תוכנית מקום – עתודות ניהול לדרג הבכיר במרחב המקומי הינה מיזם משותף של משרד הפנים ומעוז. המיזם הוקם במסגרת יישום החלטת ממשלה ‘עתודות לישראל’ – תוכנית אסטרטגית לבניין עתודות כח האדם למגזר הציבורי בישראל. התוכנית מאתרת, מכשירה ומרשתת מנהיגים בעלי פוטנציאל לאייש את התפקידים הבכירים במערכת השלטון המקומי, החברה האזרחית, המרחב העסקי והשלטון המרכזי במטרה לטפח דור עתידי של מנהיגים ומנהיגות ממלכתיים ומובילי שינוי במרחב המקומי.

לצערנו, ההרשמה לתוכנית מקום של מעוז ועתודות לישראל סגורה

רוצים לקבל תזכורת לפני שמתחילה ההרשמה למחזור הבא?

לחצו כאן

חזון המיזם

חיזוק המרחב המקומי, בדגש על הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית לצורך שיפור השירותים לאזרח, צמצום פערים, עליית איכות החיים, יצירת מוביליות חברתית וטיפוח הקהילות המקומיות.

מטרות התוכנית

מנהיגות ממלכתית

יצירת רשת מגוונת של מנהיגים שמקדמים תפיסה ממלכתית במרחב המקומי

פיתוח וחיזוק יכולות מנהיגות

פיתוח וחיזוק יכולות מנהיגות והובלת תהליכי שינוי משמעותיים במרחב המקומי

פיתוח אישי-מקצועי

פיתוח אישי-מקצועי של עמיתי התוכנית תוך טיוב יכולות הניהול שלהם

פיתוח תפיסת משרת ציבור

פיתוח תפיסה של משרת ציבור מקומי שמציב את התושבים במרכז

מסגרת התוכנית

כשבעה שבועות של למידה אינטנסיבית (כ- 45 יום) הפרוסים לאורך השנה מתוכם שבועיים למידה בארה”ב, שבוע מתוכן בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד (או מוסד אקדמי יוקרתי אחר)

פורמט של Training Job The On המאפשר להמשיך בעבודה בד בבד עם ההשתתפות בתוכנית, תוך חיכוך מתמיד עם אתגרי המציאות

נושאי הלמידה – הכרת המרחב הציבורי ברמה הקהילתית, המוניציפלית, הלאומית והבינלאומית תוך דגש על פיתוח כלכלי ותפיסת תושבים במרכז

היכרות עם גורמים בעלי השפעה במערכת השלטון המקומי, האזרחי והעסקי, הכרת מוסדות השלטון המרכזי ברמה המקומית והלאומית, הרצאות של אנשי ממשל בכירים, מנהיגים עסקיים ומומחים שונים

תוכנית מאיצים ייעודית הכוללת הקניית כלים מקצועיים, משאבים, רתימת מומחים לטובת האצת פרויקטים משולחן העבודה

למידת עמיתים והתייעצות משותפת אודות האתגרים שנמצאים על שולחן העבודה של עמיתי התוכנית

תהליך המיון

תהליך המיון כולל ארבעה שלבים: שאלון הרשמה ראשוני, יום הערכה, ראיונות ממליצים וועדת קבלה מול נציגי הועד המנהל ונציגי צוות מעוז

  • נוכחות פיזית ביום הערכה ובוועדת הקבלה הינה תנאי הכרחי להמשך התהליך!
  • בשלבים המתקדמים של המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור ממונה.
  • תאריכי תהליך המיון (ימי הערכה וועדות הקבלה) אינם סופיים וייתכנו שינויים.

שלב א

שאלון הרשמה אחיד לכלל התוכניות.

שלב ב

יום הערכה הכולל חלק קבוצתי וחלק אישי.

שלב ג

ראיונות ממליצים.

שלב ד

ועדת קבלה – ראיון עם השותפים מארגון מעוז, עתודות לישראל והמשרד הממשלתי, צוות התוכנית ונציגים של חברי רשת מעוז.

מידע נוסף

לשאלות ניתן ליצור קשר ב – [email protected]

לתזכורת הרשמה לתכנית לחץ כאן

עמיתי מקום

מחזור ד

ליאת בן אבו

מהנדסת העיר בעיריית אור יהודה

ליאת בן אבו

מהנדסת העיר בעיריית אור יהודה

רקע מקצועי

ליאת היא מהנדסת העיר אור יהודה החל מ2018. במסגרת התפקיד אחראית על תכנון שטח השיפוט של הרשות, כולל קידום ותכנון מדיניות התכנון העירונית בהתאמה לעיר הקיימת, ולטווח רחוק, ובהתאמה עם מדיניות התכנון של מטרופולין תל אביב, קידום תכניות אב, תכנית מתאר כוללנית, תכניות רוחביות בכל תחום התכנון של הרשות, טיפול וקידום תכניות תשתיות לאומיות, ותכניות למתחמי דיור מועדפים, ותרגומם לרמת הוצאת היתרי בנייה, גיבוש והכנת תכניות עבודה שנתיות לאגף ההנדסה, ובקרה על ביצועם, בקרה על עבודת מחלקת תכנון, רישוי, פיקוח, השבחה, תשתיות, נגישות וקיימות ורישוי עסקים. טיפול ומתן אישורי בניה (היתרים, טפסי 4, תעודות גמר וכו'). בעבר הייתי במספר תפקידים אחרים ברשויות המקומיות, בניהן, מנהלת מחלקת רישוי בניה בעיריית אור יהודה, ולפני כן, מנהלת תפעול הוועדה בעיריית אשדוד. התחלתי את העבודה ברשויות המקומיות כבודקת רישוי, ומשם עליתי בדרגים המקצועיים. מהתפקיד הראשון ועד היום נחשפתי לעבודה מול תושבים והבנתי שחשוב לי לשים את התושב במרכז ולשלבו בתהליכי התכנון השונים, כולל יצירת תהליכים מקוצרים ופשוטים עבור התושבים, ובשקיפות מלאה.

יהודה אבני

מנהל מרחב דרום החטיבה להתיישבות

יהודה אבני

מנהל מרחב דרום החטיבה להתיישבות

רקע מקצועי

יהודה משמש כמנהל מרחב דרום של החטיבה להתיישבות החל משנת 2019. במסגרת תפקיד זה אמון על פיתוח המרחב הכפרי בהבטי תכנון פיתוח פיזי כלכלי וחברתי על מנת להוביל לצמיחה דמוגרפית . בתפקידים הקודמים היה אחראי על הפיתוח הקהילתי בנגב ועל הקמת מרחב קהילות עירוני ומשרת בשרות מילואים משמעותי גם היום.

איימן אזברגה

עוזר ראש המועצה מועצה מקומית כסייפה

איימן אזברגה

עוזר ראש המועצה מועצה מקומית כסייפה

רקע מקצועי

איימן משמש כעוזר ראש המועצה המקומית כסייפה החל מ-2019. מתוקף תפקידו הוא אחראי על תחום התעסוקה ובמסגרת זו נפגש עם יזמים ועם בעלי מפעלים באזור הדרום במטרה לקדם את פיתוח התעסוקה ביישוב ומקשר בינם לבין הגורמים הרלוונטיים ברשות. איימן שותף עם הצוות הבכיר ברשות לקידום ההמשך של הפיתוח ביישוב ולהובלה של שינוי ההתנהגות ברשות.

אלי אלבז

מנכ״ל ובעלים נעם ניהול והשקעות

אלי אלבז

מנכ״ל ובעלים נעם ניהול והשקעות

רקע מקצועי

אלי כיום מנכ״ל שותף בקבוצת חברת השקעות, עיקר הפעילות היא השקעות ויזמות נדל״ן ובעלים של חברת א. נעם ייעוץ ופיתוח עסקי. שימשתי כמנכ"ל עיריית נהריה בשנים 2019 - 2022 ובעל ניסיון של כ-20 שנים בעולם היי טק במגוון תפקידי הנדסה וניהול טכנולוגי וביניהם ניהול טכנולוגיות תקשורת IT גלובלי, ניהול תקציבי, וניהול פרויקטים ומיזמים אתרי החברה בעולם. במסגרת הניהול הטכנולוגי הוביל פרויקטים משמעותיים בהשקעות של כ-100 מיליון דולר ושינויים טכנולוגים בעלי משמעות רבה לעולם טכנולוגיות תקשורת הקווית והאלחוטית. כניסה לתפקיד בעולם הציבורי-מוניציפלי היתה אתגר משמעותי, ובמסגרת תפקיד מנכ"ל עירייה הוביל שינויים משמעותיים בהבראה כלכלית, הטמעה של טכנולוגיה מתקדמת, דיגיטציה, שינוי תרבותי-ארגוני, הטמעה של תהליכי עבודה, ניהול ובקרה וניהול מעשי של מערכי החירום (קורונה ושיטפון ). בנוסף כיהנתי כמ״מ מנכ״ל החברה הכלכלית.

ח’יר אלבז

יו''ר אג'יק מכון הנגב

ח’יר אלבז

יו''ר אג'יק מכון הנגב

רקע מקצועי

ח'יר הוא יו''ר אג'יק מכון הנגב. בתחילת שנות ה-90 הקים וניהל במשך שנים רבות את האגף האזורי לשירותים חברתיים לבדואים, שסיפק שירותי רווחה ליישובי המועצה האזורית משוש (שגב-שלום, כסייפה, ערערה בנגב והכפרים הבדואים הבלתי מוכרים בנגב). במהלך שנות עבודתו הקים מערך שירותי רווחה גדול, שעובד בו צוות מקצועי מגוון מכל רחבי הארץ, ופיתח מודלים רבים להתאמת מקצוע העבודה הסוציאלית לאוכלוסיות מיוחדות כמו החברה הבדואית. תוך כדי תהליך ההבניה והעבודה המאומצת, ח'יר צבר ניסיון רב בניהול מערכות חברתיות ובתחום ארגוני החברה האזרחית, ובתקופת כהונתו כמנכ"ל שותף וכיו''ר אג'יק מכון הנגב התפתח הארגון לממדים גדולים שמשפיעים על חייהם של אלפי אנשים בחברה הערבית הבדואית ובכלל. כיום, בנוסף לניהול אג'יק מכון הנגב, ח'יר מעורב במיזמים בתחומי המדיניות, התכנון והפיתוח הקהילתי הן ברמה המקומית והן ברמה הארצית.

מיכל ארן

מנהלת חטיבת אסטרטגיה ומדיניות במשרד הבינוי והשיכון

קרדיט: שרון לוין

מיכל ארן

מנהלת חטיבת אסטרטגיה ומדיניות במשרד הבינוי והשיכון

רקע מקצועי

מיכל היא מנהלת חטיבת אסטרטגיה ומדיניות במשרד הבינוי והשיכון. קודם לכן היא ניהלה את אגף אסטרטגיה ומדיניות ברשות החשמל ואת אגף אסטרטגיה ומדיניות במשרד הפנים (שלטון מקומי). לפני כן עבדה במשרד להגנת הסביבה: ארבע שנים באשכול תכנון ומדיניות סביבתית ושנתיים כיועצת מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה לענייני כנסת, ממשלה, תקציבים, משאבי טבע, פיקוח ואכיפה. בעבר עבדה במגזר השלישי בכמה עמותות בבאר שבע. למיכל ניסיון רב בתחום ההדרכה, כולל כמדריכת טיולים.

ליאור בר-דור

משנה למנכ"ל עדן- החברה לפיתוח כלכלי בירושלים

ליאור בר-דור

משנה למנכ"ל עדן- החברה לפיתוח כלכלי בירושלים

רקע מקצועי

ליאור הוא משנה למנכ"ל עדן- החברה לפיתוח כלכלי בירושלים. ליאור החל את דרכו המקצועית בזמן לימודי התואר השני כששימש כסגן מהנדס התכנון בחברה מוריה בירושלים שם היה אמון על מיסוד קשרי החברה ורמ"י כחברה מנהלת חדשה לרמי. לאחר מכן עבד כמנהל פרוייקטים גיאוגרף ומתכנן ערים, 8 שנים, בחברת ניהול פרוייקטים עמ-גר במסגרת זו ניהל פרוייקטים רבים ומגוונים בשלבי התהוות ותכנון שונים. משנת 2006 ועד הוא עובד חברת עדן, שהחלה כחברה לפיתוח מרכז ירושלים וכעת הינה חברה כלכלית. הוא התחיל כסמנכ"ל החברה והפך למשנה למנכ"ל החברה.

נחום ברכר

גזבר עיריית אלעד

נחום ברכר

גזבר עיריית אלעד

רקע מקצועי

נחום הוא גזבר עיריית אלעד החל משנת 2019. בנוסף, הוא משמש כחבר הנהלה בפורום המקצועי של הרשויות החרדיות ויו"ר ועדה לפיתוח כלכלי של הפורום המוביל שינוי בתהליכי העבודה, שאיפה למקצועיות וקידום ההון האנושי ברשויות החרדיות. בשנים 2019-2017 הוא היה סגן גזבר ומנהל הרכש בעיריית אלעד. בשנים 2017-2013 היה בעל משרד לראיית חשבון ומנהל כספים בעמותה לבניית בית מדרש בהיקף של כ-200 מיליון ₪. בשנת 2012 שירת שירות לאומי אזרחי בעמותת בצוותא המקדמת לימודי חונכות לאוכלוסייה בסיכון.

מריה ג’יריס

ראש מטה מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים

מריה ג’יריס

ראש מטה מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים

רקע מקצועי

מריה משמשת כמנהלת אגף פיתוח אזוריות במשרד הפנים. בתוקף תפקידה, היא אחראית על פיתוח ויישום אסטרטגיות לעידוד אזוריות ושיתופי פעולה בין רשויות המקומיות, בעיקר במסגרת אשכולות אזוריות שמוקמים לקידום פיתוח אזורי, התייעלות כלכליות וצמצום פערים. בעבר, במסגרת תפקידה הקודם במשרד הפנים הובילה מריה יישום תכניות לפיתוח כלכלי ברשויות מקומיות בחברה הערבית. מריה בוגרת המחזור הראשון בתכנית צוערים לשירות המדינה.

יואל גוטליב

מנכ"ל, היכל שלמה

יואל גוטליב

מנכ"ל, היכל שלמה

רקע מקצועי

יואל הוא סמנכ"ל פרויקטים בחברה לפיתוח מזרח ירושלים (פמ"י). עובד בחברה משנת 2014 יו"ר ועדת מכרזים אחראי על תחום הפרויקטים משלבי התכנון הראשוניים ועד גמר הביצוע.

נועה רימון גופרשטיין

סמנכ"לית שירות בעיריית בת ים

נועה רימון גופרשטיין

סמנכ"לית שירות בעיריית בת ים

רקע מקצועי

נועה היא סמנכ"לית שירות בעיריית בת ים. במסגרת תפקידה היא אחראית על אגפי מערכות המידע והמחשוב, על המוקד העירוני ועל פניות הציבור ומובילה פרויקטים חוצי ארגון לשיפור השירות לתושב. בתפקידה הקודם הקימה וניהלה את אגף השירות והמוקד העירוני בעיריית חולון. לנועה ניסיון של עשור בניהול מוקדים טלפוניים במגזר הפרטי, ביניהם חברת Call יכול המעסיקה אנשים עם מוגבלות.

מיכל גלברט

KPMG Ireland, Strategy, manager

מיכל גלברט

KPMG Ireland, Strategy, manager

רקע מקצועי

מיכל מנכ"לית את החל"צ Future Mobiltiy IL מאוגוסט 2018. בתוקף תפקידה היא מחברת בין המגזר העסקי, הממשלתי והאזרחי על מנת להוביל אג'נדה לצמצם את הגודש בכבישי ישראל לטובת איכות חיים טובה יותר. קודם לכן עבדה באגף התקציבים במשרד האוצר בתחום המחקר והפיתוח וההשכלה הגבוהה בישראל והובילה תקצוב של פרויקטים שונים ועתירי תקציב בתחומים הללו. מיכל עבדה בחברת "אמדוקס" כאנליסטית בכירה ולפני כן בחברת הייעוץ הלכלכי BDO זיו האפט.

ליאור דיעי

גזבר וראש מנהל כספים בעיריית באר שבע

ליאור דיעי

גזבר וראש מנהל כספים בעיריית באר שבע

רקע מקצועי

ליאור התמנה להיות גזבר וראש מנהל הכספים בעיריית באר שבע, לפני כן כהן כמנכ"ל חברת יעדים, החברה העירונית לפיתוח עסקי של העיר ב"ש. החברה הינה חברת בת של עיריית באר שבע ומובילה את הטיפול במגזר העסקי בעיר- עסקים קטנים ובינוניים, אזורי התעשייה, מתחם השוק העירוני, מנהלת העיר העתיקה, קידום תעשיות עתירות ידע (במסגרת פארק ההייטק) וניהול מחלקת התיירות. קודם לכן כיהן כסמנכ"ל חברת כיוונים, החברה לתרבות הפנאי של העיר באר שבע. תפקיד זה כלל את הובלת מטה החברה, כספים, התקשרויות, מש"א, תפעול, מערכות מידע, שיווק ושירות. חברת כיוונים מנהלת מגוון תחומים, הנוער, הספורט, קהילה, תרבות, חינוך (צהרונים, ורשת מעונות יום), קליטה, אירועים ועוד. לחברה כ 1700 עובדים ומחזור הפעילות הוא כ 250 מלש"ח. בעבר מילא ליאור מספר תפקידים בחטיבה העסקית של בנק לאומי.

אוריה דסברג

סמנכ"לית עמותת אל עיר דוד

אוריה דסברג

סמנכ"לית עמותת אל עיר דוד

רקע מקצועי

אוריה מכהנת כסמנ"כלית פיתוח ושיווק בעמותת אל עיר דוד. במסגרת תפקידה היא מובילה את החשיבה האסטרטגית והניהול השוטף של הפיתוח הפיזי והחפירות הארכיאולוגיות שבמרחב ירושלים הקדומה, מנהלת ממשקים עם רשויות ממשלתיות ואחראית על גיוס משאבים מול משרדי ממשלה. במקביל, אוריה אחראית על תחום השיווק והפרסום של עיר דוד כשבשנת 2019 זכה המקום ביותר ממיליון מבקרים. קודם לכן כיהנה ארבע שנים כמנהלת מחלקת פיתוח ומחלקת שיווק. עד שנת 2011 ניהלה אוריה את עמותת התיירות בגוש עציון והובילה את תהליך המיתוג של המועצה.

עופר דרי

מנהל מחוזות ארצי, עמידר

עופר דרי

מנהל מחוזות ארצי, עמידר

רקע מקצועי

עופר הוא מנכ"ל תיירות אשדוד- חברת בת של עיריית אשדוד. עופר רו"ח בהשכלה ותואר שני במשפטים, ניהל מס' חברות פרטיות, בורסאיות וציבוריות. התחיל מתחום הכספים ומשם לניהול חברות. לאחר כ-13 שנה בשוק הפרטי במס' חברות וביזמות החליט לתרום מניסיונו לתחום הציבור, התחיל במשרד הפנים בהמשך עבר לנהל את החברה הכלכלית לאופקים כ-3 שנים ומשנת 2016 מנהל את החברה לתיירות באשדוד עם המון חשיבה מחוץ לקופסא ואתגרים מעניינים.

מאיר ואזנה

מנכ"ל יפתח - החברה לפיתוח קריית גת

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

מאיר ואזנה

מנכ"ל יפתח - החברה לפיתוח קריית גת

רקע מקצועי

מאיר הוא מנכ"ל יפתח - החברה לפיתוח קריית גת. לאחר שחרורו מצה"ל בשנת 2006 הוא שימש כמנהל אדמיניסטרטיבי במוסד פנימייתי בקריית גת המונה כ-500 חניכים מרחבי העולם. בהמשך, כיהן כשבע שנים כמנהל מחלקת חינוך בעיריית קריית גת והקים את החברה לפיתוח קריית גת. בנוסף, היה מ"מ מנכ"ל העירייה ובשנת 2019 החל את תפקידו כמנכ"ל קבוע בחברת יפתח - החברה לפיתוח קריית גת אשר אמונה על התפתחות העיר במסגרת הסכמי הגג וההתחדשות העירונית ועל ביסוסה וחוסנה התכנוני והכלכלי של העיר.

פיראס ח’ואלד

רכז תוכניות מרכז קדאיא

קרדיט: אמאני אבו רומי

פיראס ח’ואלד

רכז תוכניות מרכז קדאיא

רקע מקצועי

פיראס הוא רכז תוכניות ורכז פעילות שטח במכון קדאיא - מחלקה במרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי, המארגן קבוצות מנהיגות בתחומים חברתיים, פוליטיים וכלכליים ומעודד שיתוף ציבור, חינוך פוליטי ולקיחת אחריות חברתית כאמצעי לקידום החברה ולהשגת צדק חברתי וכלכלי. לפני כן הוא עבד בתנועת הנוער אג'יאל מאז הקמתה בשנת 2006 במגוון תפקידים כמו ריכוז פרויקטים, ריכוז מפעלים וריכוז סניפים מ-א' ועד ת'. גולת הכותרת של פעילותו היא שותפותו בהקמת בית הספר לילדי הפליטים בלסבוס ביוון בשנת 2018.

איתי חוטר

מנכ"ל חברת רון פישמן ושות' לשעבר

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

איתי חוטר

מנכ"ל חברת רון פישמן ושות' לשעבר

רקע מקצועי

איתי הוא בעל ניסיון של קרוב לשני עשורים בתפקידים כלכליים וניהוליים בכירים במגזר הציבורי, במגזר השלישי ובמגזר הפרטי. כיום משמש כמנכ"ל חברת רון פישמן ושות' רואי חשבון, המתמחה בייעוץ כלכלי מוניציפלי ובמיצוי תקציבי מדינה עבור רשויות מקומיות, שבה 40 כלכלנים ורואי חשבון אשר מספקים שירותי ייעוץ לכ-120 רשויות מקומיות. קודם לכן שימש כסמנכ"ל כלכלה של מרכז השלטון המקומי בישראל במשך עשור, והיה אחראי על ייצוג כלל הרשויות המקומיות מול משרדי הממשלה, כנסת ישראל ויתר הגופים הלאומיים בנושאים כספיים ורגולטוריים שהשפיעו על תקציביהן של הרשויות, ליווה הליכי חקיקה, ניהל משאים ומתנים בהיקפים של מיליארדי שקלים לצורך הגדלת היקפי התמיכה הממשלתית ברשויות, ופעל לחיזוק איתנותן הכלכלית. איתי היה שותף לתכנון ולביצוע רפורמות רבות בתחומים שהשפיעו על חיי האזרחים והעסקים במדינת ישראל בתחומי התשתיות, החינוך, הרווחה, הסביבה, המיסוי העירוני ועוד. הוא משמש אוטוריטה מקצועית המדריכה, מכוונת ומייעצת בנושאים כלכליים לראשי הרשויות, למנכ"לי הרשויות המקומיות, לגזברים ולעובדיהם, מרצה בקורסי הכשרה של בעלי תפקידים בשלטון המקומי, ומשמש כמנטור למנהלים בכירים ברשויות המקומיות מטעם קרן רש"י. את דרכו המקצועית החל ככלכלן באגף החשב הכללי במשרד האוצר, כמבקר כספים וכראש צוות ביקורת. לאחר כשנתיים קודם לתפקיד מרכז בכיר כלכלה ורכש במינהל הרכש הממשלתי והיה אמון על התקשרויות המדינה עם חברות ענק בתחומי המחשוב והטכנולוגיה בהיקפי רכש של מאות מיליוני ₪ בשנה, ניסיון שאפשר לו לרכוש ידע והתמחות מיוחדת בניהול מכרזים וברכש מקוון. בתפקידו האחרון במשרד האוצר, בטרם עבר לעבוד במרכז השלטון המקומי, ניהל את תחום השיכון והמקרקעין באגף והיה אחראי על ביצוע פיקוח תקציבי על משרדי הממשלה שפועלים בתחום הנדל"ן והמקרקעין, וניהל את התקשרויות המדינה עם הבנקים למשכנתאות וחברות הדיור הציבורי. איתי בעל תואר ראשון בכלכלה, תואר שני במינהל עסקים ותואר שני נוסף במשפטים ובעל תעודת מנהל רכש מוסמך.

רשא חולי

מנכ"לית מדיפלסט מקבוצת נובולוג

רשא חולי

מנכ"לית מדיפלסט מקבוצת נובולוג

רקע מקצועי

כיום מנכ"לית מדיפלסט מקבוצת נובולוג תפקיד קודם סמנכ"לית תפעול מפעל יונידרס , במסגרת תפקידי היתי אחראית על ניהול התפעול של שני מפעלים, סה"כ 400 עובדים.

נתנאל טויטו

מנהל תחום רשויות, קרן רש"י

נתנאל טויטו

מנהל תחום רשויות, קרן רש"י

רקע מקצועי

נתנאל מתמחה בהובלת שינוי במרחב המקומי, בעל ניסיון מגוון ועשיר בעולם המוניציפאלי והחברתי עם רקע מוכח ביזמות חברתית וציבורית. בין יתר תפקידיו כיהן נתנאל בשורה של תפקידים ציבוריים וביצועיים, בין היתר כראש עיר בפועל, סגן, יו"ר החברה לפיתוח וועדת ת"וב בנצרת עילית, זאת לצד הובלת מחקריים יישומים במגוון תחומי השלטון המקומי. מעבר לתפקידים אלו הוביל יחד עם משרד הפנים ומעוז את ההקמה של תכנית "מקום" והינו בוגר של תכניות מנהיגות כמו שגרירי רוטשילד, תכנית רבין למנהיגות והמכינה לשירות הציבורי. נתנאל מנהל את אחת מיוזמת הדגל של קרן רש"י, יוזמת היישוב במרכז הרואה ברשויות המקומיות מפתח לקידום מוביליות חברתית. מעבר לניהול היוזמה, נתנאל אמון בקרן רשי על תחום הרשויות המקומיות.

כרמית יוליס

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, משפט אזרחי

כרמית יוליס

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, משפט אזרחי

רקע מקצועי

כרמית היא ראש אשכול נדל"ן, ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים החל משנת 2014. במסגרת זו היא אמונה על הליכי הייעוץ המשפטי בכל הנוגע לסוגיות הכרוכות בענף הדיור והנדל"ן, כמו גם על מלאכת החקיקה האינטנסיבית בתחומים מגוונים אלו. היבטים מרכזיים מתחום העיסוק בשולחן העבודה נוגעים לתכנון ובניה, פיתוח תשתיות, התמודדות עם משבר הדיור, אכיפת דיני תכנון ובניה, התחדשות עירונית , דיור ציבורי דיני בתים משותפים וסוגיות של תכנון ובניה ביהודה ושומרון . בנוסף כרמית היא חברה במועצה הארצית לתכנון ולבניה ובמועצת שמאי המקרקעין.

קרן יוסט

פרקליטת מחוז ירושלים אזרחי

קרן יוסט

פרקליטת מחוז ירושלים אזרחי

רקע מקצועי

קרן היא עורכת דין המשמשת בתפקידי ניהול בכירים בפרקליטות המדינה. החל משנת 2016 ועד לאוגוסט 2020 כמנהלת המחלקה לעניינים מנהליים בפרקליטות מחוז תל אביב אזרחי החל משנת 2020 כמנהלת מחלקת מקרקעין בפרקליטות מחוז תל אביב אזרחי והחל מיולי 2023 כפרקליטת מחוז ירושלים אזרחי. בנוסף משמשת כמרצה מן החוץ בפקולטה למשפטים אוניברסיטת בר-אילן ומעבירה הרצאות לגופים שונים בשירות המדינה.

חלי יעקבס

מנכ"ל תאגיד התיירות, יו"ר תיירות קיבוץ אורטל, יו"ר תיירות ויקב צובה ,יו"ר החזקות, קיבוץ בית אורן

קרדיט: שרון גבאי

חלי יעקבס

מנכ"ל תאגיד התיירות, יו"ר תיירות קיבוץ אורטל, יו"ר תיירות ויקב צובה ,יו"ר החזקות, קיבוץ בית אורן

רקע מקצועי

חלי היא מנכ"לית תאגיד התיירות של קיבוץ ניר דוד החל מ2017, ומנכ"לית ובעלים בחברת בינה יתרה. יו"ר תאגיד תיירות קיבוץ אורטל ויו"ר תאגיד תיירות קיבוץ צובה. דירקטוריות בהנהלה הכלכלית של קיבוץ עין חרוד מאוחד. דירקטורית בתאגידים קיבוציים ויו"ר החזקות קיבוץ בית אורן. תאגיד התיירות של קיבוץ ניר דוד מונה עשר פעילויות עיסקיות שונות ומגוונות. ביניהן פרויקט פארק המעיינות שהוא מודל PPP קלאסי וכלה בניהול גן חיות חינוכי תיירותי. תחת מוטת ניהול זו מתכנסים תהליכים עסקיים כלכליים קהילתיים וחברתיים. חלי משמשת גם כיו"ר דירקטוריון תאגיד התיירות בקיבוץ צובה וחברת הנהלה באגודות שיתופיות חקלאיות שעוסקות בתיירות במרחב הכפרי. בעבר ריכזה חלי את תהליך פיתוח התיירות באשכול רשויות כנרת ועמקים ועוסקת בפיתוח מודלים לתיירות קהילתית ואחראית. סך הפעילות הכלכלית שהיא מנהלת הוא כ80 מליון שקלים ומעל 200 עובדים .במקביל מרצה בתחומי פיתוח ושיווק במודלים של פיתוח קהילתי, עד שנת 2017 הפעילה החברה שבבעלותי את מוקד הייעוץ לעסקים קטנים של עולים חדשים ותושבים חוזרים באמצעות מעלו"ת - משרד הקליטה במרחב - צפון מזרח ישראל. בשנת 2015 הייתה שותפה להקמת קהילת הפייסבוק " דתיות עיסקיות מדברות" קהילה המונה 11,000 נשים דתיות בעלות עסקים אשר מקיימת פעילות on line ו off line - כיום משמשת כמנהלת שותפה בקבוצה וכאחראית על קשרי החוץ של הפעילות.

עמוס ישי

סמנכ"ל בכיר משרד הרווחה והבטחון החברתי, ראש מינהל של"מ - שיקום ליווי ומניעה

עמוס ישי

סמנכ"ל בכיר משרד הרווחה והבטחון החברתי, ראש מינהל של"מ - שיקום ליווי ומניעה

רקע מקצועי

שימש ב4 וחצי שנים האחרונות כמנהל מחוז דרום במשרד לביטחון לאומי, הרשות לבטחון קהילתי. עד שנת 2018 שימש כמנהל מחוז ש"י ירושלים במשרד לביטחון פנים והיה שותף בצוות הקמת החלטת ממשלה לצמצום פערים חברתיים כלכליים ופיתוח כלכלי במזרח ירושלים. בעברו שימש כיועץ לראשי ערים ומנכלי"ם ומרצה בתחום חרדים ומדינה כמו כן שימש כמנהל תחום נוער בסיכון בעמותת הקשיבה לטיפול בילדים ונוער בסיכון בבית שמש.

נטע כהן

מנכ"ל Incubit Ventures

נטע כהן

מנכ"ל Incubit Ventures

רקע מקצועי

נטע הוא מנכ"ל אינקוביט וונצ'רס - חממת הייטק לטכנולוגיות אזרחיות של אלביט מערכות בשיתוף רשות החדשנות, שמשקיעה ב-13 סטארט-אפים פעילים ונמצאת ת בפארק ההייטק בבאר שבע. במשך 15 שנים לפני כן הוא היה מנכ"ל BGN Technologies, חברת הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון ובמסגרת תפקידו הוביל מאות הסכמים למסחור טכנולוגיות עם חברות מהגדולות בעולם, הקמה של עשרות סטארט-אפים ויצירה של חממות טכנולוגיות ומאיצים, והיה אחראי על תחום היזמות באוניברסיטת בן-גוריון ומעורב משמעותית בפיתוח פארק ההייטק בבאר שבע וביצירת אקו-סיסטם פעיל ותוסס. לפני כן שימש בתפקידי ניהול בחברות תרופות, מזון וחקלאות.

אורית כהן

מהנדסת הועדה לתכו"ב יזרעאלים

אורית כהן

מהנדסת הועדה לתכו"ב יזרעאלים

רקע מקצועי

אוּרית היא מהנדסת הוועדה לתכו"ב יזרעאלים ומנהלת את התכנון והבנייה במרחבי מועצה אזורית עמק יזרעאל, מועצה אזורית מגידו והרשויות המקומיות זרזיר וכעביה. כמו כן היא חברת ועד איגוד מהנדסי הערים הארצי, פועלת לפיתוח המגזר הכפרי בגליל ומקדמת מיזמים בתחום אנרגיות מתחדשות. לפני כן כיהנה כמהנדסת מועצה אזורית מרום הגליל. היא ניהלה במשך 16 שנים משרד תכנון פרטי במושב אמירים. אוּרית היא אדריכלית בוגרת הטכניון, בקרית תכן ויועצת נגישות למבנים, תשתיות וסביבה. חברת מושב אמירים השוכן במרום הגליל.

רוחמה כהנמן

עצמאית: יזמית עסקית וחברתית, יועצת אסטרטגית

רוחמה כהנמן

עצמאית: יזמית עסקית וחברתית, יועצת אסטרטגית

רקע מקצועי

רוחמה היא עצמאית: יזמית עסקית וחברתית, יועצת אסטרטגית. את משרד הפרסום הראשון שלה רוחמה הקימה בגיל 20, במהלך 17 שנות פעילותה בתחום יצרה מגוון מיזוגים עם משרדים אחרים, ולקראת 2018 נכנסה כשותפה במשרד הפרסום הגדל במגזר הדתי והחרדי - גל אורן .bsd במשך השנים רוחמה יעצה, ליוותה וניצחה על פיתוח והשקת מותגים, ובניית אסטרטגיות שיווקיות מוצלחות עבור מגוון חברות בתחומים שונים, ביניהם: מזון, בריאות, המגזר השלישי, אופנה ולייף סטייל, תיירות ופנאי, חברות ציבוריות, גופים ואישים פוליטיים, ייעוץ לקמפיינים פוליטיים ארציים ומוניציפליים, וכן בעלת התמחות מיוחדת בעסקים בעלי אוריינטציה וקהל לקוחות נשי.

צחי כץ

סמנכ"ל תכנון בחברת Extell, יו"ר איגוד מהנדסי ואדריכלי ערים בישראל

צחי כץ

סמנכ"ל תכנון בחברת Extell, יו"ר איגוד מהנדסי ואדריכלי ערים בישראל

רקע מקצועי

צחי הוא סמנכ"ל תכנון בחברת Extell, ויו"ר איגוד מהנדסי ואדריכלי ערים בישראל. בין השנים 2012-2023 שימש כמהנדס העיר מודיעין מכבים רעות והיה אחראי להובלת תכנית מתאר של העיר לשנת 2040, פיתוח שכונות חדשות ומרכז העסקים (מע"ר, שימושים מעורבים) של העיר, פיתוח כלים ליצירת וודאות תכנונית בממשקים עם הסקטור הפרטי. בתפקידו כיו"ר איגוד מהדסי ואדריכלי ערים בישראל, שותף לתהליכי חקיקה ורגולציה בשיתוף עם מרכז השלטון המקומי. בעבר שימש כמנהל אגף רישוי ופיקוח על הבניה בעיריית ירושלים, היה נציג העירייה באונסקו בכל הקשור לאתרי מורשת עולמית, ויזם אירוע "בתים מבפנים" בירושלים. קודם לכן עבד בשוק הפרטי כאדריכל מתכנן וכמנהל פרויקטים בירושלים ובאן ארבור מישיגן בארה"ב, בתקופה זו תכנן וניהל פרויקטים מגוונים, הנדסיים, מולטי דיספלינאריים ועתירי תקציב.

עידו לבנה

גזבר, מוא"ז אשכול

עידו לבנה

גזבר, מוא"ז אשכול

רקע מקצועי

עידו הוא מנהל אגף תכנון אסטרטגי, עיריית אשקלון. עידו עסק במשך מספר שנים בתחום השיווק והעיתונות. במסגרת עבודתו בממשלה כסגן ממונה על מחוז ירושלים ולאחר מיכן במחוז דרום הוא עובד עם רשויות להביא לשיפור ביכולתם לספק שירותים מיטבים בדגש על רשויות הכוללות אוכלוסיות מיגזריות. באמצעות התאמת הכלים הקיימים והנגשת אמצעים יש בידו להביא לצמצום פערים בין רשויות ואוכלוסיות. להוות חלק משמעותי בקידום נושאים אסטרטגים, עיצוב מדיניות רחבה הכוללת משרדי הממשלה נוספים. זאת גם במסגרת תפקידיו הנוספים בוועדה מחוזית לתכנון ובניה וכדירקטור ברשות לפיתוח הנגב. בזמן האחרון מוביל במחוז דרום את ישום החלטת הממשלה 2397 לאוכלוסיה הבדואית בהיקפים של 600 מיליון ש"ח.

אינסה גולדנברג לוי

היועצת המשפטית בחברת נמל אשדוד בע"מ

אינסה גולדנברג לוי

היועצת המשפטית בחברת נמל אשדוד בע"מ

רקע מקצועי

אינסה היא היועצת המשפטית של החברה הממשלתית נמל אשדוד בע"מ. עורכת דין בעלת ותק של מעל 20 שנים, מתמחה במשפט מינהלי-ציבורי, ומובילה את תחום היזמות השלטונית במקרקעין עירוניים/ציבוריים. כיהנה עד לאחרונה כיועצת המשפטית של עיריית ראשון לציון, העיר הרביעית באוכלוסייתה בישראל, ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על כלל השירותים המשפטיים שמוענקים לעירייה במגוון רחב של נושאים, לרבות מקרקעין, תכנון ובנייה, מיסוי מוניציפלי ותשלומי חובה, חוזים מכרזים והתקשרויות, משפט מינהלי, תביעה ואכיפה עירונית, דיני עבודה ומשמעת ועוד. קודם לכן, במשך כ-16 שנים, כיהנה אינסה כשותפה מנהלת ומייסדת של משרד עורכי דין עפר שפיר ושות' - משרד בוטיק שמתמחה בתחום השלטון המקומי ומעניק שירותים לעשרות רשויות מקומיות, וכעו"ד בשירות השלטון המקומי, התאגידים המוניציפליים, החברות הממשלתיות וגופים ציבוריים נוספים.

מאהר אבו ליל

גזבר המועצה המקומית עין מאהל

מאהר אבו ליל

גזבר המועצה המקומית עין מאהל

רקע מקצועי

2001 - מאהר הוא גזבר המועצה המקומית עין מאהל. מאהר עבר את ההתמחות במשרדו של רו"ח אברהם קטן בירושלים . בשנים 2002-2003 - המשיך התמחות במשרד רו"ח אימאן זועבי בנצרת . לאחר מכן, בשנים 2003-2008 - היה מנהל כספים וחשב שכר בחברת תנורגז תעשיות בטבריה . 2010-2013 - היה מנהל כספים במפעל " תמנע מוליכים " א.תעשיה תרדיון . 25/08/2020 - חונך עסקי מטעם משרד התעשייה , המסחר והתעסוקה . משנת 2010-2013 ליווי עסקים כחונך מטעם משרד התמ"ת . 2012-2013 : ביקורת מטעם משרד הפנים במועצה מקומית שעב דרך משרדו של רו"ח ויסמן דוד . 2003-2013 : רו"ח עצמאי - בעל משרד לראיית חשבון בעין מאהל - משרד שעסק בייצוג לקוחות מול רשויות המס , הגשת דוחות לעצמאיים וחברות , ביקורת דוחות כספיים לחברות ועמותות , ליווי עסקים מול בנקים. מאהר הוא גזבר המועצה המקומית עין מאהל.

אבי לנגבהיים

מנהל מפעם גליל מערבי במשרד הפנים

אבי לנגבהיים

מנהל מפעם גליל מערבי במשרד הפנים

רקע מקצועי

אבי מנהל את מפעם גליל מערבי, זרוע השטח של משרד הפנים להדרכה ופיתוח ארגוני, החל מ-2016. מתוקף תפקידו הוא אמון על ליווי 65 רשויות במרחב המפעם, שרבות מתוכן משויכות לחברה הערבית והדרוזית ומלוות בתהליכי שינוי ארגוני משמעותיים בהיקפי תקציב של מעל 90 מיליון ₪. בנוסף, כמפעם מתמחה הוא מוביל ברמה הארצית יחד עם משרד הפנים את פיתוח התורה וההטמעה של עולם התכנון השנתי ברשויות המקומיות ותחומי ידע נוספים כגון צעירים יחד משרד הנגב והגליל ורישוי עסקים ואכיפה. קודם לכן כיהן במשך שש שנים כמנהל פרויקט ארצי בקרן קציר מיסודה של קרן רש"י והיה אמון על ליווי והשמה של 3,000 מלגאים במעל 32 מוסדות אקדמיים בארץ תוך ניהול השותפות עם מוסדות אלו ועם קרן עורק הומניטי. בנוסף, כיהן כשלוש שנים כמנחה מקצועי בג'וינט אלכא בתחום התנדבות הנוער בתקופת מלחמת לבנון השנייה. טרם לכן, כסטודנט, התגורר בקריית שמונה והיה שותף להקמת כפרי סטודנטים מטעם עמותת איילים בקריית שמונה, עכו ונווה אור. העשייה החברתית והציבורית ככלל, ולמען הפריפריה החברתית והגיאוגרפית ותושביה בפרט, ניצבת עבורו כשליחות וכמשימת על.

חגית מגן

ראש מינהל שכר והסכמי עבודה במרכז השלטון המקומי

חגית מגן

ראש מינהל שכר והסכמי עבודה במרכז השלטון המקומי

רקע מקצועי

מאז שנת 2000 חגית עוסקת בתחום יחסי העבודה, ומשנת 2017 היא ראש מינהל שכר והסכמי עבודה במרכז השלטון המקומי. במסגרת תפקידה היא מייצגת את הרשויות המקומיות כגוף מעסיקים במו"מ מול האיגודים המקצועיים, חותמת בשמם על הסכמים קיבוציים ומשמשת כנציגת המעסיקים בוועדות סטטוטוריות ומעין שיפוטיות כגון ועדות פריטטיות. חגית הקימה את המחלקה לתנאי שירות במרכז השלטון המקומי, שמהר מאד הפכה לאבן שואבת עבור משרדי הממשלה והרשויות המקומיות כמקור ידע מוסמך.

מוסטפא מחאג’נה

מנהל סניף מעוף וראש תחום מימון - סוכנות לעסקים קטנים ובינוניים - משרד הכלכלה

מוסטפא מחאג’נה

מנהל סניף מעוף וראש תחום מימון - סוכנות לעסקים קטנים ובינוניים - משרד הכלכלה

רקע מקצועי

מאז שנת 2014 מוסטפא נמצא בתפקיד מנהל סניף מעוף אום אל פחם , בשנת 2017 קיבל אחריות נוספת במסגרת תפקידו - ראש תחום מימון בארגון . רואה חשבון , בוגר אוניברסיטת תל אביב מגמת חשבונאות ניהול וכלכלה , התחיל את הקריירה במשרד ארנסט יאנג במחלקת ביקורת ולאחר מכן במחלקה הכלכלית . בתוקף תפקידו הנוכחי מקיים שיתופי פעולה עם מועצות מקומיות במסגרת פרויקט פיתוח כלכלי אזורי של משרד הכלכלה, כמו הקמת פורמים ייעודיים לאזור של המועצה: פורום בעלי עסקים מקומיים , פרום תיירות וכו'. בנוסף מוסטפא מנהל מתחם שער העיר באום אל פחם ( מתחם מסחרי ושירותי בריאות )

איתמר מטיאש

מנהל אגף קהילה במועצה אזורית עמק המעיינות

איתמר מטיאש

מנהל אגף קהילה במועצה אזורית עמק המעיינות

רקע מקצועי

איתמר הוא מנהל אגף קהילה במועצה אזורית עמק המעיינות. תחת אחריותו הישירה באגף נמצאים שירותי הרווחה, המתנ"ס, תחום הכלכלה והתעסוקה, פיתוח קהילתי, פיתוח ותכנון צמיחת יישובים, תקציבי הוועדים וצמיחה דמוגרפית. בנוסף, היחידה האסטרטגית אשר אמונה על ניתוח החלטות ממשלה וקידום תוכניות אסטרטגיות של המועצה מנוהלת תחתיו. האגף בראשותו פיתח מערכת תכנון צמיחה מקיימת ליישובים שמבצעת חיזוי דמוגרפי ייחודי תוך הצלבתו עם נתוני התשתיות הפיזיות כדי לקדם קבלת החלטות מקומיות ואזוריות. בתחום הקהילה, האגף פיתח מודל איתנות קהילתית שמהווה כלי עבודה אפקטיבי לחיזוק חוסנן של הקהילות בשגרה ובחרום. בעבר ניהל עמותה גדולה שפעלה בכל הארץ והפעילה מוסדות טיפוליים לנוער עובר חוק, מרכזים לטיפול משפחתי בפוגעים ונפגעי תקיפות מיניות.

נעמה מירן

מנהלת קרן גנדיר

נעמה מירן

מנהלת קרן גנדיר

רקע מקצועי

נעמה עובדת בקרן גנדיר מזה כחמש שנים והחל ממרץ 2019 משמשת כמנהלת הקרן. הקרן פועלת בצורה אסטרטגית לקידום תחום הצעירים בישראל תוך דגש על קידום תעסוקה איכותית והשתתפות אזרחית רחבה של צעירים ממגוון הקבוצות והאוכלוסיות בחברה. הקרן פועלת לקידום שותפויות תוך ובין מגזריות והיא נמצאת בשותפויות עם מספר משרדי ממשלה. לפני כן עבדה נעמה כמנהלת תוכניות בקרן רוטשילד קיסריה. בפרק הראשון של חייה המקצועיים היא עבדה כפסיכולוגית ארגונית של מנכ"לים והנהלות בארגונים מובילים במשק וכמרצה באוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטת תל אביב.

שירה שפרכר סגלוביץ’

אדריכלית העיר בת ים

שירה שפרכר סגלוביץ’

אדריכלית העיר בת ים

רקע מקצועי

שירה היא אדריכלית העיר בת ים ומנהלת אגף התכנון בעירייה. במסגרת תפקידה היא מובילה את התכנון בעיר החל משלב האסטרטגיה ומסמכי המדיניות, דרך תכנון סטטוטורי (תוכניות בניין עיר) ועד לשלב העיצוב האדריכלי של מתחמי פינוי בינוי והתחדשות המרחב הציבורי. לפני כן היא ניהלה את מחלקת התכנון הסטטוטורי בבת ים, והובילה צוותי תכנון של תוכניות התחדשות עירונית בהיקפים משמעותיים. בעבר הייתה שירה אחת מעורכות כתב העת בלוק לאמנות ואדריכלות, ומאז שנת 2010 היא מלמדת במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל.

יעל סלומון

מתכננת מחוז מרכז ומנהלת אגף בכיר תכנון מטרו במינהל התכנון במשרד הפנים

יעל סלומון

מתכננת מחוז מרכז ומנהלת אגף בכיר תכנון מטרו במינהל התכנון במשרד הפנים

רקע מקצועי

יעל משמשת כמתכננת מחוז מרכז בפועל וכמנהלת אגף בכיר תכנון מטרו במינהל התכנון במשרד הפנים. במסגרת התפקיד היא מקדמת את התכנון של מערכת מסילות המטרו העתידים לחבר את כלל מטרופולין תל אביב ואת תכנון המרחב העירוני הסובב את תחנות המטרו. קודם לכן שימשה בתפקיד סגנית מתכננת הוועדה למתחמים מועדפים לדיור במינהל התכנון, ובמסגרת זו הייתה אחראית על קידום מתחמי מגורים הכוללים אלפי יח"ד וכלל התשתיות הנדרשות לפיתוחן. בעבר ניהלה את תחום תכנון ארוך טווח, תפקיד אשר כלל קידום תוכניות ומסמכי מדיניות כוללים לטווח הארוך.

מירי פלד

חניכה במכללה לבטחון לאומי, משטרת ישראל

מירי פלד

חניכה במכללה לבטחון לאומי, משטרת ישראל

רקע מקצועי

מירי היא מפקדת הכשרות קצינים של משטרת ישראל החל מ2020. מתוקף תפקיד זה, אחראית על הכשרת והסמכת דרג הקצונה הזוטר של משטרת ישראל. מידי שנה מוסמכים כ170 קציני משטרה ייעודיים ועוד כ 200 קצינים במקצועות השונים, בתשומת ההכשרה בפיקודי פועלת בתשומת לב לאתגר המעבר מדרג לדרג, בדגש על התפתחות מנטאלית ופיתוח מנהיגות משטרתית בעלת אחריות חברתית. בתפקידי הקודם כיהנתי ארבע שנים כסגנית מפקד מרחב ירקון האמון על כלל שירותי המשטרה במרחב הגאוגרפי של מרכז וצפון ת"א וערים שכנות, עסקתי בפיתוח שוטרים וקצינים לצד פיקוד על הפגנות ואירועי תרבות. קודם לתפקיד זה כיהנתי כארבע שנים כמפקדת תחנת משטרה בעיר גבעתיים.

מוחמד פריג

מנהל מחלקת שירות ושיווק במגזר הערבי בשירותי בריאות כללית

קרדיט: studio rotana

מוחמד פריג

מנהל מחלקת שירות ושיווק במגזר הערבי בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

מוחמד הוא מנהל מחלקת חוויית לקוח ושיווק בחברה הערבית בשירותי בריאות כללית החל משנת 2019. במסגרת תפקידו הוא אחראי על איכות, הנגשה והתאמת השירות לצורכי הלקוחות תוך למידה והיכרות עם תמורות מרכזיות בחברה הערבית, ואחראי על קביעת אסטרטגיה שיווקית ייעודית ויישומה על מנת לשמור על נתח שוק כללית ועל תדמיתה החיובית. משנת 2020 מוחמד גם מרצה בקריה האקדמית אונו בפקולטה למנהל עסקים.

מלכה פרידמן

מנהלת מחלקת תהליכים, בקרה ואיכות בחטיבת הטכנולוגיה בבנק הפועלים

מלכה פרידמן

מנהלת מחלקת תהליכים, בקרה ואיכות בחטיבת הטכנולוגיה בבנק הפועלים

רקע מקצועי

מלכה היא מנהלת מחלקת תהליכים, בקרה ואיכות בחטיבת הטכנולוגיה בבנק הפועלים. היא בעלת ניסיון של כעשרים שנה בעולם ההייטק, שבו התחילה כמפתחת בחברת סטרט-אפ ובהמשך הובילה צוותי פיתוח בארגונים בתחומים הפיננסי, הסלולרי והטכנולוגי. במהלך השנים פיתחה במגוון טכנולוגיות, אפיינה והגדירה מערכות, ניהלה צוותי פיתוח והובילה פרויקטים ואתגרים מורכבים. במסגרת תפקידה היא אחראית על הטמעת מתודולוגיות ופיתוח תהליכים ובקרות באגף הפיתוח בבנק הפועלים, ומובילה הטמעה של ניהול פרויקטים מקצועי ופיתוח עבודה אג'ילית ומרכז מדדים המתאים את עצמו לשינויים ונותן למנהלים ולעובדים תמונת מצב עדכנית בהיבטים החשובים להתפתחות ולהתקדמות.

יונתן קובי

סמנכ"ל ביג אלקטריק (קבוצת קובי)

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

יונתן קובי

סמנכ"ל ביג אלקטריק (קבוצת קובי)

רקע מקצועי

יונתן הוא סמנכ"ל קבוצת קובי בע"מ – עסק משפחתי לייבוא ולשיווק מוצרי חשמל ביתיים. ביחד עם אביו, אחיו וצוות מנהלים נאמנים הוא מנהל את עסקי החברה, כולל רשת חנויות קמעונאית, קבוצת רכישה, אתרי מסחר אלקטרוני וחברות הפצה למותגי חשמל בינלאומיים.

לירון קוטר

מנהל פרויקטים אסטרטגיים בתנובה

לירון קוטר

מנהל פרויקטים אסטרטגיים בתנובה

רקע מקצועי

לירון הוא מנהל פרויקטים אסטרטגיים בתנובה. במסגרת תפקידו הוא מוביל פרויקטים חוצי ארגון, פרויקטי פיתוח עסקי ומכירת ידע לחברות בארץ ובחו"ל. בשנים 2021-2016 הוא ניהל את מחלבת תנובה באלון תבור, ובמסגרת זו שיתף פעולה עם עמותות וארגונים לקידום שוויון וגיוון בתעסוקה. ללירון ניסיון ניהולי של 25 שנים בתעשייה בתפקידי הנדסה ותפעול וניסיון בניהול משברים וקביעת אסטרטגיה ליציאה מהם.

פיראס קזמוז

משנה למנכ״ל אלמשהדאוי, קינג סטור

פיראס קזמוז

משנה למנכ״ל אלמשהדאוי, קינג סטור

רקע מקצועי

פיראס הוא סמנכ"ל הכספים בחברת אלמשהדאוי קינג סטור בע"מ החל משנת 2016. זוהי רשת קמעונאית המזון הגדולה במגזר הערבי המונה כיום 13 סניפים ומעסיקה כ- 1000 עובדים. מתוקף תפקידו כסמנכ"ל הכספים של החברה הוא משמש גם כחבר הנהלה בארגון והינו שותף משמעותי להחלטות האסטרטגיות של הארגון. קודם לכן כיהן שלוש שנים כרכז כספים ובקרה ברשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר והיה מלווה ומבקר חברות ממשלתיות מהגדולות במשק הישראלי בכל הקשור בפן הפיננסי, הכלכלי והחשבונאי. לפני כן, כיהן ארבע שנים כרואה חשבון מבקר בפירמת רואי החשבון סומך חייקין (KPMG).

גיל קרומר

מנהל אגף רשויות מקומיות במשרד התחבורה, מינהל תשתיות

גיל קרומר

מנהל אגף רשויות מקומיות במשרד התחבורה, מינהל תשתיות

רקע מקצועי

גיל מנהל את אגף רשויות מקומיות במשרד התחבורה, מינהל תשתיות, החל משנת 2019. בתוקף תפקידו הוא אחראי על תקצוב פרויקטי תשתית תחבורה בכלל הרשויות, על ניהול והובלת פרויקטי הליבה של המשרד בתווך העירוני בהיקף של כ-4 מיליארד ₪, ועל קידום המדיניות לחיזוק ולשיפור תשתיות התחבורה העירוניות. קודם לכן שימש כראש אגף פרויקטים במשרד ועבד במשך שלוש שנים במינהל המעבר דרומה במשרד הביטחון, שם הוביל וקידם פרויקטים לחיזוק התשתיות הלאומיות בנגב עבור תושבי האזור ומשרתי הקבע. גיל הוא בוגר מחזור ב' של תוכנית צוערים לשירות המדינה, ובעבר היה יועץ ועוזר לסגן ראש עיריית הרצליה וממונה פרויקטים בלשכת ראש העיר.

מור קרסין

מנהלת "עידן טכנולוגי"- חברת "גבעסול" והמועצה האזורית עמק המעיינות

מור קרסין

מנהלת "עידן טכנולוגי"- חברת "גבעסול" והמועצה האזורית עמק המעיינות

רקע מקצועי

מור מנהלת את "עידן טכנולוגי" שותפות של המועצה האזורית עמק המעיינות וחברת גבעסול (חברה תעשייתית משפחתית) משלבי ההקמה. בעבר עבדה בציונות 2000 וקרן לאוטמן בהובלה של מודל מתכלל עירוני ובהקמה של מיזמים עסקיים לבני נוער. היתה שותפה יחד עם בן זוגה בשנת ההקמה של כפר נוער לבני נוער יתומים ברואנדה.

ופיק שבאט

היועץ המשפטי, התובע העירוני והמייצג בבתי המשפט בעיריית מע'אר

ופיק שבאט

היועץ המשפטי, התובע העירוני והמייצג בבתי המשפט בעיריית מע'אר

רקע מקצועי

ופיק הוא יועץ משפטי, תובע עירוני ומייצג בבתי המשפט של עיריית מע'אר. הוא עורך דן משנת 2002 ועבד 12 שנים כבעל משרד עצמאי בתחומי המשפט האזרחי. משנת 2009 הוא היועץ המשפטי של עיריית מע'אר ומשנת 2017 גם המייצג בבתי המשפט והתובע העירוני של העירייה. תחום העיסוק שלו משתרע על כל מחלקות העירייה ועובדיה, בנוסף למתן ייעוץ משפטי לראש העיר ולחברי המועצה.

אריאל שטינברג

מנכ"ל אשמורת בהסתדרות המורים

רקע מקצועי

אריאל הוא מנכ"ל אשמורת - מועדון הצרכנות והמינהל הכלכלי של הסתדרות המורים. בשנת אלפיים הקים את רשת הזכיינות BBB ומשנת 2009 עבר למגזר הציבורי לאחר מכירת הרשת. הוא כיהן במשך עשור בתפקידים בכירים במרכז השלטון המקומי: ראש מטה היו"ר וסמנכ"ל כספים ופיתוח עסקי ובשנים האחרונות מכהן כמשנה למנכ"ל. בין הפרויקטים שהוביל: MUNIEXPO - יריד החדשנות של השלטון המקומי. כמו כן הקים את UNIVERCITY - מרכז ההכשרה והפיתוח של המנהלים ברשויות המקומיות ואת שלך - מועדון הצרכנות לעובדי הרשויות המקומיות שבו כיהן כיו"ר. כיהן גם כיו"ר רום - קרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות המנהלת נכסים בסך של 3.5 מילארד ₪.

חיים שמואלי

סגן מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל

חיים שמואלי

סגן מפקד מחוז דרום במשטרת ישראל

רקע מקצועי

חיים הוא סגן מפקד המחוז הדרומי במשטרה, אחד מהמחוזות הגדולים והמשמעותיים במדינה, שגזרתו היא מקריית מלאכי בצפון ועד אילת בדרום. המחוז מתמודד עם אתגרים מורכבים ומשמעותיים: משפחות פשיעה, הברחות מהגבולות ממצרים ומירדן והאלימות החמורה בפזורה. במסגרת תפקידו, אחראי חיים על בניין הכוח והלוגיסטיקה, הטכנולוגיה ועוד.

מחזור ה

קרדיט: סטודיו רותאנא

עלאא אגבאריה

מנהל אגף שיווק בנזארין טורס מקבוצת afifi group. יועץ אסטרטגי ופוליטי, מרצה לשיווק ולפרסום

רקע מקצועי

עלאא הוא מנהל אגף שיווק בנזארין טורס מקבוצת afifi group. בעל ניסיון רב ביצירת קמפיינים מסחריים, חברתיים ופוליטיים אפקטיביים. פעיל חברתי עם היכרות והבנה עמוקה של הלך הרוח בקרב החברה הערבית. כותב מאמרים בנושאי שיווק ואסטרטגיה באתרים ישראליים ואתרים מהעולם הערבי. מרצה לשיווק ולפרסום בקריה האקדמית אונו משנת 2018 וביחידה ללימודי חוץ ומרצה אורח באוניברסיטה העברית. בעל תואר ראשון בשיווק ופרסום מהקריה האקדמית אונו, מוסמך פרקטיקום הבצפר בתחומי פלנינג, בניית מותג וניהול תוכן בדיגיטל, ובעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב.

הילאנא אגבאריה

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית אום אלפחם

רקע מקצועי

הילאנא היא עובדת סוציאלית ואשת חינוך, שעובדת בעיריית אום אלפחם כשלושה עשורים: עד שנת 2013 עבדה במחלקה לשירותים חברתיים בכמה תפקידים, התפתחה מקצועית ועסקה בתחומים טיפוליים כמו הנחיית קבוצות, חינוך מיני וטיפול בטראומה, בילדים נפגעים מינית ובנוער בסיכון, והתקדמה לתפקיד מדריכת ראש צוות. בשנת 2013 החלה לבנות גשר בין חינוך לרווחה והקימה וניהלה את היחידה לטיפול בפרט - יחידת סיוע לפיתוח יכולות המורים לעבודה מקצועית עם ילדים בסיכון והדרה. שלוש שנים לאחר מכן היא ניהלה בנוסף את המחלקה לחינוך יסודי. מאז אוקטובר 2021 היא מנהלת את המחלקה לשירותים חברתיים באום אלפחם, תפקיד מורכב ובעל אתגרים רבים.

ליבנת (לובה) אוליניצקי

סמנכ"ל תכנון נתיבי ישראל

רקע מקצועי

מ2014 עובדת ברשות מקרקעי ישראל באגף תשתיות ופיתוח. ב6 שנים האחרונות, כסגנית מנהל אגף, מובילה הסכמי גג ב19 רשויות מקומיות ואחראית על פתרון חסמי דיור ברמת השלטון הרכזי והמקומי. מנהלת תקציבי פיתוח תשתיות של מעל 3 מיליארד ש"ח לשנה ונוגעת בכל היבטי ענף הדיור. בעלת תאר ראשון בכלכלה ותאר שני במנהל עסקים ומימון. עם סיום הלימודים, עבדתי כ7 שנים בהייטק כאנליסטית פיננסית בכירה.

הייפא אסדי

מנהלת אגף שפ"ע, מועצה מקומית דיר אלאסד

רקע מקצועי

מנהלת מחלקת תברואה במועצה 15 שנים מנהלת מחלקת רישוי עסקים 15 שנים אחראית פיקוח סביבתי ברשות 10 שנים יועצת לקידום מעמד האשה ומקדמת פרוייקטים של העצמת נשים 10 שנים דיירקטורית באשכול בית הכרם חברת ועדת מכרזים באשכול בית הכרם חברת הנהלה באיגוד יועצות לקידום מעמד האשה חברה במועצת נשות העסקים הטורקית. חברת הנהלת במועצת פורסאן אלסלאם בירדן חברת הנהלת באיגוד היועצות הערביות.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

בנימין ארביב

סגן ראש מטה התכנון הלאומי

רקע מקצועי

בנימין מכהן במינהל התכנון החל משנת 2012 כיום הוא סגן ראש מטה התכנון הלאומי, ובמסגרת תפקידו אחראי על כל תחום החקיקה וחקיקת המשנה בתחום התכנון והבנייה ועל הרפורמות בתחום זה.

משה (אושיק) בן-עטר

מנכ"ל ממונה ערים - חברה לפיתוח עירוני

רקע מקצועי

משנת 2018 עובד אושיק בחברת ערים, כיום כמנכ"ל בפועל, וקודם לכן כמשנה למנכ"ל וממלא מקום. במסגרת תפקידו הוא מכהן כיו"ר ועדת המכרזים, שותף בכיר לקשרי החברה עם הממשלה, עם רשויות מקומיות ועם קבלנים. קודם לכן כיהן כסמנכ"ל כספים וחבר הנהלה בחברת נת"ע, אשר הוציאה אל הפועל את הקו האדום - פרויקט התחבורה המשמעותי בישראל. כמו כן כיהן באגף החשכ"ל במשרד האוצר כחשב משרדי הפנים והתחבורה וכסגן בכיר לחשכ"ל – ובמסגרת זו אישר הסכם חלף היטל השבחה עם מרכז השלטון המקומי, גיבש את מכרזי השכירות ארוכת הטווח הראשונים, וכיהן כיו"ר ועדת מכרזים לטיפול בנזקי השריפה בכרמל.

מאיה ברעם

סגנית מנהל אגף בכיר תכנון, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית

רקע מקצועי

החל מספטמבר 2021 מאיה הינה סגנית מנהל אגף בכיר תכנון ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית ואמונה,בין היתר ,על התנעה וקידום של תכניות ההתחדשות עירונית ברחבי הארץ בהיקף תקציבי של כ120 מש"ח, לרבות ניהול תהליכי עומק מקצועיים בינמשרדיים. בתפקידיה הקודמים הייתה עוזרת מקצועית לענייני תכנון לסמנכ"ל תקציבים והון אנושי במינהל התכנון, ומנהלת פרוייקטים בכירה להתחדשות עירונית בחברת "רן וולף" תכנון אורבני וניהול פרויקטים. בעלת ניסיון עשיר בניהול תהליכי שינוי והתחדשות של מתחמים היסטוריים והפיכתם למוקדים ציבוריים, תוך זיהוי הפוטנציאל הטמון במפגש בין קהילה ומקום וניהול הממשקים בין מגוון בעלי העניין מהמגזר לבין המגזר הציבורי. את תחילת דרכה המקצועית החלה בעולם התקשורת כעורכת משנה בתכניות אקטואליה.

מיכל שרייבר גלבנדורף

אדריכלית העיר כפר סבא ומנהלת אגף תכנון במינהל הנדסה בעירייה

רקע מקצועי

מיכל היא אדריכלית העיר כפר סבא ומנהלת אגף תכנון במינהל הנדסה בעירייה. במסגרת תפקידה היא ממונה על החזון ועל המדיניות התכנונית ארוכת הטווח של העיר לצד מימוש תכנון בטווח הקצר תוך שמירה על הקוד הגנטי העירוני. מסגרת העבודה שלה כוללת קידום תוכנית מתאר כוללנית, תוכניות מועדפות לדיור, תוכניות להתחדשות עירונית ותוכניות העוסקות מרמת העיר וגבולותיה ועד רמת הבניין. לצד התכנון הסטטוטורי אמונה מיכל על תוכניות הבינוי העוסקות בתכנון בר קיימא לצד עיצוב אדריכלי תוך דגש על פיתוח המרחב הציבורי ובמסגרת תפקידה היא שותפה פעילה בבניית תהליך לשיתוף התושבים.

תומר גלעד

גזבר, מועצה אזורית מטה אשר

רקע מקצועי

התמחתי ועבדתי כרו"ח במשרד גדול (BIG 4) ולאחר מכן עבדתי כחשב בחברת סולל בונה ניגריה בתנאי רילוקיישן עם המשפחה. עם שובי לארץ עבדתי בחברת בזן כרו"ח במחלקה הכלכלית ועסקתי בנושאי המימון של החברה ובתחזיות לשוק ההון לצרכי גיוסים, דיבידנדים ודירוגי אשראי. בארבעת השנים האחרונות אני משמש כגזבר המועצה האזורית מטה אשר ומנהל אגף הכספים. במסגרת תפקידי אני אחראי על ההתנהלות הכספית של הארגון, לרבות אישור תקציב שנתי, פיתוח כלכלי, ניהול צוות עובדים ומנהלים של כ- 40 עובדים.

ארז גרניט

מנהל אגף מלגות ומענקים, מפעל הפיס

רקע מקצועי

את דרכי המקצועית התחלתי בתע"ש כמנהל היחידה העסקית של היחידה הטכנולוגית במפעל גבעון. משם המשכתי לעולם הייעוץ ומשם הגעתי להייטק. שמשתי כמנהל מחלקת פרויקט והדרכה בחברת הייטק בינלאומית. משנת 2013 אני משמש כמנהל אגף המלגות והמענקים במפעל הפיס.

לבנת הספיר דהאן

גזברית עיריית טבריה

רקע מקצועי

לבנת היא גזברית עיריית טבריה. קודם לכן, במשך 15 שנה, הייתה מנהלת כספים בחברות פרטיות בינלאומיות בתחום התעשייה והובילה בהן שיקום יסודי של מערכות הליבה הכספיות, בניית תהליכי עבודה וממשקים עם הגורמים הרלוונטיים והקריטיים. במסגרת תפקידה הנוכחי היא אחראית על תחומי הרכש, הגבייה ומערכות המחשוב וייצרה איזון תקציבי ברשות. בדומה לחברות שעבדה בהן, גם לעיריית טבריה לבנת נכנסה כאשר זו סבלה מקשיים ומבעיות ארגוניות וכספיות והצליחה לייצב אותה ולהשיאה לרווחים ולייעול המערכות.

עידן הרשקוביץ

מנהל אגף בכיר פיתוח כלכלי ברשויות המקומיות, משרד הפנים

רקע מקצועי

מאז דצמבר 20, מכהן כמנהל האגף הבכיר לפיתוח כלכלי במינהל הפיתוח במשרד הפנים. במסגרת תפקידו, מקדם תכנית המראה ותכניות שונות לפיתוח כלכלי של רשויות מקומיות, פיתוח מאגרי ידע לפרויקטים כלכליים ותהליכי התייעלות ברשויות המקומיות. קודם לכן כיהן כשנתייים וחצי כמנהל אגף תקציבים במשרד התחבורה בהיקף של כחצי מיליארד ש"ח ולפני כן כחמש שנים כמנהל תחום תקציבים במינהל התכנון. עידן הוא בוגר תכנית "עתידים- צוערים למגזר הציבורי". בשירותו הצבאי שימש כקצין וכיום הוא מפקד גדוד במילואים.

הדר ברין וייס

משנה למנכ"ל ויועצת משפטית ראשית בכלל ביטוח

רקע מקצועי

בשבע השנים האחרונות מכהנת הדר כיועצת המשפטית הראשית של קבוצת כלל, קונצרן הכולל חברות רבות וביניהן חברות ציבוריות וגופים מוסדיים ועיסוקו העיקרי בתחומי הביטוח והפיננסים וניהול נכסי החיסכון של הציבור. היא בעלת התמחות בתחומי הביטוח ושוק ההון, ואחראית בין היתר על כל תחום הרגולציה, הממשל התאגידי והייעוץ לדירקטוריונים בקבוצה. במקביל, מקדמת הדר עשייה חברתית כיו"ר הוועד המנהל של מכינת חמש אצבעות ופעילה בתנועה.

עומר ורדי

סמנכ"ל הממונה על תאגידי המים והביוב ברשות המים

רקע מקצועי

עומר הוא סמנכ"ל הממונה על תאגידי המים והביוב ברשות המים. במסגרת תפקידו הוא אחראי על פעילות כלל תאגידי המים והביוב, אופן ניהולם ופעילותם בתחומי הממשל התאגידי, הרגולציה, הפעילות השוטפת והממשק עם הרשויות המקומיות שהן בעלות המניות בתאגידים. קודם לכן שימש עומר במשך למעלה מעשור כיועץ משפטי לממונה על התאגידים ולחטיבות ברשות המים בדגש על תחומי הרגולציה, הממשל התאגידי והצרכנות.

אורי חבר

מנכ"ל מועצה מקומית קרית ארבע

רקע מקצועי

מאז 2020 משמש אורי כמנכ"ל המועצה המקומית קריית ארבע חברון. קודם לכן הקים וניהל במשך כשלוש שנים את מחלקת ההתיישבות והקרקעות במוא"ז גוש עציון.

יוספה חליבה

מנכ"לית מועצה מקומית מזכרת בתיה

רקע מקצועי

משנת 2019 מכהנת יוספה כמנכ"לית המועצה המקומית מזכרת בתיה. בתוקף תפקידה היא אחראית על הובלת ביצוע מדיניות המועצה ועל השירותים הניתנים לתושב. קודם לכן כיהנה במשך עשור כמנכ"לית החברה העירונית רחובות לתרבות, ספורט ונופש, שאותה הקימה החברה הקימה עשרות מפעלים ופרויקטים בתחומי החינוך, התרבות, הספורט, התיירות, הנופש והפנאי, השפיעה משמעותית על איכות חייהם של התושבים והפכה עד היום לתו תקן של איכות. עם עזיבתה של יוספה, ההיקף התקציבי של החברה היה 120 מיליון ₪ ועבדו בה כ-1200 עובדים. בעבר כיהנה יוספה במשך שלוש שנים כמנכ"לית קרן רחובות וכיועצת וראש מטה שרת החינוך, התרבות והספורט לימור לבנת במשך 2 קדנציות.

חרות חסיד

יועצת משפטית ברשות החשמל

רקע מקצועי

חרות היא היועצת המשפטית של רשות החשמל. במסגרת תפקידה היא אחראית יחד עם הלשכה המשפטית שבניהולה על מתן הייעוץ המשפטי לכלל אגפי הרשות. לפני הגעתה לרשות החשמל עבדה חרות כעורכת דין במשרד עורכי דין פישר בכר חן וויל אוריון ושות' ועסקה שם בליטיגציה מסחרית ודיני תחרות.

גילה טאושטיין

מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת גן

רקע מקצועי

את חייה המקצועיים התחילה גילה בעיר לוד כעובדת סוציאלית קהילתית. במהלך השנים עברה כמה תפקידי ניהול בשירותי הרווחה ומשרד החינוך בתחומי הסמים, המשפחות והנכויות. בנוסף, לימדה במכללת בית ברל סטודנטים במסלול קידום נוער. כיום היא מנהלת את האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת גן, המונה כ-300 עובדים ובעל היקף תקציב של למעלה מ-150 מיליון ₪. האגף נותן שירותים למשפחות, יחידים וקהילות במצבי משבר ומפעיל תוכניות מניעה ופיתוח תשתית של שירותי רווחה משמעותיים.

אורן טואיל

מנכ"ל החברה העירונית לתרבות ופנאי באשדוד

רקע מקצועי

אורן משמש כשבע שנים כמנכ"ל החברה העירונית לתרבות ופנאי באשדוד, האמונה על כל הפעילות הא-פורמלית בעיר הכוללת מרכזים קהילתיים, מוסדות תרבות ואומנות, תחומי הגיל הרך, הנוער, צרכים מיוחדים ופרויקטים קהילתיים וחברתיים וכיוצ"ב.

משה מור יוסף

משנה למנכ"ל משרד הפנים

רקע מקצועי

ממרץ 2023 אני מכהן כמשנה למנכ"ל משרד הפנים . לפני כן מינואר 2017 ניהלתי את הרשות לפיתוח הנגב ,רשות סטטורית שמובילה החלטות ממשלה ופרויקטים מחוללי שינוי בנגב, בפיתוח כלכלי תירות תרבות וחינוך, בהיקפים תקציביים של מעל 100 מליון ₪ . לפני כן ניהלתי מרכז קהילתי "נוה יהונתן"כולל שלוחות של המרכז הנותן שירותי תרבות לתושבי האזור .העסקת עשרות עובדים בשלב תחומים. בעבר עסקתי בהוראה , בתפקיד מחנך ס.מנהל ומנהל, שותף להקמת בית ספר לחינוך מיוחד המשלב .

קרדיט: תומאס סולינסקי

לי-את כהן

מנכלי"ת שותפה, Einav drying technologies

רקע מקצועי

ל-את מכהנת כמנכלי"ת שותפה בחברת Einav drying technologies. קודם לכן שימשה כמנכ"לית אשכול גליל מערבי, בתוקף תפקידה היתה אחראית להגדלת מגוון האפשרויות באזור באמצעות: איגום משאבים ויצירת יתרון לגודל, הגדלת היצע השירותים וצמצום פערים וקידום ופיתוח מנועי צמיחה אזוריים. קודם לכן כיהנה כמנכ"לית משותפת בעינב טכנולוגיות, חברה בתעשייה האמונה על ייצור ויבוא מערכות ייבוש אוויר. במסגרת תפקידה שקדה על פיתוח שווקים בישראל, בנייה ויישום תוכניות אסטרטגיות וניהול תקציב בהיקפים גדולים. ללי-את ידע עשיר והיכרות מעמיקה עם המגזרים השונים: שימשה כמנכ"לית עמותת בעצמי, אחזה בתפקידי ניהול במערכת הבנקאית, ניהלה שותפויות במסגרת הסוכנות היהודית ועבדה כמנהלת מרכז קהילתי במעלה יוסף.

קרדיט: רפי קוץ

שירית אביטן כהן

כתבת מדינית ופרשנית פוליטית, ישראל היום

רקע מקצועי

שירית היא כתבת מדינית ופרשנית פוליטית בעיתון 'ישראל היום'. מאז 2016 מסקרת את המערכת הפוליטית והכנסת, בתפקידה הקודם עבדה בעיתון גלובס באחת מהתקופות הפוליטיות הסוערות במדינה: 4 מערכות בחירות בתוך זמן קצר, הפגנות סוערות, מעמד הכנסת שנחלש וחילופי שלטון אחרי למעלה מעשור. לפני כן כתבת חינוך ורווחה בעיתון מקור ראשון וראש דסק באתר NRG מבית מעריב. מאז 2012 בלב העשייה התקשורתית מאחורי הקלעים בתפקידי עריכה ובקדמת הבמה כעיתונאית.

איתן כהן

מנהל אגף תקציבים, מינהל לשלטון מקומי, אגף בכיר תקצוב ובקרה במשרד הפנים

רקע מקצועי

מאז אפריל 2019 איתן מנהל את יחידת התקציבים במשרד הפנים. בתוקף תפקידו הוא אחראי על הכנת מודלים כלכליים להקצאות תקציביות לרשויות מקומיות, הובלת תהליכים לייעול תהליכי התקצוב והתשלום המשרדיים וקידום תהליכים דיגיטליים להגברת השקיפות. הוא מנהל פעילות תקציבית של יותר מ-10 מיליארד ₪. קודם לכן ניהל צוות בתחום הבקרה ופרויקטי הפיתוח המשרדיים והיה שותף לגיבוש וליישום מודל תוכניות ההמראה ולייעול מערך תוכניות ההבראה. טרם הצטרפותו למשרד, ניהל פרויקטים בתגלית-חוויה ישראלית, התמחה כיועץ כלכלי במשרד ראש הממשלה ועבד בתחום התקשורת האסטרטגית בוושינגטון,D.C.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עזמי כעביה

יועץ נשיא המדינה לענייני ערבים

רקע מקצועי

עו"ד עזמי כעביה משמש כיועץ נשיא המדינה לענייני ערבים. קודם לכן, מאז דצמבר 2019, שימש כמנהל מיצוי משאבים ופיתוח כלכלי במועצה מקומית בסמת טבעון במסגרת מיזם "מוארד",שהינו שותפות בין המשרד לשוויון חברתי, משרד הפנים ואלכא ג'וינט ישראל. בתפקידי פועל ליישום ומיצוי המשאבים הקיימים והפוטנציאליים, בניית מנגנוני עבודה רשותיים ,טיוב ממשקי העבודה עם משרדי ממשלה, גופים ממשלתיים וחברתיים, בנוסף לגיבוש ויישום תכנית לפיתוח כלכלי. קודם לכך ובין השנים 2015 עד 2019: עבד בכנסת בתפקיד יועץ פרלמנטרי, במסגרתי תפקידי זה היה אחראי על נושאי: ייעוץ וחקיקה, דוברות ויחסי ציבור, קשר עם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וארגונים חברתיים.

שושנה לרנר

מנהלת אגף יזמות וכלכלה בעיריית בני ברק

רקע מקצועי

שושנה היא מנהלת אגף יזמות וכלכלה בעיריית בני ברק. במסגרת תפקידה היא מקדמת פרויקטים לפיתוח העיר ולהעלאת חוסנה הפיננסי, יוזמת ומנהלת נכסים מניבים ואחראית על חוקי עזר, קידום אזור התעסוקה בעיר, שיפור רמת השירות לתושב ועל הובלת תוכניות חדשניות ונושאים בעלי אימפקט חברתי. קודם לכן היא שימשה כמשנה למנהל אגף תקציבים בעיריית בני ברק, ובמסגרת זו ניהלה את מערך תקציבי העירייה שוטף ופיתוח בהיקף של כ-2 מיליארד ₪ ואת הבקרה התקציבית הכלל-עירונית המשמרת את הישגי תוכנית ההבראה, שביישומה לקחה חלק מרכזי. בנוסף, היא חברת ועדת היגוי גזברות העירייה וחברת ועדות השקעות, רכש, פיתוח ארגוני ועוד, וחברת הנהלה בפורום המקצועי של הרשויות החרדיות. בעבר כיהנה שושנה כדירקטורית בחכ"ל בית שמש.

אחמד שייח מוחמד

מנכ"ל אגודת הגליל

רקע מקצועי

אחמד מכהן כמנכ"ל אגודת הגליל – האגודה הערבית הארצית למחקר ושירותי בריאות – שפועלת למען קידום צמיחה כלכלית וחברתית של החברה הערבית בארץ. קודם לכן הוא ניהל במשך עשר שנים את ריכאז - מכון למחקר חברתי כלכלי, המשמש כבסיס לתכנון אסטרטגי עבור החברה הערבית. המכון פעל מתוך החברה ועבורה ופרסם מידע באופן תקופתי. לפני עבודתו באגודת הגליל אחמד הקים חברת הזנק לפיתוח תוכנה בתחום הדפוס הדיגיטלי וקודם לכן עבד בחברות הייטק בפיתוח תוכנות.

חוה מונדרוביץ

מנהלת אגף בכיר רישוי עסקים במשרד הפנים

רקע מקצועי

מאז שנת 2016 חוה מנהלת את תחום רישוי עסקים במשרד הפנים. במסגרת תפקידה היא אחראית על התוויית מדיניות, קידום חקיקה והובלה של רפורמת הרישוי הדיפרנציאלי, שנועדה להקל משמעותית על תהליך קבלת הרישיון לעסקים קטנים ובינוניים תוך הסתמכות על הצהרות ותצהירים של בעלי העסקים. במקביל לכך היא נדרשת להתמודד עם האתגר של הטמעת הרפורמה ושינויי החקיקה בקרב הרשויות המקומיות, כמי שמנפיקות בפועל את הרישיונות לעסקים. לפני כן כיהנה חוה בתפקיד מנהלת תחום בכיר במינהל אזורי תעשייה במשרד הכלכלה, שבמסגרתו קידמה תוכנית אב לאזורי תעשייה תוך עדיפות לאזורי פיתוח ושאיפה להקמת אזורי תעשייה המשותפים לכמה רשויות מקומיות.

ביאן מטרי

מנכ"ל, עיריית טמרה

רקע מקצועי

2008-2015 : הענקתי ללקוחות רבים חווית שירות וצרכנות יוצאת דופן , זאת כמנהל במגזר העסקי ובחברות תקשורת ושיווק אחרות מעולם הסלולר. 2015-2020 : יועץ ועוזר לראש העיר טמרה במסגרת התפקיד עסקתי ביעוץ תקשורתי לראש העיר , לצד הובלת פרויקטים רבים החל משנת 2020 משמש כמנכל עירית טמרה , מנהל תקציב שנתי בהיקף העולה על 250 מיליון שקלים , ותקציב בלתי רגיל העולה על 500 מיליון שקלים.

רן מרגליות

מנכ"ל עמותת ברטלי - נוער בתנועה

רקע מקצועי

רן הוא מנכ"ל ומייסד עמותת ברטלי - נוער בתנועה, אשר מפעילה ארגון נוער חינוכי המשתמש ברכיבת אופני שטח ככלי להעצמה ולגישור על פערים חברתיים בין בני נוער מרקעים שונים. במסגרת תפקידו הוא מוביל הקמת רשת ארצית של מרכזי רכיבה חינוכיים לנוער ועסק חברתי המציע הזדמנויות תעסוקה לבוגרי התוכניות החינוכיות. קודם לכן ייסד וניהל במשך ארבע שנים את קבוצת רכיבת אופני הכביש הישראלית המקצוענית ISRAEL CYCLING ACADEMY, ניהל פעילות תקציבית שנתית של יותר מ-50 מיליון ₪ והוביל את פרויקט הבאת מרוץ הג'ירו דה איטליה לישראל בשנת 2018. בעבר היה רוכב אופני כביש מקצועני, הישראלי הראשון שהתחרה בדרג הבינלאומי הבכיר של ענף מרוצי האופניים.

ראני נוגידאת

סגן חשב בכיר במשרד הפנים

רקע מקצועי

ראני הוא סגן חשב בכיר במשרד הפנים. במסגרת תפקידו הוא שותף בניהול יחידת הכספים במשרד ובניהול וביצוע תקציב המשרד, אשר כולל תמיכה, תקצוב ומימון הפעילות ברשויות המקומיות. בעבר כיהן בתפקידים ניהוליים באגף החשב הכללי במשרד האוצר, כגון כסגן חשב במשרד החקלאות והשירותים הווטרינריים וכרכז וכרפרנט בתחומי הפנים והסביבה. בעבר עסק ראני בתחום הבנקאות.

סלאח נסאר

מנכ"ל מיאהקום – תאגיד כפרי גליל תחתון

רקע מקצועי

סלאח הוא מנכ"ל מיאהקום – תאגיד כפרי גליל תחתון. יש לו ניסיון רב כמשפטן וכעורך דין בדיני השלטון המקומי בדגש על תכנון ובנייה, דיני עבודה, רישוי עסקים וחוקי עזר עירוניים. כמו כן הוא ניהל תיקים רבים ומגוונים הן כמייצג מועצות מקומיות והן כנגד המועצות, סיפק מגוון שירותים בתחום הרשויות המקומיות כולל מתן ליווי משפטי מקיף וייצג גופים מוניציפליים בעניינים שונים מחוקי התכנון והבנייה. בנוסף, טיפל בענייני תביעות והוצאה לפועל תוך מתן מענה מקיף ללקוחות כולל שירותים נוטריוניים.

ג’דעאן ספדי

מנהל מחוז צפון ברשות לביטחון קהילתי במשרד לביטחון לאומי

רקע מקצועי

ג'דעאן הוא סגן ניצב בדימוס במשטרת ישראל, שירת 25 שנה במשטרת ישראל במשמר הגבול עד 2010, בתפקידו האחרון היה קצין אג"ם ירושלים. הוא עבר את מסלולי הפיקוד מרמת סמל עד רמת קצין בכיר, כולל קורס פו"ם קצר וארוך. .בשנת 2010 התמנה לתפקיד מנהל החברה הערבית בתוכנית עיר ללא אלימות במשרד הבט"פ ומיסדת את התוכנית ברשויות החברה הערבית עד 2018 - אז בוצע רה-ארגון חדש במשרד הבט"פ והוקמה הרשות לביטחון קהילתי על ידי איחוד כלל תוכניות המניעה - על"א, מצילה והרשות למלחמה בסמים ואלכוהול. עד לאחרונה ניהלת את מחוז חוף וכיום הוא מנהל מחוז צפון ברשות לביטחון קהילתי.

מעין ספיבק

סמנכ"לית כספים, הרשות לפיתוח ירושלים

מעין ספיבק

סמנכ"לית כספים, הרשות לפיתוח ירושלים

רקע מקצועי

מעין היא סמנכ"לית הרשות לפיתוח ירושלים. קודם לכן שימשה במשרד האוצר כאחראית על תקציבי משרד הפנים, נגב גליל, ומשרד ירושלים ומורשת, ומרכזת מטעם אגף התקציבים את תכניות החומש לחברה הערבית בישראל. במסגרת זו היתה אחראית על כל נושא תקציב משרד הפנים והשלטון המקומי, על התוויית האסטרטגיה הכלכלית בנוגע לשלטון המקומי בישראל, תכניות החומש לחברה הערבית ועוד.

תאופיק סתאוי

מנהל אגף כספים, עיריית מגאר

תאופיק סתאוי

מנהל אגף כספים, עיריית מגאר

רונן יצחק עזריה

מנכ"ל עיריית רמלה

רקע מקצועי

מנכל עיריית רמלה עיר מאתגרת רב תרבותית ומעורבת . סיימתי 25 שנות שירות בצהל בדרגת סא״ל. מזה כ- 5 שנים מנכל עריית רמלה שנמצאת בתנופת פיתוח אדירה.

שלמה פולק

מנכ"ל החברה הכלכלית - בני ברק

רקע מקצועי

מאז פברואר 2021 שלומי מנהל את החברה הכלכלית לבני ברק. במסגרת תפקידו אחראי, בין היתר, על פיתוח השכונה החדשה בצפון העיר בשטח של מעל ל-1,000 דונם הכוללת מתחמי מגורים, תעסוקה ופנאי. קודם לכן כיהן כרמ"ט יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני. בנוסף, שלומי בעל רקע עשיר בניהול מיזמים ופרויקטים בתחומים שונים.

איתן פלזנשטיין

מנכ"ל קבוצת תמאם

רקע מקצועי

איתן מכהן כמנכ"ל קבוצת תמאם. הוא הקים וניהל בשנותיו הראשונות את מרכז תמר - ארגון חברתי לקידום מקצועות ה-STEM בחברה הבדואית בנגב. בהמשך שימש כראש מטה מנכ"ל משרד החינוך במשך ארבע שנים וריכז את פעילות המטה במשרד ובמחוזות, החלטות ממשלה, עבודה מול משרדי ממשלה, מו"מ מול ארגונים יציגים, תקציב המשרד, ריכוז שגרות וחירום במשרד ותוכניות החומש. כיום הוא מנכ"ל תמאם - קבוצה עסקית המונה למעלה מ-800 עובדים עם חברות בתחומי התעשייה, שירותים, נדל"ן, וביצוע ומפעלים בכל הארץ. בנוסף על הפעילות העסקית, יש בקבוצה שלושה ארגונים חברתיים הפועלים בתחומי החינוך והתעסוקה. לאורך השנים הקים וליווה פרויקטים חברתיים ושימש כיו"ר מזכירות (ועד מקומי) כפר רתמים. כיום איתן חבר ועד מנהל בארגונים חברתיים שונים - רשת בתיה"ס אדם ואדמה, מרכז תמר, בודור ומכינת רוח הנגב.

מיכל פליישר

סמנכל"ית רגולציה ואחריות חברתית בחברת HOT

רקע מקצועי

מיכל עובדת בחברת HOT מאז שנת 2009 ומשנת 2014 היא חברת הנהלה, סמנכ"לית הרגולציה של החברה וסמנכ"לית האחריות החברתית של הקבוצה. במסגרת תפקידה היא אחראית על כלל ממשקי העבודה מול גורמי הממשלה, לרבות הממשלה, הכנסת והרשויות השונות. בנוסף, היא מכהנת כיו"ר ארגון זירה, הפועל להגנה על זכויות יוצרים בסדרות ובסרטים באינטרנט, וכן כדירקטורית בחברת PHI המחזיקה את תשתית הסלולר של הקבוצה. מיכל עורכת דין בעלת התמחות בתחום התקשורת.

מוניר אבו פריח

סגן מנהל אגף שפ"ע, עיריית רהט

רקע מקצועי

משנת 2020 אני שמש כסגן אגף שפ"ע בעיר רהט, מוביל את נושא החינוך הסביבתי בעיר בשיתוף עם מתנ"ס העיר, שותף בצוות להקמת מרכז קיימות בעיר לקידום נושא החינוך הסביבתי והעלאת המודעות בחשיבת איכות הסביבה. בנוסף עסקתי בהוראת מדעי הסביבה והחקלאות בין השנים 2014-2020.

אלעד קליין

מפקד תחנת המשטרה בראשון לציון

רקע מקצועי

אלעד הוא מפקד תחנת משטרת ראשון לציון בדרגת ניצב משנה החל מינואר 2023. בשנים 2022-2020 היה מפקד משטרת טייבה שכוללת בתוכה גם את העיר קלנסווה, יישובי זמר ועוד, שם הכיר היטב את הפשיעה בחברה הערבית ופעל נמרצות להורדת האלימות. לפני כן ביצע מגוון תפקידים, ביניהם קצין אגף המבצעים של מרחב שפלה, סגן מפקד משטרת רחובות, עוזר מפקד מחוז ירושלים ועוזר נציב בתי הסוהר. במסגרת תפקידיו הוביל תהליכים רבים הן בוועדות הכנסת והן בשיתופי פעולה עם גופי ביטחון.. הוא החל את שירותו במשמר הגבול וביצע מגוון תפקידי שטח. במסגרת מסלולי השירות עבר קורסים רבים, ביניהם מפקד נפות בצה"ל, מנטורינג וקורס מנהלי ביטחון (מנב"ט) וניהל את התוכנית ארזים לנגדים לשוטרים בעלי פוטנציאל יציאה לקורס קצינים. אלעד הוא בוגר בה"ד 1.

יאיר קראוס

עיתונאי, ידיעות אחרונות ו-YNET

רקע מקצועי

יאיר משמש כעיתונאי בידיעות אחרונות ובאתר Ynet. קודם לכן שימש ככתב בצפון של מקור ראשון, מאז שנת 2006. מכסה גם את תחום הבריאות והסביבה ובשנתיים האחרונות מוביל את סיקור מגפת הקורונה במקור ראשון ובפרשנות בכלי תקשורת נוספים. מגיש אקטואליה ברדיו קול רגע. לשעבר כתב הערוץ הראשון בצפון, עיתון מעריב, רדיו קול חי ועורך החדשות המקומיות של הוט בצפון. זוכה פרס פראט 2013 לתקשורת סביבתית. עיתונאי בצפון, איש הצפון, מאוהב בצפון ובגליל בפרט.

שמעון רוזיליו

מנכ"ל מועצה מקומית ירוחם

רקע מקצועי

מנכ"ל מועצת ירוחם כשש שנים ,אחראי על ניהול כלל מחלקות הרשות המקומית וקידום יעדי הרשות המקומית בתחומי מוביליות חברתית, איכות חיים ופיתוח כלכלי. בעבר עסק כ20 שנה בתחום החינוך ,ניהול שני בתי ספר תיכוניים וניהול מחלקת החינוך בירוחם.

הנאדי שאער

מנהלת תחום קשרי ממשל ורשויות בארגון אג'יק מכון הנגב

רקע מקצועי

בתחילת דרכה המקצועית הנאדי ניהלה מסגרות לנערות מהחברה הערבית בנגב שמתמודדות עם מצבי סיכון ומצוקה, הנחתה קבוצות טיפוליות לנשים המתמודדות עם אלימות וקבוצות נוער בגיל ההתבגרות, וקידמה דיאלוג בין ערבים ליהודים. כיום היא עובדת בארגון אג'יק בקידום מדיניות וניהול שותפויות מול משרדים ממשלתיים ורשויות מקומיות. בנוסף, היא הקימה קבוצה לנשים וצעירות מכפר יפיע שכיום מונה 5,500 בנות, ומטרתה לאפשר מרחב בטוח לנשים ולקדם יוזמות קהילתיות.

אור שחף

מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה

רקע מקצועי

אור מנהל את החברה הכלכלית לחיפה - תאגיד עירוני מהגדולים בארץ וזרוע הביצוע של עיריית חיפה לפרויקטים כלכליים משמעותיים וליצירת עוגנים כלכליים, עסקיים ומסחריים המהווים פלטפורמה ליצירת מקומות תעסוקה, מסחר, ספורט ופנאי בעיר. לחברה היקף נכסים של מעל מיליארד ₪ וחמש חברות בנות המנהלות את פארק מת"ם, אצטדיון סמי עופר, פארק מדעי החיים ועוד. בעבר היה בעל עסקים בחיפה ולאחר מכן ניהל בתפקידים בכירים בתחום השיווק והמכירות בחברת דיפלומט, נציגת P&G בישראל ובחברת אסם, נציגת Nestle בישראל.

עמית בן שחר

סמנכ"ל פיתוח ותשתיות בעיריית בת ים

רקע מקצועי

עמית הוא סמנכ"ל פיתוח ותשתיות בעיריית בת ים. קודם לכן היה מנהל אגף מבני ציבור בעירייה. בעבר עסק בניהול פרוייקטי בנייה ופיתוח שיטת בנייה אקולוגית. בהמשך עסק בחינוך נוער בסיכון וניהל בית ספר מקצועי בנתניה. לעיריית בת ים הוא הצטרף על מנת לשלב את אהבותיו לבנייה ולחינוך באמצעות הקמת מבני חינוך שמדייקים את הצורך הפדגוגי ומתרגמים אותו לתכנון הפיזי, ובניית תשתיות המותאמות לעיר במרקם צפוף מתוך התחשבות בערכים חברתיים המותאמים לתושב.

אפרת שחר

סמנכ"לית הקרן לידידות

רקע מקצועי

מאז 2019 אפרת היא סמנכ"לית תוכניות בקרן לידידות. במסגרת תפקידה היא אחראית על ניהול והובלה של כלל יחידות התוכן והפעילות הארגונית. התפקיד כולל הובלת תחומים אסטרטגיים ותהליכים חוצי ארגון, ניהול צוות הפרוס ברחבי הארץ, פיתוח תוכניות חדשות, ניהול תקציב של למעלה מ-100 מיליון דולר וכפיתוח שותפויות עם בכירים נוספים בעולם הציבורי ועסקי. מזה יותר מעשור אפרת עוסקת בעולם הציבורי במגוון תפקידי ניהול.

לילך שיינגורטן

מנכ"לית מועצה אזורית שער הנגב

רקע מקצועי

לילך היא מנכ"לית מועצה אזורית שער הנגב משנת 2018. במסגרת תפקידה היא מתמודדת עם האתגר של ניהול מועצה תחת איום ביטחוני מתמשך, עובדת כרמ"ט חירום באירועי חירום, מובילה את ניהול תחום ההון האנושי במועצה ופעילה בגיבוש תוכניות אסטרטגיות ויישומן, ניהול תקציב המועצה וניהול פורומים מקצועיים עם הנהלות היישובים. ללילך רקע מקצועי בתחום החוסן הקהילתי שבו עסקה במשרד הביטחון ובעמותות המגזר השלישי. כמו כן עבדה ברשות החירום הלאומית במשרד הביטחון וניהלה בשותפות את השולחן הבין-מגזרי לחיזוק החוסן החברתי בישראל.

יניב שלמה

הממונה לתפקידים מיוחדים בחברה הבדואית במשרד לשוויון חברתי

רקע מקצועי

יניב הוא הממונה לתפקידים מיוחדים בחברה הבדואית במשרד לשוויון חברתי. במסגרת תפקידו הוא עוסק בשיתוף פעולה עם החברה הבדואית לקידום נושאים רבים מול משרדי הממשלה, שותף לצוותי היגוי ולבניית תוכנית החומש, מסייע לפיקוד הבכיר ומלווה משרדי ממשלה בהכנת תוכניות אסטרטגיות, ניירות עמדה וניתוח אירועים בשילוב היסטוריה, הכרת השטח והמנטליות של החברה הבדואית בנגב. הוא עוסק רבות ביישוב קונפליקטים ובניהול משברים בסוגיות מקומיות ואזוריות בנושא החברה הבדואית ומשמש כנציג המשטרה בסוגיות אסטרטגיות בנגב. במסגרת פעילותו הוא גם מפקד יחידת המו"מ (משא ומתן) במחוז הדרום. בתפקידו הקודם שימש יניב כיועץ לענייני ערבים למפקד מחוז דרום במשטרה.

מלכה שניאור

סגנית אדריכלית ראשית וסגנית מנהלת אגף בכיר תכנון במשרד הבינוי והשיכון

רקע מקצועי

מאז שנת 2016 מלכה היא סגנית אדריכלית ראשית וסגנית מנהלת אגף בכיר תכנון במשרד הבינוי והשיכון. במסגרת תפקידה היא מובילה תהליכים רוחביים ומעורבת בקידום התכנון הסטטוטורי ליישובי החברה החרדית והחברה הערבית ובמימוש החלטות הממשלה 992 ו-550. קודם לכן שימשה כאדריכלית וכמתכננת ערים במשרדי התכנון משה צור, אילן אלדר, ומנספלד קהת, שבהם עסקה בתכנון ובהובלת פרויקטים ייחודיים בקנה מידה רחב ומגוון, מתכנון ערים ועד להקמת מבנים ופיקוח בשטח.

ציון שנקור

סגן מפקד מחוז דרום, כבאות והצלה לישראל

רקע מקצועי

פיקוד וניהול מטה המחוז בהתאם להנחיות מפקד המחוז ובכלל זה: סיוע בגיבוש יעדים, הכנת תוכניות עבודה שנתיות ורב שנתיות, משימות וסדרי עדיפויות, הקצאת תשומות כ.א וציוד כבאות והצלה. אחריות על הרמה המקצועית של עובדי המטה במחוז וכלל עובדי המחוז ותחנות הכיבוי באמצעות תכנון וארגון השתלמויות מקצועיות. מנהל את תקציב המחוז, אחראי על בטיחות ,שילוב מתנדבים,למידה מתחקירים, לוגיסטיקה ובקרה בתחנות. באירועי חירום ניהול זירות אירוע במקביל למפקד המחוז.

עופר תודר

מנכ"ל עיריית אום אל פחם

רקע מקצועי

מנכל עיריית אום אל פחם מנכל עיריית אור יהודה מנכל עיריית רמלה גזבר עיריית רמלה סמנכל חברת אורבניקס

מחזור ב

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

יניב אבוחצירא

יזם עסקי

רקע מקצועי

יניב הוא מהנדס תעשייה וניהול במקצועו. בתום לימודיו הצטרף מיד למשפחת סודה סטרים והוא משמש כמנהל תפעול ישראל ואחראי לניהול של ארבעה מפעלי סודה סטרים, המונים כ-1500 עובדים. במסגרת תפקידו יניב אחראי לכל מערך הייצור, הלוגיסטיקה, האחזקה וההנדסה בישראל. יניב ניהל את ההקמה התפעולית של אתר הדגל של סודה סטרים, הנושאת בגאווה את השם "אי של שלום" ומהווה הוכחה לאפשרות לחיות בשלום ביחד ולהפוך למשפחה אחת!

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

מאיר אגאי

מנהל מינהל קהילתי ברובע היהודי בירושלים

רקע מקצועי

מאיר הוא מנהל מינהל קהילתי ברובע היהודי בירושלים. לפני כן ניהל כשלוש שנים את תוכנית עיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים בביתר עילית ובמסגרת תפקידו פעל לשיפור תחושת הביטחון ולחיזוק הקשר שבין הנהגת העיר לגורמי אכיפת החוק. בעבר, במשך חמש שנים, הוא ואשתו היו הורי בית ל-12 נערים במשפחתון שיקומי/טיפולי לנוער חרדי בסיכון בפנימיית קריית הילד.

קרדיט: דוברות כללית מחוז חיפה וג"מ

משה אדלר

מנהל מגזר חרדי מחוז חיפה וגליל מערבי בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

מנהל מגזר חרדי מחוז חיפה וגליל מערבי בשירותי בריאות כללית. בתפקידי הקודם עוזר מ"מ ראש העיר חיפה, ועוזר ראש המועצה במועצה מקומית רכסים וכן כמנהל עיר ללא אלימות ופרוייקטים והגשות קולות קוראים. לפני כן בתפקידים ציבוריים שונים, אגף התרבות בעיריית חיפה, ניהול רשת גני ילדים בחיפה, לימודיים תורניים, ניהול סניף איחוד הצלה חיפה ותפקידי מערכות בחירות ארציים.

קרדיט: אשתו

בסאם סייד אחמד

פרויקטור ויועץ בפיתוח מנועי צמיחה וכלכלה מקומית ואזורית בקרן פורטלאנד ישראל. מנכ"ל חברה עסקית פרטית

רקע מקצועי

בסאם הוא פרויקטור ויועץ בפיתוח מנועי צמיחה אזוריים ופיתוח כלכלה מקומית ואזורית בקרן פורטלאנד ישראל. לפני כן עבד כמנהל אזורי במעוף אשכול גלילי, ולאחר מכן שימש כמנהל מרכז העסקים ומעוף סכנין. במסגרת התפקיד שימש כיועץ וכמלווה עסקי לעסקים וליזמים באזור, ניהל מרכז עסקים כחממה עסקית ליזמים ועסקים חדשים ועזר להם דרך השירותים המוענקים על ידי משרדי הממשלה לצמוח, להתפתח ולגדול בעשייה העסקית. הוא עזר בהנגשת שירותי משרדי הממשלה לעסקים עד 100 עובדים באזור הצפון כמו מימון, ייעוץ, סדנאות והדרכות.

יערה איסר

מנהלת תחום תכנון ופיתוח תשתיות, היחידה לפיתוח ויזמות מזרח ירושלים

רקע מקצועי

יערה היא ראש תחום תכנון ופיתוח תשתיות ציבוריות ביחידה לפיתוח מזרח ירושלים במשרד ירושלים ומורשת. במסגרת זו היא פועלת לצמצום הפערים במזרח ירושלים באמצעות הנעת תהליכי תכנון ופיתוח תשתיתי, תעסוקתי וכלכלי. יערה עובדת גם כחוקרת במכון ירושלים למחקרי מדיניות, ובמחקריה מתמקדת במיפוי הצרכים וגיבוש המדיניות עבור השכונות במזרח ירושלים וכן בוחנת אפשרויות לתכנון מרחבים המעודדים מפגש חיובי בין-מגזרי. בשנת 2017 הייתה יערה מנחה ויועצת תוכן בתוכנית "מובילים שינוי מזרח ירושלים", תכנית להכשרת בכירי ממשלה ועירייה. במסגרת זו הייתה שותפה לבניית תחום פיתוח התשתיות. קודם לכן עבדה בלשכת ראש עיריית ירושלים כמנהלת פרויקטים במזרח ירושלים.

פואד אלזיאדנה

מנהל המרכז הקהילתי רהט בחברה למתנ"סים

רקע מקצועי

פואד הוא מנהל המרכז הקהילתי רהט בחברה למתנ"סים. נכון לכתיבת שורות אלה, רהט מונה כ-70 אלף תושבים, כולל התושבים הלא מוכרים, ויש בה יותר מ-25 אלף תלמידים. המתנ"ס ברהט הוא הזרוע הביצועית של החינוך הבלתי פורמלי בעיר, ובמסגרת תפקידו פואד אחראי בו על תקציב של יותר מ-20 מיליון ₪ המיועדים למגוון פעילויות לכל רובדי הקהילה: ילדים, נוער, נשים, צעירים ומבוגרים. קודם לכן הוא עבד חמש שנים במרכזי ריאן לתעסוקה, והוא אחד ממייסדי התוכנית. בתחילת דרכו הוא לימד מתמטיקה בתיכון ברהט במשך שש שנים.

הילה אלימלך

ראש מינהלת התחדשות עירונית בעיריית שדרות

רקע מקצועי

הילה היא ראש מינהלת התחדשות עירונית בעיריית שדרות. היא נבחרה לתפקיד זה לאחר שניהלה את אגף השירות לתושב בעיריית שדרות מאז שנת 2002, שאותו הקימה במקביל להקמתה את המוקד העירוני ואת מחלקת פניות הציבור, כולל קביעת שפת שירות לרשות המקומית ועבודת עומק רוחבית באגפים ובמחלקות השונות להטמעת שפת השירות החדשה. בד בבד, היא יועצת ראש העיר לענייני אזרחים ותיקים ונציגת דירקטוריון באשכול נגב מערבי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

יוסף אלעמור

מנהל אגף היסעים, אשכול רשויות נגב מזרחי. מייסד עמותת לנה

רקע מקצועי

מזה שנים עובד ומתנדב בתחום החברתי קהילתי, משנת 2017 שימשתי מנכ"ל עמותת לנה לקידום החינוך והרווחה בחברה הבדואית בדרום. במסגרת תפקידי זה לפתח שותפויות וכניסת פרויקטים חדשים בתחום הרווחה והחינוך בחברה הבדואית. במקביל, שימשתי כמנהל אגף חינוך בעמותת ינאביע. קודם לכך הייתי בתפקיד מנהל וממקימי סניף בית אלאמל של ארגון בית הגלגלים לטובת אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה הבדואית . את דרכי התחלתי בחינוך כמורה בבית ספר מקיף אלפארוק בכסיפה והייתי בכל מני תפקידים ובצוות המוביל של בית הספר.

אמין אלקרינאוי

מנהל לשכת באר שבע, שירות התעסוקה

רקע מקצועי

מאז שנת 2013 אמין מנהל את לשכת שירות התעסוקה ברהט, אשר שינתה את תדמיתה והייתה לגוף דומיננטי ובעל משמעות בעיר רהט ובסביבתה. זאת בזכות גיוס מעסיקים, הצעת משרות מגוונות לתושבי העיר ואספקת שפע כלים תומכי השמה – במיוחד לנשים. נוסף לכך אמין מנהל את תכנית "מעגלי תעסוקה" בעיר, שמטרתה לצמצם  את התלות של מובטלים בקצבאות באמצעות מתן כלים לשיפור המסוגלות התעסוקתית שלהם. בתפקידיו הקודמים ניהל אמין צוות עובדים בחברת החשמל בתחום שירות הלקוחות, והוביל את פרויקט "נתיב האור" לשימוש מושכל ובטיחותי בחשמל במחוז הדרומי.

רים אסדי

גזברית אשכול גליל ועמקים

רקע מקצועי

רים היא גזברית אשכול גליל ועמקים. לפני כן היתה גזברית המועצה המקומית עוספיא. במסגרת תפקידה היתה אחראית לניהול ענייניה הכספיים של הרשות, כולל הכנת התקציב הרגיל והבלתי רגיל, ניהול מערכת החשבונות, הכנת הדוחות הכספיים, פיקוח על שמירת מסגרת התקציב, קופת המועצה, חתימה על חוזים ועל התחייבויות כספיות. קודם לכן עבדה שש שנים במשרד רו"ח אעלימי לואי, והתמקדה בתחום הכספי ברשויות המקומיות. בעבר עבדה כיועצת כלכלית חיצונית במרכז היהודי-הערבי לפיתוח כלכלי מטעם קרן ההלוואות לעסקים בינוניים וקטנים.

אבישלום הוסמן ארבל

גזבר המועצה המקומית זכרון יעקב

רקע מקצועי

אבישלום הוא גזבר המועצה המקומית זכרון יעקב משנת 2014. במסגרת תפקידו הוא אחראי על תקציב העירייה ועל הניהול הכספי של הרשות. לפני כן כיהן בתפקיד בכיר בחברה ארצית המספקת שירותים לרשויות מקומיות, והיה מנהל אזור ומנהל מגזר בחברת תקשורת גדולה.

פאיק בסול

גזבר המועצה המקומית ריינה

רקע מקצועי

פאיק הוא גזבר המועצה המקומית ריינה. במסגרת תפקידו הוא אחראי על ניהול תקציב העירייה לרבות שכר עובדים, הזמנות לעבודות פיתוח וחוזים עם קבלנים וספקים, ומפקח על מחלקת הנהלת החשבונות, על חשב השכר, על הגבייה ועל הרכש. כמו כן הוא אחראי על הכנת דוחות כספיים תקופתיים ושנתיים בהתאם להנחיות משרד הפנים, על דיווחים למשרדי הממשלה השונים ועל הגשת קולות קוראים לתקצוב פרויקטים ממשרדי הממשלה וממוסדות שונים, וממונה על ניהול תזרים המזומנים ועל העבודה מול הבנקים.

אסף ברימר

מנכ"ל Moona a Space for Change

רקע מקצועי

אסף הוא היזם והמנהל של מונא – חלל לשינוי, מאז 2013. במסגרת התפקיד הוא לומד, מפתח ובונה עם הצוות את כלל המרכיבים של הפעילויות השונות של הארגון ואת הארגון עצמו, צעד אחר צעד, בתהליך שאינו מסתיים לעולם, אבן דרך אחר אבן דרך. פעילויות מונא מבוססות על התנסות מעשית בטכנולוגיה מתקדמת במשימות מוגדרות (PBL). בתהליך זה קהילת המשתתפים רוכשת את מיומנויות העבודה בטכנולוגיה לצד מיומנויות רכות (מסוגלות, אחריות, עבודת צוות). אסף שירת 27 שנים כטייס קרב בחיל האוויר, ואחר כך עבד כחמש שנים בתעשייה האווירית.

ניצן ברכן

מנהל אגף רישוי בנייה ומידע בעיריית פתח תקווה

רקע מקצועי

ניצן הוא מנהל אגף רישוי בנייה ומידע בעיריית פתח תקווה. בתפקידו הקודם כיהן כאדריכל העיר ולפני כן ניהל את המחלקה להתחדשות עירונית בעזרה ובצרון ובמסגרת תפקידו ריכז את עבודת המינהלת, המסייעת לתושבים בקידום פרויקטים בתחומי פינוי בינוי, תמ"א 38 ושימור ברחבי תל-אביב. בתפקידו הקודם כאדריכל אגף הנדסה בעיריית בת ים התנסה בניהול, בתכנון ובליווי תוכנית בניין עיר, משלב התכנון המוקדם ועד לאישור לביצוע. בעבר עבד כאדריכל בכיר במשרד דני לזר אדריכלים והיה בעליו של משרד עצמאי לתכנון ואדריכלות. בשירותו הצבאי היה ניצן חוקר במצ"ח.

קרדיט: אור אלכסנדר

ורד גושן

מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי וממונה על צוות החדשנות העירוני בעיריית באר שבע

רקע מקצועי

ורד משמשת כמנהלת האגף לתכנון אסטרטגי וממונה על צוות החדשנות העירוני בעיריית באר שבע. בתפקידה הקודם היא הובילה את הצוות לחדשנות עירונית במסגרת שותפות עם קרן בלומברג בבאר שבע והייתה אחראית על הובלת תהליכי מחקר, פיתוח ויישום של אתגרים בקנה מידה משמעותי בעידן של מציאות משתנה. קודם לכן כיהנה חמש שנים כסמנכ"לית הרשות לפיתוח הנגב וניהלה פעילות תקציבית של יותר מ-100 מיליון ₪. היא הייתה שותפה לגיבוש וליישום של החלטת ממשלה משמעותית לנגב (546) והובילה פרויקטים בתחום הפיתוח הכלכלי האזורי. בעבר הייתה מנהלת פרויקטים בכירה במכון PORI למחקרי שוק ודעת קהל וניהלה תהליכי חקר שוק השוואתיים עבור חברות גלובליות רבות.

זיאד אבו גנים

גזבר המועצה המקומית לקיה

רקע מקצועי

זיאד הוא גזבר המועצה המקומית לקיה שבדרום מאז סוף שנת 2000. במסגרת תפקידו הוא אחראי על ניהול ענייניה הכספיים של המועצה, לרבות אחריות על יחידת תקציבים, רכש, גבייה, חשבות שכר והנהלת חשבונות ומשמש כיועץ כלכלי לראש הרשות ולמועצת הרשות. בתפקידו הקודם עבד זיאד כיועץ לענייני משכנתאות בבנק טפחות, ולפני כן לימד מתמטיקה במשך שלוש שנים.

אסף דטנר

מנהל ייזום ובנייה בחברה לפיתוח מטה בנימין

רקע מקצועי

מסוף שנת 2013 אסף עובד במועצה אזורית מטה בנימין, תחילה כמנהל אגף תפעול ובהמשך כמנהל תפעול ותשתיות. במסגרת תפקידו הוא אחראי על כלל ההיבטים הפיזיים במועצה, בהם בנייה, מים, ביוב, אשפה, מִחזור, חשמל, רישוי עסקים, שירות וטרינרי ועוד. קודם לכן שימש במגוון תפקידים במינהל הפיתוח של משרד החינוך. בתפקידו האחרון היה מנהל אגף בינוי ותקצוב וממלא מקום מנהל הפיתוח.

מלכה דרור

עצמאית - יועצת לניהול שינויים בעולם הממהר

רקע מקצועי

מלכה היא עצמאית - יועצת לניהול שינויים בעולם הממהר. לפני כן היתה מבקרת ומורשה לטיפול בתלונות בעיריית ירושלים. במסגרת התפקיד היא ניהלה צוות של 22 עובדים והיתה אחראית לביקורת העירייה והתאגידים העירוניים, לטיפול בתלונות הציבור, ולהפקת הדוחות השנתיים של מבקר העירייה והמורשה לטיפול בתלונות. בתפקידה הקודם הייתה מלכה מבקרת החברה וחברת הנהלה ברמת סמנכ"ל בחברת בזק, תפקיד הכולל אחריות לביקורת בכל חברות .התקשורת בקבוצת בזק וניהול צוות מבקרים. את דרכה המקצועית החלה מלכה כעוזרת מחקר במחלקת המחקר של בנק ישראל

יעל היימן

מנהלת עסק נהול יעוץ ותכנון אורבני

רקע מקצועי

יעל היא יועצת לתכנון אורבני בעלת משרד עצמאי המעניקה יעוץ ליזמים רשויות ומשרדי ממשלה, בעבר כהנה בתפקיד מהנדסת העיר מודיעין עילית. ולפני כן שימשה יעל בתפקיד אדריכלית העיר בית שמש ואחראית על גיבוש והתוויית מדיניות התכנון העירונית, הכנת תכנית המתאר העירונית ותכניות אב נושאיות. במסגרת תפקידה ליוותה את צוות הסכם הגג לקידום מעקב ובקרה לתוספת של 17,000 יח"ד בדרום בית שמש. יעל ניהלה את צוות התכנון במסגרת אגף ההנדסה, הכולל אחריות ניהולית על המחלקות הבאות- מחלקת תכנון אסטרטגי, מחלקת מידע גיאוגרפי, מחלקת מבני צבור וחינוך, מחלקת תנועה ותחבורה, מחלקת פיתוח ומדור תאום תשתיות. קודם לכן שמשה בתפקיד ראש מנהלת רמת בית שמש שהוותה את הזרוע המאשרת בתהליך הקמת שכונת רמת בית שמש בהקף של כ -5000 יח"ד. חברה בדירקטוריון החברה הכלכלית לפיתוח בית שמש, ותאגיד מי שמש. משנת 2016 ממלאת יעל את תפקיד יועצת ראש העיר לקדום מעמד האשה ומשתתפת בועדת בחינה לקליטת כח אדם ברשות, בנוסף מקדמת את המודעות העירונית לנושאים שונים כגון בריאות האישה, מניעת אלימות נגד נשים, יום האישה הבינלאומי וטכס הצדעה ליקירת העיר באמצעות כנסים וארועים.

אורי הכהן

שותף ב-BDO ומנהל חטיבת מינהלות ציבוריות

רקע מקצועי

משנת 2020 מכהן אורי כשותף בפירמת הייעוץ וראיית החשבון BDO וכמנהל חטיבת מנהלות ציבוריות. משנת 2016 הוא כיהן כמנכ"ל החברה המפעילה את שירותי מעוף של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, משרד הכלכלה והתעשייה במרכז הארץ. בשנת 2020 הוביל את BDO לזכייה במכרז לניהול מערך מעוף המחודש של משרד הכלכלה והפעם בדרום והשפלה. במסגרת תפקידו הוא אחראי על ניהול כלל השירותים והפעולות הנעשות מול מגזר ה-SMB's בהקניית ידע עסקי, פתרונות מימוניים, מתן מענקים ועוד. במקביל, אורי יו"ר החברה המפעילה את תוכנית תעסוקה שווה של זרוע העבודה להשמת אנשים עם מוגבלות בעבודה. קודם לכן, הקים וניהל את VIBE המספקת שירותי ייעוץ בתחום האחריות התאגידית לחברות רבות ומגוונות. בעבר מילא תפקידי ניהול בתנועת הצופים העבריים בישראל ובתפקידו האחרון ניהל את מחוז ת"א של התנועה. אורי משפטן ואיש חינוך.

קרדיט: ענר טאוסיג

ענבר וייס

סמנכלית תכנון אפריקה ישראל מגורים

רקע מקצועי

ענבר משמשת כסמנכלית תכנון בחברת היזום הנדלני הותיקה אפריקה ישראל מגורים. לפני כן שימשה כמהנדסת העיר בית שמש למשך ארבע שנים . בתפקידה הקודם ענבר שימשה כמנכ"לית "רוח חדשה". ארגון "רוח חדשה" הוא ארגון א-פוליטי ללא מטרות רווח, אשר נוסד בשנת 2003 בירושלים. הארגון פעל לפיתוח הכלכלה היצירתית, היזמות המקומית והחדשנות הירושלמית. ענבר היא אדריכלית, בעברה עבדה שש שנים במגזר הפרטי ושמונה שנים במגזר הציבורי. ניהלה את תחום השימור ותמ"א 38 בלשכת התכנון במחוז ירושלים. בשנת 2016-17 שימשה כיועצת בכירה למנהלת מנהל התכנון - יחידת הסמך של משרד האוצר.

אלי וקנין

יועץ אסטרטגי לארגונים מגזר שלישי, ציבורי ופילנתרופי

רקע מקצועי

מעל שני עשורים אלי עוסק באופן מקצועי וניהולי בארגונים חברתיים הפועלים עם אוכלוסיות במצבי סיכון ולמענן בחברה היהודית ובחברה הערבית. בתפקידו הנוכחי הוא מכהן כסמנכ"ל בארגון כל ישראל חברים - אליאנס (כי"ח). במסגרת תפקידו הוא הוביל להקמה ולמיסוד החטיבה לרווחה וחוסן חברתי המפתחת מענים ומפעילה מסגרות ותוכניות שמטרתן צמצום מצבי הסיכון והגברת המסוגלות והמוביליות של מאות בני נוער במצבי סיכון החיים בפריפריה הגיאו-חברתית. זאת, בשותפות עם הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה.

ליבי זייבלד

מנהלת מתנ"ס אשכולות בירושלים

רקע מקצועי

ליבי היא מנהלת מתנ"ס (מינהל קהילתי) אשכולות בירושלים, המעניק שירות ל-50 אלף תושבים בשמונה שכונות. במסגרת תפקידה היא אחראית על ניהול מערך הפעילות לכל הגילים בתחומים שונים: חברה, פנאי, ספורט, חינוך, השכלה, תעסוקה, בריאות ועוד, בדגש על בינוי קהילה ושילוב אוכלוסיות מודרות תוך איתנות ארגונית וניהול איכותי. בתפקידיה הקודמים עבדה ליבי בתחום החינוך הפורמלי בהוראה, בחינוך ובהנחיית מורים וניהלה גם פרויקטים בחינוך הבלתי פורמלי כמו ריכוז מחנות קיץ, קייטנות, טיולים, ביטחון ובטיחות.

שאדי חורי

מהנדס ראשי, תאגיד מים וביוב כפרי גליל תחתון

רקע מקצועי

שאדי הוא מהנדס ראשי בתאגיד המים והביוב האזורי מיאהקום מאז 2014. במסגרת תפקידו ניהל את אגף ההנדסה, הכולל ארבע מחלקות: מים, ביוב, סביבה והיתרי בנייה. בתפקידו הקודם היה שאדי כשנתיים וחצי מנהל צוות הנדסה בפועל ביחידת המנהל לפיתוח תשתיות ביוב ברשות המים. העבודה כללה ליווי של תאגידי המים והרשויות בתכנון, שיפוט הנדסי, תקצוב וליווי הביצוע של תשתיות ביוב כולל קווים, תחנות שאיבה ומט"שים. בשנים 2009–2012 ניהל את הקמת ותפעול אספקת המים לכ-15 יישובים באנגולה שבאפריקה, נוסף לניהול אחזקת רשות הניקוז של עמק הוואקו קונגו. שאדי התחיל את דרכו המקצועית כמהנדס תפעול וניהול של צוות טכנאי ההשקיה בגנים הבהאיים שבחיפה.

סועד חסון

רכזת תכנון מדיניות שוויונית וייצוג הולם בעמותת סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות

רקע מקצועי

סועד היא רכזת תכנון מדיניות שוויונית וייצוג הולם במחלקה למדיניות שוויונית בעמותת סיכוי-אופוק לשוויון ושותפות, ובנוסף היא חברת ועד מנהל בעמותת אד'אר הפועלת למאבק באלימות וברצח על רקע מגדרי. קודם לכן שימשה כסמנכ"לית עמותת אלמנארה לקידום אנשים עם מוגבלות. בשנים 2021-2000 כיהנה כמבקרת המועצה המקומית דלית אל כרמל, כולל בתקופת האיחוד עם עספיא שבה כיהנה גם כמבקרת עיריית הכרמל. בשנים 2021-2011 שימשה גם כממונה על תלונות הציבור במועצה ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על ביצוע ביקורת הכוללת אבחון וזיהוי בעיות בעבודת הרשות המקומית, על הצעת דרכים לטיפול בהן ומניעת הישנותן, ועל תיקון תהליכי עבודה ושיפור השירות לתושב. סועד החלה את דרכה המקצועית כעורכת דין שכירה במשרדי עורכי דין בחיפה.

ליאור ז’ורנו חפץ

יו"ר עמותת תוצרת הארץ, עמיתה בבית ספר מנדל למנהיגות חינוכית

רקע מקצועי

ליאור היא מנכ"לית עמותת "תוצרת הארץ", מבית התאחדות הסטודנטים, מאז שנת 2015. העמותה מתמקדת בבינוי קהילות צעירים אקטיביסטיות בפריפריה הגיאו-חברתית של ישראל, במטרה להוביל צעירים להתיישבות קהילתית בערי הפריפריה. במסגרת תפקידה ליאור אחראית להובלה וליישום של אסטרטגיות פעולה, לפעילות השוטפת ולתהליכים עתידיים בארגון, בשיתוף פעולה עם תשע רשויות מקומיות וחמישה מוסדות אקדמיים. קודם לכן ניהלה ליאור את כפרי הסטודנטים של עמותת "איילים" בעיר לוד.

עפאף חרזאללה

סמנכ"לית עיריית באקה אל-גרבייה ומנהלת משאבי האנוש

רקע מקצועי

עפאף היא סמנכ"לית עיריית באקה אל-גרבייה ומנהלת משאבי האנוש מאז שנת 2013. קודם לכן הייתה במשך שנתיים ממלאת מקום מנכ"ל העירייה ולפני כן הייתה במשך ארבע שנים עוזרת המנכ"ל. בעבר ניהלה עפאף את מחלקת החינוך בעירייה במשך שנה וחצי ועבדה כקצינת ביקור סדיר כ-13 שנים.

עובד יבין

מנהל, דוראל אגרו מקבוצת דוראל

רקע מקצועי

עובד הוא מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי, האחראית לניהול ולהסדרת תשתיות הניקוז, שיקום ופיתוח נחלים, ניהול אינטגרטיבי של השטחים הפתוחים וחיבור הקהילות השונות לפרויקטים בתחומה. בתפקידו זה עובד מוביל שינוי בתפיסת העבודה של הרשות ומשלב באופן מושכל קהילות בעלות תחומי עניין ואינטרסים מגוונים ושונים, בדגש על חיבור נכון שבין צורכי האדם לצורכי הטבע והסביבה תוך ראייה ארוכת טווח. בד בבד הוא מכהן כדירקטור בכמה ארגונים העוסקים בפיתוח חקלאי וקהילתי: בקיבוץ מירב, בכפר יחזקאל ובאל"צ. ב-15 השנים האחרונות היה עובד מעורב בתהליכי שינוי והתייעלות במושבים ובקיבוצים, במגזר העסקי והקהילתי.

אילן ישורון

מנהל מרחב דרום ברשות מקרקעי ישראל

רקע מקצועי

משנת 1993 ועד לשנת 2016 שימש אילן בתפקידי שטח במנהלה לקידום הבדואים בנגב שבמנהל מקרקעי ישראל, האמונה על הטיפול בהסדרת התיישבות הבדואים בנגב. החל משנת 2007 הוא יו"ר המנהלה בפועל. בשנת 2009, עם הקמתה של הרשות להסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב (במקומה של המנהלה), שימש כסמנכ"ל הרשות. משנת 2013 אילן הוא מנהל מרחב דרום בחטיבת שמירה על הקרקע של רשות מקרקעי ישראל.

אוהד כהן

אדריכל העיר בית שמש

רקע מקצועי

אוהד הוא אדריכל העיר בית שמש. לפני כן שימש כסגן אדריכל מחוז ירושלים במשרד הבינוי והשיכון מאז שנת 2014. במסגרת התפקיד הוא ריכז תוכניות במגזר העירוני והיה אחראי לתכנון ולקידום תוכניות במרחב הכפרי ברחבי המחוז. לפני שהחל בעבודתו במשרד השיכון היה שכיר במשרדי אדריכלים מובילים באזור ירושלים כמתכנן וכמוביל תוכניות.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

ראומה גליסקו כהן

מנכ״לית חברת יעדים, החברה לפיתוח עיסקי באר שבע

רקע מקצועי

ראומה החלה את עבודתה בשירות הציבורי בעיריית באר שבע כמנהלת לשכה של סגן ראש העיר לשעבר, רוביק דנילוביץ'. לאחר מכן הקימה את היחידה לפניות הציבור בלשכת ראש העיר לשעבר  יעקב טרנר, אך את עיקר הזהות המקצועית שלה פיתחה ורכשה כאשר שימשה במשך כעשר שנים עוזרת של  אבישג אבטובי, מנכ"ל העירייה. בשנים האחרונות היא עובדת באגף משאבי אנוש, שבו הקימה את המחלקה לפיתוח הון אנושי, והיא מכהנת כסגנית מנהלת האגף לפיתוח ארגוני ומקדמת את החזון שהיא מאמינה בו – הכול מתחיל באנשים.

קרדיט: חן גלילי

ריקי מור

מנהלת קשרי לקוחות ואחריות תאגידית, מקורות

רקע מקצועי

ריקי מנהלת קשרי לקוחות ומרחב ציבורי, מקורות. בתפקידה הקודם פעלה כמנהלת מפעל השפד"ן ומערכת השבת הקולחים, מקורות חברת מים בע"מ. במסגרת תפקיד זה הייתה אחראית לניהול התפעול והאחזקה, כוח האדם, קידום תהליכים ותקצוב. קודם לכן הייתה מנהלת של פרוייקטי תשתית, ובין היתר ניהלה את פרויקט קליטת המים המותפלים ממתקן התפלה שורק למערכת אספקת המים הארצית. את דרכה החלה כמהנדסת מתכננת במשרד תכנון.

קרדיט: עינת תירוש

תהילה מימון

מנכ"לית מועצה מקומית תל-מונד

רקע מקצועי

תהילה היא מנכ״לית המועצה המקומית תל מונד, וכן חברת מועצת העיר כפר סבא. בתפקידה הקודם ניהלה את החברה הכלכלית בתל מונד, וקודם לכן ניהלה את המינהלת להתחדשות עירונית בעיריית יבנה. עד שנת 2018 עבדה תהילה במגזר העסקי במספר תפקידים: סמנכ״לית פיתוח עסקי ואחראית על התחום הכלכלי בחברת אמבר מקבוצת גרנות. סמנכ"לית כספים וחשבת באבוקדו גרנות מקבוצת גרנות. ליווי פיננסי של חברות ותאגידים בתכניות אסטרטגיות, הערכות שווי וכדומה.

יואב מעוז

מנכ"ל עמותת ידידי עתידים

רקע מקצועי

יואב מכהן כמנכ"ל עמותת ידידי עתידים וכחבר בוועד המנהל של עמותת דורשי טוב. בתפקידו הקודם הוא ניהל בעמותת ידידי עתידים את התוכנית צוערים לשלטון המקומי - הפועלת לשיפור השלטון המקומי בפריפריה החברתית והגיאוגרפית באמצעות טיפוח והכשרת קבוצת מנהיגות לניהול מקצועי בתחומים המוניציפליים, ואת התוכנית צוערים לניהול תשתיות תחבורה -. המכשירה מהנדסי תחבורה מקצועיים ואיכותיים שישתלבו במשרד התחבורה ובחברות-הבת הממשלתיות. קודם לכן, הוא ניהל את עמותת דורשי טוב, המקדמת התנדבות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית למען עתיד טוב יותר של נוער וצעירים, ובד בבד לימד בבית הספר דמוקרטי בעמק בנהלל. יואב הוא רס"ן במילואים, ושירת בקבע קרוב לעשור. בין לבין הוא יצא לשליחות של הסוכנות היהודית בקייפטאון, דרום אפריקה.

כפיר מצוינים

סמנכ״ל רגולציה וקשרי ממשל במרכז השלטון המקומי

רקע מקצועי

מספטמבר 2023 מכהן כפיר כסמנכ״ל רגולציה וקשרי ממשל במרכז השלטון המקומי. במסגרת תפקידו ממונה כפיר על מינהל משפט וכנסת, מינהל ביטחון וחירום, מינהל כלכלה ומינהל סביבה, וכן אמון על הקשר שבין השלטון המקומי לכנסת ולממשלה בתחומים הנ״ל. לפני כן שימש כפיר כמנהל צוות שלטון מקומי באגף פנים תכנון ופיתוח במשרד ראש הממשלה. במסגרת תפקידו במשרד רה״מ עמד כפיר בראש הוועדה הממשלתית לביזור סמכויות ולהפחתת הנטל הרגולטורי על השלטון המקומי, מכוחה הוביל עבודת מטה לגיבוש המלצות לביזור כ-50 ממשקים בין הממשלה לשלטון המקומי. בנוסף הוביל את מדיניות הממשלה בעניין אזורי עדיפות לאומית. קודם לכן ביצע כפיר מספר תפקידים בשירות הציבורי: מנהל כלכלת רכש במשרד הביטחון, מנהל תקציב מינהל התכנון ותקציבן רשויות מקומיות במינהל השלטון המקומי במשרד הפנים. בעבר היה כפיר בעלים של עסק פרטי לשירותי מסירות והגשות משפטיות.

קרדיט: רמה יאזמה

רחל (רחלי) מרום

יועצת לפיתוח כלכלי ויזמות

רקע מקצועי

רחלי היא יועצת לפיתוח כלכלי ויזמות. בעבר שימשה כמנכ"לית עיריית רמת גן. קודם לכן הייתה מנכ"לית החברה העירונית של עיריית באר שבע, ובמסגרת זו ניהלה ופיתחה את אזורי התעשייה בעיר, לרבות פארק ההייטק, קידמה יזמים טכנולוגיים, ניהלה את השווקים העירוניים בעיר והובילה את ההתחדשות של השוק העירוני - פרויקט דגל חברתי-כלכלי.

יעקב ישראל נתניהו

מנכ"ל עיריית אור עקיבא

רקע מקצועי

יעקב הוא מנכ"ל עיריית אור עקיבא החל ב-2023. קודם לכן שימש כראש הרשות לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה. היה ממקימיה הראשונים של העיר חריש כמנכ״ל העירייה בין השנים 2015-2021. כיהן כראש המטה המקצועי לשר, במשרד התקשורת ובמשרד הפנים. יעקב הגיע לעשיה הציבורית לאחר כמעט 20 שנה בתעשיית ההיי טק, בין השאר הקים חברת סטארט אפ בתחום שירותים מבוססי מיקום. יעקב ניהל במשך 12 שנה בחטיבת הטכנולוגיות של חברת התקשורת אורנג׳, ועסק בפיתוח מערכות ושירותים ללקוחות החברה. יעקב מוסמך בינלאומי בניהול פרויקטים, ושימש סגן נשיא בלשכה לניהול פרויקטים בישראל למעלה מעשור

נעה סגל

סמנכלי"ת לתקצוב ותיאום תשתיות במשרד התחבורה

רקע מקצועי

נעה עומדת בראש יחידת תקציבי הפיתוח ובראש יחידת תיאום תשתיות במשרד התחבורה. במהלך העשור האחרון שבו היא עובדת במגזר הציבורי, פעלה במגוון תפקידים: קידמה צדק חלוקתי בין רשויות מקומיות בישראל כשעמדה בראש אגף תכנון מפת השלטון המקומי במשרד הפנים. קודם לכן ניהלה את אגף רשויות מקומיות במשרד התחבורה ובמסגרת תפקיד זה שינתה את תפיסת השירות של המשרד כלפי הרשויות המקומיות, הגדילה את התקציבים לסדר גודל שנתי של מיליארד ₪, והפכה את האגף לשער הכניסה לרשויות המקומיות אל משרד התחבורה על כל רבדיו וגופיו. בתפקידה הראשון הייתה מנהלת תחום תקציבי פיתוח תשתיות, ניהלה תקציב בהיקף של 6 מיליארד ₪ וקידמה רפורמות בתחומי בטיחות בדרכים ונגישות לדיור ותעסוקה. נעה היא בוגרת מחזור א' של התוכנית צוערים לשירות המדינה ולפני שהצטרפה למגזר הציבורי עבדה בארגונים לצמצום פערים בחברה הישראלית: ניהלה מרכז ב"מחשבה טובה", הדריכה ב"אופנים", והתנדבה כראש צוות בעמותת פעמונים. כיום היא מתנדבת כדירקטורית חברתית בעמותת נשים לגופן, כמדריכת כלכלה במכינת עלמה וכקצינת ארגון ושיטות בפיקוד מרכז במסגרת שירות המילואים.

אורלי גבישי סוטו

מנכ"לית רשות ניקוז ונחלים גליל מערבי

רקע מקצועי

אורלי היא מנכ"לית רשות ניקוז ונחלים גליל מערבי. במסגרת תפקידה מתכללת את צרכי המרחב בתחומי הניקוז והנחלים מתוך ראיה אגנית ותפישה של ריבוי שימושים לתועלת הציבור כולל תכנית ההגנה על נהריה מפני שיטפונות. במקביל מכהנת כדירקטורית במספר ארגונים עסקיים. לפני כן ניהלה את העסקים של קיבוץ חניתה. קודם לכן כיהנה כוועד ממונה באדמית וכן כיו"ר האגודה הקהילתית בחניתה. לפני כן ובמקביל עבדה בתפקידי ניהול שונים בתעשייה בתחומי התפעול והכספים. אורלי היא ממובילות המאבק להטבות המס ליישובי הגדר בגליל המערבי, מאבק שבעקבותיו עודכנו מתווה הטבות המס ואופן חישוב המדד הפריפריאלי הארצי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

שרית סלע

יועצת לקיימות וחדשנות ומנהלת פרויקטים סביבתיים

רקע מקצועי

שרית היא יועצת לקיימות וחדשנות ומנהלת פרויקטים סביבתיים העוסקים בממשקים שבין קיימות ורשויות מקומיות. עד שנת 2022 ניהלה את אגף קיימות וחדשנות בעיריית כפר סבא. במסגרת תפקידה הובילה תהליכי הטמעה של מדיניות סביבתית אחראית בתחומי פסולת, אנרגיה ועוד בשילוב פיתוח והוצאה לפועל של פיילוטים חדשניים בתחום. בנוסף, קידמה תהליכי הטמעה של ערכי הקיימות במסגרות החינוך והקהילה בעיר בעבודה רוחבית עם כלל הגורמים הרלוונטיים. לפני כן ניהלה את יחידת הצעירים של עיריית תל-אביב-יפו, הנותנת מענה ל-120 אלף צעירים (גילאי 18–35) החיים בעיר. במסגרת תפקידה היתה אחראית לפיתוח מענים מותאמים לקהל היעד באמצעות פיתוח מדיניות והפעלת רשת של חמישה מרכזי צעירים בשיטות הפעלה חדשניות. שרית הצטרפה ליחידת הצעירים בשלבי ההקמה המוקדמים ומילאה בה תפקידים אחדים בטרם החלה לנהל את היחידה כולה. קודם לכן עבדה במספר ארגונים במגזר השלישי והייתה שותפה בהובלה של מגוון תוכניות לאוכלוסיות מוחלשות: יזמות עסקית לנשים במצוקה, ליווי לצעירים בפריפריה חברתית-גיאוגרפית ועוד. עוד מידע באתר saritsela.com

אריג’ סרחאן

יועצת ומנהלת פרויקטים בתחום התכנון והבנייה בסרחאן הנדסה בע"מ

רקע מקצועי

אריג' היא יועצת ומנהלת פרויקטים בתחום התכנון והבנייה בסרחאן הנדסה בע"מ. לפני כן הייתה מהנדסת המועצה המקומית בכפר מג'ד אלכרום עד סוף 2021. קודם לכן הייתה מרצה במכללה הארצית להנדסאים ורכזת מגמת האדריכלות בה, ובמקביל הייתה שותפה של בן זוגה בחברת סרחאן הנדסה – חברה לתכנון וביצוע פרויקטים. המעבר מהסקטור הפרטי לציבורי מקורו ברצונה לחולל שינוי אמיתי ביישוב. היא פעילה באשכול בית הכרם וחברה בפורומים שונים כמו פורום אשכולות אזוריים ופורום מומחים לאזוריות בישראל, מתוך אמונה שמחשבה אזורית היא כלי לייעול תהליכים ולמינוף כלכלי-חברתי. אריג' פיתחה מודל ייחודי לקידום תכנון על קרקע פרטית בחברה הערבית, שבזכותו זכתה באות המשפיעים על התכנון בישראל לשנת 2021 של איגוד המתכננים. היא החליטה לייצר מההצלחה הזו הצלחות נוספות - משלב קידום התכנון ועד מימושו, ולכן חזרה לסקטור הפרטי ומלווה את מעוז במידול וסקיילינג למודל שיצרה תוך התעסקות גם בתכנון, ברישום, במימוש ובשימוש בטכנולוגיה ככלי לבניית אמון. בנוסף, היא עובדת כיועצת וכמנהלת פרויקטים של תכנון מול רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה, בעיקר משרד השיכון מחוז חיפה ומחוז צפון. כמו כן, אריג' ליוותה את יישום החלטת ממשלה 1804 של ג'סר אלזרקא לקידום תוכניות עבודה מול משרדי הממשלה המבוססות על סעיפי ההחלטה.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

ופאא אבו עמאר

מנהלת מחלקת הנוער

רקע מקצועי

עובדת בתחום החינוך כ 14 שנה. מנהלת מחלקת הנןער במועצה אזורית אלקסום כחמש שנים ולפני זה ניהלתי את המחלקה לחינוך בלתי פורמאלי במועצה מקומית לקיה.

אורי פינטו

מנכ"ל אשכול נגב מערבי

רקע מקצועי

אורי הוא מנכ"ל אשכול רשויות נגב מערבי מאז שנת 2015. במסגרת תפקידו הוא אחראי להקמת הארגון ולניהולו בכלל ההיבטים. אורי הוא יזם ומתמחה בניהול ובפיתוח מיזמים בעלי אופי חברתי-כלכלי המבוססים על שותפויות רב-מגזריות. בתפקידיו הקודמים היה מייסד ומנהל שותף של המיזם החברתי להעז. בעמותת ציונות 2000 ניהל את תוכנית עיר בשינוי בשדרות ובירוחם

ענת צ’רבינסקי

סמנכ״ל - אדריכלית ראשית | קבוצת תדהר

רקע מקצועי

ענת מכהנת כסמנכ"לית ואדריכלית ראשית בקבוצת תדהר. בעברה עבדה בעיריית כפר סבא , תחילה כאדריכלית העיר ובהמשך כמהנדסת העיר ומנהלת אגף הנדסה. במסגרת תפקידה ענת שותפה להובלת חזון התכנון העירוני ומימושו, לקידום הבנייה הציבורית ברחבי העיר ולהובלת הליכי הרישוי והפיקוח. ענת הצטרפה לשירות הציבורי לאחר שעבדה שנים כאדריכלית בתחום הפרטי והתמחתה בתכנון אורבני, תחילה כשכירה ולאחר מכן כעצמאית. ענת התגוררה בברצלונה בשנים 2000–2010, ובמהלכן רכשה את השכלתה ואת אהבתה לתחום התכנון האורבני. עם שובה לארץ הצטרפה במקביל לעבודתה כעצמאית לסגל בצלאל, והנחתה פרויקט גמר וסמינרים בתכנון אורבני במחלקה לארכיטקטורה.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

איתי צברי

יזם חברתי

רקע מקצועי

איתי הוא יזם חברתי. יליד פתח תקווה, בוגר ישיבות חרדיות. בשנת 2008 לאחר לימודי ומבחני רבנות יצא עם משפחתו לארה"ב לשמש כרב בקהילה בפלורידה. בחזרתו לארץ החל לנהל מוסד טיפולי של הרווחה לנוער מרחבי הארץ, כמו"כ עסק בחינוך נוער בסיכון ובהוראת האנגלית. בשנים האחרונות ניהל ברשות מקומית את התכנית הלאומית 360 (תכנית ממשלתית בין משרדית לקידום הישגים וצמצום פערים בקרב ילדים ונוער בסיכון).

יעל חקלאי קאופמן

ממונה על בית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים

רקע מקצועי

יעל מנהלת את בית המשפט לעניינים מקומיים בירושלים. בתפקידה הקודם ניהלה את מפעם ירושלים, שותפות של עיריית ירושלים ומשרד הפנים. במסגרת תפקידה היא הייתה אחראית להכשרת ראשי רשויות ולהכשרת מנכ"לים של תאגידים עירוניים. בנוסף, היא עסקה בקידום נושאים מערכתיים לטובת המערכת המוניציפלית, ובהם היערכות הרשויות ליישום הסכמי גג, הטמעת תרבות של חדשנות ברשויות המקומיות, ופיתוח הדרכה. בעיריית ירושלים עסקה בסיוע להשגת היעדים העירוניים באמצעות ליווי ייעוצי למנהלים בכירים; ליווי תהליכי שינוי ופיתוח ארגוני כגון הקמת יחידות חדשות, איחוד יחידות קיימות ליחידה אורגנית אחת, גיבוש אסטרטגיה ומדדי הצלחה, פיתוח מודלים של מצוינות וצוותים מקצועיים; כמו כן היא עסקה בפיתוח תכניות לפיתוח מנהלים ולפיתוח מנהיגות, לפיתוח מדריכים מקצועיים לעובדים ועוד.

יהודה קורנבליט

מנהל אגף חינוך, עיריית ביתר עילית

רקע מקצועי

יהודה מוביל יוזמות מערכתיות במערכת החינוך החרדי, בעיקר בתחום ההכשרה והפיתוח המקצועי. הוא מייסד שלוחות של מכללות אקדמאיות במגזר. עוד הוא פועל להטמעת חדשנות ודרכי הוראה מגוונים ומתקדמים בעיקר בחינוך המיוחד, ולקידום הידע בתחום ההתפתחות המוטורית, השפתית והרגשית בגיל הרך. במקביל להקמת מסלולים להכשרת מורים בירושלים ובפריפריה, המותאמים לציבור החרדי והחסידי, הוא מקדם פעילות להגברת המודעות לחשיבותם של לימודים גבוהים והכשרה מקצועית בקרב הצעירים במגזר. כיום יהודה הוא ראש מינהל חינוך בביתר עילית. במערכת החינוך העירונית מתחנכים 24 אלף תלמידים ב-87 מוסדות חינוך, ישיבות וסמינרים. הוא מקדם פרויקטים חינוכיים למעורבות חברתית וקהילתית, לשאיפה למצוינות ולפיתוח מנהיגות, למתן מענה לצמצום הנשירה ולאיתור מוקדם. יהודה חבר בפורום תקוה ישראלית בחינוך של בית הנשיא. הפורום הוקם ברוח 'נאום השבטים' במטרה ליצור גשר של הבנה והכרה בין השבטים השונים בישראל.

בת שבע קסאי

מנהלת תחום תעסוקה בתוכנית תופסים כיוון בעמותת חינוך לפסגות

רקע מקצועי

בת שבע היא מנהלת תחום תעסוקה בתוכנית תופסים כיוון של עמותת חינוך לפסגות. בתפקידה הקודם שימשה כסגנית ממונה מחוזית של התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון במחוז ת"א והמרכז. לפני כן ניהלה את התוכנית בעיריית פתח תקווה. במסגרת תפקידיה הובילה תהליכי שינוי באמצעות הטמעת מנגנוני עבודה, שיתוף פעולה בין-ארגוני ובין-מקצועי, הנחלת שפה משותפת בשיח על ילדים ונוער בסיכון, ומדידה של מצבם ומצב משפחותיהם. בת שבע הייתה מנהלת תוכנית PACT ברחובות, ולפני כן רכזת עירונית של תחום צעירים במרכז צעירים ברחובות.

קרדיט: שירה אברהמי

הילה קפלן

מנכ"לית המועצה האזורית רמת הנגב

רקע מקצועי

הילה היא מנכ"לית המועצה האזורית רמת הנגב. היא החלה את עבודתה שם בשנת 2012 כרכזת פרויקטים ביחידה הסביבתית, ובמסגרת זו ריכזה את פרויקט ההפרדה במקור, שהיה הראשון מסוגו בארץ. בהמשך מונתה לניהול מערך האשפה של המועצה, אשר שילב עבודה עם קבלנים וגופים מוסדיים כמו משרד הביטחון, שירות בתי הסוהר וארגונים סביבתיים. הילה מנהלת את אגף שפ"ה וסביבה, האמון על כלל הנושאים התברואתיים והסביבתיים בשטחי המועצה ועובדת מול משרדי ממשלה לקידום פרויקטים מוניציפליים סביבתיים בתחומי המועצה.

מוסא קריני

מנהל תוכנית ריאן דרום לקידום התעסוקה בחברה הבדואית

רקע מקצועי

מוסה הוא מנהל תוכנית ריאן דרום לקידום התעסוקה בחברה הבדואית. בתפקידו הקודם הוא שימש כמנהל פיתוח תוכניות לנוער בחברה הערבית בעמותת עלם וגם כמנהל רשת מרכזי פינג'אן לנוער בסיכון בחברה הבדואית בעלם. מוסה מלווה פורום ארגונים שעובדים עם נוער בסיכון בחברה הבדואית במטרה לבנות רשת מקצועית תומכת בתחומי למידה ושותפות בחיבור צעירים בחברה הבדואית לארגונים בחברה הישראלית. בעבר הוא עבד בעיריית רהט, עסק בריכוז פיתוח קהילה ותעסוקה, פיתח תחום הכוונה לתעסוקה והקים את כנס 1,000 משרות לצעירים. הוא מייסד ושותף בהקמת תיאטרון אלמהבאש בחברה הבדואית בנגב.

שמעון קשש

מנהל אגף לחינוך יסודי, על יסודי ומנהל התוכנית הלאומית 360 לילדים ונוער בסיכון, עיריית בני ברק

רקע מקצועי

שמעון הוא מנהל אגף לחינוך יסודי, על יסודי ומנהל התוכנית הלאומית 360 לילדים ונוער בסיכון, עיריית בני ברק. מאז שנת 2010 ממלא שמעון מגוון תפקידים בעיריית בני ברק: ניהול תוכניות ופרויקטים בנושאי חינוך ורווחה, שבמסגרתם הוא ממונה על עשרות בעלי תפקידים; ייזום וקידום עבודה בצוותים בין-מקצועיים של מספר אגפים במסגרת תכנית 360°  לילדים ונוער בסיכון; עבודה מול כמה משרדים ממשלתיים, מעקב תקציבי שוטף, דוברות ויחסי ציבור, גיבוש והפקת ימי עיון לאנשי מקצוע, ארגון כנסים להורים ולאנשי החינוך בעיר. בשנים האחרונות כיהן כסגן מנהל אגף החינוך בבני ברק, ובשנת 2022 התמנה למנהל אגף חינוך יסודי, על יסודי במקביל לתפקידו כמנהל 360 ברשות. בשנים האחרונות הוא גם שותף ליוזמות של תוכניות חדשניות עירוניות ולהפעלתן בעיר ובנוסף מוכר כפעיל קהילתי.

רני רוזנהיים

ראש מינהל אסטרטגיה וחדשנות בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

רני הוא ראש מינהל אסטרטגיה וחדשנות בעיריית ירושלים. לפני כן ניהל את אגף חברה בעיריית ירושלים ובמסגרת זו היה אחראי על מכלול הפעילות הקהילתית הבלתי פורמלית בעיר – המינהלים הקהילתיים, הנוער, הגיל השלישי ועוד – בקרב המגזרים השונים. לפני כן שימש כמנהל אגף תרבות ותכנון אסטרטגי, ניהל את הישגים – התוכנית הלאומית להנגשת השכלה גבוהה לפריפריה, וכיהן כסמנכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא. את שירותו הצבאי עשה רני ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין.

פזית רוזנטלר

מנהלת אגף חירום בעיריית מודיעין עילית

רקע מקצועי

פזית היא מנהלת אגף חירום בעיריית מודיעין עילית משנת 2020. בשנים 2020-2010 היא ניהלה את אגף התעסוקה במודיעין עילית ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על תחום התעסוקה בעיר ועל קידום עסקים, כולל יזמות, קשרי מעסיקים, קשרי קהילה, שירותים תומכי תעסוקה כהפעלת מערך משפחתונים, קידום ושילוב בוגרות סמינרים בשוק העבודה. לפני כן שימשה פזית כמנהלת תחום במגזר העסקי וכמנהלת ביקורת ראשית בעיריית אילת.

קרדיט: אשתו

וסים רוחאנה

סמנכ"ל חטיבה עסקית, באבקום סנטרס

רקע מקצועי

וסים הוא מנהל חטיבת גליל וחבר הנהלה בחברת באבקום סנטרס. לפני כן ניהל את היחידה העסקית ברמת רווח והפסד. הוא ניהל קבוצה של פעילויות אשר העסיקו כ-520 עובדים והיו ממוקמות פיזית בשלושה אתרים שונים: שניים במשגב ואחד בדלית אל-כרמל, ואחראי להובלת מנהלי הפעילויות, יחד עם המטה התומך, לעמידה ביעדי החברה ולשיפור תהליכים להשגת מצוינות בשירות. וסים היה מהראשונים שהשתתפו בקבוצות חשיבה עסקיות שמטרתן הייתה הקמת החברה "באבקום סנטרס", שמעסיקה כיום יותר מ-2000 עובדים.

קאסם אבו ריא

מנכ"ל עיריית סח'נין

רקע מקצועי

קאסם הוא מנכ"ל עיריית סח'נין מאז שנת 2002. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הניהול הכללי של העירייה, שותף לקביעת מדיניותה ולביצוע, מפקח על עבודת המחלקות השונות, מנהל את משאבי האנוש בעירייה ומייצג אותה בפני פורומים ומוסדות ממלכתיים, ציבוריים ופרטיים. קודם לכן, בשנים 1993–2001 שימש קאסם בעירייה כמנהל היחידה לתכנון אסטרטגי ומידע. משנת 2008 הוא חבר בדירקטוריון עמותת אנג'אז - מרכז מקצועי לקידום הרשויות המקומיות הערביות בישראל) ומאז שנת 2017 הוא יו"ר הדירקטוריון.

יהודה שווייגר

מנכ"ל מועצה מקומית צור הדסה

רקע מקצועי

יהודה הוא מנכ"ל המועצה המקומית צור הדסה החל משנת 2023. קודם לכן שימש כמנכ"ל המועצה המקומית אפרת. במסגרת תפקידו היה אחראי להכנה, תכנון, ביצוע ובקרה של תוכניות העבודה השנתיות והרב-שנתיות של המועצה, לניהול ולתיאום בין מחלקות המועצה ולקידום תכניות ופרויקטים רשותיים. לפני כן היה מנהל מחלקות הביטחון והנוער במועצה. לצד עיסוקו המקצועי הוא משרת כמג"ד במילואים.

דנה שלזינגר

מנכ״לית, משקי המפרץ מקבוצת מילואות

רקע מקצועי

דנה היא סמנכ"לית כספים וסחר במשקי המפרץ מקבוצת מילואות מאז שנת 2009. בפועל היא מנהלת את משקי המפרץ ועוסקת בפיתוח אסטרטגי. נוסף לכך היא מכהנת כדירקטורית בעילדב השקעות, חברה ציבורית; באשכול גליל מערבי ובקרן חבצלת, וחברה בוועדת ביקורת ובחבר הנאמנים של מכללת הגליל המערבי. בעבר כיהנה בחברות ציבוריות נוספות ובהן גולן מוצרי פלסטיק, אלון חיפושי גז וריבוע כחול נדל"ן. את דרכה המקצועית כרואת חשבון התחילה במשרד רו"ח EY. דנה מאמינה מאוד בחיבורים שבין הקהילות, העסקים והרשות המקומית.

מאיר שמחה

סמנכ"ל הנדסה ותכנון, חברת אזורים

רקע מקצועי

מאז 2015 מאיר הוא סמנכ"ל הנדסה ותכנון של חברת אזורים, העוסקת בעיקר ביזמות למגורים. במסגרת התפקיד הוא אחראי לעשרות פרויקטים בתכנון ובבנייה בכל הארץ, שווי נכסי החברה בהיקף של כ-4 מיליארד שקלים עם מחזור שנתי של כמיליארד ש"ח. הוא התגורר כשש שנים במזרח אירופה – שלוש שנים בבודפשט ושלוש בבלגרד – במסגרת עבודתו בחברת "פלאזה סנטרס". בתפקיד זה ניהל הקמה של קניונים ומילא תפקידי ניהול נוספים. את דרכו המקצועית החל בחברת א' דורי.

מחזור א

עינת כץ -שרוני

מנהלת הדרכה וידע , התוכנית הלאומית להנדסאים וטכנאים

רקע מקצועי

עינת היא מנהלת ידע ןהדרכה בתוכנית הלאומית להנדסאים וטכנאים, בעברה הקימה וניהלה את מרכז לאודר לתעסוקה , ארץעיר, J.N.F וקרן לאודר ועבדה כמנהלת תוכניות במכון לממשל ולמדיניות בג'וינט, במסגרת תפקידה הובילה את ההכשרה ובניית הרשת לעבור בעלי תפקיד חדש בשלטון המקומי (ממצה משאבים ומפתח כלכלי). כסגנית ממונה מחוזית ואחראית גיל רך בתכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. במסגרת תפקידה היתה אחראית לייסוד ולהובלת שותפויות בין-משרדיות הנוגעות לילדים ולנוער בסיכון, בגישת הקולקטיב אימפקט. קודם לכן עבדה במכון ברנקו וייס לטיפוח החשיבה, ובו מילאה תפקידי ניהול והובלה של תכניות חינוכיות ותפקידי ארגון ומטה, והתמחתה בתהליכי עבודה על פי תפיסת “הוראה לשם הבנה”. נוסף לאלה עינת עבדה כיועצת רגונית במגזר העסקי בחברת לוטם, וניהלה את מדור פיתוח ההכשרות של חיל המודיעין

אילן אביטן

מנהל תחום משרד הרווחה במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת

אילן אביטן

מנהל תחום משרד הרווחה במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת

רקע מקצועי

אילן משמש כיום כמנהל תחום משרד הרווחה במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת - מוקד 105. בתפקידו הקודם היה מנהל תחום משרד הרווחה ב מאור - מערך משולב משטרתי ואזרחי אשר הוקם בהתאם להחלטות ממשלה כדי למגר ולמנוע את תופעות הבריונות, האלימות והפשיעה ברשת. קודם לכן עבד אילן כמפקח מחוזי בשירות ילד ונוער במחוז דרום במשרד הרווחה. במסגרת תפקידו ליווה מנהלי מחלקות רווחה וצוותים מובילים במחלקות לפיתוח שירותים טיפוליים ומקצועיים בקהילה לטובת ילדים ונוער. הליווי נעשה בתחום המקצועי והתקציבי, וכן בחשיבה על בניית מענים טיפוליים רחבים. בעבודתו הקודמת ניהל מחלקה לשירותים חברתיים במועצה אזורית שפיר, ולפני כן ניהל פנימייה טיפולית לבנות מתבגרות.

קרדיט: רעות איזק

אודי איזק

ראש מינהל חינוך בעיריית כרמיאל

רקע מקצועי

אודי הוא ראש מינהל החינוך בכרמיאל. בעבר ניהל את מחלקת החינוך במועצה האזורית מגילות ים המלח ומילא תפקידים בתחום החינוך וידיעת הארץ בתנועת הנוער העובד והלומד, בקיבוץ אלמוג ובארגונים שונים. הוא בוגר תנועת הנוער העובד והלומד, הדריך גרעיני נח”ל, עבד כמנהל חינוך יישובי, כיועץ ארגוני למוסדות חינוך, כמורה וכמדריך טיולים וסדנאות שטח, ועסק בחקר ההיסטוריה של חבל ים המלח.

חוי אייל

מנכ"לית המרכז הקהילתי במועצה האזורית בקעת הירדן

רקע מקצועי

מאז שנת 2010 חוי היא מנכ"לית המרכז הקהילתי במועצה האזורית בקעת הירדן (ע"ר), השייך לרשת המתנ"סים של החברה למתנ"סים. מתוקף תפקידה היא אחראית על כל תחומי הפנאי, החברה והקהילה ברחבי המועצה: מעונות ומשפחתונים לגיל הרך, תחום הילדים והנוער - חוגים, חופשים ואירועים, מרכז צעירים והגיל השלישי, וכן על תחומי התרבות והספורט במועצה. לפני תפקידה הנוכחי הייתה חוי רכזת הגיל הרך במועצה ורכזת השלוחה הצפונית של המרכז, וקודם לכן עסקה בהוראה.

מחמד אלבדור

מבקר פנים במועצה מקומית לקיה ובמועצה מקומית תל שבע

רקע מקצועי

מחמד הוא מבקר פנים בשתי מועצות במגזר הבדואי – מועצה מקומית לקיה ומועצה מקומית תל שבע. במסגרת תפקידו הוא בודק את התנהלותן הארגונית והכספית ומשמש יועץ ארגוני וכספי לראשיהן - באמצעות ראייה ארגונית שמטרתה לספק שירותים אופטימליים ואפקטיביים וגיבוש נוהלי עבודה שתכליתם לרתום את כלל עובדי הארגון לדפוסי עבודה ראויים. מחמד הוא חבר ועדת ביקורת בחברת אלפנאר הפועלת להכוונה, להעסקה ולשילוב צעירים מהמגזר הבדואי בשוק העבודה. הוא היה מהמורים הראשונים במגזר הבדואי שהכין תלמידי תיכון לבגרות במתמטיקה חמש יחידות כדי שיוכלו להשתלב בלימודי מדעים וטכנולוגיה באקדמיה. כמו כן הוא הדריך בעמותות להשכלת נשים ובנות במגזר הבדואי בדרכן להשכלה גבוהה.

בני אלון

מנכ"ל המסלול האקדמי במכללה למינהל

רקע מקצועי

בני הוא מנכ"ל המסלול האקדמי במכללה למינהל. בתפקידו הקודם כיהן כמנכ"ל המכללה האקדמית ת"א-יפו. בעבר מילא תפקידים בכירים במערכת ההשכלה הגבוהה: סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי במסלול האקדמי במכללה למינהל, סמנכ"ל השיווק וקשרי החוץ במכון הטכנולוגי חולון, וחבר דירקטוריון חברת ע.י.י.ט למסחור ידע. במסגרת תפקידיו הציבורים כיהן כיו"ר פורום המנכ"לים של ועד ראשי המכללות האקדמיות הציבוריות, דירקטור בחברה הכלכלית לפיתוח תל מונד, יו"ר ועדת השיווק וחבר דירקטוריון קבוצת איסת"א. כסטודנט היה חבר הנהלת התאחדות הסטודנטים, והיה מיוזמי ומנהיגי מחאת הסטודנטים בשנת 1998 לשיפור מעמדם ולמתן פתרונות למצוקתם הכלכלית.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

יאסר אלעמור

מנהל אגף הרווחה בכסייפה

רקע מקצועי

יאסר מנהל את אגף הרווחה בכסייפה. בעברו הוסמך להיות עובד סוציאלי ב 1997- , ומאז עסק במשך שנים בתחום הרווחה. בד בבד עבד בייעוץ אקדמי באוניברסיטת בן גוריון ובפיתוח אזורי  עשייה במחוז דרום במשרד הכלכלה. מתחילת 2015 הוא כיהן כמבקר פנים וכנציב תלונות הציבור במועצה אזורית אלקסום.

חוסאם אבו בכר

מנכ"ל, ארגון אלפנאר לפיתוח כלכלי וקידום תעסוקה בחברה הערבית

רקע מקצועי

חוסאם מנהל את סניף עפולה במוסד לביטוח לאומי. לפני כן כיהן כמנהל סניץ נצרת במוסד לביטוח לאומי , ובמסגרת זאת ממונה על צוות עובדים המונה כ 250- עובדים. בעבר שימש בתפקידים ניהוליים בתחומי החינוך והחברה האזרחית. ניהל בית ספר תיכון, שימש כרכז אזורי בתכנית "קרב" וניהל את התכנית ההוליסטית מטעם המכון לחקר הטיפוח בחינוך. עוד שימש כמנהל תכניות ומיזמים בקרן אברהם, ועסק בייעוץ ארגוני ובהנחיית קבוצות. את דרכו התחיל כמורה וכמחנך בבית ספר תיכון אבו גוש.

סיון רוזן בלום

מובילת מודל כפר בשכונה, רשת בתי הספר, ברנקו וייס

רקע מקצועי

בתפקידה הקודם שימשה כסגנית מנהל אגף חינוך עיריית בת-ים. במסגרת זו, סיון קידמה את נושא הילדים והנוער בסיכון והחינוך המיוחד. היא עובדת עם מנהלי ומנהלות בתי הספר והצוותים החינוכיים, ופועלת להידוק הקשר בין הרווחה והחינוך. סיון חותרת לשילוב מיטבי של ילדים בחינוך המיוחד במסגרות מותאמות בכלל, וכחלק מהחינוך הרגיל בפרט. קודם לתפקידה זה עברה מתחום החינוך ללימוד תחום חדש ועבדה בהיי-טק כמנהלת תפעול ואסטרטגיה בחטיבה העסקית בחברת "אמדוקס" . את דרכה בחינוך החלה בצבא, שם שירתה כמ"פ של טירונים קרביים. משם עברה לעבוד עם נוער בסיכון בארץ ובאפריקה, והייתה מחנכת, רכזת ומנהלת של פרויקטים שונים.

יוסף אבו ג’עפר

בין עבודות

יוסף אבו ג’עפר

בין עבודות

רקע מקצועי

יוסף הוא מנכ״ל שותף כוכבי המדבר החל מינואר 2021. בתפקידו הקודם היה גזבר המועצה המקומית חורה, בין השנים 2011-2020, בתפקידו היה אחראי גם על קידום פרויקטים הקשורים לגופי מועצה שונים דוגמת החברה הכלכלית לפיתוח חורה. כמו כן שימש יוסף גם כגזבר הוועדה המקומית לתכנון ובניה נגב מזרחי, המטפלת במתן היתרי בניה לחלק מיישובי החברה הבדואית בנגב. בעברו עבד יוסף בעיריית רהט שם הקים את חשבות החינוך ועבד כחשב של מחלקות שונות. לאחר מכן כיהן כיו״ר תאגיד מי רהט, בתפקיד זה קידם את מערך המים בעיר רהט כולל ביצוע השקעות בתשתיות ומתן שרות לתושבים בעיר.

לילך גבע

מנכ"לית מועצה מקומית קצרין

רקע מקצועי

לילך היא מנכ"לית מועצה מקומית קצרין, מנהלת משאבי אנוש ויועצת ראש המועצה למעמד האישה מאז 2014 . קודם לכן הייתה מנחה אזורית בחברה למתנ"סים, מנהלת מתנ"ס קצרין ומנהלת מתנ"ס אזורי בקעת הירדן .

יאיר גולדמן

מנהל אגף תפעול בעיריית לוד

רקע מקצועי

יאיר עובד בעיריית לוד משנת 2013 ומשנת 2016 מנהל בה את אגף התפעול. במסגרת תפקידו הוא אחראי על חזות פני העיר, ניהול תשתיות ופרויקטים, רישוי עסקים ומענה לתושבים, והוביל שינויים בתהליכי העבודה בתחומים אלה. לפני כן עסק בתחומי הביטחון וניהול אזורים ברשויות לוד וקריית אונו, וניהל שתי עמותות שעסקו בחברה ובחינוך.

טל בן גיגי

סמנכ"ל תפעול בנירלט

רקע מקצועי

טל הוא סמנכ"ל תפעול בנירלט. בתפקידו הקודם היה סמנכ"ל תפעול בקבוצת ברנד תעשיות, הנמנית עם הקבוצות המובילות בישראל בייצור, בהרכבה ובהקמת פרויקטים לאומיים ובינלאומיים בענף המתכת, ובמסגרת תפקידו ניהל את הפעילות ברצפת הייצור בירוחם, והיה אחראי על הנעה והטמעה של תהליכים חוצי-ארגון בפן התפעולי ועל שרשרת האספקה בין החברות בקבוצה. קודם לכן היה טל מנהל פרויקטים בכיר ומנהל אזור בחברת MW GROUP ISRAEL ובמסגרת זו הקים פרויקטים לבינוי בבסיסי צה"ל בדרום הארץ ואת תחנת הכוח הפרטית ASE באשדוד.

אתי גפן

יועצת למערכות רווחה

רקע מקצועי

אתי בעלת תואר שלישי PhD בתחום העבודה הסוציאלית ובריאות הציבור, חוקרת באקדמיה, חברה בוועדת המחקר של קרן שלם ויועצת למערכות ולארגונים העוסקים ברווחה. עד לאחרונה כיהנה כמנהלת אגף קהילה ורווחה במועצה האזורית עמק יזרעאל, הייתה ממונה על ארבעים עובדים סוציאליים, ופעלה לעיצוב ולקידום המדיניות החברתית-קהילתית של הרשות ולחיזוק חוסנן של אוכלוסיות מוחלשות. בד בבד היא כיהנה כחברת דירקטוריון קרן שלם כנציגת המועצות האזוריות בארץ. לפני כן ניהלה אתי את המחלקות לשירותים חברתיים במועצה האזורית עמק יזרעאל ובמועצה האזורית מגידו, ואת היחידה לעבודה קהילתית בעיריית רמת גן. במסגרת זו פעלה ליישום ולניהול תוכניות קהילתיות עירוניות ולהקמת שירותי רווחה עירוניים בתהליכי שיתוף ציבור.

פדוה דבור

מנכ"ל המועצה המקומית בית-ג'ן

רקע מקצועי

פדוה היא מנכ"לית המועצה המקומית בית-ג'ן. פדוה החלה את עבודתה במועצה בשנת 1989 בתפקיד מנהלת לשכת ראש המועצה. בשנים 1999-2003 עבדה כמנהלת ספרייה וכתבנית בבית ספר יסודי והקימה בו ספרייה. משנת 2004 היא מכהנת כמזכירת המועצה וכמנהלת כוח אדם, והיא האישה הדרוזית הראשונה בתפקיד כזה. עוד היא ממונה על חופש המידע ועל פניות הציבור, חברה במועצת הנשים של היישוב ובעמותת כ"ן (כוח נשים). מאז שנת 2013 היא חברת הנהלה באיגוד המנכ"לים ברשויות המקומיות, וכיום היא מכהנת כיו »רועדת קשרי חוץ באיגוד.

צביקה דוידי

שותף במיזם עסקי חברתי

רקע מקצועי

צביקה הוא שותף במיזם עסקי חברתי יחד עם עמותת גינדאס, שמטרתו לקדם מוביליות חברתית באמצעות פרויקטים של התחדשות עירונית בפריפריה החברתית בישראל. לפני כן שימש כגזבר עיריית כפר סבא, וקודם לכן כגזבר עיריית קריית מלאכי. לפני כן עסק בפעילות יזמית בתחומי הפיננסים והנדל"ן ושימש כסמנכ"ל כספים בקבוצת חברות פרטית, כמנכ"ל ובעלים של חברה העוסקת בייעוץ עסקי ובהובלת תהליכי שינוי והשבחה, כמנהל תחום מימון חברות בחברת ארנסט את יאנג וככלכלן בכיר במחלקה הכלכלית בחטיבה העסקית בבנק דיסקונט.

איילת דליות

ראשת תחום מפקחים אבני ראשה

רקע מקצועי

איילת היא ראשת תחום מפקחים במכון אבני ראשה. לפני כן הייתה אחראית לפיתוח תוכניות חינוכיות בבתי הספר ברעננה להובלה של יוזמות חינוכיות, להתאמתן ולהטמעתן, ואמונה על תהליכי משוב ובקרה ועל הובלת תהליכי פיתוח במינהל החינוך. איילת הייתה גם יועצת ראש העירייה רעננה לקידום מעמד האישה - הובלת תהליכים מערכתיים לקידום שוויון מגדרי בעיר ובעירייה. היא פיתחה והקימה את דרך רעננה - המרכז העירוני להכשרה ולהתפתחות מקצועית, אשר מוביל תהליכי פיתוח מקצועי של אנשי חינוך ברוח הומניסטית. בעבר ניהלה את מערך הגיל הרך במושב בצרה ותוכניות בעמותת מליץ ועסקה בתפקידי הדרכה והנחיה שונים.

הראל דמתי

מפקח בכיר על התעבורה מחוזי, משרד התחבורה והבטיחות בדרכים

רקע מקצועי

הראל הוא מפקח מחוזי בכיר על התעבורה במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים. בתפקידו הקודם שימש כמנהל אגף א' (המפקח על התעבורה) במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים. במסגרת תפקידו הראל שימש כרשות תמרור מרכזית במחוזות חיפה והצפון, והיה אחראי להסדרי התנועה במחוזות. כן הוא שימש כנציג השר בוועדות התכנון המחוזיות בחיפה ובצפון. קודם לכן עבד כמהנדס תנועה במחוזות תל-אביב והמרכז, ובעבר היה כחמש שנים בעל עסק עצמאי. נוסף לכך כיהן כדירקטור בחברות כביש חוצה ישראל ובחברת רכבת ישראל. את הקריירה המקצועית שלו התחיל הראל בצה"ל במסגרת לימודי העתודה, וסיים שירות חובה שלוש שנות שירות בצבא קבע כראש מדור הנדסת תנועה.

סמאח הייב-ג’לג’ולי

מנהלת מרכזי ריאן לקידום תעסוקה משולש דרומי

רקע מקצועי

סמאח מנהלת משנת 2014 את המרכז האזורי ריאן טירה של חברת אלפנאר, שמטרתה לקדם תעסוקת ערבים - ובעיקר נשים ערביות - בישראל. במסגרת תפקידה היא מקדמת תכנון וניהול פרויקטים המתמקדים בגיוס מועמדים ערבים להשמות או להכשרות, בבניית תכניות תקציביות ובניהולן, ובבניית שיתופי פעולה, בהעמקתם ובהרחבתם. סמאח התחילה את עבודתה בריאן טירה בשנת 2013 כאחראית קשרי מעסיקים. התפקיד כלל איתור הזדמנויות תעסוקה ומעסיקים רלוונטיים, ליווי תהליכי גיוס, הגמשתם והסרת חסמים, ייזום וארגון אירועים עסקיים. קודם לכן הייתה עורכת דין בתחום המוניציפלי במשרד עורכי דין ראבי .

אסנת וולף

מנהלת אגף משאבי אנוש במועצה אזורית עמק חפר

רקע מקצועי

אסנת מנהלת את אגף משאבי האנוש במועצה האזורית עמק חפר משנת 2014. לפני כן שימשה כעוזרת ראש המועצה במשך כשש שנים, וקודם לכן הייתה קצינת ביקור סדיר. בקיבוצה, גבעת חיים מאוחד, היא ניהלה את החינוך הבלתי פורמלי והייתה מורה כעשר שנים.

יובל זנה

מנהל אגף בכיר מערכות דיגיטליות ומידע בזרוע העבודה

רקע מקצועי

יובל מכהן כמנהל תחום בכיר פיתוח ויישומים במשרד העלייה והקליטה. בתפקידו הקודם יובל עבד במטה ישראל דיגיטלית, ובמסגרת זאת עסק בתחומי הכלכלה, הרווחה והשלטון המקומי. בשנת 2012 הצטרף לתכנית "צוערים לשירות המדינה", והתמחה "במטה לקידום השקעות במשרד הכלכלה". מ 2010- שימש מנהל מערכות מידע בחברת "קונדור פסיפיק בע "מ .

רואא ח’אטר

מיצוי משאבים ופיתוח כלכלי, גוש חלב

רקע מקצועי

רואא היא אחראית משאבים ופיתוח כלכלי, גוש חלב. לפני כן כיהנה כראש ענף משאבי אנוש תקינה וגיוון תעסוקתי במשרד רה״מ. בתפקידה הקודם רואא ניהלה את מחלקת החינוך במסעדה שברמת הגולן. לפני כן, מילאה תפקידים ברשות המקומית בתחום החינוך, הנוער והתרבות, ולימדה לשון וספרות עברית בבית ספר על- יסודי. רואא חברה במועדון המנהיגות של נשיא המדינה ראובן ריבלין, מחקריה מתמקדים בפוליטיקה המקומית. היא פרסמה כמה מאמרים, האחרון שבהם התמקד בייצוג פוליטי של נשים דרוזיות בשלטון מקומי.

ג’והר חלבי

גזבר מועצה תעשייתית תפן

רקע מקצועי

ג'והר מכהן כגזבר בשלטון המקומי זה שנים רבות, כיום הוא גזבר מועצה תעשייתית תפן. לפני כן היה גזבר עיריית אריאל וגזבר המועצה המקומית ירכא שבגליל המערבי. בתוקף תפקידו ג'והר אחראי על ניהול אגף הגזברות, ובכלל זה ניהול המערך הכספי - כולל רכש והנהלה.

זהבה טספאי

Director of The Jewish Agency Shlichut Initiative to UJA-Federation of New York

רקע מקצועי

זהבה הינה ראש המשלחת הישראלית של הסוכנות היהודית ופדרציית ניו יורק. היא פועלת לחיזוק הקשר בין ישראל לבין קהילות ניו רבתי רבתי הפרט, ויהודי התפוצות בכלל. בעבר, זהבה ניהלה את מחלקת תכניות בקרן לידידות, העוסקת במתן מענה מותאם לאוכלוסיות מודרות משאבים, וכן, פיתחה תכנית בעלת מענה מותאם לנוער וצעירים מהפריפריה החברתית והגאוגרפית. היא ניהלה את תחום מהגרי העבודה בענף החקלאות במסגרת המרכז להגירה בינלאומית ולקליטה CIMI מיסוד ג'וינט ישראל, והקימה מוקד טלפוני, מרובה שפות, שייתן מענה לצורכיהם של מהגרי העבודה, בשיתוף ארגון ההגירה הבינלאומי IOM ומשרדי ממשלה. במסגרת זו עסקה גם בלמידה ובפיתוח תשתית סטנדרטים בין-לאומיים ובהתאמתה לישראל. לזה בה רקע מקצועי גם בעולם החינוך היהודי. היא הייתה שליחה במסגרות הקיץ של הסוכנות היהודית, עבדה עם נוער בחו"ל ובישראל, והייתה מעורבת במיון ובהכשרה של מועמדים לשליחויות.

חוסין טרביה

מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה - אגן בית נטופה

רקע מקצועי

חוסין הוא מייסד ומנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה - אגן בית נטופה, החל משנת 1993. האיגוד ממונה על הניהול הסביבתי ברשויות החברות באיגוד (סח'נין, עראבה, דיר חנא, עילבון, בועינה ונג'ידאת). הוא יזם וניהל פרויקטים בנושאי ביוב, השקיה בקולחים, קידום פתרונות סביבתיים לטיפול בזיהום אוויר, רישוי עסקים, מחזור פסולת, קרינה, רעש, חומרים מסוכנים, בנייה ירוקה ושימור אנרגיה, חינוך סביבתי והדרכה. כחלק מניהול מרכז החינוך והמחקר הסביבתי שמופעל באיגוד, חוסין יוזם ועוסק במחקר ובפיתוח סביבתי בשיתוף פעולה עם מוסדות מחקר ופיתוח מישראל ומהמדינות השכנות. הוא מרצה באוניברסיטת גורג' מיסון, ארצות הברית, בנושא קונפליקטים סביבתיים גיאופוליטיים, ובמכללת סח'נין להכשרת עובדי הוראה על בעיות גלובליות וקיימות, קונפליקטים בתכנון ואיכות סביבה ולמידה מבוססת מקום. בשנים האחרונות הוא מוביל תהליכי תכנון מקיים ושיתוף פעולה בין רשויות האיגוד ומשגב. בנוסף, חוסין יזם את הקמת המרכז לתכנון ופיתוח משותף בלב הגליל, שמקדם מיזמים בתחומי סביבה וקיימות, ניהול קונפליקטים ותכנון משותף בין סח'נין ומשגב כחלק מפתרון סוגיית האדמות ותחומי השיפוט ארוכת הימים.

יוסי ידין

מנהל פעילות עסקית, אירופה ואסיה, חברת JFROG

רקע מקצועי

יוסי מנהל פעילות עסקית, אירופה ואסיה, חברת JFROG. בתפקידו הקודם כיהן כמנהל פעילות מגזר בנקאי בSAP. לפני כן יוסי שימש כסמנכ"ל חטיבת העסקים לאירופה בניית מערכות. ליוסי ניסיון מקצועי וניהולי של יותר מ 17- שנה בפיתוח עסקי ובניהול מכירות של פתרונות תוכנה לארגונים אזרחיים וביטחוניים ישראל, באירופה ובאפריקה. במסגרת תפקידו בנייס הוא הוביל את קבוצת עסקי מוצרי הליבה של החברה בשווקים אלו. במהלך הקריירה שלו עבד עבור חברות טכנולוגיה מובילות במשק, ובהן HP , קומברס ונס טכנולוגיות. לצד פעילותו העסקית יוסי מעורב בפעילות חברתית, הן במסגרות תאגידיות של אחריות חברתית הן במסגרת פרויקטים פרטיים וקהילתיים, תוך פיתוח שיתופי פעולה עם מוסדות שונים.

רוואידא יונס

גזברית מועצה מקומית כפר ברא

רקע מקצועי

רוואידא משמשת כגזברית מועצת כפר ברא. קודם לכן שימשה כמנכ"לית מועצה מקומית ערערה במהלך כ 8 שנים. לרוואידא ניסיון רב בעבודה ברשויות מקומיות מטעם משרדי רו"ח. בעלת ניסיון בביקורת דוחות כספיים, הכנת דוחות כספיים ושירותי ניהול והנהלת חשבונות.

קרדיט: אביגיל עוזי

עינת ישפה

מנהלת השירות הפסיכולוגי החינוכי בעיריית בני ברק

רקע מקצועי

עינת היא מנהלת השירות הפסיכולוגי החינוכי בעיריית בני ברק משנת 2015 ועובדת שם משנת 1994. לאורך השנים היא מילאה תפקידים רבים בשפ"ח, הן כפסיכולוגית חינוכית והן כרכזת וכמנהלת תחומים. בין היתר ריכזה את תחום לקויות הלמידה והדיאגנוסטיקה, תחום הפגיעות המיניות ואת אשכול גני החינוך המיוחד. כיום היא מדריכה פסיכולוגים מתמחים ומומחים בסוגיות מקצועיות הכרוכות בעבודתם, מרצה ומעבירה סדנאות מקצועיות במסגרת תוכנית החצר הפעילה של עמותת עזר מציון ובבית הספר לסיעוד שיינברון (איכילוב), וחברה בצוות צמרת של אגף שפ"י במשרד החינוך. בעבר הייתה עינת מדריכת כלות במסגרת פרויקט אחותי כלה של ארגון "צוהר".

קרדיט: רמי זרנגר

איה לאור

ניהול פרויקטים אסטרטגיים בחטיבת בתי החולים בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

איה מכהנת כמנהלת פרויקטים אסטרטגיים בחטיבת בתי החולים של שירותי בריאות כללית. בתפקידה הקודם כסמנכ"לית תפעול וייזום החברה הכלכלית בכפר סבא פיתחה יוזמות עסקיות בשילוב ראייה מוניציפלית. כסמנכ"לית עמותת תפוח עסקה בשילוב טכנולוגיה ועשייה חברתית לקידום החברה הישראלית. איה משלבת חשיבה עסקית וניהולית בעשייה ציבורית. היא הובילה ויזמה פרויקטים לאוריינות דיגיטלית בישראל ובאפריקה בשילוב המגזר העסקי, הציבורי והשלישי. בעבר עבדה בייעוץ תפעולי ואסטרטגי לחברות שונות במסגרת חברת הייעוץ תפן. כמו כן התנדבה כחברת הוועד המנהל בסדנא לידע ציבורי וכמנטורית בעמותת עולים ביחד.

סיון להבי

משנה למנכ"ל משרד הפנים

רקע מקצועי

סיוון הוא מנהל אגף תקציבים, משרד הפנים. לפני כן היה סגן מנהל המינהל לשלטון מקומי ומנהל האגף לפיתוח כלכלי במשרד הפנים. במסגרת תפקידו היה אחראי לתחומים רבים: מיסוי מוניציפאלי (ארנונה), מפת השלטון המקומי - שינויי גבולות וחלוקת הכנסות, אשכולות אזוריים - שיתופי פעולה מרחביים, תכנית רשויות ערביות מצטיינות ותחום רישוי העסקים. סיון קידם רפורמות משמעותיות בתחומים אלה, ובהן ריכוז הוועדה לשינויים מבניים בארנונה, הקמת הקרן לצמצום פערים, הקמת מערך הוועדות הגאוגרפיות הקבועות, הקמת אשכולות אזוריים חדשים, קידום הרפורמה לרישוי עסקים דיפרנציאלי ועוד. קודם לתפקיד זה שימש סיון רפרנט באגף התקציבים של משרד הפנים, כיהן כתקציבן השלטון המקומי והיה מופקד על תקציב שנתי של כ 5- מיליארד שקלים. בשנים 2009-2010 היה עוזרו הכלכלי של מנכ"ל משרד הפנים

ארנון מאיר

מנהל מערך יישום וקשרי ממשל במכון הישראלי לדמוקרטיה

רקע מקצועי

ארנון הוא מנהל הזרוע היישומית של מכון המחקר הגדול בישראל - המכון הישראלי לדמוקרטיה. הוא אחראי לקשר עם מקבלי ההחלטות בדרגי הפקידות הבכירה ובדרג הפוליטי הנבחר על מנת לקדם שיח מקצועי וערכי בכל התחומים שהמכון הישראלי לדמוקרטיה עוסק בהם. בתפקידו הקודם היה כתב, עורך ומגיש ברשות השידור, ובמסגרת זו שימש במשך יותר משבע שנים ככתב הפרלמנטרי של הערוץ הראשון בטלוויזיה.

סלימה מוסטפא-סלימאן

ראשת אגף בכיר רשויות מקומיות ברשות לפיתוח כלכלי של המיעוטים במשרד ראש הממשלה

רקע מקצועי

סלימה היא מנהלת תחום פיתוח אזורי ברשות לפיתוח כלכלי של המיעוטים במשרד ראש הממשלה משנת 2010, ובמשרד לשוויון חברתי משנת 2015. במסגרת תפקידה היא שותפה בגיבוש החלטות ממשלה ובקידום כלים ממשלתיים לפיתוח כלכלי וחברתי של האוכלוסייה הערבית, ואחראית ליישום תוכניות אלה ברשויות המקומיות. בעבר הייתה מנהלת הקמה ומנהלת כללית של בית דרך חיים בנצרת מקבוצת "כללית", ומנתחת מדעי בריאות ב "מיו-קליניק" במינסוטה, ארצות הברית – שם התמקדה בעריכת מחקרים בתחום קבלת החלטות כלכליות במערכת הבריאות.

מרב מורד

מנהלת אגף תכנון באשכול הנגב המזרחי

רקע מקצועי

מרב היא מנהלת אגף תכנון באשכול הנגב המזרחי. במסגרת תפקידה היא מקדמת פיילוט של פיתוח רובד תכנוני הפועל מלמטה למעלה המנוהל על ידי הרשויות החברות באיגוד הערים. האגף מקדם תוכנית אב אזורית בשיתוף משרד השיכון ותוכנית אב לשטחים הגליליים בשיתוף רמ"י, משרד החקלאות ורשות הניקוז שקמה בשור במטרה להוביל לשותפויות, הסכמות ושגשוג אזורי. בשיתוף משרד ירושלים ומורשת, האגף מקדם גם תוכנית לפיתוח מורשת מרחבית לפני כן היא ניהלה את מחלקת התכנון של עיריית באר שבע ובמסגרת עבודתה הייתה אחראית על ייזום, קידום וליווי של תוכניות בניין עיר ותוכניות אב, ועל עריכת מסמכי מדיניות בנושאים כמו: הקמת שכונות מגורים, התחדשות עירונית, עיצוב המרחב הציבורי והסביבה העירונית, תחבורה ושבילי אופניים, תעסוקה, מסחר וליבה עירונית, שימור, עיצוב והקמת מבני ציבור, בנייה ירוקה ותכנון בר קיימא, תמ"א 38 ובחינת ההשלכות של תוכניות מתאר אזוריות וארציות על הפיתוח העירוני והמטרופוליני ועוד. מרב הייתה נציגת הוועדה המקומית והעירייה בפורומים שונים ברמה מקומית וארצית ובעבר הרצתה ביחידה ללימודי חוץ במכללת ספיר במסגרת בית הספר לאומנויות.

קרדיט: נזירה עישה סימנוק

סלוא מסארוה

רקע מקצועי

סלוא היתה מנהלת מינהל הון אנושי, שירות ודיגיטציה וממונה על הטרדה מינית וגוון תעסוקתי, עיריית טייבה. קודם לכן שימשה כמנהלת אגף משאבי אנוש ושכר ויועצת למעמד האישה, עיריית טייבה. בתפקיד זה הייתה אמונה על הובלה והטמעה של תהליכים ארגוניים ברשות - חיזוק ההון האנושי והעשרתו; איתור, מיון וקליטת עובדים; ניהול, פיקוח ובקרה על המערך התקציבי ומניעת חריגה - ופועלת לקביעת מדיניות עירונית לקידום מעמד האישה בעיר וברשות. בד בבד, סלוא עוסקת בפעילות ציבורית חברתית התנדבותית בעמותות למניעת אלימות ותקיפה מינית נגד נשים. בעבודתה כעובדת סוציאלית פיתחה שירותים מיוחדים לנערות ולרווקות ערביות. סלוא כיהנה כיו"ר ועד עובדי הרשות והובילה מאבק ארגוני לתשלום משכורות ולשמירה על זכויות עובדים.

חיים נרגסי

משנה ליועץ המשפטי לעיריית ירושלים לעניינים פליליים וראש התביעה העירונית

רקע מקצועי

חיים נושא בתפקיד ראש התביעה העירונית וסגן היועץ המשפטי של עיריית ירושלים משנת 2014 . במסגרת תפקידו הוא אחראי לכלל מערך האכיפה הפלילית בעיר, שהיא בעלת מורכבות ורגישות לאומית ובין-לאומית רבה. במסגרת עבודתו קידם חיים מודלים חדשניים ופורצי דרך בתחום האכיפה הכלכלית והאכיפה המשולבת, יזם הפקת ניוזלטר משפטי עירוני בשם "תביענט", וכן את המיזם "תביעה למען הקהילה". בשנת 2010 נבחר חיים לראש צוות בתביעה העירונית והוביל תהליכי מפתח בתחומים רבים הנוגעים לאכיפה, לקידום ולייעול תהליכי רישוי עסקים ורישוי בנייה. כן ניהל תיקים משפטיים מורכבים ומשמעותיים שהביאו לחידוש פסיקתי.

נסרין סקר-דקסה

מהנדסת מועצה מקומית דלית אל כרמל

רקע מקצועי

נסרין היא מהנדסת המועצה המקומית דלית אל-כרמל משנת 2014 . במסגרת התפקיד היא מנהלת את אגף ההנדסה במועצה, הכולל מחלקת תשתיות כולל מים וביוב, מחלקת תחזוקה ורישוי עסקים. עוד היא ממונה על התכנון ביישוב, מתכנית מתאר ועד לתכנית בניין עיר, תכנון מבני ציבור ושצ »פים, ביצוע פרויקטים הנדסיים של הקמה ושיפוץ מבני ציבור, שיקום ופיתוח כבישים ותשתיות. בתפקידה הקודם הייתה נסרין ראש צוות תכנון במשרד מוביל בתחום תכנון כבישים ותשתיות .

הדס עבדת

מנהלת המרכז למנהיגות בפארק נאות קדומים

רקע מקצועי

הדס היא מאמנת להשגת מטרות אישיות - מקצועיות. בתפקידה הקודם ניהלה הדס את מפעם השפלה - מערכת מקצועית שתפקידה לקדם ולפתח את המצוינות הארגונית ואת המקצועיות ברשויות המקומיות. במסגרת תפקידה היתה אחראית לליווי רשויות מקומיות מתקשות ולסיוע להתפתחותן ולצמיחתן, לבניית מערך פיתוח מקצועי לבעלי תפקידים ברשויות, ולהפקת פרסומים מקצועיים המגדירים קווים מנחים לניהול תהליכים בתחומים שונים בפעילות הרשות המקומית. קודם לכן עבדה הדס בשמורת הטבע התנ"כית נאות קדומים, ועסקה בפיתוח ובקידום תכניות חווייתיות לקהלים שונים. את דרכה המקצועית התחילה במוזאון לתולדות ראשון לציון.

דגנית פחימא

ממונה על הספורט לציבור החרדי בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

דגנית ממונה על הספורט החרדי באגף הספורט בעיריית ירושלים. היא בוגרת תואר ראשון במינהל חינוך ותואר שני בניהול ויישוב סכסוכים, ודוקטורנטית בבריאות הציבור. במסגרת תפקידה היא אחראית על כל תחומי הספורט והממשקים הפנים/חוץ-עירוניים הנוגעים למגזר הדתי/חרדי בנושאי ספורט ואורח חיים בריא לאוכלוסייה שומרת תורה ומצוות. היא שותפה פעילה לתכנון אסטרטגי ולבניית מדיניות עירונית בתחומי החינוך לאורח חיים בריא והטמעתו, ומובילה פרויקטים חברתיים פורצי דרך לכלל האוכלוסייה במגוון תחומי בריאות הציבור, הספורט והחינוך הבלתי פורמלי. כמו כן פועלת דגנית לשיתופי פעולה בין כל הגורמים העירוניים באופן רוחבי, מומחית לניהול ויישוב סכסוכים וקונפליקטים עירוניים, פועלת להסכמות ממלכתיות, ציבוריות, הלכתיות והשקפתיות עם רבנים, מנהיגים ומעצבי דעת קהל מהציבור החרדי, ועוסקת בגישור על רקע מגזרי לאוכלוסיות העיר ירושלים ובכלל.

קרדיט: אתי עזרן

קרן פטל

מנכ"לית המועצה האזורית מרום הגליל

רקע מקצועי

קרן היא מנכ"לית המועצה האזורית מרום הגליל משנת 2014. במסגרת תפקידה היא נוטלת חלק בשיפור השירותים המוניציפליים ובפיתוח החברתי, הקהילתי והכלכלי של האזור תוך התמודדות עם האתגרים המורכבים הייחודיים בפריפריה גיאוגרפית וחברתית. לפני תפקידה הנוכחי היא הייתה ראש מינהלת תוכנית מרום, המשותפת למועצה האזורית מרום הגליל, מגבית בריטניה וקרן רש"י. במסגרת זאת הוקם המרכז האזורי לחינוך וקהילה, ולצד בנייה של מבני חינוך וקהילה ניהלה קרן תוכניות פדגוגיות שונות. בעבר עבדה לצד פרופ' יולי תמיר, תחילה כעוזרת פרלמנטרית, וכשהייתה שרת החינוך - כיועצת בכירה. בשנים אלו עסקה בקידום חקיקה חברתית, בגיבוש ובהגדרת היחסים בין המגזרים השונים.

דוד פרץ

יו"ר הועדה לתכנון ובנייה בועדת המרחבית באצבע הגליל

רקע מקצועי

דוד מכהן כמנהל מחוז הצפון של החברה הממשלתית לתיירות. בתפקידו הקודם כיהן כמנכ"ל המועצה אזורית עמק הירדן. במסגרת תפקידו היה דוד אחראי לביצוע מדיניות ראש המועצה, בכפוף לכללי המינהל הציבורי. הוא היה ממונה על גיבוש התכנון האסטרטגי במועצה, ועיצב את מטרותיה ויעדיה בכל תחומי החיים שהיא נוגעת בהם. מתוקף תפקידו דוד גיבש את מדיניות כוח האדם על כל היבטיה, סייע לגזבר בגיבוש הצעת התקציב, היה אחראי לקביעת נהלים קבועים ומתואמים בכל מרחב המועצה. הוא פיקח על ביצוע פעולות המועצה, ניהל מעקב שוטף אחריהן והיה אחראי לכל הסוגיות המשפטיות הקשורות בעבודת המטה. דוד היה איש הקשר של המועצה מול כל מזכירי היישובים במרחב המועצה, ומילא את תפקיד ראש מטה החירום.

איתי צחר

מנכ"ל מועצה מקומית ג׳לג׳וליה

רקע מקצועי

איתי מכהן כמנכ"ל מועצה מקומית ג'לג'וליה. לפני כן היה מנכ"ל עיריית כפר סבא, שבה החל את דרכו כסמנכ"ל החברה הכלכלית, סמנכ"ל העירייה ומ"מ מנכ"לית העירייה. בעבר ניהל חברה לניהול פרויקטים, ניהול משברים וייעוץ, שהתמחתה בעבודה במגזר הציבורי. איתי שירת בצבא קבע כמפקד פלוגה ביחידה מובחרת, ולאחר שחרורו עבד במשרד ראש הממשלה במשך כשמונה שנים

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

כאותר צרצור

מנהלת תחום פיתוח כלכלי חברתי ברשות לפיתוח כלכלי למיעוטים במשרד לשוויון חברתי

רקע מקצועי

כאותר היא מנהלת תחום פיתוח כלכלי ברשות לפיתוח כלכלי של המיעוטים - שבמסגרת המשרד לשוויון חברתי אמונה על צמצום פערים כלכליים וחברתיים של החברה הערבית ועל תכלול החלטת החומש החדשה 550. במסגרת תפקידה כאותר מהווה רפרנטית לתחום השיכון והדיור בחברה הערבית ברשות ופועלת בצורה רוחבית מול משרדי הממשלה האמונים על תחום הדיור ליישום תוכנית החומש בצורה מיטבית, לצד עבודת מיקרו עם הרשויות המקומיות באזור המשולש. בעברה היא ניהלה במשך שמונה שנים את התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון באזור כפר קאסם, גלגוליה וכפר ברא , ובמסגרת תפקידה ליוותה את הרשויות בהפעלת המענים, דרך שיתוף פעולה בין המחלקות המטפלות בילדים בסיכון, התבוננות רחבה ובניית תשתית לעבודה יעילה.

אביה קדרי

מנהל Head Space ישראל מבית עמותת "אנוש"

רקע מקצועי

מנהל את תחום ההתמכרויות ,דרי רחוב, שורדות זנות ושיקום האסיר בעיריית תל אביב, מינהל שירותים חברתיים. לפני כן ניהלתי את HeadSpace ישראל, רשת מרכזי טיפול לנוער וצעירים מבית עמותת "אנוש", לקידום בריאות נפשית של בני נוער וצעירים. בתפקידו הקודם, אביה ניהל את האגף לשירותים חברתיים בגוש עציון שמונה שנים מאז שנת 2013 . במסגרת צוות קהילתי היה אמון על ליווי הקהילות, העשרת הדרג השכיר והנבחר ביישובים, הכשרת צוותי חוסן ובניית מענים לצרכים קהילתיים; במסגרת צוות פרט ומשפחה היה אמון על מתן מענים ליחידים ולמשפחות במגוון תחומי חיים, בהתאם למדיניות משרד הרווחה. שותף מוביל בהקמת שירותים חדשים לטובת תושבי המועצה. בתפקידיו הקודמים היה אביה עובד סוציאלי בקהילה הטיפולית להתמכרויות ‘רטורנו’, והקים את ההוסטל השיקומי לבוגרי הקהילה

יאיר קירשבוים

מנכ"ל עיריית מודיעין עילית

רקע מקצועי

יאיר הוא מנכ"ל עיריית מודיעין עילית. יש לו תואר ראשון במשפטים מהמכללה האקדמית אונו ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית. הוא רס"ן במילואים.

קרדיט: בראשית

עדי רוזנברג

מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי במועצה המקומית ירוחם

רקע מקצועי

עדי היא מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי במועצה המקומית ירוחם. בעבר היא עמדה בראש קהילת בני עקיבא בירוחם - גרעין התיישבות משימתי המונה כמאתיים משפחות וניהלה את נקודה טובה - הזרוע הביצועית של הקהילה הפועלת בתחומי החברה והקהילה ומחברת בין קהילות, רווחה, זהות יהודית, העצמת המשפחה ותרבות. כמו כן, עדי היא חברת מזכירות נבחרת ב קרן קהילות - רשת גרעינים תורניים הפועלים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של מדינת ישראל. בעבר הייתה מהיוזמות ומהמקימות של גרעין סטודנטיות, בנות שירות לאומי ומשפחות בשכונת שפירא בדרום תל אביב, שמטרתו להשתלב בשכונה ולפתח בה מענים בתחום החברה, הרווחה והחינוך.

איל רונן

מנהל פרויקט בכיר ב-WXG

רקע מקצועי

איל הוא מנהל פרויקטים בחטיבת בינוי ערים ותשתיות בחברת וקסמן גוברין גבע. במסגרת זו הוא מוביל צוות המנהל תוכניות סטטוטוריות עבור מנהל התכנון רמ"י, רשויות ממשלתיות ומקומיות ועבור יזמים. מתמחה בתחום המגורים, התעסוקה והמרחב המוניציפלי. בעבר ניהל מחלקת תכנון בעיריית תל אביב-יפו והוביל את התחדשות ופיתוח מזרח ת"א. כמו כן עסק בהוראה בבצלאל ובמועצה לבנייה ירוקה. בשירותו הצבאי היה קצין ומפקד בחיל המודיעין, יזם והקים את יחידת התצפיתניות בגבול הלבנון.

אשכול שוקרון

מנכ"ל מועצה אזורית גולן

רקע מקצועי

אשכול כיהן כמנכ"ל מועצה אזורית גולן. לפני כן כיהן כמנכ"ל עיריית קריית שמונה מאז ינואר. במשך שמונה חודשים הוא ניהל את מטה הבחירות של ראש העירייה. אשכול שירת בצבא במשך 25 שנים במערך הלוחם. הוא מילא תפקידי פיקוד, מרמת המחלקה ועד החטיבה המרחבית וחטיבת מילואים. הוא השתחרר מהצבא בדרגת אלוף משנה.

לאה שכטר

מנהלת אגף משאבי אנוש בעיריית בני ברק

רקע מקצועי

משנת 1993 לאה ממלאת תפקידי ניהול בתחום המשאב האנושי בעיריית בני ברק וכיום היא מנהלת שם את אגף משאבי האנוש. במסגרת תפקידיה היא אחראית להון האנושי ברשות משלב המיון והקליטה ועד לפרישה ופועלת לזיהוי ולפיתוח שדרה ניהולית באמצעות קידום והכוונת עובדים בעלי פוטנציאל ניהולי. כמו כן היא חברה בוועדת לימודים המעודדת את עובדי הרשות לצאת ללימודים אקדמיים ותומכת בהם ומרצה על היבטים משפטיים ברשויות ועל משאבי אנוש במכללות, בסמינרים ובמרכז השלטון המקומי. לאה מתנדבת במתן ייעוץ ארגוני ומשפטי בתחום דיני עבודה לעמותת עזר מציון ומסייעת בארגון מחנות נופש לנערים מאותגרים ולתשושי נפש.

יהודה שפיצר

יועץ ארגוני לארגונים/קהילות במגזר החרדי

רקע מקצועי

יהודה הוא יועץ ארגוני לארגונים/קהילות במגזר החרדי. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל עיריית ביתר עילית ובמסגרת תפקידו הוביל עם ראש העיר תהליכי התייעלות והבראה שהביאו את העירייה לאיזון כלכלי וקידם תהליכים ארגוניים. קודם לכן היה סמנכ"ל בחברה לפיתוח ביתר עילית ובמסגרת תפקידו הוביל תהליכים שהביאו את החברה לרווחיות, וכן תהליך של הבנייה הציבורית המתבצעת על ידי החברה לפיתוח – החל בשלב התכנון וכלה בשלב הביצוע, כולל גיוס המשאבים. בעבר מילא מגוון תפקידים במועצה הדתית ירושלים.

שירה שפירא

סגנית ראש אגף בכיר מורשת

רקע מקצועי

שירה היא סגנית ראש אגף בכיר מורשת. שירה היא אדריכלית ומתכננת ערים. היא אחראית ליוזמות חדשות בתחום התכנון האסטרטגי, בדגש על פרויקטים יישומיים ובממשק עם גורמים מקומיים ובין-לאומיים. במסגרת זו יזמה את פרויקט "להעיר", אצרה את הביתן הישראלי בוועידת habitat III של האו"ם ומובילה הקמת מעבדה לחדשנות בתכנון עירוני. בתפקידה הקודם ניהלה את תחום ים וחופים, ובו קידמה בשיתוף האיחוד האירופי מסמך מדיניות למרחב הימי, ריכזה תכניות ארציות ושימשה מ"מ יו "ר הוולחוף. קודם לכן עבדה במוזיאון ישראל בתפקידי הוראה, הדרכה ואוצרות

אסא שפירא

מנכ"ל NUDGE וראש מסלול פרסום ושיווק באוניברסיטת תל אביב

רקע מקצועי

אסא הוא מנכ"ל NUDGE וראש מסלול פרסום ושיווק באוניברסיטת תל אביב. בעל ניסיון של יותר מעשור כמנהל האסטרטגיה הפרסומית של כמה מהמותגים המובילים בישראל. הוא מתמחה בחקר התנהגות צרכנים ועיצוב התנהגות תוך שילוב תובנות מחקר התרבות וסמיוטיקה ועד לכלכלה התנהגותית ופסיכולוגיה אבולוציונית. אסא פעל על מנת לסייע לשחקנים המובילים במשק לעבור טרנספורמציה דיגיטלית לעולם השיווק של המחר.

ליזה תבורי

סמנכ"לית בכירה למשאבי אנוש וחברת הנהלה בחברת אורמת

רקע מקצועי

כיום סמנכ'לית בכירה למשאבי אנוש וחברת הנהלה באורמת. ארגון ציבורי גלובלי לאנרגיה ירוקה. הארגון מונה כ 1500 עובדים מרביתם בישראל ובארה"ב. כיום אחראית על אסטרטגיית הון אנושי והיבטי הון אנושי מקצה לקצה. בעברי- סמנכ"לית משאבי אנוש, חטיבת הפוספטים הבינלאומית, כימקלים לישראל ICL. אחראית על חטיבה רחבה בפרישה גלובלית. אחראית על פעילות משאבי אנוש ב 15 מדינות. לפני כן ניהלתי את תחום משאבי אנוש בחטיבות התפעול והחלב בתנובה. אחריות על ניהול המשאב האנושי ב 6 מחלבות תנובה בפרישה ארצית. תחומי אחריותי היוו את מחזור חיי העובד והמנהל בארגון - מגיוס ועד פרישה. תפקיד זה כלל ליווי וייעוץ למנהלים בתפקיד וניהול תקציב משאבי האנוש. מובילה ומקדמת פרויקטים אסטרטגיים בתחום הפיתוח האישי והמקצועי, גיוון בתעסוקה, מסלולי קריירה ועיצוב תהליכי למידה. בעבר עבדה בחברת אסם כמנהלת מש"א ומצויינות תפעולית והובילה מתודולוגיית TPM לשיפור ביצועי התפעול ולמקסום המשאבים  בניהול רזה. בעלת ניסיון כעצמאית בחברה לייעוץ ולהפקת אירועים, וכמרצה וכיועצת אקדמית באוניברסיטה הפתוחה.

מחזור ג

מבורך יתברך אברהם

מפקד תחנת קריית מלאכי במשטרת ישראל

רקע מקצועי

מבורך הוא מפקד תחנת קריית מלאכי במשטרת ישראל. לצד תפקידו, הוא מוביל במחוז מרכז את תוכנית מפקד כחונך, שמטרתה לתת כלים לקצינים בתפקידם הראשון בשטח בהיבטי מנהיגות, פיקוד, ניהול, מקצועיות ופיתוח אישי. בתפקידיו הקודמים היה סגן מפקד משטרת נתניה, סגן מפקד משטרת שדות בקדימה צורן, ראש לשכת שיטור וקהילה של מרחב שרון בכפר סבא ומפקד מרכז שליטה של מחוז מרכז ברמלה, שאליו מתנקזות כל הפניות הטלפוניות של כ-2 מיליון תושבי המחוז. בעבר הוא גם כיהן כקצין אג"מ של משטרת ראשון לציון וראש משרד קהילה ומשמר אזרחי בראשון לציון. בתחילת דרכו כקצין במשטרה ביצע תפקידי שטח רבים, ובהם קצין סיור במשטרת לוד, קצין מבצעים, קצין הדרכה ומפקד מחלקה במג"ב. את שירותו הביטחוני החל מבורך בשנת 1991 כשהתגייס למג"ב, והוא בוגר בה"ד 1.

גומעה אגבאריה

גזבר עירית אום אל פחם

רקע מקצועי

ג'ומעה הוא גזבר עיריית אום אל פחם מאז שנת 2013. קודם לכן ניהל משרד ראיית חשבון שעסק בביקורת רשויות מקומיות ובהכנת דוחות כספיים של רשויות מקומיות, חברות, עמותות ועצמאיים. כמו כן עסק בביקורת פנים של תאגיד מים ושל ועדת תכנון ובנייה.

עיינה אדלר

מנהלת אגף בכיר לפיתוח הון אנושי ברשויות המקומיות משרד הפנים

רקע מקצועי

עיינה מנהלת את האגף הבכיר לפיתוח ההון האנושי ברשומ"ק החל מינואר 2022. האגף כולל ארבע סביבות עבודה: עתודות ניהוליות (תוכניות הצוערים ברשומ"ק, תוכנית מקום ועוד), הכשרות וידע (פיתוח תורה מקצועית והכשרות בכירים ברשומ"ק), פיתוח ארגוני (תהליכים ארגוניים בהתאם להחלטות ממשלה) וחדשנות ודיגיטציה (תוכנית הזירה, מובילים דיגיטליים). לפני כן ניהלה את אגף הכשרות וידע במשרד הפנים משנת 2018, והיתה אמונה על הקמת בית הספר החדש לניהול בכיר בשלטון המקומי. לפני כן ניהלה את פיתוח המדיניות, המחקר וקשרי החוץ בנציבות שירות המדינה. עיינה הצטרפה לשירות המדינה כחלק מתוכנית המצוינות "צוערים לשירות המדינה". לפני כן הייתה מנהלת הדרכה במגזר העסקי ומנהלת פרויקטים במגזר השלישי.

פיליפ אזרד

מנכ"ל עיריית אילת

רקע מקצועי

פיליפ הוא מנכ"ל עיריית אילת. במסגרת תפקידו הוא אמון על ניהול כולל של יחידות העירייה השונות ועל בניית תוכניות אב ופיתוח אסטרטגיות עירוניות במגוון תחומי פעילותה של העירייה. בשנים 2004–2010 היה פיליפ מנכ"ל החברה הכלכלית אילת.

קרדיט: אושרי ויצמן

עופר אזרד

ייזום ובנייה

רקע מקצועי

עופר שימש כמנכ"ל עיריית טבריה. במסגרת תפקידו היה אמון על הניהול הכולל של יחידות העירייה השונות והוביל את תחום משאבי האנוש, השירות לתושב, ההערכות לחירום, תכניות ופרוייקטים חוצי ארגון. כמו כן, תיכלל את עבודת המטה והאינטגרציה ברשות והוביל תהליך של פיתוח ארגוני לטובת מצוינות ארגונית ומעבר מתכנית הבראה לתכנית המראה. קודם לכן שירת עופר בתפקידי פיקוד ומטה במערך הטכנולוגי של צה"ל והשתחרר בדרגת אל"מ לאחר 30 שנות שרות. תפקידים מרכזיים: מפקד בה"ד של חיל הטכנולוגיה והאחזקה (בה"ד 20). מפקד אגד אחזקה 650 בפיקוד מרכז (ג'וליס). בשירותו הצבאי מילא עופר מגוון תפקידי שדה ומטה במערך הנפרש מרמת הגדוד ועד לרמת הפיקוד והחיל.

מרדכי אייכלר

מייסד ובעלים, בראשית ג'נסיס תעסוקת חרדים

רקע מקצועי

מרדכי הוא מייסד ויו"ר אחים גלובל. בשנת 2005 יזם מרדכי פעילויות לסיוע ולגישור בין צעירים חרדים המעוניינים בכך לבין עולם התעסוקה. בהמשך הרחיב את הפעילות לנושא היזמות והחיבורים הגלובליים העסקיים של הקהילה.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אברהם (אבי) אלבאז

מנכ"ל הפורום הציבורי - כפרי הנוער, פנימיות הרווחה והאומנה בישראל

רקע מקצועי

אבי מכהן כמנכ"ל הפורום הציבורי לכפרי הנוער והפנימיות בישראל. קודם לכן כיהן כמשנה למנכ"ל בעיריית עפולה, שבה היה אמון על פיתוח וקידום תחומי העשייה העוסקים בילדים, נוער וצעירים, קליטה וקהילה, רווחה ושירותים חברתיים בעיר. לפני כן ייסד וניהל במשך חמש שנים חל"צ הפועלת בזירת המסגרות החוץ ביתיות בישראל, תוך פיתוח והטמעת מיזמים לאומיים. עוד קודם, במשך כעשור, כיהן אבי במגוון תפקידי ניהול וארגון בקרן רש"י (כמתכנן ראשי) ובעמותת הבת יעדים לצפון (כסמנכ"ל). את דרכו החל במגזר העסקי כיועץ וכמפתח ארגוני.

שני אלדן

מהנדס עיריית טבריה

רקע מקצועי

בשנת 2006, בהיותו סטודנט לאדריכלות, יזם שני והוביל פרויקט התנדבותי לשיקום המרחב הציבורי בדימונה ובירוחם. בשנת 2008, עם סיום לימודיו, עבד במשרדו של אדריכל וחתן פרס ישראל פרופ' רם כרמי בהרצליה, והמשיך את התמחותו כאדריכל במשרד גיורא שפיר אדריכלים שבאשקלון. בשנת 2011 היה אדריכל בעיריית אשקלון, ובד בבד היה מרצה ורכז מגמת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה למנהל. בשנת 2014 התמנה שני למהנדס הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה נגב מערבי, ומתחילת שנת 2018 הוא מהנדס העיר קריית שמונה. במסגרת תפקידו שני מוביל צוות נרחב של עובדים ובעלי מקצוע בתחומי התכנון, ההנדסה והתשתיות, המחויבים לפיתוחה ולצמיחתה של העיר קריית שמונה ולמיצובה כעיר ראשה בצפון הארץ.

ורד אמר

מנהלת מעוז בצפון

רקע מקצועי

ורד היא יזמית ומנטורית עצמאית. ורד התמנתה לתפקיד מ"מ ראש בית הספר למצוינות בשלטון המקומי, ולראש מגמת מנכ"לים. בית הספר מוקם בימים אלו, והוא תוצר של שיתוף פעולה פורץ דרך בין משרד הפנים למרכז השלטון המקומי, שיתוף פעולה שנועד לקדם מקצועיות ומצוינות מוניציפלית. בית הספר יהווה מרכז ארצי להכשרה וללמידה עבוד נבחרים ומנהלים בכירים בשלטון המקומי, יוביל חדשנות פדגוגית וינוהל באמצעות שותפות בין-מגזרית. בתפקידה הקודם נשאה ורד במשך כשבע שנים בתפקידים בכירים במועצה המקומית כפר ורדים, תחילה כמנהלת מחלקת החינוך ובהמשך כמנכ"לית הרשות. בד בבד הייתה חברת דירקטוריון ומורשית חתימה בשני תאגידים עירוניים, וחברת דירקטוריון באשכול גליל מערבי. קודם לכן עמדה בראש המִנהלת להקמת קמפוס חינוכי קהילתי במועצה אזורית מרום הגליל – יוזמה משותפת של המועצה, קרן רש"י, מגבית בריטניה ומשרד החינוך. בצד התכנון וההקמה של תשתיות פיזיות חינוכיות וקהילתיות פיתחה המִנהלת והפעילה תוכנית התערבות לצמצום פערים בשפות יסוד בכל בתי הספר ברשות. את דרכה המקצועית החלה ורד כאדריכלית במשרדי תכנון מובילים, ובהמשך אף הקימה עם שותפה משרד אדריכלים עצמאי ולימדה בתוכניות להכשרת הנדסאים.        

קרדיט: מעוז

נתנאל בן-שושן

מנהל מערך התקשורת בתנועת ׳הרבעון הרביעי׳

רקע מקצועי

מנהל מערך התקשורת של תנועת ׳הרבעון הרביעי׳ ויועץ תוכן ואסטרטגיה לחברות וארגונים. בתפקידו הקודם ניהל את מרחב התקשורת במעוז. לפני כן עבד כעשור כעיתונאי במספר כלי תקשורת ותפקידים. בינהם עורך תכניות אקטואליה בתאגיד השידור הציבורי ׳כאן 11׳ וסמנכ״ל התוכן בערוץ 20 ואף היה חלק ממקימי הערוץ.

כרמל טל ברמן

מנכ"לית מועצה אזורית גזר

רקע מקצועי

כרמל היא מנכ"לית המועצה האזורית גזר. במסגרת תפקידה היא מתכללת את עבודת המחלקות והאגפים השונים במועצה ואת הקשר והעבודה מול ועדי היישובים במועצה. קודם לכן הייתה סמנכ"לית ברשת מוצצים, תפקיד שבמסגרתו הייתה שותפה לפריצת הדרך של החברה ולביסוסה כרשת קמעונאית מובילה. את דרכה התחילה כרמל כיזמית שהקימה חנות ומרכז להיריון ולידה, ומשם פיתחה את הקריירה שלה בענף.

קרן ברק

גזברית וראשת מינהל הכספים בעיריית ראשון לציון

רקע מקצועי

קרן היא גזברית וראשת מינהל הכספים בעיריית ראשון לציון. במסגרת תפקידה היא אחראית על הניהול הכספי והכלכלי של העיר, כולל גבייה ואכיפת ארנונה והיטלים, תקציב, דוחות כספיים, תזרים מזומנים, השקעות, נכסים, תשלומים, בקרת שכר וניהול של כמאתיים עובדים, ומשמשת גם כדירקטורית בחברות הבנות. קודם לכן הייתה סגנית וממלאת מקום גזבר ומנהלת אגף תקציבים בעיריית ירושלים והייתה ממונה על בניית התקציב, בדיקת כדאיות כלכלית, ייזום תוכניות התייעלות וייעוץ כלכלי להנהלת העירייה. כמו כן הייתה קרן שותפה בבניית התוכנית האסטרטגית של העיר בהתאם למודל של פרופ' פורטר ופרופ' פלורידה, המשלב בין יתרון תחרותי וכלכלה יצירתית.

חני גולדשטיין

גזברית עיריית פתח תקווה

רקע מקצועי

חני היא גזברית עיריית פתח תקווה. מתוקף תפקידה היא יועצת לראש העירייה ולהנהלת העירייה בגיבוש המדיניות הכספית של הרשות, כולל מדיניות מיסים וגיוס כספים ממקורות שונים: ממשלה, בנקים וגורמים מוסדיים שהרשות קשורה עימם. היא ממונה על גיבוש הצעות תקציב רגיל ותקציב פיתוח, ניהול משאבים ואיזון תקציבי, ואחראית על תשלום שכר העובדים, חוזי הרשות, קידום הסכמי הגג, התחדשות עירונית ופיתוח חשיבה יזמית כלכלית. לפני שמונתה לגזברית שימשה עשר שנים כמנהלת אגף החשבות והתקציבים ברשות, ועד שהחלה לעבוד בעירייה הייתה רואת חשבון במשרדים הגדולים בארץ. במהלך השנים שבהן היא גזברית העירייה זכה המִנהל הכספי שבראשותה בתעודות הצטיינות שונות, על תהליך אישור בטאבו, חיתום דיגיטלי, בקרת שכר, פרויקט crm ועוד.

עולא אבו גזאלה

גזברית מועצה מקומית ג'ת

רקע מקצועי

עולא היא הגזברית של המועצה המקומית ג'ת. במסגרת תפקידה היא ממונה על הניהול הכספי של הרשות – ההכנסות וההוצאות, הכנת התקציב ומחלקת הגבייה. קודם לכן עבדה כעשר שנים במשרד רואה החשבון אעלימי לואי בתחום הכספי של רשויות מקומיות, כולל הכנת תקציבים, תוכניות הבראה ודוחות כספיים לרשויות.

אופיר דובובי

מקים ובעלים של OpenValley

רקע מקצועי

בתחילת 2016 הקים אופיר עם שותפו יוסי אקרמן את רשת מרכזי היזמות והחדשנות OpenValley. זוהי רשת פורצת דרך ליזמים ולסטארט-אפים בצפון מדינת ישראל, שכיום כוללת יותר מ-130 חברות הזנק בארבעה מרכזים שונים. במתחמי היזמות של הרשת בונים דיאלוג בין הסטארט-אפים לתעשייה, לשווקים הרלוונטיים ולאקדמיה. שיח זה מייצר קהילה חזקה החולקת משאבים וחשיפה למקורות ידע, מימון והשקעה. החיבור לגורמים הללו והליווי המקצועי מבטיחים מיצוי מרבי של הפוטנציאל הטמון בכל רעיון עסקי וטכנולוגי. בנוסף, הקים אופיר תחת OpenValley אקדמיית יזמות שהיא מרכז ידע לעולמות היזמות והחדשנות, ומעניקה פלטפורמה לפיתוח תהליכים פדגוגיים בהתאמה ספציפית לארגונים שונים ובהם חברות מסחריות, תאגידים, מוסדות ממשלתיים וציבוריים, עמותות, אוניברסיטאות, בתי ספר וגופים נוספים רבים. קודם לכן מילא אופיר תפקידים בכירים בתאגידים בינלאומיים גדולים כמו אמדוקס ונייס מערכות, והיה שותף להקמת סטארט-אפ מוביל בתחום אחסון המידע.

מרי דניאלי

סגנית מפקד מרחב כרמל במשטרת ישראל

רקע מקצועי

מרי היא סגנית מפקדת מרחב כרמל במשטרת ישראל החולש על גזרת תחנות המשטרה בחיפה, בטירת הכרמל, בנשר, בדלית אל כרמל ובעוספיא. קודם לכן הייתה מפקדת תחנת נהריה ובמסגרת תפקידה הייתה ממונה על מתן שירותי משטרה לתושבי גזרת נהריה והאזור הכולל חמש רשויות מקומיות ועל ביטחונם. בעבר הייתה סגנית מפקד משטרת חדרה ובמסגרת תפקידה פיתחה הכשרות שוטרים בנושאים כמו השירות לאזרח ופעלה מול גופים שונים ברשויות המקומיות לקידום נושאים הקשורים בנוער בסיכון ובאוכלוסיות מוחלשות. מרי התחילה את דרכה המקצועית כשוטרת לפני 25 שנים ושירתה במשטרת ישראל במגוון תפקידי פיקוד, הדרכה וחקירות.

נעם דרייפוס

מנכ"ל המרכז לחינוך וחברה בלוד ומנכ"ל עמותת אליעד

רקע מקצועי

נעם הוא מנכ"ל עמותת המרכז לחינוך וחברה בלוד, מייסדת המכינה הקדם-צבאית מעוז ובית הספר "מעוז חיים" – שניהם בשכונת רמת אשכול בלוד. בנוסף, הוא מנכ"ל עמותת אליעד המפעילה עשרה מעונות יום בלוד ובסביבותיה ובירושלים. במסגרת הפעילות בעמותות אלה הוא מוביל פרויקטים בתחום הקהילתי-חברתי-ציוני בלוד. כמו כן הוא משמש כיו"ר בהתנדבות של איגוד מעונות היום, המאגד תחתיו יותר מ-150 מעונות יום ברחבי הארץ. בשנים 2013–2014 התמחה נעם בפירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג.

נעמה הולצמן

מנכלית חברת Know Your Data

רקע מקצועי

נעמה היא מנכלית חברת Know Your Data. לפני כן היתה יועצת מנכ"ל משרד ראש הממשלה. במסגרת תפקידה היא סייעה בניהול עבודת המטה של המשרד אל מול משרדי הממשלה, ובגיבוש מדיניות בתחומי חברה וכלכלה, בין היתר בתחום פיתוח הרובד המוניציפלי ובקידום תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית בתוך הממשלה. קודם לכן הייתה נעמה יועצת למנכ"ל משרד הבינוי והשיכון ורפרנטית במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים. את ההתמחות שלה בלימודי משפטים עשתה בבית המשפט העליון, אצל השופט יצחק עמית.  

רעות וקסלר

רקע מקצועי

רעות ניהלה את תוכניות הצוערים לשלטון המקומי ולחינוך הבלתי פורמלי בארגון שותפויות רוטשילד. התוכניות הן מיזם משותף של משרד הפנים, משרד האוצר, משרד החינוך, קרן רוטשילד ומפעל הפיס, ומטרתן – שיפור השלטון המקומי בישראל וצמצום פערים באמצעות הכשרת צעירים מצטיינים, בעלי כישורי מנהיגות ויכולת לחולל שינוי, המיועדים לתפקידים מאתגרים ברשויות המקומיות בפריפריה הגיאו-חברתית. בתפקידה הקודם הייתה רעות מנכ"לית עמותת "יסודות לצמיחה דרור", העוסקת בהקמת קיבוצי מחנכים עירוניים בפריפריה. בעברה הייתה רכזת מחוז בתנועת "הנוער העובד והלומד" וממייסדי "מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות בישראל" – ארגון גג המאגד תנועות ורשתות המפעילות קבוצות וקהילות משימתיות מכלל המגזרים בחברה הישראלית.

עמליה זרקא

מנהלת קרן פטריק ולינה דרהי

רקע מקצועי

מתחילת שנת 2018 עמליה היא מנהלת קרן הפילנתרופיה על שם פטריק ולינה דרהי. במסגרת תפקידה היא ממונה על יישום מדיניותה של הקרן. התהליך כולל את ייזום הפרויקטים ופיתוחם, איסוף חומרים, ניתוחם ועריכתם, כתיבת המלצות לוועד המנהל של הקרן וכן מעקב אחר התקדמות הפרויקטים. קודם לכן הייתה עמליה סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת הוט, ומנהלת מש"א והדרכה בבנק אגוד ובתנובה. בשנות הקריירה המוקדמות עסקה עמליה בעבודה סוציאלית בטיפול בנוער בסיכון בפנימייה, ובמסגרת עבודתה במחוז תל אביב אף עסקה בפיתוח שירותים חוץ-ביתיים לילדים ולנוער.

מנאל חדאד

ראש יחידת דיפלומטיה ציבורית - חברה ערבית, שגרירות ארה"ב

רקע מקצועי

מנאל היא בעלת ניסיון רב בפיתוח ובניהול תוכניות ופרויקטים בתחומי הכלכלה, החברה, המשפט והממשל. במסגרת תפקידה כמנהלת תוכנית מענקים במחלקת הדיפלומטיה הציבורית בשגרירות ארצות הברית היא מקדמת יוזמות מגוונות ושותפויות ציבוריות-פרטיות לקידום התעסוקה, לחיזוק ולפיתוח שלטון מקומי, למיגור האלימות, לבניית מנהיגות צעירה, להעצמת נשים ולשוויון מגדרי, במיוחד בחברה הערבית אך גם בחברה החרדית והאתיופית ובפריפריה. התוכניות מתקיימות באמצעות שיתופי פעולה עם ארגוני חברה אזרחית בישראל, ותוך כדי יצירת חיבור בין גופים חברתיים, אקדמיים, עסקיים ותרבותיים בישראל לבין מקביליהם בארצות הברית. מתוקף תפקידה מנאל היא גם יועצת לענייני החברה הערבית, יחסי ערבים ויהודים והיחסים בין ישראלים לפלסטינים, ועובדת על מיזמים לחיזוק חברה משותפת ושוויונית בישראל ולקידום הדיאלוג והפיוס בין עמים. עוד היא אחראית לתוכניות חילופין עם ארצות הברית – תוכניות לפיתוח מנהיגות לתלמידי תיכון, לסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות בארץ, ולאנשי מקצוע בנושאי חינוך, חברה, כלכלה, ופוליטיקה.  

חאתם יאסין

מנכ"ל עיריית עראבה

רקע מקצועי

חאתם הוא מנכ"ל עיריית עראבה. במסגרת תפקידו הוא ממונה על הניהול השוטף של המנגנון העירוני, על גיבוש מדיניות העירייה לבניית תוכניות עתידיות לפיתוח העיר, ועל ביצוען.

פתחי אבו יונס

מנהל אגף הרווחה בעיריית סחנין, יו"ר ארגון מנהלי מחלקות רווחה ברשויות הערביות

רקע מקצועי

פתחי הוא מנהל אגף הרווחה בעיריית סחנין ויו"ר ארגון מנהלי מחלקות רווחה ברשויות הערביות. במסגרת תפקידו הוא יוזם ומפתח רפורמות ותוכניות פרטניות וקהילתיות בסחנין, ביישובים הסובבים ובחברה הערבית בכלל. בעשור האחרון הוא גם חבר בוועדת התיאום בין מרכז השלטון המקומי למשרד הרווחה ושותף לקביעת מדיניות הרווחה במדינת ישראל. פתחי נבחר לציר באיגוד העובדים הסוציאליים בהסתדרות הכללית.

אליעזר יעקב

מנכ"ל אשכול רשויות נגב מזרחי

רקע מקצועי

אליעזר הוא המנכ"ל של אשכול רשויות נגב מזרחי. במסגרת תפקידו הוא אחראי ליצירה ולקידום של שיתופי פעולה המטייבים ומחדשים שירותים משמעותיים ברשויות האשכול, וזאת על בסיס ניצול היתרון לגודל והפעלה וניהול של כוח אדם מקצועי ואיכותי. לפני כן מילא מגוון תפקידים בכירים בשלטון המקומי, הן בתחומים הכלכליים-הפיננסיים כגזבר רשות, כמנכ"ל חכ"ל וכחשב מלווה, והן בתחומים החברתיים כיו"ר הנהלת מתנ"ס, כסגן ראש רשות וכחבר ועדה קרואה בעיר לוד. אליעזר היה גם חבר הנהלה ויו"ר דירקטוריון של חברה עסקית בתחום החקלאות.

רננה גומא יעקב

יושבת ראש קיבוץ חולית וייעצת ארגונית בדגש על תהליכי בינוי קהילה

רקע מקצועי

רננה מכהנת כראש האגף האסטרטגי במועצה האזורית אשכול, הגדולה מבין מועצות עוטף עזה. האגף חולש על תהליכי רוחב אינטגרטיביים ברשות, וכן על תהליכי תכנון ארוכי טווח. בנוסף, עובדות בכפיפות לאגף מחלקות צמיחה דמוגרפית, פיתוח שטחים פתוחים, תכנון אסטרטגי, איגום משאבים, פיתוח עסקים ותיירות. כמנהלת האגף אני מעניקה יעוץ לראש הרשות וכן מרכזת את המעקב המשותף של רשויות העוטף אחר ישום החלטות ממשלה ייעודיות.

אלי יעקבי

מנכ"ל פרויקטים חינוכיים בעמותת יד אליעזר

רקע מקצועי

אלי הוא מנכ"ל פרויקטים חינוכיים בעמותת יד אליעזר ובמסגרת תפקידו ממונה על ניהול מיזמים חינוכיים ברמה ארצית בתחום הפדגוגי, התקציבי והניהולי מול הרשויות המקומיות ומשרדי הממשלה. קודם לכן ניהל סניפים בעמותה, תפקיד שבמסגרתו הכשיר ופיקח על הפעילות. בשנים 2021-2013 כיהן (בהתנדבות) כיו"ר המִנהל הקהילתי בשכונת נווה יעקב בירושלים. בשנת 2006 נמנה עם מייסדי עמותת איחוד הצלה והוא חבר בהנהלה הארצית של הארגון. בשנת 2017 נמנה עם מייסדי עמותת ענ"ף - פעילים עבור הנוער במגזר החרדי.

אוראל יפרח

סמנכ"ל כספים וראש אגף דיור וחדשנות, דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור והשכרה בע"מ

רקע מקצועי

לאחר מספר שנים במשרד האוצר מונה אוראל לחבר הנהלה ולראש אגף שכירות ארוכת טווח בחברת "דירה להשכיר – החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה", המקדמת את הקמתן של אלפי יחידות דיור בשכירות ארוכת טווח ברחבי המדינה, ומובילה תכנון של עשרות אלפי יחידות דיור במסגרת תוכנית הדיור הלאומית. בתפקידו האחרון כיהן אוראל כמנהל תחום שיכון ומקרקעין באגף החשב הכללי, והיה ממונה על תחום הנדל"ן. במסגרת זאת היה אחראי לניהול תקציבי חטיבת המקרקעין ומערכי הכספים במשרד השיכון, רמ"י, חברות הדיור הציבורי ועוד. נוסף על כך היה אמון על גיבוש ויישום מודלים כלכליים ועל ביצוע המדיניות הממשלתית בתחומי השיכון והמקרקעין. עוד היה אוראל אחראי למערך הלוואות המדינה והסיוע בדיור, כיהן כיו"ר הוועדה המיוחדת מכוח חוק הלוואות לדיור ומנהל קרן המע"מ הממשלתית, ושימש כדירקטור מטעם משרד האוצר בתאגידים בתחום הדיור. את שירותו הצבאי עשה אוראל בנח"ל כלוחם ומפקד, וכיום הוא סמ"פ במילואים בדרגת סגן.

חיים יפרח

הממונה על מחוז ירושלים ומ"מ מנהל אגף בכיר בקרת הון אנושי ברשויות המקומיות במשרד הפנים

רקע מקצועי

חיים עובד בשירות הציבורי מעל לעשור ומילא בו תפקידים בכירים בעיקר בתחום התכנון והבנייה והשלטון המקומי. בין היתר היה יו"ר ועדות מרחביות לתכנון ובנייה, מנהל אגף בכיר ועדות במשרד הפנים וסגן הממונה על המחוז. כיום הוא מכהן כממונה על מחוז ירושלים במשרד הפנים, תפקיד המהווה זרוע קדמית וביצועית של המשרד ועוסק בפיתוח, פיקוח, בקרה והעצמת הרשויות המקומיות שבתחום המחוז. בנוסף, הוא מכהן כמ"מ מנהל אגף בכיר בקרת הון אנושי ברשויות המקומיות במשרד הפנים, תפקיד המשמש מעין מקבילה של נציב שירות המדינה לעובדי הרשויות המקומיות. כמו כן, הוא גם חבר בסגל ההנהלה הבכירה המובילה של משרד הפנים, ומ"מ יו"ר הוועדות המרחביות לתכנון ובנייה במצפה אפק ויישובי הברון. חיים גם חבר דירקטוריון ברשות הטבע והגנים ובמועצה לגיל הרך.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

שמעון לוי

מנכ"ל מסגרת שמעיה ע"ר

רקע מקצועי

שמעון הוא מנכ"ל עמותת "שמעיה" ומנהלה החינוכי. במסגרת תפקידו הוא עומד בראש מערך המוסדות של שמעיה, הכוללים, בין היתר, גני ילדים ומעונות, מרכז תעסוקה נתמכת, מרכז פעילות לגיל השלישי ועוד. שמעון עומד בראש צוות בן יותר ממאתיים עובדים, ומנהל את הפעילות המקצועית והתקציבית. לפני כן היה חבר ועד בעמותת "מרכז חינוכי בקריית הרי"מ לוין". בשנים 1986–2009 היה שמעון משגיח חינוכי לצעירים בישיבת חידושי הרי"ם בתל אביב. במסגרת תפקידו עבד עם נערים מתמודדים וכן ריכז פעילות חונכים לנערים הללו. כחלק מתפקידי הניהול ב"שמעיה" שמעון מנהל מערך פעילויות לתמיכה במשפחות המתמודדות עם ילד עם מוגבלות, ובהן סיוע לחגים. שמעון הוא מנהל מקצועי בעמותת הבת של שמעיה, "שמעיה גליל עליון". במסגרת תפקידו זה הוא מנהל פעילות בקרב משפחות ממעמד חברתי-כלכלי נמוך בטבריה ובאזור. הפעילות מתמקדת בפיתוח וביזמות תעסוקה, בפעילויות לילדים וכן בספרייה ייחודית המותאמת למגזר החרדי. נוסף על תפקידים אלו שמעון חבר בעמותת "קופת הקהילה" (תל אביב), המסייעת למשפחות נזקקות בקהילה

אלישבע ליוש

מנהלת תכנון ביצוע בחטיבת המבנים במוריה - חברה לפיתוח ירושלים

רקע מקצועי

אלישבע היא מנהלת תכנון ביצוע בחטיבת המבנים במוריה - חברה לפיתוח ירושלים. בתפקידה הקודם כיהנה כמהנדסת מועצה מקומית אורנית, וקודם לכן הייתה מהנדסת העיר ומנהלת אגף הנדסה בעיריית מודיעין עילית ושימשה כחברת דירקטוריון בחברה הכלכלית של העיר מודיעין עילית. מתוקף תפקידה הייתה אחראית על כל התחום הפיזי בעיר ברמת התכנון, הסטטוטוריקה, התחזוקה ופיתוח העיר

קרדיט: איילה חן

ענת חנה לנקסנר

גזברית וראש מנהל הכספים, עיריית כרמיאל

רקע מקצועי

נשואה ואמא לחמישה ילדים מקסימים תושבת כרמיאל כיום מכהנת כממונה מחוז מרכז במשרד הפנים . בתחום המחוז 52 רשויות מאליכין בצפון וגן יבנה בדרום .2.5 מליון תושבים . לפני כניסתי לתפקיד : גזברית בעיריית כרמיאל 19 שנה . חברה במועצת איגוד הגזברים .. בוגרת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מטעם אוני בר אילן ( מצטיינת דיקאן ) ותואר שני בכלכלה ( עם תזה) ( בהצטיינות ) מטעם אוני חיפה והטכניון (מסלול משולב ) . מאמנת מוסמכת מטעם לשכת המאמנים ובוגרת NLP פרקטישינייר . .מאמנת אישית ומובילה סדנאות להתפתחות אישית ועסקית בהתנדבות . מובילת תוכן ומרצה בבית הספר הפיננסי ברחובות - ניהול תוכניות עבודה אסטרטגיות מקושרות תקציב ועוד .חברה בנבחרת הדירקטורים לשנת 2022 . מציירת כשנותר זמן ...

אליהו מאירי

מנהל אגף החינוך בטבריה

רקע מקצועי

אליהו הוא מנהל אגף החינוך בטבריה. לפני כן היה מנכ"ל אשכול הרשויות כנרת עמקים ושקד על הקמתו ובמסגרת תפקידו היה אחראי על יצירת חיבור בין 15 רשויות האשכול ופיתוח שירותים אזוריים ומנועי צמיחה כלכלים וחברתיים. קודם לכן היה יועץ אסטרטגי לערים בתחום החינוך. בעבר ניהל בתי ספר תיכוניים ובהם בית הספר הניסויי אורט במעלה בטבריה, שבו פיתח את תפיסת החינוך לקריירה, והקים את בית הספר לנוער בסיכון ברנקו וייס גולן. אליהו משרת גם כסמח"ט שריון במילואים.

אחמד מוהנא

מנכ״ל קודרה - רשת התורמים הערבים

רקע מקצועי

אחמד משמש כמנכ"ל קודרה - רשת התורמים הערבים. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל עמותת אמאנינא, הפועלת לקידום התנדבות, אקטיביזם ומעורבות חברתית בחברה הערבית. קודם לכן היה יועץ פרלמנטרי של חבר הכנסת אחמד טיבי. בד בבד היה מתרגל ועוזר הוראה בקורסי משפט וחינוך.

גלית שניידר מימרן

גזברית עיריית רמת גן

רקע מקצועי

גלית היא רואת חשבון ומכהנת כגזברית עיריית רמת גן. במסגרת עבודתה במגזר המוניציפלי, הייתה גם סגנית גזבר ומנהלת אגף הכנסות בעיריית כפר סבא – שם הייתה ממונה על תחום ההכנסות, כולל הובלת פרויקטים ארוכי טווח לשימור ולשיפור חוסנה הכלכלי של הרשות. בנוסף, כיהנה כדירקטורית בחברה הכלכלית ובתאגיד הביוב האזורי. כגזברית עיריית רמת גן יש לה אחריות כוללת על הניהול הכספי והפיננסי של העירייה: מצד ההכנסות, הכולל ארנונה, היטלים, הכנסות ממשלה וכו', ו צד ההוצאות והבקרה התקציבית, וגם על דוחות כספיים, תזרים המזומנים, השקעות, נכסים ותשלומים, בקרת שכר על 2,500 עובדי עירייה וניהול של כמאה עובדים. בעבר הייתה במשך שמונה שנים סמנכ"לית כספים בחברת פז גז אילון מקבוצת פז, ובמסגרת תפקידה עסקה רבות בתהליכי מיזוג בין חברות בקבוצה, ולפני כן ניהלה את היחידה הכלכלית בחברת הנדל”ן המניב אמות השקעות. את שירותה הצבאי עשתה גלית בחיל המודיעין.

יוני נבו

יזם טכנולוגי-חברתי

רקע מקצועי

יוני הינו יזם טכנולוגי-חברתי, המוביל כיום את הטכנולוגיה בתנועת ההמונים "הרבעון הרביעי" העוסקת בשיקום האמון בחברה הישראלית. בנוסף, יוני עוסק במציאת טכנולוגיות להקטנת הקיטוב ברשתות החברתיות ובקידום שירות אזרחי טכנולוגי. בתפקידו הקודם שימש כמנכ"ל Sweetch Health, אותה הוביל להיות אחת מ-150 החברות המבטיחות בעולם הבריאות ולעסקאות עם ענקי הפארמה בעולם, תוך גיוס של עשרות מליוני דולרים. יוני הגיע לSweetch כחלק ממיזוג עם צוות H3 Health, מיזם מהפכני בתחום הבריאות של חולים כרוניים, אותו הקים עם חברי רשת אחרים. לפני כן ייסד וניהל את הסטארטאפ Cimagine, ביסס אותו כמוביל טכנולוגי בתחום המציאות הרבודה, חתם חוזים עם הקמעונאים הגדולים בעולם, ומכר את החברה ל- Snapchat. לאחר הרכישה הקים וניהל את מרכז הפיתוח בישראל, האחראי על טכנולוגיה בה משתמשים מדי יום מעל 100 מיליון איש ברחבי העולם. בעבר שימש בתפקידים בכירים בחברות הייטק גדולות בארץ ובחו״ל, ושירת שנים רבות כקצין בקבע ובמילואים. יוני מתגורר בשמשית, נשוי ואב לארבעה. בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר ראשון במדעי המחשב, שניהם מאוניברסיטת תל-אביב, וכן מוכשר כמגשר ומאמן.

אשרף אבו סיאם

עו"ד עצמאי

רקע מקצועי

אשרף הוא בעל משרד עו"ד עצמאי בבאר שבע, בעל ותק של מעל שבע שנים בתחום, בוגר התמחות בפרקליטות הפלילית בבאר שבע, ועוסק בתחומים הפלילי, התעבורה וחדלות פירעון. בעבר עסק בניהול בארגונים חברתיים בעיקר כסמנכ"ל קהילה בכוכבי המדבר, ובייסוד המרכז הקהילתי מתנ"ס לקיה ובניהולו.

יונית סירקין

מנכ"לית מאסצ'אלנג'

רקע מקצועי

יונית היא מנכ"לית MassChallenge ישראל. בתפקיד זה היא מגדילה את הגישה לכלי החדשנות בישראל על ידי חברות סטארט-אפ מקומיות וגלובליות ומחברת בין חברות פוטנציאליות גדולות לתאגידים גלובליים מובילים, לפילנתרופים ולבעלי עניין. לפני כן עבדה בתחום הפיתוח הכלכלי בארצות הברית ובישראל, במגזר הפרטי והציבורי. בעבר היא ייסדה את קרן ההון סיכון מונסקייפ ונצ'רס וכיהנה כסמנכ"לית לפיתוח כלכלי במשרד ראש העיר מייקל בלומברג בניו יורק וכדוברת החברה לפיתוח כלכלי בניו יורק. בשנת 2014 נמנתה יונית עם הצעירים המבטיחים ברשימת "40 תחת 40" של מגזין TheMarker.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

סאמי סעדי

רואה חשבון, משנה למנכ"ל מרכז אלראזי ומייסד שותף של ארגון צופן מרכזי טכנולוגיה

רקע מקצועי

סאמי הוא מייסד ומנכ"ל שותף של ארגון צופן מרכזי טכנולוגיה עילית בע"מ (חל"צ). במסגרת תפקידו הוא אחראי על בנייה והובלה של פרויקטים בתחום ההון האנושי בחברה הערבית, בקרב תלמידי תיכון, סטודנטים באקדמיה ובוגרים מתחומי ההייטק. במקביל, סאמי עובד כרואה חשבון עצמאי ונותן שירותי ביקורת וניהול חשבונות.

עודה אבו סריחאן

גזבר המועצה המקומית שגב שלום

רקע מקצועי

עודה הוא גזבר המועצה המקומית שגב שלום וחבר הנהלה באג'יק מכון הנגב. הוא בעל ניסיון עשיר בניהול המערך הכספי בשלטון המקומי, במימון ציבורי, בכלכלה מוניציפלית בניהול משאבים ובפיתוח חברתי-כלכלי. כמו כן הוא מילא מגוון תפקידים ברשויות מקומיות בנגב, ובכלל זה פירוק המערך הכספי במועצה אזורית משוש והקמת המערך הכספי בשלוש מועצות מקומיות חדשות (כסיפה, ערערה בנגב ושגב שלום), בפירוק ועדת התכנון והבנייה שמעונים ב' ובהקמת ועדת התכנון והבנייה נגב מזרחי. בנוסף, הוא חבר מועצת איגוד הגזברים, חבר ועדת ההדרכה באיגוד ובוועדות מקצועיות ופורומים בתחום ההתנהלות והפיתוח הכלכלי בשלטון מקומי, חבר בוועדת השנתון הסטטיסטי לבדואים באוניברסיטת בן-גוריון ויועץ בהתנדבות בפורמים ציבוריים מובילים – בנגב בפרט וברמה הארצית בכלל.

ריאד אבו עאבד

מנהל השירות הפסיכולוגי בחורה

רקע מקצועי

מאז שנת 2005 ריאד הוא פסיכולוג חינוכי בעיריית רהט ובמועצה המקומית חורה. בשנת 2012 הוא נבחר לנהל את השירות הפסיכולוגי-חינוכי חורה. במסגרת תפקידו הוא ממונה על הצוות של השפ"ח, על בניית תוכנית עבודה שנתית ועל יישום המדיניות של שפ"י במרחב היישובי. נוסף על כך הוא ממלא מקומו של מנהל אגף החינוך ביישוב, ואחראי במיוחד לתחומי החינוך המיוחד והחירום

יעל פריש

מנהלת פרויקטים ואסטרטגיה, מיליו

רקע מקצועי

יעל משמשת כמנהלת תחום פנים וסביבה במטה החשכ"ל במשרד האוצר. במסגרת התפקיד, יעל אחראית על ראיית מקרו של ביצוע התקציב במשרד הפנים (כולל רשות האוכלוסין וההגירה), משרד להגנת הסביבה ומנהל התכנון. בתפקיד, היא פועלת יחד עם המשרדים האמורים וגורמים נוספים להניע רפורמות במשרדים ולייעל את עבודתם. בתפקידה הקודם יעל היתה רכזת חינוך ורווחה במטה החשכ"ל. במסגרת תפקיד זה, יעל עסקה רבות בסוגיית החינוך החרדי אל מול החינוך הממלכתי ובבחינת המבנה הארגוני של רשתות החינוך החרדי. בנוסף, יעל היתה אחראית על תמיכות המדינה בארגוני המגזר השלישי. בצבא יעל היתה מש"קית הוראה של עולים במחו"ה אלון.

שאדיה קדח

מנהלת מרכז קהילתי מתנ"ס אלקסום בחברה למת"נסים

רקע מקצועי

שאדיה היא מנהלת מרכז קהילתי מתנ"ס אלקסום בחברה למת"נסים, שאותו הקימה במועצה האזורית אלקסום. במסגרת תפקידה היא תכללה את תחום החינוך הבלתי פורמלי במועצה, כולל גיוס תקציבים, איגום משאבים ויצירת שותפויות רלוונטיות וחיוניות לקידום התחום הבלתי פורמלי ביישובים. קודם לכן שאדיה ניהלה במשך שנתיים את מתנ"ס ערערה בנגב, הייתה מנהלת היחידה לקידום נוער בסיכון בשגב שלום, וגם עבדה כמורה למדעי החברה (סוציולוגיה ומדעי מדינה) בתיכון שגב שלום.

קרדיט: רמי זרנגר

נוי קדם-מדמון

ראש מערך התקשורת של קבוצת תנובה

רקע מקצועי

נוי עוסקת מעל עשרים שנה בתחום התקשורת, בניהול תדמיות של ארגונים גדולים, לרבות ניהול מוניטין עסקי, יעוץ אסטרטגי וניהול משברים תקשורתיים. כיום היא מנהלת התקשורת של קבוצת תנובה וחברה בהנהלת הקבוצה. קודם לכן במשך 5.5 שנים שימשה כסמנכ"ל תקשורת והסברה וחברת הנהלה בדואר ישראל. נוי הגיעה לדואר על מנת לטפל בבניה מחדש של אמון בעלי העניין בדואר, לאחר שהחברה עברה משבר עסקי עצום כמה שנים קודם לכן, והייתה על סף פשיטת רגל. נוי צמחה במגזר העסקי, וקודם לתפקידה בדואר הייתה במשך יותר מעשור ראש אגף דוברות וחברת הנהלה בחברת פלאפון תקשורת, מקבוצת בזק. לפני כן מילאה תפקידי ייעוץ אסטרטגי. בתפקידה האחרון הייתה סמנכ"ל בשלמור-שרף, משרד לייעוץ אסטרטגי מהמובילים בישראל.

יובל קמפ

מנכ״ל קבוצת שרון

רקע מקצועי

יובל הוא המנכ"ל של קבוצת חברות מזון (שרון – פוראטוס ופאקא). הקבוצה היא הספקית המרכזית של ענף האפייה בישראל. לפני כן היה יובל המנכ"ל של חברת קאטה (מנפרוטו תיקים), אשר ישבה בירושלים והייתה מהחברות המובילות בעולם בתחום האביזרים לצלמים ומצלמות. לפני כן מילא כמה תפקידי ניהול, שיווק ופיתוח עסקי בארץ ובעיקר בחו"ל, ובין השאר היה מנהל המותג "דנונה" של שטראוס. בשנים האחרונות יובל מתנדב במכון הייצוא ומייעץ וחבר דירקטוריון בכמה חברות סטארט-אפ העוסקות במוצרי צריכה.

עמית פוני קרוניש

מנהל תחום התחדשות עירונית בחברת "דונה"

רקע מקצועי

בשנת 2014 היה עמית ממקימי המִנהלת להתחדשות עירונית בירושלים, ומאז הוא עומד בראשה. המִנהלת, הראשונה מסוגה בארץ, עוסקת בניהול פרויקטים בתחום פינוי-בינוי, תמ"א 38 ושדרוג המרחב הציבורי בירושלים, וכן מעניקה שירותי ייעוץ והסברה לתושבי העיר. קודם לכן ריכז את תחום הדיור בהישג יד ברשות לפיתוח ירושלים, והיה רפרנט באגף למדיניות ותכנון אסטרטגי בעיריית ירושלים בנושאי דיור, פיתוח מטרופוליני ומדיניות צעירים.

עדי קין קרני

סמנכ"לית תפעול וביצוע במידן טכנולוגיות בע"מ

רקע מקצועי

עדי היא סמנכ"לית תכנון וביצוע בחברת מידן טכנולוגיות בע"מ, העוסקת באנרגיות מתחדשות ובעצמאות אנרגטית ברשויות ובארגונים. בתפקידה הקודם היא הייתה סמנכ"לית חטיבת מהיר לעיר בחברת נתיבי איילון, שמטרתה לשדרג את מערך התחבורה הציבורית במטרופולין תל אביב ולספק אלטרנטיבה לרכב הפרטי לתושבי מרכז הארץ, ופעלה מול 17 רשויות מקומיות למען סלילת נתיבי תחבורה ציבורית ושבילי אופניים ושדרוג של מערך קווי האוטובוסים, של המרחב העירוני ושל ניהול התנועה. קודם לכן היא ניהלה את מחלקת דיור בר השגה של עיריית ת"א-יפו במסגרת חברת עזרה וביצרון לאחר שנים של ניהול פרוייקטי נדל"ן ובינוי ברחבי הארץ. בשנת 2008 התגוררה עדי במשך שנתיים בהודו במסגרת עבודתה, כחלק ממיזם לשיתוף פעולה עסקי בין חברות ישראליות לחברות מקומיות.

קרדיט: מתי קרימרמן

אסף רוט

מנכ"ל ושותף בקבוצת חברות בינלאומיות / סגן ראש מועצה אזורית בני שמעון בהתנדבות

רקע מקצועי

אסף הוא יושב הראש של האגודה הקהילתית קיבוץ דביר (בהתנדבות), והחל באוקטובר 2018 הוא נציג הקיבוץ במליאת המועצה בני שמעון וסגן ראש המועצה. החיבור בין מרחב הנגב, חינוך בעידן הנוכחי וחוסן קהילתי הם חלק מהמאיצים של אסף בחייו. בתחום המקצועי הוא מנכ"ל ושותף בקבוצת אינסטאנט וכן בחברת לוגיק פיתוח עסקי וטכנולוגי. בעשור האחרון הקים עם שותפים קבוצה של עסקים בעלי פרופילים שונים – טכנולוגיה, סחר, ייעוץ וייזום – שהמכנה המשותף לכולם הוא עולם התיירות והמלונאות בישראל ובעולם. לחברות הללו חמישה מרכזים בעולם והן פורצות דרך בתחומן. "Business is all about pleasure", אומר אסף כמשל לתשוקה שיש לקוות ולמצוא בעשייה היומיומית.

צחי רייכנשטיין

מנכ"ל סייפוקס סקיוריטי

רקע מקצועי

צחי הוא מנכ"ל סייפוקס סקיוריטי. לפני כן כיהן כסמנכ''ל חברת מטריקס טכנולוגיות, כדירקטור וכנושא משרה בחברות בנות, ובמסגרת זאת ניהל את מערך הפרויקטים, ההתקשרויות וההזדמנויות העסקיות בקבוצה, וכן תהליכים ומיזמים עסקיים "מקצה לקצה" (עסקי, כלכלי, מודיעין, משפטי). כמו כן הוא מנהל אסטרטגיות עסקיות, חדשנות טכנולוגית ופרויקטים רוחביים בראייה מערכתית, מנהל ומיישם את מערך קשרי ורכשי הגומלין (הדדיות עסקית) מאתר חברות להשקעה, לרכישה ולשיתופי פעולה, שופט ומוביל עסקי של סטארטאפים, הייטק ויזמות. בעבר כיהן כחבר בוועדות טכנולוגיות ועסקיות ברלב''ד, במשרד התחבורה ובמשרד ראש הממשלה וניהל את מערך הפרויקטים והעסקים בחברה בת בקבוצת דוידוף (Femi) ובחברת YK Systems. צחי התמחה ועסק בעריכת דין במשרדי עו"ד מ' פירון ושות', רון גזית ו-AYR, וכן כעורך דין במחלקה המשפטית-מסחרית בחברת פרטנר תקשורת. הוא ממייסדי עמותת הפורום הישראלי למנהיגות, למתן מענה לאתגרים ציבוריים ולקידום החברה הישראלית (Public accelerator), פעיל חברתי ומתנדב.

רינת שפרן

מנהלת אגף בכיר מדע וקהילה במשרד המדע והטכנולוגיה

רקע מקצועי

רינת היא מנהלת אגף בכיר מדע וקהילה במשרד המדע והטכנולוגיה. במסגרת תפקידה היא מובילה את המטרות החברתיות של משרד המדע ובהם צמצום פערים באמצעות מדע וטכנולוגיה, מו"פ בפריפריה החברתית והגיאוגרפית, הבטחת נגישות למדע ומחקר לכלל האוכלוסיות וקידום גיוון ופיתוח דור העתיד של המצוינות המדעית בישראל. בשנים 2020-2017 היא כיהנה כמנהלת אגף חדשנות ודיגיטציה ברשויות המקומיות במשרד הפנים, המופקד על פיתוח מדיניות ופעולות המשרד בתחום הערים החכמות, המעבר לשירותים דיגיטליים והטמעת תחום החדשנות, הדאטה והשקיפות ברשויות המקומיות. במקביל, היא הקימה וניהלה את תוכנית החומש לפיתוח כלכלי-חברתי של הרשויות הבדואיות בנגב במסגרת החלטת ממשלה 2397. בתפקידה הקודם במשרד הפנים היא ניהלה את אגף ההדרכה ברשויות המקומיות. לפני כניסתה לשירות המדינה היא שימשה כשליחת הסוכנות היהודית בעיר קייפטאון, דרום אפריקה, וכמנהלת תוכניות חינוכיות לנוער ולסטודנטים מקהילות יהודיות ברחבי העולם במסגרת החוויה הישראלית – חברה בת של הסוכנות היהודית. רינת היא בוגרת המחזור הראשון של תוכנית צוערים לשירות המדינה.

מחזור ה'