אגף שפות במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך

רקע מקצועי

ציונה היא מנהלת אגף שפות במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך ומלמדת בתוכניות להכשרת מורים. בתפקידה הקודם הייתה מפמ"ר על הוראת האנגלית במשרד החינוך והקימה 68 קהילות למידה דיסציפלינריות לפיתוח מקצועי של מורים ומדריכים לאנגלית , שהעלו את רמת האנגלית בקרב התלמידים, פיתחה וכלי הערכה חדשים והובילה כתיבת תוכנית לימודים לאומית בסטנדרט בינלאומי והטמיעה אותה גם במסגרת המכללות להוראה ולהכשרת מורים בתיאום עם המל"ג. קודם לכן היא הייתה מורה לאנגלית בבית הספר המקיף בבית שאן, מדריכה מחוזית ומנחה במרכז המורים מחר 98' והובילה את מקצוע האנגלית באורט - רשת החינוך הגדולה בישראל . ציונה היא בעלת דוקטורט בתחום מבחני שפה מאוניברסיטת תל אביב ופרסמה מאמרים בכתבי עת בינלאומיים בנושאי הערכה דינמית, אוריינות, הערכה ועוד.

קרדיט: עמרי מירון

קובי זמיר

מנהל אגף חינוך עיריית גני תקווה - אגף החינוך

רקע מקצועי

קובי הוא מנהל אגף חינוך מועצה מקומית גני תקווה - אגף החינוך.

קרדיט: עמרי מירון

רות קנולר לוי

ראשת אגף תכנים, תוכניות הדרכה והשתלמויות במינהל חברה ונוער במשרד החינוך

רקע מקצועי

רות היא ראשת אגף תכנים, תוכניות הדרכה והשתלמויות במינהל חברה ונוער במשרד החינוך החל משנת 2018. במסגרת תפקידה היא מנהלת 18 מרכזי הדרכה במחוזות ובמטה כמרכזי למידה ופיתוח. בנוסף, היא מייסדת ומנהלת את תוכנית הצוערים לחינוך הבלתי פורמלי לרשויות מקומיות פריפריאליות במסגרת עתודות לישראל, שותפות של משרד החינוך ועמותת שותפויות רוטשילד הפועלת מטעם קרן אדמונד דה רוטשילד. כמו כן רות מובילה את פיתוח המאגר הלאומי לשעת חינוך ואת תוכנית הלימודים החברתית במסגרת הפיתוח לתכנים חברתיים, ואחראית על הכשרת בעלי תפקידים ומנהלים בכירים בחינוך החברתי, על המעורבות החברתית, על ההכנה לצה"ל ועל המנהיגות הצעירה במשרד החינוך, וגם מובילה את התוכנית האסטרטגית של המינהל והחינוך הבלתי פורמלי.

קרדיט: עמרי מירון

רחל שפרכר פרנקל

ראש תוכנית הלכה, יועצת הלכה, ר"מית. קו-מייסדת פרס האחדות ויום האחדות, ועד מנהל. בית מדרש נשמת, מתן. חברת מועצת החמ"ד

רקע מקצועי

רחלי היא חלק מעולם תלמוד התורה הנשי שהוא חידוש של הדור האחרון בעולם הדתי. היא ר"מית, מלמדת תלמוד והלכה, יועצת הלכה בנשמת וראשת המכון ללימודי הלכה מתקדמים לנשים במתן. היא בין המייסדים של מיזם יום האחדות ופרס ירושלים לאחדות ישראל, מרצה ופעילה בארץ ובקהילות בתפוצות בתחומים המקצועיים שלה ובהקשרים של ערבות חברתית, סולידריות וקירוב בין-מגזרי.

רחלי שטיין

מנכ"לית מרכז תל"ם

רקע מקצועי

רחלי היא מנכ"לית מרכז תל"ם המטפל בנערות נושרות מהקהילה החרדית וכולל תיכונים, מרכזי נוער, מענה חירום ומרכז הכשרה לצוותים ולהורים. במסגרת תפקידה היא יוזמת שיתופי פעולה עם הרשויות, מפתחת תהליכים חינוכיים ומובילה אותם. בנוסף, היא הקימה את יוצאות לחיים - מיזם תעסוקתי לצעירות בסיכון מרקע חרדי המאפשר להן לרכוש מקצוע במעטפת טיפולית רחבה. קודם לכן רחלי שימשה כסמנכ"לית בעמותת אח"י המקדמת שוויון הזדמנויות בחינוך בקרב אוכלוסיות מוחלשות, ובמסגרת תפקידה יצרה שיתופי פעולה עם גורמים ממשלתיים, חברתיים ועסקיים, ניהלה מערך הכשרות ויזמה פרויקטים של מנהיגות נשית בקרב יוצאות אתיופיה.

קרדיט: עמרי מירון

ריאן גאנם

המפקח הארצי על הבחירות במשרד הפנים

רקע מקצועי

ריאן הוא המפקח הארצי על הבחירות במשרד הפנים. לפני כן עבד במשרד האוצר במשך שמונה שנים, תחילה ברשות המיסים כמפקח מס הכנסה בכיר ולאחר מכן בחשב הכללי כסגן חשב בכיר במשרד החינוך. עד סוף שנת 2012 הוא עבד בחברת פרטנר במשך כשמונה שנים בתפקידי ניהול בכיר בתחומי המכירות והשירות. ריאן הוא רואה חשבון.

קרדיט: עמרי מירון

שיפי סננס

מנכ"לית עמותת מפעלות שמחה

רקע מקצועי

שיפי היא מנכ"לית עמותת מפעלות שמחה - מוסדות לימוד לכ-600 בנות חרדיות, בעיקר ממוצא מזרחי. במסגרת תפקידה היא יוזמת פרויקטים לקידום הבנות על מנת שתגענה למקצועות ראויים במקומות עבודה המעניקים פרנסה מכובדת.

מחזור ה'

אבי אלון

מנהל אגף חינוך במועצה אזורית גוש עציון

רקע מקצועי

מאז אוקטובר 2017 משמש כמנהל אגף החינוך במועצה האזורית גוש עציון. מתוקף תפקידו הוא אחראי על עיצוב תמונת העתיד החינוכית ועל ההתנהלות התקינה של שגרת החינוך הקיימת. הכוונת המנהלים והשותפים לחשיבה ולפעולה משותפות מובילה את הצוותים החינוכיים ואת התלמידים לשייכות, לעשייה מתוך משמעות ולמצוינות. גם על כך זכה בשנה שעברה בפרס החינוך הארצי. קודם לתפקידו הנוכחי שימש כיועץ למנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, בנושא חמ"ד וצמצום פערים. לפני כשבע שנים סיים את תפקידו כמנהל התיכון באולפנת עפרה אחרי עשר שנים. בעברו שימש גם כמחנך, כמנהל פדגוגי ועוד בשני בתי ספר נוספים.

אודט סלע

המדענית הראשית במשרד החינוך

רקע מקצועי

ד"ר אודט סלע היא המדענית הראשית של משרד החינוך (בפועל). מתוקף תפקידה היא משמשת כיועצת מדעית לשרה, למנכ"לית ולבעלי התפקידים במשרד. בנוסף, היא אחראית לייזום, בקרה ותפעול הפעילות המחקרית המלווה את פעילות המשרד ולהנגשה של הידע המחקרי ולשילובו בתוך תהליכים אסטרטגיים במשרד. קודם לתפקיד זה, כיהנה בלשכת המדען הראשי כמנהלת תחום ייעוץ מדעי והייתה אמונה על יצירת פלטפורמות שונות לקיום דיאלוג בין חוקרים לקובעי מדיניות. אודט הגיעה ללשכת המדען אחרי עשור כמנהלת תחום ההערכה ביחידת הבוגרים של קרן מנדל, שם גם שימשה כיועצת לבוגרי מנדל בהבניה והטמעה של תהליכי הערכה בארגוניהם.

אורי אברהם

סמנכ"ל תפעול מטיפיק

רקע מקצועי

אורי עוסק בחיבור בין חינוך וטכנולוגיה ב-15 השנים האחרונות. הוא סמנכ"ל תפעול במטיפיק (עשר אצבעות) מאז 2017, ולפני כן ניהל את הפעילות העסקית של החברה בישראל. בעבר ניהל את הפעילות של עמותת יוניסטרים ואת מחלקת הפרויקטים בעמותת תפוח - Appleseeds.

אורנה פז

מנהלת אגף א, במשרד החינוך, מינהל פדגוגי, אגף לחינוך הגיל הרך

רקע מקצועי

אורנה מנהלת אגף א, במשרד החינוך, מינהל פדגוגי, אגף לחינוך הגיל הרך. לפני כן ניהלה את האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך . במסגרת תפקיד זה הייתה אחראית על הפעלת כ-17,500 גני ילדים במדינת ישראל, כחצי מיליון ילדים בגילאי שלוש עד שש ו-22,000 גננות. כמו כן התווספו לאחריותה בנוסף לגני הילדים גם אלפי מעונות היום לפעוטות מלידה עד גיל שלוש - עוד כחצי מיליון ילדים. במסגרת תפקידה הייתה אמונה אורנה על בניית מערך הפעלת מעונות יום, השבחת איכות החינוך והטיפול, הכשרות הצוותים, שיפור מערך הפיקוח וההדרכה, יצירת רצף חינוכי מלידה עד גיל שלוש ועוד, ומחויבת לעבודה בממשקים רבים עם שותפים בתוך המשרד ומחוצה לו. מתוקף תפקידה אורנה הייתה אחראית על הובלת תוכניות, יוזמות, פרויקטים, החלטות ממשלה ומהלכים המקדמים את גני הילדים בהלימה למאה ה-21 ולמיומנויות הנדרשות לאזרח העתיד. קודם לכן כיהנה כמפקחת גני ילדים וכמפקחת מתאמת (אחראית על כל גני הילדים במחוז) במחוז מרכז.

קרדיט: עלאא אגבאריה

אחלאם ח’אלדי

מלווה רשותית מחוזית לגיל הרך, מחוז חיפה במשרד החינוך

רקע מקצועי

אחלאם היא קלינאית תקשורת בהכשרתה. עבדה כשבע שנים בתחום האיתור, אבחון וטיפול בילדים עם לקויות התפתחותיות, עד שהחליטה שרמת ההשפעה שלה על איכות חייהם של ילדים צריכה להיות רחבה יותר במיוחד בעיר מגוריה אליה אני מחוייבת ושייכת. לפני כשבע שנים יצאה עם מיזם חברתי מקומי והקימה את "סביל" בית לגיל הרך, מרכז שכלל שירותים לכלל ילדי העיר, הוריהם ואנשי המקצוע העובדים איתם, לאחר הצלחה אדירה במשך ארבע שנים ומתוך רצון להרחיב שוב את רמת ההשפעה, חברה לעמותת יעדים לצפון ומשרד השיכון וניהלה את תחום הגיל הרך בחברה הבדואית בצפון, הייתה אחראית על בניית תפיסה יישובית לגיל הרך ביישובים, הקמת תשתית ארגונית ומרכז לגיל הרך בכל יישוב משלבי הבנייה ועד ההפעלה. בהמשך חברה לצוות המדריכות למרכזים לגיל הרך מטעם משרד החינוך באגף לחינוך קדם ייסודי. לצורך סגירת מעגל לטובת עיר מגוריה, חזרה לנהל את תחום הגיל הרך בעיריית עראבה, ואת הקמפוס לגיל הרך, הקמפוס בתפיסה תכלל תחתיו את כל התוכניות והמסגרות החינוכיות של הילדים בעיר מגיל לידה-6 ש'. אחראית על ביסוס התשתית הארגונית של התחום, פיתוח תשתיות ומענים וגיוס משאבים על פי הצרכים שעולים מהשטח. היום היא מלווה רשותית מחוזית במחוז חיפה, משרד החינוך, אחראית על הדרכת הרשויות במחוז בתהליך מעבר המעונות למשרד החינוך, למיצוי זכויות הדרכה וליווי הצוותים המקומיים תוך עבודה בממשקים עם כלל השותפים במטה ובמחוז.

אלית שחר-כהן

מנהלת אגף בכיר הון אנושי במשרד החינוך

רקע מקצועי

בשבע השנים האחרונות אלית היא מנהלת אגף משאבי אנוש במשרד החינוך, ובמסגרת תפקידה אחראית על העסקתם של כ-2,200 עובדי הנהלת משרד החינוך בפריסה ארצית, החל מאיתורם, וגיוסם וקליטתם ועד פרישתם. כמו כן היא אחראית על יישום והטמעת תהליכי העבודה בתחומי ההון האנושי, ניהול הליך הערכת עובד לכלל עובדי המשרד, הובלת שינויים מערכתיים רחבי היקף, מחוברות ותקשורת פנים ארגונית, הכשרות מנהלים לשימוש בכלי הון אנושי ככלי ניהולי וקשר מול נציבות שירות המדינה וארגונים עובדים. בנוסף, היא אמונה על ניהול ישיר ועקיף של 25 עובדות מקצועיות ואחראית מקצועית על פעילות משאבי אנוש באמרכלויות המחוזיות. בתפקידה הקודם כמנהלת תחום תקינה ומבנה ארגוני באגף משאבי אנוש במשרד החינוך, היא כיהנה כשמונה שנים וניהלה את יחידת התקן של המשרד במיקוד על טיפול במבנים ארגוניים, ניתוח עיסוקים ודרישות סף וכישורים, כולל עבודה אינטנסיבית מול נש"מ, ניהול תקציב משרות ושעות נוספות של עובדי המשרד, וניהול צוות של שלוש עובדות מקצועיות.

אלעזר פויכטונגר

מנהל קרן חוסן לחינוך בעוטף

רקע מקצועי

אלעזר הוא מנהל אגף החינוך בערבה תיכונה מאז 2018. לפני כן שותף להקמת מיזמים חינוכיים בעמותת רוח ערבה ותוכנית אדם ואדמה, יו"ר אגודה חקלאית ופעיל חברתי. אלעזר הוא בעל ניסיון של כעשור בהובלת קבוצות נוער חינוכיות וטיפוליות בתנאי שטח ומדבר, חקלאי ובעלים של משק חקלאי במושב פארן בערבה.

אסף וייס

מנהל קמפוס IL במערך הדיגיטל הלאומי במשרד הכלכלה והתעשייה

רקע מקצועי

אסף וייס הוא מנהל קמפוס IL - המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית שהוא פרויקט הדגל בתחום החינוך וההשכלה של מערך הדיגיטל הלאומי והמועצה להשכלה גבוהה. הוא הצטרף להקמת קמפוס IL אחרי 15 שנה בעולם התקשורת והטלוויזיה, שם מילא תפקידים עיתונאיים וניהוליים בכירים בחדשות ערוץ 2, ידיעות אחרונות, Ynet, וגלי צה״ל. בשש השנים האחרונות הוא מוביל את הפיתוח העסקי והאסטרטגיה של קמפוס IL מול מגוון שותפים כמו משרד החינוך, המועצה להשכלה גבוהה, אוניברסיטאות, מכללות ומשרדי ממשלה, ואת הפעילות הגלובלית מול פלטפורמת edX הבינלאומית, מיסודן של האוניברסיטאות הרווארד ו-MIT.

ג’מיל שרקייה

ממונה על החינוך היסודי באגף הערבי במינהל החינוך בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

מאז ספטמבר 2019 ג'מיל ממונה על מערכת החינוך היסודי במינהל חינוך ירושלים באגף הערבי. הוא אמון על 48 בתי ספר יסודיים, כ-24,000 תלמידים ותלמידות, ואחראי על ניהול ותכנון פעילותה ופיתוחה החינוכית, הארגונית והקהילתית של מערכת החינוך היסודי באגף תוך פיקוח ותיאום פעילות היחידות השונות במערכת החינוך היסודי. לפני כן הוא ניהל את תוכנית הלימוד המשותף מטעם מט"ח יחד עם צוות של מנח"י וביחד הצליחו לבנות תוכניות לימוד משותף בין בתי ספר ממגזרים מגוונים בירושלים. ג'מיל מאמין שהחינוך הוא מנוף לשילוב החברה במרחב בטוח ולבניית מערכת יחסים מבוססת שיח ואחריות משותפת.

דני פסלר

מנהל מערך החינוך (ביה"ס לתרבות המחלוקת) במוזיאון הסובלנות בירושלים. יו"ר מועצת החינוך העירונית בחיפה ("מחזיק תיק" החינוך העיר)

רקע מקצועי

דני מכהן בשדה החינוך ארבעים שנה, כעת הוא מנהל המרכז הישראלי למצוינות בחינוך ומערך החינוך של מוזיאון הסובלנות בירושלים. בתפקידיו הקודמים היה מנכ"ל מרכז חינוך ליאו באק בחיפה במשך 18 שנה, ראש מינהל החינוך, התרבות והרווחה בעיריית חיפה, מנכ"ל ונשיא של הפדרציה היהודית וה-JCC במרכז-דרום פנסילבניה ומנכ"ל רשת חינוך ובתי"ס עתיד.

יובל סרי

מנהל אגף א' תחומי בחירה ורב תחומי במזכירות הפדגוגית במשרד החינוך

רקע מקצועי

יובל הוא המקים והמנהל של אגף א תחומי בחירה ורב תחומי (תבו"ר) במשרד החינוך. האגף כולל את תחומי הבחירה המוגברים בתחומי הרוח והחברה, מקצועות הזהות והשייכות ביסודי ונושאים חוצי תחומים במערכת החינוך (כגון: בתי ספר משלבים, המטה לחיים משותפים, למידה בינתחומית ועוד). לפני כן, ב-2016, מונה יובל לתפקיד מנהל תחום הדעת הראשון של תרבות יהודית-ישראלית - תחום דעת חובה חדש במערכת החינוך הממלכתית-יהודית העוסק בזהות יהודית-ישראלית. יובל עסק בהקמתו, בעיצוב מדיניותו, בהובלתו ובהטמעתו בהצלחה רבה תוך פיתוח תוכניות ייחודיות ומקוריות להכשרת מאות מנהלים ואלפי מורים ותלמידים. לפני כן חינך כיתות, ריכז שכבות ולימד מחשבת ישראל, תנ"ך ופיזיקה בתיכון. כמו כן עבד בתחום התקשורת והיה בעל טור קבוע באתר ynet והגיש פינת חינוך בטלוויזיה. היה יו"ר אגודת הסטודנטים בגבעת רם ושותף בהקמת התנועה הירוקה - מפלגה סביבתית-חברתית. יובל הוא קצין חי"ר במילואים בדרגת רס"ן ובעל תואר ראשון בפיזיקה וכימיה ותואר שני בפילוסופיה יהודית בהצטיינות.

קרדיט: צילום עצמי

יניב זוהר

חשב בכיר משרד הרווחה והביטחון החברתי

רקע מקצועי

יניב עובד בשירות המדינה מעל עשור, ומשנת 2021 הוא חשב בכיר במשרד החינוך ואחראי על תקציב של כ-75 מיליארד ₪. בעבר עבד כעשר שנים באגף החשב הכללי במשרד האוצר, כסגן חשב במשרד הבריאות וכחשב בכיר בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים. הוא היה אחראי על תקציב בתי החולים הממשלתיים בסכום שנתי של כ-15 מיליארד ₪.

יפעת אורון שוורץ

מנהלת אגף תפעול ופיתוח בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

יפעת מנהלת אגף תפעול ופיתוח בעיריית ירושלים. לפני כן שימשה כמנהלת האגף לפרויקטים אסטרטגיים בבינוי ומובילה את מערך בינוי מוסדות החינוך בעיריית ירושלים. במסגרת תפקידה, הובילה, ניהלה וקידמה בניית אלפי כיתות בית ספר בבינוי קבע החל משלב מיפוי הצרכים העירוניים, דרך תכנון, שילוב חדשנות ומרחבי למידה מתקדמים, ועד ביצוע ואכלוס הפרויקטים בהיקף תזרימי של מאות מיליוני ₪ בשנה. היא מובילה את יישום תוכנית העבודה האסטרטגית העירונית השואפת לצמצום פערים, לקידום פדגוגי חדשני ולשינוי האקלים החינוכי, הרגשי והחברתי של תלמידי ירושלים. בתפקידה הקודם הייתה במשך שבע שנים ממונה על יישום היעדים האסטרטגיים של עיריית ירושלים ועוזרת בכירה למנכ"ל העירייה והובילה תהליכים עירוניים משמעותיים בייחוד בתחום החינוך. ליפעת תואר שני במגמת ניהול, מנהל ומנהיגות בחינוך מהאוניברסיטה העברית והיא בוגרת קורס דירקטורים. יפעת משמשת בהתנדבות כחברת הנהלה במינהל קהילתי בשכונת מגוריה בית הכרם וכחברת הוועד המנהל של מוזיאון המדע בירושלים.

ישראל חיים שלו

מנהל אגף חינוך בעיריית חריש

רקע מקצועי

מאז שנת 2019, כמנהל אגף החינוך בעיר חריש, ישראל שותף לאתגר לאומי מורכב והיסטורי של הקמת מערכת החינוך בעיר מגוונת בהקמה מואצת ואינטנסיבית ושאיפה לעצב מערכת חינוך ערכית ורלוונטית המכינה את תלמידיה לעולם המשתנה. בעבר הוא שימש בתפקידי ניהול במערכות החינוך הפורמלית והבלתי פורמלית במגוון אוכלוסיות, בין השאר כמנהל תיכון בכפר הנוער תו"מ חרב לאת, מנהל חטיבת ביניים בעפולה, מנהל מחלקת נוער בטבריה ורכז מחוז בתנועת הנוער בני עקיבא.

כאמל אל עמראני

מנהל אגף חינוך וקהילה במועצה מקומית שגב שלום

רקע מקצועי

מתחילת 2021 כאמל הוא מנהל אגף חינוך וקהילה במועצה המקומית שגב שלום, ופועל לקידום ופיתוח המערך החינוכי ברשות וקידום חדשנות ויזמות חינוכית. בעבר הוא ניהל את היחידה לקידום נוער ברשות שנתנה מענה לבני הנוער בסיכון באמצעות השלמת השכלה, הפחתת התנהגויות בסיכון, הכנה לעולם התעסוקה, העצמה ומנהיגות, התנדבות ותרומה לקהילה. בשנת 2017 הוא הצטרף לרשת אורט כמחנך ומורה לשפה הערבית וכרכז התפתחות אישית ומעורבות חברתית. בשנים 2016-2013 - ניהל את החממה/פנימייה למנהיגות בכוכבי המדבר לטיפוח דור חדש של מנהיגות בקרב החברה הערבית בנגב. בתחילת דרכו המקצועית בשנת 2000 היה כאמל מורה לשפה הערבית, רכז מקצוע, רכז קהילתי, רכז מעורבות קהילתית ומורה חונך לסטודנטים להוראה בבית הספר היסודי אלמוסתקבל בשגב שלום.

מולו ברהן

ממונה מחוזית בתוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360, במשרד החינוך מחוז חיפה

רקע מקצועי

מאז שנת 2015 מולו היא ממונה מחוזית בתוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360 במשרד החינוך מחוז חיפה. במסגרת תפקידה היא אחראית על פיתוח, הובלה ויישום של שותפויות בין-משרדיות ביישובים שבהם פועלת התוכנית, עובדת עם ראשי רשויות ומנכ"לים ומובילה פיקוח בין-משרדי למען אוכלוסיות בסיכון ומערך השירותים עבורן. בעברה עסקה בהוראה בחינוך העל יסודי, ריכזה את תחום העולים במשרד החינוך וניהלה מרכז מידע לנוער בסיכון מטעם עמותת על"מ ואת תוכנית שילובים בחיפה.

מנחם נדלר

מנהל האגף למחוננים ולמצטיינים במינהל הפדגוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

מנחם הוא מנהל האגף למחוננים ולמצטיינים במשרד החינוך משנת 2014. במסגרת תפקידו הוא מוביל את מדיניות המשרד בתהליכי איתור מחוננים ומצטיינים בישראל, טיפוח החמישון העליון של התלמידים במערכת החינוך ובניית תוכניות מותאמות לאוכלוסיית היעד. בשנות ניהולו הרחיב האגף את היקף פעילותו והכניס שינויים מהותיים במתן מענים לתלמידים המחוננים והמצטיינים במסגרות הייחודיות ובמערכת ההטרוגנית. הוא עובד במערכת החינוך משנת 1992 – תחילה כמורה לאלקטרוניקה ומחשבים, מחנך כיתה, רכז שכבה ורכז מקצוע, ובהמשך כמנהל בית ספר למחוננים ולמצטיינים בכרמיאל. במקביל, שימש כמרצה לאלקטרוניקה במכללת אורט בראודה להנדסה וכמנחה לסטודנטים הלומדים לתעודת הוראה בתחום. בשנת 2012 מונה לתפקיד מפקח במחוז צפון לתחום בתי ספר בניהול עצמי ולהובלת תחום המחוננים והמצטיינים במחוז.

מרב אברהמי

סמנכ"ל לעניינים אקדמיים ומזכיר המל"ג

רקע מקצועי

מרב היא סמנכ"ל לעניינים אקדמיים ומזכיר המועצה להשכלה גבוהה. במסגרת תפקידה היא מנהלת את הצוות המקצועי של האגף האקדמי במל"ג, אחראית על כלל המוסדות להשכלה גבוהה ועל כלל תוכניות הלימודים האקדמיות וכן על מינוי פרופסורים במערכת ההשכלה הגבוהה. בימים אלו מרב מובילה את תהליכי הרה אקרדיטציה המתגבשים במערכת ההשכלה הגבוהה ויהוו רפורמה בתהליכי האקרדיטציה אשר עתידים לשנות את תהליכי העבודה הנהוגים מזה שנים. בעבר, הובילה את נושא הנגשת ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות מיוחדות ואת מעבר מערך המכינות הקדם אקדמיות לאחריות מל"ג- ות"ת. מרב שותפה בעבודת המטה המרכזית של מל"ג ות"ת ובקביעת מדיניות בנושאים הקשורים לתחום האקדמי. כמזכיר המל"ג מרב אחראית על פעילותן של מליאת המל"ג וועדות המשנה שלה.

מרדכי יעקבזון

מנכ"ל איגוד מוסדות הפטור

רקע מקצועי

מרדכי הוא מנכ"ל איגוד מוסדות הפטור שהקים עם מנהלי תלמודי התורה המובילים במגזר החרדי. האיגוד כולל 220 תלמודי תורה במעמד פטור שבהם לומדים 60,000 תלמידים המהווים כ60% מכלל הבנים בגיל היסודי במגזר החרדי, נותן למנהלי המוסדות עזרה מקצועית בהתנהלות שוטפת ומייצג את מוסדות הפטור מול משרד החינוך ושאר משרדי הממשלה בתחומי הממשק שלהם. מרדכי גם מנהל מוסדות חינוך הכוללים גני ילדים, תלמודי תורה וישיבה.

נאיף עואד

מרצה בכיר וחוקר במכללה האקדמית סכנין

רקע מקצועי

נאיף הוא מרצה בכיר במכללה האקדמית סכנין, חוקר בתחומי חינוך מדעי-טכנולוגי, מנהל מרכז הסימולציה בחינוך, מוביל דיגיטלי ואחראי על היחידה לחדשנות בהוראה. במסגרת תפקידיו הוא מוביל פרויקטים משמעותיים להטמעת STEM, שילוב טכנולוגיות ופדגוגיות עדכניות, וגם מלווה אנשי חינוך בהטמעת תהליכי חדשנות. הוא פעיל בקידום החינוך המדעי-טכנולוגי בחברה הערבית ופועל לצמצום הפער הדיגיטלי בקרב האוכלוסייה. לנאיף היכרות מעמיקה עם מערכת החינוך, ניסיון של 14 שנים כרכז המגמה להנדסת תוכנה בבית ספר תיכון והובלה של תוכניות העשרה בחטיבות הביניים. הוא פרסם יותר מ-15 מאמרים בז'ורנאלים אקדמיים מובילים והשתתף בעשרות כנסים בינלאומיים ומקומיים.

נופר קפון

ראש מינהל חינוך בעיריית בת-ים

רקע מקצועי

נופר הוא ראש מינהל חינוך בעיריית בת-ים ובמסגרת תפקידו הוא אמון על הובלת מערכת החינוך העירונית ועל עיצובה. קודם לכן הוא ניהל בית ספר תיכון וקידם תהליכי פדגוגיה חדשנית וחינוך ערכי. בעבר הוא כיהן כסמנכ"ל חטיבת מוצרים בקבוצת קידום ובמסגרת תפקידו היה אחראי על הובלה ועל פיתוח של כלל מוצרי החברה ומערך ההוראה והפדגוגיה.

נחמן גלבך

משנה לראש עיריית צפת, מחזיק תיק חינוך, פרויקטים ומתנסים

רקע מקצועי

משנה לראש העיר צפת, מייסד מוסדות לחינוך מיוחד ללמוד וללמד בצפת

ניצן אשבל

מנהל מיזם מישרים - להוגנות בחינוך בעמותת מתן משקיעים בקהילה

רקע מקצועי

ניצן הוא מנהל מיזם מישרים להוגנות בחינוך בעמותת מתן משקיעים בקהילה. את דרכו המקצועית בתחום החינוך הבלתי פורמלי הוא התחיל בעמותת אחריי! המטפחת מנהיגות חינוכית של בני נוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל ומילא שם מגוון תפקידים - ממדריך נוער ועד לתפקיד סמנכ"ל החינוך של העמותה. משנת 2013 הוא ניהל את התיכון האתגרי של רשת ברנקו וייס בקריית שמונה במשך שש שנים. בשנת 2019 התמנה להקים ולנהל את מישרים - מיזם משותף למשרד החינוך, יד הנדיב ועמותת מתן שמטרתו הובלת תהליכי שיפור מואצים בבתי ספר יסודיים המשרתים אוכלוסיות החוות עוני והדרה חברתית.

נעמה אלקריף

מנהלת אגף חינוך על יסודי, רשת בני יוסף מנהלת פיתוח מקצועי

רקע מקצועי

החל מינואר 2021 מנהלת אגף בכיר - האגף לחינוך על יסודי ברשת בני יוסף- מעין החינוך התורני, - מובילה הקמת מוסדות חדשים אחראית על פיתוחם ושיגשוגם החינוכי. עד דצמבר 2020 מנהלת מוסדות מעין חיים ושלום באשקלון, יוזמת ומובילה פרויקטים חינוכיים לפיתוח וקידום חינוכי בפריפריה, ובפרפריה החברתית, פועלת במטרה לצמצום פערי הזדמנויות ולקידום הפרפריה החברתית, ולמימוש פוטנציאל המצוינות שלה.

סינא זחאלקה

מרכזת הפיקוח במגזר הערבי במשרד החינוך, מחוז חיפה

רקע מקצועי

סינא היא מרכזת הפיקוח במגזר הערבי במשרד החינוך במחוז חיפה וחברת צוות הנהלה במחוז מאז שנת 2018. במסגרת תפקידה היא אחראית על הובלת תהליכים מערכתיים לקידום החינוך הערבי, מקדמת תוכניות עבודה במשרד החינוך, מפתחת את ההון האנושי ואת המנהיגות החינוכית ברבדיה השונים: מפקחים, מנהלים, מדריכים וצוותי חינוך, ועובדת בשותפות עם הרשויות המקומיות. קודם לכן, סינא הובילה תפקידים מערכתיים במטה משרד החינוך ובמחוז חיפה כמו ניהול מסגרות חינוכיות שונות, פיקוח ארצי על תוכניות לימודים במזכירות הפדגוגית ופיקוח על החינוך המיוחד במחוז חיפה.

עבד שחאדה

יועץ הוועד הארצי לראשי הרשויות הערביות

רקע מקצועי

עבד הוא יועץ הוועד הארצי לראשי הרשויות הערביות. במסגרת תפקידו הוא אחראי על תחומים עיקריים מול תוכנית החומש 550 במקביל לעבודתו כעצמאי בשיתוף ציבור בתהליכי קבלת החלטות. הוא ניהל עבודת שטח בעמותת עלם לנוער במצבי סיכון בשכונות מצוקה ברמלה ובלוד וניהל את פעילות ארגון שתי"ל בערים המעורבות באזור המרכז בתחום זכויות הדיור. בשנים 2021-2017 הוא היה מנהל החטיבה העליונה בתיכון השש שנתי הערבי בשכונת הרכבת בלוד לצד עיסוקו בתחום ההכוון התעסוקתי והאקדמאי במטרה לשלב צעירים בתעסוקה איכותית.

עמליה בורוביץ בריל

יועצת חדשנות ואסטרטגיה

רקע מקצועי

יזמת, משקיעה וחברת בורד בחברות בשלבים שונים, החל מחברות צעירות וכלה בחברות ציבוריות. לעמליה למעלה מ-20 שנות ניסיון בהקמה ובניהול של ארגונים ותשתיות מאיצות חדשנות וניסיון רב בבנייה של אקוסיסטם. הניסיון המגוון של עמליה כולל יזמות, ייעוץ אסטרטגי, חדירה לשוק הישראלי לחברות Fortune 1000 (כגון: Seagate, Samsung), והקמה של פלטפורמות לתמיכה במיזמים צעירים משלב seed – A. לצורך זה הקימה עמליה אקסלרטורים לחברות שמשלבות Open Innovation בעשייתן (MindCET, Runway) וגופי השקעה: EDvantage ו-NETA. עמליה מלווה יזמים רבים כמנטורית. כיום בעיקר נשים יזמות ויזמים פלשתינאים. במהלך השנים עמליה מרצה במסגרות שונות (לרבות, בצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב, המכללה למנהל) על אסטרטגיות לניהול חדשנות ויזמות.

פאתן דראושה מועד

מובילה בין-אגפית לחברה הערבית בג'וינט ישראל

רקע מקצועי

פאתן היא מובילה בין-אגפית לחברה הערבית בג'וינט ישראל. במסגרת תפקידה היא מקדמת את תחומי פיתוח הידע והתוכן המקצועי הקשור לחברה הערבית בישראל , אחראית על ייזום, תכנון, פיתוח תוכניות וגיבוש אסטרטגיה מותאמת לחברה הערבית, ניהול שותפויות פנים-ארגוניים בין האגפים השונים וניהול שותפויות עם משרדי הממשלה והחברה אזרחית ומקדמת תהליכי תכנון אסטרטגי בחינוך.

רנית בודאי-היימן

מנכ"לית מיתרים

רקע מקצועי

רנית היא מנכ"לית מיתרים - רשת לחינוך המשלב דתיים, חילונים ומסורתיים הלומדים יחד בבתי הספר וחיים יחד בקהילות. בעבר הייתה יועצת פוליטית ועוזרת פרלמנטרית במגוון תפקידים בממשלה ובכנסת.

שולי אלכסנדר

ראש מחלקת פרט באגף כוח אדם בצה"ל

רקע מקצועי

שולי היא ראש מחלקת פרט באגף כוח אדם בצה"ל. משרתת בצה"ל כשני עשורים בתפקידי חינוך, בינהם תפקידי קצינת חינוך המאופיינים בניהול מערכת חינוכית ביחידות צה"ל, עיסוק בערכים, מורשת חוסן ולכידות. לפני תפקידה הנוכחי פיקדה על מערך מגן, אשר עוסק בשילוב אוכלוסיות ייחודיות והכנתם לשירות, הכנה לצה"ל ומענה בתחומי ההשכלה לקראת האזרחות.

שורי למברגר

מפקחת ארצית בפתחיה - מוסדות לחינוך מיוחד

רקע מקצועי

שורי היא מפקחת ארצית בפתחיה - מוסדות לחינוך מיוחד. במסגרת תפקידה היא מובילה כ-260 אנשי צוות, מתווה מודלים מתקדמים של חינוך ובונה תוכניות לימודיות. בין השאר היא עובדת מול ממשקים כגון משרד החינוך, עיריות, שפ"ח ועוד.