ענבר – עתודה ניהולית במערכת הבריאות הינה מיזם משותף של משרד הבריאות וארגון מעוז, אשר נועדה לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת הבריאות, המבוססת על כלל חלקיה: קופות חולים, בתי חולים, מטה ויחידות משרד הבריאות וצה”ל.

התוכנית שואפת לייצר שפה משותפת סביב אתגרי הליבה של מערכת הבריאות, להגדיל את האמון בין השחקנים הבכירים במוקדי ההשפעה השונים של המערכת, לפתח יכולות ניהוליות ומנהיגותיות, וליצור רשת של מנהיגות ומנהיגים המחוללים שינויים משמעותיים במערכת הבריאות הציבורית בישראל.

לצערנו, ההרשמה לתוכנית ענבר של מעוז ועתודות לישראל סגורה

רוצים לקבל תזכורת לפני שמתחילה ההרשמה למחזור הבא?

לחצו לתזכורת

חזון המיזם

רשת של מנהיגים ומנהיגות מובילי שינוי ממגוון מגזרים וקהילות בחברה הישראלית הפועלת לקידום הממלכתיות ולחיזוק החוסן חברתי – כלכלי במדינת ישראל.

מטרות התכנית

פיתוח שפה ממלכתית וקידום פעולות ממלכתיות במערכת הבריאות

רכישת כלים, פיתוח תפיסה ומסוגלות להובלת שינוי במערכת הבריאות

היכרות ומחויבות לקידום אתגרי מערכת הבריאות

פיתוח אישי ומקצועי של העמיתים בדגש על מנהיגות ויכולות ניהוליות

מסגרת התוכנית

נדבך ערכי-מנהיגותי – נדבך זה עוסק באתגרים החברתיים-כלכליים של מדינת ישראל והשפעתם על מערכת הבריאות, לצד פיתוח המנהיגות האישית, וכן בניית הקבוצה והרשת. חלק זה של התכנית מתקיים בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת הרווארד וכולל נסיעה לסיור לימודי בארה”ב.

נדבך אקדמי – תואר MBA עם התמחות במנהל מערכות בריאות בבית ספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. התואר כולל 6 סמסטרים ונבנה במיוחד בעבור עמיתי התכנית.

נדבך מקצועי – התמחות בתפקיד ניהולי באחד מהגופים במערכת הבריאות. נדבך זה יכלול הכשרה ניהולית וכן ליווי אישי התפור למידותיו של העמית.

תהליך המיון

תהליך המיון כולל ארבעה שלבים: שאלון הרשמה ראשוני, יום הערכה, ראיונות ממליצים וועדת קבלה מול נציגי הועד המנהל ונציגי צוות מעוז.

  • נוכחות פיזית ביום הערכה ובוועדת הקבלה הינה תנאי הכרחי להמשך התהליך!
  • בשלבים המתקדמים של המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור ממונה.
  • תאריכי תהליך המיון (ימי הערכה וועדות הקבלה) אינם סופיים וייתכנו שינויים.

שלב א

שאלון הרשמה אחיד לכלל התוכניות.

שלב ב

יום הערכה הכולל חלק קבוצתי וחלק אישי.

שלב ג

ראיונות ממליצים.

שלב ד

ועדת קבלה – ראיון עם השותפים מארגון מעוז, עתודות לישראל והמשרד הממשלתי, צוות התוכנית ונציגים של חברי רשת מעוז.

מידע נוסף

בשאלות ניתן ליצור קשר ב- [email protected]

לתזכורת הרשמה לתכנית לחץ כאן

עמיתי ענבר

מחזור א׳

קרדיט: שיר ניומן

שגית ארבל-אלון

רופאה ראשית, מנהלת מערך שירותי הבריאות, משרד הרווחה

רקע מקצועי

החל ממאי 2020, שגית משמשת כרופאה הראשית של משרד הרווחה. בתפקידה הקודם הייתה שגית גינקולוגית במרכז הרפואי שערי צדק. לפני כן, החל משנת 2018 שימשה שגית כסגנית מנהל בית החולים השיקומי רעות. מ2015 עד 2018 שימשה כמנהלת אגף תכנון מדיניות במשרד הבריאות, במסגרת התמחותה במנהל רפואי קודם לכן, והחל משנת 2009 שימשה כמנהלת המרכז לטיפול אקוטי בנפגעי/ות תקיפה מינית בהדסה, והייתה בצוות ההקמה. במסגרת עבודתה הייתה שגית אחראית על הקמת מרכז ידע, גיוס משאבים ומתנדבים וטיפול נגיש ויעיל בנפגעים/ות. בנוסף, פיתחה שגית יחד עם צוותה מודל כוללני לטיפול בנפגעים/ות, הייחודי בתפיסת הנפגעת כמרכז אליה יגיעו כל אנשי הצוות ועסקה בהכשרת הדור הבא לטיפול ובהובלת המרכז תוך התמודדות עם סוגיות הטראומה המשנית של מטפלים בנפגעי תקיפה מינית. במקביל שימשה שגית כמנהלת המרכז לבריאות האישה בבית החולים משגב לדך וכמנהלת השירות האמבולטורי הגינקו-אונקולוגי בבית החולים הדסה במסגרת עשייתה החברתית שגית פעילה למעלה מ 8- שנים בארגון רופאים לזכויות אדם. במקביל הייתה פעילה בוועד רופאי הדסה, ובשנים האחרונות לעבודתה בבית החולים אף שימשה כיושבת ראש הועד. בעברה יזמה והקימה תכנית שש שנתית בנושא מניעת התנהגויות מסוכנות והתנהגות מינית בריאה בחטיבת הביניים ובתיכון מו"ר במכבים רעות. התמחות רפואית: שגית מומחית במנהל רפואי. בנוסף, לשגית מומחיות בגינקולוגיה ומיילדות. היא ביצעה תת התמחות בגינקולוגיה אונקולוגית באוניברסיטת לה ספיאנצה בבית החולים אומברטו פרימו ברומא. בוגרת בית הספר לרפואה בן גוריון שבנגב, את הסטאז' ומרבית ההתמחות ביצעה בבית החולים ע"ש אדית וולפסון וסיימה בבית החולים הדסה עין כרם.

קצת עלי

שגית מתגוררת ברעות, נשואה לאיל ואם ליואב, דור, יובל ומיכל. שגית היא משוררת ורומנטיקנית חסרת תקנה, מתנדבת ברופאים לזכויות אדם, ואם לא היתה רופאה היתה מפקדת בה"ד 1 או קצינת חינוך ראשית.

השכלה

לשגית תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם אוניברסיטת בן גוריון. כמו כן, היא בוגרת תכנית הביבליותרפיה למטפלים בתכנית ת.ל.מ, ובוגרת התכנית לפיתוח מנהיגות לרופאים במוסדות אקדמיים מטעם אוניברסיטת הרווארד. במסגרת תכנית ענבר לומדת שגית לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

הגר מזרחי

ראש חטיבת הרפואה, משרד הבריאות

רקע מקצועי

הגר משמשת כראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות. לפני כן היתה הגר סגנית מנהל המרכז הרפואי על שם ברוך פדה פוריה ובתקופת הגל הראשון והשני של הקורונה ניהלה הגר את המרכז הרפואי. במסגרת התמחותה במנהל רפואי שימשה כממונה על בטיחות הטיפול, בהנהלת המרכז הרפואי. קודם לכן שימשה הגר כרופאה בכירה ומומחית לכירורגיה כללית בבית החולים. במסגרת תפקידה ניהלה את מכלול העבודה במחלקה: יקודם לכן שימשה כרופאה בכירה ומומחית לכירורגיה כללית בבית החולים “העמק” בעפולה. התמחות רפואית: להגר מומחיות במנהל רפואי ותואר MBA בתחום מאוניברסיטת תל אביב. כמו כן, הגר מומחית בכירורגיה כללית. את התמחותה ביצעה בבית החולים “העמק”. בנוסף עברה הכשרה בת שנתיים באנגליה שם התמחתה בניתוחים לאפרוסקופיים ולמדה באוניברסיטת קנט. את הסטאג׳ הרפואה עברה הגר במרכז הרפואי העמק.

קצת עלי

הגר מתגוררת במושב עין העמק, נשואה לגור ואם לשני ילדים. הגר אוהבת לטייל בעולם בכלל, ובעולם השלישי בפרט, ואם לא היתה רופאה היתה עוסקת במחקר בתחומי הביולוגיה ומדעי החיים.

השכלה

להגר תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם אוניברסיטת בן גוריון ותואר מוסמך בפרקטיקה ניתוחית מטעם אוניברסיטת קנט באנגליה. במסגרת תכנית ענבר לומדת הגר לתואר מוסמך עם התמחות בניהול מערכות (MBA) במנהל עסקים בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

ענב נוף שדה

Founder and CEO at WOTCH Primary Medicine, Ltd

רקע מקצועי

ענב מכהנת כסגנית ראש אגף רפואה ומקצועות הבריאות  ומנהלת המערך לרופאה ראשונית במכבי שירותי בריאות.לפני כן כיהנה ענב כמנהלת תחום רפואת המשפחה במטה מכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידה היא משמשת כאחראית על הובלת ופיתוח תחום רפואת המשפחה בארגון, ועוסקת בגיבוש המדיניות ותכניות העבודה בתחום ובמיצוב תחום רפואת המשפחה בליבת העשייה הרפואית של הארגון. קודם לכן שימשה כמנהלת רפואית במרחב לב תל אביב-בלפור. במקביל ענב ממשיכה להיות רופאת המשפחה של מאות מטופלים במרכז ,HIV תל אביב כשותפה במרפאה עצמאית, ומתמקדת בטיפול באנשים עם בדגש על קהילת הלהט"ב. במסגרת עשייתה החברתית עוסקת ענב בפעילות התנדבותית כחברת הנהלה של הוועד למלחמה באיידס וכן כמנהלת רפואית של מרכזי  HIV וכיועצת רפואית. בנוסף הובילה יוזמה לקידום הטיפול ב HIV ברפואת המשפחה. התמחות רפואית: לענב התמחות במנהל רפואי. כמו כן, ענב מומחית ברפואת המשפחה. את התמחותה ביצעה במכבי שירותי בריאות. את הסטאז' ברפואה ביצעה בבית החולים אסף הרופא.

קצת עלי

ענב מתגוררת בתל אביב ואם לילדה. ענב היא רוקיסטית בנשמה, ואם לא הייתה רופא הייתה אדריכלית, מורה בתיכון, שופטת, עורכת מוזיקה, מבקרת מסעדות, סטרטאפיסטית, ואולי עוד כמה דברים.

השכלה

מטעם אוניברסיטת )MD( לענב תואר ד"ר לרפואה בן גוריון והיא בוגרת החוג לרפואת משפחה מטעם אוניברסיטת תל אביב. בנוסף, ענב היא בוגרת לימודי העתודה הניהולית של מכבי שירותי בריאות. במסגרת תכנית ענבר לומדת ענב לתואר מוסמך עם התמחות בניהול מערכות )MBA( במנהל עסקים בריאות, באוניברסיטת תל אביב

קרדיט: שיר ניומן

רויטל לוי חברוני

מנהלת מרכז רפואי יוספטל ומרחב אילת, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

רויטל משמשת כמנהלת מרכז רפואי יוספטל ומרחב אילת, שירותי בריאות כללית. לפני כן, החל משנת 2015 שימשה רויטל כסגנית מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע, וכממונה על היחידה לניהול סיכונים בבית החולים. לפני כן, שימשה רויטל כסגנית המנהלת הרפואית של שירותי בריאות כללית במחוז ירושלים. במסגרת תפקידה ניהלה את מערך הרפואה היועצת והרפואה העצמאית במחוז, וכן את ממשק הערעורים וועדות הבירורים והייתה אחראית שעות החירום במחוז. קודם לכן, שימשה במשך כ-5 שנים כרכזת רפואת הילדים של המחוז, וב-7 השנים שלפני כן כמנהלת מרפאת ירוחם של הקופה. התמחות רפואית: לרויטל מומחיות במינהל רפואי. כמו כן רויטל מומחית ברפואת ילדים. את התמחותה ביצעה בבית החולים סורוקה בכל יחידות העבודה: מחלקות התינוקות, פגיה, טיפול נמרץ ילדים ואשפוז יום. במסגרת ההתמחות שימשה כמתמחה ראשית. את הסטאז' ברפואה ביצעה גם כן בבית החולים סורוקה.

קצת עלי

רויטל ילידת ירושלים, מתגוררת בירוחם, נשואה לדוד, אם לחמישה ילדים וסבתא לנכד. אם לא הייתה רופאה, הייתה בוחרת להיות זמרת. משמשת כיו"ר שותפות 2000 של ירוחם עם העיר מיאמי. במסגרת השותפות אחראית על הובלת קבוצת המתנדבים של ירוחם וקביעת מדיניות תקצוב הפרוייקטים של ירוחם הממומנים על ידי הקהילה במיאמי. נמצאת בקבוצת לימודי יהדות לאנשי טיפול כבר 5 שנים מטעם אירגון "קולות". משרתת בהתנדבות במילואים בקצין העיר באר שבע .

השכלה

לרויטל תואר ד"ר לרפואה (MD) ותואר מוסמך בניהול מערכות בריאות (MHA), שניהם מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. רויטל מוסמכת משרד הבריאות לאיבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז, וכן סיימה קורס תלת שנתי באוניברסיטת תל אביב ברפואת מתבגרים. במסגרת תכנית ענבר לומדת רויטל לתואר מוסמך בניהול מערכות בריאות, עם התמחות במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

גילי גבעתי

סגנית מנהל בית החולים ברזילי

רקע מקצועי

גילי מכהנת כסגנית בית החולים ברזילי. לפני כן, היתה ראש אגף רפואה בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות .במסגרת התמחותה במנהל רפואי שמשה כעוזרת רפואית בלשכת המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, ולאחר מכן כסגנית מנהלת בית החולים הכללי במרכז הרפואי ע”ש שיבא בתל השומר.  לפני כן שימשה כסגנית מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי ע"ש שיבא. במסגרת תפקידה היתה גילי אחראית על פעילות המחלקה האשפוזית, ובכלל זה הממשקים עם שאר יחידות בית החולים והפעילות האמבולטורית. בנוסף, היתה אחראית על פעילות ההוראה למתמחים ולסטודנטים. במקביל שימשה גילי כמנהלת רפואית במכון השינה באסותא. תפקידה כלל אחריות על הפעילות המחקרית מול יזמי המחקר וכן אחריות על פעילות הרופאים – כולל עדכונים קליניים והדרכות לרופאים חדשים. התמחות רפואית:  לגילי מומחית במנהל רפואי. בנוסף, לגילי מומחיות  בנוירולוגיה וברפואת שינה. את התמחותה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר ואת הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי תל אביב על שם סוראסקי.

קצת עלי

גילי מתגוררת במושב איתן, נשואה למרסל, חקלאי במקצועו, ואם לארבעה ילדים. גילי היא חילונית שגרה במושב דתי באיזור קרית גת. מעדיפה חיי כפר בפריפריה, משתדלת להיות מעורבת בחיי הקהילה ורוצה לראות יותר נוער מהפריפריה במקצועות הבריאות

השכלה

מטעם אוניברסיטת )MD( לגילי תואר ד"ר לרפואה בן גוריון. במסגרת תכנית ענבר לומדת גילי לתואר מוסמך עם התמחות בניהול מערכות )MBA( במנהל עסקים בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שרון אלדר

איריס קלירס

סגנית בית חולים וולפסון

רקע מקצועי

איריס היא סגנית בית החולים וולפסון. בין השנים 2015 ל 2017 שמשה איריס כעוזרת רפואית בהנהלת המרכז הרפואי ע”ש שיבא בתל השומר, במסגרת התמחותה במנהל רפואי. בין השנים 2013-2015 שימשה איריס כסגנית מנהל מחלקה פנימית בשיבא. קודם לכן עבדה 5 שנים כרופאת משפחה ורופאת מנהל בקופת חולים מאוחדת. התמחות רפואית: איריס מומחית ברפואה פנימית ובמנהל רפואי. את הסטאז’ ברפואה ואת התמחותה ביצעה במרכז הרפואי ע”ש שיבא בתל השומר.

קצת עלי

איריס מתגוררת בקרית אונו, נשואה ליואב ואמא לשני בנים.

השכלה

מטעם האוניברסיטה (MD) לאיריס תואר ד"ר לרפואה העברית וכן תואר מוסמך במנהל מערכות בריאות מטעם אוניברסיטת בר-אילן. (MHA) במסגרת תכנית ענבר לומדת איריס לתואר מוסמך עם התמחות בניהול מערכות (MBA) במנהל עסקים בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

אודי קלינר

רופא מחוזי, מחוז מרכז, שירותי בריאות הציבור, משרד הבריאות

רקע מקצועי

אודי הינו רופא מחוזי במחוז מרכז, בשירותי בריאות הציבור, משרד הבריאות. במסגרת תפקידו אודי אחראי על מגוון נושאי שגרה וחירום בבריאות הציבור. קודם לכן, לפני ובמסגרת התמחותו במנהל רפואי, שימש כעוזר לראש שירותי בריאות הציבור ועסק בקידום, ניהול ותמיכה במגוון נושאים הקשורים לבריאות הציבור. במקביל ללימודיו שימש כטכנאי מעבדה קלינית ובנק הדם בבית החולים שערי צדק. לפני כן היה מתנדב נוער ואחראי משמרת במד"א ירושלים התמחות רפואית: לאודיו התמחות במנהל רפואי. כמו כן, אודי מומחה בבריאות הציבור. את התמחותו ביצע בלשכת הבריאות המחוזית של תל אביב. במסגרת ההתמחות עסק במגוון נושאים ביניהם ריכוז פניות הציבור, ניתוח אפידמיולוגי של תמותת התינוקות במחוז וביצוע חקירות אפידמיולוגיות. את הסטאז' ברפואה ביצע בבית החולים הדסה ואף נבחר לסטאז'ר מצטיין.

קצת עלי

אודי נולד ומתגורר בירושלים, נשוי לאריאלה, ואב לשלוש בנות. חובב תשבצי היגיון ומשחק ברדיג', ואם לא היה רופא, היה היסטוריון ו/ או כלכלן.

השכלה

לאודי תואר ד"ר לרפואה (MD) ותואר מוסמך בבריאות הציבור (MPH) בהצטיינות, שניהם מטעם האוניברסיטה העברית. במסגרת תכנית ענבר לומד אודי לתואר מוסמך בניהול מערכות בריאות (MHA) עם התמחות במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

אלון נבט

סגן מנהל בית חולים בילינסון

רקע מקצועי

אלון משמש כסגן מנהל בית החולים בילינסון של שירותי בריאות כללית. בתפקידו הקודם היה סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה. במקביל לתפקידי הניהול אלון עובד כרופא ילדים. התמחות רפואית: אלון התמחה ברפואת ילדים וברפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים. את ההתמחות במנהל רפואי ביצע במרכז הרפואי הלל-יפה.

קצת עלי

אלון מתגורר בקיבוץ מעברות, נשוי לורד ואב לשלושה ילדים.

השכלה

לאלון תואר ד"ר לרפואה וד״ר לפילוסופיה בנוירוביולוגיה מהאוניברסיטה העברית. במסגרת תכנית ענבר למד אלון לתואר במנהל עסקים עם התמחות בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

אורלי פרנקל

מנהלת מחלקת שת״פ בי״ח קהילה ורצף טיפול, חטיבת בתי חולים, כללית

רקע מקצועי

אורלי מנהלת המחלקה לשת״פ בין בתי חולים לקהילה, ולרצף טיפול בחטיבת בתי חולים בכללית. תפקידיה הקודמים כוליים סגנית מנהלת רפואית במחוז שרון שומרון בכללית, ועוזרת רפואית למנכ"ל משרד הבריאות. הכשרה: אורלי בוגרת ענבר א׳, מומחית ברפואת המשפחה ובמנהל רפואי, בעלת תואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת הרווארד ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב.

קצת עלי

אורלי נולדה בארצות הברית ועלתה עם משפחתה בגיל 15 . מתגוררת בתל אביב עם בנה הפעוט. בזמנה הפנוי אורלי שרה במקהלה, ואם לא היתה רופאה, היתה עוסקת ביזמות חברתית.

השכלה

מטעם אוניברסיטת (MD) לאורלי תואר ד"ר לרפואה (MPH) תל אביב ותואר מוסמך בבריאות הציבור מטעם אוניברסיטת הרווארד. במסגרת תכנית ענבר לומדת אורלי לתואר מוסמך עם התמחות בניהול מערכות (MBA) במנהל עסקים בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

ענאן עבאסי

סגן מנהל, המרכז הרפואי זיו

רקע מקצועי

ענאן משמש כסגן מנהל המרכז הרפואי זיו. בתפקידו הקודם שימש כעוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי ברוך פדה בפוריה. במסגרת התמחותו במנהל רפואי, שימש ענאן כעוזר רפואי בהנהלת המרכז הרפואי זיו בצפת. לפני כן עבד ענאן בבית החולים הצרפתי בנצרת. תחילה כסגן מנהל מחלקת עיניים, ולאחר מכן כמנהל המחלקה. במקביל שימש ענאן כמנהל שירות גנטיקת עיניים בבית החולים בני ציון בחיפה. מזה 4 שנים משמש ענאן כחבר הועד של איגוד רופאי העיניים בישראל וחבר הקונסורציום הארצי למיפוי מחלות רשתית תורשתיות. במסגרת עשייתו החברתית משמש ענאן מזה 4 שנים כחבר ועד החברה לקידום בריאות האוכלוסייה הערבית בארץ )חברת בת של ההסתדרות הרפואית בישראל(. לפני כן שימש כיו"ר עמותת אקדימד הפועלת לקידום בריאות, הכוונה מקצועית והעלאת מודעות בקרב האוכלוסייה הערבית בישראל. התמחות רפואית: לענאן מומחיות במנהל רפואי. כמו כן, ענאן מומחה ברפואת עיניים עם התמחות בגנטיקת עיניים ובמחלות וניתוחי מקטע קדמי של העין )השתלמות בבי"ח רוטשילד בפאריס, צרפת(. את התמחותו הבסיסית בעיניים ביצע במחלקת עיניים במרכז הרפואי בני ציון בחיפה ואת הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה..

קצת עלי

ענאן יליד חיפה, העתיק את מקום מגוריו לנצרת כאשר עבר לעבוד בבית החולים הצרפתי, נשוי לדלאל, דוקטורנטית למדעי מוח בטכניון וזמרת מקצועית, ואב לשני ילדים – לור והישאם. בזמנו הפנוי ענאן כותב שירה, מפיק אירועים, נהנה מספורט, בעיקר מטניס ומשחיה, ואם לא היה רופא היה במאי

השכלה

לענאן תואר ד"ר לרפואה (MD) ותואר מוסמך במדעים בגנטיקה מולקולרית (MSc) מהפקולטה לרפואה, שניהם מטעם הטכניון. במסגרת תכנית ענבר לומד ענאן לתואר מוסמך במנהל עסקים )MBA )עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

גיל לביא

ראש אגף תכנון ואסטרטגיה, הנהלה ראשית, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

גיל מכהן כראש אגף תכנון ואסטרטגיה בשירותי בריאות כללית. לפני כן כיהן כסגן מנהל המרכז הרפואי "כרמל" בחיפה. במסגרת תפקידו היה אחראי על הניהול השוטף של בית החולים ועל מחלקות החטיבה הפנימית והמיון, וכן על תחום משק התרופות ובית המרקחת בביה"ח, מניעת זיהומים ופעילות היחידה למחלות זיהומיות, רשומה רפואית, קשר מול הקהילה וקופות החולים ותיירות מרפא. קודם לכן שימש כרופא בכיר בחטיבה הפנימית במרכז הרפואי כרמל. גיל שירת בצה"ל כעתודאי לרפואה במספר תפקידי פיקוד ומטה ביחידות שדה וביחידות חיל הרפואה, עד לשיחרורו מצה"ל בשנת 2014 בדרגת רס"ן. התמחות רפואית: גיל מומחה ברפואה פנימית. את הסטאז' ברפואה ואת התמחותו ברפואה פנימית ביצע במרכז הרפואי "כרמל".

קצת עלי

גיל מתגורר בחיפה, נשוי לנעמה ואב לשלושה ילדים.

השכלה

לגיל תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר מוסמך בניהול מערכות בריאות (MHA) מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. במסגרת תכנית ענבר לומד גיל לתואר מוסמך בניהול מערכות בריאות (MHA) עם התמחות במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת תל אביב.

ליאור לבנשטיין

מנהל אגף נשים ויולדות, המרכז הרפואי לגליל

קרדיט: שיר ניומן

ליאור לבנשטיין

מנהל אגף נשים ויולדות, המרכז הרפואי לגליל

רקע מקצועי

ליאור משמש כסגן מנהל המרכז הרפואי בני ציון. קודם לכן, התמחה ליאור כעוזר רפואי בהנהלת הקריה הרפואית רמב”ם בחיפה, במסגרת התמחותו במנהל רפואי. לפי כן, שימש כמנהל היחידה המקצועית לגניקולוגיה ברמב”ם. במסגרת תפקידו היה ליאור אחראי על ניהול הפעילות הקלינית של היחידה האשפוזית, והפעילות הכירורגית של היחידה. לצד זאת עסק בניהול הפעילות המחקרית וההוראה ביחידה וכן בהכשרת המתמחים בגניקולוגיה. במקביל שימש ליאור במספר תפקידים נוספים: סגן מנהל אגף נשים ואחראי השירות האורוגניקולוגי בקריה הרפואית רמב”ם וכמנהל מרכז בריאות האישה בקופת חולים לאומית בקרית ביאליק. בנוסף, שימש כיועץ מחוז צפון לגינקולוגיה בקופת חולים לאומית. ליאור הינו פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון ומכהן כויו”ר החוג לגינקולוגיה ומיילדות. במסגרת עשייתו החברתית היה ליאור חבר בוועדות שונות במועצה המדעית לרפואה, כגון בוועד למתן רישיון מומחה בתחום הגינקולוגיה, מיילדות ואורולוגיה, חבר במועצה המארגנת של וועדת החינוך של האיגוד לרפואת המין האירופי וחבר בוועדת החינוך של החברה האירופאית לכירורגיה רובוטית. התמחות רפואית: לליאור התמחות במנהל רפואי. כמו כן, ליאור מומחה לגניקולוגיה ומיילדות. את התמחותו ביצע בקריה הרפואית רמב”ם, ובהמשך נסע להתמחות-על למשך שלוש שנים בכירורגיה משקמת של רצפת האגן (אורוגינקולוגיה). את הסטאז’ ברפואה ביצע בבית החולים בני ציון.

קצת עלי

השכלה

מחזור ב׳

קרדיט: מירב אובנטל

ריזאן סח’ניני

רופאה מחוזית, מחוז צפון - מכבי שירותי בריאות

רקע מקצועי

החל משנת 2016 משמשת ריזאן כסגנית רופא מחוזי וכרופאת ילדים מחוזית במחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות. לפני כן, בין השנים 2014-2016, שימשה ריזאן כמנהלת רפואית של המרכז הרפואי נצרת עילית ולפני מעברה למטה המחוז ניהלה לתקופה קצרה את מרחב הכרמל שבחיפה, במכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידה בנצרת עילית ניהלה את כוח האדם הרפואי והובילה תהליכי שיתוף פעולה פנים וחוץ-ארגוניים. קודם לכן, ובמשך שנה וחצי, עבדה כרופאת ילדים עצמאית במכבי שירותי בריאות. במקביל ללימודיה עבדה ריזאן כטכנאית הנשמה בקריה הרפואית רמב"ם, וכמדריכה לפסיכומטרי בחברת "קידום", בחיפה. במסגרת עשייתה החברתית הייתה ריזאן שותפה לבניית תכניות עבודה בעמותת "מרים", עמותה המתמקדת בהגברת המודעות למחלת הסרטן בחברה הערבית. התמחות רפואית:יזאן מומחית ברפואת ילדים. את התמחותה ביצעה בקריה הרפואית רמב"ם, בחיפה. את הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש ברזילי, באשקלון.

קצת עלי

ריזאן מתגוררת בחיפה, נשואה לעימאד ואמא לשלושה ילדים: אליאס, איבון, ואנג'לה. אם לא הייתה רופאה הייתה בוודאות מהנדסת.

השכלה

לריזאן תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם הטכניון, אותו סיימה בהצטיינות. במסגרת תכנית ענבר לומדת ריזאן לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב. ונמצאת בהתמחות על במנהל ברפואה, אותה מבצעת מסגרת תפקידה.

קרדיט: קופ"ח כללית

קרן זילכה

סגנית הרופאה המחוזית, מחוז מרכז, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

סגנית הרופאה המחוזית במחוז מרכז בכללית מאז ספטמבר 2022 ומובילת החדשנות במחוז. רופאה מומחית ברפואה משפחה ובמינהל רפואי. במסגרת ההתמחות במינהל רפואי שימשה עוזרת רפואית בלשכת מנכ"ל משרד הבריאות, ומתמחה בהנהלת מרכז רפואי רבין, קמפוס גולדה (השרון). שירתה בצה"ל במספר תפקידים, בהם ראשת צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים, בדרגת סא"ל, ראשת מדור הרפואה של פיקוד המרכז, רופאת משפחה בכירה, רופאת אנשי קבע ויושבת-ראש ועדה רפואית בלשכת הגיוס. במסגרת שירותה השתתפה במשלחת חיל הרפואה לסיוע לנפגעי רעידת האדמה בנפאל ב-2014. תארים אקדמיים: MD ברפואה, האוניברסיטה העברית בירושלים 2002, MHA מינהל מערכות בריאות, אוניברסיטת בן גוריון 2013, MBA אוניברסיטת תל אביב, 2019.

קצת עלי

קרן גדלה ביישוב ברקן בשומרון וכיום מתגוררת בראש-העין, נשואה לאסף ואמא לשלוש בנות: עדי, שני ותמר. אוהבת לשיר ולרכוב על אופניים. אם לא הייתה רופאה הייתה היסטוריונית.

השכלה

לקרן תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם האוניברסיטה העברית, במסגרת העתודה הרפואית של צה"ל ותואר מוסמך במנהל מערכות בריאות (MHA) מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. קרן בוגרת לימודי תעודה ברפואת המשפחה מטעם אוניברסיטת תל אביב (תלת שנתי). במסגרת תכנית ענבר לומדת קרן לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

אורלי ברק-צפריר

מנהלת המערך הגריאטרי ומ״מ מנהלת היחידה לקידום רופאים, איכילוב

רקע מקצועי

אורלי מנהלת את המערך הגריאטרי ומ״מ מנהלת היחידה לקידום רופאים במרכז הרפואי תל אביב, ע"ש סוראסקי (איכילוב). בתפקידה הקודם כיהנה כעוזרת רפואית בהנהלת המרכז הרפואי, במסגרת התמחותה במנהל רפואי. כמו-כן אורלי הייתה שותפה בוועדות שונות כגון וועדת החייאה מוסדית ווועדת כח אדם רופאים. קודם לכן שימשה אורלי כרופאה בכירה במערך הגריאטרי באיכילוב. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על פיתוח המרפאה הגריאטרית ועל הקמת מרפאה אונקולוגית-גריאטרית אותה מפעילה גם היום. בנוסף הייתה אחראית על פרויקט "קמיליון" למערך הגריאטרי-שיקומי וכן על פרויקט אקרדיטציה מחלקתי. כשילוב בין היותה גריאטרית לבין התמחותה במנהל רפואי, יזמה ובנתה את "תכנית הזה"ב" של בית החולים לטיפול בקשישים באשפוז החריף, תוכנית הנתמכת ע"י משרד הבריאות וארגון אש"ל. קודם לכן, בין השנים 2012-2015 שמשה אורלי כרופאת בית, טיוטור ומדריכה קלינית. במקביל עבדה כרופאת משפחה ומומחית ברפואה פנימית במרפאה של שירותי בריאות כללית בבית-שמש.עוד קודם לכן הייתה אורלי מנחה של קבוצות תרגול בקורסים “מסירת בשורה קשה” ו“מיניות האדם” בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. התמחות רפואית: אורלי מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה. את התמחותה ברפואה פנימית ביצעה בבית החולים הדסה עין כרם ואת התמחות-העל בגריאטריה ביצעה במרכז הרפואי הדסה הר הצופים ובמרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). את הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי הדסה עין כרם.

קצת עלי

אורלי מתגוררת בתל-אביב, נשואה לעידן ואמא לנעם. אם לא הייתה רופאה, הייתה מעצבת פנים.

השכלה

לאורלי תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם האוניברסיטה העברית, ועומדת לסיים תואר מוסמך בבריאות הציבור (MPH) מטעם אוניברסיטת תל-אביב. מחקריה ברפואה זיכו אותה בפרסים מקרן קלינאי צעיר וקרן גסנר. במסגרת תכנית ענבר לומדת אורלי לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

ראמי גריפאת

מנהל יחידת בטיחות הטיפול ניהול סיכונים ופניות הציבור במרכז הרפואי זיו

רקע מקצועי

ראמי מכהן כמנהל יחידת בטיחות הטיפול ניהול סיכונים ופניות הציבור במרכז הרפואי זיו. בתפקידו הקודם שימש כרופא בלשכת הבריאות המחוזית בחיפה. לפני כן, במסגרת התמחותו במנהל רפואי כיהן ראמי כעוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי הלל יפה. קודם לכן שימש כעוזר רפואי לראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, גם כן במסגרת התמחותו. לפני שהחל את ההתמחות שימש כממלא מקומה של רופאת הנפה בלשכת הבריאות בחיפה. במסגרת התפקיד היה אחראי על מגוון תחומים רפואיים ומנהליים וכן על פיתוח הוראת המתמחים. במקביל שימש כיושב-ראש בוועדות הרפואיות לקביעת מוגבלות בניידות מטעם המוסד לביטוח לאומי. קודם לכן היה רופא אחראי לשכה בלשכת הבריאות בחיפה. בנוסף, ובמשך חמש השנים האחרונות, משמש ראמי כמרצה לרפואה והכשרה מתקדמת בסיעוד במרכזים הרפואיים בני-ציון ורמב"ם בחיפה, בטכניון, במכללת עמק יזרעאל ובבית-הספר לרפואה בצפת. כמו-כן מרצה בכנסים ובימי עיון של איגודים מקצועיים וקופות החולים. ראמי בחר להתמקד בתחום החיסונים: הוא מכהן כחבר בוועדה המייעצת למשרד הבריאות בנוגע למחלות זיהומיות ולחיסונים, ובנוסף מייעץ בנושא מתן חיסונים במצבים מיוחדים (מקרים מורכבים ותופעות לוואי) למטפלים המחסנים מטופלים בטיפות חלב ובמרפאות קופות החולים. במסגרת עשייתו החברתית, משמש ראמי כרופא מתנדב ב"כפר נהר הירדן", שם הוא מלווה ומטפל בילדים עם מחלות כרוניות ואנשים עם מוגבלויות. כמו כן משמש כמרצה בתחום קידום הבריאות בבתי-ספר ובמרכזים חברתיים. התמחות רפואית: ראמי מומחה לבריאות הציבור. את התמחותו ביצע בלשכת הבריאות המחוזית בחיפה. את הסטאז' ברפואה ביצע בקריה הרפואית רמב"ם, בחיפה.  

קצת עלי

ראמי מתגורר בזרזיר, נשוי לרים ואב לארבעה ילדים. בזמנו הפנוי עוסק באומנויות לחימה ובעבודות כפיים, ואם לא היה רופא, היה נגר.

השכלה

לראמי תואר ד"ר לרפואה (MD), מטעם האוניברסיטה העברית, וכן תואר מוסמך בבריאות הציבור (MPH) מטעם אוניברסיטת חיפה. במסגרת תכנית ענבר לומד ראמי לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

אבי מרקדו

רופא בכיר, product, kahun medical

רקע מקצועי

החל משנת 2021 משמש אבי כמנהל מוצר בחברת Diagnostic Robotics. בתפקידו הקודם היה אבי סגן המנהלת הרפואית של מחוז מרכז במכבי שירותי בריאות, במסגרת התמחותו במנהל רפואי. קודם כן, בין השנים 2015-2017 שימש אבי כמנהל רפואי של מרחב יפו במכבי שרותי בריאות, והיה אחראי, בין היתר, על הניהול הרפואי הכולל ופיתוח שירותים רפואיים. לפני כן שימש אבי כמומחה ברפואת המשפחה במרחב יפו, ומעבר לתפקידו כרופא משפחה השתתף בתור רופא ב"מחלקה בקהילה", צוות ייחודי המעניק טיפול מוגבר לחולים מורכבים שהשתחררו מטיפול. במהלך לימודיו נטל חלק בפרויקט מדערו"ם בכפר החינוכי ניצנה, וכן בהדרכת תלמידים מהמגזר הבדואי בפרויקט "ניצני רפואה" בבאר שבע ובאופקים. התמחות רפואית: אבי מומחה ברפואת המשפחה. את התמחותו ביצע במחלקה לרפואת המשפחה של מכבי שירותי בריאות עם סבבים במחלקות פנימית, ילדים ורפואה דחופה במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב) ובמרכז לבריאות הנפש שלוותה. על שלבי א' וב' קיבל ציון לשבח "מעל ומעבר". את הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי ע"ש ברזילי. במהלך הסטאז' נבחר כסטאז'ר מצטיין.

קצת עלי

אבי מתגורר ברמת גן, נשוי לשרון ואב לדפני ולאיל. בזמנו החופשי הולך על חבל, ואם לא היה רופא, היה רוצה להיות פסיכולוג או שודד ים.

השכלה

לאבי תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם ביה"ס לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. במסגרת תכנית ענבר לומד אבי לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: אביטל זימט

דרור דולפין

סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה

רקע מקצועי

דרור הוא סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה. לפני כן שימש כעוזר רפואי למנהל הרפואי של חטיבת בתי החולים של שירותי בריאות כללית. במקביל, שימש כרופא בכיר במרכז לבריאות הנפש גהה. דרור עוסק בשנים האחרונות בניסיון לקדם את ההכרה והטיפול המערכתי בתסמונת השחיקה בעבודה, בפרט במערכת הבריאות, שותף לקידום יוזמות לטיפול בשחיקת רופאים ואנשי סיעוד, ומרבה להרצות בנושא בפני קהלים מקצועיים ולא מקצועיים. בעבר התנדב במסגרת מרכז "חוסן" ע"ש כהן-האריס להתערבות בטראומה ואסון המוני, היה ממובילי תחום השחיקה במרכז והשתתף בימי הדרכה וסדנאות ברחבי הארץ מטעם המרכז. בטרם פנה ללימודי הרפואה לימד דרור מספר שנים כסגל זוטר בחוג לפילוסופיה של אוניברסיטת תל אביב וכן שימש מספר שנים כעוזר מחקר לפרופסור אלי פרידלנדר מהחוג לפילוסופיה. במסגרת לימודיו שהה דרור סמסטר אחד בהרווארד כאורח של פרופסור סטאנלי קאוול. בעבר ריכז דרור במשך מספר שנים את פרויקט כיתת המצוינות של תיכון עירוני ט' בדרום תל אביב ולימד בפרויקט.   התמחות רפואית: דרור מומחה בפסיכיאטריה של המבוגר. את התמחותו ביצע במרכז לבריאות הנפש תל אביב ע"ש בריל, של שירותי בריאות כללית. את הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי ע"ש אדית וולפסון.  

קצת עלי

דרור מתגורר מזה שנים בנווה-צדק, תל אביב, נשוי לגל, אב לשלושה ילדים ושותף בגידולם של שתי כלבות וחתול.

השכלה

לדרור תואר ד"ר לרפואה (MD), תואר ראשון בהצטיינות (BA) ולימודי תואר שני (MA) בפילוסופיה כולם מטעם אוניברסיטת תל אביב. במסגרת תכנית ענבר לומד דרור לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

דב בכר

רופא מומחה לפריון מילדות וגניקולוגיה

רקע מקצועי

דובי הינו רופא מומחה לפריון, מילדות וגניקולוגיה. לפני כן התמחה במנהל רפואי במשרד הבריאות. בתפקידו הקודם שימש דובי כמנהל הרפואי של מחוז הצפון במכבי שירותי בריאות. לפני כן שימש כעוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, ועוד קודם לכן, שימש כסגן מנהל יחידת הIVF באסותא ברמת החייל, וכרופא בכיר ביחידת הIVF במרכז רפואי בני ציון בחיפה. בשנת 2012 היה דובי שותף בהנהגת מחאת המתמחים הארצית. התמחות רפואית: דובי מומחה במיילדות וגניקולוגיה. את התמחותו ביצע במרכז הרפואי רבין, בבית החולים בילינסון. את הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי ע"ש ברזילי, באשקלון.

קצת עלי

דובי מתגורר בקיבוץ יד מרדכי, נשוי לענת ואב ליותם, נועם, שניר ועמית. בצבא היה לוחם וקצין בשייטת 13, ועד היום משרת בה במילואים כרופא ומפקד. אם לא היה רופא היה מקים בית ספר לצלילה לחרשים, ומגדל דגים בחווה.

השכלה

לדובי תואר ד"ר לרפואה (MD) ותואר שני במדעי הרפואה בתחום הפוריות (M.Med.Sc), שניהם מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב. במסגרת תכנית ענבר לומד דובי לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

אבישי מלכיאל

אחראי תחום רפואת נשים - חטיבת הרפואה, לאומית שירותי בריאות

רקע מקצועי

אחראי תחום רפואת נשים, חטיבת הרפואה, לאומית שירותי בריאות. התמחות רפואית: לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, התמחות ביילוד וגינקולוגיה במרכז הרפואי שערי צדק. לימודים אקדמיים נוספים: תואר ראשון בתוכנית אמירים ובחוג למחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

קצת עלי

אבישי מתגורר בבית-שמש, נשוי לאורלי, אב לשמונה ילדים וסב לשלושה נכדים. אבישי מנסה לשלב בין רפואה, לימוד תורה והוראה. אוהב לקרוא, ללמוד ולטייל.

השכלה

לאבישי תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם האוניברסיטה העברית ותואר ראשון בחוג למחשבת ישראל ובתכנית אמירים, תכנית המצטיינים הבינתחומית במדעי הרוח של האוניברסיטה העברית. במהלך לימודי הרפואה היה מצטיין דיקן פעמיים. לאבישי תעודת הוראה ממכון יעקב הרצוג להכשרת מורים והוא עוסק בהוראה במסגרות שונות. במסגרת תכנית ענבר לומד אבישי לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

עלי אלהואשלה

מנהל רפואי מחוז דרום, קופ"ח כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2018 משמש עלי כמנהל הרפואי של מחוז הדרום של שירותי בריאות כללית. קודם לכן, והחל משנת 2015 שימש כמנהל מנהלת אזור הנגב הדרומי של שרותי בריאות כללית. לפני כן ובמשך חמש שנים, עבד כמנהל מרפאה של שרותי בריאות כללית ברהט, ועוד קודם לכן, בין השנים 2007-2010    ניהל את המרפאה של שרותי בריאות כללית בתל-שבע. לפני כן ובמשך שבע שנים, עבד עלי כרופא משפחה במרפאה זו. במסגרת עשייתו החברתית, משמש עלי כחבר מזכירות בהסתדרות הרפואית. בעבר שימש גם כחבר לשכת האתיקה של ההסתדרות הרפואית. במקביל ובמשך כעשור, שימש בתפקידים שונים בועד הרופאים של מחוז דרום ובמזכירות הארצית של שירותי בריאות כללית. התמחות רפואית: עלי מומחה ברפואת המשפחה. את התמחותו ביצע במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, ובמרפאת י"א, שניהם בבאר-שבע. את הסטאז' ברפואה ביצע גם כן בסורוקה.

קצת עלי

עלי נולד בכפר קסר אלסר, וכיום מתגורר במיתר. נשוי להוידה, ואב לחמישה ילדים. אם לא היה רופא, היה מדריך טיולים.

השכלה

לעלי תואר ד"ר לרפואה (MD) אוניברסיטת ורונה שבאיטליה וכן תואר מוסמך בבריאות הציבור (MPH) מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. במסגרת תכנית ענבר לומד עלי לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

מנחם ביתן

רופא מחוזי, מחוז ירושלים, קופ"ח מאוחדת

קרדיט: שיר ניומן

מנחם ביתן

רופא מחוזי, מחוז ירושלים, קופ"ח מאוחדת

רקע מקצועי

מנחם הוא רופא מחוזי, מחוז ירושלים, קופ"ח מאוחדת.

קצת עלי

השכלה

קרדיט: איציק שוקל

אורית שטיין- רייזנר

מנהלת בית החולים רעות

רקע מקצועי

אורית היא מנהלת בית החולים רעות. לאחר ששימשה כסגנית מנהל ומנהלת רפואית בביה״ח רעות. לפני כן ניהלה אורית את מחלקת בריאות הנפש במטה מכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידה עמדה אורית בראש מערך של מאות עובדים וייצגה את מכבי מול גופים ממלכתיים בתחום בריאות הנפש. בין השנים 2013-2015, שימשה אורית כפסיכיאטרית מחוזית ומנהלת תחום בריאות הנפש של מכבי שירותי בריאות במחוז ירושלים והשפלה. במסגרת תפקידה, ניצחה אורית על הקמתן של מרפאות בריאות הנפש במחוז לקראת הרפורמה בבריאות הנפש, והייתה אחראית על יישום תכניות עבודה, גיוס כח-אדם ומתן ייעוץ מקצועי. קודם לכן, ובמשך 10 שנים, ניהלה אורית את מחלקת המיון במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב-השרון. במקביל, בין השנים 2004-2008 שימשה אורית כסגנית הפסיכיאטר המחוזי של משרד הבריאות במחוז מרכז. לאורך השנים הייתה אורית מנחה מצטיינת בחוג לחינוך רפואי וכן טיוטור ומנחה מצטיינת בחוג לפסיכיאטריה באוניברסיטת תל-אביב, במשך 3 שנים ברציפות. במסגרת עשייתה החברתית פועלת אורית במסגרת ארגון בוגרי הקולג'ים הבינלאומיים ומרצה בפורומים שונים כגון "אנוש", "מעגלי נשים", פורום משפחות מתמודדים ועוד. התמחות רפואית: אורית מומחית בפסיכיאטריה. את התמחותה ואת הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר.

קצת עלי

אורית מתגוררת בגני-עם, נשואה לאבישי ואם ל-3 ילדים. אוהבת מאוד לקרוא ולטייל. אם לא הייתה רופאה, הייתה אוצרת אומנות במוזיאון, עורכת ספרותית או מגלה ארצות.

השכלה

לאורית תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם אוניברסיטת תל אביב. במסגרת תכנית ענבר לומדת אורית לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

מחזור ג'

קרדיט: רומן שבצ'וק

רחל לוצאטי

ראש מערך אישורי תרופות ורופאה אחראית לאישורים למידע, שרותי בריאות כללית

רקע מקצועי

רחל היא רופאה אחראית במוקד סיוע לאישורים רפואיים במחוז צפון של שירותי בריאות כללית. בתפקידה הקודם רחל הובילה תהליכי שירות וקידום בריאות של שירותי בריאות כללית במחוז חיפה. במסגרת תפקידה כמנהלת המרפאות של הכללית בחיפה היא אחראית לבניית תכניות עבודה ולהובלת תהליכים ארגוניים, תוך ליכוד הצוות ורתימתו לקידום בריאות המטופלים. בשנים 2012-2005 הייתה רחל רופאת משפחה ומנהלת מרפאה שנתנה שירותי רפואה ראשונית ורפואה יועצת של שירותי בריאות כללית בכרמיאל. על ניהול מרפאה זו ועל הובלת תהליכי בריאות נוספים בעיר קיבלה פרס "מצוינות בניהול" ממנכ"ל הכללית. קודם לכן הייתה רופאת משפחה במרפאה של שירותי בריאות כללית בנהריה. במסגרת עשייתה החברתית יזמה רחל והקימה בשנים האחרונות קבוצות ברשתות החברתיות השונות לשיתוף ולסיוע הדדי קהילתי. היא השתתפה בפעילות בקהילת החדשנות – חברה לפיתוח חיפה Bewellhaifa, ולוקחת חלק במערך החירום היישובי שהיא מתגוררת בו. נוסף לכך, בשנים 2012-2001 הדריכה רחל בבתי ספר שונים בנושאים רפואיים: חינוך מיני, נזקי עישון ועוד, ובד בבד הדריכה עולים חדשים מבני המנשה במעון הקליטה שלהם ונתנה להם טיפול רפואי. עוד הייתה רופאה של חיילי צד"ל ובני משפחותיהם במשך חודשים אחדים, עד שעברו לבתי הקבע שלהם. רחל בוגרת בית הספר לרפואה של הדסה עין כרם בירושלים. היא מומחית ברפואת משפחה מטעם הטכניון. את הסטאז' ברפואה עשתה במרכז הרפואי זיו בצפת

קצת עלי

רחל מתגוררת במצפה חרשים שבגליל, השוכן בטבורה של שמורת טבע. היא נשואה לאוגו ואם לחמישה ילדים. היא אוהבת לטייל בארץ ובחו"ל.

השכלה

לרחל תואר דוקטור לרפואה (MD) מהאוניברסיטה העברית בירושלים. היא בעלת תואר ראשוןבביולוגיה בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת תכנית ענבר רחל לומדת לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

אינה שוגייב

מנהלת, המרכז הרפואי פלימן

רקע מקצועי

אינה מכהנת כמנהלת בית החולים הגריאטרי שיקומי פלימן. בתפקידה הקודם היא כיהנה כסגנית מנהל בית החולים הגריאטרי- שיקומי פלימן, ולפני כן כיהנה כמנהלת מחלקת גריאטריה חריפה א' במרכז הגריאטרי-שיקומי פלימן בחיפה. בד בבד, והחל משנת 2005 היא חברה באיגוד הגריאטריה הישראלי. היא פעילה בכנסים של האיגוד, ובשנים 2015-2012 הייתה גם חברה בוועדת הביקורת של האיגוד. נוסף לכך אינה מרצה בפקולטה לרפואה בטכניון, מדריכה סטודנטים ומרצה בקורסים להכשרה בגריאטריה לרופאי בתי אבות במשרד הבריאות. בשנים 2015-2014 הייתה אינה רופאה ראשית במחלקה פנימית א'1 במרכז הרפואי כרמל בחיפה. קודם לכן, בשנים 2014-2013, הייתה רופאה בכירה בחטיבה הפנימית של המרכז הרפואי. בעבר הייתה גם רופאה בכירה של שירותי בריאות כללית במרפאה הגריאטרית המחוזית של מחוז חיפה והגליל המערבי. בשנת 2015 קיבלה אינה תעודת הערכה על תרומה יוצאת דופן להוראה בחוג לגריאטריה מהפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. אינה מומחית בגריאטריה וברפואה פנימית. את התמחותה בגריאטריה עשתה במרכז הגריאטרי-שיקומי פלימן בחיפה, והשלימה את ההתמחות ברפואה פנימית במרכז הרפואי כרמל. את הסטאז' ברפואה עשתה במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. אינה בוגרת קורס תלת-שנתי בפסיכוגריאטריה באוניברסיטת תל אביב.

קצת עלי

אינה מתגוררת בקריית מוצקין. היא אם לבן, ובזמנה הפנוי אוהבת להאזין למוזיקת ג'אז ולטייל בארץ ובעולם.

השכלה

לאינה תואר דוקטור לרפואה (MD) מאוניברסיטה לרפואה בסנט-פטרבורג. במסגרת תכנית ענבר אינה לומדת לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

נרימאן כבהא

עוזרת מנכ"ל, מרכז רפואי מאיר

רקע מקצועי

נרימאן היא עוזרת מנכ"ל, מרכז רפואי מאיר. לפני כן ניהלה את מדור רוקחות בתי חולים של שירותי בריאות כללית. במסגרת תפקידה היתה אחראית לקביעת מדיניות ארגונית ולהטמעתה, לסטנדרטיזציה של תהליכי עבודה, לפיתוח המקצועי של הרוקחים, לפיתוח שיטות עבודה מתקדמות ולבקרה על שירותי הרוקחות בבתי החולים. נרימאן שותפה לניהול תחום איכות ובטיחות הטיפול התרופתי ולקידום שימוש מושכל בתרופות בבתי החולים. עוד היא אחראית לייצוג ולתיאום התחומים מול משרד הבריאות ושאר האגפים והחטיבות בהנהלת הכללית. בד בבד, מאז שנת 2015 נרימאן מנהלת את צוות קידום המידע התרופתי בבתי החולים של שירותי בריאות כללית. בשנים 2015-2013 הייתה נרימאן מנהלת פרויקט TREAT במרכז הרפואי רבין בפתח תקוה. בשנים 2014-2005 הייתה רוקחת קלינית בשירותי הרוקחות של בית חולים בילינסון. בד בבד עבדה שם גם כרכזת וכסוקרת תחום ניהול ובטיחות טיפול תרופתי (M.M.U). נוסף לכך הייתה חברה בכמה ועדות מקצועיות של בית החולים.

קצת עלי

נרימאן מתגוררת בטירה. היא נשואה לאיבראהים ואם לאחמד, לנדין ולמיאר. בשעות הפנאי היא נהנית להאזין למוזיקה משובחת.

השכלה

לנרימאן תואר דוקטור (PHD) באפידמיולוגיה ורפואה מונעת מאוניברסיטת תל אביב. יש לה גם תואר ראשון (B.A.) בהצטיינות ברוקחות ותואר שני (M.A.) בהצטיינות ברוקחות קלינית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת תכנית ענבר נרימאן לומדת לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

יעל שחור-מיוחס

סגנית מנהל בית החולים רמב"ם

רקע מקצועי

החל ממאי 2020, יעל משמשת כסגנית מנהל בית החולים רמב"ם בחיפה. בתפקידה הקודם, מאז שנת 2016 הייתה יעל סגנית ראש אגף רפואת ילדים במרכז הרפואי רמב"ם. במסגרת תפקידה הייתה יעל אחראית לפיתוח סגל הרופאים הצעירים והמתמחים ולהובלת פרויקטים רוחביים בתחום רפואת הילדים. בד בבד הייתה יעל רופאה בכירה ביחידה למחלות זיהומיות בילדים. במסגרת תפקידה, שהחלה בו עוד קודם לכן, היא ייעצה בנושאים הקשורים למחלות זיהומיות במחלקות בית החולים רות לילדים. תחום העיסוק העיקרי שלה קשור למטופלים הסובלים מדיכוי מערכת החיסון – הן בפן הקליני הן בפן המחקרי. בשנים 2017-2015 הייתה חברת ועד החוג הישראלי למחלות זיהומיות בישראל, וחברה בוועדות בחינות ההתמחות ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות. נוסף לכך, מאז שנת 2015 יעל היא מרצה בכירה קלינית בפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. יעל חברה באיגודים הישראלי והאירופי למחלות זיהומיות ולמחלות זיהומיות בילדים (ESPID ECCMID,). בשנים 2014-2007 נתנה יעל ייעוץ בנושאי מחלות זיהומיות למטיילים לקראת נסיעתם לחו"ל, במרפאת המטיילים של שירותי בריאות כללית בחיפה. בשנת 2010 זכתה יעל בפרס ליניאל למצוינות קלינית במרכז הרפואי רמב"ם. בשנים 2013 ו-2014 נבחרה למרצה מצטיינת בפקולטה לרפואה, ובשנת 2017 זכתה בפרס מרים בן חיים על תרומה משמעותית בקורס "להיות רופא" של הטכניון. בשנת 2017 נבחרה לעובדת מצטיינת בקריה הרפואית רמב״ם. במסגרת עשייתה החברתית הנחתה יעל בעבר קבוצות תלמידים בבית הספר עלייה בשכונת בת גלים (הסמוכה לבית חולים רמב"ם) בנושאים הקשורים להיגיינה ולאורח חיים בריא. יעל הייתה חברה בפורום ההורים בבית ספר כרמל זבולון (ביגור). כיום היא מתנדבת בצוות ההחייאה ביישוב מגוריה. יעל סיימה בהצטיינות התמחות ברפואת ילדים (2006) ובמחלות זיהומיות (2009). את תקופת הסטאז׳ ואת ההתמחויות עשתה במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה.

קצת עלי

יעל מתגוררת ביישוב נופית. היא נשואה לרביב ואם לעידו, לתמר, לאסף ולמיכל. בשעות הפנאי היא אוהבת לקרוא ספרים, לאפות ולעסוק בספורט.

השכלה

ליעל תואר ד"ר לרפואה (MD) מהפקולטה לרפואה בטכניון בחיפה, והיא מאמנת מוסמכת מטעם איגוד הקואצ'ינג הישראלי (2016).במסגרת תכנית ענבר יעל לומדת לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

שרון אלרעי-פרייס

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות

רקע מקצועי

שרון משמשת כראש שירותי בריאות הציבור, משרד הבריאות. בתפקידה הקודם שרון ניהלה את מערך האיכות והבטיחות של המרכז הרפואי כרמל בחיפה, וחברת הנהלה משנת 2015. במסגרת תפקידה הקודם שרון אחראית להובלת פרויקטים לשיפור איכות ובטיחות הטיפול בבית החולים, לשיפור הרצף הטיפולי בית חולים-קהילה, לניטור ולשיפור מדדי איכות, לניתוח אירועים ולדיווח עליהם, ולהובלת בית החולים בהכנות למבדק האקרדיטציה (JCI). קודם לכן הייתה שרון רופאה בכירה במערך הפנימי וביחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים במרכז הרפואי כרמל. בשנים 2013-2010 הייתה שרון האפידמולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר (New Hampshire State Epidemiologist) במסגרת תפקידה הייתה הגורם המנחה והמפקח בנושא בריאות הציבור בהיבט של מחלות זיהומיות במדינת ניו המפשייר, אחראית לחקירת התפרצויות מחלות זיהומיות, ושימשה גורם מקשר בין משרד הבריאות לבין המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC). שרון גם הובילה את נושא האיכות במשרד הבריאות, כולל פיתוח פלטפורמה אינטרנטית להצגת נתוני בריאות הציבור (New Hampshire Health WISDOM). בשנת 2007 נבחרה שרון למרצה מצטיינת של הפקולטה לרפואה בטכניון. בשנת 2010 היא זכתה בפרס על עבודת איכות מצטיינת לשיפור זמנים למתן אנטיביוטיקה דחופה; בשנת 2015 זכתה בפרס עבודה מצטיינת בנושא שיפור בטיחות במתן כימותרפיה, ובשנת 2016 זכתה בפרס עבודה מצטיינת בנושא שיפור הטיפול ב-CVA בכנס שקיפות בבריאות של משרד הבריאות. שרון מומחית ברפואה פנימית, בבריאות הציבור וברפואה מונעת, וסיימה התמחות במחלות זיהומיות ומניעת זיהומים בארצות הברית. את ההתמחות ברפואה פנימית עשתה במרכז הרפואי כרמל בחיפה, ואת ההתמחויות במחלות זיהומיות וברפואה מונעת עשתה ב-Dartmouth-Hitchcock Medical Center בארצות הברית. שרון סיימה את התכנית היוקרתית – Leadership in Preventive Medicine ב-Dartmouth College, שמטרתה להכשיר רופאים מובילי איכות, והייתה המתמחה הראשית בה. (Chief Resident). את הסטאז' ברפואה עשתה בהצטיינות במרכז הרפואי רמב"ם.

קצת עלי

שרון מתגוררת בחיפה. היא נשואה למאיר ואם לארבעה בנים: איתן, גלעד, יונתן ויואב. היא אוהבת לרקוד, לטייל, לעשות סקי, לצלם ולקרוא.

השכלה

לשרון תואר דוקטור לרפואה (MD) בהצטיינות מהפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. יש לה גם תואר (MPH) מוסמכת בבריאות הציבור מטעם The Dartmouth Institute, Dartmouth College בארצות הברית.במסגרת תכנית ענבר שרון לומדת לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

עידית סגל

סגנית מנהלת המרכז הרפואי שמיר

קרדיט: רומן שבצ'וק

עידית סגל

סגנית מנהלת המרכז הרפואי שמיר

רקע מקצועי

עידית היא סגנית מנהלת המרכז הרפואי שמיר.

קצת עלי

השכלה

קרדיט: רומן שבצ'וק

שני ברוש

סגנית מנהל המרכז הרפואי כרמל

רקע מקצועי

שני היא מומחית ברפואת המשפחה ומומחית במנהל רפואי. בעלת תואר שני במנהל עסקים במגמת מנהל מערכות בריאות. בשלוש השנים האחרונות שני היא סגנית מנהל המרכז הרפואי כרמל. לפני כן שירתה כרופאה בצה"ל והשתחררה בדרגת סגן אלוף. בתפקידה האחרון בצה"ל עמדה בראש צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים. במסגרת תפקידה פקדה על צוות בירור קבילות בנושאי רפואה וניהלה את הבירור תוך ראיית החייל הבודד בד בבד עם ראייה מערכתית וחתירה מתמדת לאיתור שורש הבעיה, סימון נקודות התערבות ומתן המלצות לשיפור ולעידוד תרבות הדיווח והלמידה המערכתית. קודם לכן, בשנים 2015-2013, הייתה שני סגנית ראש ענף רפואה במחלקת שירותי הבריאות בצה"ל. בתפקידה זה הייתה אחראית לניהול קידום האיכות, לקביעת מדיניות רפואת השגרה בצה"ל, לכתיבת הוראות והנחיות מקצועיות ולעדכונן, לפיתוח מערכת מדדי איכות בצה"ל ולגיבוש תוכני הכשרות וקורסים מקצועיים. בשנים 2011-2009 הייתה שני מפקדת מערך הרפואה השלישונית במרחב הצפון בצה"ל. במסגרת תפקידה הייתה אחראית לניהול הטיפול בחיילים במצבים רפואיים מורכבים ובבני משפחותיהם, פיקדה על צוות רב-מקצועי ויצרה שיתופי פעולה עם מערכת הבריאות האזרחית, מחלקת הנפגעים בצה"ל ואגף השיקום במשרד הביטחון. שני מנחה סדנאות לפיתוח מיומנויות תקשורת וקבוצות עמיתים לרופאים צבאיים, ובוחנת מועמדים לתכנית "צמרת" בבחינות הקבלה של הפקולטה לרפואה בירושלים. בשנים 2014-2013 הייתה חלק מצוות בית החולים הצבאי לטיפול בפצועים הסורים בגולן ובשנת 2013 השתתפה במבצע "איים של תקווה" - משלחת הסיוע ההומניטרי של צה"ל לפיליפינים. במסגרת עשייתה החברתית שני היא שותפה פעילה בארגון "יוצאי לובלין ודורות ההמשך" ועושה רבות לקירוב בני הדור השלישי. באפריל 2022 יצאה שני במשלחת הסיוע ההומניטרי לאוקראינה שם היתה המנהלת הרפואית של בית החולים שדה "כוכב מאיר"

קצת עלי

שני מתגוררת בחיפה. היא נשואה לנדב ואם לשירה ולרותם. בשעות הפנאי היא נהנית לקרוא ולכתוב שירה, להאזין למוזיקה, לנגן ולשיר. היא אוהבת לטייל בעולם עם בני משפחתה.

השכלה

לשני תואר דוקטור לרפואה (MD) מהפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה במסגרת העתודה האקדמית. שני החלה בלימודי תואר שני בניהול מערכות בריאות (MHA) באוניברסיטת חיפה, ובמסגרת תכנית ענבר היא לומדת לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

אליעז מילר

ממונה תיאום ופיתוח תשתיות רפואה בחטיבת בתי החולים של שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

אליעז הוא סגן מנהל המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא. במסגרת תפקידו הוא אחראי לפעילותן של המחלקה לרפואה דחופה, מחלקות אשפוז ומכונים שונים, וכן לשירותים ולמערכים קריטיים בבית החולים ובהם מערך הדימות ושעת החירום. בשנים 2018-2015 היה אליעז סגן מנהל המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, ובמסגרת עבודתו שם עסק בהפעלת חדרי הניתוח, המחלקה לרפואה דחופה, בית המרקחת ומרפאות שונות. עוד היה מעורב בפיתוח רופאים מתמחים וסטאז'רים ובניהול היבטים כלכליים שונים. בשנים 2015-2014 ניהל אליעז את מערך האיכות במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי. במסגרת תפקידו קידם הכשרה רפואית של רופאי בית החולים, הטמעת נוהלי עבודה ופיתוח ידע ארגוני, הקמת מערך הרשאות לרופאים ומערך סקרים ובקרות איכות. בד בבד היה מרצה בתחום ניהול מערכות בריאות במכללה האקדמית ברמת גן. בשנים 2013-2011 היה אליעז "מתמחה ראשי" באגף לרפואה פנימית במרכז הרפואי תל אביב. במסגרת תפקידו היה אחראי למתמחים במחלקות הפנימיות ובמכונים השונים בהיבטים של קידום מקצועי, ניהול שוטף וייצוג. בשנים 2015-2009 היה אליעז רופא אחראי להיערכות לשעת חירום במרכז הרפואי תל אביב. במסגרת תפקידו היה ממונה על הכנתו של בית החולים להתמודדות עם אירועים רבי-נפגעים, על הדרכות עובדים ומנהלים ועל מוכנות לתרגילים ולביקורות של משרד הבריאות ופיקוד העורף. במהלך תקופה זו השלים שתי התמחויות – ברפואה פנימית ובמינהל רפואי. במסגרת עשייתו החברתית השתתף אליעז בחמש שליחויות מטעם משרד החוץ למדינות שונות באפריקה, כדי להכשיר שם צוותי בתי חולים ושירותי חירום בנושאי רפואה דחופה והתמודדות עם אסון. אליעז הוא סגן אלוף במילואים, בוגר קורס קציני ארגון רפואה. עד לאחרונה היה סגן מפקד יחידת הרפואה הפיקודית של פיקוד הדרום. אליעז מומחה ברפואה פנימית ובמינהל רפואי. את הסטאז' ברפואה וכן את התמחויותיו עשה במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי.

קצת עלי

אליעז בן 43. הוא מתגורר בתל-אביב, בן זוגה של עדי ואב לנועם, לעופר ולרועי. בזמנו הפנוי אליעז מנגן בפסנתר ורץ למרחקים ארוכים באיטיות רבה.

השכלה

לאליעז תואר ד"ר לרפואה (MD) מאוניברסיטת בן גוריון בנגב, ותואר שני בניהול מערכות בריאות (MHA) מאותה אוניברסיטה.במסגרת תכנית ענבר אליעז לומד לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: יפעת מזרחי

שמעון בורשטיין

סגן מנהל בית החולים מרחבים (באר יעקב)

רקע מקצועי

נשוי ואב ל2. מומחה בפסיכיאטריה ובמנהל רפואי. בעל תואר MBA במנהל מערכות בריאות, מאוניברסיטת ת״א. בוגר תוכנית ההכשרה לחוקרים צעירים מצטיינים מטעם איגוד הפסיכיאטריה. זכה פעמיים במלגת קרן נייסר לחוקרים צעירים. בעבר סגן מנהל מחלקה פסיכיאטרית, סגן מנהל בית החולים השיקומי ״רעות״ עוזר לראש חטיבת בריאות הציבור וסגן הפסיכיאטרית המחוזית במחוז מרכז. כעת משמש כסגן מנהל בית החולים הפסיכיאטרי ״מרחבים״ (באר יעקב). משרת כרס״ן במילואים במערך בריאות הנפש בצה״ל ומתנדב במרפאת לוינסקי ובמסגרת שיקומית לסובלים מתחלואה פסיכיאטרית קשה.

קצת עלי

שמעון מתגורר בקריית אונו. הוא נשוי לאפרת ואב לאסף ולאורי. הוא חובב היסטוריה וידע כללי, ומגלה חיבה מוזרה ועזה לשעונים ולעטים.

השכלה

לשמעון תואר דוקטור לרפואה (MD) מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. מאז שנת 2014 הוא לומד לתואר MSc in Affective Neuroscience באוניברסיטת מאסטריכט ובאוניברסיטת פירנצה (תואר משולב).במסגרת תכנית ענבר שמעון לומד לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

רביע חלאילה

סגן נשיא מכללת צפת

רקע מקצועי

רביע מכהן כסגן נשיא מכללת צפת. בתפקידו הקודם עמד בראש החוג ללימודי תואר ראשון בסיעוד במכללה האקדמית בצפת. במסגרת תפקידו הוא אחראי לניהול תכנית הלימודים בתואר בהתאם להנחיות המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ומשרד הבריאות, ולהתנהלות האדמיניסטרטיבית והאקדמית מול משרד הבריאות, המרצים, המדריכים הקליניים, מינהל הסיעוד והמל"ג. ב-1 באוקטובר 2018 ייכנס רביע לתפקידו החדש כסגן נשיא המכללה לעניינים אקדמיים. בתפקידו זה הוא יהיה אחראי לפיתוח ולליווי תכניות לימוד קיימות וחדשות לתואר ראשון ולתואר שני במכללה, לקידום האיכות והמצוינות בהוראה במכללה, לפיתוח ולקידום תחום המחקר בקרב מרצי המכללה ולמענקי מחקר יוקרתיים. בשנים 2009-2005 היה רביע אח אחראי ביחידת טיפול נמרץ, והיה אחראי לניהול צוות, לניהול התקציב וליישום סטנדרטים מקצועיים. במסגרת עשייתו החברתית רביע חבר בדירקטוריון בעמותת השלום לטיפול בזקן בסחנין. בעבר היה חבר בעיריית סחנין ופעל לקידום תחום הבריאות והרווחה בעיר.

קצת עלי

רביע מתגורר בסחנין. בן 41, נשוי לאינאס ואב לארבעה ילדים. הוא בן למשפחה מסורתית המונה זוג הורים ושבעה ילדים. בשעות הפנאי הוא אוהב לטפל בגינה, לשחק עם ילדיו הקטנים ולטייל עם בני משפחתו.

השכלה

לרביע תואר דוקטור (PHD) בגרונטולוגיה מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים, ופוסט-דוקטורט בתחום הגרונטולוגיה מאוניברסיטת חיפה. יש לו גם תואר ראשון בסיעוד (BSN) בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני (MPH) במגמת ניהול וכלכלת בריאות מהאוניברסיטה העברית. רביע הוא חוקר מוביל בתחום הגרונטולוגיה והסיעוד בארץ ובעולם, ומחקריו זוכים לפרסום רחב בכנסים ובכתבי עת מדעיים חשובים בארץ ובעולם. בשל הצטיינותו בהוראה ובמחקר קיבל במרץ 2018 דרגת פרופסור חבר בתחום הבריאות מטעם המועצה להשכלה גבוהה. במסגרת תכנית ענבר רביע לומד לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

מאור ממן

מנהל מרכז רפואי העמק

רקע מקצועי

מאור משמש כסגן מנהל המרכז רפואי רבין. לפני כן הוא פעל כעוזר למנהל מרכז רפואי רבין בפתח תקוה, ואחראי לטכנולוגיות רפואיות ולציוד רפואי בבית החולים. בנוסף, מאור משמש כרופא בכיר, מנתח ואחראי מרפאת שרירנים במחלקת הנשים של המרכז הרפואי רבין. במסגרת תפקידיו הקודמים היה מאור טיוטור ראשי שנים אחדות, והדריך עשרות סטודנטים. בד בבד, מאז שנת 2016 מאור מרכז את קורס לימודי ההמשך של החוג ליילוד וגניקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. נוסף לכך הוא נבחר לחבר ועד האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה, ואחראי לניירות העמדה של האיגוד. מאור קיבל תעודת הצטיינות בהוראת סטודנטים מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. במסגרת עשייתו החברתית מאור נמנה עם צוות בית חולים שדה שהקים צה"ל בפיליפינים בנובמבר 2013, לאחר סופת ההוריקן שפקדה את המדינה. בעבר היה רכז חונכים של פרויקט פר"ח בטכניון בחיפה. מאור הוא רב סרן במילואים. הוא מפקד גדוד הרפואה המטכ"לי, ובמסגרת זאת מפקד על יותר מ-300 חיילי מילואים. מאור מומחה ברפואת נשים. את התמחותו ברפואת נשים עשה במרכז הרפואי רבין בפתח תקוה, ואת הסטאז' עשה בבית חולים בילינסון.

קצת עלי

מאור מתגורר בקריית אונו. הוא נשוי לחגית ואב לרועי ולנועה. בשעות הפנאי הוא לומד שפות.

השכלה

למאור תואר ד"ר לרפואה (MD) בהצטיינות מהטכניון בחיפה, ותואר בניהול מערכות בריאות (MHA) בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת בן גוריון. במסגרת תכנית ענבר לומד מאור לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

יובל גפן

מנהל המעבדה הצפונית, מכבי שירותי בריאות

רקע מקצועי

יובל הוא מנהל המעבדות, מחוז צפון, מכבי שירותי בריאות. לפני כן ניהל את המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. במסגרת תפקידו היה ממונה על מעבדה קלינית דיאגנוסטית שצוותה מנה 21 עובדים המבצעים כ-170,000 דגימות בשנה, ואחראי לביצוע אבחון מתקדם לפתוגנים מחוללי מחלות מחולים מאושפזים, לפיתוח שיטות אבחון מולקולריות מתקדמות, וכן לתכנון ולבנייה של תכניות עבודה רוחביות בבתי החולים. נוסף לכך יובל הרצה בפקולטה לרפואה של הטכניון והיה חבר בוועדות מקצועיות שונות של בית החולים ושל משרד הבריאות. קודם לכן, בשנים 2012-2008, ניהל יובל את היחידה לאבחון מולקולרי במעבדה למיקרוביולוגיה קלינית ברמב"ם. במסגרת תפקידו היה אחראי לניהול יחידה מקצועית המתמחה באבחון מולקולרי של מיקרואורגניזמים בדגימות קליניות, לפיתוח שיטות עבודה, למחקר ולהכשרת הצוות. במסגרת עשייתו החברתית יובל פועל לקידום המעמד המקצועי של עובדי המעבדות הרפואיות אל מול משרד הבריאות. הוא חבר בוועד הנהלת האיגוד הישראלי למעבדנות רפואית, ושותף בתכניות חינוך והדרכה שמפעיל המרכז הרפואי רמב"ם עבור תלמידי התיכון בחיפה. יובל מייצג את היישוב לוטם, מקום מגוריו, במליאת המועצה האזורית משגב, ופועל בה לקידום תחום החינוך ולהנגשת שירותים ליישובי הפריפריה במועצה.

קצת עלי

יובל מתגורר ביישוב לוטם שבמועצה האזורית משגב.

השכלה

ליובל תואר ראשון ((B.Sc. בביולוגיה מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני (M.Sc.) בהצטיינות יתרה ודוקטורט (Ph.D) מהמחלקה לביוטכנולוגיה ומיקרוביולוגיה מולקולרית באוניברסיטת תל אביב. נוסף לכך הוא בוגר לימודי ניהול מערכות בריאות ((MHA באוניברסיטת חיפה. במסגרת תכנית ענבר יובל לומד לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב

נועם יהודאי

סגן מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה

קרדיט: רומן שבצ'וק

נועם יהודאי

סגן מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה

רקע מקצועי

נועם הוא סגן מנהל המרכז הרפואי פוריה.

קצת עלי

השכלה

קרדיט: רומן שבצ'וק

אסי סיקורל

מנהל חדשנות, מחוז דרום שירותי בריאות כללית ורופא כפר

רקע מקצועי

אסי הוא רופא כפר, מנהל יחידת החדשנות, מחוז דרום שירותי בריאות כללית, חבר מזכירות ארצית בהסתדרות הרפואית. מאז שנת 2005 אסי שימש כרופא כפר של שירותי בריאות כללית במרפאות כפר ברמת הנגב. במסגרת תפקידו ניהל אסי צוות של שירותי הבריאות ברמה האזורית והקהילתית. בד בבד ועד לשנת 2009 היה רופא מרכזי קליטה לעולים מאתיופיה. משנת 2012 היה אסי המנהל הרפואי של פרויקט "מרשם מידע" באגף רפואה מקוונת בהנהלה הראשית של שירותי בריאות כללית. במסגרת תפקידו היה אחראי לניהול צוות הכותבים ולכתיבת תוכן רפואי לקהל הרחב. לפני סיום חוק לימודיו היה אח בבית החולים סורוקה בבאר שבע, וכן חונך ומלווה של יתומי צה"ל ומשפחות שכולות מטעם אגף השיקום במשרד הביטחון. במסגרת עשייתו החברתית-ציבורית אסי מייצג כיום את התארגנות רופאי הכפר בארגון הרופאים ובהסתדרות הרפואית, וחבר במזכירות הארצית של ארגון הרופאים. אסי כותב בלוג מוביל בנושאי רפואת קהילה, פריפריה ובריאות, והיה שותף להקמה ולניהול של רשת מקצועית בת 400 חברים לרופאי משפחה. אסי היה רופא יחידת החילוץ הר הנגב, השתתף במשלחות לחילוץ ולסיוע לאחר אסונות בין-לאומיים, הקים וניהל מוקד רפואי התנדבותי בכפר בדואי בנגב. אסי מלמד באוניברסיטת בן גוריון, ומדריך במרפאותיו מתמחים ברפואת המשפחה. אסי הוא רב סרן במילואים, ושירת כרופא גדודי בחטיבת צנחנים וחי"ר עד שנת 2016. אסי נבחר למצטיין מנכ"ל שירותי בריאות כללית בשנת 2012. אסי מומחה ברפואת משפחה. את התמחותו עשה בשירותי בריאות כללית, מחוז דרום. את הסטאז' ברפואה עשה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה באר שבע.

קצת עלי

אסי מומחה ברפואת משפחה. את התמחותו עשה בשירותי בריאות כללית, מחוז דרום. את הסטאז' ברפואה עשה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה באר שבע.

השכלה

לאסי תואר ד"ר לרפואה (MD) מאוניברסיטת בן גוריון ותואר בלימודי ניהול מערכות בריאות (MHA) מאותה אוניברסיטה. אסי הוא בוגר השתלמות עמיתים Fellowship in integrative medicine באוניברסיטת טוסון באריזונה, המרכז לרפואה אינטגרטיבית.במסגרת תכנית ענבר אסי לומד לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

גלעד בודנהיימר

מנהל תחום בריאות הנפש, מכבי שרותי בריאות

רקע מקצועי

גלעד מכהן כמנהל תחום בריאות הנפש, מכבי שירותי בריאות. בתפקידו הקודם גלעד ניהל את המרפאה לבריאות הנפש של לאומית שירותי בריאות במחוז ירושלים. כחלק מהרפורמה בבריאות הנפש גלעד היה אחראי להקמתה, לניהולה ולפיתוחה של המרפאה, להקמת מערך שירותי בריאות הנפש במחוז ועבד כפסיכיאטר ילדים. במסגרת תפקידו יזם גלעד פרויקט להגברת השימוש בשירותי בריאות הנפש בקרב המגזר החרדי, וזאת באמצעות התאמת השירות והנגשתו, תוך בנייה ויישום של תכנית להתמודדות עם הסטיגמה על הפרעות נפשיות במגזר החרדי. בשנים 2013-2006 היה גלעד מתמחה ולאחר מכן רופא בכיר במחלקה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. במסגרת תפקידו היה גם מרצה לסטודנטים, העביר הדרכות והרצאות בבתי חולים ארגן וריכז ישיבות רופאים ופסיכולוגים. בד בבד עבד כפסיכיאטר ילדים בארגון "תושיה"- ארגון לליווי נפשי של בני נוער חרדים בבני ברק, והיה יועץ לצוות הבכיר במכון "שילוב" לטיפול משפחתי וזוגי. במסגרת עשייתו החברתית היה גלעד חבר ועד בקהילת "פלך" (2017-2015), והתנדב ברשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול (2018-2014). בשנים 2004-1998 ריכז גלעד והדריך פרויקטים שונים בארגונים חברתיים והתנדבותיים. הוא היה אחראי להקמת פרויקט בעמותת פר"ח לילדים עם שיתוק מוחין, לקח חלק בהקמת מועדון לילדים עם תסמונת דאון בבאר שבע ובהפעלת מועדון חברתי לסטודנטים עולים חדשים במוסדות האקדמיים בדרום. עוד היה פעיל באגודה למלחמה בסרטן ובארגון הג'וינט העולמי. גלעד קיבל פרס הצטיינות מחוזית לשנת 2017 ממנהלת מחוז ירושלים בלאומית שירותי בריאות. גלעד הוא סרן במילואים. בעבר היה קצין רפואה גדודי בפיקוד הצפון, וכיום משרת במילואים בחיל האוויר. גלעד מומחה בפסיכיאטריה של הילד. את התמחותו עשה במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים. את הסטאז' ברפואה עשה בהצטיינות במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע.

קצת עלי

גלעד מתגורר בירושלים. הוא נשוי ליערית, רופאת משפחה, ואב לטל, לאלון, לשחר ולניצן. אם לא היה רופא היה חוקר ומרצה לספרות עברית, ובד בבד עוסק בחינוך בלתי פורמלי. בשעות הפנאי הוא אוהב לקרוא ולטייל.

השכלה

לגלעד תואר ד"ר לרפואה (MD) מאוניברסיטת בן גוריון. נוסף לכך הוא בוגר לימודי טיפול זוגי ומשפחתי מטעם מכון "שילוב" בירושלים, ובעל תואר שני (MA) בספרות עברית במסלול מחקרי של המחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון. במסגרת תכנית ענבר גלעד לומד לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

אברהם יצחק

מנהל רפואי, אסותא באר שבע

רקע מקצועי

אברהם הוא קצין רפואה ראשי, כבאות והצלה. אברהם הוא גם אלוף משנה בצה"ל, ומאז שנת 2017 הוא מפקד הרפואה של פיקוד הדרום בצה"ל. במסגרת תפקידו אבי אחראי לכל נושא רפואת השגרה ורפואת החירום, לרבות טראומה, בפיקוד הדרום. בתפקידו האחרון שירת אבי כראש ענף רפואה מבצעית של צה"ל (לשעבר ענף טראומה), ובתפקיד זה היה ממונה על למידה רוחבית ואופקית מאירועי טראומה במסגרת הווב"אות (ועדת בקרת האיכות) של טראומה בשגרה ובחירום בצה"ל, על בניין כוח רפואי לקראת לחימה, על תיעוד רפואי ועל שיתופי פעולה בין-לאומיים. נוסף לכך הייתה לו אחריות מלאה לרפואת יחידות מיוחדות, למחקר ולפיתוח. קודם לכן, בשנים 2014-2012, היה אבי קצין הרפואה הראשי של אוגדת עזה. במסגרת תפקידו הוא הוביל למידה של תחקירי אירועים בשגרה ובחירום, ביקורות ביחידות והכנתן למלחמה. עוד היה ממונה על הובלתן של יחידות רפואה שהשתתפו במבצע "עמוד ענן" ובמבצע "צוק איתן", ועל הפעילות ההומניטרית בבית החולים לפצועים הסורים ברמת הגולן. עוד קודם לכן היה אבי ראש מדור רפואה של פיקוד הדרום בצה"ל, רופא היחידה המיוחדת "מגלן" ורופא של גדוד 101 בחטיבת הצנחנים. ביום העצמאות ה-62 של מדינת ישראל הדליק אבי משואה בטקס המרכזי בהר הרצל. אבי מומחה בכירורגיה כללית. את ההתמחות בכירורגיה כללית עשה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע

קצת עלי

אבי מתגורר בבאר שבע. הוא נשוי לגנט ואב לארבעה: ליאור, ענבל, עמנואל ודניאל. בשעות הפנאי אבי אוהב לצפות בסרטי היסטוריה, לרוץ להנאתו ולבשל.

השכלה

לאבי תואר דוקטור לרפואה (MD) מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון. עוד יש לו תעודת MHA מבית הספר לניהול באוניברסיטת בן גוריון. במסגרת תכנית ענבר אבי לומד לתואר מוסמך במינהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

מחזור ד׳

קרדיט: שיר נוימן

איברהים אבו כף

רופא מומחה ברפואת ילדים, מחוז דרום, שירותי בריאות כללית וחבר מועצה אזורית אלקסום מטעם ישוב אום בטין

רקע מקצועי

החל משנת 2016 איברהים הוא רופא מומחה ברפואת ילדים, מאז הוא גם משמש כממונה על יחידה במרכז בריאות הילד תל שבע. נוסף על כך, החל משנת2018  איברהים ממונה על מרפאת אום בטין בשירותי בריאות כללית. משנת2017  איברהים מכהן כחבר המועצה האזורית אל קסום. הוא ממונה על תיק הבריאות במועצה, ומנהל ועדות אחדות. עוד הוא חבר בוועדה לתכנון ובנייה מרחבית אבו בסמה. איברהים הוא פעיל חברתי ביישוב אום בטין בתחומים של רפואה מונעת והנגשת תשתיות, ושותף במיזם ממשלתי לקידום החינוך והתעסוקה ולפיתוח התשתיות. בנוסף, איברהים משמש כחבר סגל במרכז האוניברסיטאי סורוקה. איברהים מומחה ברפואת ילדים. את התמחותו ביצע במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה, ואת הסטאז' ברפואה ביצע בבית החולים ברזילי.

קצת עלי

איברהים מתגורר ביישוב אום בטין. הוא נשוי לספה ואב לארבעה ילדים. בזמנו הפנוי הוא אוהב לטפל בבעלי חיים ולצאת לטיולי שטח.

השכלה

איברהים הוא בעל תואר דוקטור לרפואה(M.D) מטעם אוניברסיטת מיינץ על שם יוהאן גוטנברג בגרמניה.במסגרת תוכנית ענבר לומד איברהים לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

ארז קרפ

מפקד המרכז לשרותי רפואה בחיל הרפואה, צה"ל

רקע מקצועי

ארז הוא מפקד המרכז לשרותי רפואה בחיל הרפואה, צה"ל. לפני כן היה מפקד הרפואה בפיקוד הצפון. בעברו מילא תפקידים שונים כקצין רפואה בחיל הרפואה בצה"ל. בשנים 2018-2016 היה מפקד מגמת מפקדים בבית הספר לרפואה צבאית ולפני כן, בשנים 2016-2014 היה קצין רפואה אוגדתי של אוגדה 162.ארז הוא מומחה ברפואה פנימית. את התמחותו ביצע במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה. נוסף על כך, ארז החל התמחות במנהל רפואי בהנהלת המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה.

קצת עלי

ארז מתגורר בבאר שבע. הוא בן זוג לדנה, רופאת שיניים, ואב לשלושה בנים.

השכלה

ארז הוא בעל תואר דוקטור לרפואה (M.D) ותואר שני (MHA) בניהול מערכות בריאות - שניהם מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב. במסגרת תוכנית ענבר לומד ארז במסלול ללימודי המשך במנהל מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

לוסיאן טצה-לאור

ראש מחלקת הבריאות, חיל הרפואה, צה״ל

רקע מקצועי

לוסיאן הוא עוזר למנהל בית החולים השיקומי המשולב, שיבא, תל השומר. לפני כן היה ראש הענף הקליני במחלקת בריאות הנפש של צה״ל. טרם הגיעו לתפקיד היה רופא בכיר במרכז לבריאות הנפש גהה, ויועץ פסיכיאטרי למרכז הרפואי רבין-בילינסון. לפני כן שירת שלוש שנים כראש מדור פסיכיאטריה במחלקת בריאות הנפש של צה״ל. עוד קודם לכן, בשנים 2013-2008 שירת כפסיכיאטר במגוון תפקידים במחלקת בריאות הנפש של צה״ל, ובהם פסיכיאטר בחיל האוויר והפסיכיאטר החילי של חיל המודיעין. נוסף לעיסוק הקליני, משנת 2013 לוצ׳י מלמד בתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב ובנט״ל (המרכז לנפגעי טראומה לאומית). עוד הוא עוסק במחקר בתחום האובדנות ותגובות הקשורות לדחק. עניינו הפסיכותרפי הוא בתאוריות התייחסותיות ובנושאי מיניות ומגדר, וכן בהיבטים פוליטיים ומעמדיים בפסיכותרפיה. עיסוקיו המחקריים כוללים פסיכיאטריה צבאית, מניעה והערכה של אובדנות, וכן התערבויות מוקדמות לאחר חשיפה לטראומה. לוצ׳י הוא מומחה בפסיכיאטריה. את התמחותו ביצע במרכז לבריאות הנפש גהה בפתח תקוה, ואת הסטאז׳ ברפואה ביצע בבית החולים מאיר בכפר סבא.

קצת עלי

לוצ׳י מתגורר ביפו עם גיא, בן זוגו. לזוג יש שלושה ילדים: אלה, דויד ואיתן. תחביביו כוללים ספרות, פילוסופיה, בישול ומסעדות.

השכלה

לוצ׳י הוא בעל תואר דוקטור לרפואה (M.D) מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. הוא בוגר התוכנית לפסיכותרפיה והמסלול ההתייחסותי של אוניברסיטת תל אביב. במסגרת תוכנית ענבר לומד לוצ׳י לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

גליה ברקאי

מנהלת בית החולים הווירטואלי, שיבא ביונד

רקע מקצועי

החל משנת 2019 גליה היא מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בילדים בבית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא. גליה היא גם מנהלת בית החולים הווירטואלי שיבא BEYOND. משנת 2018 היא חברת הנהלת שיבא, כמתמחה במנהל רפואי. בד בבד, מאז שנת 2015 היא מרכזת את תחום הטלרפואה בשיבא. לפני כן, החל משנת 2008 גליה עובדת בשיבא כיועצת במחלות זיהומיות בילדים, וכרופאה בכירה במחלקת ילדים ב'. בשנים 2012-2009 היא הייתה אחראית לתוכנית ההתמחות בילדים, ובשנים 2017-2012 הייתה סגנית מנהל המחלקה. בשנים 2008-2006 הייתה גליה יועצת במחלות זיהומיות וסגנית מנהל מחלקת ילדים א' במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. לגליה התמחות ברפואת ילדים מבית החולים קפלן ברחובות, והתמחות-על במחלות זיהומיות מהמרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. בימים אלה היא מתמחה במנהל רפואי בהנהלת המרכז הרפואי שיבא.

קצת עלי

גליה מתגוררת בכפר הרי"ף. היא נשואה לנעם ואם לעדי, לרועי ולרון. בזמנה החופשי היא מלווה טיולי ג'יפים בחו"ל, ומשתתפת במשלחות סיוע ברחבי העולם.

השכלה

גליה היא בעלת תואר דוקטור לרפואה (M.D) מטעם אוניברסיטת תל אביב.במסגרת תוכנית ענבר גליה לומדת לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

מירב בן נתן

מנהלת ביה"ס אקדמי לאחיות,המרכז הרפואי הלל יפה

רקע מקצועי

החל משנת 2010 מירב בן נתן מנהלת את בית הספר האקדמי לסיעוד על שם פט מתיוס במרכז הרפואי הלל יפה, חדרה. בין תפקידיה המרובים הנוספים מירב היא מרצה בחוג לסיעוד באוניברסיטת תל אביב; יו"ר פורום הלב - פורום מנהלות בתי הספר לסיעוד בארץ; חברה במגוון ועדות לקביעת מדיניות, ובהן ועדת מנכ"ל משרד הבריאות בנושא אלימות במשפחה וועדת אלימות במרכז הרפואי הלל יפה; יו"ר תת-ועדת הלסינקי של המרכז הרפואי הלל יפה; ועורכת ''גוף ידע'' - כתב עת למחקר בסיעוד. משנת 2011 ועד 2018 הייתה מירב יו"ר העמותה הישראלית למחקר בסיעוד. מירב פרסמה עד היום יותר משמונים מאמרים מדעיים בכתבי עת בין-לאומיים.

קצת עלי

מירב מתגוררת בפרדס חנה. היא נשואה ואם לשני ילדים. בשעות הפנאי היא אוהבת לעסוק בספורט, פועלת למניעת אלימות במשפחה ובעיקר נגד קשישים, מתנדבת למען קשישים בקהילה, ונהנית לארח ולבשל.

השכלה

מירב היא בעלת תואר PhD מטעם אוניברסיטת חיפה, ובעלת תואר ראשון ותואר שני בסיעוד (בהצטיינות) מטעם אוניברסיטת תל אביב. מירב סיימה תוכנית הכשרת בהתמחות במנהל בסיעוד, וכן תוכנית הכשרה לעתודה ניהולית של נציבות שירותי המדינה. במסגרת תוכנית ענבר לומדת מירב לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

ירון סחר

מנהל אגף השיקום, משרד הבריאות

רקע מקצועי

ירון הוא מנהל אגף השיקום במשרד הבריאות. עד כניסתו לתפקיד זה ניהל את המחלקה לשיקום חבלות ראש, בית החולים לוינשטיין והיה יו"ר ועד האיגוד לרפואה פיזיקלית ושיקום, ההסתדרות הרפואית בישראל. עד מינויו לניהול המחלקה עבד במחלקה לשיקום מוחי בבית החולים כמומחה ברפואת שיקום. ירון פעיל שנים רבות בוועד האיגוד לרפואה פיזיקלית ושיקום; כחבר, כמזכיר, ומשנת 2017 - כיו"ר הוועד. בתפקידו זה לקח חלק פעיל בעיצוב תוכנית ההתמחות הנוכחית במקצוע, עמד בראש הוועדה המדעית בכנסים שונים, והשתתף בפעילויות מקצועיות שונות במסגרת האיגוד וההסתדרות הרפואית. נוסף על כך, כיהן בתפקיד יו"ר ועד הרופאים בבית החולים. ירון מומחה ברפואה פיזיקלית ושיקום. את התמחותו ביצע בבית החולים לוינשטיין, ואת הסטאז' ביצע בבית החולים בילינסון.

קצת עלי

ירון מתגורר בכוכב יאיר. הוא נשוי לבינה ואב לשלושה ילדים. בזמנו הפנוי הוא נהנה מבישול, מעיצוב אקווריומים ומהאזנה למוזיקה.

השכלה

ירון הוא בעל תואר דוקטור לרפואה (M.D) מטעם אוניברסיטת תל-אביב. במסגרת תוכנית ענבר לומד ירון לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

מופלח עתאיקה

מנהל מנהלת באר שבע, מחוז דרום שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2015 מופלח מנהל את מרכז בריאות המשפחה ברהט א' והוא יו"ר ועד רופאים מחוז דרום,, שירותי בריאות כללית. בד בבד הוא יועץ סוכרת מחוזי ורופא הוספיס בית ברהט ובקיבוצים באזור הנגב. בשנים 2015-2009 ניהל מופלח את מרפאת שגב שלום, ולפני כן עבד בפזורה הבדואית במרפאת אל-אטרש כרופא יחיד, ושימש רפרנט לכמה מרפאות יחיד. במסגרת עשייתו החברתית מופלח הוא יו"ר ועד הרופאים במחוז דרום, וחבר במזכירות הארצית בארגון רופאי הכללית. נוסף על כך הוא חבר דירקטוריון בחברה הכלכלית בעיר רהט. מופלח הוא מומחה ברפואת משפחה. את התמחותו עשה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה ובמרפאת י"א, שניהם בבאר שבע, וגם את הסטאז' ברפואה ביצע בסורוקה. נוסף על כך למופלח התמחות על ברפואה פליאטיבית, התמחות שביצע בהוספיס בית באר שבע וכן בהשתלמות קצרה באנגליה (דור ביניים). בנוסף, הוא סיים בהצלחה קורס הכשרה לרופאים בסוכרת מטעם האגודה הישראלית לאנדוקרינולוגיה והמעוצה הלאומית לסוכרת.

קצת עלי

מופלח נולד בגן יבנה, ומתגורר בעיר רהט. הוא נשוי לאימאן,מורה בבית ספר תיון, ואב לארבעה ילדים - בת ושלושה בנים.

השכלה

מופלח הוא בעל תואר דוקטור לרפואה (M.D) מטעם אוניברסיטת קייל, גרמניה, ותואר מוסמך בבריאות הציבור (MPH) מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.במסגרת תוכנית ענבר לומד מופלח לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

סוזנה מוסטובוי

סגנית מנהל בית חולים ברזילי

רקע מקצועי

בשנת 2022 עברה לתפקיד סגנית מנהל בית החולים ברזילי. החל משנת 2019 סוזנה היא עוזרת רפואית של מנהל המרכז לבריאות הנפש באר יעקב נס ציונה בנושאים של איכות הטיפול וטיפולי יום פסיכיאטריים, וממונה על המתמחים. החל משנת 2016 היא ניהלה את המחלקה הפסיכיאטרית לנשים במרכז בריאות הנפש באר יעקב נס ציונה, וקודם לכן הייתה שבע שנים רופאה בכירה באותו מרכז. בד בבד, מאז שנת 2015 סוזנה היא יושבת ראש ועדת התמחות במרכז בריאות הנפש באר יעקב נס ציונה, חברת האיגוד הפסיכיאטרי וחברה בפורום השוויון המגדרי בבית החולים. סוזנה קידמה פרויקט שלCase Management  במחלקה, ובהמשך בבית חולים. סוזנה היא מומחית בפסיכיאטריה כללית. את התמחותה ביצעה במרכז בריאות הנפש באר יעקב נס ציונה, ואת הסטאז' ביצעה בבית חולים ברזילי. כעת היא מתמחה במנהל רפואי במשרד הבריאות.

קצת עלי

סוזנה נולדה באוקראינה ועלתה ארצה בשנת 2000. כעת היא מתגוררת באשקלון. היא נשואה לוולדימיר ואם לשני ילדים. בשעות הפנאי היא אוהבת לטייל ולשחק בדמינטון. אילולי הייתה רופאה הייתה לומדת יחסים בין-לאומיים, או שהייתה לומדת שוב רפואה.

השכלה

סוזנה היא בעלת תואר דוקטור לרפואה (M.D) מטעם אוניברסיטת ויניצה שבאוקראינה, וכן תואר מוסמך בניהול מערכות בריאות (MHA) מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.במסגרת תוכנית ענבר לומדת סוזנה במסלול ללימודי המשך במנהל מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

טל אדיב – ארד

פסיכיאטרית ראשית, משרד הרווחה

רקע מקצועי

החל משנת 2016 טל היא סגנית מנהל רפואי מחוז השרון במכבי שירותי בריאות. קודם לכן הייתה מנהלת רפואית מרחבית - גם כן במכבי שירותי בריאות. בד בבד היא עובדת כפסיכיאטרית עצמאית בקופה. בשנים 2015-2013 ניהלה טל מרפאה לבריאות הנפש בקופת חולים כללית. בשנים 2014-2012 הייתה רופאה בכירה ביחידת הטראומה במרכז לבריאות הנפש על שם בריל. בד בבד, בשנים 2018-2013 הייתה פסיכיאטרית יועצת בכפר איזון, וכיום היא מנהלת רפואית של מחלקת חילוצים נפשיים בחו"ל במסגרת RESCUE ONE. טל מומחית בפסיכיאטריה. את התמחותה ביצעה במרכז לבריאות הנפש על שם בריל, קופת חולים כללית, ואת הסטאז' ביצעה בבית החולים אסף הרופא. בימים אלה היא מתמחה בהתמחות על במנהל רפואי במסגרת מכבי שירותי בריאות.

קצת עלי

טל מתגוררת בהרצליה. היא נשואה לצחי ואם לעמית ולמאי. בשעות הפנאי היא נהנית לטייל ולעסוק בספורט.

השכלה

טל היא בעלת תואר דוקטור לרפואה (M.D) מטעם אוניברסיטת מילאנו, איטליה. במסגרת תוכנית ענבר לומדת טל לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

נעה טריקי

ראש מטה מנכ"ל משרד הבריאות

רקע מקצועי

נעה היא ראשת מטה מנכ"ל משרד הבריאות. לפני כן, היתה עוזרת למנהל מגן ישראל (פרויקטור הקורונה) והיתה מנהלת המחלקה למדיניות טכנולוגיות רפואיות במכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידה היתה אחראית על הערכת טכנולוגיות רפואיות, קביעת מדיניות להכללת הטכנולוגיות, ריכוז עבודות ועדת הסל מטעם מכבי,וייצוג הקופה בוועדת המשנה לסל. בשנים 2008-2002 הייתה רוקחת מחוזית, והובילה את מדיניות התרופות במחוז. לפני כן הייתה מנהלת בתי מרקחת במכבי. במסגרת עשייתה החברתית הייתה נעה ממקימי הסניף הישראלי של ארגון ISPOR (International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research), וכיהנה בעבר כיו"ר העמותה (ע"ר). בד בבד ובמשך כעשור הובילה את הנהגת ההורים בתנועת הנוער שבמקום מגוריה.

קצת עלי

נעה מתגוררת בגבעת שמואל. היא אם לשלושה ילדים: עינב, עומרי ולוטם. בשעות הפנאי היא עוסקת בספורט, בטיולים ובקריאה.

השכלה

נעה היא בעלת תואר דוקטור (PhD) בניהול מערכות בריאות מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב, תואר שני ברוקחות קלינית (M.Sc.Pharm) ותואר ראשון ברוקחות (B.Pharm), שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.במסגרת תוכנית ענבר לומדת נעה לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

ויסאם מרעי

פסיכולוגית ראשית, מחוז דרום, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

ויסאם היא הפסיכולוגית הראשית במחוז דרום בשירותי בריאות כללית. בד בבד היא מדריכה קלינית במחלקה הפסיכיאטרית בסורוקה. בשנים 2014-2011 הייתה ויסאם מדריכה קלינית ביחידה להפרעות אכילה בסורוקה. בד בבד, בשנים 2015-2005 עבדה בשירות הפסיכולוגי החינוכי בבאר שבע. בשנים 2007-2002 הייתה ויסאם פסיכולוגית מחוזית במשרד החינוך. לפני כן, בשנים 2003-2000 ניהלה את השירות הפסיכולוגי החינוכי בערערה בנגב. בד בבד, בשנים 2006-1998 עבדה כפסיכולוגית קלינית במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע. לצד עיסוקיה אלה הייתה ויסאם רכזת התוכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית לחברה הערבית  (בשנים 2017-2016), ומרצה מן החוץ בתוכנית לפסיכולוגיה חינוכית (בשנים 2017-2002). ויסאם היא מומחית בהדרכה בפסיכולוגיה קלינית, ומומחית בפסיכולוגיה חינוכית. את התמחותה בהדרכה קלינית ביצעה במחלקה הפסיכיאטרית בסורוקה, את התמחותה בפסיכולוגיה קלינית - במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, ואת התמחותה בפסיכולוגיה חינוכית - בשירות הפסיכולוגי החינוכי בבאר שבע.

קצת עלי

ויסאם היא ילידת שפרעם, ומתגוררת בלקייה. היא נשואה ואם לארבעה: באסל, חנאן, הייתם ווארד. היא חברה בקהילת הגר, נמנית עם מקימי בית הספר הדו-לשוני בבאר שבע, משתתפת ומתנדבת בפעילויות שונות בקהילה הבדואית.

השכלה

ויסאם מסיימת בקרוב תואר PHD במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן גוריון בנגב. היא בעלת תואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית ותואר ראשון בפסיכולוגיה ובאנגלית - שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.במסגרת תוכנית ענבר לומדת ויסאם לתואר MBAעם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

חיים הופרט

סמנכ"ל תכנון, תקצוב ותמחור, משרד הבריאות

רקע מקצועי

חיים הוא סמנכ"ל תכנון, תקצוב ותמחור, במשרד הבריאות. במסגרת תפקידו זה הוא ממונה על תקציב משרד ומערכת הבריאות, על גיבוש הרגולציה הכלכלית וכללי ההתחשבנות במערכת הבריאות, ובכלל זה קביעת מחיריהן של פרוצדורות רפואיות ושל תרופות. כמו כן אחראי חיים על גיבוש ותכנון תכניות העבודה המשרדית ושותף בגיבוש ויישום התכנית האסטרטגית של משרד הבריאות. בד בבד, בשנים 2018-2016 היה חיים עוזר מחקר באוניברסיטה העברית. בשנת 2019 מונה חיים לחבר בוועד הפועל של ארגון ההצלה הלאומי "מגן דוד אדום".

קצת עלי

חיים נולד ברמת גן, וכיום מתגורר בירושלים. הוא בוגר שנת שליחות של הסוכנות היהודית בקהילה היהודית באורוגוואי בשנים 2010-2009.

השכלה

חיים הוא בעל תואר מוסמך (M.A) במדיניות ציבורית ותואר ראשון בתוכנית המשולבת פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה (פכ"מ) - שניהם מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת תוכנית ענבר לומד חיים לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

אלון גלזברג

חיל הרפואה, צה"ל

רקע מקצועי

משנת 2017 משמש אֵלון כמפקד המרכז לשירותי הרפואה של צה"ל, וראש מחלקת שירותי הבריאות בחיל הרפואה. בין השנים 2017-2014 שימש כמפקד הרפואה של פיקוד הצפון, וקודם לכן ראש ענף הרפואה המבצעית במקרפ"ר. אֵלון סייע לגבש את התוכנית האסטרטגית של חיל הרפואה למניעת מוות בר מניעה, שנודעה בשם "שומר אחי". אֵלון הוא רופא מוטס ביחידה 669 ונטל חלק בכמה משימות הומניטריות ברחבי העולם. בין השנים 2017-2013 השתתף והוביל את משימת הסיוע הרפואי לפליטים הסורים שהגיעו לישראל וביקשו עזרה. אֵלון הוא חבר הועדה המארגנת בארגון הבין-לאומי THOR, הנציב בחזית העשייה העולמית בתחום ההחייאה המתקדמת. לאחרונה סוכם אֵלון להיות קצין הרפואה הראשי הבא וצפוי להיכנס לתפקידו בעוד מספר חודשים. אֵלון הוא מומחה בכירורגיה כללית ובעל מינוי פרופסור (כירורגיה) באוניברסיטת בר-אילן - הפקולטה למדעי הבריאות בצפת, וכן מינוי פרופסור עמית (כירורגיה) באוניברסיטת USUHS בבת'סדה, מרילנד, ארצות הברית.

קצת עלי

אֵלון נשוי ואב לשלושה. חובב טיולים.

השכלה

אֵלון הוא דוקטור לרפואה (M.D) ובעל תואר שני במנהל מערכות בריאות (MHA) – שני התארים מאוניברסיטת בן גוריון בנגב. במסגרת תוכנית ענבר לומד אֵלון במסלול ללימודי המשך במנהל מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

חדווה אמונה

מנהלת מחוז דרום, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2019 חדווה היא מנהלת מחוז דרום של שירותי בריאות כללית. בשנה וחצי שלפני כן הייתה המנהלת האדמיניסטרטיבית של מחוז דרום של שירותי בריאות כללית, ובשנים 2018-2014 הייתה המנהלת האדמיניסטרטיבית של מחוז מרכז של שירותי בריאות כללית. במסגרת תפקידה הובילה תהליכים אחדים לשיפור השירות במרפאות המחוז, ולקידום עובדי המנהל והמנהלים האדמיניסטרטיביים במחוז. בשנים 2015-2009 ניהלה חדווה את מנהלת נגב דרומי, אשר אחראית למתן שירות בפריסה גאוגרפית רחבה למטופלי הכללית במגזר הבדואי. לפני כן הייתה במשך חמש שנים מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז לרפואה יועצת הגדול ביותר במחוז הדרום. את דרכה בשירותי בריאות כללית החלה כבת שירות לאומי בלשכת מנהל המחוז. בשנת 2014 סיימה חדווה את תוכנית מנדל למנהיגות חברתית מקומית בנגב, תוכנית ששמה דגש על מנהיגות מבוססת ערכים.

קצת עלי

חדווה היא ילידת העיר באר שבע ומתגוררת עם משפחתה בעיר. היא נשואה לאיתן, מהנדס אלקטרוניקה המלמד את המקצוע בתיכון באופקים, ואם לארבעה ילדים. בזמנה הפנוי היא אוהבת לקרוא, לצייר, ובין לבין משמשת כמנטורית בהתנדבות במסגרות שונות.

השכלה

חדווה היא בעלת תואר ראשון (BA) בניהול ותואר שני (MBA) במנהל עסקים, שניהם מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.במסגרת תוכנית ענבר לומדת חדווה במסלול ללימודי המשך במנהל מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

זיו פז

ראש אגף טכנולוגיות, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

זיו הוא ראש אגף טכנולוגיית, שירותי בריאות כללית. לפני כן היה זיו עוזר מנהל המרכז הרפואי לגליל לחדשנות וטכנולוגיה, וקודם לכן היה מנהל היחידה הראומטולוגית במרכז הרפואי. במסגרת תפקידו זיו היה אחראי להובלת כל תהליכי הטמעת הטכנולוגיה בארגון, לקידום שיתופי פעולה עם התעשייה והאקדמיה, ולעידוד החדשנות והמחקר בקרב רופאי המרכז הרפואי. מאז 2012 זיו הוא בעל מינוי בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת Harvard. בשנים 2016-2009 הוא עבר את הכשרתו בפנימית ובראומטולוגיה בתוכניות המסונפות לבית הספר לרפואה של Harvard בבוסטון, ארצות הברית, ועבד שם כרופא חוקר, ובשנים 2009-2007 התמחה במרכז הרפואי שיבא. זיו מומחה ברפואה פנימית (CHA, Harvard) ובראומטולוגיה (BIDMC, Harvard), ומתחיל את התמחותו במנהל רפואי במסגרת תוכנית ענבר. תחומי ההתמחות המחקרית של זיו הם אפידמיולוגיה ואימונולוגיה.

קצת עלי

זיו מתגורר בזיכרון יעקב. הוא נשוי לשלי ואב לארבעה: מתנאל, שלהבת, הודיה ושלו. בשעות הפנאי הוא עוסק בקריאה ובטיולים, ומבלה בחיק המשפחה בשפת הים.

השכלה

זיו הוא בעל תוארM.D מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. הוא בעל תואר MSc בפיזיולוגיה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים, ותואר MPH מטעם בית הספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת Harvard. במסגרת תוכנית ענבר לומד זיו לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכותבריאות, באוניברסיטת תל אביב.

מחזור ה׳

קרדיט: שיר נוימן

אסתי שלי

מנהלת אגף בכיר בריאות דיגיטלית, משרד הבריאות

רקע מקצועי

Esti is the head of digital health initiative in the Israeli healthcare system. In her current position, Esti is responsible to drive digital transformation and lead policy, implementation and change, with a diverse team with a range of skills and expertise. In her role, Esti led significant programs as secondary use of health data for research; the use of cloud computing in healthcare; developing assessment for digital health applications; developing Israeli FHIR implementation, and recently is the co-founder of the Israeli Telemedicine Community. In her previous position, Esti served as the Deputy Director of the Medical Technology, Health Information and Research Directorate (MTIR), in the Israeli Ministry of Health. Esti led national projects such as the National Program for increasing the accessibility and availability to MR exams, as well as international collaboration with the IAEA on the field of medical technologies

קצת עלי

מתגוררת במושב שורש, נשואה לאלעד ואמא לתומר, אלון וענבר. אוהבת להתחיל לעשות ספורט.

השכלה

Esti holds a MPA in Public Administration from Harvard Kennedy School, a M.Sc. in Technology Management from the Hebrew University and B.Sc.Med in Medical Science from the Hebrew University. Esti is alum of Inbar Leadership Program by Maoz (Class 5), Wexner Israel Fellowship (class 26) and Atidim – Cadets for Public Service (Class 1), all are leadership programs of the Israeli Public Sector

קרדיט: שיר נוימן

אפרת גיל

סגנית מנהל בית החולים העמק

רקע מקצועי

אפרת משמשת כסגנית מנהל בית החולים העמק. עד לאחרונה שימשה כגריאטרית מרחבית במחוז חיפה וגליל מערבי של שרותי בריאות כללית ובבית חולים כרמל מאז 2017. לפני כן היתה מנהלת יחידה גריאטרית בבית החולים בני ציון, אותה הקימה, במקביל לתפקידה כרופאה בכירה במחלקה פנימית. מ-2019 משמשת כראש החוג לגריאטריה בפקולטה לרפואה בטכניון. מ-2021 חברת ועד האיגוד הישראלי לרפואה גריאטרית ומשמשת כיו"ר הועדה האקדמית של האיגוד.

קצת עלי

אפרת גרה בחיפה, נשואה לאמנון, אם לשלושה. בזמנה הפנוי אוהבת לקרוא, לשמוע מוסיקה ולטייל.

השכלה

לאפרת תואר ראשון בכימיה ותואר ד"ר לרפואה מהטכניון. במסגרת תוכנית ענבר לומדת לתואר מוסמך במינהל עסקים עם התמחות בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב

קרדיט: שיר נוימן

עאדל אכתילאת

מנהל הסיעוד של מנהלת נצרת רבתית ומנהל מערך האשפוזים החוזרים של מחוז הצפון, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

עאדל הוא מנהל הסיעוד של מנהלת נצרת רבתית ומנהל מערך האשפוזים החוזרים של מחוז הצפון, שירותי בריאות כללית. עאדל הוא פעיל חברתי בנושאי צדקה וקידום אוכלוסיות חלשות. מקום תוכניות מיוחדות המסייעות לחברה בכלל ולאוכלוסיה חלשה בפרט. מקדם נושא מניעת התאונות בית במגזר הערבי.

קצת עלי

גר בכפר דבוריה למרגלות התבור היפה, נשוי ליסמין )רוקחת במקצועה(שהכרתי בעבודה ושנינו הורים לשני בנים ובת מקסימה. שעות הפנאי שלי מנצל בעבודת עץ, ספורט וכתיבת שירה

השכלה

בוגר BA בסיעוד מהדסה עין כרם MA בסיעוד מאונ חיפה התמקצעות על בסיסית באונקולוגיה ובהנחיה קלינית מבית החולים מאיר . בוגר MBA אונ תל אביב בוגר תוכנית דירקטור של חברות ממכללת צפת

קרדיט: שיר נוימן

טלאור זק”ש

מנכ"ל, eHealth Ventures

רקע מקצועי

טלאור יזם ומשקיע בתחום בריאות דיגיטלית. מנכ"ל ושותף ב eHealth Ventures (חממה לתחום בריאות דיגיטלית). וחבר דירקטוריון במספר חברות הזנק. מעל ל-20 שנות ניסיון יזמי וניהולי בישראל, ארה"ב ואירופה בחברות רפואה דיגיטלית. בעל השכלה של תואר ראשון בכלכלה ומדעי המחשב, תואר MBA עם התמחות במימון מהאוניברסיטה העברית, ומנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת ת"א. חבר הוועדה המייעצת לתואר BioMed באוניברסיטה העברית. כיהן כחבר הוועדה המייעצת בתחום מדעי החיים במכון הייצוא הישראלי וועדות שונות ב HIMSS.

קצת עלי

יליד אופקים. מתגורר בשוהם, נשוי + 3

השכלה

כלכלה, מדעי המחשב אוניברסיטת בן גוריון מנהל עסקים עם התחות במימון, האוניברסיטה העברית

קרדיט: שיר נוימן

חני סקאל

דיאטנית ראשית, לאומית שירותי בריאות

רקע מקצועי

חני היא ילידת ארצות הברית. דוברת ספרדית, אנגלית, מבינה יידיש. יש לה תואר ראשון בפקולטה לרפואה בבואנוס איירס, תואר ראשון בחינוך באנגלית, תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, תואר שני בסוכרת, תומכת הנקה. משנת 1996, מתעסקת בתחום של הפרעות אכילה. חני היא דיאטנית ראשית, לאומית שירותי בריאות. לפני כן היתה דיאטנית קלינית בית חולים ציבורי בבואנוס איירס. בעברה ניהלה מערך תזונה של בית חולים סיעודי הוד אדומים. היא הקימה מוסד ראשון לטיפול בהפרעות אכילה למגזר החרדי בירושלים, מרכז פימייל. היתה דיאטנית מחוזית ירושלים לאומית שירותי בריאות ניהלה פורום דיאטניות חרדיות היתהדיאטנית ראשית לאומית דירותי בריאות. שימשה כמרצה בישיבת אש התורה. היתה חברה בקהילה רפואה מרחוק.

קצת עלי

מתגוררת בשכונת הר נוף בירושלים, נשואה 27 שנה, אמא ל7, סבתא לשלושה. בפנאי אוהבת לעשות הליכות, רכיבת אופניים, מוזיקה, טיולים

השכלה

תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, חינוך באנגלית. תואר ראשון בתזונה ( פקולטה לרפואה- בואנוס איירס) תואר שני במטבוליזם ותזונת האדם (אוניברסיטה העברית)

קרדיט: שיר נוימן

יעל דקל

סגנית מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים

רקע מקצועי

יעל מכהנת בתפקיד סגנית מנהלת ביה"ח הדסה הר הצופים , ומתמחה למנהל רפואי , קודם לכן מנהלת יחידת האוקולופלסטיקה בבתי החולים של הדסה. התמחות ברפואת עיניים בשע"צ , ותת התמחות בפלסטיקה של העין בסידני , אוסטרליה (Sydney Eye Hospital ) . סטאז' בביה"ח שע"צ בירושלים.

קצת עלי

מתגוררת בנוה אילן , נשואה לרותם ואמא לשלוש בנות מקסימות , צמחונית , מנסה לעשות יוגה מדי יום , קוראת ספרים , מכורה לתשבצי הגיון , וחייבת תמיד לעסוק ביצירה מכל סוג שהוא.

השכלה

תואר ד"ר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ,וכן תואר מוסמך במנהל עסקים( MBA ) עם התמחות בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

נזאר ג’יריס

סגן מנהל מחלקה פנימית ב, בני ציון

רקע מקצועי

משנת 2016, משמש נזאר כסגן מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. נוסף על תפקידו זה מוביל פרויקט חדשני בתחום אשפוז יום ביה"ח מול הקהילה ליצירת חלופות אשפוז נוספות. במהלך תקופת הקורונה מונה כאחראי על הכשרות צוותים רפואיים ושותף בוויסות כח אדם רפואי במענה של המרכז הרפואי למגיפה. בתפקידו הקודם כרופא בכיר במחלקה פנימית ובראומטולוגיה קידם את תחום האולטרה-סאונד ברפואה הפנימית (POCUS) ובראומטולוגיה (US שרירי גרמי) .

קצת עלי

נזאר נולד בכפר יאסיף וכיום מתגורר בחיפה. נשוי לג'נאן ואב למיכאל ואמילי.

השכלה

נזאר בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון (MD) , מומחה ברפואה פנימית ובראומטולוגיה , מומחה ב- MSUS מטעם האיגוד הראומטולוגי האירופאי ולקראת סיום לימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב (MBA).

קרדיט: שיר נוימן

לילך דידי

סגנית מנהלת הסיעוד, המרכז הרפואי לגליל

רקע מקצועי

מנהלת את מערך האיכות במרכז הרפואי לגליל, במסגרת התפקיד היא מובילה את תוכנית המדידה הפנים והחוץ ארגונית, תוכניות עבודה מחלקתיות, מבדקי הסכמה ותהליכי שיפור מחלקתיים וחוצה ארגון. מעורבת בתהליך הקמת המפה האסטרטגית של משרד הבריאות ובוועדת שונות בתחום האיכות והרפואה מרחוק.

קצת עלי

מתגוררת בנהריה, אמא לשלושה ילדים מקסימים: אופק בן ה 12, נוגה בת ה-9 ולביא בן ה-5. בשעות הפנאי אוהבת לשחות, לקרוא ספרים ולטייל בטבע.

השכלה

אחות במקצועי עם תואר שני ודוקטורט בבריאות הציבור ואפידמיולוגיה, מסיימת תואר שני נוסף בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת ת"א ונמצאת בשלהי המומחיות במדיניות ומנהל הסיעוד. לאור השנים סיימתי הכשרות מקצועיות שונות, בין השאר: לימודי ניהול איכות, ניהול סיעוד בכיר והכשרה למנהלי בטיחות וניהול סיכונים.

קרדיט: שיר נוימן

עודד שטמר

מנהל מחוז מרכז, לאומית שירותי בריאות

רקע מקצועי

מנהל מחוז מרכז בלאומית שירותי בריאות. שותף להקמת קהילת רפואה מרחוק. בעל ניסיון מצטבר רב שנים כמנהל בכיר עם יכולת מוכחת בהובלה ומנהיגות בינאישית, ייזום, הקמה והפעלת מערכי שרות תפעול ומכירות בארץ ובעולם תוך עמידה ביעדים ושיפור שביעות רצון לקוחות. ראש שבט לשעבר בתנועת הצופים.

קצת עלי

מתגורר ביהוד, נשוי להדס ואב לטל ונטע. בשעות הפנאי בספורט עם אהבה גדולה לרכיבה אופני שטח. משמש כראש שבט משואות בתנועת הצופים ופעיל בקהילת רפואה מרחוק

השכלה

מהנדס תעשיה וניהול

קרדיט: שיר נוימן

ערד קודש

מנהל מערך בריאות הנפש, קופת חולים מאוחדת

רקע מקצועי

ערד הוא פסיכיאטר ופסיכוגריאטר. מנהל את מערך בריאות הנפש בקופת חולים מאוחדת. עוסק בפיתוח רשמים בעזרת מאגרי מידע, ופיתוח מסגרות חלופות לאישפוז פסיכיאטרי.

קצת עלי

נשוי ואב לארבעה, מתגורר ברמת גן. בשעות הפנאי אוהב לחתור בקיאקים ימיים ולנגן בתופים. מאד אוהב לבשל, לאכול ויודע להעריך יין טוב

השכלה

בוגר לימודי רפואה בהצטיינות בטכניון, בעל תואר שני במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת תל אביב ולימודי תעודה במנהל מערכות בריאות. בוגר תעודה במסלול תלת שנתי לפסיכיאטריה של הזיקנה. פרופסור בחוג לבריאות נפש קהילתית באוניברסיטת חיפה. תחומי המחקר שלי הם: סכיזופרניה, אוטיזם, דמנציה ואובדנות.

קרדיט: שיר נוימן

אורי בלה

מנהל המחלקה לרפואה דחופה ילדים, המרכז הרפואי קפלן

רקע מקצועי

אורי סיים את בית הספר לרפואה וקריירת מלצרות ארוכת שנים בשנת 2001 ולאחר שנת סטאז' פנה להתמחות ברפואת ילדים, ובהמשך ברפואה דחופה ילדים במרכז הרפואי קפלן. משנת 2015 מנהל היחידה לרפואה דחופה ילדים ויו"ר תת הוועדה להגנת הילד במרכז הרפואי קפלן. כמנהל הובלתי שינוי בתרבות הארגונית שהביא להצטיינות המלר"ד באיכות הטיפול והשירות. אני עוסק במחקר קליני ויישומי במסגרתו אני שותף לפיתוח כלים לאבחון התעללות והזנחה בילדים, וכלים במקצוע הרפואה הדחופה, בדגש על אולטרסאונד לצד מיטת המטופל. המחקר נעשה תוך שיתופי פעולה רב ובין מקצועיים בתוך המחלקה ומחוצה לה. מרצה בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים.

קצת עלי

מתגורר במזכרת בתיה, אבא ל-3 ילדים. בשלן חובב ואופה. כשמתפנה מעט זמן עולה להרים לסיבוב על האופנוע וקפה טוב.

השכלה

בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת תכנית ענבר השלמתי תואר במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

סוניה כרכבי

מנהלת מינהלת כרמל, מחוז חיפה וגליל מערבי, שירותי בריאות כללית

קרדיט: שיר נוימן

סוניה כרכבי

מנהלת מינהלת כרמל, מחוז חיפה וגליל מערבי, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

סוניה היא מנהלת מינהלת כרמל, מחוז חיפה וגליל מערבי, שירותי בריאות כללית.

קצת עלי

השכלה

קרדיט: שיר נוימן

שלומית אבני וקנין

מנהלת אגף בכיר מחקר, תכנון והכשרה, משרד הרווחה והביטחון החברתי

רקע מקצועי

מנהלת את אגף בכיר מחקר תכנון והכשרה, במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. האגף אחראי על תוכנית העבודה המשרדית והאסטרטגיה, מדידה, מחקר, דאטא ועל ביה"ס המרכזי להכשרת עובדי רווחה. קודם לכן ניהלה את האגף לתכנון מדיניות במינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במטה משרד הבריאות ועסקה בקידום ההיערכות להזדקנות האוכלוסיה, בתכנון מעורבות השלטון המקומי בבריאות, בקידום שיתופי פעולה בינמשרדיים, במעורבות אזרחית ובצמצום אי שוויון. כן ניהלה את תחום צמצום פערים במשרד הבריאות. בעברה ניסיון ניהולי במגזר השלישי בתחומי הבריאות והחינוך במסגרתו פעלה לקידום מדיניות בתחום השוויון בבריאות, להקמת רשתות וקבוצות פעילות ופעילים בפריפריה, ולפרסום מחקרים וניירות מדיניות. ד"ר מהמחלקה לפוליטיקה וממשל (התמחות בנושא אי שוויון בבריאות), עובדת סוציאלית עם תואר שני במדיניות ציבורית וMBA. מתגוררת בגבעת יערים.

קצת עלי

נוודית בינעירונית- ילידת חיפה, גדלה בטורנטו, בוסטון ובהרצליה, מתגוררת בגבעת יערים. אם לא היתה עובדת סוציאלית היתה עובדת סוציאלית. חובבת כתיבה, קריאה ומשחק ומוכנה לשקול קריית משחק בקולנוע עם הפרישה לפנסיה. אמא לשני בנים.

השכלה

בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית, תואר שני במדיניות ציבורית (אוניברסיטת תל-אביב) ותואר שלישי מהמחלקה לפוליטיקה וממשל (אוניברסיטת בן-גוריון בנגב).

קרדיט: שיר נוימן

שירלי פורטוגיז

מנהלת המרכז לבריאות הנפש שער מנשה

רקע מקצועי

שירלי מכהנת כמנהלת המרכז לבריאות הנפש שער מנשה. לפני כן, כיהנה כסגנית מנהל המרכז, כמתמחה במנהל רפואי בחטיבת המרכזים הממשלתיים במשרד הבריאות, וכעוזרת למנכ"ל משרד הבריאות. למדה רפואה כעתודאית באוניברסיטת תל אביב, ושירתה 22 שנה בצה"ל במגוון תפקידים פורצי דרך לנשים רופאות במערך הלוחם ובמערך לבריאות הנפש. סיימה סטאז בביה"ח שיבא והתמחות במרכז לבריאות הנפש גהה. כחלק מפעילותה ההתנדבותית יסדה שירלי את המרפאה לאוטיזם מבוגרים במרכז לבריאות הנפש במעייני הישועה. לשירלי מומחיות בפסיכיאטריה ומומחיות על במנהל רפואי. בשהותה בארה"ב שימשה שירלי כעמית חוקר בהרווארד ומיסדה שיתופי פעולה עם MIT ליצירת קניין רוחני בתחום סמנים לתחלואה נפשית. שירלי כיום חברת סגל בפקולטה לרפואה בטכניון ונבחרה כמרצה מצטיינת. שירלי חברה בוועד איגוד הפסיכיאטריה ובוועד איגוד מנהלי בתי החולים, וחברה במועצה הלאומית לבריאות הנפש ובמועצה הלאומית לפוסט טראומה.

קצת עלי

מתגוררת בקרית אונו, נשואה ואם לשלושה.

השכלה

לשירלי תואר ד"ר לרפואה (MD) מטעם אוניברסיטת תל אביב, ותואר מוסמך בניהול מערכות בריאות (MHA) מטעם אוניברסיטת בן-גוריון. במסגרת תכנית ענבר לומדת שירלי לתואר מוסמך בניהול מערכות בריאות (MHA) עם התמחות במנהל עסקים (MBA) באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר נוימן

זיוון בר

מפקד הרפואה בפיקוד הדרום, צה״ל

רקע מקצועי

זיוון הוא מפקד הרפואה בפיקוד הדרום, צה״ל. במסגרת תפקידו אחראי על הרפואה המבצעית ורפואת השגרה, בריאות הצבא ובריאות הנפש בקרב כלל משרתי הפיקוד. בתפקיד קודם כיהן כראש ענף מיון רפואי בצה"ל- אחראי על הועדות הרפואיות למשרתים ולמועמדים לשירות בטחון לצד קביעת מדיניות ספר הפרופילים בצה"ל. בשנת 2016 סיים התמחות ברפואה פנימית בבית חולים איכילוב.

קצת עלי

בן 42, נשוי לארז, אבא לרנן, מתגוררים בתל אביב. בזמני הפנוי עוסק בספורט (ריצה ושחיה) מבשל ומחפש את החופשה הבאה

השכלה

בוגר לימודי רפואה באוניברסיטה העברית, התמחות ברפואה פנימית באיכילוב בוגר תואר שני MHA במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון מסיים בימים אלו תואר שני MBA במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב

עדי רבקה ריינזילבר

מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז הרפואי שניידר לילדים

קרדיט: שיר נוימן

עדי רבקה ריינזילבר

מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז הרפואי שניידר לילדים

רקע מקצועי

עדי היא מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז הרפואי שניידר לילדים.

קצת עלי

השכלה

מחזור ו'

אבי בנוב

מפקד הרפואה, פיקוד הצפון, צה"ל

קרדיט: ריקי רחמן

אבי בנוב

מפקד הרפואה, פיקוד הצפון, צה"ל

רקע מקצועי

אבי הוא מפקד הרפואה של פיקוד הצפון, צה"ל.

קצת עלי

השכלה

אורי יצקר

מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילד ונוער, זיו

קרדיט: ריקי רחמן

אורי יצקר

מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילד ונוער, זיו

רקע מקצועי

אורי הוא פסיכיאטר מבוגרים, ילדים ונוער מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילדים ונוער במרכז הרפואי זיו

קצת עלי

השכלה

אורי שחם

ראש לשכת מנכ"ל ומנהל מחלקת צלב אדום, מגן דוד אדום

קרדיט: ריקי רחמן

אורי שחם

ראש לשכת מנכ"ל ומנהל מחלקת צלב אדום, מגן דוד אדום

רקע מקצועי

אורי הוא ראש לשכת מנכ"ל ומנהל מחלקת צלב אדום, מגן דוד אדום.

קצת עלי

השכלה

אורלי גרינפלד

משנה לראש אגף רפואה

קרדיט: ריקי רחמן

אורלי גרינפלד

משנה לראש אגף רפואה

רקע מקצועי

כיום אורלי היא משנה לראש אגף רפואה באסותא מרכזים רפואיים. בשנים 2011-2021 עבדה בתפקידי ניהול שונים במכבי שירותי בריאות. אורלי החלה את תפקידה הניהולי כמנהלת מרחב בני ברק, מרחב גדול עם אתגרים ניהוליים רבים, לאחר מכן היתה סגנית רופאה מחוזית במחוז מרכז והיתה אחראית על פרישת השירותים וסגל רופאים. בשנים 2017-2020 שימשה כמנהלת הטלמידיסין במכבי בשנים אלו הקימה את המחלקה לטלמדיסין במכבי ופיתחה פרויקטים ברפואה דיגיטלית ורפואה מרחוק. בשנת 2020 גם שימשה כסגנית ראש אגף רפואה במכבי שירותי בריאות. עם תחילת מבצע חיסוני הקורונה ופריצת הגל השלישי של הקורונה- גויסה אורלי למשרד הבריאות לתפקיד מנהלת רפואית במגן ישראל. לאחר מכן חזרה למכבי כרופאה מחוזית במחוז מרכז. אורלי מומחית ברפואת משפחה, עובדת כרופאת משפחה ומנהלת מרפאה עצמאית במכבי שירותי בריאות. את ההתמחות עברה בשירותי בריאות כללית, במרפאת ראש העין והשקמה, את הסבבים בבית החולים עברה במרכז רפואי רבין וגן את הסטאז' סיימה שם.

קצת עלי

השכלה

לאורלי תואר ד"ר לרפואה (MD) מאוניברסיטת תל אביב וכן תואר שני במנהל עסקים (MBA) עם התמחות במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: ריקי רחמן

אכלאס סעדאלדין

מנהלת מרכז בריאות האשה כרמיאל, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2016 משמשת אכלאס דקה סעד אלדין כמנהלת מרכז בריאות האישה של שירותי בריאות כללית בכרמיאל, ומנהלת את יחידת הריון בסיכון גבוה במרכז. קודם לכן , בין השנים 2016-2018 עבדה כרופאה בכירה בבי"ח בני ציון בחיפה במקביל לעבודתה בכללית. בין השנים 2012-2016 עבדה כרופאה בכירה בבי"ח איטלקי בנצרת ואחראית על יחידת הריון בסיכון גבוה במחלקה. לפני כן, והחל משנת 2005 עבדה כרופאת נשים מומחית בעיר טמרה . בנוסף לעבודתה הקלינית אכלאס מדריכה קלינית לסטודנטים מטעם בית הספר לרפואה- שלוחת אוניברסיטת בר אילן בצפת. אכלאס מומחית ברפואת נשים ומיילדות מאז 2005. את ההתמחות ביצעה בבית חולים בני ציון בחיפה, את הסטאג' לרפואה ביצעה בבי"ח לגליל המערבי- נהריה.

קצת עלי

אכלאס נולדה בבאקה אל גרבייה, כיום מתגוררת בכפר יאסיף, נשואה לגאנם ואימא ל 3 בנים , מכורה לנטפליקס ואוהבת לטייל בחו"ל.

השכלה

לאכלאס תואר ד"ר לרפואה מטעם הטכניון. אכלאס עברה השתלמויות על באולטרסאונד מיילדותי וגינקולוגי, בטיפול בהריון בסיכון גבוה, ובאבחון וטיפול במחלות צוואר רחם. במסגרת תכנית ענבר למדה אכלאס לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) – ניהול מערכות בריאות , באוניברסיטת תל אביב.

אלי פולק

מנכ"ל, איחוד הצלה

קרדיט: ריקי רחמן

אלי פולק

מנכ"ל, איחוד הצלה

רקע מקצועי

אלי ייסד בשנת 2006 את ארגון המתנדבים "איחוד הצלה" והיום משמש בה כמנכ"ל. למעלה מ 25 שנה מפעיל אלי מתנדבים למענה רפואי מיידי. באיחוד הצלה יש 6200 מתנדבים. חובשים, פארמדיקים ורופאים המגיעים מכלל תושבי מדינת ישראל. יהודים וערבים, דתים וחילונים, גברים ונשים. כולם בהתנדבות מלאה ביותר מ 2000 אירועים בכל יום. כמו"כ משמש אלי כמנכ"ל עמותת "ישראלייף" המסייעת לגופי חירום התנדבותיים. במסגרת הפעילות הוציאה העמותה משלחות לאזורי אסון בחו"ל כמו המשלחת לרעידת האדמה בנפאל שאף אלי עמד בראשותה. כמו"כ דואגת העמותה להוצאות ספרות רפואית ובשנים האחרונות הוציאה את ספר "החובש"

קצת עלי

השכלה

אפרת ווקסלר

ראש אגף רפואה ראשונית, קופת חולים מאוחדת

קרדיט: ריקי רחמן

אפרת ווקסלר

ראש אגף רפואה ראשונית, קופת חולים מאוחדת

רקע מקצועי

החל משנת 2017 אפרת מנהלת את תחום רפואת ילדים במטה של קופת חולים . במסגרת תקפיד זה מובילה תהליכים אסטרטגיים לשיפור איכות רפואת הילדים במאוחדת ולשיפור מקצועיותם ורווחתם של רופאי הילדים של הקופה. בנוסף לתפקיד זה, לפני כשנתיים הקימה את מרכז השליטה הארצי לניהול חולי הקורונה של הקופה וניהלה אותי במשך כחצי שנה .בתפקידה הקודם ניהלה את מרחב השרון במחוז מרכז של מאוחדת. במסגרת התפקיד הנוכחי לוקחת חלק בוועד המנהל של עמותת גושן לקידום רפואת הילדים הקהילתית וכן חברת ועד חיפ"א ( החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה). במקביל, עוסקת ברפואת ילדים קלינית במהלך כל השנים, כעת במרפאה בפתח תקווה. אפרת מומחית ברפואת ילדים. התמחתה בבית החולים וולפסון בין השנים 2002-2006. את הסטא עשתה גם כן בבית החולים וולפסון.

קצת עלי

השכלה

לאפרת תואר ד"ר לרפואה ( MD ) מאוניברסיטת תל אביב, וכן תואר שני במנהל מערכות בריאות (MA) מהמכללה האקדמית ברמת גן.

אריאל בן יהודה

מנהל מחלקה א, המרכז לבריאות הנפש שלוותה, שירותי בריאות כללית

קרדיט: ריקי רחמן

אריאל בן יהודה

מנהל מחלקה א, המרכז לבריאות הנפש שלוותה, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

ב-2022 החל אריאל בתפקיד מנהל מחלקת אשפוז פסיכיאטרית פעילה, במרכז לבריאות הנפש שלוותה (שירותי בריאות כללית). קודם לכן, שימש כראש מחלקת בריאות הגוף והנפש בחיל הרפואה של צה"ל, משך כארבע שנים (כאלוף משנה); נוסף לשורת תפקידים בצה"ל, חלקם במטה ורובם בשדה (עד קצין רפואה אוגדתי). במסגרת תפקידו האחרון שימש אריאל אחראי על תחום קידום הבריאות, המיון הרפואי והתעסוקתי בצה"ל. בנוסף, כראש מערך בריאות הנפש, שימש מנהל מחלקת ההתמחות בפסיכיאטריה בצה"ל, ראש בית הספר להכשרת קציני בריאות נפש בצה"ל והפסיכיאטר המחוזי לצה"ל. אריאל חבר במועצה הלאומית למניעת אובדנות ובמועצה הלאומית לברה"ן. אריאל הינו מומחה בפסיכיאטריה מאז 2009. את התמחותו ביצע במרכז לבריאות הנפש שלוותה (שירותי בריאות כללית) ובמרפאה המרכזית לבריאות הנפש בצה"ל.

קצת עלי

השכלה

אריאל נושא בתואר MD מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע. בנוסף, הינו בעל תואר MHA מטעם אוניברסיטת בר-אילן ברמת גן; בוגר לימודי התוכנית לפסיכותרפיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב; ומוסמך GCP.

אריאל פורר

קצין הרפואה של אוגדה 162, צה"ל

אריאל פורר

קצין הרפואה של אוגדה 162, צה"ל

רקע מקצועי

רופא, קצין בחיל הרפואה ומקים ענף החדשנות הרפואית בצה״ל. עוסק ביזמות וחדשנות רפואית. מרצה באוניברסיטה העברית ומלמד באוניברסיטת רייכמן

קצת עלי

השכלה

לאריאל תואר ד"ר לרפואה (MD) מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ותואר MBA עם התמחות בחדשנות ויזמות רפואית מאוניברסיטת רייכמן (המרכז הבינתחומי, הרצליה)

אריה מונק

מנכ"ל, עמותת בית חם

אריה מונק

מנכ"ל, עמותת בית חם

רקע מקצועי

משנת 2003 משמש כמנכל עמותת בית חם לטיפול ושיקום נפגעי נפש ואוכלוסיות הסובלות ממוגבלויות שונות. משנת 97 עסק אריה בשדה החינוך ושימש כמורה וכרכז חברתי בבית ספר יסודי וכקצין ביקור סדיר. כיזם חברתי עשה מהפכה באוכלוסייה החרדית בכל הקשור בטיפול ושיקום נפגעי נפש, נפגעות ונפגעי טראומה מינית, תוך מלחמה מתמדת בסטיגמה וההשתקה הכרוכים בנושאים אלו והקים במסגרת בית חם מגוון שירותים לטיפול ושיקום. כמו כן, אריה פעל רבות בחקיקה, במחקר, ואף ליווה את הרפורמה בבריאות הנפש כנציג של שר הבריאות.

קצת עלי

השכלה

דלית פורת בן עמי

מנהלת היחידה לרפואת הפה, הנהלה רפואית, המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה

קרדיט: ריקי רחמן

דלית פורת בן עמי

מנהלת היחידה לרפואת הפה, הנהלה רפואית, המרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה

רקע מקצועי

דלית היא מנהלת היחידה לרפואת הפה, פוריה החל משנת 2015. משנת 2016 אחראית על הסטאז' במרכז הרפואי. מאז 2021 חברה בהנהלה הרפואית של המרכז - מרכזת את תחום האיכות והאקרדיטציה וכן מרצה קלינית בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי, אוניברסיטת בר אילן. לפני כן, ריכזה את תחום רפואת הפה במרכז הרפואי זיו, במשך 5 שנים. עוד קודם לכן עבדה בתחום רפואת הפה והשיניים ב"שיבא" וב-UAB, ברמינגהם, אלבמה. דלית בוגרת ביה"ס לרפואת שיניים, כמו גם התמחות ברפואת הפה באוניברסיטת תל אביב.

קצת עלי

השכלה

לדלית תואר DMD מאוניברסיטת תל אביב, ותואר מומחית ברפואת הפה ו-MSc, מאותו מוסד. בנוסף, לדלית תואר שני במנהל עסקים (MBA) עם התמחות במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת תל אביב.

חגית חדד

מנהלת הסיעוד, סורוקה

קרדיט: ריקי רחמן

חגית חדד

מנהלת הסיעוד, סורוקה

רקע מקצועי

מתחילת שנת 2023 חגית היא מנהלת הסיעוד בבית החולים האוניברסיטאי סורוקה. לפני כן ובמשך 4 שנים שימשה כסגנית מנהלת הסיעוד בבית החולים. קודם לכן והחל משנת 2014 שימשה כמנהלת סיעוד המערך האמבולטורי ומרפאות החוץ של בית החולים, במשך 5 שנים.

קצת עלי

השכלה

אחות , מיילדת, תואר ראשון בסיעוד אוניברסיטת בן גוריון MN תואר שני במנהל מערכות בריאות MHA, אוניברסיטת בן גוריון קורסים מקצועיים, הדרכה קלינית, מיילדות, הנקה.

חתאם חוסין

מנהלת היחידה למניעת זיהומים, רמב"ם ומתמחה במינהל רפואי בהנהלת בית החולים רמבם

קרדיט: ריקי רחמן

חתאם חוסין

מנהלת היחידה למניעת זיהומים, רמב"ם ומתמחה במינהל רפואי בהנהלת בית החולים רמבם

רקע מקצועי

חתאם היא מנהלת היחידה למניעת זיהומים, רמב"ם.

קצת עלי

השכלה

טל נשרי

סגנית היועצת המשפטית למשרד הבריאות

קרדיט: ריקי רחמן

טל נשרי

סגנית היועצת המשפטית למשרד הבריאות

רקע מקצועי

החל משנת 2012 עובדת בלשכה המשפטית של משרד הבריאות. עסקה בנושאים מגוונים של זכויות המטופל, טיפול רפואי בקטינים, שחפת ואיידס, הפסקות הריון, אפוטרופסות וכשרות משפטית לעניינים רפואיים, תיירות מרפא ועוד. משנת 2019 ראש צוות ביטוח בריאות ממלכתי בלשכה המשפטית. במסגרת זו נותנת ייעוץ משפטי שוטף, לרבות קידום הליכי חקיקה וגיבוש מדיניות, בנושאי מאקרו של מערכת הבריאות הציבורית- קופות חולים ובתי חולים, חוק ביטוח בריאות ממלכתי והתקנות שלפיו, חוקי ההתחשבנות (קאפ), ליווי משפטי של הוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות, תקצוב מערכת הבריאות, מבחני תמיכה, אוכלוסיות מיוחדות (אחמ"שים, חסרי מעמד). חברה בוועדות ציבוריות ובין משרדיות בנושאי מערכת הבריאות הציבורית- בהן הצוות להסדרת התחרות בין קופות החולים, צוות בין משרדי לעניין טיפול רפואי לחסרי מעמד, וועדת היגוי- אי שוויון בבריאות תכנית העשור.

קצת עלי

השכלה

לטל תואר שני (LLM) במשפט ציבורי מאוניברסיטת תל אביב, וכן תואר שני (LLM) במשפט ציבורי מאוניברסיטת NORTHWESTERN בשיקגו. טל בעלת תואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת תל אביב.

יובל רן

בין עבודות

קרדיט: ריקי רחמן

יובל רן

בין עבודות

רקע מקצועי

. משנת 2000 שירות במגוון תפקידים בחיל הרפואה של צה"ל החל מתפקיד רופא גדודי וחטיבתי, דרך תפקידים המטה החיל, קצין רפואה אוגדתי ומפקד רפואה של פיקוד המרכז. בתפקיד הצבאי האחרון ראש שירותי הרפואה של צה"ל. משנת 2021 עובד בהנהלת המרכז הרפואי תל אביב במשרד המשנה הרפואי למנכ"ל.

קצת עלי

השכלה

תואר דוקטור לרפואה מטעם האוניברסיטה העברית ירושלים (MD), תואר מוסמך במנהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד (MPA), תואר מוסמך במנהל רפואי מאוניברסיטת בן גוריון (MHA) וכן תואר מוסמך במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב (MBA

מולי לינדר

סגן מנהלת המרכז הרפואי שער מנשה

קרדיט: ריקי רחמן

מולי לינדר

סגן מנהלת המרכז הרפואי שער מנשה

רקע מקצועי

החל משנת 2020, מולי משמש כסגן מנהלת במרכז הרפואי לבריאות הנפש 'שער מנשה', לאחר שבמשך 5 שנים ניהל מחלקה פסיכיאטרית פעילה פתוחה ומערך לטיפול בנפגעי/ות טראומה מינית של בית החולים. לפני כן, עבד 11 שנים בבית החולים הפסיכיאטרי לב השרון, שם התמחה ובהמשך עבד כרופא בכיר. מבחינה אקדמית, מולי הוא חבר סגל בחוג לפסיכיאטריה בפקולטה לרפואה של הטכניון, ופעיל מאד בתחום הוראת סטודנטים לרפואה ומתמחים. חברתית, מולי כיהן מספר קדנציות כחבר ועד איגוד הפסיכיאטריה בהר"י, וכיום חבר ועד היפ"ם – האיגוד לקידום מניעה, אבחון וטיפול בטראומה מינית. מולי הוא מומחה בפסיכיאטריה (התמחות בלב השרון) ובמנהל רפואי (התמחות בשער מנשה, בהלל יפה ובחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות). את הסטאז' עשה בבית החולים מאיר.

קצת עלי

השכלה

מולי הוא בעל תואר MD מבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר, אונ' תל אביב, ובעל MHA מאונ' בר אילן. כמו כן בוגר מספר השתלמויות מקצועיות, וקורס דירקטורים ונושאי משרה בכירים במכון להב בביה"ס רקנאטי בפקולטה לניהול ע"ש קולר, אונ' תל אביב.

מיסא עליאן

מנהלת סיעוד במנהלת מזרח ירושלים, שירותי בריאות כללית

קרדיט: ריקי רחמן

מיסא עליאן

מנהלת סיעוד במנהלת מזרח ירושלים, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

מיסא היא מנהלת סיעוד במנהלת מזרח ירושלים, שירותי בריאות כללית משנת 2017. לפני כן שימשה כמנהלת סיעוד במרפאת לב תלפיות, מרפאת אבו גוש ומרפאת עין נקובה במשך 12 שנים. במהלך שנים אלה גם שימשה כמדריכה קלינית לסטודנטים לסיעוד מבתי ספר שונים. בעבר הייתה חברת וועדת קידום בשירותי בריאות כללית וכיום היא חברת וועדת החברה הערבית בקופה.

קצת עלי

השכלה

מיסא היא אחות מוסמכת עם תואר ראשון בסיעוד מהאוניברסיטה העברית תואר שני בניהול מערכות בריאות ממכלה האקדמית אונו

נאיל אליאס

מנכ"ל, ביה"ח הצרפתי- נצרת

קרדיט: דוברות בית החולים צרפתי

נאיל אליאס

מנכ"ל, ביה"ח הצרפתי- נצרת

רקע מקצועי

החל משנת 2015 משמש כמנהל כללי של בית חולים צרפתי. קודם לכן ניהל מחלקת ילדים בבית חולים צרפתי משנת 2008. משנת 1998 עד 2015 כיהן בנוסף כרופא בכיר ביחידה לרפואת ילדים, ומרכז ציסטיק פיברוזיס בבית חולים רמב"ם. בשנים 2004 עד 2006 ביצוע השתלמות בבית חולים לילדים בוטורונט בקנדה. בתקופה זו ביצע עבודת מחקר בסיסית בתחום של פיזיולוגיה של הריאה. דר נאיל פתח לראשונה שירות של רפואת ריאות ילדים בעיר נצרת ובסביבה וקידם את מחלקת הילדים בצורה משמעותית עד השגת התמחות מלאה ברפואת ילדים לראשונה בבית חולים כלשהו בנצרת. ביצע התמחות ברפואת ילדים בבני ציון, התמחות ברפואת ריאות ילדים ביחידה לריאות ילדים בבית חולים רמב"ם

קצת עלי

השכלה

נאיל סיים לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים (בהדסה), וביצע סטאז בהדסה. כמו כן סיים תואר של MHA באוניברסיטה של בר אילן, בהמשך תואר של MPH, ותואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) שניהם מאוניברסיטת תל אביב.

נגה גל

מנהלת ביהס לפיזיותרפיה אסף הרופא

קרדיט: ריקי רחמן

נגה גל

מנהלת ביהס לפיזיותרפיה אסף הרופא

רקע מקצועי

נגה היא מנהלת ביה"ס לפיזיותרפיה, אחראית על שיוויון מגדרי, ראש פורום קידום בריאות, אסף הרופא.

קצת עלי

השכלה

נדב בן יוסף

מנהל תכנון אסטרטגי וכלכלי המרכז הרפואי שיבא

קרדיט: ריקי רחמן

נדב בן יוסף

מנהל תכנון אסטרטגי וכלכלי המרכז הרפואי שיבא

רקע מקצועי

נדב הוא מנהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במרכז הרפואי שיבא. לפני כן כיהן כראש אגף פיקוח על האשפוז באגף תקציבים משרד הבריאות

קצת עלי

השכלה

נעמה פרי כהן

מנהלת אגף טכנולוגיות, דיגיטל וחדשנות, חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים

נעמה פרי כהן

מנהלת אגף טכנולוגיות, דיגיטל וחדשנות, חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים

רקע מקצועי

נעמה היא מנהלת אגף טכנולוגיות, דיגיטל וחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים. האגף בראשותה אחראי על ייזום, פיתוח והטמעה של פרויקטי מחשוב ודיגיטל לרשת המרכזים הרפואיים הגדולה בישראל. באחריות האגף הובלת תחום הטכנולוגה, החדשנות והסדרת תהליכי העבודה בין המרכזים הרפואיים. באגף אנשי טכנולוגיה, אנשי תהליכים ומומחים עסקיים בעולמות תפעוליים וקליניים. האגף אמון באופן רוחבי על כ25 בתי חולים ממשלתיים, נותן שירות למספר בתי חולים פרטיים ומקיים קשר ושיתופי פעולה עם גופים שונים כגון אקדמיה, מכוני מחקר וסטארטאפים.

קצת עלי

השכלה

עדי פריזן רביד

סגנית מנהלת בית החולים וולפסון

קרדיט: סיגל סבן

עדי פריזן רביד

סגנית מנהלת בית החולים וולפסון

רקע מקצועי

החל משנת 2022 משמשת עדי כסגנית מנהלת בית החולים וולפסון בחולון. קודם לכן שימשה כרופאה בכירה בהנהלת בית החולים וכרופאת ילדים. בשנת 2020 שימשה כיועצת מנכ”ל משרד הבריאות וכעוזרת מנכ״לית בית החולים וולפסון. עדי מומחית במנהל רפואי וברפואת ילדים. את ההתמחות ביצעה בבית החולים וולפסון ובמשרד הבריאות. את שנת הסטאז ביצעה בבית החולים מאיר. לעדי תואר ראשון בביוטכנולוגיה (BSc), תואר מוסמך בוירולוגיה (MSc) ותואר דר לרפואה (MD), כולם מאוניברסיטת תל אביב. במסגרת תכנית ״ענבר״ השלימה עדי תואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב. עדי מתגוררת בתל אביב, נשואה לברק ואמא של אורי ויובל.

קצת עלי

השכלה

פהד חכים

מנכ"ל, אי.מ.מ.ס הסקוטי

קרדיט: ריקי רחמן

פהד חכים

מנכ"ל, אי.מ.מ.ס הסקוטי

רקע מקצועי

פהד הוא מנכ"ל, אי.מ.מ.ס הסקוטי.

קצת עלי

השכלה

ציפי בורנשטיין

מנהלת פרויקטים ויועצת בתחום הבריאות לעמותות, ארגונים ואנשים פרטיים

קרדיט: ריקי רחמן

ציפי בורנשטיין

מנהלת פרויקטים ויועצת בתחום הבריאות לעמותות, ארגונים ואנשים פרטיים

רקע מקצועי

ציפי היא מנהלת המערך הפסיכאטרי, מעייני הישועה.

קצת עלי

השכלה

רבקה רודנסקי

מנהלת אגף מערכות מידע, שערי צדק

קרדיט: ריקי רחמן

רבקה רודנסקי

מנהלת אגף מערכות מידע, שערי צדק

רקע מקצועי

רבקה היא מנהלת אגף מערכות מידע, שערי צדק.

קצת עלי

השכלה

רונן וינר

מנהל אגף אסטרטגיה וחדשנות, קופת חולים מאוחדת

קרדיט: ריקי רחמן

רונן וינר

מנהל אגף אסטרטגיה וחדשנות, קופת חולים מאוחדת

מחזור ז'

קרדיט: ריקי רחמן

אדר שץ

מנהלת תחום בכיר תכניות עבודה, חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, משרד הבריאות

רקע מקצועי

החל משנת 2016 משמשת כמנהלת תחום בכירה תכניות עבודה בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים של משרד הבריאות. במסגרת תפקידה מובילה את תהליכי גיבוש האסטרטגיה, התכנון, המדידה והבקרה ברשת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, יוזמת ומובילת פרויקט מפה אסטרטגית לרשת הממשלתית, וכן משמשת כמובילה עסקית של פיתוח מערך הBI בחטיבה. בתפקידה הקודם שימשה מ-2010 כמנהלת תחום התקציב באגף תכנון, תקצוב ותמחור במשרד הבריאות, ולפני כן עבדה משנת 2008 במכון ברוקדייל למחקר יישומי בתחומי החברה והבריאות.

קצת עלי

נשואה לאריאל, אמא לגיא ויוני, מתגוררת ברמת גן. אוהבת מוזיקה, טלויזיה, קולנוע ואמנות.

השכלה

בעלת תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית בתכנית פכ"מ (פילוסופיה, כלכלה ומדעי המדינה), ותואר שני בתכנית המצטיינים של בית הספר למדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית.

קרדיט: ריקי רחמן

אורלי עמרם

אחות מפקחת מחוזית, לשכת בריאות מחוז אשקלון, משרד הבריאות

רקע מקצועי

החל משנת 2017 מנהלת את הסיעוד בשרותי בריאות הציבור במחוז אשקלון. במהלך השנים מאז סיום בית הספר לסיעוד מלאתי תפקידים רבים במערך, חברה בועדות מחוזיות וארציות בינהן ועדת הנקה ארצית .בעלת קורס על בסיסי בבריאות הציבור והקהילה, יועצת הנקה מורשית ו IBCLC במהלך שני העשורים האחרונים פיתחתי את תחום ייעוץ ההנקה בארץ.

קצת עלי

גרה באשקלון נשואה ,אמא לשלושה וסבתא לנכדה. בזמן הפנוי נהנית ממלאכות יד שונות טיולים וחברים.

השכלה

אחות מוסמכת בעלת תואר ראשון במדעי החיים והחברה מאוניברסיטת בר אילן תואר שני בסיעוד בית הספר למקצועות הבריאות רקאנטי באוניברסיטת בן גוריון, יועצת הנקה IBCLC קורס על בסיסי בבריאות הציבור והקהילה, בוגרת תכנית MEPIET , בוגרת תכנית העתודה לסגל בכיר .

קרדיט: ריקי רחמן

איתן לבון

סגן מנהל בית חולים קפלן

רקע מקצועי

מומחה ברפואת משפחה והמינהל רפואי, החל משנת 2019 מכהן כסגן מנהל המרכז הרפואי קפלן. קודם לכן, שירת בצה״ל למעלה מ 20 שנה כרופא צבאי במגוון תפקידי טיפול, פיקוד והדרכה. בתקופת שירותו האחרונה הושאל להנהלת מכבי ושימש כמנהל תחום רפואה מותאמת אישית. מזכיר ועד איגוד רופאי המשפחה בישראל, פעיל בתחום מניעת אבחון וטיפול יתר.

קצת עלי

תושב שוהם. נשוי לענת ואב לעומר וליובל. בשעות הפנאי ואין הרבה כאלו, מבלה עם המשפחה, מצלם ומטייל על אופנוע.

השכלה

בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל אביב ותואר מוסמך במינהל מערכות בריאות באוניברסיטת בן גוריון.

קרדיט: ריקי רחמן

אלונה אגרצ’וב

מנהלת סיעוד חטיבה פנימית, איכילוב

רקע מקצועי

מנהלת סיעוד בחטיבה פנימית בבי"ח איכילוב. מהתפרצות מגפת הקורונה מרץ 2020 ניהלה את מחלקות הקורונה בביה"ח. קודם לכן ניהלה את היחידה למניעת זיהומים מ- 2017. את דרכה המקצועית כאחות התחילה ב- 2007 במחלקת השתלות מח עצם ברמב"ם. לאחר מכן עברה ב- 2014 לניהול אשפוז יום המטו-אונקולוגי בבי"ח איכלוב.

קצת עלי

מתגוררת בת"א, נשואה ואמא ל-3 ילדים.

השכלה

תואר ראשון בהצטיינות יתרה בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת בן-גוריון. במסגרת תוכנית ענבר לומדת לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת ת"א.

קרדיט: ריקי רחמן

אמיר שלייפר

ראש ענף מיון רפואי במחלקת הבריאות, צה"ל

רקע מקצועי

אמיר הינו בוגר לימודי רפואה באוניברסיטה העברית במסגרת העתודה האקדמית של חיל הרפואה. במהלך שירותו הצבאי כרופא וכמפקד מילא מספר תפקידים משמעותיים החל מרופא גדודי וחטיבתי בחטיבת הצנחנים ועד לקצין רפואה אוגדתי בשתי אוגדות, מזה כשנה אמיר מכהן כראש ענף מיון רפואי אשר אחראי על הועדות הרפואיות למשרתים ולמועמדים לשירות בטחון לצד קביעת מדיניות ספר הפרופילים בצה"ל. בשנת 2018 אמיר סיים התמחות בכירורגיה אורתופדית בביה"ח איכילוב.

קצת עלי

אמיר מתגורר ברמת השרון, נשוי לדפנה ואבא לשלושה בנים, בזמנו הפנוי אוהב לטייל בארץ ובעולם.

השכלה

בוגר לימודי רפואה (MD) באוניברסיטה העברית בירושלים בוגר תואר שני במנהל מערכות בריאות (MHA) באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

קרדיט: מתי קרימרמן

אפרת אפללו

ראש המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות בחטיבת בריאות הציבור, משרד הבריאות

רקע מקצועי

מנהלת המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות מזה כשלוש שנים ובמקביל מנהלת את דסק החינוך במשל"ט של משרד הבריאות מפרוץ מגיפת הקורונה. מומחית ברפואת שיניים ציבורית אותה עברתי באגף לבריאות השן במשרד הבריאות. עוסקת בקידום בריאות כבר 13 שנים, החל מניהול התחום במחוז דרום של קופת חולים לאומית, דרך ההתמחות בתכנון תוכניות לאומיות לשיפור בריאות הפה והשיניים, ובשנתיים האחרונות במחלקה לקידום בריאות במרכזן ניהול התוכנית הלאומית "אפשריבריא" ותוכניות התערבות ומניעה נוספות לשיפור אורח החיים של האוכלוסייה בישראל. כמנהלת דסק החינוך אני לוקחת חלק בקבלת החלטות מדיניות בנושא החינוך, עוסקת בניתוח נתונים, מייצגת את המשרד בפורומים רבים ועובדת מול משרדי ממשלה רבים העוסקים בנושא.

קצת עלי

נולדתי וגדלתי בבאר שבע. מתגוררת בקיבוץ דביר, נשואה ליגאל ואמא של לביא, עוז ויובל. בזמני הפנוי אוהבת לרכב על אופני שטח, לקרוא ולטייל עם המשפחה.

השכלה

ד"ר לרפואת שיניים (DMD) מהפקולטה לרפואת שיניים בהדסה עין כרם. בעלת תואר שני במנהל עסקים (MBA), ותואר שני בבריאות הציבור (MPH), שניהם מאוניברסיטת בן גוריון, ותואר שני במדעי רפואת השיניים (MSC) מהאוניברסיטה העברית.

קרדיט: יעל אילן

ארי לאודן

סגן מנהלת, מנהל רפואי, רעות ת"א בית חולים שיקומי

רקע מקצועי

תושב להבים, אב לשלושה, פסיכיאטר. סגן המנהלת ומנהל רפואי בבית החולים השיקומי רעות בתל אביב החל מ 2021. בתפקידים הקודמים מנהל תחום בריאות הנפש במחוז דרום במכבי 2005 עד 2014, מנהל בריאות הנפש ארצי בלאומית 2015 עד 2021 . התפקיד כלל את פיתוח השירות והטמעת הרפורמה בבריאות הנפש. מומחה בפסיכיאטריה מבוגרים מהמחלקה לפסיכיאטריה בסורוקה, עוסק בעיקר בפסיכיאטריה של הזיקנה במרפאה בלהבים. בוגר תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון 2010, בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון. בעל נסיון בהנחיית קבוצות באלינט לרופאים.

קצת עלי

אב לשלושה ילדים בוגרים, רותם אדוה ויובל, מתגורר בלהבים. בשנים האחרונות חזרתי לשוט בסירות מפרש בשעות הפנאי והתחלתי לרכב על אופני שטח. אוהב לטייל.

השכלה

דוקטור לרפואה MD מאוניברסיטת בן גוריון 1997 , מומחה בפסיכיאטריה 2002, תואר שני ניהול מערכות בריאות MHA בבן גוריון 2010.

קרדיט: ריקי רחמן

גדי לוי

משנה ליו״ר קבוצת צבר רפואה מערך אשפוז בבית

רקע מקצועי

בעשרים השנים האחרונות כיהן במגוון תפקידי ניהול ופיתוח מערכות בריאות במגזר הציבורי והפרטי. בין היתר כמנהל השיווק והפיתוח העסקי של המרכז הרפואי רבין (ביה"ח בילינסון וביה"ח השרון) מנהל כלל השירותים שמחוץ לסל בביה"ח בילינסון, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי של בית החולים הרצליה מדיקל סנטר, סמנכ”ל בקבוצת עמל ומעבר, ומנכ”ל רשת ת.ל.מ רשת ארצית לטיפול פסיכולוגי ומערך בריאות הנפש.

קצת עלי

נשוי לאיילה ואבא לשתי בנות

השכלה

תואר בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון, ובוגר קורס גישור מטעם הנהלת "שירותי בריאות כללית"

קרדיט: ריקי רחמן

דודי האוזנר

מנהל היחידה הפליאטיבית, המרכז הרפואי שיבא, תל השומר

רקע מקצועי

החל משנת 2018 ועד היום משמש דודי כמנהל היחידה פליאטיבית במרכז הרפואי שיבא. קודם לכן במשך 3 שנים התמחה ברפואה פליאטיבית ב-Princess Margaret Hospital בטורונטו, במסגרת פלושיפ קליני-מחקרי. דודי היה שותף בהקמת השירות הפליאטיבי בשיבא, ועסק במשך כשנתיים כאונקולוג ביחידת השד במכון האונקולוגי בבית החולים. בין השנים 2008 ו-2013 התמחה במסלול אונקולוגיה רפואית בשיבא. דודי משמש כחבר בוועד האיגוד הפליאטיבי הישראלי.

קצת עלי

דודי נולד ברמת גן ומתגורר כיום בשפיים, נשוי לנועה ואב ליעל, אלעד ונטע. אם לא היה רופא אולי היה וטרינר. חובב ספורט, גינון וטיולים.

השכלה

לדודי תואר ד"ר לרפואה (M.D) מטעם הטכניון, והינו בוגר קורס הניהול מטעם בי"ח שיבא. במסגרת תוכנית ענבר לומד לתואר מוסמך במנהל עסקים (MBA)עם התמחות בניהול מערכות בריאות, באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: ריקי רחמן

דניאל טרוצקי

עוזר רפואי למנהלת בית החולים ומנהל המחלקה לרפואה דחופה, המרכז הרפואי שמיר

רקע מקצועי

מומחה ברפואה דחופה, בוגר מסלול ההתמחות בשיבא-תל השומר. משנת 2018 ניהלתי את המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי סוראסקי -איכילוב. החל מפרוץ מגיפת הקורונה בתחילת 2020 מנהל את המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי שמיר-אסף הרופא. משמש כעוזר רפואי למנהלת בית החולים כחלק מהתמחות העל במנהל רפואי.

קצת עלי

בן 42. מתגורר בכפר ויתקין. נשוי לטל ואב לאורי, שי ויובל. בשעות הפנאי רץ ושוחה. חי ונושם את הים ונהנה לטייל עם משפחתי.

השכלה

בעל דוקטור לרפואה M.D מטעם אוניברסיטת דברצן, הונגריה. בימים אלו מסיים תואר שני בניהול מערכות בריאות MHA, באוניברסיטת בר אילן.

קרדיט: ריקי רחמן

הדר שלו

מנהל המערך לפסיכיאטריה, המרכז הרפואי סורוקה

רקע מקצועי

מומחה בפסיכיאטריה ועומד בראשה של המרפאה הנוירופסיכיאטרית בסורוקה העוסקת בכל הקשור לשילוב של תחלואת מע' העצבים המרכזית ותחלואה גופנית כללית יחד עם פגיעות נפשיות וקוגניטיביות. בעבר ניהלתי את מרפאת הטראומה וכן את היחידה לטיפול יום פסיכיאטרי. עוסק בתחומי טיפול אינטגרטיביים ובכלל זה שילוב של פסיכותרפיה וטיפול תרופתי. נוטל חלק פעיל במחקר ובעיקר מחקרים אודות תגובת הסטרס והפרעות מצב רוח.

קצת עלי

מתגורר בעומר עם משפחתי הכוללת את רעייתי, שרון, פסיכולוגית חינוכית, הילדים מיקה, בן ורוני והכלבה לוקה. נהנה מאד ממפגשים עם חברים, קצת עבודות גינון ובשנתיים האחרונות גם לתופף.

השכלה

בוגר ביה"ס לרפואה של אונ' בן-גוריון. התמחות בפסיכיאטריה במרכז הרפואי סורוקה ובמקביל סיום לימודי בביה"ס לפסיכותרפיה. מורשה לטיפול והוראת היפנוזה. בוגר קורסים שונים של התמקצעות בתחום הפסיכיאטריה.

קרדיט: ריקי רחמן

וסים דיביני

סמנכ"ל ומנהל כספים, המרכז הרפואי אי.מ.מ.ס הסקוטי

רקע מקצועי

אני משמש משנת 2011 כמנהל הכספים והסמנכ"ל של ארגון צדקה סקוטי בשם The Nazaret Trust , המפעיל בנצרת את בי"ח נצרת, בי"ס האקדמי לסיעוד נצרת, מיזם תיירותי בשם כפר נצרת ותכנית מתנדבים בשם Serve Nazareth. אני שותף מרכזי בהתוויית המדיניות והאסטרטגיה של הארגון וגיבוש חזונו. לפני כן עבדתי בפירמה ראיית החשבון BDO זיו האפט וליוויתי מגוון רחב של חברות ציבוריות ופרטיות, יצרניו ומסחריות, מקומיות ובינלאומיות הן בהיבטי החשבונאות, הם בהיבטי המיסוי והן בייעוץ העסקי. אני חבר בפורום מנהלי הכספים המאגד את מננהלי הכספים של החברות המובילות במשק.

קצת עלי

אני נשוי לנארימאן, עו"ס ואבא לשני בנים ובת, ג'ורג, פראס ושמס. אני גר בנוף הגליל (נצרת עלית לשעבר). אני אדם מאמין ונהנה מקריאה בנושאי דת. אני חבר בפורום הישראלי למנהיגות שמטרתו לשלב בין העשיה העסקית לקידום הקהילה כשני נושאים משלימים.

השכלה

אני מחזיק בתואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב בחשבונאות וכלכלה. השתתפתי בהרבה קורסים ששני החשובים שבהם היו בבית הספר למנהל עסקים בהארווארד בנושא מדידת ערך במערכת הבריאות ובנושא יצירת ערך משותף בין הכלכלה לחברה.

קרדיט: ריקי רחמן

יותם שנהר

מנהל אגף המעבדות, לאומית שירותי בריאות

רקע מקצועי

התחלתי את דרכי המקצועית בעולם המעבדות בשנת 2009 במעבדה הוירולוגית בבית החולים רמבם. בשנת 2011 עברתי לנהל מחלקה במעבדה המרכזית של לאומית, והחל משנת 2018 אני מנהל את אגף המעבדות בלאומית.

קצת עלי

אני גר בישוב יד חנה שבמזרח עמק חפר. נשוי לחן ואבא לתום (17) יונתן (14) וגל (10). בשעות הפנאי אני בעיקר בבית עם המשפחה. אוהב לאפות, לעבוד בגינה, ולקרוא . רואה הרבה ספורט ומשתדל לעשות קצת בעצמי.

השכלה

Ph.D במדעי החיים במסלול הישיר לדוקטורט באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: ריקי רחמן

יעל קוטר-דורון

סגנית מנהלת רפואית מחוזית, מכבי שירותי בריאות

רקע מקצועי

מינואר 2019 ועד היום, סגנית מנהלת רפואית מחוז הדרום במכבי. אחראית על הטמעת שירות טלה-רפואה, ניהול מקצועות הבריאות והובלת הטיפול בשחיקת הרופאים. עובדת כרופאת ילדים עצמאית במכבי. בשנים 2016-2018 ניהלה מרכז בריאות הילד בקופ״ח הכללית. בשנים 2013-2015 שירתה כרופאה בצה״ל כרמ״ד רפואה ראשונית במפקדת שירותי רפואה, כאחראית על ממשק חר״פ ומרפאות ביקור רופא, גיוס רופאים אזרחים ושיבוץ רופאים במרפאות. 2012-2013, ניהלה מרפאה בקריית משה, שכונת מצוקה ברחובות. 2005-2010 (בהפסקה) מפקדת מרפאת בסיס חצור חיל האוויר. מצטיינת קצין רפואה חילי. התמחות בביה״ח וולפסון, מומחית ברפואת ילדים, לימודי רפואה האוניברסיטה העברית.

קצת עלי

גרה ביבנה, נשואה ואם לשלושה. אוהבת לקרוא, להאזין לג׳אז ולפגוש חברים.

השכלה

ד״ר לרפואה (MD) מהאוניברסיטה העברית בירושלים. לימודי מנהל מערכות בריאות (MHA) אוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע.

קרדיט: tagbox

יפעת פרץ מולינס

מנהלת כספים, המרכז הרפואי שמיר

רקע מקצועי

רואת חשבון ומנהלת כספים במרכז הרפואי שמיר. חברת הנהלת המרכז הרפואי ואחראית על תכנון, פיקוח ובקרה לתקציב בית החולים. אחראית על הכנת ועריכת הדוחות הכספיים של המרכז הרפואי. במשך 14 שנים שימשה כתקציביאית של ביה"ח והיום מנהלת את אגף הכספים והשכר הכולל מעל ל 20 עובדים

קצת עלי

נשואה ואם לארבעה ילדים, מתגוררת במושב בני דרום, חברת ועדת קליטה במושב, משפחה מאמצת לבנות שירות זה שנים, אוהבת היסטוריה וידיעת הארץ. בשעות הפנאי עוסקת בספורט.

השכלה

תואר ראשון בכלכלה מנה"ס תואר שני בכלכלה עם התמחות במימון ובנקאות ראיית חשבון

קרדיט: ריקי רחמן

מיכל מקל

סגנית מנהל, רמב"ם- הקריה הרפואית לבריאות האדם

רקע מקצועי

מיכל משמשת כסגנית מנהל בית חולים רמב"ם החל משנת 2017. במסגרת תפקיד זה שימשה בשנים הראשונות כראש מינהלת איכות ובטיחות הטיפול בבית החולים, וכיום אחראית על תחום הרופאים ופיתוח תחומי רפואה בבית החולים. ברקע מיכל היא בעלת התמחות בכירורגיה כללית מבית חולים רמב"ם עם התמקצעות בכירורגיה אנדוקרינית מבית החולים מסצ'וסטס ג'נרל הוספיטל והארוורד, בוסטון, ארה"ב. את התמחותה במנהל רפואי השלימה גם כן בבית חולים רמב"ם ובחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים. מיכל משמשת עד היום הן ככירורגית פעילה העוסקת בתחום התמקצעותה ומשלבת פעילות קלינית עם התפקיד הניהולי.

קצת עלי

מיכל מתגוררת בחיפה, נשואה לעמית ואמא למיה (20), ליאור (17) וניר (11). תחביביה הם עיסוק בפעילות גופנית ונגינה בפסנתר.

השכלה

מיכל סיימה לימודי רפואה בטכניון בשנת 1999 ולימודי תואר שני בניהול מערכות בריאות (MHA) באוניברסיטת חיפה בשנת 2016.

קרדיט: ריקי רחמן

מירי אברהם

מנהלת הסיעוד, המרכז הרפואי שמיר

רקע מקצועי

בשיאו של הגל הראשון של מגיפת הקורונה, מרץ 2020, מירי מונתה לתפקיד מנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי שמיר - אסף הרופא. טרם מינויה לתפקיד זה , מילאה מגוון תפקידי מטה, ניהול ופיקוד . את דרכה המקצועית החלה בצה"ל ושירתה 10 שנים כקצינה בשירות קבע בתפקידים שונים בחיל הרפואה. בשנת 2004 מונתה לאחות אחראית מלר"ד, ומשם התקדמה להנהלת הסיעוד כמרכזת תחום פיתוח מקצועי, הבטחת איכות וריכוז חטיבת מיילדות וגניקולוגיה. במהלך השנים שמשה כמרצה אורחת בביה"ס לסיעוד בתחומי רפואת חירום ניהול ומנהיגות. יצאה כחברה במשלחת חילוץ והצלה להודו לאחר רעידת האדמה בשנת 2001.

קצת עלי

מירי נולדה במושב נחם למשפחה בת 7 ילדים. כיום מתגוררת בגדרה, נשואה לרון פארמדיק בהכשרתו ואמא ל 4 ילדים . בזמנה הפנוי אוהבת לקרוא, לטייל, לארח ולבלות עם המשפחה.

השכלה

אחות מוסמכת, מומחית במנהל ומדיניות בסיעוד – מנהל הסיעוד משרד הבריאות MEA מוסמך ברפואת חירום אוניברסיטת בן גוריון, מסלול עם תיזה MA מוסמך במדיניות ציבורית, אוניברסיטת תל אביב BA בוגר בסיעוד, אוניברסיטת תל אביב השתלמות מוכרת ברפואה דחופה

קרדיט: ריקי רחמן

משה דוד רוזנפלד

עוזר הרב פירר ויועץ משפטי, עזרה למרפא ומקדם פרוייקטים, איגוד הסמינרים

רקע מקצועי

משנת 2011 עורך דין ויועץ משפטי בארגונים שונים. יועץ משפטי ומנהל פרוייקטים לחולים, נכים, ילדים מיוחדים ומחלות גנטיות (דיסאוטונומיה ועוד) באגודת "עזרה למרפא". משנת 1993 עסקתי בתחום החינוך במגזר החרדי (כעשרים שנה) מדריך קורסים שונים במד"א לכלל גווני הציבור היהודי והערבי

קצת עלי

חרדי, יליד ותושב העיר בני ברק. נשוי ואב לתשעה ילדים. מ"מ יו"ר נשיאות וועדת ירושה מחוז ת"א בלשכת עורכי הדין. אוהב לעזור בתחום עיסוקיי למעוטי יכולת. מתנדב כנהג אמבולנס במד"א משנת 1998 מידי שבוע. בשעות הפנאי מנסה להיות אבא וסבא.

השכלה

תואר ראשון במשפטים. עורך דין. לימודי בכיר בחינוך

קרדיט: ריקי רחמן

ניסים חיים

סמנכ"ל משאבי אנוש ארגון ותשתיות, רמב"ם- הקריה הרפואית לבריאות האדם

רקע מקצועי

החל משנת 2015 מכהן כסמנכ"ל משאבי אנוש ארגון ותשתיות של בית החולים רמב"ם. בתחילת דרכו עסק במגוון תפקידים בתחום התפעול וצמח בשדירה הניהולית להוביל את ההון האנושי לצד תהליכי התייעלות . הישג ניהולי מרכזי הוא בבניית מערך תפעול תומך רפואה המבוזר לרוחב בית החולים לפי תחומי התמחות קלינים, משקיים ושעת חירום.

קצת עלי

מתגורר ברמת ישי, נשוי באושר לאתי ,אב לשלושה ילדים מקסימים. בזמנו הפנוי נהנה לטייל איתם ברחבי ארץ ישראל, לבנות בסדנת העץ ולבשל.

השכלה

לניסים תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון נוסף במשפטים ותואר שני במשפטים עם התמחות במשפט ובריאות באוניברסיטת חיפה.

צחי סלוצקי

סגן מנהל המלרד, המרכז הרפואי סורוקה

רקע מקצועי

בשנה האחרונה סגן מנהל בכיר במלר"ד , קודם לכן כהנתי כמ"מ מנהל מחלקה פנימית ב . סיימתי סטאז בסורוקה , התמחות בפנימית וכן התמחות על ברפואה דחופה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה- בב"ש , במהלך הדרך תפקדתי כרופא בכיר במחלקה פנימית ב וכן רופא בכיר במלרד. חבר ועד האיגוד לרופא דחופה . מרצה ומרכז קורסים שונים בפקולטה לרפואה בבן גוריון וחבר בועדת שנה. רופא מילואים פעיל בגדוד חיר באוגדת עזה

קצת עלי

נולדתי במילאנו איטליה ומשם עלינו להתגורר בב"ש , גדלתי וחונכתי בב"ש. קיום גר במושב כוכב מיכאל נשוי לגל ואבא ל3 בנים - בן אלון ורועי. אוהב מאוד כדורגל ואוהד של הפועל בש , שעות פנאי מעביר בחיק המשפחה, לטייל בארץ , לשחק עם הבנים.

השכלה

תואר לרפואה MD באוניברסיטית DOTE - דברצן - הונגריה תואר מוסמך MHA - בניהול מערכות בריאות - תואר שני - אוניברסיטת בן גוריון

קרדיט: אלעד מלכה

רבקה שלזינגר

ראש מינהל כלכלה, המרכז הרפואי מעייני הישועה

רקע מקצועי

כ15 שנה במערכת הבריאות. בתפקיד האחרון בהנהלת מעיני הישועה, אחריות על כלכלת בריאות, תמחור, ניהול מכוון אסטרטגיה, מו"מ לחוזי מכר לטווח הארוך והקצר וניהול קשרי קופות חולים ומבטחים.

קצת עלי

גדלה בבני ברק. מתגוררת ברמת גן. נשואה ואם לשמונה. אם לא הייתה במערכת הבריאות הייתה בהייטק ועם הרבה יותר פעילות חברתית.

השכלה

MA מדיניות ציבורית, האוניברסיטה העברית (בלימודים) BA כלכלה ומדעי החברה, האוניברסיטה הפתוחה והקריה האקדמית קריית אונו הנדסאית תוכנה, הטכניון

קרדיט: ריקי רחמן

רותי סספורטס

סמנכ"ל תפעול רפואי, איכילוב, המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי 

רקע מקצועי

החל משנת 2012 סמנכ"ל תפעול רפואי בבית החולים איכילוב, לפני כן בתפקיד- Clinical Research Associate –Forsightlabs Vision5, Menlo Park, California, התפקיד כלל ניהול אתרים פריקליניים, אתרים קליניים וניהול מערך המידע של הניסויים הקליניים. 2004-2008 -מנהלת מערך חדרי ניתוח. 2000-2003- אחות אחראית במחלקת ניתוחי חזה ולב. 1995-2003- אחות אחראית ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. בשנים קודמות עבדתי כאחות צוות במחלקת כירורגית לב וחזה. משמשת בשנים האחרונות דירקטורית בועד המנהל של תאגיד הבריאות של איכלוב.

קצת עלי

מתגוררת בתל אביב, נשואה ואם ל4. בשעות הפנאי אוהבת לעסוק הגננות ולהתעמל.

השכלה

תואר שני- מנהל ציבורי בתחום מערכות בריאות –המכללה לישראל אוניברסיטת קלרק. תואר ראשון דו-חוגי -סיעוד ותוכנית רב תחומית באומנויות – אוניברסיטת ת"א. ב2018 קורס דירקטורים. קורס טיפול נמרץ משולב – ביה"ס לסיעוד "שיינברון". לימודי סיעוד לתואר אחות מוסמכת – ביה"ס לסיעוד ע"ש א. וולפסון.

קרדיט: ריקי רחמן

רחל פיגרוה

מנהלת אדמניסטרטיבית, מחוז דרום, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

משנת 2019 משמשת כראש אגף שירות בכללית, לפני כן ביצעתי תפקידי שטח בקהילה ובבתי החולים, החל מ2016 שימשתי כמנהלת שיווק ושירות במחוז מרכז של הכללית, קודם לכן ובמשך חמש שנים עבדתי במרכז הרפואי סורוקה כסגנית למשנה למנהל המרכז ולפני כן כעוזרת למנהל המרכז הרפואי. בין השנים 2012 -2000 עבדתי במחוז דרום של הכללית התחלתי את דרכי בכללית כמזכירה במרפאת צוחר, ולאחר מכן במגוון תפקידים, בינהם : מנהלת תפעול ופרוייקטים ביחידת הביזור והאיכות, יועצת פנים ארגונית במינהלת נגב דרומי ועוזרת למנהל המחוז.

קצת עלי

גדלתי באופקים וכיום אני מתגוררת במושב מסלול. נשואה לדוד ואמא לשחר ודרור. בזמני הפנוי אוהבת לרכב על אופניים ולטייל בטבע.

השכלה

תואר ראשון BA בניהול מערכות בריאות ותואר מוסמך בבריאות הציבור [MPH], שניהם מטעם אוניברסיטת בן גוריון. לימודי תעודה בייעוץ ארגוני ממכללת ספיר וניהול השיווק מאוניברסיטת תל אביב.

רמזי קורד

מנהל המחלקה לשיקום גריאטרי, בית חולים גריאטרי בית בלב ראשל״צ

רקע מקצועי

סיימתי לימודי רפואה בבית ספר לרפואה, אוניברסטה של 6 לאוקטור במצריים שנת 2011. התמחיתי בגריאטריה ואז בפנימית, קיבלתי תעודות מומחה בשני התחומים בשנת 2020. ממרץ 2020 ניהלתי מחלקת כתר (טיפול בחולי COVID 19) עד מאי 2021. כעת אני רופא בכיר במחלקת גריאטריה, ומתמחה במנהל רפואי בבית חולים שערי צדק.

קצת עלי

נולדתי ומתגורר בירושלים. בן 33, אב לאיימן ויוסף. נסוי לאדריכלית חנין נמרי מאז 2014. אם לא היתי רופא היתי עוסק בתחום של ספורט, כדור סל.

השכלה

6 שנים לימודי רפואה באונברסטה 6 לאוקטובר במצריים 6 שנים 2 התמחיות בפנימית וגריאטריה בית חולים שערי צדק בתהליך התמחות נוספת (שלישית) במנהל רפואי

שאדן סלאמה-יוסף

מנהלת המחלקה לרפואה דחופה, המרכז הרפואי הדסה הר הצופים

רקע מקצועי

מנהלת המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים הדסה הר הצופים, בוגרת בית ספר לרפואה באוניברסיטה העברית. לאחר מכן סיימה התמחות ברפואה פנימית בהדסה ותת התמחות ברפואה דחופה . בהמשך תואר שני במינהל מערכות בריאות מהאוניברסיטה העברית אותו סיימה בהצטיינות יתרה. בעלת ניסיון בהובלת המחלקה לרפואה דחופה בשגרה וחירם כולל אתגרים מגוונים כגון :ניהול של אירוע רב נפגעים (אר״ן) ,התמודדות עם משבר הקורונה, מתן מענה רפואי תוך כדי שיפוץ והרחבת המחלקה והקמת אגפים חדשים לציין חדרי הלם וטראומה ואגף טיפול במהלכים והתאמה דינאמית של תהליכי עבודה חדשים. משמשת כאחראית ההוראה והובילה את המחלקה להצטיינות בהוראה מספר פעמים בפקולטה לרפואה. בנוסף ממלאת מספר תפקידים נוספים כחברה בוועדות מגוונות בבית חולים ובפקולטה לרפואה כגון : ועדת החיאה מוסדית,אקרדטציה ,חדשנות ,הוראה. במישור הארצי: חברה בועדת אר״ן הארצית וחברה באיגוד הארצי לרפואה דחופה .

קצת עלי

במקור מכפר טורעאן בצפון , כיום מתגוררת בשכונת רחביה בירושלים. נשואה לפאדי רופא אורולוג ואימא ל3 בנות מקסימות. בזמן החופשי כשיש כזה, מבלה בחיק הטבע עם המשפחה ובאפייה ויצירה.

השכלה

תואר MD מבית ספר לרפואה באוניברסיטה העברית והדסה. בהמשך סיימה בהצטיינות יתרה תואר שני בניהול מערכות בריאות MHA באוניברסיטה העברית -פקולטה לבריאות הצ

קרדיט: ריקי רחמן

שחר שפירא

לשעבר קצין הרפואה החילי בחיל האוויר וראש מחלקת המחקר בחיל הרפואה

רקע מקצועי

שחר מפקד על מערך הרפואה בחיל האוויר משנת 2019, לאחר שפיקד על מערך הרפואה בחיל הים. עוד שרת כרופא צבאי במספר יחידות - בחיל האוויר, חיל היום ובכוחות היבשה. את ההתמחות כמומחה בכירורגיה אורטופדית ביצע בבית חולים 'שיבא'.

קצת עלי

מתגורר בהוד השרון, נשוי לחגית ואבא לעידו, ליהי, ועומר. בשעות הפנאי אוהב לרוץ ולשחות.

השכלה

בעל תואר ד"ר לרפואה (MD) מאוניברסיטת תל-אביב, תואר במנהל מערכות בריאות (MHA) מאוניברסטית בן-גוריון, ותואר במדעי המדינה (MA) מאוניברסיטת חיפה. בוגר תת-התמחות בניתוחי כתפיים באוניברסיטת Yale בארה"ב.

מחזור ח'

אורן זיו

ראש תחום אף אוזן גרון, מחוז דרום, שירותי בריאות כללית

אלכסיי בלינסקי

מנהל תחום תכנון כוח אדם, משרד הבריאות

אמיר עלימי

עוזר מנהל בית החולים א.י.מ.מ.ס הסקוטי, נצרת

ברוך שטרן

מנהל מרחב בני ברק, מכבי שירותי בריאות

דועא בכרי

מנהלת מחלקת ילדים, המרכז הרפואי זיו

הוניידה דראושה

רופאה פנימאית, מנהלת רפואית עולם הבית- אשפוז בית אקוטי ויחידה לטיפולי בית, מכבי שירותי בריאות

יוני יוסף

רע"ן מבצעים ורפואה אווירית, צה"ל

יעקב חן

סגן מנהל המרכז הרפואי מאיר

יעקב רוטשילד

ראש מנהל הבריאות התעסוקתית, חיל הרפואה, צה"ל

ישראל וינטרויב

מנכ"ל ומייסד עמותת נותנים מקום

ליאור גילה

מנהלת כספים, מרכז רפואי העמק

לינור הדס רכב

מנהלת השירות לעבודה סוציאלית, המרכז לבריאות הנפש באר שבע

לנה פלדמן קורן

מתמחה במנהל רפואה, אגף רפואה, שירותי בריאות כללית

מיכל יהודאי ידיד

מנהלת המחלקה לתשתיות מידע ונתונים, מינהל הסיעוד, משרד הבריאות

נעה שבירו רוזמן

רופאת לשכה, לשכת הבריאות המחוזית תל אביב, משרד הבריאות

נריה שטאובר

ראש אגף כלכלה, משרד הבריאות

נתנאל (מיקי) אלמקיאס

מפקד בה"ד 10, חיל הרפואה, צה"ל

סלאם חדיד

מנהלת בית הספר האקדמי לסיעוד, בית החולים אי.מ.מ.ס. נצרת

עפר אלמוג

ראש ענף הרפואה המבצעית, חיל הרפואה

פואד אלצאנע

מנהל מנהלת נגב דרומי, שירותי בריאות כללית

צחי שטרן

מנהל מחוז צפון, לאומית שירותי בריאות

קטי בר שלום

מנהלת אגף טכנולוגיות מידע, קופת חולים מאוחדת

קרן כיסמריו פוטש

סגנית מנהל, המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין

רועי קסוס

סגן מנהל, המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה

רחלי שרון גרטי

מנהלת שירות לעבודה סוציאלית המרכז לבריאות הנפש גהה; פרוייקטורית חוסן ושחיקה, שירותי בריאות כללית

שרונה זלמנוב

מנהלת אדמיניסטרטיבית, מרכז שיקומי גריאטרי פלימן