תוכנית העמיתים של מעוז מכשירה ומרשתת מנהיגות ומנהיגים ערכיים, מקצועיים וממלכתיים בעלי תפקידים בכירים. מנהיגות ומנהיגים שמגיעים מהמגזרים החברתי, הממשלתי, המוניציפאלי, הפרטי והתקשורת ומייצגים קהילות שונות בחברה הישראלית.

תוכנית ההכשרה מבוססת על למידה משמעותית והתחככות מתמדת בין תאוריה למציאות והתנסות בשטח. בעזרת בירור ערכי וזהותי תוך הקניית כלים מקצועיים יוכלו העמיתים, כל אחד בתחומו, לקדם מענה לאתגרים החברתיים והכלכליים הפנימיים הבוערים ביותר של מדינת ישראל במטרה לחזק את החוסן החברתי-כלכלי של החברה בישראל.

 

לצערנו, ההרשמה לתוכנית העמיתים של מעוז ועתודות לישראל סגורה

רוצים לקבל תזכורת לפני שמתחילה ההרשמה למחזור הבא?

לחצו לתזכורת

חזון התוכנית

רשת של מנהיגים ומנהיגות מובילי שינוי ממגוון מגזרים וקהילות בחברה הישראלית הפועלת לקידום הממלכתיות ולחיזוק החוסן חברתי – כלכלי במדינת ישראל.

מטרות התוכנית

מנהיגות ממלכתית

פיתוח מנהיגות ממלכתית, רב-מגזרית ורב מערכתית בעלת יכולת להוביל תהליכי שינוי לקידום חוסן חברתי כלכלי בישראל.

מנהיגות ברשת

פיתוח מנהיגות ברשת, בניית אמון, פיתוח כלים ויצירת שותפויות לעבודה והובלת שינוי.

פיתוח אישי

פיתוח אישי, יכולות הובלה וכלים לניהול והובלת שינוי.

מסגרת התוכנית

כשבעה שבועות של למידה אינטנסיבית (כ- 45 יום) הפרוסים לאורך השנה מתוכם שבועיים למידה בארה”ב, שבוע מתוכן בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד (או מוסד אקדמי יוקרתי אחר)

פורמט של Training Job The On המאפשר להמשיך בעבודה בד בבד עם ההשתתפות בתוכנית, תוך חיכוך מתמיד עם אתגרי המציאות

למידת עמיתים והתייעצות משותפת אודות האתגרים שנמצאים על שולחן העבודה של חברי התוכנית

התוכנית כוללת הרצאות וסיורים ברחבי המדינה; פגישות עם דמויות מעוררות השראה, מפגש בלתי אמצעי עם מנהיגים ישראלים בכירים מהאקדמיה, מהמגזרים העסקי, הציבורי והחברתי. מפגשים אלו והחשיפה לאתגרים ולהזדמנויות של החברה הישראלית יחד עם שיח מתמיד ופורה של למידת עמיתים, יוצרים ידע ודרכי חשיבה חדשות ומבט מפוכח אל העתיד.

תנאים להגשת מועמדות

תפקיד נוכחי – משפיע בהיקף רחב ו/ או תפקיד ניהולי משפיע, באחד מהמגזרים הבאים:

 • שלטון מקומי – מנהל אגף ומעלה. בדגש על בעלי תפקידים בכירים (כגון מנכ”ל, גזבר, מהנדס, יועמ”ש)
 • שלטון מרכזי – תפקידי הובלה מרכזיים עם מוטת השפעה ניכרת (דרגות 41-44 ומקביליהן)
 • מגזר עסקי – דרגי מנכ”ל/ סמנכ”ל
 • מגזר חברתי – הובלה חברתית, בדרגי מנכ”ל/ סמנכ”ל/ יו”ר בעמותות, מלכ”ר או חל”צ

תואר אקדמי וניסיון ניהולי משמעותי לפי אחת מהחלופות:

 • תואר ראשון ומקבילותיו + 7 שנות ניסיון ניהולי משמעותי
 • תואר שני + 5 שנות ניסיון ניהולי משמעותי
 • תואר ראשון ומקבילותיו + השפעה בקנה מידה ארצי
  (למשל: תקשורת, פיתוח תוכן ותכניות, ועוד)

אישור ממונה

במהלך תהליך המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור מהממונה הישיר/ה להשתתפות בתכנית על כל חלקיה, וכן בשלב שיחות הממליצים תיאסף חוות דעת מהממונה על המועמדים

אופק תעסוקתי של 8 שנים ומעלה

מחויבות להובלה ותרומה משמעותית ארוכת טווח לעשייה למען החברה

אנגלית ברמה סבירה ומעלה

במהלך התכנית ישתתפו העמיתים בתכנית מנהלים במוסד אקדמי יוקרתי בחו”ל. אנגלית לא תהווה חסם כניסה במידה וקיימת נכונות לעבור קורס בעת התכנית אם יהיה צורך בכך

זמינות מלאה

להשתתפות בתכנית ומוכנות להתחייב למסגרת לימודים מוקפדת

יתרון יינתן לבעלי/ות:

 • קידומים מקצועיים-ניהוליים מהירים בסולם התפקידים והדרגות
 • פרסים ואותות הצטיינות על פעילות במסגרת מקצועית, ניהולית, לימודית או על פעילות התנדבותית

מועמדים משדה החינוך ידרשו לעמוד גם בתנאים אלו:

 • מתוך שנות הניסיון הניהולי – לפחות 3 שנות ניסיון ניהולי בתחום החינוך או בעשייה עסקית אשר מושפעת/משפיעה בתחום החינוך
 • מחויבות לעשייה חינוכית בשנים הקרובות
 • בעלי תפקיד סטטוטוריים ברשויות מקומיות רשאים להגיש מועמדות הגם שאינם עומדים בתנאי הניסיון הניהולי
 • עובדי משרד החינוך, יקבלו פניה מסמנכ"ל ההון האנושי במשרד. תכנית "אדוות" מיועדת לעובדי מטה המשרד והמחוזות ולדרגים מעל מנהלי בתי ספר
 • תכנית "מקום" אינה מיועדת לדרג נבחר

תהליך המיון

תהליך המיון כולל ארבעה שלבים: שאלון הרשמה ראשוני, יום הערכה, ראיונות ממליצים וועדת קבלה מול נציגי הועד המנהל ונציגי צוות מעוז.

 

 • נוכחות פיזית ביום הערכה ובוועדת הקבלה הינה תנאי הכרחי להמשך התהליך!
 • בשלבים המתקדמים של המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור ממונה.
 • תאריכי תהליך המיון (ימי הערכה וועדות הקבלה) אינם סופיים וייתכנו שינויים.

שלב א

שאלון הרשמה אחיד לכלל התוכניות.

שלב ב

יום הערכה הכולל חלק קבוצתי וחלק אישי.

שלב ג

ראיונות ממליצים.

שלב ד

ועדת קבלה – ראיון עם השותפים מארגון מעוז, עתודות לישראל והמשרד הממשלתי, צוות התוכנית ונציגים של חברי רשת מעוז.

מידע נוסף

לשאלות ניתן ליצור קשר ב – [email protected]

לתזכורת הרשמה לתכניות מעוז לחץ כאן

עמיתים

מחזור א

קרדיט: אורי אורן

שלומי אבני

חבר ועד מנהל בעמותת נירים ומנכ"ל חברת TAGA URBANIC

רקע מקצועי

שלומי הוא חבר ועד מנהל בעמותת נירים ומנכ"ל חברת TAGA URBANIC העוסקת בנדל"ן בפורטוגל. קודם לכן הוא ייסד וניהל את עמותת נירים, על שם לוחם השייטת ניר קריצ'מן ז"ל, המעניקה לבני נוער בסיכון גבוה את ההזדמנות, לעיתים האחרונה, לחזור ולהשתלב במרכז החברה הישראלית. במסגרת פעילות העמותה הוא ייסד את פרויקט נירים בשכונות המסייע לנוער בקצה רצף הסיכון בשכונות מגוריהם להשתלב בקהילה הנורמטיבית, ועל כך זכה בפרס יו”ר הכנסת לאיכות חיים לשנת 2011. במקביל לעבודתו, שלומי הוא חבר מועצת העיר אור עקיבא.

קרדיט: אורי אורן

אמיר גינוסר

ממונה תחום ייצוא וקידום מכירות במרכז לסחר חוץ במשרד החקלאות

רקע מקצועי

אמיר הוא ממונה תחום ייצוא וקידום מכירות במרכז לסחר חוץ במשרד החקלאות. בעבר ניהל את החממה הקהילתית בטירת הכרמל והיה יזם במגזר הרביעי (עסקי-חברתי) בחברה לאנרגיה מתחדשת המפתחת עסקים חברתיים וממנפת משאבים מקומיים. קודם לכן היה מנהל מוצר בחברת הייטק. הוא פעיל בעמותת שלום ישראלית-פלסטינית הקוראת למנהיגים בשני הצדדים להפסיק פעילויות חד צדדית והאשמות הדדיות ולחזור לשולחן המשא ומתן עד לפתרון הסכסוך. אמיר הוא סא“ל במילואים ביחידה מובחרת.

קרדיט: אורי אורן

טל לגזיאל

מייסד ומנהל קרן גידור אלגוריתמית

רקע מקצועי

טל הוא מייסד ומנהל קרן גידור אלגוריתמית, ובמסגרת עבודתו מוביל צוותי מחקר ופיתוח בתחומים טכנולוגיים ובניהול סיכונים מורכבים. לאחר שירות משמעותי בחיל האוויר כטייס קרב וכמדריך בבית הספר לטיסה, עבד טל בתור אנליסט ומנהל השקעות בקרן גידור בשוויץ, וקודם לכן שימש כיועץ בחושן-אליאב - חברה להנדסת מערכות המתמחה בתעשיות ביטחוניות.

קרדיט: אורי אורן

גל שחם

מנכ"ל UPS חטיבת השילוח הבינלאומי

רקע מקצועי

גל הוא מנכ"ל UPS חטיבת השילוח הבינלאומי. לפני כן היה בעלים ומנכ"ל חברת Delta Novel. הוא שירת בשייטת 13 כמפעיל מערכות וראש צוות, ועם סיום שירותו הצבאי עבד כארבע שנים באבטחת ראש הממשלה, הנשיא ושר הביטחון. לאחר מכן עבד בתפקיד ניהולי בתחום התפעול בחברת הייטק גדולה ויזם הקמה של חברה בת העוסקת בייצוא ובתפעול.

קרדיט: אורי אורן

יאיר שינדל

מייסד ושותף מנהל בקרן אמון פרטנרס - השקעות ברפואה ומדעי החיים

רקע מקצועי

יאיר הוא מייסד ושותף מנהל בקרן אמון פרטנרס - השקעות ברפואה ומדעי החיים.

מחזור ב

שי באבד

מנכ"ל קבוצת שטראוס

רקע מקצועי

שי הוא מנכ"ל קבוצת שטראוס. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל קבוצת רבוע כחול ובעבר כיהן כמנכ''ל משרד האוצר, מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו כמנכ"ל אזור ישראל והמזרח הקרוב בחברת צים – שם היה חבר הנהלת החברה, וכסגן נשיא לשכת הספנות בישראל. נוסף לכך כיום הוא מכהן גם כיו"ר דירקטוריון החברה הממשלתית וקרן ההשתלמות להנדסאים וטכנאים. בשירותו הצבאי שירת שי כקצין וכמפקד ביחידה המיוחדת 504.

קרדיט: אורי אורן

רני דודאי

מנכ"ל ג'וינט-תבת

רקע מקצועי

רני הוא מנכ"ל ג'וינט-תבת. בנוסף, במסגרת המרכז למנהיגות מתנדבת הוא הקים שותפות חדשה הפועלת במטרה לחזק, לפתח וליצר מנגנונים מקדמים לשיח ולשיתופי פעולה בין הממשלה והחברה האזרחית על מנת לייצר תהליכי השפעה ורישות למנהיגות המובילה בישראל. בעבר הוא יזם וייסד את קד"מ ילדים ונוער - עמותה העוסקת בתהליכים קהילתיים למשפחות ולילדים בסיכון והיה שותף לעיצוב התחום ושילובו במסגרות ממשלתיות וחברתיות.

קרדיט: אורי אורן

יעל דורון – דרורי

יועצת עצמאית ומרצה לחדשנות ולמידה, מובילת מיזם מפצחים עתיד

רקע מקצועי

יעל מרצה ויועצת בתחומים של חדשנות, טכנולוגיה ולמידה. היא מובילת מיזם 'מפצחים עתיד', יועצת אסטרטגית לתוכנית אודם ויועצת עצמאית לחברות EdTech ולארגונים נוספים. קודם לכן היא לימדה בקורסים לתואר שני באוניברסיטת בר-אילן, ניהלה את Google for Education בישראל ועבדה כמנהלת פדגוגית בארגון ערי חינוך, המקדם חדשנות חינוכית. ליעל עשרים שנות ניסיון בליווי תהליכי שינוי - מההרמה ארגונית, דרך המרחב הרשותי ועד לשיתופי פעולה ארציים.

קרדיט: אורי אורן

תומר היימן

שותף מנהל של חברת נדל"ן בלונדון

רקע מקצועי

תומר הוא שותף מנהל של חברת נדל"ן בלונדון. בעברו היה סמנכ"ל תכנון ופיתוח עסקי בקרן JTLV. קודם לכן הוא כיהן כראש מינהל הנדסה בעיריית רעננה. תומר התחיל את דרכו המקצועית באגף התכנון במינהל מקרקעי ישראל ומשם המשיך לתפקיד ריכוז תחום הוועדות המקומיות במינהל התכנון במשרד הפנים ושימש כראש צוות תכנון. בצבא הוא שירת כמפקד צוות לוחמים ביחידת שלדג ומשרת בתפקיד זה גם במילואים.

קרדיט: אורי אורן

ניר הכהן

מנכ"ל עמותת אתגרים

רקע מקצועי

ניר הוא מנכ"ל עמותת אתגרים. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל המכללה האקדמית בית ברל. לפני כן הוא היה מנכ"ל המרכז הישראלי למצוינות בחינוך וסמנכ"ל עמותת עתידים שאליה הגיע לאחר שירות ארוך בחיל האוויר כטייס קרב, שאותו סיים בתפקיד מפקד בית הספר לטיסה - שם הוא ממשיך לשמש כמדריך במילואים גם כיום.

קרדיט: חן גלילי

איתי בן חורין

בעלים ומנכ“ל של חברת ”בן חורין אלכסנדרוביץ‘“ אסטרטגיה, תקשורת וניהול משברים

רקע מקצועי

איתי מכהן כמנכ"ל ובעלים של חברת בן חורין אלכסנדרוביץ', מהחברות הגדולות בישראל בענף הייעוץ האסטרטגי-תקשורתי וניהול המשברים, המייצגתם ארגוניים עסקיים, ציבוריים וחברתיים. בשנת 2000 הקים את תנועת התעוררות אשר נאבקה למען שוויון בנטל – גיוס תלמידי הישיבות החרדים לצבא ושיפור זכויות חיילי המילואים. בשנת 2002 הקים את ישראל אחרת - תנועת צעירים המונית שניסחה חזון ותוכנית עבודה אסטרטגית ליצירת מדינת ישראל טובה יותר. בשנת 2006 היה ממייסדי הפורום לשוויון בנטל אשר הוביל את המאבק המוצלח לביטול חוק טל. בצבא שירת כלוחם וכמפקד ביחידת מגלן. איתי הוא מחבר הספרים "ניוטון מת בתול", "דור ה-Q", ו"הקרב על השירות – סיפורו של המאבק לגיוס חרדים" בהוצאת זמורה ביתן.

דורית חיזי

מנכ״לית הסדנא לידע ציבורי

רקע מקצועי

דורית היא מנכ"לית הסדנא לידע ציבורי. בעבר הייתה המייסדת והבעלים של חברת ייעוץ הנדסי המספקת שירותים לתעשיות בארץ וללקוחותיהן ברחבי העולם. דורית מעורבת בפרויקטים לקידום שוויון הזדמנויות ומעמד האישה, ובפרט - בהקמת רשת חברתית לנשים בתפקידים פורצי דרך וייעוץ בנושא לתוכנית תלפיות.

קרדיט: דה מרקר

קרן טרנר

Chief operating partner, קרן וינטג'

רקע מקצועי

במסגרת עבודתה היא מקדמת תוכניות לפיתוח תשתיות תחבורתיות בהיקף של עשרות מיליארדי ₪ ופרויקטים כגון תשתיות כבישים עירוניים ובינעירוניים, רכבות ורכבות קלות פרויקטים של בטיחות ופרויקטים במגזר הלא יהודי. לפני תפקידה במשרד התחבורה היא שימשה בכמה תפקידים במשרד האוצר כשהאחרונים שבהם היו רכזת פנים ועובדים זרים ורכזת תחום התחבורה באגף התקציבים. בנוסף, שימשה קרן כחברת דירקטוריון מטעם שר האוצר בחברות רכבת ישראל ודואר ישראל.

קרדיט: אורי אורן

תום להד

יו"ר חברת SupPlant וחברת Lynxight

רקע מקצועי

תום הוא יו"ר חברת סופלנט. בתפקידו הקודם כיהן כשותף מנהל קרן בורסייט ולפני כן היה סמנכ"ל מעוז. בעבר הוא ייסד את תוכנית קריאת כיוון המכינה לשירות הציבורי ובמקביל שימש כמורה לתנ"ך בתיכון עיינות ירדן בגליל העליון והנחה וליווה תהליכי שינוי בבתי ספר בצפון מטעם המכון לחינוך דמוקרטי במסגרת תוכנית חלוץ חינוכי. תום הקים וניהל את השמיים אינם הגבול - תוכנית לקידום מנהיגות בתחום הציבורי, החינוכי והיזמי בקרב בוגרי חיל האוויר לאחר שחרורו משירותו הצבאי כטייס קרב.

עדי לויתן

President, Abrasive Systems Division at 3M

רקע מקצועי

עדי היא President, Abrasive Systems Division at 3M. לפני כן ניהלה חטיבה בחברת 3M במינסוטה, ארה"ב וחברה בוועד המנהל של הפדרציה היהודית של סיינט פול. קודם לכן היא הייתה שותפה בחברת הייעוץ מקינזי בארה"ב, ישראל וסין. בצעירותה עבדה עדי עם קבוצות בני נוער יהודים מהתפוצות.

קרדיט: אורי אורן

ארי סינגר

מנהל חברת מסחר בתחום היהלומים

רקע מקצועי

ארי הוא קצין מילואים והבעלים והמנהל של חברת מסחר בתחום היהלומים. לפני הקמת חברת המסחר עבד כמתכנת בחברת מוטורולה. ארי הוא אלוף משנה במילואים שהחל את דרכו בחיל השריון ושירת כמ"מ במלחמת שלום הגליל, כקצין מטה באוגדה משוריינת במלחמת לבנון השנייה ולאחר מכן התמנה למח"ט. כיום משמש כסגן מפקד אוגדה.

קרדיט: אלעד מלכא

רועי פולקמן

יועץ אסטרטגי ויזם בתחום תעסוקת פנסיונרים

רקע מקצועי

רועי הוא יועץ אסטרטגי. בתפקידו הקודם שימש כח"כ במפלגת כולנו וקודם לכן שימש כיועץ עצמאי לאסטרטגיה המתמחה בשלטון מקומי. בבחירות לראשויות המקומיות בשנת 2013 מוקם רועי במקום השישי ברשימתו של ניר ברקת למועצת העיר ירושלים ושימש כראש האגף למדיניות ותכנון אסטרטגי בעיריית ירושלים וכיועץ מדיניות לראש העיר. במהלך לימודיו האקדמיים שימש רועי כמנכ“ל אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית והיה ממקימי ארגון רוח חדשה בירושלים. בצבא הוא שירת כחובש קרבי.

קרדיט: הדס רנדלר

עדי קול

דיקנית הסטודנטים ומרצה באוניברסיטת רייכמן ויו"רית אוניברסיטה בעם

רקע מקצועי

עדי היא דיקנית הסטודנטים ומרצה באוניברסיטת רייכמן ויו"ר אוניברסיטה בעם. בתפקידה הקודם הייתה חברת כנסת מטעם מפלגת יש עתיד ויו"ר הוועדה לפניות הציבור. לפני לכן היא ייסדה וניהלה את תוכנית אוניברסיטה בעם העוסקת בהנגשת ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות מוחלשות ולפני כן הקימה את התוכנית דיני רחוב שעסקה בשיקום נוער עבריין באמצעות לימודי משפטים. היא פיתחה את התכנים של התוכנית ואת המבנה האדמיניסטרטיבי שלה, שאומצו גם באוניברסיטת תל אביב ובבית הספר למשפטים של בית הספר לכלכלה של לונדון. על פעילותה באוניברסיטה בעם זכתה עדי בפרס יו"ר הכנסת לאיכות חיים לשנת 2010. כמו כן היא קיבלה את אות אומ"ץ ואת אות אדמונד ספרא למצוינות לשנת 2012.

קרדיט: אורי אורן

שחר רובינשטיין

מנהל כפר הנוער קדמה

רקע מקצועי

שחר הוא מנהל כפר הנוער קדמה וגם המייסד והמנכ"ל של עמותת ערכים בספורט, המובילה תוכנית חינוכית ייחודית לילדים ולבני נוער המשתתפים בחוגי ספורט ובספורט תחרותי. בעבר הוא היה מורה בתיכון, בעיקר לתלמידים מעוטי יכולת, ובתקופה זו שימש גם כמנטור בתוכנית חותם. כמו כן הוא היה מנהל מחוז בעמותת אחריי! ומדריך חברתי לנוער בפנימיית קדמה לבני נוער מרקע עברייני. שחר שירת כקצין לוחם בשייטת 13.

קרדיט: מיקי כרצמן

יקיר שגב

יו"ר המרחב החברתי

רקע מקצועי

יקיר משמש כיו"ר המרחב החברתי, בעבר שימש כיו"ר עמותת כל אחד ממקומו. לפני כן ניהל את מכון מגיד ובמהלך כהונתו כחבר מועצה בעיריית ירושלים שימש כיזם פרטי בתחום ההשכלה הגבוהה בישראל. במהלך לימודיו הוא היה יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, שותף בהקמת עמותת רוח חדשה ויו"ר שותף של העמותה. יקיר כיהן כיו"ר דירקטוריון בחברות איסתא ואקדמון, וחיבר את הספר "כל אחד ממקומו" ביחד עם הרב בני לאו. בצבא שירת כקצין ביחידת אגוז והוא ממשיך בשירות מילואים פעיל כמפקד גדוד.

מחזור ג

קרדיט: אורי אורן

אלונה בר און

מו״ל גלובס

רקע מקצועי

אלונה משמשת כמנהלת ומייסדת בית וגג - קרן ייזום והשקעות בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. היא גם מכהנת כדירקטורית בחברת הקניונים והמרכזים המסחריים מליסרון, ו יו"ר ביומון הכלכלי גלובס. בשנים קודמות שימשה כיועצת כלכלית בחברת פרופ' יצחק סוארי בע"מ' ובמסגרת תפקידה ליוותה את החברות הגדולות במשק בתהליכי מיזוגים ורכישות. את שירותה הצבאי סיימה אלונה ככתבת צבאית בשבועון במחנה.

קרדיט: אורי אורן

דני אלעזר

מנכ"ל עמותת יד ביד - המרכז לחינוך יהודי-ערבי

רקע מקצועי

דני הוא מנכ"ל עמותת יד ביד - המרכז לחינוך יהודי-ערבי. בתפקידו הקודם שימש כסגן נשיא מכון הרטמן ומנהל תוכנית בארי - להעמקת זהות יהודית-ישראלית פלורליסטית במערכת החינוך הממלכתית. הוא ממקימי יחד מודיעין - עמותה הדוגלת בחינוך וחיים קהילתיים משותפים של משפחות בעלות אורחות חיים יהודיים שונים על בסיס המורשת היהודית. בנוסף, היה חבר בוועדות היגוי של זהות יהודית-ישראלית של העיר מודיעין ושל תוכניות שותפות מודיעין - רוצ'סטר. את שירותו הצבאי עשה דני במודיעין ביחידה 8200.

קרדיט: אורי אורן

אילאיל אמיר-כסיף

מנהלת מרכז אדמונד דה רוטשילד לחיבור השכלה גבוהה תעסוקה

רקע מקצועי

אילאיל היא מנהלת מקימה של המרכז להשכלה גבוהה-תעסוקה, מייסודה של קרן אדמונד דה רוטשילד, שקם במטרה לבסס ולהעמיק את הגשר בין השכלה גבוהה לתעסוקה באמצעות פיתוח תשתיות וקידום מדיניות. לפני כן ניהלה את תחום מיצוי השכלה גבוהה באוכלוסיות פריפריאליות בקרן אדמונד דה רוטשילד, ובמסגרת זו עסקה בפיתוח ותמיכה בתוכניות העוסקות בהנגשה ובהכוונה להשכלה גבוהה, צמצום נשירה וחיבור בין השכלה לתעסוקה הולמת. בשנים 2015-2005 שימשה כפרקליטה במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה וייצגה את המדינה בעתירות לבג"ץ במגוון נושאים. החל מ-2018 אילאיל משמשת כחברת מועצה בכוכב יאיר-צור יגאל. היא שירתה בצה"ל כמדריכת בית ספר שדה של החברה להגנת הטבע ולפני כן התנדבה במסגרת שנת שירות בכפר הנוער קדמה.

קרדיט: Sigal Saban Photography

אפרת אפק

מנהלת אגף בכיר צוערים לשירות המדינה בנציבות שירות המדינה

רקע מקצועי

אפרת מנהלת את תחום ההשמה והבוגרים באגף צוערים לשירות המדינה בנציבות שירות המדינה. קודם לכן הייתה יועצת אסטרטגית ומנהלת פרויקטים מיוחדים במינהל התכנון שבמשרד הפנים. כמו כן הייתה עוזרת פרלמנטרית ויועצת בכירה לשרה לאיכות הסביבה, פרופ' יהודית נאות ז"ל, ובמסגרת זו עסקה בקידום יוזמות חקיקה ופרויקטים ציבוריים בתחומי המינהל התקין, השלטון המקומי, התכנון והבנייה ואיכות הסביבה. אפרת מרצה בנושאים הקשורים למגזר הציבורי ולניהול פרויקטים ותהליכי שינוי במגזר הציבורי. בצבא שירתה בחיל המודיעין והמשיכה לשנת קבע אחת, שבה עסקה בתחום פיתוח הדרכה.

קרדיט: אורי אורן

בן אראלי

מנהל תיכון משלב דרור, פרויקטור ביחידת הבוגרים של מנדל, מנהל מקים של ארגון חברים מחלצים

רקע מקצועי

בן הוא מנהל תיכון משלב דרור, פרויקטור ביחידת הבוגרים של מנדל ומנהל מקים של ארגון חברים מחלצים. בתפקידו הקודם ניהל את תיכון עין גדי. קודם לכן היה מורה בבית ספר בויאר בירושלים ומנהל צוות חדשנות בפרויקט בלובמרג. לפני כן כיהן כמנהל מתנ"ס בית טיילור וכמנהל תוכנית שכונה כעיר בשכונת קריית היובל בירושלים. במסגרת תפקידו ניהל ופיתח תוכניות בתחומי החינוך, התרבות, הקהילה והבינוי. בנוסף, הקים וניהל את תחום קהילות צעירים בעמותת רוח חדשה. כמו כן, יזם את הקמת המכינה הקדם צבאית הירושלמית, והוביל את ההקמה הן ברמה הלוגיסטית והתוכנית והן ברמת גיוס המשאבים. את שירותו הצבאי סיים בן כקצין מחקר ביחידת עילית של חיל המודיעין.

אסף בנר

מוביל תנועת מהפכת הקשב, יועץ עצמאי

רקע מקצועי

אסף הוא יזם חברתי ומנהל, העסוק בפער בין הרצוי למצוי בבנייתה של חברת מופת. בימים אלה שוקד על ההקמה של תנועת מהפכת הקשב, העוסקת באיזון מחודש של היחסים בין אדם וטכנולוגיה דיגיטלית, בדגש על המחירים שהיא נושאת בתחום הגברת הקיטוב ופגיעה בחוסן הרגשי-נפשי של פרטים, קבוצות ועם. במהלך השנה האחרונה הוביל את המיזם הפילנתרופי המשותף קרן של אור, שבו חברו שש קרנות לפעולה משותפת ליום שאחרי הקורונה. בשנים 2010- 2019 שימש כמנכ"ל ושותף מייסד של חותם- תוכנית המכשירה צעירים איכותיים להיות מורים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ומנהיגים במערכת החינוך בישראל, הפועלים ליצירת שוויון הזדמנויות בחינוך. קודם לכן היה סמנכ"ל תנועת הכול חינוך, וגם פעל כמנכ"ל וכאחד ממייסדי עמותת במעגלי צדק - תנועה הנאבקת למען צדק חברתי תוך שימוש בשפה ובמקורות מהיהדות ומייסד שותף של עמותת שכן טוב, קרן פסיפס ישראלי, קרן נעמי בנר ז"ל ומיזם צום נזכור - לצום אזרחי ביום השואה ככלי רב עוצמה להבטחת זיכרון השואה.

קרדיט: אורי אורן

אדית בר

מנכ"לית מרכז בלומברג סגול למנהיגות עירונית באוניברסיטת תל אביב

רקע מקצועי

אדית מכהנת כמנכ"לית מרכז בלומברג סגול למנהיגות עירונית באוניברסיטת תל אביב. קודם לכן ניהלה את מינהל הפיתוח הכלכלי במשרד הפנים. בעבר שימשה כסמנ"כלית תקציבים והון אנושי במשרד האוצר, סגנית מנהלת מנהל התכנון במשרד הפנים, כ"ל משרד הפנים בתחום השלטון המקומי ומנהלת תוכנית חונכות עסקית לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"ת. בשירותה הצבאי הייתה אדית מדריכת חי"ר.

קרדיט: אורי אורן

יונתן בן דור

מנכ"ל ישראל תורמת בע"מ

רקע מקצועי

מאז שנת 2009 משמש יונתן כמייסד וכמנכ"ל ישראל תורמת - המסייעת לעמותות ולארגונים לקדם את עצמם באינטרנט ולגייס תרומות ומפעילה אתר המאפשר לתרום לכל העמותות הפועלות בישראל. קודם לכן עבד ארבע שנים כסמנכ"ל עמותת לקט ישראל - ארגון גג להצלת מזון בישראל המבטיח שעודפי מזון יגיעו לאנשים הנזקקים לו. את התמחותו המשפטית עשה בעמותת ידיד - להעצמת השכבות החלשות בישראל. יונתן שירת כחובש קרבי בחטיבת גבעתי.

קרדיט: אורי אורן

ג’יל דרמון

נשיא פעיל ומייסד ארגון לתת ומנכ''ל LAVI Capital

רקע מקצועי

ג'יל הוא יו''ר פעיל ומייסד ארגון לתת - עמותה המעניקה סיוע הומניטרי לאוכלוסיות במצוקה בארץ ובעולם, שאותה ייסד עם עלייתו ארצה. הוא משמש כמנכ"ל בחברת לביא קפיטל בע"מ - חברת בנקאות להשקעות המתמחה בתחום התשתיות בארץ ובאירופה ומספקת שירותים של מיזוג ורכישות, ייעוץ אסטרטגי ומימון פרויקטים. בין לקוחות החברה ניתן למצוא את חברת מקורות, נתיבי גז, רכבת ישראל, נטע והרכבת הקלה של תל אביב. קודם לכן הוא היה המנכ"ל והבעלים של Teo Life Sciences - חברת ייעוץ וגיוס משאבים עבור תעשיית מדעי החיים בישראל. ג‘יל שירת במילואים ביחידה העוסקת בהגנה נגד נשק כימי.

קרדיט: אורי אורן

עמרי זגן

סמנכ"ל מחקר ופיתוח בקרן רש"י

רקע מקצועי

עמרי הוא סמנכ"ל מחקר ופיתוח בקרן רש"י. קודם לכן הוא שימש כראש תחום הכשרות ותוכן במעוז. לפני כן עבד במכון ראוּת - ארגון א-מפלגתי ללא מטרות רווח השואף להיות חוד החנית בהובלת שינויים בישראל ובקהילות יהודיות בעולם בתחומים הכלכלי-חברתי, הביטחון הלאומי ויחסי החוץ. תחילה שימש שם כאנליסט וכראש התחום הכלכלי-חברתי, בהמשך כסמנכ"ל ולבסוף כמ"מ מנכ"ל. את שירותו הצבאי סיים עמרי כקצין וכמפקד בחטיבת הנח"ל.

קרדיט: אורי אורן

יפית חייקין

מנהלת המחלקה לזהויות בחברה למתנ"סים

רקע מקצועי

יפית מנהלת את המחלקה לזהויות בחברה למתנ"סים. לפני כן שימשה כמנהלת תוכנית ע.ת.י.ד ישראלי. קודם לכן הייתה מרצה בחוג לעבודה סוציאלית-קהילתית במכללה האקדמית אשקלון וכרכזת המסלול הקהילתי במכללה. במסגרת סמכותה הייתה אחראית על ההכשרה המקצועית של עשרות סטודנטים. במקביל, הייתה שותפה להקמה של מועצת התושבים העירונית בלוד ושימשה כרכזת המועצה. יפית הובילה את התנועה הפוליטית יחד שהתמודדה בבחירות האחרונות למועצת העיר לוד וריכזה את תחום משאבי הקהילה בעל"ם - עמותה לנוער בסיכון.

קרדיט: אורי אורן

קארן טל

מנכ"לית רשת עמל

רקע מקצועי

קארן היא מנכ"לית רשת עמל, בעבר ייסדה ושימשה כמנכ"לית מיזם תובנות בחינוך, המסייע לבתי ספר בסיכון להפוך למובילים ולמעוררי השראה. קודם לכן היא ניהלה במשך שש שנים את קמפוס ביאליק רוגוזין' מהגן ועד כיתה י"ב, ובנוסף שימשה כמנהלת מרחבים ארצית ומנהלת תחום נערות בסיכון במיזם יניב. את שירותה הצבאי סיימה קארן כקצינת חינוך בחיל האוויר בדרגת סגן.

קרדיט: אורי אורן

רותם ידלין

ראשת מועצה אזורית גזר

רקע מקצועי

רותם היא ראשת מועצה אזורית גזר. קודם לכן היא שימשה כמנכ"לית אוניברסיטה בעם - תוכנית הפועלת לפתיחת שערי האוניברסיטאות בישראל בפני אוכלוסיות מוחלשות, נתמכות רווחה וחסרות השכלה. במסגרת תפקידה היא סיייעה למבוגרים ולבני נוער שנפלטו ממסגרות חינוכיות וסובלים מבורות כללית ללמוד בקורסי מבוא המותאמים להם במיוחד ומועברים באוניברסיטה על-ידי סטודנטים לתואר ראשון. לפני כן היא שימשה כיועצת בכירה למזכיר הממשלה במשרד ראש הממשלה. את שירותה הצבאי החלה רותם כחניכה בקורס טיס וסיימה כקצינת מבצעים בטייסת קרב בחיל האוויר.

קרדיט: אורי אורן

שמואל ילמה

ראש תחום קהילה בג'וינט ישראל

רקע מקצועי

שמואל הוא ראש תחום קהילה בג'וינט ישראל. קודם לכן הוא שימש כראש היחידה לקהילה ומשפחה בג'וינט ישראל-אשלים ובמסגרת זו היה אחראי על פיתוח ועל ניהול ארצי של תוכניות קהילתיות כוללניות למען ילדים ובני נוער במצבי סיכון ובראשם תוכנית הדגל מוטב יחדיו הפועלת בשכונות עוני ומצוקה ברחבי הארץ. קודם לכן הוא שימש כראש תחום מסד קליטה - שותפות אסטרטגית לקליטת קבע של עולים, יזם את הקמת מרכזי הצעירים לגילאי 30-18 והיה המנהל הראשון של המיזם. את שירותו הצבאי עשה שמואל בחטיבת הצנחנים, נבחר לקצין מצטיין של חילות השדה וסיים בדרגת סגן בתפקיד ראש מדור סיור בבית ספר לסיור ומודיעין.

קרדיט: אורי אורן

יריב מן

סמנכ"ל בכיר, ראש מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי

רקע מקצועי

יריב הוא סמנכ"ל בכיר, ראש מינהל אזרחים ותיקים במשרד הרווחה והביטחון החברתי. בעבר הוא ניהל את האגף לפיתוח כלכלי וחברתי בחברה הבדואית בנגב במשרד החקלאות ובמסגרת זו היה שותף בהובלת המהלכים המקצועיים לגיבוש ויישום החלטת הממשלה 2397 בגובה 3.2 מיליארד ₪ לפיתוח כלכלי וחברתי ביישובי החברה הבדואית בנגב. בנוסף, הוא קידם מהלכי מדיניות לשיפור איכות החיים בנגב כגון הקמת שותפויות בין מגזרים והשוואת מענים ממשלתיים לרשויות המקומיות. כמו כן הוא שימש יועץ מקצועי בכיר לשלושה מנכ"לים במשרד הרווחה והיה שותף בקידום מדיניות חברתית כגון המאבק בהתנגדות למגורי אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה והקמת קרן הסיוע לעמותות. בעבר היה מנהל תחום באגף לתכנון מדיניות במשרד ראש הממשלה וראש צוות אנליסטים במכון ראות. ליריב תואר ראשון בהצטיינות במדע המדינה וגיאוגרפיה, תואר שני במדע המדינה ותואר שני במדיניות ציבורית במגמת מנהיגות מהאוניברסיטה העברית.

ספי מנדלוביץ

רופא ילדים, משנה למנכ"ל משרד הבריאות

רקע מקצועי

ד"ר ספי מנדלוביץ' הוא משנה למנכ"ל משרד הבריאות ורופא בכיר במחלקה לרפואה דחופה ילדים במרכז הרפואי שערי צדק. בעבר שימש כסמנכ״ל רפואה בשערי צדק. כמו כן הוא מייסד תוכנית ענבר לעתודה ניהולית במערכת הבריאות ומשמש כמ"מ יו"ר הוועד המנהל של התוכנית לצידו של מנכ"ל משרד הבריאות.

קרדיט: רמי זרנגר

יריב נורנברג

מנהל שותפויות אזורי ופרויקטים אסטרטגיים בבנק יוליוס בר

רקע מקצועי

יריב הוא מנהל שותפויות אזורי ופרויקטים אסטרטגיים בבנק יוליוס בר השוויצרי. לפני כן הוא שימש בתפקידי ניהול בחברות בטר פלייס ואמדוקס. בשנים 2007-2005 הוא מילא תפקידים שונים בבנק העולמי, באו"ם ובמרכז של נשיא ארה"ב לשעבר ג'ימי קרטר. בנוסף לתפקידו הנוכחי, הוא חבר בוועדים המנהלים של מכון ברנקו וייס ושל העמותות בוגרי 8200, קולות וזיכרון מתחדש, וחבר בחבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית ובוועדת ההיגוי של הזרוע הדיפלומטית של הקונגרס היהודי העולמי. יריב שירת למעלה מעשור במגוון תפקידים פיקודיים ומבצעיים בצה"ל ואת שירותו הצבאי סיים כמפקד מערך מרכזי במסלול חמ"ן תלפיות וכיום משמש כמג"ד במילואים.

קרדיט: אשתו

אורי סובוביץ

שותף בקרן הון סיכון OurCrowd

רקע מקצועי

אורי משמש כשותף ב-OurCrowd, קרן הון הסיכון הפעילה ביותר בישראל. הקרן מושקעת נכון ל-2023 במעל 400 חברות סטארט-אפ, רובן ישראליות, 43 קרנות ושש חממות טכנולוגיות (מתוכן בשלוש חממות אורי משמש חבר בורד וחבר בוועדת ההשקעות). לאחרונה אורי הוציא לאור את הספר "יש בתוכנו שמיים". לפני כן, שימש כראש המטה של המדען הראשי וכחבר בורד ברשות החדשנות, וכנציג משרד הכלכלה בוועדת הפטורים והמיזוגים ברשות להגבלים עסקיים. קודם לכן, עבד אורי ככלכלן בבנק ישראל, שם ניתח בפני הנגיד/ה והוועדה המוניטרית את השווקים הפיננסיים והמצב המאקרו כלכלי בעולם וייעץ להם במסגרת החלטות הריבית החודשיות. במקביל, שימש כמרצה לכלכלה באוניברסיטת אריאל ובמכון לב. כמו כן העביר  שיעורים וסדנאות בנושא מידות הנפש בראי היהדות במסגרת עמותת פנימה.

קרדיט: אורי אורן

אבי כהן סקלי

מנכ״ל משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות וכמ"מ מנכ"ל משרד המודיעין

רקע מקצועי

אבי הוא מנכ״ל משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות וכמ"מ מנכ"ל משרד המודיעין. בתפקידו הקודם שימש כמנכ"ל המשרד לירושלים ומורשת ולפני כן כמנכ''ל המשרד לשוויון חברתי. הוא מונה לראש מינהל אזורי פיתוח במשרד הכלכלה ובשנים האחרונות שימש כראש אגף בכיר לפיתוח וקשרי ממשל במשרד ראש הממשלה במסגרת מטה היישום להסדרת התיישבות הבדואים בנגב. בנוסף, משמש אבי כיועץ כלכלי למנכ"ל משרד ראש הממשלה בדגש על תחומי הביטחון במסגרת האגף הכלכלי בלשכת המנכ"ל. את שירותו הצבאי סיים אבי כקצין בגדוד שריון.

קרדיט: אורי אורן

איתן פטיגרו

ראש מועצת שוהם

רקע מקצועי

איתן משמש מאז שנת 2018 כראש המועצה המקומית שוהם. קודם לכן כיהן כמ"מ וסגן ראש המועצה המקומית שוהם (בהתנדבות) ומחזיק בתיק התכנון, ההנדסה והחברה הכלכלית של שוהם ועבד כטייס בחברת אל על. הוא שימש כיועץ מקצועי לשר התשתיות הלאומיות לתחום הגז הטבעי, וכראש מטה מנכ"ל המשרד לתשתיות לאומיות והמשרד לשיתוף פעולה אזורי. קודם לכן כיהן כראש מטה מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל והמשרד לשיתוף פעולה אזורי. את שירותו הצבאי סיים איתן כמדריך ומפקד בביה"ס לטיסה של חיל האוויר בדרגת רס"ן.

קרדיט: אורי אורן

אופיר פלדי

מנכ"ל חברת שמיים

רקע מקצועי

מאז שחרורו מצה"ל ב2010 עוסק אופיר ביזמות עסקית וחברתית. הוא ייסד את חברת שמיים העוסקת בייזום פרויקטים בעלי השפעה חברתית ברמה הלאומית. חזון החברה הוא הובלת שינוי תרבותי וערכי בחברה הישראלית ושילוב אנשי צוות אוויר בעשייה ערכית חינוכית. במקביל, שותף אופיר בניהול חברת GARPO שייסד כדי לתת מענה לבעיית הדיור בישראל. הוא משרת שירות מילואים פעיל כטייס, כמדריך טיסה וכראש מדור במחלקת מבצעים בדרגת רב סרן.

קרדיט: אורי אורן

אושר פרי

מנכ"ל מייסד, ShipIn.ai

רקע מקצועי

אושר הוא מנכ"ל מייסד ShipIn.ai. בתפקידו הקודם ניהל את תחום שיווק המוצר של דיסליטק - חברת סטארט-אפ בתחום טיהור והתפלת מים לתעשייה ושירותים ציבוריים. קודם לכן היה שותף וסמנכ"ל שיווק בינ"ל של אוטואגרונום - חברת הזנק שפיתחה מערכות השקיה חכמות. הוא שימש כמנהל הפרויקטים של Portland Trust בישראל - קרן לפיתוח כלכלי השמה לה למטרה לקדם שלום ויציבות אזורית דרך חיזוק המגזר הפרטי הפלסטיני וצמצום הפערים הכלכליים-חברתיים בישראל. בנוסף, הוא חבר בוועד המנהל של לשכת המסחר הישראלית-פלסטינית. אושר הוא רב -סרן במיל' וחובל בחיל הים. בתום שירותו הצבאי יצא למסע הקפת העולם על גבי ספינת מפרש. כסקיפר ואיש צוות בנה תוכניות ניווט וכשירות וניהל שגרת ספינה תוך נטילת אחריות ישירה לחיי הצוות בעת חציית אוקיינוסים והתמודדות עם איתני הטבע. אושר גדל והתחנך ביישוב אלי סיני בצפון רצועת עזה, אשר פונה במהלך תוכנית ההתנתקות בשנת 2005.

קרדיט: אורי אורן

בועז רדי

מנכ"ל ובעלים חברת אימפקט

רקע מקצועי

בועז משמש כבעלים וכמנכ"ל משותף של אימפקט בע"מ- חברה המתמחה במתן ייעוץ בנושאי יחסי ממשל, לובינג ואסטרטגיה פוליטית לגופים כלכליים, לארגונים חברתיים ולמגוון חברות בארץ ובעולם. קודם לכן עבד במשך חמש שנים כראש אגף רגולציה וחבר בפורום הנהלת בנק הפועלים. בנוסף, היה ציר כלכלי בשגרירות ישראל בוושינגטון ואחראי על מערכת הקשרים הכלכלית בין ממשלת ישראל והממשל האמריקאי. את שירותו הצבאי סיים בועז כקצין ביחידה 8200 בדרגת סרן.

קרדיט: אלון אלטשולר

קרן זילברמן שביט

Co-founder and COO Sweetch Health

רקע מקצועי

קרן שותפה וסמנ"כלית תפעול ראשית (COO) בחברת Sweetch Health המפתחת פתרון טכנולוגי לחולים אשר חיים עם מחלות כרוניות ששינוי התנהגותי יכול להשפיע עליהן משמעותית. בנוסף, היא לוקחת חלק בוועדים מנהלים ובדירקטוריונים של כמה ארגונים חברתיים בישראל ופעילה בתחום העשייה החברתית הקהילתית באזור הגליל. קודם לתפקידה הנוכחי היא שימשה כשותפה מייסדת וכסמנכ"לית תפקוד ראשי בחברת H3 אשר פיתחה טכנולוגיה להעברת מרכז הטיפול והאשפוז לבית המטופל. לפני כן היא ייסדה במקסיקו את IDEA הפועלת לפיתוח תרבות של חדשנות ויזמות במגזר הממשלתי, החברתי והעסקי דרך מסעות ותהליכי למידה מקצועיים במרחב הבינלאומי. כמו כן היא ממייסדי מנהיגות עסקית צעירה (חל"צ) לפיתוח מנהיגות בפריפריה וממנהליה הראשונים של עמותת חינוך לפסגות עם היווסדה. את שירותה הצבאי היא סיימה כקצינת הדרכה בדרגת סגן ביחידת מורן . לקרן תואר שני בהתנהגות ארגונית מביה"ס רקנאטי באוניברסיטת ת"א ותואר ראשון במדעי ההתנהגות מהאקדמית ת"א-יפו.

מחזור ו

נפתלי אברהם

מנכ"ל המרכז למורשת יהדות אתיופיה

רקע מקצועי

נפתלי הוא מנכ"ל המרכז למורשת יהדות אתיופיה. בתפקידו הקודם הוא היה מנכ"ל טק-קריירה - ארגון המסייע לצעירים ולצעירות יוצאי אתיופיה לרכוש קריירה בעולם ההייטק ולפתח עצמאות כלכלית באמצעות הכשרה טכנולוגית, סדנאות העשרה, פיתוח אישי ושירותי השמה. כמו כן, קרוב לעשור, הוא חבר ועד מנהל בעמותת עולים ביחד שהוא שותף בייסודה ובמסגרת תפקידו גייס מעסיקים וארגונים לתוכנית ואלפי מתנדבים לעמותה. במקביל, הוא משמש כמרצה בנושא קושי כמנוף להצלחה במגוון מסגרות, עוסק בקידום יוצאי אתיופיה להשתלבות ממנפת בצה"ל ומייסד צוות לקידום ולשילוב יוצאי אתיופיה במערך הטכני של חיל האוויר. קודם לכן, עסק נפתלי בליווי צוותי הדרכה במסגרת הקמת אשבל - פנימייה לנוער בסיכון.

שלמה אברמזון

ראש תחום ביטחון ותפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה

רקע מקצועי

שלומי הוא ראש תחום ביטחון ותפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה. במסגרת תפקידו הוא מרכז נושאים בעלי רגישות ציבורית גבוהה כגון: עבירות ביטוי, עבריינות אידיאולוגית, דיני לחימה ונושאים ביטחוניים. בנוסף, הוא עומד בראש פורום הסתה והוביל שינוי משמעותי באכיפה בתחום זה. קודם לכן הוא עבד במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות, שם עסק בתיקים מורכבים בתחום השחיתות, עבירות מין ואלימות חמורה. פעילותו החברתית של שלומי כוללת את הקמתה של קרן פסיפס שהוא חבר בוועד המנהל שלה. בנוסף, הוא היה חבר בוועדים המנהלים של עמותת מעגלי צדק הנאבקת למען צדק חברתי ברוח היהדות ושל עמותת דולב בהרים המנהלת קהילה דתית-חילונית משותפת במושב נס הרים.

שמואל אברמזון

הכלכלן הראשי במשרד האוצר

רקע מקצועי

שמואל מכהן ככלכלן הראשי במשרד האוצר. בתפקידו הקודם היה סגן הכלכלנית הראשית. לפני כן כיהן כראש אגף מחקר במועצה הלאומית לכלכלה, משרד ראש הממשלה. גוף זה מייעץ לראש הממשלה ולממשלה בנושאים כלכליים ומסייע בגיבוש המדיניות הכלכלית-חברתית של ישראל. בתפקידו כראש אגף מחקר במועצה הלאומית לכלכלה שמואל היה אחראי על הטמעת מתודולוגיות, כלים ותהליכי מחקר לאסטרטגיה הממשלתית וכן על התנעה וריכוז עבודת המחקר של המועצה הלאומית לכלכלה. קודם לכן, שימש כחוקר בכיר בפורום קהלת וכאנליסט בתאגיד ראנד בארצות הברית. בין היתר, חקר סוגיות מדיניות הנוגעות לחיסכון הפנסיוני בישראל, יצוא אנרגיה, תעשיות ביטחוניות, מדיניות מקרו-כלכליות ומתודולוגיות לקבלת החלטות בתנאי אי ודאות. את דרכו במגזר הציבורי החל שמואל ככלכלן בכיר במועצה הלאומית לכלכלה וככלכלן באגף החשב הכללי במשרד האוצר.

קרדיט: אור פרבוזניק

תאיר סולי איפרגן

מנכ"לית משרד העבודה (בפועל)

רקע מקצועי

תאיר היא מנכ"לית משרד העבודה (בפועל). בפקידה הקודם הייתה ממונה על זרוע העבודה ושימשה כמנהלת מה"ט - המכון הממשלתי להכשרות טכנולוגיות במשרד הכלכלה והתעשייה. קודם לכן היא שימשה כיועצת בכירה למנכ"ל, כממלאת מקום סמנכ"ל בכירה למינהל משאבי אנוש וכמנהלת פרויקטים במטה לפיתוח הנגב והגליל. לפני כן סיימה תאיר התמחות באגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון וביצעה התמחות כמלווה ליועץ הכלכלי לראש הממשלה.

נורית פלתר איתן

מנהלת מחלקת תקשורת, הסברה וקשרי קהילה בבנק ישראל

רקע מקצועי

נורית היא מנהלת מחלקת תקשורת, הסברה וקשרי קהילה בבנק ישראל. לפני כן שימשה כראש אגף אסטרטגיה, בקרת מדיניות, קשרי ממשל, קשרים בינלאומיים ודוברות ברשות החשמל ובמסגרת תפקידה הייתה מופקדת על ייצוג הרשות, פיתוח וגיבוש המדיניות הציבורית, מיצוב ומיתוג הרשות וקביעת אסטרטגיות יחסי הציבור שלה. בתפקידה הקודם ברשות שימשה כמזכירת המליאה וכדוברת רשות החשמל. קודם לכן עבדה בעיתון ידיעות אחרונות ככתבת כלכלית, פוליטית ופרלמנטרית ולפני כן שימשה כעורכת ראשית בביטאון הסטודנטים של האוניברסיטה העברית. בנוסף, עבדה בניהול מרכז מערכות תקשורת וטלקומוניקציה במפעל אינטל. נורית התנדבה כחברת ועד מוסדי בבית הספר הדרור תל"י , השתתפה בפרויקט לעידוד הקריאה והאקטואליה בתיכונים בירושלים וערכה עיתון עם תלמידי תיכון.

ראג’י אלכרם

מנהל תיכון אורט אבו תלול ברשת אורט ישראל

רקע מקצועי

ראג'י הוא מנהל תיכון אורט אבו תלול ברשת אורט ישראל משנת 2012 ובמקביל עוסק בייעוץ אקדמי לתוכנית המצוינות בחברה הבדואית. קודם לכן עבד ארבע שנים כמנחה של"ח וידיעת הארץ במגזר הבדואי במשרד החינוך ולפני כן עסק בפיתוח תוכניות וקבוצות מצוינות בקרב תלמידי תיכון מהמגזר הבדואי בחברת דרומה עידן הנגב. בעבר שימש כרכז מש"צים (מדריך שטח צעיר) ומנהיגות צעירה במגזר הבדואי ובמשך שנה שימש כרכז נוער במועצה המקומית חורה. לפני כן היה קצין ביקור סדיר במועצה ובמסגרת תפקידו העביר תוכניות לצמצום הנשירה ביישוב ולהעלאת המודעות לנושא בקרב הורים ומורים. את דרכו המקצועית הוא החל כמורה וכמחנך בבית ספר אל אמל במגזר הבדואי. ראג'י הוא ממקימי עמותת כוכבי המדבר ומשמש בה כחבר הוועד המנהל.

ענת אסרף

מנהלת אגף בכיר בחירות ברשויות המקומיות במשרד הפנים לשעבר

רקע מקצועי

ענת שימשה כמנהלת אגף בכיר בחירות ברשויות המקומיות במשרד הפנים. קודם לכן, הייתה מנהלת אגף הכשרה והדרכה בנציבות שירות המדינה במטה יישום הרפורמה ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על מערך ההכשרה וההטמעה ליישום הרפורמה בקרב אלפי מנהלים ועובדים במשרדי הממשלה השונים, לרבות פיתוח והטמעת מדיניות רוחבית והנחיית תוכניות הכשרה והעצמה לעוסקים בפיתוח ההון האנושי. בנוסף, הובילה את הקמת המדרשה הלאומית למנהיגות, ממשל וניהול - הגוף הלאומי המכשיר את הסגל הבכיר ואת עתודות הניהול בשירות המדינה. קודם לכן היא עבדה במשך עשור בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, תחילה כסגנית למנהלת היחידה ובהמשך כמנהלת ההדרכה ומנהלת בית הספר הפנימי למקצועות הארגון. בעבר הייתה ענת אחראית גיוס ומיון בחברת OYYV ולפני כן עבדה כסמנכ"לית פר"ח ירושלים.

ליאת עמר – ארן

ראשת מערך השיקום והפיתוח של הנגב המערבי מטעם הסוכנות היהודית

רקע מקצועי

ד"ר ליאת עמר ארן, מכהנת כראשת מערך השיקום והפיתוח של הנגב מהערבי מטעם הסוכנות היהודית (יחידה חדשה של הסוכנות שהוקמה לאחר ה7.10). בין השנים 2019-2023 ליאת שימשה כנציגת הסוכנות הבכירה ומנהלת פעילות הסוכנות היהודית בדרום אפריקה, הובילה את עשיית הסוכנות בתקופה מורכבת במדינה ולאורך מגפת הקורונה. ליאת היא פסיכולוגית ארגונית וחברתית (Ph.D עבודת המחקר שלה עסקה ביחסים בין מזרחיים לערבים). הרקע המקצועי שלה נובע מניהול והנחיה של ארגונים, תהליכים ופרויקטים חברתיים שונים. מאז שנת 2002 ליאת משמשת כמרצה ומנחה במגוון מוסדות אקדמאיים, אוניברסיטת בן גוריון, מכללות ספיר אחווה ואשקלון ועוד. היא מלמדת מגוון קורסים בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, מקצועות הבריאות ועוד (קיבלה מספר פרסים על היותה מרצה מצטיינת). בין השנים 2016-2018 ליאת עבדה בארגון "לחיות יחד", הובילה את צוות המשימה והכשירה מנחים וארגונים להובלת מהלכים וקבוצות ברוח הארגון. בין השנים 2012-2016 שימשה ליאת כמנכ"לית ומנהלת מקצועית בחברת "חץ שיקום בקהילה", ארגון העוסק בשיקום מתמודדים עם מחלה נפשית. כ200 עובדים ו600 מטופלים היו תחת אחריות הארגון. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על כלל הפעילות מהפן המקצועי והארגוני, לצד פיתוח שירותים חדשים (הקמת בית לשיקום נשים המתמודדות עם הפרעות אכילה ראשון מסוגו בנגב). בעבר עבדה באינטל בצוות הפיתוח הארגוני. את דרכה המקצועית התחילה בתפקידי פיתוח, ריכוז והדרכה במספר פרויקטים חברתיים, בתוכם בי”ס לתלמידי חו”ל באוניברסיטה העברית, בו הקימה את תכנית "שפה משותפת" לחיבור בין סטודנטים מחול לישראלים. שימשה כשליחה בחבר העמים, פעילי ציבור, אייסף, קבוצת דיאלוג יהודית-ערבית וכמתנדבת בתכנית Brandise Bardine Institute, אם לאם. בצבא שירתה ליאת כמדריכת טיולים בירושלים לחיילים, ובמסגרת שירותיה הצבאית בילתה ארבעה חודשים ברוסיה בעבודה עם הקהילה היהודית שם. ליאת גדלה בבאר שבע ומתגוררת כעת באליאב, ישוב מעורב (דתי-חילוני) בלכיש צפון הנגב. נשואה לביקו (צביקה) ארן ולהם ארבעה בנים יאלי, אוריה, נטע וקדם.

קרדיט: עזרא טרבילסי

מנחם בומבך

ראש הרשת החינוכית נצח

רקע מקצועי

מנחם הוא ראש הרשת החינוכית נצח. לפני כן שימש כראש המדרשה החסידית לצעירים, שאותה יזם וייסד. במקביל, הוא שימש כחבר סגל במכון מנדל למנהיגות ובתוכנית לפיתוח מנהיגות בקהילה החרדית, והקים וניהל את הקמפוס החרדי של האוניברסיטה העברית. כמו כן הוא עומד בראש קהילת ברדיצ'ב בביתר. משנת 2001 הוא משמש כמנהל התיכון זוכה פרס החינוך "לציון ברינה". קודם לכן עבד כמנהל פנימייה וכסגן מנהל תיכון במוסד לעולים בעפולה. בתפקידו המקצועי הראשון שימש כעוזר חבר מועצת עיריית ירושלים.

קרדיט: עינת להב

דגנית בידרמן

מנכ"לית חברת c.i

רקע מקצועי

בשנת 2021 הקימה דגנית סטארט-אפ המאפשר לחברות ולרשויות לסייע ללקוחות ולתושבים למנוע את נפילתם לעוני באמצעות איתור מוקדם ואלגוריתם חכם הבונה להם את תוכנית המענים הנדרשת לשיפור מצבם. בשנת 2013 הקימה את עמותת להיטיב - להטבת מצבן של משפחות החיות בעוני ובהדרה במדינת ישראל. קודם לכן שימשה כמנהלת מחלקת החינוך העל יסודי בעיריית רעננה וכיו"ר ועדות השמה. בתפקידה הקודם ברעננה הובילה תוכנית יישובית לעבודה עם נוער מאתגר בעירייה בכפוף לראש העיר ובמסגרת עבודתה בנתה מודלים חינוכיים בעיר, גייסה ורתמה את הגופים העירוניים השונים לטובת התוכנית ופעלה ליישומה. בתחילת דרכה המקצועית שימשה כמפקחת מחוזית של נוער מאתגר באגף שח"ר של מחוז מרכז במשרד החינוך. לדגנית דוקטורט בעולמות העוסקים בצמצום פערים חברתיים.

קרדיט: קרן שוסטרמן

יפעת בכור

מנכ״לית ארגון יוניסטרים

רקע מקצועי

יפעת היא מנכ"לית ארגון יוניסטרים. לפני כן היא הובילה את תחום החדשנות והפיתוח העסקי בתגלית תוך חשיבה תמידית על רלוונטיות הארגון ומוצריו לקהלי היעד השונים שלו ברחבי העולם, שיתופי פעולה והתייעלות ארגונית. בעבר היא ניהלה את תוכנית המנהיגות העסקית תגלית אקסל ובמסגרת זו הייתה אחראית על פיתוח התוכנית, מינוף פעילות הבוגרים בצפון אמריקה ובישראל, פיתוח האסטרטגיה ושיתופי הפעולה, הרחבת הקהילה העסקית של התוכנית בשתי היבשות, וניהול הקשרים ומערך שיתוף הפעולה עם חברות עסקיות מובילות במשק ועם הקרנות התומכות בתוכנית. קודם לכן היא עבדה תשע שנים בארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FDIF) כמנהלת מערך גיוס הכספים ובהמשך כסמנכ"לית השיווק. יפעת החלה את דרכה המקצועית כתקציבאית בפובליסיס ישראל ועסקה בתחום השיווק, ניהול לקוחות ופיתוח עסקי, וכך גם בהמשך דרכה בחברת יורוטל וברשת התיאטראות Loews בארה"ב.

קרדיט: רפי קוץ

עופר ברקוביץ

יו"ר enova (נופר מילגם), שותפות אנרגיה מתחדשת, מנהל התחום המוניציפלי

רקע מקצועי

עופר הוא יו"ר נופר מילגם - שותפות לקידום אנרגיה מתחדשת. כמו כן הוא מייסד התעוררות בירושלים - התנועה החברתית, הפוליטית והמוניציפלית הגדולה בישראל , וכיהן בה כיו"ר בשנים 2008-2023. בעבר הוא היה סגן ראש עיריית ירושלים, האחראי על תחומי הפיתוח הכלכלי, התרבות והתחדשות מרכז ירושלים, וכיהן כיו"ר עדן וכיו"ר ועדת הכספים. עופר הוא מרצה בתחומי המנהיגות, הובלת שינוי וניהול בתנאים קשים.

יהונתן גריפמן

משקיע בקרן ההון סיכון התאגידית של אינטל

רקע מקצועי

יהונתן הוא משקיע בקרן ההון סיכון התאגידית של אינטל. בעבר היה מנהל אזור מרכז אירופה ומזרח אירופה ב-Uber ובמסגרת תפקידו זה היה אחראי על הובלת שינוי רגולציה ופתיחת שוק ההסעות לתחרות. קודם לכן שימש כיועץ וכמנהל פרויקטים בחברת בוסטון קונסלטינג גרופ ותפקידו כלל ייעוץ עסקי לחברות בתחומי הפיננסים, הטכנולוגיה, הרכב ומוצרי הצריכה. בעבר היה טייס בחיל האוויר וכיום הוא משרת במילואים כקברניט מבצעי בדרגת רב סרן בטייסת ציפורי המדבר. מעל 20 שנה משמש יוני כחונך ומלווה חוסה עם מוגבלות שכלית במסגרת אקי"ם ומעון ידידיה. בנוסף, הוא שימש כנשיא משותף של המועדון הישראלי בוורטון ובמסגרת זו הוביל משלחות של סטודנטים בחו"ל לביקור בישראל.

אברהם מרדכי וינברגר

סגן מנהל כספים האגף לשירותים חברתיים עיריית בני ברק

רקע מקצועי

משנת 2014 משמש אברהם כסגן מנהל כספים באגף לשירותים חברתיים בעיריית בני ברק. את ההתמחות בראיית חשבון עשה במשרד רו"ח שמידט בן צבי פרלשטיין. קודם לכן עבד כמנהל אדמיניסטרטיבי במכון מסילות להתפתחות הילד והוביל את הארגון מהפסד לרווח ולעלייה משמעותית במחזור הפעילות. לפני כן שימש כמנהל כספים וחשב שכר ברשת מעונות היום "צעד ראשון". החל משנת 2012  מתנדב בארגון פעמונים ומלווה משפחות בהתנהלות הכלכלית עד הגעתן לאיזון. לאורך השנים עוסק אברהם במעורבות פעילה בקהילה החרדית ומשתלב שם בפעילות התנדבותית בארגוני החסד והיזמות

נעם ויצנר

ראש מטה מנכ"ל משרד הבריאות

רקע מקצועי

נעם הוא ראש מטה מנכ"ל משרד הבריאות. בתפקידו הקודם היה ראש מטה הקורונה ולפני כן היה יועץ מקצועי בכיר למנכ"ל משרד הבריאות, ובמסגרת תפקיד זה היה אחראי על ליווי והובלה של פעילות המשרד, קידום עבודת המשרד בוועדות הכנסת ומול משרדי ממשלה מקבילים וקידום פרויקטים במשרד ומחוצה לו. קודם לכן הוא שימש כמנכ"ל התאחדות הסטודנטים בישראל ועבד בתפקידים שונים במסגרת הארגון, ביניהם ריכוז מחלקת המחקר של התאחדות הסטודנטים הארצית וריכוז מחלקת מעורבות חברתית באגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית. לאורך השנים עוסק נעם בפעילות קהילתית ענפה: הוא חבר וממייסדי קהילת הלו"ם בקריית יובל ומעורב בפרויקטים חברתיים בשכונה כגון הקמת מכינה קדם צבאית במקום, שבה הוא משמש כיו"ר הוועד המנהל. בנוסף, עסק בהדרכת נוער בסיכון ובהדרכת נוער עולה.

מייסא זועבי

שופטת בבית משפט השלום במחוז צפון

רקע מקצועי

מייסא היא שופטת בבית משפט השלום במחוז צפון. משנת 2014 היא שימשה כסגנית בכירה במחלקה הפלילית בפרקליטות מחוז צפון ולפני כן כפרקליטה במחוז חיפה במשרד המשפטים. את דרכה בתחום החלה כעוזרת משפטית בבית המשפט המחוזי בנצרת ולפני כן השלימה שם התמחות וטרום התמחות אצל השופטים נחמה מוניץ ובנימין ארבל. במסגרת עשייתה החברתית היא שימשה כרכזת בפרויקט חונכות פר"ח בשני בתי ספר, וכיועצת טרום משפטית בעמותת ש.י.ל (שירות ייעוץ לאזרח). מייסא היא ממקימי מלכ"ר "בראעם סולם" בכפר מגוריה, שיוסד למטרה חינוכית-תרבותית ובמסגרתו הוקם מעון יום לתינוקות ולפעוטות מגיל שלושה חודשים ועד שלוש שנים.

שירין נטור חאפי

מנהלת אגף א' חינוך ערבי במשרד החינוך

רקע מקצועי

שירין היא מנהלת אגף א' חינוך ערבי במשרד החינוך, בעבר ניהלה את בית הספר הערבי הממלכתי הראשון בלוד. כשהחלה את תפקידה הקודם, בשנת 2009 מנה התיכון 150 תלמידים וכיום לומדים בו 7,711 תלמידים בכיתות ז-י"ב. בשנת 2013 היא נבחרה ל-"Leaders" בחברה Young Global - קהילה ייחודית הכפופה לפורום הכלכלי העולמי (WEF), שבוחרת שמונה אנשים צעירים ומשפיעים ברחבי העולם. בשנת 2012 נבחרה לרשימת ארבעים הצעירים המבטיחים של עיתון דה-מרקר ולאחת מחמישים האנשים המשפיעים בתחום החינוך של עיתון הארץ. קודם לכן עבדה בתפקידי ריכוז וניהול מטעם משרד החינוך וברשת אורט. את דרכה המקצועית החלה שירין כמורה לספרות, כמחנכת, כרכזת שכבה וכמנחה לספרות ברשת אורט

אבראהים חביב

מנכ"ל מועצה מקומית ריינה

רקע מקצועי

אבראהים מכהן כמנכ"ל המועצה המקומית ריינה מאז אפריל 2021. מאוגוסט 2010 ועד יולי 2020 שימש אבראהים כמנהל תחום פיתוח כלכלי-חברתי במשרד ראש הממשלה ובמשרד לשוויון חברתי. עיקר עיסוקו בממשלה היה בגיבוש החלטות הממשלה לפיתוח כלכלי-חברתי עבור החברה הערבית, לצד ליווי מיזמים כלכליים וחברתיים, בכללם הקמת מיזם מוארד (موارد) למיצוי משאבים ופיתוח כלכלי ברשויות הערביות. קודם לכן שימש כמנהל מחלקת השטחים הכבושים בארגון רופאים לזכויות אדם והיה אחראי לפעילות ההומניטרית של הארגון בגדה המערבית וברצועת עזה.

עוז כ”ץ

מנהל מינהל תעשיות במשרד הכלכלה

רקע מקצועי

עוז הוא מנהל מינהל תעשיות במשרד הכלכלה. במסגרת תפקידו הוא אמון על פיתוח התעשייה, הטמעת חדשנות ושיפור הסביבה העסקית תוך התמחות בסקטורים נבחרים. לפני כן ניהל את מינהל אנרגיה וסביבה במשרד הכלכלה וקודם לכן שימש כמנהל תחום בכיר, אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה. במסגרת תפקידו הוא היה אחראי על ריכוז מהלכים בין-משרדיים וחוצי משרד כגון התוכנית לפיתוח כלכלי-אזורי של הצפון, הגברת התחרות במשק, הקטנת יוקר המחיה והסרת חסמים בייבוא, התוכנית להגדלת הפריון במשק ועוד. בעבר שימש כמנהל תחום הייטק ותקשורת בחברת ייעוץ המתמחה במחקר בינלאומי וייעוץ אסטרטגי, כסמנכ"ל פיתוח עסקי בקרן ההשקעות הבינלאומית Galilea Group וכמנהל פיתוח עסקי בחברת Melta בניו יורק. בתחום החברתי עוז שימש כראש צוות בעמותת נובה, היה ממקימי עמותת ירושלם שמטרתה חיזוק מעמדה של ירושלים והקים את תנועת מש"ב – תנועה סטודנטיאלית לשינוי חברתי.

ענת נחמיה לביא

מנכל"ית שותפויות אדמונד דה רוטשילד

רקע מקצועי

ענת היא מנכ"לית שותפויות אדמונד דה רוטשילד החל משנת 2019. בשנים 2017-2012 היא כיהנה כמנכ"לית הפורום הציבורי של כפרי הנוער והפנימיות בישראל ובמסגרת תפקידה ניהלה שותפות פילנתרופית בת 20 שותפים והובילה מיזמים לאומיים בשיתוף המדינה לקידום כפרי הנוער והפנימיות. בעבר שימשה כמנהלת ארגון הבוגרים ותוכניות הדוקטורט בקרן אייסף וריכזה את מיזם השולחן העגול המכונן לשיח בין מגזרי בהובלת משרד ראש הממשלה. במסגרת שליחות משפחתית היא התגוררה חמש שנים בטוקיו, שם יזמה והפעילה פרויקטים להפצת תרבות ישראל בקהילה המקומית. במסגרת עשייתה החברתית שימשה ענת כסמנכ"לית עמותת ציונות 2000 והקימה את תחום האחריות החברתית של המגזר העסקי בישראל. את דרכה המקצועית היא החלה כרכזת תוכנית לפיתוח מנהיגות צעירה בפרפריה מיסודה של הסוכנות היהודית.

אורי לוונטר-רוברטס

מנהל פיתוח בחברת ההפקה ג.ג זהר

רקע מקצועי

אורי הוא מפתח תוכן עסקי ב-ג.ג זהר בע"מ. לפני כן שימש כמנכ"ל המשרד הישראלי של UJA (הפדרציה היהודית של ניו יורק). במסגרת תפקידו היה אחראי על הובלת החשיבה האסטרטגית שמכוונת את ההקצאות הפילנתרופיות של הפדרציה בישראל בהיקף של כ-30 מיליון דולר בשנה. כמו כן הוא עסק בבניית מעמדה הציבורי של הפדרציה ובפיתוח שותפויות. את דרכו בארגון החל כמנהל תכנון אסטרטגי במטה הארגון בניו יורק, שם ניהל בין השאר את השקעות הפדרציה בנושא יוצאי אתיופיה, החברה החרדית והחברה הערבית בישראל. בעברו עבד אורי בתפקידים בכירים בעיתונות האלקטרונית והכתובה. הוא שימש כעורך משנה של המהדורה המרכזית של ערוץ 10 ושל תוכניות חדשות נוספות בערוץ ולפני כן כראש דסק במחלקת החדשות בעיתון הארץ. בשהותו בארצות הברית עסק אורי בעשייה חברתית, היה מעורב בארגון הקהילה הישראלית בניו יורק, והקים שלוחה פעילה ראשונה של עמותת יוצאי 8200 בחו"ל.

יצחק מלאכי לוינגר

מקדם את תחום יהדות התפוצות

רקע מקצועי

יצחק עוסק בקידום נושא יהדות התפוצות. לפני כן שימש כראש המועצה המקומית קריית ארבע ובמסגרת תפקידו היה אחראי על ניהול ותפקוד תקין של הרשות כולל נושאי תכנון ובנייה והובלת תוכניות לפיתוחה. קודם לכן היה מנכ"ל המרכז החינוכי במדרשת חברון ולפני כן ניהל את האגודה השיתופית שבות רחל ועסק בליווי והקמת היישוב משלביו הראשונים. יצחק עבד כשליח הסוכנות היהודית בכמה מדינות בברית המועצות, ובמסגרת הסוכנות היהודית גם עסק בקליטת עולי מבצע שלמה מאתיופיה, תוך ליווי והכשרת צוות ההדרכה שסייע להם להיקלט בארץ.

דפנה מאור

מנהלת אגף בכיר לעידוד תעסוקת הורים במשרד העבודה

רקע מקצועי

דפנה היא מנהלת אגף בכיר לעידוד תעסוקת הורים במשרד העבודה. בתפקידה הקודם שימשה כמנהלת המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות במשרד הכלכלה והתעשייה ובמקביל הייתה נציגת ציבור ומגשרת בבית הדין האזורי לעבודה בנצרת. לפני כן עבדה כיועצת עבור המוסד לביטוח לאומי לנושא הקמת מרכז תעסוקה לאנשים עם מוגבלות. קודם לכן שימשה כמנהלת תפעולית בפרויקטים בתחום התעסוקה במשרד התמ"ת ובמשרד האוצר, בעיקר בפרויקט ויסקונסין, וגם הקימה וניהלה את מרכז התעסוקה של פרויקט מהל"ב (ויסקונסין), והייתה חברה בכירה בהנהלת חברת אג'נס ישראל. בשנים שלפני כן ניהלה את המרכז להכוון תעסוקתי לעולים בחיפה והצפון. במסגרת פעילותה הציבורית-התנדבותית הייתה חברה בוועד המנהל הממונה בהקמת היישוב הקהילתי שמשית, שם היא משמשת משנת 2102 כראש דוברות והסברה בצוות החירום היישובי. בעברה הייתה חברת מליאת במועצה האזורית עמק ישראל. במשך שנים רבות עבדה דפנה כמתורגמנית סימולטנית לשפת הסימנים, הכשירה מתורגמנים ולימדה את שפת הסימנים.

אורלי פרידמן מרטון

פעילה חברתית ועוסקת בתחומי גוף-נפש

רקע מקצועי

כיום אורלי פעילה חברתית. לפני כן, משנת 2007, שימשה אורלי כיועצת המשפטית ומנהלת אחריות תאגידית במיקרוסופט ישראל. במסגרת התפקיד בנתה והובילה תוכנית אחריות תאגידית, שאותה הוציאה אל הפועל באמצעות יצירת שיתופי פעולה תלת מגזריים ברמה לאומית. קודם לכן עבדה כעורכת דין במשרד עצמאי - במשרד עורכי הדין ניידרמן-פיינקלשטיין ובמשרד עורכי הדין דן כהן, שפיגלמן, ברק, זמיר ושות', שבו גם ביצעה את התמחותה. בנוסף, עבדה אורלי כעוזרת מחקר בתחום המשפטי. בסקטור החברתי חברה אורלי בוועדה הלאומית לצמצום הפער הדיגיטלי. במקביל, היא חברת ועד מנהל בעמותת תפוח וחברה בוועדה הבין-משרדית ליום הלאומי לאינטרנט פתוח. בנוסף, היא משמשת כמשקיפה בהנהלת פרויקט מחשב לכל ילד.

שרי נוריאל

מנכ"לית עמותת ציונות 2000

רקע מקצועי

שרי היא מנכ"לית ציונות 2000. במסגרת תפקידה היא אחראית על ניהול כל ענייני העמותה, על הניהול השוטף של צוות העובדים והמטה ועל הפיתוח האסטרטגי. לפני כן שימשה בתפקיד סמנכ"לית העמותה. קודם לכן היא הייתה מנהלת לימודי תעודה בתרבויות – המרכז ללימודים גיאוגרפים, ולפני כן הייתה מנהלת הדרכה בתנועת הצופים בישראל ושליחה ורכזת הדרכה של התנועה בצפון אמריקה. את דרכה המקצועית בתחום ההדרכה החלה כרכזת הדרכה בתנועת הצופים בהנהגת דן-רמת גן וכרכזת חוגי סיור ופרויקטים בקרן הקיימת לישראל. בסקטור החברתי הייתה שרי פעילה כחברה בעמותת נשים בתמונה – לקידום נשים יוצרות בעולם הקולנוע, והתנדבה בכמה ועדות במחלקה לקשרי חוץ של תנועת הצופים.

אהרון ספראי

מנכ"ל j.b.h (אברטק)

רקע מקצועי

משנת 2011 משמש אהרן כמנהל מיזם אברטק-רבטק שהוא ממייסדיו. זהו מיזם להכשרת חרדים ושילובם בתעשיית ההייטק תוך שמירה על לימוד תורה ועל ניהול אורח חיים רוחני ותורני. במסגרת תפקידו הוא עוסק בניהול עובדים, גיוס פילנתרופי ועבודה מול גופים מוניציפליים ומוסדות ממשלתיים. קודם לכן שימש כמנהל מוסדות מדרש אליהו וניהל את לשכת רב העיר אלעד. משנת 2005 אהרון עוסק בפעילות התנדבותית בקופת העיר.

בינימין פישר

סמנכ"ל חינוך רשת דעת

רקע מקצועי

בנימין הוא סמנכ"ל חינוך רשת דעת. לפני כן כיהן כמנהל המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך. במסגרת תפקידו היה אחראי על מכלול הפנימיות ברחבי הארץ בהיבטי פדגוגיה, תקציב ומינהל. קודם לכן שימש כמנכ"ל כפר הנוער ימין אורד ובמקביל הרצה במכללת הגליל המערבי. בעבר הוא עבד במשרד הרווחה מחוז צפון כמפקח על מעונות חסות הנוער ובמקביל יזם וריכז את תוכנית ערבין להכשרת אנשי חינוך וטיפול לעבודה עם נוער בסיכון בישיבת מעלה גלבוע. קודם לכן שימש כמקים וכמנהל קהילת הנוער במלכישוע ולפני כן כמנהל רשת משפחתוני אמי"ת בירושלים. את דרכו החל, יחד עם אשתו, כמשפחה אומנת במשפחתון בית הילד ל-21 ילדים שהוצאו מהבית בשל חוסר מסוגלות הורית.

עמית פרסיקו

מנכ"ל וסגן נשיאה במכללת עזריאלי להנדסה בירושלים

קרדיט: חופשי

עמית פרסיקו

מנכ"ל וסגן נשיאה במכללת עזריאלי להנדסה בירושלים

אהוד רמר

מנהל פיתוח עסקי גלובלי בחברת מובילאיי (Mobileye)

רקע מקצועי

אודי הוא מנהל פיתוח עסקי גלובלי בחברת מובילאיי. קודם לכן שימש כראש מטה ויועץ כלכלי בכיר למנכ"לית משרד האוצר והוביל את התוכנית האסטרטגית של המשרד. בתפקידיו הקודמים במשרד האוצר שימש כרכז מאקרו וכרפרנט אנרגיה באגף התקציבים. הוא היה אחראי על גיבוש המדיניות הכלכלית ועל הובלת רפורמות בתחומי המאקרו ובשוק האנרגיה. בעבר הקים חברה לייצור ולהפצה של חולצות טי-שירט מקוריות ולפני כן עבד כמתרגל בקורסי מיקרו ומאקרו כלכלה באוניברסיטת בן-גוריון.

גיא שפיגלמן

EMEA Lead Healthcare and Life Sciences Startups at Amazon Web Services

רקע מקצועי

גיא משמש כמנהל פיתוח עיסקי, בריאות ומדעי החיים באמאזון ישראל. לפני כן היה Entrepreneur in Residence בaMoon. בתפקידו הקודם כיהן גיא כמנכ"ל Israel PresenTense, ארגון המתמקד בהנגשת יזמות ושימוש ביזמות ככלי להיטיב עם החברה, על ידי חיזוק הכלכלה המקומית, העשרת והעצמת חיי הקהילה וסיוע בפתרון סוגיות מרכזיות בחברה. במסגרת תפקידו, גיא הקים והוביל 8 אקסלרטורים פורצי דרך בעולם העסקי, החברתי והקהילתי, כולל האקסלרטור הטכנולוגי הראשון לחברה הערבית בישראל והאקסלרטור הראשון בעולם למיזמים לבעלי מוגבלויות. קודם לכן שימש בתפקידים בכירים בסטארט-אפים שונים, בין היתר כמנכ"ל אפוס מדיקל בבריטניה, כסמנכ"ל מכירות בחברת Radview Software, כסמנכ"ל אסיה-פסיפיק בחברת XMPiE ועוד. לצד הקריירה העיסקית, גיא שימש במשך 6 שנים כיו"ר ועד מנהל במכון מרחבים לאזרחות משותפת. גיא פעיל במפלגת "העבודה", בה משמש כעורך מגזין החדשות הבינלאומי של המפלגה והתמודד ברשימת המפלגה בבחירות לכנסת בשנת 2006. במקביל, הוביל קמפיין לשינוי מימון השכלה על-תיכונית יחד עם שרת החינוך, יולי תמיר. לפני עלייתו לישראל, היה מזכ"ל בתנועת הנוער "הבונים" באוסטרליה.

מחזור ז

מאיה בוזו-שוורץ

מנהלת יחידת הבוגרות והבוגרים בקרן מנדל

רקע מקצועי

מאיה היא מנהלת קהילת הבוגרים בקרן מנדל. לפני כן כיהנה כראש תחום מחקר ופיתוח במכון אבני ראשה - המכון הישראלי למנהיגות בית- ספרית, וקודם לכן הקימה וניהלה את יחידת המחקר והפיתוח במכון ברנקו וייס, ובמסגרתה הובילה צוותים המפתחים ומנחים מודלים פדגוגיים חדשניים. היא בעלת ניסיון רב בליווי צוותי מורים וצוותי ניהול בבתי ספר ובהנחיית תהליכי שינוי בהוראה ולמידה ברמה מחוזית. לאחרונה ראה אור ספר שערכה בשיתוף עם ד"ר נעמי מנדל-לוי העוסק בחזית המחקר והפרקטיקה בתחום המנהיגות הפדגוגית ("עושים בית-ספר"). בעבר לימדה מאיה תלמידים בבית ספר יסודי כתיבה יוצרת, פילוסופיה וחשיבה.

אביטל בלונדר

מנכל"ית עמותת ג'ינדאס

רקע מקצועי

משנת 2013 אביטל מכהנת כמנכ"לית עמותת ג'ינדאס להתחדשות עירונית בלוד. העמותה מקדמת מודל חדשני מסוגו בישראל לתהליך התחדשות עירונית רחב היקף באזור העיר העתיקה בלוד. מודל זה מעמיד במרכזו את הרצון לחולל שינוי באיכות החיים של תושבי השכונה בדרך של שינוי פיזי וחיזוק החוסן הקהילתי. זאת, באמצעות פיתוח דיור חברתי וסביבה, פיתוח כלכלי ותעסוקתי, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי ובינוי קהילה. אביטל באה מרקע של עשייה בארגונים חברתיים העוסקים בנושאי החינוך והרווחה בישראל.

דסי גורדון

מנכ"לית מינהל קהילתי בירושלים בחברה למתנ"סים

רקע מקצועי

דסי גורדון היא מנכ"לית המינהל הקהילתי בשכונת נווה יעקב - המונֶה מעל 26 אלף תושבים ומוביל תהליכים קהילתיים משמעותיים ופרויקטים ייחודים לצד שירותים הכרחיים כגון בנק הזמן, מרכזי למידה, תוכניות העצמה, שיתופי ציבור, מועדוני קשישים ונוער, מרכז הגיל הרך, פעילות תרבות, חיזוק העסקים השכונתיים והפעלת מעונות, בריכה וחדרי כושר. במסגרת עבודתה הקודמת כסמנכ"לית עמותת ניצה קידמה העמותה את המודעות לנושא דיכאון לפני לידה ואחריה, הכשירה צוותי מפתח והעניקה טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים למאות נשים. במקביל לתהליכים התוכניים, הובילה דסי במקומות שבהם עבדה הליכים פיננסיים מרחיקי לכת - צמצום גירעונות, עלייה בהכנסות העצמיות, שיפור בתזרים המזומנים ובניית תהליכי הבראה.

רועי דהן

מנהל תחום שלטון מקומי בינאביע; חבר הוועדה הגיאוגרפית, בחיפה; יועץ מקצועי בתחומי מנהיגות ושלטון מקומי

רקע מקצועי

רועי הוא מנהל תחום שלטון מקומי בארגון ינאביע לפיתוח החברה הבדואית בנגב וחבר בוועדה הגיאוגרפית בחיפה. עד לשנת 2022 הוא עבד במשרד הכלכלה, שם ריכז בין השאר את ההקמה של מערך שטח המסייע לעסקים קטנים וליזמים. . בשנת 2012 החל לעבוד במשרד הפנים כראש תחום תכנון ובקרה, ובהמשך כמנהל אגף עתודות ותכנון אסטרטגי. במסגרת תפקידיו ניהל את תוכניות העתודה של משרד הפנים – צוערים לשלטון המקומי, תוכנית מקום ותוכנית האשכולות האזוריים. כרמ"ט מנכ”ל משרד הפנים דאז מרדכי כהן, רועי שימש כראש מטה יום הבחירות ברשויות המקומיות וכמנהל משל"ט הקורונה. שר הפנים דאז דרעי מינה אותו כסגן ראש הוועדה הממונה בטבריה וכחבר מוסד התכנון הארצי הולקחש"פ (ועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים. בתפקידו האחרון במשרד הפנים הוא שימש כסמנכ"ל בכיר למינהל והון אנושי וכראש אגף בכיר פיתוח הון אנושי ברשויות המקומיות. רועי הוא בוגר תוכנית הצוערים למגזר הציבורי ובמסגרת הכשרתו בתוכנית התמחה במשרדי הבריאות והשיכון.

מיכאל וולה

סמנכ"ל המישלמה ליפו ומנהל אגף קהילה יפו בעיריית תל אביב יפו

רקע מקצועי

מיכאל הוא סמנכ"ל המישלמה ליפו ומנהל אגף קהילה יפו בעיריית תל אביב יפו. הוא התחיל את דרכו כמשרת ציבור בלשכת ראש הממשלה כעוזרו של מזכיר הממשלה. בשנים האחרונות הקים בעיריית תל אביב יפו את יחידת הצעירים של העיר, הנותנת מענה לעשרות אלפי תושבים באמצעות רשת של חמישה מרכזי צעירים, ביניהם מזא"ה 9 במרכז ונוספים בדרום העיר וביפו. היחידה – הראשונה בישראל - יזמה מהלכי חקיקה ארצית כמו חוק שכירות הוגנת וקידמה אג'נדה לעידוד מעורבות אזרחית. מיכאל יזם את הקמת יחידת החדשנות של העיר בשיתוף קרן הפילנתרופיה של מייקל בלומברג. מיכאל עומד בראש גוף עירוני חדש שמטרתו גיבוש האסטרטגיה של העיר בתחום הקהילה, חבר במועצת בית בן גוריון, ומסייע למיזמים חברתיים שונים.

אווקה קובי זנה

מנהל תחום בכיר מח"ש וזכויות בחקירה

רקע מקצועי

אווקה קובי מנהל תחום בכיר בסנגוריה הציבורית הארצית- מח"ש וזכויות בחקירה. בתפקידו הקודם הוא עמד בראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות במשרד המשפטים ושימש כחבר בפורום ההנהלה של משרד המשפטים. בתפקידו הקודם שימש כסגן בכיר בפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי), ועסק בליטיגציה במגוון תחומי המשפט הפלילי. במסגרת תפקידו ריכז את תחום עבירות ההסתה והעבירות ממניע גזעני והיה חבר בפורום הארצי למניעת הסתה. אווקה קובי היה חבר בצוות הבין-משרדי למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה ושותף לכתיבת הדוח המסכם, שאומץ על ידי הממשלה. יש לו תואר ראשון במשפטים, שאותו למד במסגרת העתודה האקדמאית של צה”ל ותואר שני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. לאחר שסיים את לימודי המשפטים, הוא שירת בפרקליטות הצבאית בפיקוד דרום. אווקה קובי הוא קצין בדרגת רב-סרן (רס”ן) במילואים.

חסאן טואפרה

ראש הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית

רקע מקצועי

החל מדצמבר 2020 חסאן הוא ראש הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית במשרד לשוויון חברתי. הרשות אמונה על קידום תוכניות שנתיות ורב שנתיות שמטרתן להביא לשגשוג כלכלי-חברתי בחברה הערבית ולצמצום פערים ושילוב בכלכלה הישראלית. בשנים 2020-2017 הוא שימש כסגן בכיר למנהל רשות החברות הממשלתיות וכמנהל יחידת כספים ובקרה ברשות וחבר הנהלת הרשות, ובמסגרת תפקידו היה אחראי על פיתוח התחום הפיננסי בחברות הממשלתיות, לרבות פיתוח עסקי, החדרת חדשנות, בקרות כספיות ותקציביות, הנפקות חוב והון וטיפול בנושאי רוחב שונים. לפני כן הוא שימש כרכז חשמל וחינוך ובמסגרת תפקידו שימש כנציג המדינה בחברות הממשלתיות וטיפל במכלול סוגיות הקשורות לשיפור האיתנות הפיננסית של החברות, להובלת מהלכי התייעלות, לקידום רפורמות ולשינוי מבני במטרה להפוך אותן לחברות נקיות, עסקיות ויעילות. הוא גם כיהן במעמד דירקטור באותן חברות. בעבר הוא עבד במחלקת תאגידים ברשות ניירות ערך ובמשרד רואי החשבון סומך חייקין KPMG. בשנים האחרונות חסאן גם מרצה בחוג לחשבונאות וכלכלה במכללת הדסה בירושלים.

נסרין חדאד חאג’ יחיא

שותפה בקרן פורטלנד, שותפה מייסדת בחברת הייעוץ NAS

רקע מקצועי

נסרין היא שותפה בקרן פורטלנד ושותפה מייסדת בחברת הייעוץ NAS. לפני כן הייתה ראשת התוכנית ליחסי יהודים ערבים במכון הישראלי לדמוקרטיה. תחומי המחקר העיקריים שלה קשורים לשילוב המיעוט הערבי בשוק העבודה ובמערכת ההשכלה הגבוהה בישראל והחינוך הבלתי פורמלי. בשנים האחרונות עסקה נסרין בשילוב מורות ערביות בבתי ספר יהודיים - מיזם משותף של משרד ראש הממשלה, מכון מרחבים ומשרד החינוך.

קרדיט: כפיר זיו

אפרת מייקין – כנפו

מנהלת הרשות לחוסן ושוויון חברתי ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האשה בעיריית תל אביב- יפו

רקע מקצועי

אפרת היא מנהלת הרשות לחוסן ושוויון חברתי ויועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה בעיריית תל אביב-יפו. שימשה בעבר כראש מטה מנכ"ל משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים והייתה אחראית על תיאום וריכוז עבודת המטה במשרד ושותפה בהתוויית מדיניות המשרד ויישומה. היא הובילה פרויקטים פנים-משרדיים ותוכניות ממשלתיות בין משרדי הממשלה, הרשויות המוניציפליות והמגזר השלישי בהיקפים גדולים. לפני כן עבדה כעוזרת אישית לבעלי חברת brack-capital - חברה בינלאומית הפעילה בתחומי הנדל"ן, ההשקעות, האנרגיה והטכנולוגיה ברחבי העולם. בעשור שקדם לכך עבדה כפרקליטה בפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) בדרגת סגנית בכירה לפרקליטת מחוז המרכז וניהלה תיקים ופרשיות פליליות מורכבות. בנוסף, ייצגה את המדינה גם בעתירות מנהליות ושימשה כמנהלת תחום עתירות אסירים בפרקליטות מחוז המרכז. במסגרת שירותה הצבאי שימשה אפרת כסגנית וכמפקדת בסיס משטרה צבאית בית ליד, כקצינת אג"ם פיקוד מרכז וכקצינת קישור לצלב האדום.

הדס להב

בעלת חברה לייעוץ אסטרטגי-תקשורתי ומהלכי תוכן

רקע מקצועי

אשת תקשורת בכירה ומנהלת מהלכי תוכן, בעלת חברה לייעוץ אסטרטגי-תקשורתי ו-Storytelling לסטרטאפים וארגונים. שותפה במספר מיזמים חברתיים - סטרטאפ חברתי-טכנולוגי להפחתת קיטוב ורעל ברשתות חברתיות, ויוזמה להכפלת מספר הנשים בראש רשויות מקומיות. הקימה וניהלה את יחידת ה-Storytelling של מעוז, במסגרתה הובילה את האסטרטגיה התקשורתית והשיווקית של הארגון. עד שנת 2018 שימשה בתפקידי ניהול בכירים בתקשורת - בתפקידה האחרונים כיהנה כסגנית עורך "ידיעות אחרונות" ומשנה לעורך ynet. מלמדת ומרצה על שימוש בתקשורת ובדעת קהל ככלי לשינוי חברתי במכללת ספיר ובמרכז להכשרת מנהלים באוניברסיטת רייכמן. בעלת תואר ראשון במשפטים ומדע המדינה מאוניברסיטת תל אביב, בעלת תואר שני בהצטיינות במשפטים מאוניברסיטת בר אילן.

נעה ליטמנוביץ

ראשת אגף בכיר כלכלה ברשות לתחבורה ציבורית

רקע מקצועי

נעה היא ראשת אגף בכיר כלכלה ברשות לתחבורה ציבורית. לפני כן הייתה ראשת יחידת אסטרטגיה באגף התקציבים במשרד האוצר ובמסגרת תפקידה שימשה כיועצת לממונה על התקציבים. כמו כן היא פעלה כיועצת הבכירה למנכ"ל משרד האנרגיה ובמסגרת זו הייתה אחראית עלן נושאי ליבה של המשרד ובהם פיתוח משק הגז הטבעי ותכנון אסטרטגי של משק האנרגיה. קודם לכן עבדה נעה ככלכלנית במועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, שם עסקה בנושאי דיור ואנרגיה.

סוניה מסעוד

רואת חשבון ויועצת עסקית ופיננסית

רקע מקצועי

סוניה היא רואת חשבון ויועצת עסקית ופיננסית, דירקטורית ומנהלת משרד נצרת בדלויט ודירקטורית מטעם הציבור בחברה ממשלתית ובעמותה עירונית ברמלה. יש לה ניסיון של עשור ומחצה בליווי ובייעוץ בנושאי חשבונאות ודיווח כספי, במתן שירותי ביקורת ובמתן תכנונים ופתרונות לבעיות מס לחברות ציבוריות ולחברות פרטיות גדולות בעיקר במגזר הנדל"ן, התעשייה והשילוח, ובמתן שירותי ביקורת פנימית לגופים גדולים. סוניה עומדת בראש צוות רואי חשבון ומתמחים המספקים שירותים לחברות מובילות במשק הישראלי. בעבר הייתה אחראית ביקורת תחום העמותות והמלכ"רים.

אברהים נסאסרה

מייסד ויו"ר מרכז תמר מייסד ויו"ר קבוצת תמאם יוזמות

רקע מקצועי

בשנת 2015 ייסד אברהים את מרכז תמר, שבו הוא משמש כיו”ר. אברהים ייסד גם את קבוצת תמאם יוזמות, וגם שם הוא משמש כיו"ר. קודם לכן, בשנים 2013–2015 , החזיק בתיק החינוך של המועצה המקומית לקיה. בד בבד, בשנת 2011 הקים את מפעל נזיד תעשיות מזון בע"מ המוביל שינוי במטרה לקדם תעסוקת נשים בדואיות, ומשמש כיו"ר החברה עד היום. בשנת 2002 הקים את חברת מטיילי להב בע"מ שעוסקת בהסעות ושימש כמנכ"לה.

ריקי סיטון

מנהלת פרויקט חברותא איילת השחר

רקע מקצועי

ריקי מנהלת את פרויקט חברותא נשים משנת 2008 ומנחה קבוצות בין-מגזריות. בשנים 2005–2012 הקימה גני ילדים ברחבי הארץ וניהלה אותם, ובשנים 2002–2008 הקימה והפעילה בתים חמים ומועדוניות נוער ביפו, ברמלה ובלוד. בשנים 2015-2014 הייתה מרצה במכללה ירושלים והנחתה קורס בכתיבה אקדמית וקורסים נוספים. בעבר הייתה ריקי מורה מקצועית ומחנכת (מ"מ) בבתי הספר נתיב אור בחדרה, ורש"י בתל אביב, ואחר כך מזכירת יעץ במחלקת השתלמויות של מכללת תלפיות תל אביב.

קרדיט: צביקה גולדשטיין

יפעת סלע

יו"ר אמונה, תנועת האישה הדתית לאומית

רקע מקצועי

יפעת היא יו"ר אמונה, תנועת האישה הדתית לאומית. בעברה הייתה סגנית בכירה אסטרטגיה והון אנושי ברשות החברות הממשלתיות. יפעת החלה את דרכה המקצועית באגף ההדרכה של החברה להגנת הטבע, שם שירתה כמורה חיילת וכמדריכת טיולים. היא עבדה בחברה להגנת הטבע קרוב לעשור, ובשנת 2000 הגיעה לעמותת אלומה. יפעת והארגון “גדלו” יחד. בעשור האחרון הארגון מלווה מדי שנה עשרות אלפי צעירות וצעירים בפריפריה החברתית-גאוגרפית בקבלת ההחלטות בצמתים שבין התיכון לשירות, בין השירות להשכלה הגבוהה ובמעבר מההשכלה הגבוהה לתעסוקה ראשונה. הארגון מעודד את הצעירים ללקיחת אחריות ולהצטרפות למעגלי העשייה ולמוקדי ההשפעה בחברה הישראלית.

חגי פיליפסון

סמנכ״ל משאבי אנוש ומנהל חברת מקורות

רקע מקצועי

חגי הוא סמנכ״ל משאבי אנוש ומנהל חברת מקורות. בתפקידו הקודם היה סמנכ"ל משאבי אנוש במרכז רפואי הדסה. קודם לכן כיהן כסמנכ”ל בכיר הון אנושי ומינהל במשרד התחבורה, ועבד בנציבות שירות המדינה מאז יולי 2014 כשותף בכיר לעיצוב המדיניות וכאחראי על יישום הרפורמה בסגל הבכיר במינהל הסגל הבכיר. בשנים 2014-1989 שירת בצה”ל ובתפקידיו האחרונים שימש כקצין שלישות פיקוד זרוע היבשה, כראש ענף סגל ומשאבי אנוש של חיל התותחנים וכקצין השלישות של המרכז הלאומי לאימונים ביבשה (צאלים). במילואים הוא משרת כמפקד צוות ביחידת שו"ן באכ"א. חגי בוגר תוכנית גוונים בגן יבנה לקידום פלורליזם יהודי בישראל.

ורדית רוזנבלום

טו"ר ועו"ד. מנחה בתוכנית מנדל לפיתוח מנהיגות בחברה החרדית ובתוכנית שלוחי ציבור בשיתוף עם האונ' העברית. מנהלת מדרשת 'אותות'

רקע מקצועי

ורדית היא טו"ר ועו"ד. מנחה בתכנית מנדל לפיתוח מנהיגות בחברה החרדית ובתכנית שלוחי ציבור בשיתוף עם האונ' העברית. כמו כן, מנהלת מדרשת 'אותות' - מסגרת תורנית לנשים חרדיות. קודם לכן, הובילה ורדית תכנית לנשים חרדיות. בנוסף, היא עבדה שנים רבות ב"יד לאישה" במתן סיוע, ייעוץ וייצוג לנשים עגונות ומסורבות גט. היא מנחה נשים חרדיות במסגרת תכניות מנהיגות שונות ומרצה בנושאי משפט, נשים והקהילה החרדית. ורדית היא עמיתה בפורום "פעילים חברתיים" חרדים מיסודו של מוסד שמואל נאמן בטכניון, ובחסות "שחרית". ורדית משיבה לחרדים אנונימיים הפונים בשאלות של זהות, זוגיות ואמונה לאתר החרדי 'אקשיבה', וחברה בוועדת ההיגוי של מכון דב לאוטמן לחינוך.

אמיר רשף

מנהל שותפויות אסטרטגיות Remilk

רקע מקצועי

אמיר מנהל שותפויות אסטרטגיות Remilk. בתפקידו הקודם כיהן כסגן הממונה על התקציבים (ביטחון וממשל) במשרד האוצר. לפני כן שימש כרכז אנרגיה באגף התקציבים באוצר ולפני כן כרכז התעשייה והמסחר באותו אגף. במסגרת תפקידו עבד מול משרדי הממשלה השונים, ובפרט משרד הכלכלה והתעשייה, לקידום צעדי מדיניות שמטרתם הגברת ההשקעות במשק, הגברת התחרות בשווקים של מוצרי הצריכה והפחתת יוקר המחיה. הוא קידם את רפורמת הקורנפלקס אשר הקלה על ייבוא מזון, רפורמה מקיפה בענף התקינה, הקלות רגולטוריות לשם האצת חיבור מפעלים לגז טבעי ועוד. כמו כן כיהן כיו"ר ועדת המחירים במשרד האוצר וכרפרנט מקרקעין ותכנון באגף תקציבים. את שירותו הצבאי עשה אמיר בגדוד 50 של הנח"ל כלוחם, מ"כ, מ"מ וסמ"פ של הפלוגה המסייעת.

שרה שדמי-וורטמן

מנכ"לית מייסדת מרכז ורדה - המרכז הבינלאומי לבינוי קהילה וחברת סגל במכללת אורנים

רקע מקצועי

שרה היא מייסדת שותפה ומנכ"לית של מרכז ורדה – מרכז לאומי ובינלאומי לבינוי קהילה. קודם לכן היא כיהנה כיו"ר קמ"ה – היחידה לקהילה, מנהיגות והשראה במכללת אורנים, המתמקדת בתוכניות ובפעולות לשינוי חברתי בישראל ובעולם. בנוסף, היא המנהלת האקדמית של חותם - תוכנית להכשרת מורים המבוססת על חבורות מחנכים ומחנכות לביסוסן כמנהיגות משנות חברה. כמו כן היא שותפה להקמה ולניהול של שדמות – מרכז למנהיגות בקהילה במכללת אורנים, שהוביל את השינוי במודל החברה למתנ"סים, מנותני שירותים למחוללי חוסן קהילתי. היא עוסקת גם בבניית חוסן קהילתי בנפאל ובאפריקה במסגרת ארגון תבל בצדק, בתהליכי בינוי קהילה בארה"ב ובקהילות יהודיות וישראליות ברחבי העולם ובפיתוח תחום קהילות צעירים בארץ. שרה היא מנהלת ושותפה להקמה של המדרשה לחינוך יהודי במכללת אורנים, ואחרי רצח יצחק רבין הייתה ממקימי המנהל לחינוך ערכי במשרד החינוך ומונתה למפקחת מחוזית בתחום במחוז צפון של משרד החינוך.

רוני שוב

פסיכולוגית בהתמחות תעסוקתית

רקע מקצועי

רוני היא פסיכולוגית תעסוקתית במקצועה. בשנת 2013 הקימה את מצפן, והיא משמשת מנהלת התכניות וההכשרות של המרכז. המרכז מתמחה בשירותי ייעוץ ופיתוח קריירה לנשים ולנערות חרדיות. בעבר עבדה רוני בתחום התקשורת. בין השאר הייתה עורכת ראשית של מוסף הנשים של מקור ראשון, כתבת מגזין, פובליציסטית ובעלת טורים. כמו כן הקימה וערכה את מוסף הנשים של המגזין החרדי בקהילה.

גיא שמחי

הממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בלשכת יו"ר ההסתדרות

רקע מקצועי

משנת 2014 גיא ממונה על תעסוקת אנשים עם מוגבלות בלשכת יו"ר ההסתדרות. במסגרת תפקידו הוא אחראי על יישום ההסכם הקיבוצי וצו ההרחבה, המחייב כל גוף עסקי המעסיק יותר ממאה עובדים, שלפחות 3% מעובדיו יהיו אנשים עם מוגבלות. קודם לכן היה מנכ"ל המרכז לעיוור בישראל, המשמש ארגון גג לכלל הארגונים המשרתים את ציבור האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל, והגוף השומר על האינטרסים של אוכלוסייה זו. בעבר שימש גיא כיו"ר האגודה לעיוורים הנעזרים בכלבי נחייה.

סלאם שרקייה

סמנכ"ל שיווק בגלובס

רקע מקצועי

סלאם הוא סמנכ"ל שיווק בגלובס. לפני כן כיהן כמנהל שיווק קהלים בחברת קוקה-קולה ישראל והיה אחראי על ניהול הפעילות השיווקית בתחום קהלים בחברה. בשנת 2003 התחיל את פעילותו כיו"ר אגודת סטודנטים במכללת דוד ילין בירושלים, בהמשך כיהן כמזכ"ל ארגון הסטודנטים הארצי וכעבור כשלוש שנים שימש כיועץ השר לשעבר עמי אילון בנושאי צעירים, סטודנטים וקהילות. בשנת 2009 הצטרף סלאם לחברת פרטנר שהייתה הזכיינית למותג Orange וכיהן במגוון תפקידים ניהוליים בחטיבת השיווק והתוכן: מנהל שיווק מוצרים מתקדמים (Mobilebroadband), מנהל שיווק 012 מובייל ומנהל שיווק מגזרים תוך ניהול הפעילות העסקית, השיווקית והפרסומית של החברה בקרב קהלי היעד השונים.

מחזור ח

יעל אגמון

רכזת ביטחון במשרד האוצר

רקע מקצועי

יעל היא רכזת ביטחון במשרד האוצר. לפני כן הייתה רכזת רווחה וביטוח לאומי באגף התקציבים של משרד האוצר. במסגרת תפקידה הקודם הייתה אחראית על תכנון המדיניות ועל תקצוב בתחומי הרווחה, הקליטה והביטוח הלאומי.

משה ארבל

שר הפנים וח"כ מטעם ש"ס

רקע מקצועי

משה הוא שר הפנים וח"כ מטעם ש"ס. לפני כן, הוא שימש כשר הבריאות וקודם לכן כראש המטה של שר הפנים לשעבר אריה דרעי, תפקיד שראה בו שליחות שמטרתה לחולל שינוי חברתי. בנוסף ייצג אותו כחבר בצוות בלשכת ראש הממשלה שדן בסוגיית עבודות הרכבת בשבת. בעבר כיהן כיועץ משפטי לסיעת ש"ס וכיועץ לח"כ יואב בן צור, ובמסגרת תפקידו ניסח את חוק הכשרות, שעקרונותיו שולבו ב"רפורמת הקורנפלקס". בנוסף, משה מכהן כרב קהילה בפתח תקווה ומוסר שיעור בגמרא בקהילתו.

מעוז ביגון

מנהל האגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך

רקע מקצועי

מעוז הוא מנהל האגף לחינוך מבוגרים במשרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה במשרד החינוך. לפני כן היה מנהל מינהל חינוך, נוער וקהילה בעיריית בית שמש והיה אחראי על מערכת החינוך של בית שמש על כל גווניה, הנוער והקהילה, כולל רשת המתנ"סים בעיר. בעבר היה מנכ"ל המועצה האזורית מטה בנימין במשך שש שנים ובמסגרת תפקידו היה אחראי על הפעלת המועצה המונה כ-1,800 עובדים ותקציבה עומד על כמיליארד ₪ בשנה. למעוז רקע בתחום החינוך - הוא היה מורה ומנהל בית ספר במשך שנים רבות וניהל את מחלקת חינוך במועצה האזורית . בעבר, כחבר מליאת המועצה, היה יו"ר ועדת חינוך, חבר הנהלה וחבר בוועדות נוספות.

דוד בר

מנהל אגף ח' בחטיבה לביקורת תחומי כלכלה ותשתיות לאומיות במשרד מבקר המדינה

רקע מקצועי

דוד עובד במשרד מבקר המדינה משנת 2007. במסגרת תפקידו הוא מנהל אגף בחטיבה לביקורת תחומי כלכלה ותשתיות לאומיות. בתפקידו הקודם היה ממונה על צוותים של ביקורת המדינה במשרדי ממשלה, רשויות סטטוטוריות, יחידות סמך כמו רשות המיסים בישראל וחברות ממשלתיות. במקביל, הוא מרצה בתחומי החשבונאות, הביקורת והמיסים וכתב ספר למשתלמים בקורס ייעוץ מס. קודם לכן עבד דוד כעשר שנים ברשות המיסים בישראל ומילא בה מגוון תפקידים.

גל גבאי

עיתונאית עצמאית, במאית, מנחה ומגישה ברדיו ובטלויזיה

רקע מקצועי

גל היא עיתונאית, משמשת כמפקדת קורס העיתונאים בגלי צה"ל, מגישה ועורכת בתחנה ובמאית סרטי תעודה. בעבר הייתה כתבת ומגישה בחדשות ערוץ 2. מאז שנת 2008 היא מגישה את תוכנית האקטואליה "עושים סדר" ויוצרת את סדרת התחקיר התיעודית "ואקום". גל היא כלת פרס סוקולוב "על תחקיריה שחשפו עוולות חברתיות הנוגעות לאוכלוסיות מוחלשות", פרס פרימור לתחקיר טלוויזיה של הרשות השנייה ואות "אומץ". מאז שנת 2015 הייתה גל ראשת מיזם 929 בשיתוף עם הרב בני לאו.

קרדיט: שרון גבאי

סוזן דסוקי

מנהלת אגף בכיר - טיפול באוכלוסיות קצה חוץ ביתי במשרד הרווחה והביטחון החברתי

רקע מקצועי

סוזן היא מנהלת אגף בכיר - טיפול באוכלוסיות קצה חוץ ביתי במשרד הרווחה והביטחון החברתי. לפני כן שימשה כמשפטנית בכירה ביחידה הממשלתית למאבק בגזענות במשרד המשפטים. בתפקידה הקודם היא הייתה יועצת למנהלת הכללית של משרד המשפטים ובמסגרת זו ריכזה צוותים בין-משרדיים כולל הצוות למיגור הגזענות נגד יוצאי אתיופיה, הצוות לצמצום צריכת הזנות והצוות להתמודדות עם תופעת הפוליגמיה. כמו כן הייתה אחראית על הדסק הפלילי והחברתי בלשכת המנכ"לית. קודם לכן הייתה סוזן פרקליטה בפרקליטות מחוז מרכז (פלילי) במשך שש שנים ועבדה במשרד הרווחה כחוקרת ילדים ואנשים עם מוגבלות.

קרדיט: בר שניר

יעל מזוז הרפז

VP Operations, Ukko

רקע מקצועי

יעל היא VP Operations ב- Ukko, סטרטאפ ביוטק המפתח תרופות לאלרגיות למזון, לאחר כשנה בתפקיד Chief of Staff & Business Operations. במסגרת זו יעל מובילה את צוות האופרציה וניהול הפרויקטים בחברה. בעשור הקודם למעברה לתעשיית הביוטק, יעל שימשה במגוון תפקידים בשירות הציבורי. בתפקידה האחרון (2020-2022) היתה סגנית המנכ"ל לכלכלה ויישום במיזם הלאומי ישראל דיגיטלית. במסגרת זו היתה אחראית על קידום האסטרטגיה הדיגיטלית במשרדי המשפטים, הבריאות והכלכלה, ברשות המיסים ובגופים הפיננסים, וכן היתה אחראית על ניהול תקציב המיזם כולו. בין השנים 2020-2018 שימשה כראש מטה מנכ"ל זרוע העבודה, ובמסגרת זו קידמה רפורמות בתחומים כגון מעונות היום, בטיחות בעבודה, הכשרה מקצועית ועוד. במקביל, ריכזה יעל את הוועדה הציבורית לקידום התעסוקה לשנת 2030, אשר קבעה יעדים ורפורמות לעשור הקרוב לטיפול הממשלתי בתחום התעסוקה. בין השנים 2018-2015 יעל שימשה כמנהלת תחום תעסוקה עתירת ידע בזרוע העבודה. במסגרת זו הקימה תפקיד חדש שמטרתו הגדלת היצע ההון האנושי לתעשיית ההיי-טק באמצעות הוצאה לפועל של תוכניות לשילוב נשים, ערבים, חרדים ובני 45+ בתעשייה, קידום מסלולי הכשרה טכנולוגיים חלופיים ועוד. קודם לכן הייתה יועצת בלשכת מנכ”ל משרד האוצר ומתמחה בבית המשפט העליון בלשכת השופטת (דאז) אסתר חיות. יעל היא בוגרת של תכנית "מעוז", של תוכנית המצוינות “צוערים לשירות המדינה”, והיא סרן במיל’ לאחר שירות של חמש שנים ביחידה 8200.

קרדיט: גדעון אגז'ה

שולי וונדם

מנהלת משאבי אנוש בתעשייה האווירית

רקע מקצועי

שולי היא מנהלת משאבי אנוש בתעשייה האווירית. בתפקידה הקודם הייתה סמנכ"לית משאבי אנוש ברשת אפריל. לפני כן היא שימשה כ - HRBP בקונצרן העולמי יוניליוור, כמנהלת רווחה וכמנהלת גיוס לארגון של 2200 עובדים בישראל. היא בעלת ניסיון בהובלה ובהטמעה של תהליכי שינוי ותרבות ארגונית, ביצירת תהליכי Engagement לעובדים ובהובלת תהליכי גיוון והכלה ומנוסה בתהליכי ייעוץ וליווי מנהלים בדרגים שונים.

יאסר חוג’יראת

חבר כנסת במפלגת רע"ם

רקע מקצועי

יאסר הוא חבר כנסת במפלגת רע"ם. בתפקידו הקודם ניהל את המעבדה המרכזית לקורונה של מייהייריטאג'. לפני כן היה ראש מינהלת המחקר ומנהל מכון המחקר במרכז רפואי זיו. בשנים 2018-2016 כיהן בתפקיד מנכ"ל אלפנאר - חברה לתועלת הציבור לקידום התעסוקה בחברה הערבית, הדרוזית והצ’רקסית מאז שנת 2016. זהו מיזם חברתי שקם מתוך החברה הערבית ולמענה במטרה להעצים ולפתח את כוח העבודה, לשלבו בתעשייה ולאפשר לעובדים קריירה ופרנסה מכובדת ובטוחה. הארגון הקים ומפעיל 21 מרכזי ריאן – מרכזי הכוון לתעסוקה הפזורים בכל הארץ. בשנים 2013-2008 כיהן כראש המועצה המקומית ביר אלמכסור, ומאז שנת 2014 הוא חבר דירקטוריון בחברות ממשלתיות. בשנים 2008-1997 הקים וניהל את המעבדה לגנטיקה מולקולרית בבית חולים העמק בעפולה, ובשנים 2015-2014 היה אחראי לתכנון הקמתה של המעבדה לשבבים גנטיים במרכז רפואי כרמל שבחיפה. יאסר הוא בעל ניסיון עשיר בהוראה. הוא החל את דרכו כמורה לכימיה ולביולוגיה בתיכון ביר אלמכסור, וכיום הוא מרצה בכיר מן החוץ בחוג לסיעוד במכללה האקדמית עמק יזרעאל ובבית הספר לסיעוד בבית החולים האנגלי מימסי בנצרת. בעבר היה מרצה בכיר במוסדות אקדמיים נוספים.

סוזן חסן

משנה למנכ"ל ג'וינט תבת

רקע מקצועי

סוזן היא משנה למנכ"ל ג'וינט תבת ולפני כן שימשה כראש תחום אסטרטגיה. בתפקידה הקודם היא הייתה ראש תחום תעסוקת חברה ערבית ותוכניות לקידום עובדים עניים בג'וינט ישראל. במסגרת תפקידה היא הובילה את תחום הפיתוח של תוכניות לעידוד שילובם וקידומם התעסוקתי של נשים וגברים מהחברה הערבית המרוחקים משוק העבודה ועובדים בשכר נמוך בהשוואה לשאר האוכלוסייה. לסוזן ניסיון וידע מקצועי רחב בתחום תעסוקת אוכלוסיות מיוחדות, שנצברו במהלך עבודתה במרכז לחקר תעסוקת אוכלוסיות מיוחדות במכון מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל. בעבודתה שם היא התמקדה בהערכת מגוון רחב של תוכניות וכלי סיוע להשתלבות בתעסוקה, תוכניות מסלול, תשתיות תעסוקה והחלטות ממשלה מקיפות. סוזן הייתה אמונה על מחקרים שליוו תוכניות לחברה הערבית ולנשים מעוטות משאבים, משלב הפיתוח ועד לקבלתן על ידי הממשלה. בנוסף לעבודתה במחקר, היא בעלת ניסיון בייעוץ לגופים חברתיים ועסקיים בתחום הפיתוח וההתאמה של תוכניות תעסוקה לאוכלוסיות מוחלשות. כמו כן הייתה מרצה בתחום שוק העבודה ביחידות לניהול קריירה במוסדות אקדמיים בירושלים ובאזור הדרום.

קרדיט: תמי סגן - כהן (בר-שי)

יואל חשין

יו"ר, מייסד ובעלים של קרן ההשקעות 2B VC

רקע מקצועי

יואל הוא היו"ר והמייסד של קבוצת 2B הכוללת את קרן ההשקעות 2B VC, עמותת 2B Friendly ו-2 B HUB- חלל עבודה משותף לחברי הקבוצה, חברות הפרוטפוליו וגופי השקעה והשפעה החולקים ערכים משותפים. לפני שהקים את 2B היה יואל עוזר הוראה בקורסים משפטיים שונים, ובהם תורת המשפט, משפט חוקתי-ציבורי ודיני תאגידים.

אילאיל שחר ליס

משנה למנכ"ל חטיבת החדשות בתאגיד השידור כאן, וחברה במועצת העיתונות

רקע מקצועי

אילאיל היא משנה למנכ"ל חטיבת החדשות בתאגיד השידור כאן. בעברה עבדה כראש מחלקת החדשות בגלי צה”ל ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על מהדורות החדשות שמשודרות בתחנה, על תוכניות האקטואליה ועל הכתבים – החיילים והאזרחים. עוד היא משמשת כפרשנית מדינית של גלי צה"ל תפקיד שמילאה יותר מעשור, ובמסגרתו התלוותה לעיתים לנסיעות ראש הממשלה לחו"”ל.

יפעת לוי מאייר

סמנכ"לית משאבי אנוש במסלול האקדמי המכללה למינהל

רקע מקצועי

יפעת היא סמנכ"לית משאבי אנוש במסלול האקדמי במכללה למינהל. לפני כן כיהנה כסמנכ"לית משאבי אנוש ברכבת ישראל והייתה אחראית על מדיניות משאבי האנוש בארגון, הכוללת את התכנון והאפיון של המבנה הארגוני, את מדיניות הגיוס, את ניהול מחזור חיי העובד בארגון כולל תנאי ההעסקה, ואת מדיניות ההדרכה והפיתוח של תוכניות הלימודים, והייתה אחראית על הרווחה, על מערכת יחסי העבודה ועל הפעילות עם ארגון העובדים ונציגיו. קודם לכן הייתה במשך תשע שנים מנהלת אגף משאבי האנוש ברכבת וסגנית המנהלת, ובשנים האחרונות מילאה שם תפקידים שונים במשאבי אנוש. בעבר שימשה יפעת כעורכת דין בלשכה המשפטית של הרכבת ובפרקליטות מחוז תל אביב (אזרחי).

אחמד מואסי

מנהל תחום חברה ערבית בקרן אדמונד דה רוטשילד, ניהול פרויקטים

רקע מקצועי

אחמד מנהל תחום חברה ערבית בקרן אדמונד דה רוטשילד ומנהל פרויקטים. הוא התחיל את דרכו בקרן בתפקיד רכז חברה ערבית בתוכנית שגרירי רוטשילד, ומאז הוא מפתח, מקדם ומוביל מטעם הקרן תוכניות חברתיות העוסקות בקידום ההשכלה הגבוהה והיזמות החברתית בקרב צעירים מהפריפריה הגיאוגרפית-חברתית בישראל, בדגש על החברה הערבית. לפני שהשתלב בקרן מילא אחמד מגוון תפקידים בשלושת המגזרים, ואלה העיקריים שבהם: ייעוץ לחברות ישראליות בתחום המסחר עם מדינות ערב ועבודה בתחום התקשורת במסגרת קול ישראל בערבית ועיתון אלסינארה.

אסי מויאל

סמנכ"ל eTeacher Group

רקע מקצועי

אסי הוא סמנכ"ל בחברת eTeacher - חברה גלובלית ללימודי אונליין במגוון תחומים, ובמסגרת תפקידו אחראי על הפעילות העסקית והמקצועית של בתי הספר וכן על הפיתוח העסקי, כולל לקוחות B2B. לפני כן שימש כסמנכ"ל חטיבת הדיגיטל ופיתוח בנס טכנולוגיות וניהל שם את חטיבת פתרונות ההטמעה. קודם לכן מילא אסי תפקידי מפתח בתקשורת ובהייטק, ובהם סמנכ"ל לקוחות עסקיים בהוט ומנהל קבוצת התקשורת והתעשייה במיקרוסופט ישראל, וכן כמה תפקידי ניהול של יחידות מכירה ושירות בהוט ובסלקום. בעברו עבד כמאבטח במוסדות ממלכתיים בחו"ל וכמאבטח מטוסים.

יהודה מורגנשטרן

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון

רקע מקצועי

יהודה הוא מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון. בתפקידו הקודם שימש כמ"מ מנכ"ל החברה הכלכלית לבני ברק, העוסקת בניהול פרויקטים ואדמיניסטרציה מוניציפלית ופועלת לפיתוח ולהשבחה של הנדל"ן בעיר - בדיור, במסחר, במשרדים ובתשתיות. הוא ייסד את חברת תלם, העוסקת באסטרטגיה ובבניית מודלים בני קיימא לקהילה החרדית בתחומי הכלכלה, החינוך והחברה. כמו כן הוא עמית במוסד שמואל נאמן למחקרי מדיניות לאומית בטכניון וכתב, בין היתר, את דוח לימודי אמ"מ (אנגלית, מתמטיקה, מחשבים) ופיתוח מצוינות במערכות החינוך החרדי. יהודה הוא גם מרצה ופעיל חברתי בפיתוח כלכלי של הקהילה החרדית ובשיח בין-מגזרי.

שרון מלמד

מנהלת מינהל השירותים החברתיים בעיריית תל אביב-יפו

רקע מקצועי

שרון היא מנהלת מינהל השירותים החברתיים בעיריית תל-אביב-יפו, האחראי על תחום הרווחה ובריאות הציבור בעיר. במסגרת תפקידה היא מתמודדת עם אתגרים הקשורים לתחום הגיל הרך, הזִקנה ואנשים עם מוגבלויות ופועלת לשילוב עולמות דיגיטליים כדי לתת מענה לאוכלוסיית העיר. לפני כן היא מילאה תפקידים מגוונים במינהל, בדגש על פיתוח שירותים ותשתיות מקצועיות. עבודת התזה שלה מתמקדת בהטמעת שינויים ארגוניים במחלקות רווחה. שרון ריכזה את הטיפול בנפגעות הכת של גואל רצון והייתה חלק מצוות ארצי לקביעת מדיניות הטיפול בנפגעי כיתות.

קרדיט: נועם פיינר

עמיחי סיבוני

הבעלים של As אסטרטגיה - משרד לייעוץ אסטרטגי, קשרי ממשל ופרויקטים

רקע מקצועי

עמיחי הוא הבעלים של As אסטרטגיה - משרד לייעוץ אסטרטגי, קשרי ממשל ופרויקטים. קודם לכן הוא שימש כיועץ לנפתלי בנט בתפקידיו כשר החינוך שר הכלכלה ושר הדתות במסגרת תפקידיו היה אחראי על הובלת תהליכים אסטרטגיים ועל קביעת מדיניות ארוכת טווח במשרד על כל אגפיו כמו הסדרת התקצוב והתמיכה של המדינה ושל משרד החינוך בתנועת כפרי הסטודנטים, ובייזום ובביצוע פרויקטים ברמה הלאומית במנהלי המשרד השונים. עמיחי המתגורר בשכונת עתיקות באשקלון, שבה נולד וגדל, הקים בה מסגרות התנדבויותיות מתוך תחושת אחריות חברתית.

רסול סעדה

מנכ"ל אל בייאדר

רקע מקצועי

רסול הוא מנכ"ל אל בייאדר. בתפקידו הקודם ניהל את מיזם ממלכתיות של מעוז. רסול הוא עורך דין, וסגן יו”ר ועד עורכי הדין הצעירים בלשכת עורכי הדין. בעבר ניהל את מיזם קהילות בטוחות ביוזמת קרן אברהם המתמקד במאבק בפשיעה ובאלימות ובסוגיות השיטור ביישובים הערביים, עמד בראש המדור לקידום סטודנטים ערבים בהתאחדות הסטודנטים, היה חבר בוועדת הוות"ת להנגשת ההשכלה הגבוהה לחברה הערבית, שימש כרכז קשרי ממשל מטעם עמותת סיכוי והיה עמית בתוכנית דרך של קרן ברל כצנלסון. בשנת 2017 נבחר על ידי העיתון ידיעות אחרונות לאחד מחמישים המשפיעים בתחום החברתי.

וסאם סעדי

מנהל מיזם ליווי רשויות בחברה הערבית במכון ברנקו וייס

רקע מקצועי

וסאם התחיל את דרכו כמורה לפסיכולוגיה בחטיבה העליונה, התמחה בעבודה עם נוער בסיכון, בנה ויישם תוכניות לצמצום פערים לימודיים ולהכנה לבחינות בגרות. בשנים האחרונות, במסגרת תפקידו כמנהל תחום חברה ערבית במכון ברנקו וייס, הוא מנחה פדגוגי לבתי ספר, יועץ פדגוגי למערכות חינוכיות עירוניות ויוזם תוכניות לשיפור מערכת החינוך בחברה הערבית.

אסתר פיק

סמנכ"לית כספים בקבוצת 2B

רקע מקצועי

אסתר היא סמנכ"לית כספים בקבוצת 2B. לפני כן ניהלה את אגף תכנון ובקרה, המופקד על ניהול הרשות המקומית בעיריית בני ברק. התפקיד כלל בניית תוכנית אסטרטגית, הובלת תוכניות עבודה מקושרות תקציב, פיתוח ארגוני וניהול הון אנושי, ביצוע רפורמות באגפי הרשות, ניהול מערך השירות ברשות והקמת פרויקטים חדשניים במגוון תחומים. אסתר מנהלת גם את אגף ההכנסות, האחראי להכנסות בהיקף של כחצי מיליארד שקלים. קודם לכן ניהלה את לשכת מ”מ ראש הרשות, ובמסגרת זאת הייתה אחראית לניהול הלשכה לפניות ציבור ולקידום הרפורמה באגף הנדסה. בעבר עבדה כרכזת מפעלים ורכש בתנועת הנוער היכלי עונג והייתה מופקדת על מערך האירועים בתנועה בהיבטים פדגוגיים ולוגיסטיים. אסתר היא דירקטורית בחברה הכלכלית לבני ברק ובתאגיד המים של בני ברק.

גבי צ׳רטוק

מנכ״ל The Builders

רקע מקצועי

גבי הוא מנכ"ל The Builders. יזם ומנהל בעל חיבור עמוק לעולם הטכנולוגי והחברתי. הוא הקים את The Bridge - ארגון המשמש גשר בין סטארטאפים לבין חברות ענק ברחבי העולם כמו קוקה-קולה, מרצדס, טרנר, NBA, Cartoon Network, CNN, ומשתמש במתודולוגיה ייחודית שפותחה על ידי הארגון כדי לייצר ביניהם מערכות יחסים מסחריות ולתת לשני הצדדים כלים להמשך הדרך. גבי היה מנהל פעילות החדשנות בישראל של קוקה-קולה העולמית. בתפקידו הקודם שימש מנכ"ל של סטארט-אפ בתחום המים, ובמסגרת לימודי המשפטים שלו הקים ארגון חברתי המכשיר יזמים בתחום המשפטי.

משה צדרבוים

יועץ לאסטרטגיה ופיתוח עסקי

רקע מקצועי

מושי הוא יועץ לאסטרטגיה ופיתוח עסקי. בתפקידו הקודם שימש כמנהל אגף עתודות ותכנון אסטרטגי במשרד הפנים. במסגרת תפקיד זה עסק בטיוב ההון האנושי בשלטון המקומי ובפיתוח עתודות ניהוליות לרשויות המקומיות. קודם לכן שימש כמנכ"ל המועצה המקומית בית אל. בעבר היה מנהל של פרויקטי תשתית לאומיים המבוצעים בשיטת ה-BOT מטעם החשב הכללי במשרד האוצר, ויועץ למנכ"ל משרד הפנים. בשירותו הצבאי היה מושי קצין בחיל השריון וכיום הוא משרת כקצין אג"מ גדוד במילואים.

ציפי רוטלוי

סמנכ"לית העיתון יתד נאמן

רקע מקצועי

ציפי היא סמנכ"לית יתד נאמן - העיתון החרדי הנפוץ ביותר. במסגרת תפקידה היא אחראית על השיווק, הפרסום, המכירות ועל ניהול העובדים מלווה את ניהול העיתון על אגפיו השונים ותורמת לפיתוחו המרשים – משנת 2006 הוא מופץ ביותר מ-140,000 עותקים מדי שבוע. מאז שהחלה את עבודתה בעיתון בשנת 1986 היא מילאה בו תפקידים שונים: מנהלת שיווק, סמנכ"לית שיווק, אחראית משאבי אנוש ועוד.

יובל רויטמן

ראש אשכול רגולציה במחלקה למשפט כלכלי במשרד המשפטים

רקע מקצועי

יובל הוא ראש אשכול רגולציה במחלקה למשפט כלכלי במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים. בתפקידו הקודם שימש כפרקליט בכיר וכראש צוות פרקליטים במחלקת הבג"צים שבפרקליטות המדינה, וייצג רשויות מדינה בעתירות חוקתיות ומינהליות לבית המשפט הגבוה לצדק. בעבר הוא כיהן כיועץ המשפטי בפועל לרשות החברות הממשלתיות, כעו"ד במשרד GKH וכיועץ המשפטי למנהל הגיוס והבקו"ם באגף כוח האדם בצה"ל במסגרת הפרקליטות הצבאית. יובל מרצה במסגרות אקדמיות בנושאים מגוונים ובהם משפט חוקתי ומינהלי, רגולציה שלטונית ודיני אנרגיה.

מחזור ט

קרדיט: עמרי מירון

אהרון אטיאס

מנכ"ל עיריית לוד

רקע מקצועי

אהרון הוא מנכ"ל עיריית לוד החל משנת 2013. במסגרת תפקידו הוא אחראי על תפקודה הכללי של העירייה, מתן שירות לתושבים ויישום חזונם של ראש העיר והמועצה. קודם לכן הקים את הגרעין התורני בלוד והיה מנהלו במשך עשר שנים. בהמשך, הקים את המכינה הקדם-צבאית מעוז ואת גרעין רמת אשכול והיה מנהל הארגון.

קרדיט: יח"צ קו משווה

סאמי אסעד

מנכ"ל עמותת קו משווה

רקע מקצועי

סאמי הוא מנכ"ל עמותת קו משווה, שבה הוא עובד מאז 2014, ודירקטור בפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה. במסגרת תפקידו בקו משווה הוא מנהל תוכניות להעצמת האקדמאים הערבים ולהעלאת מודעות בנושאי גיוון והכללה בקרב מעסיקים מובילים במשק. קודם לכן הוא יזם, הקים וניהל במשך ארבע שנים את חברת משאבי האנוש וההשמה אופק - הון אנושי בחלק ניכר מהקריירה שלו הוא מילא תפקידי ניהול בחברות מובילות במשק כגון סלקום ואינטל. סאמי הוא מרצה מבוקש בקרב מעסיקים רבים במשק בנושא מאפיינים תרבותיים-תעסוקתיים בחברה הערבית והתאמת תהליכי גיוס וקליטה התומכים ביעדי ההגוונה בארגונים.

קרדיט: עמרי מירון

יעקב גדנקן

מנהל חדר עסקאות מורחב, חטיבת שווקים פיננסים בבנק דיסקונט

רקע מקצועי

יעקב הוא מנהל חדר העסקאות של בנק דיסקונט. תפקיד זה הוא עבורו סגירת מעגל, שכן את הקריירה המקצועית שלו החל בשנת 2001 כסוחר באותו חדר עסקאות ממש. יעקב הוא מומחה בניהול סיכונים פיננסיים, גידור ומסחר במטבעות, ובנגזרי ריבית ומטבע. בעבר ייעץ לתאגידים ולגופים מוסדיים ופיננסיים מגוונים. בשנים האחרונות מילא תפקידים אחדים בבנק, ובהם מנהל יחידת הננ"ה (ניהול נכסים והתחייבויות) ומנהל יחידת ההון של קבוצת דיסקונט. במשך שלוש שנים היה מנהל הכספים והתפעול של חברה שעוסקת במחזור סחר ובייצוא של פסולות מתכת אל-ברזלית.

לאה וובר

סמנכ"לית כספים בעיתון יתד נאמן

רקע מקצועי

לאה היא סמנכ"לית הכספים ב"יתד נאמן" - העיתון המוביל במגזר החרדי ושותפה בכירה לתכנון ולאסטרטגיה כלכלית בעיתון. תפקידה כולל ניהול, פיקוח ובקרה על הפן החשבונאי, הכלכלי והמשפטי בחברה, דיווחים להנהלה ולדירקטוריון, פיתוח ארגוני וניהול ההון האנושי. עם כניסתה לתפקיד הובילה הטמעה של הליכי חיסכון והתייעלות שמינפו וקידמו את אופן ניהול העיתון ואת רווחיותו. בד בבד, כרואת חשבון עצמאית, לאה נותנת שירותי ניהול כספים, ייעוץ כלכלי ובקרה לרשת המרכולים נתיב החסד, המונה כ-33 סניפים, ולרשת הכוללים יששכר באוהליך, המונה כ-1,800 אברכים. קודם לכן, במשך יותר מ-13 שנים, היא התמחתה ובהמשך עבדה במשרד רואי חשבון בתחומי חשבונאות, שכר, ביקורת, ראיית חשבון וייעוץ עסקי, בבניית תוכניות עסקיות ובגיבוש תוכניות הבראה לחברות, לעצמאים, למלכ"רים ולרשויות מקומיות. בתחילת דרכה המקצועית הייתה לאה חשבת שכר במחלקת הסיעוד בעמותת עזר מציון.

קרדיט: עמרי מירון

בליינש זבדיה

מנהלת אגף אפריקה הדרומית במשרד החוץ

רקע מקצועי

בליינש היא בוגרת קורס הצוערים של משרד החוץ. עם התפקידים שמילאה בשליחות בחו''ל נמנים המשלחת לאו''ם בניו יורק, קונסולית הסברה בשיקגו, וסגנית קונסול כללי ביוסטון טקסס. בשליחותה האחרונה הייתה שגרירת ישראל באתיופיה, ברואנדה ובבורונדי. בישראל עבדה בליינש באגף מש''ב (המחלקה לשיתוף פעולה בינלאומי) בחטיבת תפוצות, אגף הסברה, ובתפקידה הנוכחי באגף אפריקה היא אחראית לנושאים בילטרליים. בנוסף, היא מרצה בפורמים שונים בארץ ובחו''ל, ובהם "עולים ביחד", קרן היסוד ואוניברסיטאות שונות.

קרדיט: יוסי זמיר

עבדאללה זועבי

מנהל מרקט אקסס של חברת gilead בישראל לטכנולוגיות ה-CAR T

רקע מקצועי

עבדאללה הוא מנהל מרקט אקסס של חברת gilead בישראל לטכנולוגיות ה-CAR T - הטיפול המתקדם לחולים אונקולוגיים באמצעות הנדוס גנטי מחדש של תאי T. מאוקטובר 2018 ועד אוגוסט 2020 שימש כמנהל התחום של תכנון כוח אדם של מקצועות הבריאות בישראל במשרד הבריאות. במסגרת זו היה אחראי על כתיבת כל תוכניות ההתערבות של המשרד בנושא איתור פערים בין היצע וביקוש בקרב מקצועות הבריאות בישראל והכנת תוכנית פעולה וחלופות לפתרון. לפני כן שימש ככלכלן באגף פיקוח על קופות החולים ושב"ן במשרד הבריאות, כחבר ועדת משנה לסל הבריאות הממלכתי וכחבר בצוות שהקים את אתר כל הבריאות. כמו כן במהלך חמש שנים הוא שימש ככלכלן מלווה לוועדת סל הבריאות הממלכתי. עבדאללה הוא בוגר אוניברסיטת בר אילן בחשבונאות וכלכלה, רואה חשבון בהכשרתו, והתמחה במשרד רו"ח טלי לאודון בבית שערים. כמו כן הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים ושיווק בהצטיינות מהמרכז האקדמי רופין ובעל תואר שני במדיניות ציבורית וממשל במסלול מצטיינים מהאוניברסיטה העברית. בעבר היה פעיל בתנועת המחאה החברתית בישראל ואחד ממקימי תנועת המאהלים בעפולה ובקריית שמונה ונואם מרכזי בעצרות בערים.

מרב חורב

מנהלת יחידת טרנספורמציה מוצרים ציבוריים במערך הדיגיטל הלאומי

רקע מקצועי

מרב היא מנהלת יחידת טרנספורמציה מוצרים ציבוריים במערך הדיגיטל הלאומי. לפני כן כיהנה כסגנית ראש מטה השכלה ויישום במיזם הלאומי ישראל דיגיטלית בשנים 2022-2017. במסגרת תפקידה היא קידמה טרנספורמציה דיגיטלית בתחומי חינוך והשכלה, למידה דיגיטלית, רווחה, תעסוקה וצמצום פער דיגיטלי, הובילה את התוכנית הלאומית לצמצום פער דיגיטלי, יישמה פרויקטים של טרנספורמציה דיגיטלית בחינוך, תעסוקה ורווחה, והובילה את המיזם הלאומי ללמידה דיגיטלית קמפוס IL. עם הקמת מערך הדיגיטל הלאומי והטמעת ישראל דיגיטלית לתוכו הורחבו תחומי האחריות שלה, וכיום היא גם מנהלת את הטרנספורמציה הדיגיטלית בתחומי הבריאות, המשפט והפיננסיים. בתפקידיה הקודמים הייתה מרב ראש תחום ממשל בג'וינט אלכא, פיתחה וניהלה את תוכניות ההכשרה למנהיגות הציבורית הבכירה בשירות המדינה, כיהנה כמנכ"לית עמותת מדרשת הדרום והובילה פרויקטים חברתיים מורכבים.

קרדיט: דוברות משרד האוצר

איתי טמקין

סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר

רקע מקצועי

איתי הוא סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר.

קרדיט: עמרי מירון

יעקב טריפטו

מנכ"ל חברת העובדים

רקע מקצועי

עו"ד יעקב טריפטו הוא מנכ"ל חברת העובדים השיתופית הכללית בא"י בע"מ שהיא הזרוע הכלכלית של הסתדרות העובדים הכללית. במסגרת תפקידו הוא עוסק בניהול החברה ואחזקותיה כוללות בעיקר חברות כמו רשת הדיור המוגן "משען", הוצאת הספרים "עם עובד", חברת מרכזי התרבות והספורט (המת"ס), רשת החינוך "עמל" ועוד. חברת העובדים אף מנהלת את כלל המבנים והקרקעות של ההסתדרות ברחבי הארץ. כמו כן, החברה אחראית למינוי הדירקטורים בכל התאגידים שבשליטתה, בתיאום עם הנהגת ההסתדרות. עד ליוני 2019 שימש עו"ד יעקב טריפטו כמנכ"ל הסתדרות העובדים הכללית.

קרדיט: עמרי מירון

רועי כהן

ראש מטה חברת קזואר טכנולוגיות מתקדמות

רקע מקצועי

רועי הוא ראש מטה חברת קזואר טכנולוגיות מתקדמות. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל המכון החרדי למחקרי מדיניות. לפני כן היה יועץ מנכ"ל משרד ראש הממשלה ובמסגרת תפקידו ליווה והוביל תהליכים בין-משרדיים בתחומים הכלכליים (מאקרו) והחברתיים. קודם לכן הוא שימש כמנהל תחום בכיר פרויקטים לאומיים ובמסגרת תפקידו סייע בניהול פעילויות ופרויקטים בעלי תועלת לאומית, בגיבוש מדיניות ובהובלת תהליכים וצוותי עבודה ממשלתיים. לפני שירותו במגזר הציבורי היה רועי הסמנכ"ל (מנהל החטיבה הפסיכומטרית) והמורה הבכיר בחברת היי-קיו. את שירותו הצבאי הוא סיים בדרגת סרן בתפקיד מפקד בית הספר לרפואה ימית.

קרדיט: עמרי מירון

שי לינדנר

סמנכ"ל כספים בקבוצת שפיר

רקע מקצועי

שי הוא סמנכ"ל כספים בקבוצת שפיר. בתפקידו הקודם היה מנהל זכיינות תחבורה בחברת שפיר הנדסה ומנכ"ל של כביש 6, כביש 16 ורכבת קלה ירושלים. לפני כן היה יועץ כלכלי לשר הכלכלה והתעשייה, ובמסגרת תפקידו עסק בין השאר בעידוד השקעות, בחדשנות ובעסקים קטנים ובינוניים. בעבר מילא מגוון תפקידים בחברת פז נפט במשך שבע שנים.

קרדיט: עמרי מירון

צ’יקו (ז’ק) מנשה

סמנכ״ל Start-Up Nation Central ומנכ׳׳ל אסיף - מרכז לתרבות אוכל בישראל

רקע מקצועי

צ'יקו הוא סמנכ"ל תפעולי ב-Start-Up Nation Central - עמותה המקדמת את תעשיית ההייטק בישראל. לפני כן היה עיתונאי, תחילה ברשת ב' ככתב לענייני משטרה ובהמשך ככתב חדשות בחברת החדשות של ערוץ 2 וככתב מדיני בחדשות 10. בשנת 2015 מונה למנהל רשת ב', ולאחר סגירת רשות השידור מונה למשנה למנכ''ל החדשות בתאגיד השידור כאן ברדיו, בטלוויזיה ובדיגיטל.

איציק מרמלשטיין

מנכ"ל אשטרום אנרגיה מתחדשת וזכיינות

רקע מקצועי

איציק הוא מנכ"ל פעילות האנרגיה המתחדשת של אשטרום. הוא עובד במשרד האוצר מאז שנת 2012 במגוון תפקידים. היה יו"ר ועדות המכרזים הבין-משרדיות להתפלה ולאנרגיה סולרית, שמוציאות לפועל פרויקטי תשתית רחבי היקף בשיתופי פעולה בין המגזר הציבורי לפרטי. בנוסף, היה אחראי לפעילות האגף במשקי המים, החשמל, הגז והדלק, בין היתר מול חברות ממשלתיות ופרטיות, בהובלת הסדרי מימון, נכסים ועוד. בטרם עבד במשרד האוצר היה שליח מטעם הסוכנות היהודית באוסטרליה ובאנגליה והדריך טיולים ברחבי הארץ.

קרדיט: עמרי מירון

שלי סבן

מנכ״לית החברה לניהול קופת הפנסיה של הסוכנות היהודית לא״י בע״מ

רקע מקצועי

שלי היא מנכ״לית החברה לניהול קופת הפנסיה של הסוכנות היהודית לא״י בע״מ, וזאת אחרי שלוש שנים בתפקיד סמנכ״לית הכספים בחברה. לפני כן היא ניהלה את מחלקת ביטוח החיים ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ובמסגרת תפקידה היא פיקחה על חברות הביטוח ועל הגופים הפנסיוניים בכל הנוגע לזכויות מבוטחים ולכספיהם. בין היתר, הובילה חקיקה ורגולציה בתחום החיסכון הפנסיוני לחיזוק מעמד המבוטחים והחוסכים.

קרדיט: יעקב נחומי

אלי סלומון

ראש תחום חברה חרדית בג'וינת תבת

רקע מקצועי

אלי הוא ראש תחום חברה חרדית בג'וינת תבת. לפני כן שימש כרמ"ט מנכ"ל בעיריית בני ברק. קודם לכן כיהן בתפקיד סמנכ"ל טק בריבוע הפועלת להגברת ייצוג אוכלוסיות בעלות נוכחות חסרה בעולם ההייטק ומפעילה את תוכנית קמא-טק לקידום חרדים בהייטק. במסגרת תפקידו הוביל בין היתר שת"פ לצד גופים הפועלים לשילוב ערבים ויצאי אתיופיה בתעשיית ההייטק מול הממשלה. את דרכו המקצועית החל בהקמת סוכנות דיגיטל, הראשונה במגזר החרדי, שסיפקה שירותים למגוון לקוחות מהגדולים במשק. בנוסף, קידם במהלך השנים באופן התנדבותי פרויקטים העוסקים בשיח בין-מגזרי בחברה היהודית בישראל ובמיתון השיח התקשורתי בסיקור המגזר החרדי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

סלימאן עמור

מנכ"ל אג'יק מכון הנגב

רקע מקצועי

סלימאן הוא מנכ"ל הארגון אג'יק לשינוי חברתי - המרכז הערבי יהודי להעצמה, לשוויון ולשיתוף. מאז שהחל לעבוד בו בשנת 2006 הוא מילא שורה של תפקידים, האחרון שבהם - סמנכ"ל הארגון ומנהל הפרויקטים. במסגרת תפקידו הוא אחראי על תקציב הארגון, על תוכניתו האסטרטגית, על ניהול כל הפרויקטים שלו בתוך ישראל ועל הרחבת הפעילות לצפון הארץ ולמרכזה. הוא יזם והקים את ארגון הנוער של אג'יק ומשמש גם כמנכ"ל שלו. הארגון, שחברים בו אלפי חניכים ומאות מדריכים, הוכר על ידי משרד החינוך ומקבל ממנו תקציב חלקי. קודם לכן עבד סלימאן במגוון תפקידים במשרד החינוך - כמורה, כמחנך וכרכז מקצוע.

קרדיט: CanNegev

עידו פרומר

מנהל הפיתוח הכלכלי טכנולוגי בירוחם

רקע מקצועי

עידו הוא מנהל הפיתוח הכלכלי טכנולוגי בירוחם. עד סוף 2021 ניהל את אגף החינוך של העיר. בשנת 2013 הוא פרש מחיל האוויר בדרגת סגן אלוף לאחר 25 שנות שירות, שבהן ביצע את רוב התפקידים בתחום כלי הטיס הבלתי מאוישים (כטב"מ) ופיקד על בית הספר להכשרת מפעילי כטב"מ. עידו הוא מורה למתמטיקה, ועד שנת 2019 ניהל את המרכז האזורי לחינוך מדעי טכנולוגי בירוחם. הוא מעביר הרצאות בפורומים שונים בתחום של חינוך טכנולוגי בפריפריה, התמודדות עם הקיטוב החברתי ומוסר בלחימה.

קרדיט: עמרי מירון

שמעון קורלנסקי

מייסד שותף ומנהל כספים בחברת כרמיסופט

רקע מקצועי

שמעון הוא מייסד שותף ומנהל חברת כרמיסופט – בית תוכנה עבור מתכנתות ומתכנתים מהקהילה החרדית בצפון הארץ, ומשמש גם כמנהל הכספים של החברה בעבר הוא יזם וניהל את התוכנית שישי משפחתי – פרויקט ייחודי להעצמת התא המשפחתי ולחיזוק הזהות היהודית, שבו השתתפו אלפי משפחות ישראליות בארץ וברחבי העולם במגוון קורסים, סדנאות וסמינרים. בנוסף, הוא ראש כולל בן איש ח"י בכרמיאל, שם הוא מלמד שיעורים בתלמוד, בהלכה ובמחשבת ישראל, ופעיל בפורומים בארץ ובחו"ל הפועלים לשילוב הקהילה החרדית במקצועות ההייטק. שמעון משרת כסרן במיל' ביק"פ 157 בפיקוד הצפון.

איציק קרומבי

מנהל מרכזי תעסוקה וחדשנות לחרדים, מיגו, ומחבר הספר "כשהחרדים יהיו רוב"

רקע מקצועי

איציק הקים סטארט-אפ ומכר אותו, פתח אקסלרטור (חממה טכנולוגית) ליזמים מהמגזר החרדי - אף שהוא עצמו נחשף לאינטרנט ולעולם המחשוב רק לקראת גיל עשרים, ומשמש כמנכ"ל ביזמקס – מרכז יזמות וחדשנות שמטרתו לסייע לגברים חרדים להשתלב בשוק העבודה, בדגש על תעשיית ההייטק.

קרדיט: עמרי מירון

עתר רזי-אורן

מנכ"לית קרן ביחד - קרן משפחת סטלה ויואל קרסו

רקע מקצועי

עתר היא מנהלת קרן ביחד לקידום הכשרה מקצועית והשכלה טכנולוגית כאמצעי לניעות חברתית-כלכלית לצעירים ולחיזוק המשק. הקרן יוזמת תוכניות ושיתופי פעולה בין-מגזריים כאמצעי לשינוי משמעותי בתחום. קודם לכן היא ניהלה במשך חמש שנים את מרכז הפילנתרופיה בשיתופים, הייתה במשך ארבע שנים מנכ"לית קרן קהילתית טירת כרמל, וניהלה במשך ארבע שנים את הפורום להסכמה אזרחית. את שירותה הצבאי החלה עתר כמורה חיילת בבאר שבע וסיימה כסגנית מפקדת יחידת מורות חיילות ארצית.

יהודה שוחט

עורך ראשי של המגזין ליברל, מרצה בקריה האקדמית אונו, דוקטורנט לסוציולוגיה וכותב ספרים

רקע מקצועי

יהודה הוא העורך הראשי של המגזין ליברל, מרצה בקריה האקדמית אונו, מוביל פרויקטים לשילוב מיעוטים בתקשורת ומנהל חברת תוכן, כתיבת צללים, ייעוץ וסטוריטלינג. לפני כן עבד בקבוצת ידיעות אחרונות כעורך, כרכז כתבים, ככותב מגזין, כסגן עורך מגזין יומי, כמנהל מחלקת תחקירים ועוד.

קרדיט: עמרי מירון

מוריה שלום

מנכ"ל, לשכת הפרסום הממשלתית

רקע מקצועי

עוסקת בתחום התקשורת בעיקר בתפקידי ניהול בפלטפורמות המדיה השונות.

מחזור י

ווידאד אלטוחי

שותפה באשכול הפיננסי BDO Israel, Finance Cluster

רקע מקצועי

ווידאד שותפה במשרד רואי החשבון BDO ועומדת בראש יחידה המעניקה שירותי ייעוץ וניהול סיכונים לגופים פיננסים מהגדולים בארץ. היא התחילה את דרכה בפרימה לפני יותר מעשור והתקדמה לתפקידי ניהול שונים כאשר פעלה למיצוב היחידה לייעוץ באשכול ביקורת. במסגרת פעילות היחידה נדרשת התעדכנות שוטפת בסביבה העסקית והרגולטורית, דינמיות בשירותים המוצעים וחדשנות. צוות העובדים ביחידה מגיע מדיסציפלינות שונות כגון כלכלה, הנדסת תעשייה וניהול וחשבונאות. עם לקוחות היחידה נמנים הבנקים הגדולים בארץ, חברות כרטיסי אשראי, חברת ביטוח ובית השקעות.

אסף אשר

סמנכ"ל תשתיות ותקציבים במשרד התחבורה

רקע מקצועי

אסף הוא סמנכ"ל תשתיות ותקציבים במשרד התחבורה. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הקמת תשתיות התחבורה במדינת ישראל בהיקף של עשרות מיליארדי שקלים בפרויקטים גדולים כגון: רכבות כבדות, מטרו, רכבות קלות במטרופולינים ופיתוח פרויקטי כבישים ותח"צ באזורים עירוניים ובין עירוניים. טרם תפקיד זה עבד אסף במשרד האוצר כרכז מערכת הביטחון וכרפרנט משרדים מנהליים.

נעה בן-שבת

היועצת המשפטית של ועדת העבודה והרווחה ושל ועדת הבריאות של הכנסת

רקע מקצועי

נעה היא היועצת המשפטית של ועדת העבודה והרווחה וועדת הבריאות בכנסת. במסגרת תפקידה היא מייעצת לחברי הכנסת ולוועדות בדיוניהן בנושאים של חקיקה ראשית וחקיקת משנה בתחומים של דיני העבודה, התעסוקה, בריאות הציבור וזכויות החולה, ביטוח בריאות ממלכתי, מקצועות בריאות, אסדרת שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות, ביטוח לאומי, גמלאות, רווחה, שיקום וזכויות אנשים עם מוגבלות.

הילה ברקן

סמנכ"לית קשרי חוץ במכללה האקדמית כנרת

רקע מקצועי

הילה היא סמנכ"לית קשרי החוץ של המכללה האקדמית כנרת ומנכ"לית החברה הכלכלית של המכללה. במסגרת תפקידה היא אחראית על ממשק עם מרכז כנרת ליזמות וחדשנות בתחום ה- AGRO-TECH, גיוס משאבים, קשרים בינלאומיים, יחסי ציבור ודוברות. ניהול המחלקה כולל בניית תקציב, מעקב ובקרה על ביצועו, ריכוז החלטות הנהלת המוסד האקדמי ותרגומן לתוכנית עבודה אופרטיבית, ניהול ספקים בתחום ההשמה ויחסי הציבור ופיתוח צוות העובדים במחלקה. בעבר שימשה כמנהלת תוכנית לקליטת בני נוער יוצאי אתיופיה במסגרת הג'וינט ישראל.

אילון גולדשטיין

מנהל אגף סטודנטים ואוכלוסיות, מה"ט, משרד העבודה

רקע מקצועי

אילון הוא סגן ראש מינהלת ההכשרות המקצועיות במשרד האוצר. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הפרויקטים של המינהלת, הממוקדים ביצירת הכשרות בדגש על פריון גבוה. לפני כן, הוא עסק כשש שנים בשוק העבודה ובהון האנושי במגוון היבטים - בהיבט הרגולציה של שוק העבודה ופיתוח ההון האנושי כאשר שימש כראש המטה של הממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה, בהיבט של אסטרטגיית ההון האנושי של שירות המדינה והתאמות לעולם העבודה העתידי בנציבות שירות המדינה, וכן בפיתוח הכשרות מקצועיות לאור משבר התעסוקה בתקופת הקורונה ואחריה.

יגאל גורביץ

סמנכ"ל מנהלת תקומה

רקע מקצועי

יגאל הינו סמנכ"ל אסטרטגיה ושותפויות של מנהל תקומה במשרד ראש הממשלה. לפני כן שימש כסמנכ"ל חברת השקעות האימפקט SFI, המתמחה בפיתוח וביצוע פרויקטים מבוססי תוצאות, מדידה ו-Data בשדה החברתי- כלכלי. יגאל בעל 15 שנות ניסיון במגוון רחב של תפקידי מפתח בשירות הציבורי, עם ממשק גבוה למגזר העסקי, החברתי והפיננסי והתמחות בייזום, פיתוח וניהול פרויקטים אסטרטגיים מורכבים ומרובי שחקנים ובהובלת ארגונים גדולים לצמיחה ומצוינות. שימש כסמנכ"ל בכיר של רשות ההשקעות במשרד הכלכלה וניהל את מסלולי התעסוקה שמתמרצים עסקים לייצר מקומות עבודה איכותיים במשק. לפני כן עמד בראש אגף שיתוף פעולה תעשייתי/ Invest In Israel ושימש כראש מטה מנכ"ל משרד הכלכלה. את דרכו המקצועית החל במשרד הביטחון- באגף התקציבים/ היועץ הכלכלי לרמטכ"ל ואצל היועץ המשפטי למערכת הביטחון.  זוכה אות ההוקרה ליחידות מצטיינות בהתייעלות וצמצום הבירוקרטיה, ברשימת 40 הצעירים המבטיחים לשנת 2020.

גליה גרנות

סמנכ"לית קרן משפחת רודרמן בישראל

רקע מקצועי

גליה היא סמנכ"לית קרן משפחת רודמן בישראל, ומתוקף תפקידה אחראית על פעילותה בישראל, הכוללת בין השאר את ניהול מענקי הקרן, פיתוח פרקטיקות הקרן בתחום פילנתרופיה אסטרטגית בישראל, קידום מדיניות וניהול ממשקים עם גופים ממשלתיים וציבוריים, והובלת תהליכי הפיתוח וההקמה של תנועת לינק 20. יש לה ניסיון עשיר בהקמה, בניהול ובליווי של תוכניות התערבות חברתיות בעמותות ובפילנתרופיה, והיא מתמחה בייזום מודלים ומענים אפקטיביים לקידום אוכלוסיות מודרות באמצעות השכלה ותעסוקה. במהלך שנותיה המקצועיות עבדה בארגוני המגזר השלישי וצברה ניסיון רב בעשייה פילנתרופית אסטרטגית ומעורבת. גליה החלה את דרכה בקרן משפחת רודמן כמנהלת תוכניות בתחום מיצוי השכלה גבוהה בקרן אדמונד דה רוטשילד, שם הקימה את פורום הדיקנים והייתה שותפה בהקמת תוכניות ומיזמים רבים.

כנרת דהן גרנית

ראש תחום בכיר כלכלה, ברשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה

רקע מקצועי

כנרת היא ראש תחום בכיר כלכלה ברשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה. לפני כן כיהנה בתפקידים שונים בזרוע העבודה בעולמות קביעת המדיניות והובלת שינוי - החל מתכלול תחום היערכות המשק לשוק העבודה המשתנה ועד ניהול מטה הממונה על התעסוקה. במסגרת תפקידה הובילה את יצירת מאגר הנתונים הממשלתי בנושא עבודה והנגשתו לאזרח במטרה ליצור שוק עבודה יעיל ומשוכלל יותר, הובילה את הקמת מועצת הכישורים היישומית שמטרתה לשפר את רמת הכישורים במשק, והייתה שותפה בהקמת מינהלת המעסיקים המקשרת בין צורכי המעסיקים למענה הממשלתי. כמו כן הובילה כנרת את צוות ההיערכות למשבר וליוותה כיועצת את מטה הממונה בעת משבר הקורונה ומול אתגר ההכשרות המקצועיות.

שימי גשייד

מנכ"ל רחשי לב וארגון חברים

רקע מקצועי

מאז 2006 שימי הוא מנכ"ל ארגון רחשי לב - מרכז תמיכה ארצי לילדים חולי סרטן, הפועל מבית החולים שיבא ומטפל במאות ילדים חולי סרטן מדי שנה. במקביל, הוא מנהל את ארגון חברים המתפעל את מערך השירות האזרחי לצעירי המגזר החרדי עבור מדינת ישראל ובמסגרתו גייס מעל 7,000 חרדים למגוון מסלולי שירות והקים עבורם מערך קורסים על מנת לשלבם בחברה הישראלית.

קרדיט: אורן דאי

שלום דניאל

יזם, מייסד ומנכ"ל Mush Foods ומייסד ויו"ר INNOBIZ

רקע מקצועי

שלום הוא יזם, מייסד ומנכ"ל Mush Foods. לפני כן היה סמנכ"ל וחבר הנהלה בקבוצת טמבור - חברת מוצרי הבנייה הגדולה והמובילה בישראל ובמסגרת תפקידו הוביל את האסטרטגיה העסקית של הקבוצה, החדשנות והטרנספורמציה הדיגיטלית וקידם שיתופי פעולה אסטרטגיים מול חברות טכנולוגיה וסטארט-אפים. קודם לכן הוא היה מנהל השיווק של מותגי המזון הגלובליים ביוניליוור ישראל. בשירותו הצבאי שלום היה לוחם ומפקד בצנחנים ובמהלך המילואים עבר ליחידה האסטרטגית של דובר צה"ל.

גנט דסה

מנכ"לית עולים ביחד

רקע מקצועי

גנט היא מנכ"לית עולים ביחד. היא בעלת ניסיון רב בזירה החברתית בכלל ובתחום החינוך בפרט, החל מתפקיד קצינת חינוך בצה"ל, דרך תפקידי הדרכה וריכוז בפנימייה בכפר הנוער עיינות ועד לניהול פנימייה במשך ארבע שנים.

רועי דרור

מנהל אגף אסטרטגיה בבנק דיסקונט

רקע מקצועי

רועי הוא מנהל אגף אסטרטגיה בבנק דיסקונט. לפני כן הוא הקים את מערך האסטרטגיה, התכנון והיישום בממשלת ישראל והיה אחראי במשרד ראש הממשלה על קביעת תוכניות העבודה של הממשלה, על מעקב אחר החלטותיה, על קידום רפורמות ועל שיתוף הציבור בקבלת ההחלטות של הממשלה.

שרה הלר

מנהלת מיזם תעסוקה במעוז

רקע מקצועי

שרה מנהלת את מיזם תעסוקה במעוז. בתפקידה הקודם ליוותה תהליכי הובלת שינוי של חברי רשת במעוז. ב15 השנים האחרונות שרה הובילה תהליכים הקשורים לתעסוקת חרדים ברגישות קהילתית גבוהה, ושימשה גורם מקשר בין תכניות ממשלתיות ופרטיות לרבנים מהציבור הליטאי והחסידי. היא מנהלת מקצועית של מכון יעד מבית קרן קמח, והייתה שותפה בהובלת תכניות רבות לקידום תעסוקה. בין השאר פיתחה את פרופסיית היעוץ התעסוקתי בלמעלה מ-30 סמינרים חרדיים, סייעה לפתיחת מסלולי הכשרה מקצועית שאינם הוראה, בנתה פורומים לנשות מקצוע חרדיות, פיתחה סדנאות לבירור דילמות של נשים חרדיות בעולם העבודה, וניהלה את תכנית "שבילים" להכנה וליווי של סטודנטיות חרדיות בלימודים אקדמיים. לשרה תואר שלישי מאוניברסיטת בן גוריון בתכנית לניהול וישוב סכסוכים. היא פסיכותרפיסטית, ובשעות הערב מעניקה טיפול פסיכותרפי לנערות חרדיות במצוקה במסגרת קליניקה פרטית.

יוסף ויצמן

משנה לראש לשכת עורכי הדין בישראל

רקע מקצועי

יוסף הוא משנה לראש לשכת עורכי הדין בישראל. לצד זאת הוא הבעלים של משרד עורכי דין גדול בתחום האזרחי, המלווה חברות ומעניק ייעוץ משפטי שוטף, בדגש על חדלות פירעון. כמו כן הוא מרצה בסגל של הקריה האקדמית אונו, חבר הנהלה ודירקטוריון מד"א, ראש הוועדה ההומניטרית לסיעוד ברשות ההגירה והאוכלוסין, חבר ועדה למינוי רשמי הוצל"פ במשרד המשפטים ודירקטור בעיריית תל אביב ובעמותת עצמי. יוסף הוציא לאור שני ספרים בעולם המשפט - ספר מקצועי בתחום ההוצאה לפועל, וכן ספר על עולם המשפט.

ליבי זיק

מנהלת חטיבה לשירותי התפתחות ושיקום, עמותת עזר מציון

רקע מקצועי

ליבי החלה את חייה המקצועיים בתחום הוראת חינוך מיוחד. בהמשך התקדמה והפכה למרפאת בעיסוק עם התמחות בתחום האוטיזם (בארץ ובאוקריינה), התפתחה מהר לתחום ניהול, בתחילה כניהול סקטור ריפוי בעיסוק בעמותות שונות ואח"כ בניהול מקצועי ב"עזר מציון". ליבי עבדה בארגון "עזר מציון" במגוון תפקידים בלתי פורמליים ובאופן פורמלי כמנהלת אגף של מסגרות לילדים עם צרכים מיוחדים. כיום ליבי בתפקיד ראש חטיבה לשירותי התפתחות ושיקום, החטיבה נותנת רצף שירותים ומענים מטרום לידה ועד בגרות לאנשים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם. החטיבה כוללת מכירת שירותים רחבה בפריסה ארצית יחד עם מעטפת וולנטרית. החטיבה מכילה מעל 600 עובדים, וליבי מנהלת תקציב שנתי של מעל 80 מליו שח. במהלך כל השנים במקביל נתנה הרצאות במגוון תחומים בסמינרים ללימודי המשך במגזר החרדי.

דלית זמיר

יועצת משפטית במשרד האנרגיה והתשתיות

רקע מקצועי

דלית היא יועצת משפטית במשרד האנרגיה והתשתיות. לפני כן כיהנה כיועצת המשפטית של רשות החברות הממשלתיות. במסגרת תפקידה הקודם הייתה אחראית, יחד עם הלשכה המשפטית שבניהולה, על מתן הייעוץ המשפטי לכלל יחידות הרשות. קודם לכן עבדה כראש אשכול במחלקת ייעוץ וחקיקה (משפט כלכלי) במשרד המשפטים, ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על הייעוץ ועל החקיקה בנושאים שונים מתחום המשפט הכלכלי, וביניהם חדלות פירעון, דיני מיסים ורגולציה של שוק ההון.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אורית חלמיש

מנהלת פיתוח ארגוני ולמידה גלובלית בסודה סטרים

רקע מקצועי

אורית היא מנהלת פיתוח ארגוני ולמידה גלובלית בסודהסטרים. בתפקידה הקודם הייתה מנהלת פיתוח ארגוני ומטה משאבי אנוש בשטראוס ישראל משנת 2018. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על הובלת תהליכים ארגוניים חוצים כגון: פיתוח מנהיגות, ניהול הטאלנט הארגוני, גיוון והכלה, תקשורת פנים ואסטרטגיית ההקשבה לעובדים, ועוד. אורית מאמינה שמערכת היחסים בין העובד לארגון צריכה להיות בראש ובראשונה מבוססת אמון כתנאי לצמיחה אישית, עסקית וחברתית. לפני התפקיד הנוכחי היא מילאה כמה תפקידים במערך משאבי האנוש של שטראוס ישראל. בעבר, עבדה אורית כעשר שנים בחברת ההשכלה הפרטית קידום לך תצטיין, שם החלה כמדריכת פסיכומטרי ועבדה במגוון תפקידים עד לניהול חטיבת המוצר וההדרכה.

נעימה חנאווי-כראם

סגנית ראשת הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים

רקע מקצועי

נעימה היא סגנית מנהלת הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים מאז שנת 2022. בשנים 2008-2022 נעימה שימשה כפרקליטה בפרקליטות המדינה, תחילה במחלקה הפלילית בפרקליטות מחוז הצפון ולאחר מכן כפרקליטה במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. במסגרת תפקידה הופיעה בבית המשפט העליון וטיפלה בשורה ארוכה של תיקים פליליים מורכבים, זאת לצד עבודתה בפרקליטות המדינה כרפרנטית המרכזת את הטיפול בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית. כמו כן, ניהלה והנחתה במשך חמש שנים את הקליניקה המשפטית למשפט פלילי של המחלקה הפלילית באוניברסיטת בר-אילן. בשנת 2020 שימשה כיועצת למנהלת הכללית של משרד המשפטים ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על התחום הפלילי והחברתי בלשכת המנכ"לית לצד ריכוז עבודת המנכ"לית בתפקידה כיו"ר מועצת רואי החשבון ויו"ר מועצת שמאי המקרקעין. החל משנת 2018 נעימה משמשת כדיינת בבית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז ירושלים.

אלי כהן

מנכ"ל המכללה האקדמית תל חי

רקע מקצועי

אלי הוא מנכ"ל המכללה האקדמית תל חי. קודם לכן שימש כמנכ"ל עיריית קריית שמונה במשך קדנציה אחת עם ראש העיר הקודם ולפני כן היה ראש מינהל החינוך במועצה האזורית גלבוע. בשנת 2005 פרש מצה"ל בדרגת אלוף משנה אחרי למעלה מעשרים שנות שירות כשעיקר תפקידיו היו פיקודיים ביחידות חיל התותחנים (מקצין זוטר ועד למפקד אגד).

קרדיט: ענבל מרמרי

מרים שטילמן לבזובסקי

Partner at Tal Ventures

רקע מקצועי

מרים היא שותפה בקרן הון סיכון Tal Ventures, המשקיעה בסטרטאפים בתחומים מגוונים. לפני כן, היא הייתה משנה למנכ"ל אלגוטק - חברת תוכנה בתחום ההדמיה הרפואית, שאותה הצמיחה מסטארט-אפ קטן למובילה עולמית בתחום שנרכשה על ידי פיליפס העולמית. מרים היא "ילדת "PC שלימדה את עצמה לתכנת כבר בגיל 10. היא דירקטורית ב-IATI - איגוד חברות הטכנולוגיה בישראל, ופעילה ביוזמות בנושאי חינוך STEM, ובהן אליפות הסייבר הישראלית, סודקות את תקרת הזכוכית ועוד.

רועי לבנון

מנהל תחום בכיר חדשנות, מחקר והייטק במינהל תעסוקת אוכלוסיות במשרד העבודה

רקע מקצועי

רועי הוא מנהל תחום בכיר חדשנות, מחקר ותעסוקה בתעשיית ההייטק במינהל תעסוקת אוכלוסיות במשרד העבודה. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הטיפול במחסור בכוח אדם מיומן מצד זרוע העבודה, בדגש על שילוב אוכלוסיות הנמצאות בתת-ייצוג בתעשייה כמו נשים, ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה ועוד. בציר החדשנות הוא אחראי בין היתר על מענקי חדשנות בתעסוקה ובציר המחקר הוא אחראי על היבטי ה-Data ושימושיה. קודם לכן רועי כיהן כמנהל תחום אסטרטגיה במשרד לשוויון חברתי, ובמסגרת זו היה אחראי על גיבוש האסטרטגיה בתחום הצעירים והאזרחים הוותיקים ועל ניהול תחום שיתוף הציבור במשרד. בעבר היה מורה ואיש חינוך, ניהל את מחלקת התכנים בעמותת מחשבה טובה, לימד במגוון מסגרות ותוכניות בחינוך פורמלי ובלתי פורמלי ופיתח והקים יוזמות ופרויקטים חינוכיים.

דפנה לוצקי

מנכ״לית, נוער ישראל

רקע מקצועי

סגנית עורכת גלובס. עיתונאית ועורכת בעיתונות הכלכלית מזה 22 שנה. עבדה ככתבת בהארץ וכעורכת בדמרקר, שם שימשה בין היתר כעורכת מוסף שישי וכעורכת פרויקטים מיוחדים בעיתון ובאתר. ערכה את תכנית הטלוויזיה הכלכלית "על המשמר" בהנחיית לינוי בר גפן בתאגיד השידור ומשמשת כסגנית עורכת גלובס ואחראית תחום המגזין והדיגיטל בעיתון.

אסף ליברמן

מגיש בטלוויזיה וברדיו כאן בתאגיד השידור הישראלי

רקע מקצועי

אסף הוא עיתונאי, מגיש תוכנית הרדיו קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', המשדרת מדי בוקר לכ-500 אלף מאזינים, עוסקת באקטואליה היומיומית בישראל ובעולם ומארחת את קובעי המדיניות בארץ: פוליטיקאים, כלכלנים, גורמי ביטחון ועוד. במקביל, הוא מגיש בכאן 11 בטלוויזיה את תוכנית התחקירים זמן אמת ואת התוכנית הפוליטית השבועית "הכל פוליטי". בעבר מילא תפקידים עיתונאיים וניהוליים בגלי צה"ל, ביניהם מגיש יומן הבוקר של התחנה וסגן ראש מחלקת החדשות. כיום אסף גם מרצה לעיתונאות באוניברסיטת אריאל ומשדר מוזיקה בתחנת הרדיו כאן 88.

שלומית לנדס

ראש חטיבת החקירות במשטרת ישראל

רקע מקצועי

שלומית היא אחראית על תחום החקירות ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית במשטרת ישראל. במסגרת תפקידה היא אחראית על מפלגי חקירות בתחומי המקרקעין, התשתיות, המשאבים הלאומיים, תאונות עבודה, עבירות כלכליות, שחיתות ציבורית ועוד ומפקדת על כ-150 חוקרים. קודם לכן שימשה כסגנית ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) העוסקת בחקירת שחיתות ציבורית בדרגים הגבוהים במדינה. במהלך שנות שירותה במשטרה שימשה שלומית בתפקידי מטה שונים והייתה שותפה בגיבוש מדיניות חקירות ומודיעין ובקידום תהליכים וחקיקה שנועדו לשפר את עבודת המשטרה למען הציבור.

סמיר מחאמיד

ראש עיריית אום אל פחם

רקע מקצועי

סמיר הוא ראש עיריית אום אל פחם, עיר המונה כ-57 אלף תושבים. במסגרת תפקידו הוא מנהל את ענייני העיר, ומתאים את המדיניות הממשלתית לצרכים המקומיים ואחראי על ביצוע שוטף ותקין של מטלות העירייה, על מתן שירותים חיוניים לתושבי העיר ועל יצירת שיפור תמידי באיכות החיים של התושבים. בעברו סמיר שימש כמורה, כמחנך, כסגן מנהל בית ספר, כמנהל בית ספר, כמרצה באקדמיה וכמלווה מנהלים.

איציק סבטו

מנהל אסטרטגיה, חדשנות ודיגיטל במוסד לביטוח לאומי

רקע מקצועי

איציק הוא מנהל אסטרטגיה, חדשנות ודיגיטל בביטוח הלאומי. קודם לכן הוביל את קרנות הביטוח הלאומי להשקעות חברתיות לאוכלוסיות בסיכון בהיקף כספי של חצי מיליארד ₪ כל שנה. כמו כן הקים את מערך ניהול הסיכונים וכיהן כמנהל הסיכונים הראשי של הביטוח הלאומי וכיועץ בכיר למנכ"ל בנושאי תכנון מדיניות ורגולציה. איציק שותף לרפורמות משמעותיות בעולם הרווחה והביטחון הסוציאלי.

מיקי סגל

מנכ"ל אונווגו Mission critical conversational AI

רקע מקצועי

מיקי הוא מנכ"ל אונווגו Mission critical conversational AI. לפני כן, היה מנכ"ל חברת רבטק - בית תוכנה שיצר מודל חדשני בחברה החרדית: אברכים המשלבים לימודי תורה עם עבודה ופיתוח של קריירה כמפתחי תוכנה. בנוסף, הוא ממקימי רשת Openvalley ליזמים ולסטרטאפים בצפון הארץ. קודם לכן שימש מיקי בתפקידים ניהוליים בחברת אמדוקס בארץ ובחו"ל, ובין היתר ניהל את סניף החברה בנצרת והיה שותף להקמתו.

שלומי עוזיאל

מנכ"ל Quai.MD

רקע מקצועי

שלומי הוא מנכ"ל - Quai.MD סטארט-אפ בתחום הרפואה הדיגיטלית ובמקביל עוסק בקידום גיוון תעסוקתי בתעשיית ההייטק. הוא בעל יותר מעשרים שנות ניסיון בפיתוח ובניהול מערכות תוכנה מורכבות למהנדסי חומרה, מתוכן שלוש שנים כמנהל קבוצת פיתוח בבוסטון. בעבר היה VP R&D בחברת קיידנס ומנהל מרכז הפיתוח של קיידנס בישראל.

קרדיט: רמי זרנגר

חליל עיד

Head of Drupa2024 Global HP Industrial Print. & Mindscale CEO

רקע מקצועי

לחליל יש ניסיון מוכח של מעל 12 שנה בניהול הנדסה, מוצר, תפעול, ייצור ו פרוגרמות מולטידיסציפלינריות והוא שימש בתפקידים שונים בחברת HP Indigo, ביניהם ניהול מחלקת הנדסה, ניהול מפעלים וניהול פרוגרמות של מעל 200 מיליון ₪. בהמשך, התקדם לתפקיד מנהל חטיבות הייצור בישראל שבהן מעל 300 עובדים ושותפות עם 150 עובדים בסינגפור. לחליל יש יכולת להוביל שינויים, לבנות צוותים, לפתח הון אנושי ולבנות אסטרטגיה חוצת ארגון ולהוביל אותה בזכות מנהיגותו וכישורי הניהול הגבוהים שלו.

נירה צימלס

מנכ"לית בעצמי

רקע מקצועי

מאז שנת 2019 נירה היא מנכ"לית בעצמי - ארגון הפועל לצמצם פערים חברתיים וכלכליים באמצעות תעסוקה, בקרב אוכלוסיות מעוטות הזדמנות ומודרות משוק העבודה. בנוסף משמשת כיו"ר משותף של פורום תעסוקת צעירים. פורום המונה כ 66 ארגוני חברה אזרחית. קודם לכן היא שימשה כסמנכ"לית לקוחות וכמשנה למנכ"ל שירות התעסוקה ובמסגרת תפקידה הובילה את הטרנספורמציה הדיגיטלית של השירות ואת תוכנית הדגל "מעגלי תעסוקה", שבאמצעותה הצליח השירות לצמצם ב-48% את התלות של מקבלי קצבת הבטחת הכנסה. נירה עוסקת מעל 30 שנה בתחום התעסוקה וניהול בכיר במגזר הפרטי, הציבורי והחברתי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אלגרה קילשטיין

נשיאת חטיבת טכנולוגיות המידע Chief Information Officer, אמדוקס

רקע מקצועי

אלגרה היא סמנכ"לית טכנולוגיות מידע באמדוקס - חברה בינלאומית שמפתחת פתרונות לספקי התקשורת הגדולים בעולם. במסגרת תפקידה היא אחראית על כל טכנולוגיות המידע, התשתיות ואבטחת המידע של החברה.

סיון קלינגבייל

עורכת TheMarker

רקע מקצועי

סיון היא עורכת TheMarker. היא עיתונאית משנת 2002 ועבדה בין השאר ככתבת הקמעונאות והשיווק של עיתון הארץ – כלכלה, כמגישת תוכנית התחקירים "עושות חשבון"״ ותוכנית השחר – שתיהן בערוץ 10 וכאחת ממקימי עיתון TheMarker.

יונתן רגב

סמנכ"ל מנהל סיכונים ראשי בישראכרט

רקע מקצועי

יונתן משמש בישראכרט כסמנכ"ל האחראי על מניעת הונאות בכרטיסי אשראי, על קידום תחומי הפעילות של החברה מול הרגולטורים השונים ועל דוברות החברה. לפני כן שימש כעוזר מנכ"ל ישראכרט והוביל נושאים רוחביים בחברה, ובהם התמודדות החברה עם היפרדות מבעלות בנק הפועלים והפיכתה לחברה ציבורית. בעבר עבד יונתן כעשר שנים באגף התקציבים במשרד האוצר ושימש בין היתר כסגן הממונה על התקציבים האחראי על התחומים הכלכליים. במסגרת זו היה שותף לתכנון, קידום וניהול רפורמות מבניות במשק ובהן קידום רגולציה וחקיקה לקידום תחרותיות ויוקר המחיה (חיבור מפעלים לגז טבעי, תחום המזון, רפורמה בתקינה), קידום עסקים קטנים (הקרן לעסקים קטנים, קרנות הון צמיחה), קידום תשתיות תקשורת מתקדמות (דור רביעי בסלולר, מיזם הסיבים האופטיים), גיבוש תוכניות לתמיכה ממשלתית בחדשנות וגיוון יעדי הייצוא (רשות החדשנות, תוכניות הודו-סין).

מאיר רובין

מנכ"ל פורום קהלת

רקע מקצועי

מאיר הוא מנכ"ל מייסד של פורום קהלת - מכון מחקר ומעשה השוכן בירושלים ומקדם את מעמדה של ישראל כמדינת הלאום היהודי, את המשילות ואת חירות הפרט. מאז הקמתו השפיע הפורום על המדיניות הלאומית באופן עמוק ומשמעותי וכיום הוא מכון המחקר המוביל בישראל בתחומי עיסוקו. בפורום כ-140 חוקרים ותקציבו הוא כ-35 מיליון ₪ בשנה. בנוסף, מאיר הוא מנכ"ל מייסד של עמותת ההזנק דיקטה העוסקת בלמידת מכונה ובלשנות, מעסיקה שלושים עובדים ובעלת תקציב של 7 מיליון ₪ בשנה. דיקטה פיתחה מנוע ניקוד חדשני לעברית, מנוע חיפוש עוצמתי לטקסטים עבריים ושלל כלים נוספים המיועדים לאקדמיה ולציבור הרחב ללא תשלום. בעבר היה יועץ החקיקה של סיעת הליכוד בכנסת, מדריך בתנועת אחריי! ומדריך בפנימייה לנוער בסיכון.

נתי רום

מייסד ארגון לב העולם, רום משרד עורכי דין, עמותת אור עמי וחברת סמריה

רקע מקצועי

עו"ד נתי רום, פעיל זכויות אדם, עוסק בהסברה, פעיל ומרצה בעולם על ציונות ועל החיים בהתיישבות ביהודה ושומרון, מייסד חברת לב העולם הפועלת לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון, בעוטף עזה, בגליל, בגולן ומגורשי גוש קטיף על ידי תמיכה בעסקיהם. כמו כן הוא מקים עמותת אור עמי העוסקת בתמיכה בהתיישבות החלוצית בישראל.

קרדיט: ענבל מרמרי

טל אלכסנדרוביץ – שגב

מנכ"לית ובעלים של בן חורין אלכסנדרוביץ' אסטרטגיה ותקשורת

רקע מקצועי

טל היא מנכ"לית בן חורין אלכסנדרוביץ' - חברה לייעוץ תקשורת, דיגיטל, ניהול משברים ואסטרטגיה, מהגדולות בישראל, יועצת תקשורת מנוסה במגזר העסקי, הממשלתי והציבורי, ומרצה. טל שירתה ביחידת דובר צה"ל ונבחרה לאחת מ-50 הנשים המשפיעות של ישראל מטעם פורבס.

ליאת שוחט

ראשת עיריית אור יהודה

רקע מקצועי

ליאת היא ראשת העיר אור יהודה. במסגרת תפקידה היא פועלת לקידום מערכת החינוך בעיר באמצעות רפורמות שמשפיעות באופן ישיר על מדדי החינוך של תלמידי העיר. כמו כן, היא הובילה לחתימת הסכם גג היסטורי שבמסגרתו יוקמו שתי שכונות חדשות שיאפשרו לצעירי העיר להישאר באור יהודה, לשדרוג מבני הציבור והחינוך בשכונות הוותיקות ולהקמת פארק תעסוקה ענק. במקביל, ליאת מקדמת פרויקטים להתחדשות עירונית ופעילויות ספורט ותרבות לכל הגילאים ולכל המגזרים.

שוש שמואלי

סגנית מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה במשרד המשפטים

רקע מקצועי

שוש היא סגנית מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה במשרד המשפטים מראשית שנת 2018. מנהלת ומנחה מקצועית צוות פרקליטים, נוטלת חלק בניהול המחלקה ובגיוס כח אדם למחלקה, ובעבר ריכזה את הדרכת הפרקליטים והמתמחים במחלקה. שוש ייצגה ומייצגת את המדינה בבג"ץ בתחום המשפט החוקתי והמינהלי במגוון רחב של הליכים בנושאים חברתיים וכלכליים המוגשים נגד חוקים או החלטות הממשלה ומשרדי הממשלה השונים בהיבטים השונים של העשייה הממשלתית. לא אחת נסובים ההליכים סביב המתחים המוכרים בישראל (דת ומדינה, פריפריה מול מרכז, נשים-גברים, מזרחים-אשכנזים ועוד ועוד). בעבר עבדה גם בפרקליטות מחוז ירושלים, בלשכה המשפטית של הכנסת ובבית המשפט העליון

מירי שמואלי

סמנכ"לית בכירה תכנון, תקצוב וארגון במשרד לביטחון לאומי

רקע מקצועי

מירי היא סמנכ"לית בכירה תכנון, תקצוב וארגון במשרד לביטחון לאומי. בתפקידה הקודם הייתה מנהלת אגף בכיר תיאום מערכתי במשרד לביטחון הפנים. במסגרת תפקידה זה הייתה אחראית על תכלול תקציבי המשרד וגופיו (משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר וכבאות והצלה), גיבוש תכניות העבודה בהתאם לדגשי מדיניות השר וריכוז הפעילות המשרדית בתחומי מדיניות הרגולציה. בנוסף מובילה מירי תכניות לקידום דיגיטציה וחדשנות, מהלכים לשיפור הביטחון האישי והאמון של האוכלוסיה הכללית ואוכלוסיות יעד במשרד לביטחון הפנים וגופיו. בעברה ניהלה מירי את אגף מדיניות במשרד הכלכלה והתעשייה וכן את תחום התכנון. כמו כן, כיהנה במספר תפקידים כלכליים בסקטור הפרטי.

דורון דוד תורג’מן

מפקד מחוז ירושלים במשטרה

רקע מקצועי

דורון הוא מפקד מחוז ירושלים בדרגת ניצב החל משנת 2021. משנת 2018 ועד פברואר 2021 שימש כבדרגת תת ניצב כמפקד על מרחב קדם במחוז ירושלים, שגזרת אחריותו היא על הצד המזרחי של ירושלים. לאורך שירותו הצבאי ובמשטרת ישראל הוא פעל ופועל בתחום הביטחוני והמבצעי ויש לו ניסיון רב בבילוש ומודיעין, מבצעים וסיור בהיבט הפיקודי, אירועי סדר ציבורי, פשיעה חמורה ופעילות חבלנית עוינת. לפני תפקידו הנוכחי הוא היה בין השאר מפקד מודיעין בילוש מרחבי, ראש ענף מבצעים בירושלים, מפקד משטרת לוד, מפקד משטרת נתניה ומפקד מרחב דוד.לצד פעילותו המבצעית הוביל דורון פעילות קהילתית משמעותית מול אוכלוסייה מורכבת בדגש מול נוער.

מחזור יא

חולוד אבו זראקי (מסאלחה)

מנכ"לית עמותת אעלאם

רקע מקצועי

חולוד מסאלחה, עיתונאית מכפר דבוריה, עוסקת בתחום העיתונות מעל שני עשורים. היא התחילה את הקריירה שלה כחוקרת בתחום התקשורת לאחר שסיימה את לימודיה באוניברסיטה העברית בתקשורת ומדעי המדינה – שם חקרה את אופן סיקור הערבים בתקשורת הישראלית בשפה העברית ואופן סיקור הנשים יחד עם פרופ' אמל גמאל. בהמשך עבדה כעורכת באתר בוקרא ומשנת 2009 היא מנהלת ועורכת ראשית של האתר. משנת 2017 היא מנהלת את מרכז אעלאם - המרכז הערבי לחירויות המדיה והמחקר. במרכז היא מנהלת צוות של 10 פקידים ו-16 פרויקטים הכוללים: סרטים דוקומנטריים, ליווי נשים המתמודדות לבחירות ופוליטיקה, הכשרת עיתונאים צעירים בשיתוף עם אתר Ynet, חינוך לצריכה תקשורתית ביקורתית בבתי הספר, ניטור התקשורת הישראלית והכנת דוחות ומחקרים בעניין. מסאלחה חברת מזכירות בארגון העיתונאים בישראל, חברת מזכירות בארגון IFEX העולמי, וחברת מזכירות בארגון Ifj.

שירה אוחנה

מנכ"לית המועצה המקומית חורה

רקע מקצועי

שירה היא מנכ"לית המועצה המקומית חורה. בתפקידה הקודם הייתה סמנכ"לית האסטרטגיה והפיתוח הארגוני בארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד, שהייתה בין מייסדיו בשנת 2016 וניהלה בו את תוכנית המנהיגות קו הזינוק. במסגרת תפקידה הקודם עסקה בצמצום פערים ובחיזוק חוסנה של החברה הישראלית באמצעות הכשרת צעירים, בעיקר מהפריפריה הגיאו-חברתית, להובלת שינוי מתוך עמדות השפעה בחברה ובכלכלה.

קרדיט: אלירן אביטל

עדי אלטשולר

מנכ"לית ומייסדת אינקלו - בתי הספר והגנים המכילים

רקע מקצועי

עדי אלטשולר היא אשת חינוך מנהיגה ויזמת חברתית. מייסדת תנועת "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער הראשונה והיחידה בישראל לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. מייסדת מיזם "זיכרון בסלון" התכנסות אלטרנטיבית בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה. כיום, מייסדת ומנכ"לית "אינקלו - בתי ספר וגנים מכילים", בתי ספר בהם לומדים יחד ללא נפרדות תלמידים עם ובלי צרכים מיוחדים ודרך חינוך אישי הרואה את הכוחות והצרכים של כל הילדים והילדות ופדגוגיה חדשנית הופכים את המגוון מנטל לנכס. עדי נבחרה על ידי מגזין Time היוקרתי לאחת מששת מנהיגי הדור הבא בעולם, וכן נבחרה לנאום באו"ם על יזמות חברתית ככלי לצמיחה במדינות מתפתחות. בשנת 2020 נבחרה להדליק משואה במסגרת טקס המשואות לשנת ה72 של מדינה ישראל.

קרדיט: הלנה ברוס

עותמאן אלשייך

מנכ"ל חברת סיראג' טכנולוגיות

רקע מקצועי

עותמאן הוא מנכ"ל חברת סיראג' טכנולוגיות. במסגרת תפקידו הוא מוביל את החברה אשר מפתחת מוצרים ובפתרונות בעולמות "האינטרנט של הדברים" ושואפת בחזון החברתי שלה לשלב מתכנתים מהחברה הבדואית בתעשיית ההייטק. קודם לכן הוא עבד בצוות הפיננסי של חברת פרוקטר אנד גאמבל (P&G) ובהמשך התמחה במחלקה המסחרית של משרד עורכי הדין גולדפרב-זליגמן ושימש כיועץ בכיר במחלקת הייעוץ האסטרטגי, מיזוגים ורכישות של משרד רואי החשבון סומך-חייקין KPMG. עותמאן הוא אחד משלושים הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 30 של מגזין פורבס וכיום הוא גם מרצה באוניברסיטת בן-גוריון.

רויטל אסייג

סמנכ"לית תפעול ראשית בעמותת תפוח Applesedds

רקע מקצועי

רויטל היא סמנכ"לית תפעול ראשית בעמותת תפוח Applesedds. היא פעילה כבר שני עשורים בתחום התעסוקה וההכשרות במגזר העסקי והחברתי ובשנים האחרונות מתמחה בפיתוח ובהטמעת מודלים ותהליכים להכשרה ולתעסוקה בדגש על חיבור ויצירת ממשק בין המגזר העסקי למשרדי הממשלה.

עלי בינג

סגן הממונה על התקציבים לענייני ביטחון באגף התקציבים במשרד האוצר

רקע מקצועי

עלי הוא סגן הממונה על התקציבים לענייני ביטחון באגף התקציבים במשרד האוצר. בתפקידו הקודם היה רכז רווחה וביטוח לאומי באגף תקציבים במשרד האוצר משנת 2020. במסגרת תפקידו הקודם היה אחראי מטעם משרד האוצר על תקצוב משרדי הרווחה, הקליטה, השוויון החברתי והביטוח הלאומי בהיקף של עשרות מיליארדי ₪ והוביל תהליכי חקיקה ושינויים מבניים בתחומים אלה. בנוסף, הוא משמש כדירקטור בחברת נמלי ישראל וכחבר במועצת הביטוח הלאומי. לפני כן עלי היה רכז ביטחון והוביל את עבודת אגף התקציבים מול צה"ל ומשרד הביטחון בנושאי התקציב השונים בהיקף של עשרות מיליארדי ₪ .

ספיר בלוזר

יועצת למנהלי.ות משרדי ממשלה וארגונים בתכנון ויישום רפורמות

רקע מקצועי

ספיר היא יועצת למנהלי.ות משרדי ממשלה וארגונים בתכנון ויישום רפורמות. בתפקידה הקודמת הייתה יועצת מנכ"ל משרד הכלכלה. כבר מגיל 15 היא מקדמת השתתפות אזרחית בהשפעה על מדיניות. ב-2013 הייתה שותפה לייסוד תנועת ישראל 2050 אשר פותרת בעיות מבניות בכלכלה על-ידי השתתפות אזרחית. ב-2018 הקימה את אגף המדיניות החברתית-כלכלית בהתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, ולאחר שנה מונתה לתפקיד מנכ"לית הארגון. במסגרת זו הקימה מטה, הובילה את מעבר ההתאחדות מתל אביב לירושלים, הייתה שותפה להקמת תוכניות התנדבות ומלגות שבהן פעלו 25 אלף סטודנטים בשנת הקורונה והגדילה את היקף הפעילות של הארגון ב-50 מיליון ₪ מדי שנה. כיום ספיר פועלת כעצמאית בתכנון וביישום מהלכי שינוי לאומיים ובינלאומיים עם משרדי ממשלה ועם ארגונים.

גיל בר-טל

יושב ראש הסתדרות המעו"ף (ההסתדרות הגדולה בתוך ההסתדרות הכללית), מנכ"ל קרן השתלמות של עובדי הרשויות המקומיות

רקע מקצועי

גיל הוא יו"ר הסתדרות המעו"ף המאגדת בתוכה כ-370 אלף עובדים שכירים בישראל מסקטורים ודיסציפלינות מגוונות. כמו כן הוא מכהן כמנכ"ל קרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות, יו"ר מועדון "שלך" ומועדון "שלך לגמלאי", יו"ר הוועד המנהל של המכללה למינהל ויו"ר העמותות לקידום חברתי-מקצועי מבית הסתדרות המעו"ף, אשר מקיימת מפעל מפואר בעל מסורת רבת שנים לקידום השכלה, השתלמויות, העצמת עובדים ורווחתם. גיל מומחה ביחסי עבודה, דיני עבודה, ניסוח הסכמי עבודה, פנסיה והבראה, לרבות השפעה על חוקים ועל תקנות הנוגעים לזכויות עובדים בישראל. הוא אחראי על ניהול 12 חטיבות בתחומי פעילות ומגזרים שונים של המשק.

ליעד ברזילי

סמנכ"לית אסטרטגיה, רגולציה ותקשורת שיווקית ב-Max

רקע מקצועי

ליעד היא סמנכ"לית אסטרטגיה, רגולציה ותקשורת שיווקית ב-Max. היא הצטרפה כחברת הנהלה לMax- (לשעבר לאומי קארד) לפני כשלוש שנים וחצי לקראת הפרדת החברה מבנק לאומי במסגרת רפורמת שטרום לצמצום הריכוזיות ולקידום התחרות בבנקאות. במסגרת תפקידה היא אחראית על האסטרטגיה העסקית ועל ניהול השיח עם גורמי ממשל ותקשורת כחלק ממיצובה של החברה כגוף פיננסי חוץ בנקאי מוביל במפת הבנקאות המשתנה. קודם לכן שימשה ליעד כמנהלת פיתוח עסקי של שידורי קשת.

אלי ברינר

סמנכ"ל תפעול באושר עד

רקע מקצועי

אלי משמש כסמנכ"ל תפעול ברשת הקמעונאות אושר עד. במסגרת תפקידו, הוא מטפל בין השאר במיתוג, פרסום ,שיווק וקידום החברה על כלל הרבדים. הוא חי ונושם קמעונאות בארץ ובעולם מאז 1999.

עומר גולדשמידט

מייסד ומנכ"ל Evermile

רקע מקצועי

עומר הוא מייסד ומנכ"ל Evermile. בתפקידו הקודם היה סגן נשיא לאסטרטגיה ופיתוח עסקי בחברת אופטיבס - הפועלת במעל ל-500 ערים כולל לונדון, לוס אנג'לס, סינגפור וסאו-פאולו ומאז הקמתה גייסה 160 מיליון דולר מקרנות הון סיכון מובילות לרבות Bessemer, Insight ו– Pitango ומעסיקה כ-300 עובדים ברחבי העולם. במסגרת תפקידו הקודם הוביל את הפעילות העסקית הגלובלית של החברה וסייע לארגונים ממשלתיים, עירוניים ופרטיים לשפר את איכות התחבורה הציבורית שהם מפעילים, את נגישותה ואת יעילותה. לפני שהצטרף לאופטיבס, עומר מילא תפקידים בכירים בחברות הייטק מובילות כגון Windward ו- CMS Medical.

ישראל גולדשמידט

בעלים ומנכ"ל, פיילויאל

רקע מקצועי

יזם, איש עסקים ומחלק את זמנו בין עסקים, פילנטרופיה ופעילות ציבורית שקטה.

הילה גלוזמן-כהן

סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות

רקע מקצועי

הילה היא סגנית בכירה ברשות החברות הממשלתיות ומנהלת חטיבת האנרגיה, החשמל, המים, הנמלים, התיירות והחינוך. לפני כן ניהלה את מחלקת ההשקעות ושוק ההון ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון והייתה אחראית על פיקוח ועל רגולציה של כ-2.5 טריליון שקלים המנוהלים על ידי גופים פנסיונים וחברות ביטוח, ובמסגרת עבודתה יזמה והובילה רפורמות משמעותיות בשוק ההון הישראלי. קודם לכן הילה ניהלה את מחלקת החינוך הפיננסי במשרד האוצר ופעלה לשיפור האוריינות הפיננסית בקרב הציבור בישראל.

קרדיט: לאה מנדל

ישראל גנץ

ראש מועצה אזורית מטה בנימין

רקע מקצועי

ישראל מכהן כראש המועצה האזורית מטה בנימין, המועצה האזורית הגדולה בישראל המנהלת מחזור של כמיליארד ₪ ומעסיקה יותר מאלפיים עובדים. במסגרת תפקידו הוא מוביל סדר חדש לפתרון אתגר השלטון הדו-רובדי. לצד עיסוקיו המוניציפליים הוא פועל בחזית הפוליטית-מדינית בישראל ובארה"ב כדי לחזק ולבסס את ההתיישבות ביהודה ושומרון. מאז 2007 ישראל מכהן כחבר מליאת המועצה, ומשנת 2013 ועד להיבחרו לראשות המועצה הוא כיהן כסגן ראש הרשות האחראי על תחום הפיתוח.

ערן דורון

ראש המועצה האזורית רמת הנגב

רקע מקצועי

ערן הוא ראש המועצה האזורית רמת הנגב משנת 2017. הוא התחיל את עבודתו במועצה בעשור שלפני כן ושימש שם כמנכ"ל, כמנהל אגף קהילה וחינוך, כמנהל קשרי חוץ ושותפויות, כמנהל פרויקטים בחכ"ל ועוד. במסגרת תפקידו כראש המועצה הוא פועל מתוקף חזון המועצה על מנת ליישב, לפתח ולשמור על הנגב עבור תושבי רמת הנגב ותושבי מדינת ישראל.

קרדיט: אריק סולטן

אידית דרויאן

יועצת אסטרטגיה ותקשורת, מאמנת להצלחה בסטוריטלינג

רקע מקצועי

יועצת אסטרטגיה ותקשורת. המוטו שלה: "מה שיש להגיד, באופן הכי מדויק, בזמן הקצר ביותר". מאמנת סטוריטלינג באנגלית ובעברית. לשעבר מנהלת מערך פרויקטים ואסטרטגיה בישראל היום ויועצת לעורך הראשי. לשעבר דוברת מפלגת הבית היהודי ומ"מ רמ"ט לסגן שר. בוגרת ארבעה משרדי ממשלה. מייסדת ומנהלת את קורס פוליטיקליקורקט להכשרה פרלמנטרית.

נעם וידן

מנכ"לית ומייסדת אידאה - מרכז לדמוקרטיה ליברלית

רקע מקצועי

נעם היא מייסדת שותפה ומנכ"לית אידיאה - מרכז לדמוקרטיה ליברלית, שהוקמה ב-2017 כדי לקדם דמוקרטיה ליברלית בישראל באמצעות בניית רשת של מנהיגות ומנהיגים בעלי תפקידים במערכות ציבוריות שונות. בעשור האחרון היא עוסקת בחינוך אזרחי לדמוקרטיה דרך פיתוח תוכן חינוכי, הוראה, ליווי והכשרה של צוותים חינוכיים במערכות הפורמליות, הבלתי פורמליות ובאקדמיה, ובפיתוח מנהיגות במסגרות חינוכיות שונות. בתפקידה הקודם ייסדה נעם את תוכנית משעולים להכשרת מחנכים פוליטיים במוסדות אקדמיים.

איתי ולדמן

ראש מנהל תקשורת ודובר עיריית תל אביב יפו

רקע מקצועי

איתי התחיל את דרכו העיתונאית בעיתון מעריב שבו שימש ככתב תרבות. תפקידו הראשון כעורך היה במגזין טיים אאוט תל אביב, שם התקדם במשך השנים עד שהפך לעורכו הראשי במשך חמש שנים. בשנת 2014 עבר לקשת כעורך הראשי של אתר מאקו, תפקיד שמילא שמונה שנים. באפריל 2022 התמנה איתי לתפקיד ראש מינהל תקשורת ודובר עיריית תל אביב-יפו.

אלעד זכות

סמנכ"ל תקציבים, אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הקליטה

רקע מקצועי

אלעד מנהל את התקציבים, המחקר, תכנון המדיניות והאסטרטגיה של משרד העלייה והקליטה. לפני כן עבד כראש מטה מנכ"ל ביטוח לאומי. במסגרת תפקידו אלעד עסק בגיבוש וקידום מדיניות, חקיקה ומהלכי ייעול ושיפור תהליכי שירות. בין השאר היה שותף בהובלת מהלכים כמו מדיניות החל"ת והמענקים במשבר הקורונה, העלאת קצבאות הנכים, הרפורמה בשירותי הסיעוד, שיפור קצבאות הזקנה, הארכת חופשת הלידה, פרוייקט מיצוי זכויות לניצולי שואה ועוד. בנוסף, אלעד שימש כמנהל בפועל של התכנון אסטרטגי, תכניות העבודה וניהול הידע של הביטוח הלאומי. בעבר עבד במינהל שלטון מקומי במשרד הפנים כמנהל תחום תכנון מוניציפלי, שם עסק בתחומי התיקצוב והפיתוח של רשויות מקומיות ובמטה הרפורמה בנציבות שירות המדינה בעולמות המדיניות ופיתוח תורה מקצועית בתחומי ניהול ההון האנושי.

דני חורין

היועץ המשפטי למשרד התרבות והספורט ולמשרד המדע והטכנולוגיה

רקע מקצועי

דני הוא היועץ המשפטי למשרד התרבות והספורט ולמשרד המדע והטכנולוגיה. בתפקידו הקודם שימש כראש אשכול טוהר המידות וביקורת שיפוטית במחלקה למשפט ציבורי-מנהלי בייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים. האשכול שדני עמד בראשו אחראי על ההסדרה המנהלית של היבטי טוהר המידות בשירות המדינה ובהם היבטי מינויים וניגודי עניינים, וכן על הבניית מערכת השיפוט המנהלי. קודם לכן שימש במשך כשש שנים כיועץ משפטי של הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בירושלים ושל הוועדה לשמירת הסביבה החופית, ולפני כן שימש דני כפרקליט במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה.

מורן משה חנציס

סגנית בכירה לכלכלן הראשי של משרד האוצר

רקע מקצועי

מורן מכהנת כסגנית הכלכלן הראשי של משרד האוצר. במסגרת זו אחראית בין היתר על ביצוע מחקרים, גיבוש מדיניות וייעוץ להנהלת המשרד בתחומי פיננסים, יוקר מחיה, הייטק ובטחון לאומי. בתפקיד הקודמת עמדה בראש חטיבת המחקר של רשות התחרות. במסגרת זו הובילה את פעילות המחקר של הרשות והעניקה ייעוץ לרגולטורים נוספים לקידום מדיניות תחרותית. פעילותה הרוחבית של הרשות יוצרת מגוון רחב של תחומי מחקר שבהם עסקה מורן, ביניהם: פיננסים, ביטוח, מזון, תחבורה ובריאות. קודם לכן עבדה ככלכלנית בכירה באגף הכלכלן הראשי של משרד האוצר, ביצעה מחקרים בתחומי השכלה, תעסוקה, אי-שוויון וצמיחה, והייתה חברה בצוות התחזיות של האגף. בתחילת דרכה המקצועית הובילה פעילות ייעוץ כלכלי כראשת צוות מחקר בחברת ייעוץ מובילה.

שרון חצור

סמנכ"ל מדיניות, קשרי חוץ ותכנון, משרד האנרגיה

רקע מקצועי

אני מנהלת את יחידת האסטרטגיה המדיניות והתכנון במשרד האנרגיה בשנה האחרונה. אני עובדת במשרד בשלוש וחצי השנים האחרונות בהם עסקתי בניהול פרויקטים אסטרטגיים וניהול אגף מדיניות. לפני משרד הארנרגיה עבדתי כשלוש וחצי שנים ברשות התחרות ביחידה הכלכלית ככלכלנית וכן ראש צוות כלכלנים.

אלעד טנא

עורך ראשי מקור ראשון

רקע מקצועי

אעלד עורך ראשי במקור ראשון. לפני כן היה בצוות הקמת תאגיד השידור, ייסד וניהל את חטיבת הדיגיטל האחראית על יצירת תוכן מקורי לרשת, וכן על המוצרים - הפלטפורמות הדיגיטליות ותפעולן והפצת תוכני התאגיד. אלעד היה שותף להקמת ynet ובהמשך כיהן כראש דסק החדשות כחמש שנים, כמו כן ניהל באתר פרויקטים והקים את ערוץ היהדות. ב-2010 ייסד את המגזין מוצ"ש וערך אותו, שימש כסגן עורך מעריב ומשנת 2013 כיהן כעורך אתר nrg. מ-2014 שימש במקביל גם כסגן העורך של מקור ראשון.

אורנית בן ישר

מנכ"לית עמותת מחשבה טובה

רקע מקצועי

מאז 2013 אורנית היא מנכ"לית עמותת מחשבה טובה, הפועלת לצמצום הפער החברתי ולקידום מוביליות חברתית על ידי הנגשת טכנולוגיה, ואחראית על צוות 100 עובדים בפריסה ארצית רחבה. העמותה מפתחת, מפעילה ומובילה תוכניות טכנולוגיות ברחבי הארץ לאוכלוסיות מכלל החברה, בדגש על הפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל. קודם לכן שימשה אורנית כסמנכ"לית פיתוח ופרויקטים במחשבה טובה - תפקיד שכלל ניהול כלל צוות העובדים בעמותה, הובלת שותפויות עם הממשלה ופיתוח תוכניות חדשות בארגון. אורנית הצטרפה למחשבה טובה ב-2008 כרכזת המרכז הטכנולוגי של העמותה בירושלים וכרכזת המתנדבים בעמותה.

קרדיט: ראובן קפוצ'ינסקי

יאיר כץ

יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית - ארגון עובדי התעשייה האווירית

רקע מקצועי

יאיר הוא יו"ר ועד עובדי התעשייה האווירית - ארגון עובדי התעשייה האווירית, לפני כן היה מזכיר הארגון. במסגרת תפקידו הקודם הוא ייצג את 15,000 עובדות ועובדי תע"א והבטיח את ביטחונם התעסוקתי ואת תנאי העבודה והרווחה שלהם. בין יתר תפקידיו הקודמים, הוא ניהל מו"מ קיבוציים תוך ראייה רחבה של מציאות שוק העבודה, דור העובדים החדש, תנאי השוק והתחרות, מצבה של תע"א ויצירת תנאי עבודה אטרקטיביים לעובדיה. בנוסף, יאיר ניהל את עשרות עובדי ארגון העובדים אשר נותנים שירות לעובדי החברה.

איליה כץ

סגן הממונה על התקציבים בנושאי תשתיות במשרד האוצר

רקע מקצועי

איליה משמש כרכז הסעת המונים ונמלים באגף התקציבים במשרד האוצר. במסגרת תפקידו אחראי לתקציב ולקידום של מגה פרויקטי תשתיות במטרופולינים השונים וכן לאסדרה כלכלית של ענף הנמלים הימים. קודם לכן שימש כרכז ורפרנט בצוות מאקרו באגף התקציבים, הצוות האמון על ריכוז תהליך הכנת תקציב המדינה וגיבוש התוכנית הכלכלית למשק. לפני תפקידיו באוצר, איליה שירת בכמה תפקידים במשרד הביטחון שהאחרון שבהם היה ראש מדור פרויקטי PPP ובו קידם את ההליך המכרזי של קריית התקשוב ועיר הבה"דים.

מג’די כתאני

מנכ"ל אלמשהדאוי קינג סטור

רקע מקצועי

מאז 2013 מג'די הוא מנכ"ל אלמשהדאוי קינג סטור בע"מ - החברה הגדולה ביותר במגזר הערבי, המנהלת 15 חנויות מזון ומעסיקה כ-1,100 עובדים, וככל הנראה תהיה החברה הראשונה במגזר שתגיע להנפקה. תחום העניין המרכזי של מג'די הוא חקר הכלכלה ובמיוחד כלכלת המגזר הערבי והממשקים בינה לבין כלכלת כלל המדינה.

אבי מוצפי

מנכ"ל חטיבת התעשיות אליקים בן ארי

רקע מקצועי

אבי הוא מנכ"ל חטיבת התעשיות אליקים בן ארי. לפני כן כיהן אבי כמנכ"ל חטיבת התעשיות בסולל בונה וכדירקטור בכמה חברות בנות. זה 20 שנה הוא עובד בחברות ציבוריות מהמובילות במשק, שותף בהובלת תהליכי מיזוג ורכישה של חברות. ב-11 השנים האחרונות, בקבוצת שיכון ובינוי במסגרת תפקידו הקודם כסמנכ"ל תפעול ובקרה, היה שותף לבנייה וליישום התוכנית האסטרטגית לצמיחת חברת הבת סולל בונה, שכללה בין היתר תהליכי ייעול ושיפור, בניית מערך הבקרה, החלפה ואיחוד מערכות המידע ובניית מערכת יעדים ומדדים.

קרדיט: חמדת רודיצקי

אלישבע סבתו

מנהלת רשות הצעירים במשרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי

רקע מקצועי

אלישבע מנהלת את רשות הצעירים במשרד לשוויון חברתי מאז הקמתה כאגף בשנת 2016. רשות הצעירים הוקמה מתוך תפיסת האוכלוסייה הצעירה (35-18) כמנוע צמיחה חברתי וכלכלי במטרה לפעול לצמצום פערי הזדמנויות ולקידום מימוש הפוטנציאל שבה. הרשות אחראית לגיבוש מדיניות לאומית בנושא אוכלוסיית הצעירים, תיאום ותכלול העבודה הממשלתית והבין-מגזרית בתחום, קידום תחום הצעירים ברשויות המקומיות ופיתוח מענים בהתאם לצורכי השעה ולצורכי אוכלוסיות צעירים מובחנות. לפני כניסתה לממשלה עבדה במגזר השלישי עם נוער ועם צעירים בתפקידי הנחיה, ריכוז וניהול, בין היתר כמנחה חינוכית במכון ברנקו וייס, כמנהלת מפעל מוגן וכרכזת קהילת צעירים מתמודדי נפש.

שאדי עאזם

סגן בכיר (אכיפה) לממונה על השכר באגף השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר

רקע מקצועי

שאדי הוא סגן בכיר (אכיפה) לממונה על השכר באגף השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר. בעבר היה מנהל יחידת האכיפה באגף השכר והסכמי העבודה במשרד האוצר. במסגרת תפקידו הקודם היה אחראי על הטיפול בחריגות השכר בגופים מתוקצבים ונתמכים (800 גופים כגון רשויות מקומיות, חברות ממשלתיות, אוניברסיטאות ומכללות, קופות חולים ועוד, ומקדם תהליכי חדשנות לייעול עבודת האכיפה ושיתופי פעולה עם גופי פיקוח שונים ועוד. לפני כן שאדי היה סגן מנהלת היחידה ובמסגרת תפקידו הוביל הסכמים קיבוציים והסכמות מול ארגוני עובדים והנהלות של גופים שונים.

עבאס עבאס

מנכ"ל אלמנארה – עמותה לקידום אנשים עם מוגבלות (ע"ר)

רקע מקצועי

עבאס הוא מנכ"ל עמותת אלמנארה (מגדלור בעברית) ומייסדה מאז שנת 2005. חזון העמותה הוא לחולל שינוי בחברה ובמעמד האנשים עם מוגבלויות, להעצימם ולקדם את השתלבותם בהשכלה ובכלכלה על מנת שיתרמו לחברה ברוח ערכי מצוינות, שוויון והידברות. במסגרת תפקידו הוא מוביל את אלמנארה להגשמת פרויקטים ברוח זו וגם בקירוב לבבות בין ערבים ויהודים.

ערין ספדי – עטילה

ממונה על ענייני בג"צים בפרקליטות המדינה

רקע מקצועי

ערין היא הממונה על ענייני הבג"צים במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, שם היא פרקליטה מאז שנת 2009. במסגרת תפקידה היא מייצגת את הממשלה בעתירות המוגשות נגדה לבג"ץ, מובילה את הטיפול בתחומי הכלכלה, חלוקת משאבי ציבור, ביטחון, מגפת הקורונה, בחירות לכנסת ולרשויות המקומיות, מהגרי עבודה, שוויון בין המינים, עתירות חוקתיות בתחומים אלה ועוד. בשנים 2009-2006 שימשהי כיועצת משפטית לוועדה לבדיקת מינויים לפי חוק החברות הממשלתיות והייתה שותפה ליישום חובת הייצוג ההולם לנשים ולבני האוכלוסייה הערבית בדירקטוריונים של החברות הממשלתיות וגופים נוספים. במקביל, כיהנה כחברה בצוות בין-משרדי לבחינה מגדרית של תקציב המדינה. ערין נכללת ברשימת 40 הצעירים המבטיחים של מגזין דה-מרקר לשנת 2019 בקטגוריה של משרתי ציבור.

חנן עמיאור

עורך אתר ביקורת התקשורת קאמרה / פרספקטיבה, כותב תוכן ונאומים

רקע מקצועי

חנן הוא עורך אתר ביקורת התקשורת קאמרה / פרספקטיבה. הוא החל את דרכו בתקשורת ככתב מקומונים בירושלים והמשיך במגזין התקשורת העין השביעית. משם עבר לתפקיד דובר משרד החינוך, ובהמשך היה יועץ התקשורת של השר להגנת הסביבה גדעון עזרא ז"ל. לאחר מכן שימש כמנהל ההדרכה של עמותת אור ירוק, ובהמשך עבר לאתר פרספקטיבה – מקום עבודתו הנוכחי. במקביל, כבר מעל לעשור, חנן כותב נאומים לאישי ציבור ולאחרונה פרסם את ספרו הראשון "הסדנה להנדסת תודעה".

דרור עמיר

מנהל מוצר ראשי (CPO) ב-ynet

רקע מקצועי

בינואר 2023 מונה דרור למנהל המוצר הראשי (Chief Product Officer) של ynet - אחרי 16 שנים במערכת העיתונאית של האתר. בשנים 2020-2023 שימש כעורך הראשי של ynet, ולפני כן מילא שורה של תפקידי עריכה וביניהם עורך התרבות, עורך דף הבית וסגן עורך האתר. במסגרת תפקידו מוביל דרור את אסטרטגיית המוצר ואת תהליכי הפיתוח הטכנולוגיים והתוכניים של האתר בפלטפורמות השונות.

עלא עפיפי

סמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצת עפיפי

רקע מקצועי

עלא הוא סמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצת עפיפי משנת 2020. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הרחבת הפעילות ועל יצירת הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל בתחומי פעילות הקבוצה - תחבורה ולוגיסטיקה, תיירות ומלונאות, ייבוא ומסחר ונדל"ן. קודם לכן הוא ניהל את נזרין טורס – חברה המשתייכת לקבוצת עפיפי. לעלא ניסיון רב שנים בתיירות בכלל ובתיירות הנכנסת בפרט, והוא חבר הנהלה בלשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל.

קרדיט: סיגל סבן

גל פילק

מנהלת מסיל"ה במינהל שירותים חברתיים בעיריית תל אביב

רקע מקצועי

גל היא מנהלת מסיל"ה במינהל השירותים החברתיים בעיריית תל אביב, המעניקה סיוע לקהילת חסרי המעמד, מבקשי המקלט ומהגרי העבודה. קודם לכן הייתה מנהלת תחום בכיר מעסיקים בזרוע העבודה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. במסגרת תפקידה הייתה אמונה על אסטרטגיית זרוע העבודה בממשקים מול מעסיקים ועל הובלת מיזם מנהלת המעסיקים ופיתוח ההון האנושי במשרד. המיזם הוא שותפות של המשרד ושל הפורום הכלכלי חברתי מיסודה של נשיאות המגזר העסקי ושל הסתדרות העובדים, ומטרתו להגדיל את שיעור המועסקים ולהעלות את הפריון במשק. בתפקידיה הקודמים שימשה כראש המטה במה"ט (המכון להכשרה טכנולוגית) והייתה שותפה לגיבוש וליישום הרפורמה במערכת, וכמנהלת מחלקת מדיניות אקדמית בהתאחדות הסטודנטים הארצית. גל היא בוגרת של תוכנית המצוינות צוערים לשירות המדינה.

מיכל פינק

סמנכ"לית אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה והתעשייה

רקע מקצועי

מיכל היא סמנכ"לית אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה והתעשייה. במסגרת תפקידה היא הובילה יוזמות ותוכניות לאומיות שנועדו להביא לפיתוח הפריפריה ולקדם את הכלכלה, כולל החלטת ממשלה לפיתוח הצפון, תוכנית אסטרטגית לעידוד ייצור מתקדם בתעשייה הישראלית, החלטת ממשלה לקידום תחום הפודטק באצבע הגליל ועוד. כיום מיכל עומדת בראש ועדה לקידום כלכלי של ענפי המסחר והשירותים ומתניעה עבודה חוצת מגזרים על תוכנית חומש חדשה לפיתוח חברתי-כלכלי של הבדואים בנגב.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

ניצן פלג

ראש המועצה האזורית הגליל התחתון

רקע מקצועי

ניצן הוא ראש המועצה האזורית הגליל התחתון משנת 2018. מאז כניסתו לתפקיד הוא מוביל ומקדם תהליך אסטרטגי מקיף של מיתוג מחדש של המועצה ותהליכים חוצי ארגון לשיפור השירות לתושב ולוועדים המקומיים. קודם לכן היה בעלים ומנכ"ל של חוויית הרוכבים הגלילית, ובמקביל היה במשך שש שנים יו"ר הוועד המקומי של המושב שדמות דבורה.

קרדיט: מבטח שמיר

ליאור פרבר

מנכ"ל מבטח שמיר אנרגיה

רקע מקצועי

החל מינואר 2022 ליאור משמש כמנכ"ל חברת מבטח שמיר אנרגיה - זרוע האנרגיה של קבוצת מבטח שמיר. לפני כן שימש כסמנכ"ל משרד ראש הממשלה, חבר מועצת מקרקעי ישראל וחבר הוועד המנהל של פרויקט תגלית. במסגרת התפקיד הוביל פרויקטים מטעם משרד ראש הממשלה בתחומי מדיניות הפנים, ובכלל זה פיתוח כלכלי וחברתי של הרשויות המקומיות והמרחב הכפרי ופיתוח יישובי עוטף עזה בתקציב של למעלה ממיליארד ₪ במסגרת החלטת הממשלה. בנוסף, הוביל תהליכים רוחביים בתחומי התכנון והבנייה, לרבות הקמת יישובים חדשים. בעבר שימש ליאור כיועץ מקצועי לשר התיירות ועבד כעו"ד במשרד הרצוג פוקס נאמן.

זאב פרוינד

מנהל אגף בכיר בעמותת עזר מציון - האגף לתמיכה בחולי סרטן

רקע מקצועי

זאב פרוינד החל את דרכו המקצועית בעזר מציון בשנת 2009 כרכז פעילות במחלקה לתמיכה בחולי סרטן מקרב הציבור החרדי ולאחר חמש שנים מונה לתפקיד מנהל המחלקה. מאז, קידם והרחיב את תחומי פעילותה והרחיב משמעותית את מספר המשפחות הנעזרות בה. בנוסף, הוביל תהליכים משמעותיים בקרב המגזר החרדי לשינוי התפיסה של מחלת הסרטן ודרכי ההתמודדות איתה. במקביל, הוא מנהל מערך החירום של הארגון ובתפקיד זה הוביל את בניית מערך החירום שבא לידי ביטוי במהלך המלחמה בנגיף הקורונה, האסון במירון ועוד. לצד פעילותו בעזר מציון הוא משמש מאז שנת 2013 כחבר הנהלת ארגון הצלה. בשנת 2019 נבחר זאב כחבר מועצת מכבי שירותי בריאות.

אבישי קראוס

מנהל מחוז דרום ברשות מקרקעי ישראל

רקע מקצועי

מנהל מחוז דרום ברשות מקרקעי ישראל, בתפקידו הקודם היה מנהל החטיבה העסקית ברשות מקרקעי ישראל. בעברו שימש אבישי כסמנכ"ל ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה והיה אמון, בין היתר, על קידום רפורמות ממשליות, הובלת תהליכי תוכניות העבודה של הממשלה, מעקב אחר החלטותיה, שיתוף הציבור והתמודדות הממשלה עם שלל אתגרים וסוגיות חברתיות. בעבר שימש, בין היתר, כראש מטה מנכ"ל משרד ראש הממשלה, כעוזרו הבכיר של פרקליט המדינה, וכפרקליט במחלקת הבג"צים אשר ייצג את המדינה בפני בית המשפט העליון במגוון רחב של עתירות בנושאים בוערים בציבוריות הישראלית. את שירותו הצבאי סיים אבישי כמפקד צוות לוחמים בסיירת גולני.. קודם לתפקידו זה שימש אבישי כפרקליט במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה וייצג את המדינה בפני בית המשפט העליון במגוון רחב של עתירות בנושאים בוערים בציבוריות הישראלית, ובהן חוקתיות הסדרי "השוויון בנטל" - גיוס חרדים לשירות צבאי ולאומי, "כשרות פרטית", יהודה ושומרון, סוגיות ביטחוניות שונות, משק האנרגיה, תשתיות לאומיות, תכנון ובנייה, רווחה וחינוך ועוד. את שירותו הצבאי סיים אבישי כמפקד צוות לוחמים בסיירת גולני.

אמג’ד שביטה

מזכ''ל תנועת חד''ש

רקע מקצועי

מאז מרץ 2019 אמג'ד מכהן בתפקיד המנכ''ל השותף לעמותת סיכוי - ארגון ערבי יהודי משותף שפועל מאז 1991 לקידום שוויון ושותפות בין האזרחים הערבים והיהודים בישראל. לפני כניסתו לתפקיד המנכ''ל, עבד בסיכוי כדובר בשפה הערבית ובפרויקט לקידום הייצוג של האזרחים הערבים בתקשורת העברית. אמג'ד הוא פעיל פוליטי וחברתי, בעבר כיהן כמזכ''ל תנועת הנוער בנק''י, ניהל את לשכת ח''כ דב חנין ועבד כעורך תוכן באתר כל זכות. הוא התחיל את הקריירה המקצועית שלו כאיש תקשורת ועבד כחבר מערכת בעיתון אלאתחאד. מפרסם מאמרים בערבית, בעברית ובאנגלית ומרצה על יחסי האזרחים הערבים והיהודים בישראל.

מוטי שיף

ראש זרוע חקירות יאל״כ/להב 433, משטרת ישראל

רקע מקצועי

בעל תואר ראשון ושני במשפטים ומוסמך כעורך דין

שאולי שמש

מנהל מחלקת הגיוס באגף משאבי האנוש במשרד ראש הממשלה

רקע מקצועי

שאולי הוא מנהל מחלקת הגיוס במשרד ראש הממשלה משנת 2019. במסגרת תפקידו הוא אחראי על מימוש תהליכי גיוס מורכבים, קידום תהליכי רוחב בתחום בניין הכוח, מדידת איכות וקידום תרבות של חדשנות בתחום הגיוס. אחד מתפקידיו המרכזיים הוא שילוב של אוכלוסיות מגוונות ברחבי הארגון באמצעות שילוביות וקידום מיזמים עם עמותות וארגונים נוספים.

קרדיט: אריק סולטן

אריאל שנבל

כתב בכיר, פרשן לענייני ארה"ב ובעל טור בעיתון מקור ראשון

רקע מקצועי

אריאל הוא עיתונאי מאז 1999 שימש בתפקידים מגוונים בכלי תקשורת בתחומי הטלוויזיה, הרדיו והעיתונות המודפסת, ומאז 2006 בעיתון מקור ראשון. בעבר היה סגן עורך ועורך ראשי של מגזין התרבות מוצ"ש, וכיום בעל טור, כתב מגזין בכיר ופרשן לפוליטיקה אמריקאית.

חסן אבו שעלי

יזם וחדשן חברתי, מייסד ומנכ"ל GoodDeeds.AI

רקע מקצועי

חסן הוא יזם וחדשן חברתי, טכנולוג ומעצב חוויית שימוש, שפועל לקידום חדשנות עם משמעות ויוזמות עם השפעה חברתית בת קיימא. הוא היזם המייסד של עמותת חאסוב הפועלת לקידום יזמות טכנולוגית כמנוף כלכלי לחברה הערבית, ושל ארגון אבתיקאר שפעל לקידום חינוך טכנולוגי ותרבות המייקרים בחברה הערבית. כיום הוא עובד כמנהל מוצר בתחום אבטחת המידע בחברת Microsoft ומשרת בבורד של עמותת חאסוב, בבורד של Recrear International ובוועדה המייעצת של תוכנית GATHER הבינלאומית למחוללי שינוי חברתי. הוא מוביל ומתנדב בפרויקטים חברתיים ומייעץ ליוזמות טכנולוגיות וחברתיות. חסן נבחר ברשימת Forbes Under 30 לשנת 2017 וגם ברשימת 40/40 הצעירים המבטיחים בארץ בעיתון TheMarker. ההרצאה שלו ב-TEDx זכתה ליותר מ-50,000 צפיות ולשיתוף העמוד הרשמי של TEDx ותורגמה לכמה שפות.

קרדיט: לשכת העיתונות המשפטית

מיכל צוק שפיר

יועצת משפטית בבית הנשיא

רקע מקצועי

מיכל היא יועצת משפטית בבית הנשיא. בראשית דרכה כמשפטנית הייתה מיכל ממקימי הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים. בהמשך שימשה כעשר שנים כפרקליטה במחלקת הבג"צים וייצגה את משרדי הממשלה ורשויות שונות לפני בג"ץ. היא התמחתה במגוון נושאים, ביניהם דיני בריאות, חופש הביטוי, תכנון ובנייה. בשלהי תקופת כהונתו של הנשיא פרס ז"ל ובראשית תקופת כהונתו של הנשיא ריבלין היא שימשה כמ"מ היועצת המשפטית לנשיא המדינה. מאז 2017 כיהנה כראשת בתי דין מנהליים בתחום ההגירה במשרד המשפטים, תפקיד המהווה שילוב בין נשיא ערכאה לבין מנהלת של הנהלת בתי דין. בנוסף, בזמן משבר הקורונה היא הובילה הקמה של בית דין מקוון לטיפול בעררים בתחום הקורונה לטובת מעסיקים שהחזירו עובדים מחל"ת ולא קיבלו מענק משירות התעסוקה. מיכל היא בוגרת קורסי ניהול בכירים ותוכנית מנטורים לאנשים עם מוגבלות, בעלת תואר ראשון במשפטים, מתרגלת בתחום המשפט החוקתי ואיסור הלבנת הון ומרצה בתחום המשפט וההגירה.

מחזור יב

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אסיף איזק

ראש מועצה, מועצה אזורית חוף הכרמל

רקע מקצועי

ראש המועצה האזורית היפה בארץ

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

כרם נבו אכטנברג

סמנכ"לית צמיחה ברשות החדשנות

רקע מקצועי

בימים אלו כרם מכהנת כסמנכ"לית צמיחה ברשות החדשנות. בתפקידה הקודם, כרם היתה ראש המטה של נשיא וסמנכ"ל תפעול וויקס ומנהלת פרויקטים חוצי ארגון. בנוסף, מייסדת ומנכ"לית של פורום חברות הצמיחה, המקדם בניית תשתית לצמיחת חברות טכנולוגיה גדולות בישראל. בעברה עבדה בתקשורת, בכנסת כעוזרת פרלמנטרית וכיועצת אסטרטגית לחברות וגופי ממשלה.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עימאד אל-סאנע

מנכ"ל עידן הנגב - אזור תעסוקה משותף

רקע מקצועי

עימאד הוא מנכ"ל אזור התעסוקה המשותף עידן הנגב. הוא רואה חשבון בוגר תואר ראשון מנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות. בעברו עבד במשרד האוצר באגף שוק ההון והיה שותף בכתיבת חוק בכר. כמו כן עבד ברשות המיסים. עימאד הקים וניהל במשך תשע שנים את תאגיד המים הראשון במגזר הבדואי "מי רהט" והיה יו"ר דירקטוריון בתאגיד המים נווה מדבר.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

ג’וואד אבו אלהיג’א

ראש מטה ויועץ בכיר ליו"ר הרשימה המשותפת

רקע מקצועי

ג'וואד הוא עורך דין. במשך חמש שנים עבד במשרדי עורכי דין מובילים בתחום המקרקעין, התכנון והבנייה והליטיגציה האזרחית. שימש כיועץ משפטי במרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי וכיועץ משפטי ועסקי לחברות ישראליות ופלסטיניות. כיום הוא ראש המטה ויועץ בכיר ליו"ר הרשימה המשותפת.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

איילת גרינבאום אריזון

סמנכ"לית מינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות

רקע מקצועי

איילת היא סמנכ"לית מינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות, שאחראי על גיבוש אסטרטגיית העל, על התכנון ארוך הטווח של מערכת הבריאות, על בניין הכוח, תכנון פריסת תשתיות ושירותי הבריאות, עתודות למערכת הבריאות והתכנון הכלכלי, קידום רפורמות מערכתיות מרובות שותפים בתוך מערכת הבריאות ומחוצה לה, תוך חתירה לצמצום פערי בריאות וקידום שותפויות וחדשנות. בתפקידה הקודם הקימה וניהלה את אגף השירות של משרד הבריאות והובילה תוכניות לאומיות לשיפור שירות וחוויית המטופל במערכת הבריאות. לפני כן כיהנה כדירקטורית בחברת ייעוץ בינלאומית. לאיילת היה חלק פעיל בניהול משבר הקורונה באמצעות הקמת מוקדי הקורונה, ניהולם ואחריות על השירות לציבור בערוצים טלפוניים ודיגיטליים.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אילנית אסלקה ביטאו

פרקליטה, סגנית בכירה א' במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה

רקע מקצועי

אילנית היא פרקליטה, סגנית בכירה א' במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה. במסגרת תפקידה היא מטפלת בעתירות לבג"ץ ובערעורים מנהליים לבית המשפט העליון במגוון סוגיות המשפיעות על החברה הישראלית כגון: עתירות בנוגע לבחירות לכנסת ולרשויות מקומיות, עתירות בנושאים צבאיים וביטחוניים, התמודדות הממשלה עם התפשטות הקורונה, תכנון ובנייה, אגודות שיתופיות ועוד. בעבר שימשה כתובעת בפרקליטות הצבאית (סרן במיל'). בנוסף, היא פעילה בהתנדבות כעשור בכל הנוגע למאבק בגזענות כלפי יוצאי אתיופיה וחברה בפורומים קהילתיים ובוועדה לקידום יוצאי אתיופיה בלשכת עורכי הדין. אילנית נבחרה לרשימת המנהיגות המבטיחה 40 עד 40 של מגזין גלובס לשנת 2023.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עאוני בנא

מנהל תחום מוצר בנאדסופט

רקע מקצועי

עאוני הוא יזם חברתי ועסקי. מייסד שותף בחברת נאדסופט ומנהל תחום ופעילות המוצר בחברה. בעבר הוא יזם סטרטאפים שהתמקדו בעולם הערבי וגם כיהן כחבר מועצה נבחר וכסגן ראש עיר נבחר בעיריית נצרת.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אפרת ברנד

סגנית בכירה ליועמ"ש מינהל התכנון בלשכה המשפטית

רקע מקצועי

אפרת היא סגנית בכירה ליועמ"ש מינהל התכנון. במסגרת תפקידה, מרכזת את תחום התכנון בלשכה לרבות ליווי תוכניות מתאר ארציות משמעותיות בתחום הדיור, התשתיות והשטחים הפתוחים. מייצגת את מינהל התכנון בפורומים שונים ובכלל זה בממשלה ובכנסת. מנהלת עורכי דין בלשכה ומנחה אותם בתחום אחריותם.

עדי גיגי

יזמית

רקע מקצועי

עדי היא יזמית מגיל צעיר, שהחלה את שירותה הצבאי בממר"מ ובהמשך התנדבה לקורס חובלים והייתה לקצינת האלקטרוניקה הראשונה בהיסטוריה של חיל הים. לאחר שחרורה כרס"ן במיל' הצטרפה לאגף לתכנון מדיניות במשרד ראש הממשלה והייתה חלק מהצוות שהוביל את המשא ומתן לצירוף ישראל למדינות OECD. היא חברה בצוות המייסד של אסדת תמר שהובילה למעבר משק החשמל לאנרגיה נקייה יותר - מפחם לגז טבעי - ותרמה לעצמאות האנרגטית של ישראל. בשנת 2013 התקבלה לפורום הצעירים שיסד הנשיא המנוח שמעון פרס, וב- 2016 הוענקה לה מלגת אייזנהאור על מנהיגות יוצאת דופן ע"י מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר, הגנרל קולין פאוול. היא בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני מבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת סטנפורד בארה"ב. בזמן לימודיה שם היא הקימה סטארטאפ המתמחה בשמירת מידע במערכות מבוססות בינה מלאכותית במקרים של השבתה לא צפויה (Predictive Maintenance). עדי היא המנכ"לית המייסדת של טסלה בישראל ונחשבת למי שהובילה את אחת מחדירות השוק המוצלחות ביותר במדינה וסללה את המעבר לשימוש ברכבים חשמליים בישראל. טרם המינוי בישראל בשנת 2019 עדי עבדה שנתיים וחצי בצוותי ההנדסה של טסלה בארה"ב והובילה את פיתוחו של מוצר שמותקן היום בכל מודל של טסלה בעולם.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עידו גרינבלום

ראש המועצה המקומית קריית טבעון

רקע מקצועי

עידו הוא ראש המועצה המקומית קריית טבעון החל משנת 2019. את שירותו הצבאי הוא עשה כלוחם וכמפקד ביחידת שלדג. הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים מהאוניברסיטה העברית, שם היה סגן יו"ר אגודת הסטודנטים, ותואר שני מאוניברסיטת תל אביב במדיניות ציבורית. בהמשך הוא ניהל פרויקט משותף של משרד הבריאות ועיריית ירושלים, כראש מועצה, עידו מקדם את ערכיו המבוססים על אמונה בשותפויות, בעשייה ציבורית, במגזר ציבורי חזק ובקשר מהודק עם הציבור (שיתוף, זמינות, ועוד)..

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אפרת דובדבני

מנכ"לית מרכז פרס לשלום ולחדשנות

רקע מקצועי

בשנים האחרונות אפרת מכהנת כמנכ"לית מרכז פרס לשלום ולחדשנות. בעבר הייתה מנכ"לית בית הנשיא בכהונתו של שמעון פרס כנשיא המדינה. היא הקימה את המשרד לפיתוח הנגב והגליל ושימשה כמנכ"ליתו. את עבודתה הציבורית התחילה אפרת במשרד ראש הממשלה בעת כהונתו של יצחק רבין ז"ל ולאורך השנים עבדה בתפקידים מגוונים בשירות הממשלתי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

מאיר דויטש

מנכ"ל תנועת רגבים

רקע מקצועי

מאיר הוא מנכ"ל תנועת רגבים וממקימיה, ומחבר הספר "בדואיסטן". כמו כן הוא חבר בוועד המנהל של ארגון לב בגליל ובצוות המייעץ לוועדת פרס מוסקוביץ' לציונות. בעבר היה בהנהלת מחנה קיץ ציוני בארה"ב במשך 14 שנים.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

איציק דניאל

רכז תשתיות באגף התקציבים במשרד האוצר

רקע מקצועי

איציק הוא רכז התשתיות באגף התקציבים במשרד האוצר ואחראי על תחומי המטרו, רכבות קלות, נמלי הים וקידום תשתיות לאומיות באופן רוחבי. קודם לתפקיד זה הוא ריכז את תחום התעסוקה באגף ועסק בניהול המשבר התעסוקתי בעקבות מגפת הקורונה. בנוסף, קידם צעדים להגדלת שיעור התעסוקה של אוכלוסיות מעוטות השתתפות והעלאת פריון העבודה. את תחילת דרכו באגף עשה בצוות פיננסים, שם ליווה בין היתר את הפרדת חברות כרטיסי האשראי, הסדרת השוק החוץ בנקאי והסרת חסמים בפני חברת פינטק. קודם לעבודתו במשרד האוצר עבד בחטיבת המחקר בבנק ישראל, ובשנת 2015 סיים התמחות במשרד הרצוג פוקס נאמן והוסמך כעורך דין.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

דוד זלץ

סגן ראש העיר ביתר עילית

רקע מקצועי

דוד הוא סגן ראש עיריית ביתר עילית, מחזיק תיקי החינוך והתרבות ויו"ר תנועת דגל התורה בעיר. בתחילת דרכו המקצועית עבד כיועץ מקצועי וכראש הלשכה של ח"כ יעקב אשר, ובמסגרת תפקידו ריכז את קשריו עם משרדי הממשלה, טיפל בפניות הציבור ודאג לפתרונות ולמתן מענה לצורכי הציבור.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

שאדי חדאד

סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי בקו-אימפקט - השותפות לקידום תעסוקה בחברה הערבית

רקע מקצועי

שאדי הוא סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי בקו אימפקט - השותפות לקידום תעסוקה בחברה הערבית. במסגרת תפקידו הוא מוביל את הפעילות מול המעסיקים על מנת לחולל שינויים פנים- ארגוניים לקידום גיוון והכללה בחברה הערבית, מוביל את יחידת המשאב האנושי בארגון וכותב את אסטרטגיית משאבי האנוש ומוציא אותה לפועל. שאדי הוא בעל ניסיון רב בניהול אנשים ובהובלת תהליכים מהמגזר העסקי בענפי התקשורת והרכב.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

מתן יגל

סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר

רקע מקצועי

מתן יגל הינו סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר. בתפקידו הקודם מתן היה רכז מקרקעין תכנון והגנ"ס באגף התקציבים במשרד האוצר. במסגרת תפקידו הוא אחראי מטעם משרד האוצר על תקצוב רשות מקרקעי ישראל, מנהל התכנון והמשרד להגנת הסביבה בסך של עשרות מיליארדי שקלים. כמו כן עוסק בתכנון הקצאת משאבים ובהובלת רפורמות שמטרתן הגדלת היצע הדיור וייעול השימוש במקרקעין. מתן משמש כדירקטור בחברת נמל אשדוד וחבר במועצה הארצית לתכנון ולבנייה. קודם לכן הוא ריכז את תחום המשפט והאכיפה, ובמסגרת תפקידו זה הוביל צעדים לצמצום השימוש במזומן והפחתת רגולציה בכבאות. קודם לעבודתו במשרד האוצר עבד במחלקה הכלכלית במשרד סומך חייקין.