ענבר – עתודה ניהולית במערכת הבריאות הינה מיזם משותף של משרד הבריאות וארגון מעוז, אשר נועדה לגבש את העתודה הניהולית הבכירה והמובילה במערכת הבריאות, המבוססת על כלל חלקיה: קופות חולים, בתי חולים, מטה ויחידות משרד הבריאות וצה”ל.

התוכנית שואפת לייצר שפה משותפת סביב אתגרי הליבה של מערכת הבריאות, להגדיל את האמון בין השחקנים הבכירים במוקדי ההשפעה השונים של המערכת, לפתח יכולות ניהוליות ומנהיגותיות, וליצור רשת של מנהיגות ומנהיגים המחוללים שינויים משמעותיים במערכת הבריאות הציבורית בישראל.

לצערנו, ההרשמה לתוכנית ענבר של מעוז ועתודות לישראל סגורה

רוצים לקבל תזכורת לפני שמתחילה ההרשמה למחזור הבא?

לחצו לתזכורת

חזון המיזם

רשת של מנהיגים ומנהיגות מובילי שינוי ממגוון מגזרים וקהילות בחברה הישראלית הפועלת לקידום הממלכתיות ולחיזוק החוסן חברתי – כלכלי במדינת ישראל.

מטרות התכנית

פיתוח שפה ממלכתית וקידום פעולות ממלכתיות במערכת הבריאות

רכישת כלים, פיתוח תפיסה ומסוגלות להובלת שינוי במערכת הבריאות

היכרות ומחויבות לקידום אתגרי מערכת הבריאות

פיתוח אישי ומקצועי של העמיתים בדגש על מנהיגות ויכולות ניהוליות

מסגרת התוכנית

נדבך ערכי-מנהיגותי – נדבך זה עוסק באתגרים החברתיים-כלכליים של מדינת ישראל והשפעתם על מערכת הבריאות, לצד פיתוח המנהיגות האישית, וכן בניית הקבוצה והרשת. חלק זה של התכנית מתקיים בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת הרווארד וכולל נסיעה לסיור לימודי בארה”ב.

נדבך אקדמי – תואר MBA עם התמחות במנהל מערכות בריאות בבית ספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. התואר כולל 6 סמסטרים ונבנה במיוחד בעבור עמיתי התכנית.

נדבך מקצועי – התמחות בתפקיד ניהולי באחד מהגופים במערכת הבריאות. נדבך זה יכלול הכשרה ניהולית וכן ליווי אישי התפור למידותיו של העמית.

תהליך המיון

תהליך המיון כולל ארבעה שלבים: שאלון הרשמה ראשוני, יום הערכה, ראיונות ממליצים וועדת קבלה מול נציגי הועד המנהל ונציגי צוות מעוז.

  • נוכחות פיזית ביום הערכה ובוועדת הקבלה הינה תנאי הכרחי להמשך התהליך!
  • בשלבים המתקדמים של המיון יתבקשו המועמדים להציג אישור ממונה.
  • תאריכי תהליך המיון (ימי הערכה וועדות הקבלה) אינם סופיים וייתכנו שינויים.

שלב א

שאלון הרשמה אחיד לכלל התוכניות.

שלב ב

יום הערכה הכולל חלק קבוצתי וחלק אישי.

שלב ג

ראיונות ממליצים.

שלב ד

ועדת קבלה – ראיון עם השותפים מארגון מעוז, עתודות לישראל והמשרד הממשלתי, צוות התוכנית ונציגים של חברי רשת מעוז.

מידע נוסף

בשאלות ניתן ליצור קשר ב- [email protected]

לתזכורת הרשמה לתכנית לחץ כאן

עמיתי ענבר

מחזור א׳

קרדיט: שיר ניומן

שגית ארבל-אלון

רופאה ראשית, מנהלת מערך שירותי הבריאות, משרד הרווחה

רקע מקצועי

החל ממאי 2020, שגית משמשת כרופאה הראשית של משרד הרווחה. בתפקידה הקודם הייתה שגית גינקולוגית במרכז הרפואי שערי צדק. לפני כן, החל משנת 2018 שימשה שגית כסגנית מנהל בית החולים השיקומי רעות. מ2015 עד 2018 שימשה כמנהלת אגף תכנון מדיניות במשרד הבריאות, במסגרת התמחותה במנהל רפואי קודם לכן, והחל משנת 2009 שימשה כמנהלת המרכז לטיפול אקוטי בנפגעי/ות תקיפה מינית בהדסה, והייתה בצוות ההקמה. במסגרת עבודתה הייתה שגית אחראית על הקמת מרכז ידע, גיוס משאבים ומתנדבים וטיפול נגיש ויעיל בנפגעים/ות. בנוסף, פיתחה שגית יחד עם צוותה מודל כוללני לטיפול בנפגעים/ות, הייחודי בתפיסת הנפגעת כמרכז אליה יגיעו כל אנשי הצוות ועסקה בהכשרת הדור הבא לטיפול ובהובלת המרכז תוך התמודדות עם סוגיות הטראומה המשנית של מטפלים בנפגעי תקיפה מינית. במקביל שימשה שגית כמנהלת המרכז לבריאות האישה בבית החולים משגב לדך וכמנהלת השירות האמבולטורי הגינקו-אונקולוגי בבית החולים הדסה במסגרת עשייתה החברתית שגית פעילה למעלה מ 8- שנים בארגון רופאים לזכויות אדם. במקביל הייתה פעילה בוועד רופאי הדסה, ובשנים האחרונות לעבודתה בבית החולים אף שימשה כיושבת ראש הועד. בעברה יזמה והקימה תכנית שש שנתית בנושא מניעת התנהגויות מסוכנות והתנהגות מינית בריאה בחטיבת הביניים ובתיכון מו"ר במכבים רעות. התמחות רפואית: שגית מומחית במנהל רפואי. בנוסף, לשגית מומחיות בגינקולוגיה ומיילדות. היא ביצעה תת התמחות בגינקולוגיה אונקולוגית באוניברסיטת לה ספיאנצה בבית החולים אומברטו פרימו ברומא. בוגרת בית הספר לרפואה בן גוריון שבנגב, את הסטאז' ומרבית ההתמחות ביצעה בבית החולים ע"ש אדית וולפסון וסיימה בבית החולים הדסה עין כרם.

הגר מזרחי

ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות

רקע מקצועי

ד"ר הגר מזרחי היא ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות. לפני כן הייתה סגנית מנהל המרכז הרפואי על שם ברוך פדה פוריה ובתקופת הגלים הראשון והשני של הקורונה ניהלה את המרכז הרפואי. במסגרת התמחותה במינהל רפואי הייתה ממונה על בטיחות הטיפול בהנהלת המרכז הרפואי וקודם לכן שימשה כרופאה בכירה ומומחית לכירורגיה כללית בבית החולים וניהלה את מכלול העבודה במחלקה. בעבר היא הייתה רופאה בכירה ומומחית לכירורגיה כללית בבית החולים העמק בעפולה. התמחות רפואית: היא מומחית במנהל רפואי ובעלת תואר MBA בתחום מאוניברסיטת תל אביב, והיא מומחית בכירורגיה כללית. את התמחותה ביצעה בבית החולים העמק ובנוסף, עברה הכשרה בת שנתיים באנגליה, שם התמחתה בניתוחים לפרוסקופיים ולמדה באוניברסיטת קנט. את הסטאז׳ הרפואה עברה הגר במרכז הרפואי העמק.

קרדיט: שיר ניומן

ענב נוף שדה

Founder and CEO at WOTCH Primary Medicine, Ltd

רקע מקצועי

ענב מכהנת כסגנית ראש אגף רפואה ומקצועות הבריאות  ומנהלת המערך לרופאה ראשונית במכבי שירותי בריאות.לפני כן כיהנה ענב כמנהלת תחום רפואת המשפחה במטה מכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידה היא משמשת כאחראית על הובלת ופיתוח תחום רפואת המשפחה בארגון, ועוסקת בגיבוש המדיניות ותכניות העבודה בתחום ובמיצוב תחום רפואת המשפחה בליבת העשייה הרפואית של הארגון. קודם לכן שימשה כמנהלת רפואית במרחב לב תל אביב-בלפור. במקביל ענב ממשיכה להיות רופאת המשפחה של מאות מטופלים במרכז ,HIV תל אביב כשותפה במרפאה עצמאית, ומתמקדת בטיפול באנשים עם בדגש על קהילת הלהט"ב. במסגרת עשייתה החברתית עוסקת ענב בפעילות התנדבותית כחברת הנהלה של הוועד למלחמה באיידס וכן כמנהלת רפואית של מרכזי  HIV וכיועצת רפואית. בנוסף הובילה יוזמה לקידום הטיפול ב HIV ברפואת המשפחה. התמחות רפואית: לענב התמחות במנהל רפואי. כמו כן, ענב מומחית ברפואת המשפחה. את התמחותה ביצעה במכבי שירותי בריאות. את הסטאז' ברפואה ביצעה בבית החולים אסף הרופא.

קרדיט: שיר ניומן

רויטל בר אושר (לוי חברוני)

מנהלת מרכז רפואי יוספטל ומרחב אילת בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

ד"ר רויטל לוי היא מנהלת מרכז רפואי יוספטל ומרחב אילת בשירותי בריאות כללית. בשנים 2015 היא הייתה סגנית מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה והממונה על היחידה לניהול סיכונים בבית החולים. לפני כן היא שימשה כסגנית המנהלת הרפואית של שירותי בריאות כללית במחוז ירושלים ובמסגרת תפקידה ניהלה את מערך הרפואה היועצת והרפואה העצמאית במחוז ואת ממשק הערעורים וועדות הבירורים והייתה אחראית שעות החירום במחוז. קודם לכן שימשה במשך חמש שנים כרכזת רפואת הילדים של המחוז, ובשבע השנים שלפני כן כמנהלת מרפאת ירוחם של הקופה. רויטל מומחית במינהל רפואי וברפואת ילדים. את התמחותה ביצעה בבית החולים סורוקה במחלקות התינוקות, הפגיה, טיפול נמרץ ילדים ואשפוז יום ושימשה כמתמחה ראשית, וגם את הסטאז' ברפואה היא ביצעה בסורוקה.

קרדיט: שיר ניומן

גילי גבעתי

סגנית מנהל בית החולים ברזילי

רקע מקצועי

ד"ר גילי גבעתי היא סגנית בית החולים ברזילי. לפני כן הייתה ראש אגף רפואה בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות. במסגרת התמחותה במינהל רפואי שימשה כעוזרת רפואית בלשכת המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ולאחר מכן כסגנית מנהלת בית החולים הכללי במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר, ולפני כן הייתה שם סגנית מנהל המחלקה הנוירולוגית. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על פעילות המחלקה האשפוזית, ובכלל זה הממשקים עם שאר יחידות בית החולים והפעילות האמבולטורית, ועל פעילות ההוראה למתמחים ולסטודנטים. במקביל, שימשה כמנהלת רפואית במכון השינה באסותא, תפקיד שכלל אחריות על הפעילות המחקרית מול יזמי המחקר ואחריות על פעילות הרופאים – כולל עדכונים קליניים והדרכות לרופאים חדשים. התמחות רפואית: גילי מומחית במינהל רפואי, בנוירולוגיה וברפואת שינה. את התמחותה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר ואת הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי תל אביב על שם סוראסקי.

קרדיט: שרון אלדר

איריס קלירס

סגנית מנהלת בית חולים וולפסון

רקע מקצועי

ד"ר איריס קלריס היא סגנית מנהלת בית החולים וולפסון. בשנים 2015- 2017 שימשה כעוזרת רפואית בהנהלת המרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר במסגרת התמחותה במנהל רפואי. בשנים 2015-2013 הייתה סגנית מנהל מחלקה פנימית בשיבא, וקודם לכן עבדה חמש שנים כרופאת משפחה ורופאת מנהל בקופת חולים מאוחדת. התמחות רפואית: מומחית ברפואה פנימית ובמנהל רפואי. את הסטאז' ברפואה ואת התמחותה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר.

קרדיט: שיר ניומן

אודי קלינר

רופא מחוזי במחוז מרכז של שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות

רקע מקצועי

ד"ר אודי קלינר הוא רופא מחוזי במחוז מרכז בשירותי בריאות הציבור שבמשרד הבריאות. במסגרת תפקידו הוא אחראי על מגוון נושאי שגרה וחירום בבריאות הציבור. קודם לכן, לפני התמחותו במנהל רפואי ובמהלכה, שימש כעוזר לראש שירותי בריאות הציבור ועסק בקידום, ניהול ותמיכה בנושאים הקשורים לבריאות הציבור. במקביל ללימודיו שימש כטכנאי מעבדה קלינית ובנק הדם בבית החולים שערי צדק. לפני כן היה מתנדב נוער ואחראי משמרת במד"א ירושלים. התמחויות רפואיות: מינהל רפואי ובריאות הציבור. את התמחותו ביצע אודי בלשכת הבריאות המחוזית של תל אביב, ובמסגרתה עסק בריכוז פניות הציבור, ניתוח אפידמיולוגי של תמותת התינוקות במחוז וביצוע חקירות אפידמיולוגיות. את הסטאז' ברפואה ביצע בבית החולים הדסה ואף נבחר לסטאז'ר מצטיין.

קרדיט: שיר ניומן

אלון נבט

סגן מנהל בית חולים בילינסון

רקע מקצועי

ד"ר אלון נבט הוא סגן מנהל בית החולים בילינסון של שירותי בריאות כללית. בתפקידו הקודם היה סגן מנהל המרכז הרפואי הלל יפה. במקביל לתפקידי הניהול הוא עובד כרופא ילדים. התמחות רפואית: אלון התמחה ברפואת ילדים וברפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים. את התמחותו במינהל רפואי ביצע במרכז הרפואי הלל יפה.

קרדיט: שיר ניומן

אורלי פרנקל

מנהלת מחלקת שת"פ בי"ח קהילה ורצף טיפול בחטיבת בתי חולים של שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

אורלי היא מנהלת המחלקה לשת"פ בין בתי חולים לקהילה ולרצף טיפול בחטיבת בתי חולים בשירותי בריאות כללית. בתפקידיה הקודמים הייתה סגנית מנהלת רפואית במחוז שרון שומרון בכללית ועוזרת רפואית למנכ"ל משרד הבריאות. הכשרה: אורלי בוגרת ענבר א', מומחית ברפואת המשפחה ובמנהל רפואי, בעלת תואר שני בבריאות הציבור מאוניברסיטת הרווארד ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

ענאן עבאסי

סגן מנהל המרכז הרפואי העמק

רקע מקצועי

ד"ר ענאן עבאסי הוא סגן מנהל המרכז הרפואי העמק. בתפקידו הקודם שימש כסגן מנהל המרכז הרפואי זיו, ולפני כן שימש כעוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי ברוך פדה בפוריה. במסגרת התמחותו במנהל רפואי היה עוזר רפואי בהנהלת המרכז הרפואי זיו ולפני כן עבד בבית החולים הצרפתי בנצרת - תחילה כסגן מנהל מחלקת עיניים, ולאחר מכן כמנהל המחלקה. במקביל, הוא שימש כמנהל שירות גנטיקת עיניים בבית החולים בני ציון. בשנים האחרונות הוא חבר הוועד של איגוד רופאי העיניים בישראל וחבר הקונסורציום הארצי למיפוי מחלות רשתית תורשתיות. במסגרת עשייתו החברתית הוא משמש כחבר ועד החברה לקידום בריאות האוכלוסייה הערבית בארץ - חברה בת של ההסתדרות הרפואית בישראל ולפני כן היה יו"ר עמותת אקדימד הפועלת לקידום בריאות, הכוונה מקצועית והעלאת מודעות בקרב האוכלוסייה הערבית בישראל. ענאן מומחה במנהל רפואי וברפואת עיניים עם התמחות בגנטיקת עיניים ובמחלות וניתוחי מקטע קדמי של העין שבה השתלם בבית החולים רוטשילד בפריז. את התמחותו הבסיסית בעיניים ביצע במחלקת עיניים במרכז הרפואי בני ציון ואת הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי רמב"ם.

קרדיט: שיר ניומן

גיל לביא

ראש אגף תכנון ואסטרטגיה בהנהלה הראשית בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

ד"ר גיל לביא מכהן כראש אגף תכנון ואסטרטגיה בשירותי בריאות כללית. לפני כן כיהן כסגן מנהל המרכז הרפואי כרמל בחיפה ובמסגרת תפקידו היה אחראי על הניהול השוטף של בית החולים ועל מחלקות החטיבה הפנימית והמיון, וכן על תחום משק התרופות ובית המרקחת בביה"ח, על מניעת זיהומים ועל פעילות היחידה למחלות זיהומיות, על רשומה רפואית, ועל הקשר מול הקהילה וקופות החולים ותיירות מרפא. קודם לכן שימש כרופא בכיר בחטיבה הפנימית במרכז הרפואי כרמל. הוא שירת בצה"ל כעתודאי לרפואה בתפקידי פיקוד ומטה ביחידות שדה וביחידות חיל הרפואה, עד לשחרורו בשנת 2014 בדרגת רס"ן. התמחות רפואית: גיל מומחה ברפואה פנימית. את הסטאז' ברפואה ואת התמחותו ברפואה פנימית ביצע במרכז הרפואי כרמל.

ליאור לבנשטיין

מנהל אגף נשים ויולדות, המרכז הרפואי לגליל ומשנה לדיקן לחינוך רפואי וראש ביה"ס לרפואה בפקולטה לרפואה בגליל ע"ש עזריאלי-בר אילן

קרדיט: שיר ניומן

ליאור לבנשטיין

מנהל אגף נשים ויולדות, המרכז הרפואי לגליל ומשנה לדיקן לחינוך רפואי וראש ביה"ס לרפואה בפקולטה לרפואה בגליל ע"ש עזריאלי-בר אילן

רקע מקצועי

ליאור משמש כסגן מנהל המרכז הרפואי בני ציון. קודם לכן, התמחה ליאור כעוזר רפואי בהנהלת הקריה הרפואית רמב”ם בחיפה, במסגרת התמחותו במנהל רפואי. לפי כן, שימש כמנהל היחידה המקצועית לגניקולוגיה ברמב”ם. במסגרת תפקידו היה ליאור אחראי על ניהול הפעילות הקלינית של היחידה האשפוזית, והפעילות הכירורגית של היחידה. לצד זאת עסק בניהול הפעילות המחקרית וההוראה ביחידה וכן בהכשרת המתמחים בגניקולוגיה. במקביל שימש ליאור במספר תפקידים נוספים: סגן מנהל אגף נשים ואחראי השירות האורוגניקולוגי בקריה הרפואית רמב”ם וכמנהל מרכז בריאות האישה בקופת חולים לאומית בקרית ביאליק. בנוסף, שימש כיועץ מחוז צפון לגינקולוגיה בקופת חולים לאומית. ליאור הינו פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון ומכהן כויו”ר החוג לגינקולוגיה ומיילדות. במסגרת עשייתו החברתית היה ליאור חבר בוועדות שונות במועצה המדעית לרפואה, כגון בוועד למתן רישיון מומחה בתחום הגינקולוגיה, מיילדות ואורולוגיה, חבר במועצה המארגנת של וועדת החינוך של האיגוד לרפואת המין האירופי וחבר בוועדת החינוך של החברה האירופאית לכירורגיה רובוטית. התמחות רפואית: לליאור התמחות במנהל רפואי. כמו כן, ליאור מומחה לגניקולוגיה ומיילדות. את התמחותו ביצע בקריה הרפואית רמב”ם, ובהמשך נסע להתמחות-על למשך שלוש שנים בכירורגיה משקמת של רצפת האגן (אורוגינקולוגיה). את הסטאז’ ברפואה ביצע בבית החולים בני ציון.

מחזור ב׳

קרדיט: מירב אובנטל

ריזאן סח’ניני

רופאה מחוזית, מחוז צפון - מכבי שירותי בריאות

רקע מקצועי

החל משנת 2016 משמשת ריזאן כסגנית רופא מחוזי וכרופאת ילדים מחוזית במחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות. לפני כן, בין השנים 2014-2016, שימשה ריזאן כמנהלת רפואית של המרכז הרפואי נצרת עילית ולפני מעברה למטה המחוז ניהלה לתקופה קצרה את מרחב הכרמל שבחיפה, במכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידה בנצרת עילית ניהלה את כוח האדם הרפואי והובילה תהליכי שיתוף פעולה פנים וחוץ-ארגוניים. קודם לכן, ובמשך שנה וחצי, עבדה כרופאת ילדים עצמאית במכבי שירותי בריאות. במקביל ללימודיה עבדה ריזאן כטכנאית הנשמה בקריה הרפואית רמב"ם, וכמדריכה לפסיכומטרי בחברת "קידום", בחיפה. במסגרת עשייתה החברתית הייתה ריזאן שותפה לבניית תכניות עבודה בעמותת "מרים", עמותה המתמקדת בהגברת המודעות למחלת הסרטן בחברה הערבית. התמחות רפואית:יזאן מומחית ברפואת ילדים. את התמחותה ביצעה בקריה הרפואית רמב"ם, בחיפה. את הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש ברזילי, באשקלון.

קרדיט: קופ"ח כללית

קרן זילכה

לשעבר סגנית הרופאה המחוזית במחוז מרכז בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

ד"ר קרן זילכה היתה סגנית הרופאה המחוזית במחוז מרכז בשירותי בריאות כללית ומובילת החדשנות במחוז. היא רופאה מומחית ברפואת משפחה ובמינהל רפואי, ובמסגרת התמחותה במינהל רפואי שימשה עוזרת רפואית בלשכת מנכ"ל משרד הבריאות וכמתמחה בהנהלת מרכז רפואי רבין בקמפוס גולדה (השרון). במסגרת שירותה הצבאי שימשה כראשת צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים בדרגת סא"ל, כראשת מדור הרפואה של פיקוד המרכז, כרופאת משפחה בכירה, כרופאת אנשי קבע וכיושבת ראש ועדה רפואית בלשכת הגיוס והשתתפה במשלחת חיל הרפואה לסיוע לנפגעי רעידת האדמה בנפאל בשנת 2014. קרן בעלת MD ברפואה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, MHA במינהל מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון ו- MBA מאוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

אורלי ברק-צפריר

מנהלת בית החולים השיקומי לפצועי מלחמה; מנהלת המערך הגריאטרי ומ"מ מנהלת היחידה לקידום רופאים, המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי

רקע מקצועי

ד"ר אורלי ברק-צפריר מנהלת את המערך הגריאטרי ומ"מ מנהלת היחידה לקידום רופאים במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). בתפקידה הקודם כיהנה כעוזרת רפואית בהנהלת המרכז הרפואי במסגרת התמחותה במנהל רפואי. כמו כן הייתה שותפה בוועדות שונות כגון ועדת החייאה מוסדית ו-ועדת כוח אדם רופאים. קודם לכן שימשה אורלי כרופאה בכירה במערך הגריאטרי באיכילוב, ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על פיתוח המרפאה הגריאטרית ועל הקמת מרפאה אונקולוגית-גריאטרית שאותה היא מפעילה גם היום. בנוסף, הייתה אחראית על פרויקט קמיליון למערך הגריאטרי-שיקומי וכן על פרויקט אקרדיטציה מחלקתי. כשילוב בין היותה גריאטרית לבין התמחותה במנהל רפואי, יזמה ובנתה את "תוכנית הזה"ב" של בית החולים לטיפול בקשישים באשפוז החריף, הנתמכת ע"י משרד הבריאות וארגון אש"ל. קודם לכן, בשנים 2015-2012 שימשה אורלי כרופאת בית, טיוטור ומדריכה קלינית. במקביל עבדה כרופאת משפחה ומומחית ברפואה פנימית במרפאה של שירותי בריאות כללית בבית שמש. עוד קודם לכן הייתה אורלי מנחה של קבוצות תרגול בקורסים מסירת בשורה קשה ומיניות האדם בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. התמחות רפואית: אורלי מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה. את התמחותה ברפואה פנימית ביצעה בבית החולים הדסה עין כרם ואת התמחות-העל בגריאטריה ביצעה במרכז הרפואי הדסה הר הצופים ובמרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). את הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי הדסה עין כרם.ד"ר אורלי ברק-צפריר מנהלת את המערך הגריאטרי ומ"מ מנהלת היחידה לקידום רופאים במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). בתפקידה הקודם כיהנה כעוזרת רפואית בהנהלת המרכז הרפואי במסגרת התמחותה במנהל רפואי. כמו כן הייתה שותפה בוועדות שונות כגון ועדת החייאה מוסדית ו-ועדת כוח אדם רופאים. קודם לכן שימשה אורלי כרופאה בכירה במערך הגריאטרי באיכילוב, ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על פיתוח המרפאה הגריאטרית ועל הקמת מרפאה אונקולוגית-גריאטרית שאותה היא מפעילה גם היום. בנוסף, הייתה אחראית על פרויקט קמיליון למערך הגריאטרי-שיקומי וכן על פרויקט אקרדיטציה מחלקתי. כשילוב בין היותה גריאטרית לבין התמחותה במנהל רפואי, יזמה ובנתה את "תוכנית הזה"ב" של בית החולים לטיפול בקשישים באשפוז החריף, הנתמכת ע"י משרד הבריאות וארגון אש"ל. קודם לכן, בשנים 2015-2012 שימשה אורלי כרופאת בית, טיוטור ומדריכה קלינית. במקביל עבדה כרופאת משפחה ומומחית ברפואה פנימית במרפאה של שירותי בריאות כללית בבית שמש. עוד קודם לכן הייתה אורלי מנחה של קבוצות תרגול בקורסים מסירת בשורה קשה ומיניות האדם בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. התמחות רפואית: אורלי מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה. את התמחותה ברפואה פנימית ביצעה בבית החולים הדסה עין כרם ואת התמחות-העל בגריאטריה ביצעה במרכז הרפואי הדסה הר הצופים ובמרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). את הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי הדסה עין כרם.

קרדיט: שיר ניומן

ראמי גריפאת

מנהל מרפאת החיסונים, מרצה לברה"צ בפקולטה לרפואה בטכניון ומרצה למנהל מערכות בריאות

רקע מקצועי

ד"ר ראמי גריפאת הוא מנהל מרפאת החיסונים, מרצה לברה"צ בפקולטה לרפואה בטכניון ומרצה למנהל מערכות בריאות. בתפקידו הקודם ניהל את יחידת בטיחות הטיפול, ניהול סיכונים ופניות הציבור במרכז הרפואי זיו. לפני כן שימש כרופא בלשכת הבריאות המחוזית בחיפה ולפני כן, במסגרת התמחותו במנהל רפואי, כיהן כעוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי הלל יפה. קודם לכן הוא שימש כעוזר רפואי לראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, גם כן במסגרת התמחותו. לפני שהחל את התמחותו שימש כממלא מקומה של רופאת הנפה בלשכת הבריאות בחיפה ובמסגרת התפקיד היה אחראי על מגוון תחומים רפואיים ומנהליים ועל פיתוח הוראת המתמחים. במקביל, שימש כיושב ראש בוועדות הרפואיות לקביעת מוגבלות בניידות מטעם המוסד לביטוח לאומי. קודם לכן היה רופא אחראי לשכה בלשכת הבריאות בחיפה. בנוסף, הוא משמש כמרצה לרפואה והכשרה מתקדמת בסיעוד במרכזים הרפואיים בני-ציון ורמב"ם, בטכניון, במכללת עמק יזרעאל ובבית הספר לרפואה בצפת. כמו כן הוא מרצה בכנסים ובימי עיון של איגודים מקצועיים וקופות החולים. ראמי, שבחר להתמקד בתחום החיסונים, מכהן כחבר בוועדה המייעצת למשרד הבריאות בנוגע למחלות זיהומיות ולחיסונים ומייעץ בנושא מתן חיסונים במצבים מיוחדים (כמו מקרים מורכבים ותופעות לוואי) למטפלים המחסנים מטופלים בטיפות חלב ובמרפאות קופות החולים. במסגרת עשייתו החברתית הוא משמש כרופא מתנדב בכפר נהר הירדן, שם הוא מלווה ילדים עם מחלות כרוניות ואנשים עם מוגבלויות ומטפל בהם. בנוסף, הוא מרצה בתחום קידום הבריאות בבתי ספר ובמרכזים חברתיים. ראמי מומחה לבריאות הציבור. את התמחותו ביצע בלשכת הבריאות המחוזית בחיפה ואת הסטאז' ברפואה ביצע בקריה הרפואית רמב"ם בחיפה.

קרדיט: שיר ניומן

אבי מרקדו

רופא בכיר, product, kahun medical

רקע מקצועי

החל משנת 2021 משמש ד"ר אבי מרקדו כמנהל מוצר בחברת Diagnostic Robotics. בתפקידו הקודם היה סגן המנהלת הרפואית של מחוז מרכז במכבי שירותי בריאות במסגרת התמחותו במנהל רפואי. קודם לכן, בשנים 2017-2015 שימש אבי כמנהל רפואי של מרחב יפו במכבי שירותי בריאות והיה אחראי בין היתר על הניהול הרפואי הכולל ועל פיתוח שירותים רפואיים. לפני כן שימש כמומחה ברפואת המשפחה במרחב יפו, ומעבר לתפקידו כרופא משפחה השתתף בתור רופא ב"מחלקה בקהילה" - צוות ייחודי המעניק טיפול מוגבר לחולים מורכבים שהשתחררו מטיפול. במהלך לימודיו נטל חלק בפרויקט מדערו"ם בכפר החינוכי ניצנה וכן בהדרכת תלמידים מהמגזר הבדואי בפרויקט ניצני רפואה בבאר שבע ובאופקים. התמחות רפואית: אבי מומחה ברפואת המשפחה. את התמחותו ביצע במחלקה לרפואת המשפחה של מכבי שירותי בריאות עם סבבים במחלקות פנימית, ילדים ורפואה דחופה במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב) ובמרכז לבריאות הנפש שלוותה. על שלבי א' ו-ב' קיבל ציון לשבח "מעל ומעבר". את הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי ע"ש ברזילי ובמהלכו נבחר כסטאז'ר מצטיין.

קרדיט: אביטל זימט

דרור דולפין

סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה

רקע מקצועי

ד"ר דרור דולפין הוא סגן מנהל המרכז הרפואי סורוקה. לפני כן שימש כעוזר רפואי למנהל הרפואי של חטיבת בתי החולים של שירותי בריאות כללית, ובמקביל שימש כרופא בכיר במרכז לבריאות הנפש גהה. בשנים האחרונות הוא מקדם את ההכרה ואת הטיפול המערכתי בתסמונת השחיקה בעבודה, בפרט במערכת הבריאות, שותף לקידום יוזמות לטיפול בשחיקת רופאים ואנשי סיעוד, ומרבה להרצות בנושא בפני קהלים מקצועיים ולא מקצועיים. בעבר התנדב במסגרת מרכז חוסן ע"ש כהן-האריס להתערבות בטראומה ואסון המוני והיה ממובילי תחום השחיקה במרכז. בטרם פנה ללימודי הרפואה הוא לימד כמה שנים כחבר סגל זוטר בחוג לפילוסופיה של אוניברסיטת תל אביב ושימש שם כעוזר מחקר לפרופסור אלי פרידלנדר. במסגרת לימודיו שהה דרור סמסטר אחד בהרווארד כאורח של פרופסור סטאנלי קאוול. בעבר ריכז דרור במשך כמה שנים את פרויקט כיתת המצוינות של תיכון עירוני ט' בדרום תל אביב ולימד בפרויקט. התמחות רפואית: דרור מומחה בפסיכיאטריה של המבוגר. את התמחותו ביצע במרכז לבריאות הנפש תל אביב ע"ש בריל של שירותי בריאות כללית. את הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי ע"ש אדית וולפסון.

קרדיט: שיר ניומן

דב בכר

רופא מומחה לפריון, מיילדות וגינקולוגיה

רקע מקצועי

ד"ר דב בכר הוא רופא מומחה לפריון, מיילדות וגינקולוגיה. לפני כן התמחה במינהל רפואי במשרד הבריאות, ובתפקידו הקודם שימש כמנהל הרפואי של מחוז הצפון במכבי שירותי בריאות. לפני כן היה עוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, וקודם לכן שימש כסגן מנהל יחידת הIVF- באסותא ברמת החייל וכרופא בכיר ביחידת ה-IVF במרכז רפואי בני ציון בחיפה. בשנת 2012 היה שותף בהנהגת מחאת המתמחים הארצית. התמחות רפואית: דובי מומחה במיילדות וגינקולוגיה. את התמחותו ביצע במרכז הרפואי רבין בבית החולים בילינסון, ואת הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי ע"ש ברזילי באשקלון.

קרדיט: שיר ניומן

אבישי מלכיאל

אחראי תחום רפואת נשים בחטיבת הרפואה בלאומית שירותי בריאות

רקע מקצועי

ד"ר אבישי מלכיאל הוא אחראי תחום רפואת נשים, חטיבת הרפואה, לאומית שירותי בריאות. התמחות רפואית: לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, התמחות ביילוד וגינקולוגיה במרכז הרפואי שערי צדק. לימודים אקדמיים נוספים: תואר ראשון בתוכנית אמירים ובחוג למחשבת ישראל מהאוניברסיטה העברית בירושלים, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: שיר ניומן

עלי אלהואשלה

מנהל רפואי מחוז דרום, קופ"ח כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2018 משמש עלי כמנהל הרפואי של מחוז הדרום של שירותי בריאות כללית. קודם לכן, והחל משנת 2015 שימש כמנהל מנהלת אזור הנגב הדרומי של שרותי בריאות כללית. לפני כן ובמשך חמש שנים, עבד כמנהל מרפאה של שרותי בריאות כללית ברהט, ועוד קודם לכן, בין השנים 2007-2010    ניהל את המרפאה של שרותי בריאות כללית בתל-שבע. לפני כן ובמשך שבע שנים, עבד עלי כרופא משפחה במרפאה זו. במסגרת עשייתו החברתית, משמש עלי כחבר מזכירות בהסתדרות הרפואית. בעבר שימש גם כחבר לשכת האתיקה של ההסתדרות הרפואית. במקביל ובמשך כעשור, שימש בתפקידים שונים בועד הרופאים של מחוז דרום ובמזכירות הארצית של שירותי בריאות כללית. התמחות רפואית: עלי מומחה ברפואת המשפחה. את התמחותו ביצע במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, ובמרפאת י"א, שניהם בבאר-שבע. את הסטאז' ברפואה ביצע גם כן בסורוקה.

מנחם ביתן

רופא מחוזי, מחוז ירושלים, קופ"ח מאוחדת

קרדיט: שיר ניומן

מנחם ביתן

רופא מחוזי, מחוז ירושלים, קופ"ח מאוחדת

רקע מקצועי

מנחם הוא רופא מחוזי, מחוז ירושלים, קופ"ח מאוחדת.

קרדיט: איציק שוקל

אורית שטיין- רייזנר

מנהלת בית החולים שיקומי רעות תל אביב

רקע מקצועי

ד"ר אורית שטיין-רייזנר מנהלת משנת 2020 את בית החולים השיקומי רעות תל אביב, לאחר ששימשה שם כסגנית מנהל וכמנהלת רפואית. לפני כן ניהלה את מחלקת בריאות הנפש במכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידה עמדה בראש מערך של מאות עובדים, הובילה את הרפורמה בבריאות הנפש בארגון וייצגה את מכבי מול גופים ממלכתיים בתחום בריאות הנפש. בשנים 2015-2013 שימשה אורית כפסיכיאטרית מחוזית ומנהלת תחום בריאות הנפש של מכבי שירותי בריאות במחוז ירושלים והשפלה. במסגרת תפקידה, ניצחה על הקמתן של מרפאות בריאות הנפש במחוז לקראת הרפורמה בבריאות הנפש והייתה אחראית על יישום תוכניות עבודה, גיוס כוח אדם ומתן ייעוץ מקצועי. קודם לכן, ובמשך 10 שנים, ניהלה את מחלקת המיון במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון. במקביל, בשנים 2008-2004 שימשה כסגנית הפסיכיאטר המחוזי של משרד הבריאות במחוז מרכז. אורית בוגרת הפקולטה לרפואה ובעלת תואר שני במנהל עסקים, שניהם מאוניברסיטת תל אביב, מומחית בפסיכיאטריה ובמנהל רפואי. משך שנים רבות מנחה בחוג לחינוך רפואי בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. במסגרת עשייתה החברתית היא חברת דירקטוריון עמותת אנוש, משמשת כמנטורית לרופאות צעירות בתוכנית Womed, ומתנדבת בעמותת הופכות את היוצרות המסייעת לנשים במעגל הזנות. התמחות רפואית: אורית מומחית בפסיכיאטריה. את התמחותה ואת הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר.

מחזור ג'

קרדיט: רומן שבצ'וק

רחל לוצאטי

ראש מערך אישורי תרופות ורופאה אחראית לאישורים למידע, שרותי בריאות כללית

רקע מקצועי

רחל היא רופאה אחראית במוקד סיוע לאישורים רפואיים במחוז צפון של שירותי בריאות כללית. בתפקידה הקודם רחל הובילה תהליכי שירות וקידום בריאות של שירותי בריאות כללית במחוז חיפה. במסגרת תפקידה כמנהלת המרפאות של הכללית בחיפה היא אחראית לבניית תכניות עבודה ולהובלת תהליכים ארגוניים, תוך ליכוד הצוות ורתימתו לקידום בריאות המטופלים. בשנים 2012-2005 הייתה רחל רופאת משפחה ומנהלת מרפאה שנתנה שירותי רפואה ראשונית ורפואה יועצת של שירותי בריאות כללית בכרמיאל. על ניהול מרפאה זו ועל הובלת תהליכי בריאות נוספים בעיר קיבלה פרס "מצוינות בניהול" ממנכ"ל הכללית. קודם לכן הייתה רופאת משפחה במרפאה של שירותי בריאות כללית בנהריה. במסגרת עשייתה החברתית יזמה רחל והקימה בשנים האחרונות קבוצות ברשתות החברתיות השונות לשיתוף ולסיוע הדדי קהילתי. היא השתתפה בפעילות בקהילת החדשנות – חברה לפיתוח חיפה Bewellhaifa, ולוקחת חלק במערך החירום היישובי שהיא מתגוררת בו. נוסף לכך, בשנים 2012-2001 הדריכה רחל בבתי ספר שונים בנושאים רפואיים: חינוך מיני, נזקי עישון ועוד, ובד בבד הדריכה עולים חדשים מבני המנשה במעון הקליטה שלהם ונתנה להם טיפול רפואי. עוד הייתה רופאה של חיילי צד"ל ובני משפחותיהם במשך חודשים אחדים, עד שעברו לבתי הקבע שלהם. רחל בוגרת בית הספר לרפואה של הדסה עין כרם בירושלים. היא מומחית ברפואת משפחה מטעם הטכניון. את הסטאז' ברפואה עשתה במרכז הרפואי זיו בצפת

קרדיט: רומן שבצ'וק

אינה שוגייב

מנהלת המרכז הרפואי פלימן

רקע מקצועי

אינה מכהנת כמנהלת בית החולים הגריאטרי-שיקומי פלימן בחיפה. בתפקידה הקודם הייתה סגנית המנהל במוסד זה, , ולפני כן מנהלת מחלקת גריאטריה חריפה א' בד בבד, והחל משנת 2005 היא חברה באיגוד הגריאטריה הישראלי. היא פעילה בכנסים של האיגוד, ובשנים 2015-2012 הייתה גם חברה בוועדת הביקורת של האיגוד. בנוסף, אינה מרצה בפקולטה לרפואה בטכניון, מדריכה סטודנטים ומרצה בקורסים להכשרה בגריאטריה לרופאי בתי אבות במשרד הבריאות. בשנים 2015-2014 הייתה רופאה ראשית במחלקה פנימית א'1 במרכז הרפואי כרמל בחיפה. קודם לכן, בשנים 2014-2013, הייתה רופאה בכירה בחטיבה הפנימית של המרכז הרפואי. בעבר הייתה גם רופאה בכירה של שירותי בריאות כללית במרפאה הגריאטרית המחוזית של מחוז חיפה והגליל המערבי. בשנת 2015 קיבלה תעודת הערכה על תרומה יוצאת דופן להוראה בחוג לגריאטריה מהפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה. היא מומחית בגריאטריה וברפואה פנימית. את התמחותה בגריאטריה עשתה במרכז הגריאטרי-שיקומי פלימן בחיפה, השלימה את ההתמחות ברפואה פנימית במרכז הרפואי כרמל ואת הסטאז' ברפואה עשתה במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. אינה בוגרת קורס תלת-שנתי בפסיכוגריאטריה באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: רומן שבצ'וק

נרימאן כבהא

עוזרת מנכ"ל, מרכז רפואי מאיר

רקע מקצועי

נרימאן היא עוזרת מנכ"ל, מרכז רפואי מאיר. לפני כן ניהלה את מדור רוקחות בתי חולים של שירותי בריאות כללית. במסגרת תפקידה היתה אחראית לקביעת מדיניות ארגונית ולהטמעתה, לסטנדרטיזציה של תהליכי עבודה, לפיתוח המקצועי של הרוקחים, לפיתוח שיטות עבודה מתקדמות ולבקרה על שירותי הרוקחות בבתי החולים. נרימאן שותפה לניהול תחום איכות ובטיחות הטיפול התרופתי ולקידום שימוש מושכל בתרופות בבתי החולים. עוד היא אחראית לייצוג ולתיאום התחומים מול משרד הבריאות ושאר האגפים והחטיבות בהנהלת הכללית. בד בבד, מאז שנת 2015 נרימאן מנהלת את צוות קידום המידע התרופתי בבתי החולים של שירותי בריאות כללית. בשנים 2015-2013 הייתה נרימאן מנהלת פרויקט TREAT במרכז הרפואי רבין בפתח תקוה. בשנים 2014-2005 הייתה רוקחת קלינית בשירותי הרוקחות של בית חולים בילינסון. בד בבד עבדה שם גם כרכזת וכסוקרת תחום ניהול ובטיחות טיפול תרופתי (M.M.U). נוסף לכך הייתה חברה בכמה ועדות מקצועיות של בית החולים.

קרדיט: רומן שבצ'וק

יעל שחור-מיוחס

סגנית מנהל בית החולים רמב"ם

רקע מקצועי

החל ממאי 2020, יעל משמשת כסגנית מנהל בית החולים רמב"ם בחיפה. בתפקידה הקודם, מאז שנת 2016 הייתה יעל סגנית ראש אגף רפואת ילדים במרכז הרפואי רמב"ם. במסגרת תפקידה הייתה יעל אחראית לפיתוח סגל הרופאים הצעירים והמתמחים ולהובלת פרויקטים רוחביים בתחום רפואת הילדים. בד בבד הייתה יעל רופאה בכירה ביחידה למחלות זיהומיות בילדים. במסגרת תפקידה, שהחלה בו עוד קודם לכן, היא ייעצה בנושאים הקשורים למחלות זיהומיות במחלקות בית החולים רות לילדים. תחום העיסוק העיקרי שלה קשור למטופלים הסובלים מדיכוי מערכת החיסון – הן בפן הקליני הן בפן המחקרי. בשנים 2017-2015 הייתה חברת ועד החוג הישראלי למחלות זיהומיות בישראל, וחברה בוועדות בחינות ההתמחות ברפואת ילדים ובמחלות זיהומיות. נוסף לכך, מאז שנת 2015 יעל היא מרצה בכירה קלינית בפקולטה לרפואה של הטכניון בחיפה, מדריכה סטודנטים לרפואה בתחום המחלות הזיהומיות ונציגת הטכניון בועדת הסטאז' הארצית. יעל חברה באיגודים הישראלי והאירופי למחלות זיהומיות ולמחלות זיהומיות בילדים (ESPID ECCMID,). בשנים 2014-2007 נתנה יעל ייעוץ בנושאי מחלות זיהומיות למטיילים לקראת נסיעתם לחו"ל, במרפאת המטיילים של שירותי בריאות כללית בחיפה. בשנת 2010 זכתה יעל בפרס ליניאל למצוינות קלינית במרכז הרפואי רמב"ם. בשנים 2013 ו-2014 נבחרה למרצה מצטיינת בפקולטה לרפואה, ובשנת 2017 זכתה בפרס מרים בן חיים על תרומה משמעותית בקורס "להיות רופא" של הטכניון. בשנת 2017 נבחרה לעובדת מצטיינת בקריה הרפואית רמב״ם. במסגרת עשייתה החברתית הנחתה יעל בעבר קבוצות תלמידים בבית הספר עלייה בשכונת בת גלים (הסמוכה לבית חולים רמב"ם) בנושאים הקשורים להיגיינה ולאורח חיים בריא. יעל הייתה חברה בפורום ההורים בבית ספר כרמל זבולון (ביגור). כיום היא מתנדבת בצוות ההחייאה ביישוב מגוריה. יעל סיימה בהצטיינות התמחות ברפואת ילדים (2006) ובמחלות זיהומיות (2009). את תקופת הסטאז׳ ואת ההתמחויות עשתה במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה.

קרדיט: רומן שבצ'וק

שרון אלרעי-פרייס

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות

רקע מקצועי

שרון משמשת כראש שירותי בריאות הציבור, משרד הבריאות. בתפקידה הקודם שרון ניהלה את מערך האיכות והבטיחות של המרכז הרפואי כרמל בחיפה, וחברת הנהלה משנת 2015. במסגרת תפקידה הקודם שרון אחראית להובלת פרויקטים לשיפור איכות ובטיחות הטיפול בבית החולים, לשיפור הרצף הטיפולי בית חולים-קהילה, לניטור ולשיפור מדדי איכות, לניתוח אירועים ולדיווח עליהם, ולהובלת בית החולים בהכנות למבדק האקרדיטציה (JCI). קודם לכן הייתה שרון רופאה בכירה במערך הפנימי וביחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים במרכז הרפואי כרמל. בשנים 2013-2010 הייתה שרון האפידמולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר (New Hampshire State Epidemiologist) במסגרת תפקידה הייתה הגורם המנחה והמפקח בנושא בריאות הציבור בהיבט של מחלות זיהומיות במדינת ניו המפשייר, אחראית לחקירת התפרצויות מחלות זיהומיות, ושימשה גורם מקשר בין משרד הבריאות לבין המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC). שרון גם הובילה את נושא האיכות במשרד הבריאות, כולל פיתוח פלטפורמה אינטרנטית להצגת נתוני בריאות הציבור (New Hampshire Health WISDOM). בשנת 2007 נבחרה שרון למרצה מצטיינת של הפקולטה לרפואה בטכניון. בשנת 2010 היא זכתה בפרס על עבודת איכות מצטיינת לשיפור זמנים למתן אנטיביוטיקה דחופה; בשנת 2015 זכתה בפרס עבודה מצטיינת בנושא שיפור בטיחות במתן כימותרפיה, ובשנת 2016 זכתה בפרס עבודה מצטיינת בנושא שיפור הטיפול ב-CVA בכנס שקיפות בבריאות של משרד הבריאות. שרון מומחית ברפואה פנימית, בבריאות הציבור וברפואה מונעת, וסיימה התמחות במחלות זיהומיות ומניעת זיהומים בארצות הברית. את ההתמחות ברפואה פנימית עשתה במרכז הרפואי כרמל בחיפה, ואת ההתמחויות במחלות זיהומיות וברפואה מונעת עשתה ב-Dartmouth-Hitchcock Medical Center בארצות הברית. שרון סיימה את התכנית היוקרתית – Leadership in Preventive Medicine ב-Dartmouth College, שמטרתה להכשיר רופאים מובילי איכות, והייתה המתמחה הראשית בה. (Chief Resident). את הסטאז' ברפואה עשתה בהצטיינות במרכז הרפואי רמב"ם.

עידית סגל

סגנית מנהלת המרכז הרפואי שמיר

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עידית סגל

סגנית מנהלת המרכז הרפואי שמיר

רקע מקצועי

עידית היא סגנית מנהלת המרכז הרפואי שמיר.

קרדיט: רומן שבצ'וק

שני ברוש

סגנית מנהל המרכז הרפואי כרמל

רקע מקצועי

שני היא מומחית ברפואת המשפחה ומומחית במנהל רפואי. בעלת תואר שני במנהל עסקים במגמת מנהל מערכות בריאות. בשלוש השנים האחרונות שני היא סגנית מנהל המרכז הרפואי כרמל. לפני כן שירתה כרופאה בצה"ל והשתחררה בדרגת סגן אלוף. בתפקידה האחרון בצה"ל עמדה בראש צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים. במסגרת תפקידה פקדה על צוות בירור קבילות בנושאי רפואה וניהלה את הבירור תוך ראיית החייל הבודד בד בבד עם ראייה מערכתית וחתירה מתמדת לאיתור שורש הבעיה, סימון נקודות התערבות ומתן המלצות לשיפור ולעידוד תרבות הדיווח והלמידה המערכתית. קודם לכן, בשנים 2015-2013, הייתה שני סגנית ראש ענף רפואה במחלקת שירותי הבריאות בצה"ל. בתפקידה זה הייתה אחראית לניהול קידום האיכות, לקביעת מדיניות רפואת השגרה בצה"ל, לכתיבת הוראות והנחיות מקצועיות ולעדכונן, לפיתוח מערכת מדדי איכות בצה"ל ולגיבוש תוכני הכשרות וקורסים מקצועיים. בשנים 2011-2009 הייתה שני מפקדת מערך הרפואה השלישונית במרחב הצפון בצה"ל. במסגרת תפקידה הייתה אחראית לניהול הטיפול בחיילים במצבים רפואיים מורכבים ובבני משפחותיהם, פיקדה על צוות רב-מקצועי ויצרה שיתופי פעולה עם מערכת הבריאות האזרחית, מחלקת הנפגעים בצה"ל ואגף השיקום במשרד הביטחון. שני מנחה סדנאות לפיתוח מיומנויות תקשורת וקבוצות עמיתים לרופאים צבאיים, ובוחנת מועמדים לתכנית "צמרת" בבחינות הקבלה של הפקולטה לרפואה בירושלים. בשנים 2014-2013 הייתה חלק מצוות בית החולים הצבאי לטיפול בפצועים הסורים בגולן ובשנת 2013 השתתפה במבצע "איים של תקווה" - משלחת הסיוע ההומניטרי של צה"ל לפיליפינים. במסגרת עשייתה החברתית שני היא שותפה פעילה בארגון "יוצאי לובלין ודורות ההמשך" ועושה רבות לקירוב בני הדור השלישי. באפריל 2022 יצאה שני במשלחת הסיוע ההומניטרי לאוקראינה שם היתה המנהלת הרפואית של בית החולים שדה "כוכב מאיר"

קרדיט: רומן שבצ'וק

אליעז מילר

ממונה תיאום ופיתוח תשתיות רפואה בחטיבת בתי החולים של שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

ד"ר אליעז מילר הוא ממונה תיאום ופיתוח תשתיות רפואה בחטיבת בתי החולים של שירותי בריאות כללית. בתפקידו הקודם היה סגן מנהל המרכז הרפואי מאיר בכפר סבא. במסגרת תפקיד זה היה אחראי על פעילותם של המחלקה לרפואה דחופה, מחלקות אשפוז ומכונים שונים, וכן על שירותים ומערכים קריטיים בבית החולים ובהם מערך הדימות ושעת החירום. בשנים 2018-2015 היה סגן מנהל המרכז הרפואי ברזילי באשקלון, ובמסגרת עבודתו עסק בהפעלת חדרי הניתוח, המחלקה לרפואה דחופה, בית המרקחת ומרפאות שונות. עוד היה מעורב בפיתוח רופאים מתמחים וסטז'רים ובניהול היבטים כלכליים שונים. בשנים 2015-2014 ניהל את מערך האיכות במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי ובמסגרת תפקידו קידם הכשרה רפואית של רופאי בית החולים, הטמעת נוהלי עבודה ופיתוח ידע ארגוני והקמת מערך הרשאות לרופאים ומערך סקרים ובקרות איכות. בד בבד היה מרצה בתחום ניהול מערכות בריאות במכללה האקדמית ברמת גן. בשנים 2013-2011 היה מתמחה ראשי באגף לרפואה פנימית במרכז הרפואי תל אביב ובמסגרת תפקידו היה אחראי על מתמחים במחלקות הפנימיות ובמכונים בהיבטים של קידום מקצועי, ניהול שוטף וייצוג. בשנים 2015-2009 היה רופא אחראי להיערכות לשעת חירום במרכז הרפואי תל אביב, ובמסגרת זו היה ממונה על הכנתו של בית החולים להתמודדות עם אירועים רבי-נפגעים, על הדרכות עובדים ומנהלים ועל מוכנות לתרגילים ולביקורות של משרד הבריאות ופיקוד העורף. במהלך תקופה זו השלים שתי התמחויות – ברפואה פנימית ובמינהל רפואי. במסגרת עשייתו החברתית השתתף בחמש שליחויות מטעם משרד החוץ למדינות שונות באפריקה כדי להכשיר שם צוותי בתי חולים ושירותי חירום בנושאי רפואה דחופה והתמודדות עם אסון. אליעז הוא סגן אלוף במילואים, בוגר קורס קציני ארגון רפואה. עד לאחרונה היה סגן מפקד יחידת הרפואה הפיקודית של פיקוד הדרום. הוא מומחה ברפואה פנימית ובמינהל רפואי, ואת הסטאז' ברפואה וכן את התמחויותיו עשה במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי.

קרדיט: יפעת מזרחי

שמעון בורשטיין

סגן מנהל בית החולים מרחבים (באר יעקב)

רקע מקצועי

נשוי ואב ל2. מומחה בפסיכיאטריה ובמנהל רפואי. בעל תואר MBA במנהל מערכות בריאות, מאוניברסיטת ת״א. בוגר תוכנית ההכשרה לחוקרים צעירים מצטיינים מטעם איגוד הפסיכיאטריה. זכה פעמיים במלגת קרן נייסר לחוקרים צעירים. בעבר סגן מנהל מחלקה פסיכיאטרית, סגן מנהל בית החולים השיקומי ״רעות״ עוזר לראש חטיבת בריאות הציבור וסגן הפסיכיאטרית המחוזית במחוז מרכז. כעת משמש כסגן מנהל בית החולים הפסיכיאטרי ״מרחבים״ (באר יעקב). משרת כרס״ן במילואים במערך בריאות הנפש בצה״ל ומתנדב במרפאת לוינסקי ובמסגרת שיקומית לסובלים מתחלואה פסיכיאטרית קשה.

קרדיט: רומן שבצ'וק

רביע חלאילה

לשעבר סגן נשיא מכללת צפת

רקע מקצועי

רביע מכהן כסגן נשיא מכללת צפת. בתפקידו הקודם עמד בראש החוג ללימודי תואר ראשון בסיעוד במכללה האקדמית בצפת. במסגרת תפקידו הוא אחראי לניהול תכנית הלימודים בתואר בהתאם להנחיות המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ומשרד הבריאות, ולהתנהלות האדמיניסטרטיבית והאקדמית מול משרד הבריאות, המרצים, המדריכים הקליניים, מינהל הסיעוד והמל"ג. ב-1 באוקטובר 2018 ייכנס רביע לתפקידו החדש כסגן נשיא המכללה לעניינים אקדמיים. בתפקידו זה הוא יהיה אחראי לפיתוח ולליווי תכניות לימוד קיימות וחדשות לתואר ראשון ולתואר שני במכללה, לקידום האיכות והמצוינות בהוראה במכללה, לפיתוח ולקידום תחום המחקר בקרב מרצי המכללה ולמענקי מחקר יוקרתיים. בשנים 2009-2005 היה רביע אח אחראי ביחידת טיפול נמרץ, והיה אחראי לניהול צוות, לניהול התקציב וליישום סטנדרטים מקצועיים. במסגרת עשייתו החברתית רביע חבר בדירקטוריון בעמותת השלום לטיפול בזקן בסחנין. בעבר היה חבר בעיריית סחנין ופעל לקידום תחום הבריאות והרווחה בעיר.

קרדיט: רומן שבצ'וק

מאור ממן

מנהל מרכז רפואי העמק

רקע מקצועי

מאור משמש כסגן מנהל המרכז רפואי רבין. לפני כן הוא פעל כעוזר למנהל מרכז רפואי רבין בפתח תקוה, ואחראי לטכנולוגיות רפואיות ולציוד רפואי בבית החולים. בנוסף, מאור משמש כרופא בכיר, מנתח ואחראי מרפאת שרירנים במחלקת הנשים של המרכז הרפואי רבין. במסגרת תפקידיו הקודמים היה מאור טיוטור ראשי שנים אחדות, והדריך עשרות סטודנטים. בד בבד, מאז שנת 2016 מאור מרכז את קורס לימודי ההמשך של החוג ליילוד וגניקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. נוסף לכך הוא נבחר לחבר ועד האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה, ואחראי לניירות העמדה של האיגוד. מאור קיבל תעודת הצטיינות בהוראת סטודנטים מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. במסגרת עשייתו החברתית מאור נמנה עם צוות בית חולים שדה שהקים צה"ל בפיליפינים בנובמבר 2013, לאחר סופת ההוריקן שפקדה את המדינה. בעבר היה רכז חונכים של פרויקט פר"ח בטכניון בחיפה. מאור הוא רב סרן במילואים. הוא מפקד גדוד הרפואה המטכ"לי, ובמסגרת זאת מפקד על יותר מ-300 חיילי מילואים. מאור מומחה ברפואת נשים. את התמחותו ברפואת נשים עשה במרכז הרפואי רבין בפתח תקוה, ואת הסטאז' עשה בבית חולים בילינסון.

קרדיט: רומן שבצ'וק

יובל גפן

מנהל מעבדת מגהלאב צפון במכבי שירותי בריאות

רקע מקצועי

יובל הוא מנהל מעבדת מגהלאב צפון במכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידו, הוא ממונה על מעבדה קלינית דיאגנוסטית רב מקצועית שצוותה מונה כמאה עובדים המבצעים כ-15 מיליון דגימות בשנה. בנוסף, הוא מרצה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן ומייצג את תחום המעבדות הכלליות במועצה למעבדות של משרד הבריאות. בתפקידו הקודם, כמנהל המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, היה אחראי על ביצוע אבחון מתקדם לפתוגנים מחוללי מחלות בחולים מאושפזים, על פיתוח שיטות אבחון מולקולריות מתקדמות, ועל תכנון ובנייה של תוכניות עבודה רוחביות בבתי החולים. בשנים 2012-2008 הוא ניהל את היחידה לאבחון מולקולרי במעבדה למיקרוביולוגיה קלינית ברמב"ם ובמסגרת תפקידו היה אחראי על ניהול יחידה מקצועית המתמחה באבחון מולקולרי של מיקרואורגניזמים בדגימות קליניות, על פיתוח שיטות עבודה, על המחקר ועל הכשרת הצוות. במסגרת עשייתו החברתית הוא מקדם את המעמד המקצועי של עובדי המעבדות הרפואיות מול משרד הבריאות. כמו כן הוא חבר בוועד הנהלת האיגוד הישראלי למעבדנות רפואית, ושותף בתוכניות חינוך והדרכה שמפעיל המרכז הרפואי רמב"ם עבור תלמידי התיכון בחיפה. בעבר, יובל ייצג את היישוב לוטם במליאת המועצה האזורית משגב ופעל בה לקידום תחום החינוך ולהנגשת שירותים ליישובי הפריפריה במועצה.

נועם יהודאי

סגן מנהל מרכז רפואי צפון ע"ש פדה (פוריה)

קרדיט: רומן שבצ'וק

נועם יהודאי

סגן מנהל מרכז רפואי צפון ע"ש פדה (פוריה)

רקע מקצועי

נועם הוא סגן מנהל המרכז הרפואי פוריה.

קרדיט: רומן שבצ'וק

אסי סיקורל

מנהל חדשנות מחוז דרום בשירותי בריאות כללית ורופא כפר

רקע מקצועי

ד"ר אסי סיקורל הוא רופא כפר, מנהל יחידת החדשנות במחוז דרום בשירותי בריאות כללית, חבר מזכירות ארצית בהסתדרות הרפואית. מאז שנת 2005 שימש כרופא כפר של שירותי בריאות כללית במרפאות כפר ברמת הנגב. במסגרת תפקידו ניהל צוות של שירותי הבריאות ברמה האזורית והקהילתית. בד בבד, ועד לשנת 2009, היה רופא מרכזי קליטה לעולים מאתיופיה. משנת 2012 היה המנהל הרפואי של פרויקט מרשם מידע באגף רפואה מקוונת בהנהלה הראשית של שירותי בריאות כללית. במסגרת תפקידו היה אחראי לניהול צוות הכותבים ולכתיבת תוכן רפואי לקהל הרחב. לפני סיום חוק לימודיו היה אח בבית החולים סורוקה בבאר שבע, וכן חונך ומלווה של יתומי צה"ל ומשפחות שכולות מטעם אגף השיקום במשרד הביטחון. במסגרת עשייתו החברתית-ציבורית אסי מייצג כיום את התארגנות רופאי הכפר בארגון הרופאים ובהסתדרות הרפואית וחבר במזכירות הארצית של ארגון הרופאים. הוא כותב בלוג מוביל בנושאי רפואת קהילה, פריפריה ובריאות, והיה שותף להקמה ולניהול של רשת מקצועית בת 400 חברים לרופאי משפחה. הוא היה רופא יחידת החילוץ הר הנגב, השתתף במשלחות לחילוץ ולסיוע לאחר אסונות בינלאומיים, הקים וניהל מוקד רפואי התנדבותי בכפר בדואי בנגב. הוא מלמד באוניברסיטת בן גוריון ומדריך במרפאותיו מתמחים ברפואת המשפחה. אסי הוא רב סרן במילואים ושירת כרופא גדודי בחטיבת צנחנים וחי"ר עד שנת 2016. נבחר למצטיין מנכ"ל שירותי בריאות כללית בשנת 2012. הוא מומחה ברפואת משפחה. את התמחותו עשה בשירותי בריאות כללית, מחוז דרום, ואת הסטאז' ברפואה עשה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה באר שבע.

קרדיט: רומן שבצ'וק

גלעד בודנהיימר

ראש אגף שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות

רקע מקצועי

ד"ר גלעד בודנהיימר הוא ראש אגף שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות. בתפקידו הקודם ניהל את תחום בריאות הנפש במכבי שירותי בריאות. לפני כן ניהל את המרפאה לבריאות הנפש של לאומית שירותי בריאות במחוז ירושלים. כחלק מהרפורמה בבריאות הנפש הוא היה אחראי להקמתה, לניהולה ולפיתוחה של המרפאה, ולהקמת מערך שירותי בריאות הנפש במחוז, ועבד כפסיכיאטר ילדים. במסגרת תפקידו יזם פרויקט להגברת השימוש בשירותי בריאות הנפש בקרב המגזר החרדי באמצעות התאמת השירות והנגשתו, תוך בנייה ויישום של תוכנית להתמודדות עם הסטיגמה על הפרעות נפשיות במגזר החרדי. בשנים 2013-2006 היה מתמחה ולאחר מכן רופא בכיר במחלקה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים ובמסגרת תפקידו היה גם מרצה לסטודנטים, העביר הדרכות והרצאות בבתי חולים וארגן וריכז ישיבות רופאים ופסיכולוגים. במקביל, עבד כפסיכיאטר ילדים בתושיה- ארגון לליווי נפשי של בני נוער חרדים בבני ברק, והיה יועץ לצוות הבכיר במכון שילוב לטיפול משפחתי וזוגי. במסגרת עשייתו החברתית היה חבר ועד בקהילת פלך בשנים 2017-2015, והתנדב ברשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול בשנים 2018-2014. בשנים 2004-1998 הוא ריכז והדריך פרויקטים שונים בארגונים חברתיים והתנדבותיים, היה אחראי על הקמת פרויקט בעמותת פר"ח לילדים עם שיתוק מוחין, לקח חלק בהקמת מועדון לילדים עם תסמונת דאון בבאר שבע ובהפעלת מועדון חברתי לסטודנטים עולים חדשים במוסדות האקדמיים בדרום, והיה פעיל באגודה למלחמה בסרטן ובארגון הג'וינט העולמי. הוא קיבל פרס הצטיינות מחוזית לשנת 2017 ממנהלת מחוז ירושלים בלאומית שירותי בריאות. גלעד הוא סרן במילואים. בעבר היה קצין רפואה גדודי בפיקוד הצפון, וכיום משרת במילואים בחיל האוויר. הוא מומחה בפסיכיאטריה של הילד. את התמחותו עשה במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים, ואת הסטאז' ברפואה עשה בהצטיינות במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע.

אברהם יצחק

מנהל רפואי באסותא באר שבע

רקע מקצועי

ד"ר אבי יצחק הוא מנהל בית החולים אסותא בבאר שבע. בתפקידו הקודם היה קצין רפואה ראשי, כבאות והצלה, אלוף משנה בצה"ל, ומאז שנת 2017 מפקד הרפואה של פיקוד הדרום בצה"ל. במסגרת תפקיד זה היה אחראי לכל נושא רפואת השגרה ורפואת החירום, לרבות טראומה, בפיקוד הדרום. לפני כן שירת כראש ענף רפואה מבצעית של צה"ל (לשעבר ענף טראומה) ובמסגרת זו היה ממונה על למידה רוחבית ואופקית מאירועי טראומה במסגרת הווב"אות (ועדת בקרת האיכות) של טראומה בשגרה ובחירום בצה"ל, על בניין כוח רפואי לקראת לחימה, על תיעוד רפואי ועל שיתופי פעולה בינלאומיים. בנוסף, היו באחריותו המלאה רפואת יחידות מיוחדות, מחקר ופיתוח. בשנים 2014-2012 היה אבי קצין הרפואה הראשי של אוגדת עזה. במסגרת תפקידו הוביל למידה של תחקירי אירועים בשגרה ובחירום, ביקורות ביחידות והכנתן למלחמה. כמו כן היה ממונה על הובלתן של יחידות רפואה שהשתתפו במבצעים עמוד ענן וצוק איתן, ועל הפעילות ההומניטרית בבית החולים לפצועים הסורים ברמת הגולן. קודם לכן היה אבי ראש מדור רפואה של פיקוד הדרום בצה"ל, רופא היחידה המיוחדת מגלן ורופא של גדוד 101 בחטיבת הצנחנים. ביום העצמאות ה-62 של מדינת ישראל הדליק אבי משואה בטקס המרכזי בהר הרצל. הוא מומחה בכירורגיה כללית, ואת התמחותו עשה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע.

מחזור ד׳

קרדיט: שיר נוימן

איברהים אבו כף

רופא מומחה ברפואת ילדים, מחוז דרום בשירותי בריאות כללית וחבר מועצה אזורית אלקסום מטעם היישוב אום בטין

רקע מקצועי

החל משנת 2016 ד"ר איברהים אבו כף הוא רופא מומחה ברפואת ילדים, ומאז הוא גם משמש כממונה על יחידה במרכז בריאות הילד תל שבע. בנוסף, החל משנת 2018 הוא ממונה על מרפאת אום בטין בשירותי בריאות כללית. משנת 2017 איברהים מכהן כחבר המועצה האזורית אל קסום. הוא ממונה על תיק הבריאות במועצה ומנהל ועדות אחדות. כמו כן הוא חבר בוועדה לתכנון ובנייה מרחבית אבו בסמה. איברהים הוא פעיל חברתי ביישוב אום בטין בתחומים של רפואה מונעת והנגשת תשתיות, ושותף במיזם ממשלתי לקידום החינוך והתעסוקה ולפיתוח התשתיות. בנוסף, איברהים משמש כחבר סגל במרכז האוניברסיטאי סורוקה. הוא מומחה ברפואת ילדים וביצע את התמחותו במרכז הרפואי אוניברסיטאי סורוקה ואת הסטאז' ברפואה בבית החולים ברזילי.

קרדיט: שיר נוימן

ארז קרפ

מפקד המרכז לשירותי רפואה בחיל הרפואה בצה"ל

רקע מקצועי

ד"ר ארז קרפ הוא מפקד המרכז לשירותי רפואה בחיל הרפואה בצה"ל. לפני כן היה מפקד הרפואה בפיקוד הצפון. בעברו מילא תפקידים שונים כקצין רפואה בחיל הרפואה. בשנים 20182016 היה מפקד מגמת מפקדים בבית הספר לרפואה צבאית ולפני כן, בשנים 2016-2014 היה קצין רפואה אוגדתי של אוגדה 162. ארז הוא מומחה ברפואה פנימית. את התמחותו ביצע במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה. בנוסף, הוא החל התמחות במנהל רפואי בהנהלת המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה.

קרדיט: שיר נוימן

לוסיאן טצה-לאור

ראש מחלקת הבריאות, חיל הרפואה, צה״ל

רקע מקצועי

לוסיאן הוא עוזר למנהל בית החולים השיקומי המשולב, שיבא, תל השומר. לפני כן היה ראש הענף הקליני במחלקת בריאות הנפש של צה״ל. טרם הגיעו לתפקיד היה רופא בכיר במרכז לבריאות הנפש גהה, ויועץ פסיכיאטרי למרכז הרפואי רבין-בילינסון. לפני כן שירת שלוש שנים כראש מדור פסיכיאטריה במחלקת בריאות הנפש של צה״ל. עוד קודם לכן, בשנים 2013-2008 שירת כפסיכיאטר במגוון תפקידים במחלקת בריאות הנפש של צה״ל, ובהם פסיכיאטר בחיל האוויר והפסיכיאטר החילי של חיל המודיעין. נוסף לעיסוק הקליני, משנת 2013 לוצ׳י מלמד בתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב ובנט״ל (המרכז לנפגעי טראומה לאומית). עוד הוא עוסק במחקר בתחום האובדנות ותגובות הקשורות לדחק. עניינו הפסיכותרפי הוא בתאוריות התייחסותיות ובנושאי מיניות ומגדר, וכן בהיבטים פוליטיים ומעמדיים בפסיכותרפיה. עיסוקיו המחקריים כוללים פסיכיאטריה צבאית, מניעה והערכה של אובדנות, וכן התערבויות מוקדמות לאחר חשיפה לטראומה. לוצ׳י הוא מומחה בפסיכיאטריה. את התמחותו ביצע במרכז לבריאות הנפש גהה בפתח תקוה, ואת הסטאז׳ ברפואה ביצע בבית החולים מאיר בכפר סבא.

גליה ברקאי

מנהלת בית החולים הווירטואלי שיבא ביונד

רקע מקצועי

החל משנת 2019 ד"ר גליה ברקאי היא מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בילדים בבית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא, וגם מנהלת בית החולים הווירטואלי שיבא BEYOND. משנת 2018 היא חברת הנהלת שיבא כמתמחה במנהל רפואי, ומאז שנת 2015 גם מרכזת בשיבא את תחום הטלרפואה. החל משנת 2008 היא עובדת בשיבא כיועצת במחלות זיהומיות בילדים וכרופאה בכירה במחלקת ילדים ב'. בשנים 2012-2009 היא הייתה אחראית על תוכנית ההתמחות בילדים, ובשנים 2017-2012 הייתה סגנית מנהל המחלקה. בשנים 2008-2006 הייתה יועצת במחלות זיהומיות וסגנית מנהל מחלקת ילדים א' במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. לגליה התמחות ברפואת ילדים מבית החולים קפלן והתמחות-על במחלות זיהומיות מהמרכז הרפואי סורוקה. בימים אלה היא מתמחה במינהל רפואי בהנהלת המרכז הרפואי שיבא.

מירב בן נתן

מנהלת ביה"ס אקדמי לאחיות,המרכז הרפואי הלל יפה

רקע מקצועי

החל משנת 2010 מירב בן נתן מנהלת את בית הספר האקדמי לסיעוד על שם פט מתיוס במרכז הרפואי הלל יפה, חדרה. בין תפקידיה המרובים הנוספים מירב היא מרצה בחוג לסיעוד באוניברסיטת תל אביב; יו"ר פורום הלב - פורום מנהלות בתי הספר לסיעוד בארץ; חברה במגוון ועדות לקביעת מדיניות, ובהן ועדת מנכ"ל משרד הבריאות בנושא אלימות במשפחה וועדת אלימות במרכז הרפואי הלל יפה; יו"ר תת-ועדת הלסינקי של המרכז הרפואי הלל יפה; ועורכת ''גוף ידע'' - כתב עת למחקר בסיעוד. משנת 2011 ועד 2018 הייתה מירב יו"ר העמותה הישראלית למחקר בסיעוד. מירב פרסמה עד היום יותר משמונים מאמרים מדעיים בכתבי עת בין-לאומיים.

קרדיט: שיר נוימן

ירון סחר

מנהל אגף השיקום, משרד הבריאות

רקע מקצועי

ירון הוא מנהל אגף השיקום במשרד הבריאות. עד כניסתו לתפקיד זה ניהל את המחלקה לשיקום חבלות ראש, בית החולים לוינשטיין והיה יו"ר ועד האיגוד לרפואה פיזיקלית ושיקום, ההסתדרות הרפואית בישראל. עד מינויו לניהול המחלקה עבד במחלקה לשיקום מוחי בבית החולים כמומחה ברפואת שיקום. ירון פעיל שנים רבות בוועד האיגוד לרפואה פיזיקלית ושיקום; כחבר, כמזכיר, ומשנת 2017 - כיו"ר הוועד. בתפקידו זה לקח חלק פעיל בעיצוב תוכנית ההתמחות הנוכחית במקצוע, עמד בראש הוועדה המדעית בכנסים שונים, והשתתף בפעילויות מקצועיות שונות במסגרת האיגוד וההסתדרות הרפואית. נוסף על כך, כיהן בתפקיד יו"ר ועד הרופאים בבית החולים. ירון מומחה ברפואה פיזיקלית ושיקום. את התמחותו ביצע בבית החולים לוינשטיין, ואת הסטאז' ביצע בבית החולים בילינסון.

קרדיט: שיר נוימן

מופלח עתאיקה

מנהל מנהלת באר שבע, מחוז דרום שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2015 מופלח מנהל את מרכז בריאות המשפחה ברהט א' והוא יו"ר ועד רופאים מחוז דרום,, שירותי בריאות כללית. בד בבד הוא יועץ סוכרת מחוזי ורופא הוספיס בית ברהט ובקיבוצים באזור הנגב. בשנים 2015-2009 ניהל מופלח את מרפאת שגב שלום, ולפני כן עבד בפזורה הבדואית במרפאת אל-אטרש כרופא יחיד, ושימש רפרנט לכמה מרפאות יחיד. במסגרת עשייתו החברתית מופלח הוא יו"ר ועד הרופאים במחוז דרום, וחבר במזכירות הארצית בארגון רופאי הכללית. נוסף על כך הוא חבר דירקטוריון בחברה הכלכלית בעיר רהט. מופלח הוא מומחה ברפואת משפחה. את התמחותו עשה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה ובמרפאת י"א, שניהם בבאר שבע, וגם את הסטאז' ברפואה ביצע בסורוקה. נוסף על כך למופלח התמחות על ברפואה פליאטיבית, התמחות שביצע בהוספיס בית באר שבע וכן בהשתלמות קצרה באנגליה (דור ביניים). בנוסף, הוא סיים בהצלחה קורס הכשרה לרופאים בסוכרת מטעם האגודה הישראלית לאנדוקרינולוגיה והמעוצה הלאומית לסוכרת.

קרדיט: שיר נוימן

סוזנה מוסטובוי

סגנית מנהל בית חולים ברזילי

רקע מקצועי

בשנת 2022 עברה לתפקיד סגנית מנהל בית החולים ברזילי. החל משנת 2019 סוזנה היא עוזרת רפואית של מנהל המרכז לבריאות הנפש באר יעקב נס ציונה בנושאים של איכות הטיפול וטיפולי יום פסיכיאטריים, וממונה על המתמחים. החל משנת 2016 היא ניהלה את המחלקה הפסיכיאטרית לנשים במרכז בריאות הנפש באר יעקב נס ציונה, וקודם לכן הייתה שבע שנים רופאה בכירה באותו מרכז. בד בבד, מאז שנת 2015 סוזנה היא יושבת ראש ועדת התמחות במרכז בריאות הנפש באר יעקב נס ציונה, חברת האיגוד הפסיכיאטרי וחברה בפורום השוויון המגדרי בבית החולים. סוזנה קידמה פרויקט שלCase Management  במחלקה, ובהמשך בבית חולים. סוזנה היא מומחית בפסיכיאטריה כללית. את התמחותה ביצעה במרכז בריאות הנפש באר יעקב נס ציונה, ואת הסטאז' ביצעה בבית חולים ברזילי. כעת היא מתמחה במנהל רפואי במשרד הבריאות.

קרדיט: שיר נוימן

טל אדיב – ארד

פסיכיאטרית ראשית במשרד הרווחה

רקע מקצועי

ד"ר טל אדיב-ארד היא פסיכיאטרית ראשית במשרד הרווחה, בעבר הייתה סגנית מנהל רפואי מחוז השרון במכבי שירותי בריאות וגם עבדה כפסיכיאטרית עצמאית בקופה. קודם לכן הייתה מנהלת רפואית מרחבית - גם כן במכבי שירותי בריאות. בשנים 2015-2013 היא ניהלה מרפאה לבריאות הנפש בשירותי בריאות כללית ובשנים 2014-2012 הייתה רופאה בכירה ביחידת הטראומה במרכז לבריאות הנפש על שם בריל. במקביל, בשנים 2018-2013 הייתה פסיכיאטרית יועצת בכפר איזון, וכיום היא מנהלת רפואית של מחלקת חילוצים נפשיים בחו"ל במסגרת RESCUE ONE. טל מומחית בפסיכיאטריה. את התמחותה ביצעה במרכז לבריאות הנפש על שם בריל בשירותי בריאות כללית, ואת הסטאז' ביצעה בבית החולים אסף הרופא. בימים אלה היא מתמחה בהתמחות על במינהל רפואי במסגרת מכבי שירותי בריאות.

קרדיט: שיר נוימן

נעה טריקי

מנתחת מדיניות בכירה - OECD. לשעבר ראש מטה מנכ"ל משרד הבריאות

רקע מקצועי

נעה היא מנתחת מדיניות בכירה ב OECD. עד לאחרונה כיהנה כראשת מטה מנכ"ל משרד הבריאות. לפני כן, היתה עוזרת למנהל מגן ישראל (פרויקטור הקורונה) והיתה מנהלת המחלקה למדיניות טכנולוגיות רפואיות במכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידה היתה אחראית על הערכת טכנולוגיות רפואיות, קביעת מדיניות להכללת הטכנולוגיות, ריכוז עבודות ועדת הסל מטעם מכבי,וייצוג הקופה בוועדת המשנה לסל. בשנים 2008-2002 הייתה רוקחת מחוזית, והובילה את מדיניות התרופות במחוז. לפני כן הייתה מנהלת בתי מרקחת במכבי. במסגרת עשייתה החברתית הייתה נעה ממקימי הסניף הישראלי של ארגון ISPOR (International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research), וכיהנה בעבר כיו"ר העמותה (ע"ר). בד בבד ובמשך כעשור הובילה את הנהגת ההורים בתנועת הנוער שבמקום מגוריה.

קרדיט: שיר נוימן

ויסאם מרעי

פסיכולוגית ראשית במחוז דרום בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

ויסאם היא הפסיכולוגית הראשית במחוז דרום בשירותי בריאות כללית ומדריכה קלינית במחלקה הפסיכיאטרית בסורוקה. בשנים 2014-2011 הייתה מדריכה קלינית ביחידה להפרעות אכילה בסורוקה ובמקביל עבדה בשירות הפסיכולוגי החינוכי בבאר שבע. בשנים 2007-2002 היא הייתה פסיכולוגית מחוזית במשרד החינוך ובשנים 2003-2000 ניהלה את השירות הפסיכולוגי החינוכי בערערה בנגב. בד בבד, בשנים 2006-1998 עבדה כפסיכולוגית קלינית במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע. לצד עיסוקיה אלה הייתה רכזת התוכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית לחברה הערבית בשנים 017-2016), ומרצה מן החוץ בתוכנית לפסיכולוגיה חינוכית בשנים 017-2002). ויסאם היא מומחית בהדרכה בפסיכולוגיה קלינית ומומחית בפסיכולוגיה חינוכית. את התמחותה בהדרכה קלינית ביצעה במחלקה הפסיכיאטרית בסורוקה, את התמחותה בפסיכולוגיה קלינית - במרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, ואת התמחותה בפסיכולוגיה חינוכית - בשירות הפסיכולוגי החינוכי בבאר שבע.

קרדיט: שיר נוימן

חיים הופרט

סמנכ"ל תכנון, תקצוב ותמחור, משרד הבריאות

רקע מקצועי

חיים הוא סמנכ"ל תכנון, תקצוב ותמחור, במשרד הבריאות. במסגרת תפקידו זה הוא ממונה על תקציב משרד ומערכת הבריאות, על גיבוש הרגולציה הכלכלית וכללי ההתחשבנות במערכת הבריאות, ובכלל זה קביעת מחיריהן של פרוצדורות רפואיות ושל תרופות. כמו כן אחראי חיים על גיבוש ותכנון תכניות העבודה המשרדית ושותף בגיבוש ויישום התכנית האסטרטגית של משרד הבריאות. בד בבד, בשנים 2018-2016 היה חיים עוזר מחקר באוניברסיטה העברית. בשנת 2019 מונה חיים לחבר בוועד הפועל של ארגון ההצלה הלאומי "מגן דוד אדום".

קרדיט: שיר נוימן

אלון גלזברג

מפקד המרכז לשירותי הרפואה של צה"ל וראש מחלקת שירותי הבריאות בחיל הרפואה

רקע מקצועי

משנת 2017 משמש ד"ר אֵלון גלזברג כמפקד המרכז לשירותי הרפואה של צה"ל וראש מחלקת שירותי הבריאות בחיל הרפואה. בשנים 2017-2014 שימש כמפקד הרפואה של פיקוד הצפון, וקודם לכן כראש ענף הרפואה המבצעית במקרפ"ר. הוא סייע לגבש את התוכנית האסטרטגית של חיל הרפואה למניעת מוות בר מניעה, שנודעה בשם "שומר אחי". אֵלון הוא רופא מוטס ביחידה 669 ונטל חלק בכמה משימות הומניטריות ברחבי העולם. בשנים 2017-2013 השתתף והוביל את משימת הסיוע הרפואי לפליטים הסורים שהגיעו לישראל וביקשו עזרה. ן הוא חבר הוועדה המארגנת בארגון הבינלאומי THOR הניצב בחזית העשייה העולמית בתחום ההחייאה המתקדמת. בחודשים הקרובים צפוי אֵלון להיכנס לתפקידו כקצין הרפואה הראשי הבא. אֵלון הוא מומחה בכירורגיה כללית ובעל מינוי פרופסור (כירורגיה) באוניברסיטת בר-אילן - הפקולטה למדעי הבריאות בצפת, וכן מינוי פרופסור עמית (כירורגיה) באוניברסיטת USUHS בבת'סדה, מרילנד, ארצות הברית.

קרדיט: שיר נוימן

חדווה אמונה

מנהלת מחוז דרום, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2019 חדווה היא מנהלת מחוז דרום של שירותי בריאות כללית. בשנה וחצי שלפני כן הייתה המנהלת האדמיניסטרטיבית של מחוז דרום של שירותי בריאות כללית, ובשנים 2018-2014 הייתה המנהלת האדמיניסטרטיבית של מחוז מרכז של שירותי בריאות כללית. במסגרת תפקידה הובילה תהליכים אחדים לשיפור השירות במרפאות המחוז, ולקידום עובדי המנהל והמנהלים האדמיניסטרטיביים במחוז. בשנים 2015-2009 ניהלה חדווה את מנהלת נגב דרומי, אשר אחראית למתן שירות בפריסה גאוגרפית רחבה למטופלי הכללית במגזר הבדואי. לפני כן הייתה במשך חמש שנים מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז לרפואה יועצת הגדול ביותר במחוז הדרום. את דרכה בשירותי בריאות כללית החלה כבת שירות לאומי בלשכת מנהל המחוז. בשנת 2014 סיימה חדווה את תוכנית מנדל למנהיגות חברתית מקומית בנגב, תוכנית ששמה דגש על מנהיגות מבוססת ערכים.

זיו פז

ראש אגף טכנולוגיות, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

זיו הוא ראש אגף טכנולוגיית, שירותי בריאות כללית. לפני כן היה זיו עוזר מנהל המרכז הרפואי לגליל לחדשנות וטכנולוגיה, וקודם לכן היה מנהל היחידה הראומטולוגית במרכז הרפואי. במסגרת תפקידו זיו היה אחראי להובלת כל תהליכי הטמעת הטכנולוגיה בארגון, לקידום שיתופי פעולה עם התעשייה והאקדמיה, ולעידוד החדשנות והמחקר בקרב רופאי המרכז הרפואי. מאז 2012 זיו הוא בעל מינוי בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת Harvard. בשנים 2016-2009 הוא עבר את הכשרתו בפנימית ובראומטולוגיה בתוכניות המסונפות לבית הספר לרפואה של Harvard בבוסטון, ארצות הברית, ועבד שם כרופא חוקר, ובשנים 2009-2007 התמחה במרכז הרפואי שיבא. זיו מומחה ברפואה פנימית (CHA, Harvard) ובראומטולוגיה (BIDMC, Harvard), ומתחיל את התמחותו במנהל רפואי במסגרת תוכנית ענבר. תחומי ההתמחות המחקרית של זיו הם אפידמיולוגיה ואימונולוגיה.

מחזור ה׳

קרדיט: שיר נוימן

אסתי שלי

מנהלת אגף בכיר בריאות דיגיטלית, משרד הבריאות

רקע מקצועי

Esti is the head of digital health initiative in the Israeli healthcare system. In her current position, Esti is responsible to drive digital transformation and lead policy, implementation and change, with a diverse team with a range of skills and expertise. In her role, Esti led significant programs as secondary use of health data for research; the use of cloud computing in healthcare; developing assessment for digital health applications; developing Israeli FHIR implementation, and recently is the co-founder of the Israeli Telemedicine Community. In her previous position, Esti served as the Deputy Director of the Medical Technology, Health Information and Research Directorate (MTIR), in the Israeli Ministry of Health. Esti led national projects such as the National Program for increasing the accessibility and availability to MR exams, as well as international collaboration with the IAEA on the field of medical technologies

קרדיט: שיר נוימן

אפרת גיל

סגנית מנהל בית החולים העמק

רקע מקצועי

ד"ר אפרת גיל משמשת כסגנית מנהל בית החולים העמק. עד לאחרונה שימשה כגריאטרית מרחבית במחוז חיפה וגליל מערבי של שירותי בריאות כללית ובבית חולים כרמל מאז 2017. לפני כן הייתה מנהלת יחידה גריאטרית בבית החולים בני ציון, שאותה הקימה, במקביל לתפקידה כרופאה בכירה במחלקה פנימית. מ-2019 משמשת כראש החוג לגריאטריה בפקולטה לרפואה בטכניון. מ-2021 חברת ועד האיגוד הישראלי לרפואה גריאטרית ומשמשת כיו"ר הועדה האקדמית של האיגוד.

קרדיט: שיר נוימן

עאדל אכתילאת

מנהל הסיעוד של מינהלת נצרת רבתית ומנהל מערך האשפוזים החוזרים של מחוז הצפון בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

עאדל הוא מנהל הסיעוד של מינהלת נצרת רבתית ומנהל מערך האשפוזים החוזרים של מחוז הצפון בשירותי בריאות כללית. כמו כן הוא פעיל חברתי בנושאי צדקה וקידום אוכלוסיות חלשות, יוזם תוכניות מיוחדות המסייעות לחברה בכלל ולאוכלוסייה חלשה בפרט ומקדם את נושא מניעת תאונות הבית במגזר הערבי.

קרדיט: שיר נוימן

טלאור זק”ש

מנכ"ל, eHealth Ventures

רקע מקצועי

טלאור יזם ומשקיע בתחום בריאות דיגיטלית. מנכ"ל ושותף ב eHealth Ventures (חממה לתחום בריאות דיגיטלית). וחבר דירקטוריון במספר חברות הזנק. מעל ל-20 שנות ניסיון יזמי וניהולי בישראל, ארה"ב ואירופה בחברות רפואה דיגיטלית. בעל השכלה של תואר ראשון בכלכלה ומדעי המחשב, תואר MBA עם התמחות במימון מהאוניברסיטה העברית, ומנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת ת"א. חבר הוועדה המייעצת לתואר BioMed באוניברסיטה העברית. כיהן כחבר הוועדה המייעצת בתחום מדעי החיים במכון הייצוא הישראלי וועדות שונות ב HIMSS.

קרדיט: שיר נוימן

חני סקאל

דיאטנית ראשית, לאומית שירותי בריאות

רקע מקצועי

חני היא ילידת ארצות הברית. דוברת ספרדית, אנגלית, מבינה יידיש. יש לה תואר ראשון בפקולטה לרפואה בבואנוס איירס, תואר ראשון בחינוך באנגלית, תואר ראשון בחינוך לגיל הרך, תואר שני בסוכרת,תואר שני בניהול מערכות בריאות. תומכת הנקה. משנת 1996, מתעסקת בתחום של הפרעות אכילה. חני היא דיאטנית ראשית, לאומית שירותי בריאות. לפני כן היתה דיאטנית קלינית בית חולים ציבורי בבואנוס איירס. בעברה ניהלה מערך תזונה של בית חולים סיעודי הוד אדומים. היא הקימה מוסד ראשון לטיפול בהפרעות אכילה למגזר החרדי בירושלים, מרכז פימייל. היתה דיאטנית מחוזית ירושלים לאומית שירותי בריאות ניהלה פורום דיאטניות חרדיות היתהדיאטנית ראשית לאומית דירותי בריאות. שימשה כמרצה בישיבת אש התורה. היתה חברה בקהילה רפואה מרחוק.

קרדיט: שיר נוימן

יעל דקל

סגנית מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים

רקע מקצועי

ד"ר יעל דקל היא סגנית מנהלת בית החולים הדסה הר הצופים, ומתמחה במינהל רפואי. קודם לכן היא הייתה מנהלת יחידת האוקולופלסטיקה בבתי החולים של הדסה. יעל התמחתה ברפואת עיניים בבית החולים שערי צדק ועשתה תת התמחות בפלסטיקה של העין בסידני, אוסטרליה (Sydney Eye Hospital). את הסטאז' עשתה בבית החולים שערי צדק בירושלים.

קרדיט: שיר נוימן

נזאר ג’יריס

סגן מנהל מחלקה פנימית ב, בני ציון

רקע מקצועי

משנת 2016, משמש נזאר כסגן מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. נוסף על תפקידו זה מוביל פרויקט חדשני בתחום אשפוז יום ביה"ח מול הקהילה ליצירת חלופות אשפוז נוספות. במהלך תקופת הקורונה מונה כאחראי על הכשרות צוותים רפואיים ושותף בוויסות כח אדם רפואי במענה של המרכז הרפואי למגיפה. בתפקידו הקודם כרופא בכיר במחלקה פנימית ובראומטולוגיה קידם את תחום האולטרה-סאונד ברפואה הפנימית (POCUS) ובראומטולוגיה (US שרירי גרמי) .

קרדיט: שיר נוימן

לילך דידי

סגנית מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי לגליל

רקע מקצועי

לילך היא סגנית מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי לגליל. לפני כן ניהלה את מערך האיכות במרכז הרפואי לגליל, ובמסגרת תפקיד זה הובילה את תוכנית המדידה הפנים-ארגונית והחוץ-ארגונית, את תוכניות העבודה המחלקתיות, את מבדקי ההסכמה ואת תהליכי השיפור המחלקתיים וחוצי הארגון. כמו כן הייתה מעורבת בתהליך הקמת המפה האסטרטגית של משרד הבריאות ובוועדת שונות בתחום האיכות והרפואה מרחוק.

קרדיט: שיר נוימן

עודד שטמר

מנהל מחוז מרכז בלאומית שירותי בריאות

רקע מקצועי

עודד הוא מנהל מחוז מרכז בלאומית שירותי בריאות. כמו כן הוא שותף להקמת קהילת רפואה מרחוק ובעל ניסיון כמנהל בכיר ומומחה בהובלה ובמנהיגות בינאישית, בייזום, בהקמה ובהפעלת מערכי שירות, תפעול ומכירות בארץ ובעולם תוך עמידה ביעדים ושיפור שביעות רצון הלקוחות. בצעירותו היה עודד ראש שבט בתנועת הצופים.

קרדיט: שיר נוימן

ערד קודש

מנהל מערך בריאות הנפש, קופת חולים מאוחדת

רקע מקצועי

ערד הוא פסיכיאטר ופסיכוגריאטר. מנהל את מערך בריאות הנפש בקופת חולים מאוחדת. עוסק בפיתוח רשמים בעזרת מאגרי מידע, ופיתוח מסגרות חלופות לאישפוז פסיכיאטרי.

קרדיט: שיר נוימן

אורי בלה

מנהל מרכז בריאות הילד במודיעין, אחראי חדשנות במחוז מרכז בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

בשנת 2001 סיים ד"ר אורי בלה את בית הספר לרפואה לאחר קריירת מלצרות ארוכת שנים ובתום שנת סטאז' התמחה ברפואת ילדים, ובהמשך ברפואה דחופה ילדים במרכז הרפואי קפלן. משנת 2015 הוא מנהל היחידה לרפואה דחופה ילדים ויו"ר תת הוועדה להגנת הילד במרכז הרפואי קפלן. כמנהל, הוביל שינוי בתרבות הארגונית שהביא להצטיינות המלר"ד באיכות הטיפול והשירות. הוא עוסק במחקר קליני ויישומי, שבמסגרתו הוא שותף לפיתוח כלים לאבחון התעללות והזנחה בילדים וכלים במקצוע הרפואה הדחופה, בדגש על אולטרסאונד לצד מיטת המטופל. המחקר נעשה תוך שיתופי פעולה רבים ובין-מקצועיים בתוך המחלקה ומחוצה לה. מרצה בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית.

סוניה כרכבי

מנהלת מינהלת כרמל, מחוז חיפה וגליל מערבי, שירותי בריאות כללית

קרדיט: שיר נוימן

סוניה כרכבי

מנהלת מינהלת כרמל, מחוז חיפה וגליל מערבי, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

סוניה היא מנהלת מינהלת כרמל, מחוז חיפה וגליל מערבי, שירותי בריאות כללית.

קרדיט: שיר נוימן

שלומית אבני וקנין

מנהלת אגף בכיר מחקר, תכנון והכשרה, משרד הרווחה והביטחון החברתי

רקע מקצועי

אני מנהלת את אגף בכיר מחקר תכנון והכשרה, במשרד העבודה, הרווחה והביטחון החברתי. האגף אחראי על תוכנית העבודה המשרדית והאסטרטגיה, מדידה, מחקר, דאטא, על ביה"ס המרכזי להכשרת עובדי רווחה ועל תוכניות עתודה ניהולית בשדה הרווחה. קודם לכן ניהלתי את האגף לתכנון מדיניות במינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במטה משרד הבריאות ועסקתי בקידום ההיערכות להזדקנות האוכלוסיה, בתכנון מעורבות השלטון המקומי בבריאות, בקידום שיתופי פעולה בינמשרדיים ובינמגזריים ובצמצום אי שוויון. כן ניהלתי את תחום צמצום פערים במשרד הבריאות. בעברי ניסיון ניהולי במגזר השלישי בתחומי החינוך והבריאות שכלל קידום מדיניות בתחום השוויון בבריאות, הקמת רשתות וקבוצות פעילות ופעילים בפריפריה, ופרסום מחקרים וניירות מדיניות. בעלת ד"ר מהמחלקה לפוליטיקה וממשל (בנושא אי שוויון בבריאות), תואר שני במדיניות ציבורית וMBA ותואר ראשון בעבודה סוציאלית. מתגוררת בגבעת יערים.

קרדיט: שיר נוימן

שירלי פורטוגיז

מנהלת המרכז לבריאות הנפש שער מנשה

רקע מקצועי

ד"ר שירלי פורטוגיז היא מנהלת המרכז לבריאות הנפש שער מנשה. לפני כן כיהנה כסגנית מנהל המרכז, כמתמחה במינהל רפואי בחטיבת המרכזים הממשלתיים במשרד הבריאות וכעוזרת למנכ"ל משרד הבריאות. היא מומחית בפסיכיאטריה ובעלת מומחיות על במינהל רפואי. למדה רפואה כעתודאית באוניברסיטת תל אביב שירתה 22 שנה בצה"ל במגוון תפקידים פורצי דרך לנשים רופאות במערך הלוחם ובמערך לבריאות הנפש וסיימה סטאז' בבית חולים שיבא והתמחות במרכז לבריאות הנפש גהה. כחלק מפעילותה ההתנדבותית היא ייסדה את המרפאה לאוטיזם מבוגרים במרכז לבריאות הנפש במעייני הישועה. שירלי שימשה כעמיתה חוקרת באוניברסיטת הרווארד ומיסדה שיתופי פעולה עם MIT ליצירת קניין רוחני בתחום הסימנים לתחלואה נפשית. כיום היא חברת סגל בפקולטה לרפואה בטכניון ונבחרה כמרצה מצטיינת. כמו כן היא חברה בוועד איגוד הפסיכיאטריה ובוועד איגוד מנהלי בתי החולים וחברה במועצה הלאומית לבריאות הנפש ובמועצה הלאומית לפוסט טראומה.

קרדיט: שיר נוימן

זיוון אביעד בר

מפקד הרפואה בפיקוד הדרום, צה״ל

רקע מקצועי

זיוון הוא מפקד הרפואה בפיקוד הדרום, צה״ל. במסגרת תפקידו אחראי על הרפואה המבצעית ורפואת השגרה, בריאות הצבא ובריאות הנפש בקרב כלל משרתי הפיקוד. בתפקיד קודם כיהן כראש ענף מיון רפואי בצה"ל- אחראי על הועדות הרפואיות למשרתים ולמועמדים לשירות בטחון לצד קביעת מדיניות ספר הפרופילים בצה"ל. בשנת 2016 סיים התמחות ברפואה פנימית בבית חולים איכילוב.

עדי רבקה ריינזילבר

מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז הרפואי שניידר לילדים

קרדיט: שיר נוימן

עדי רבקה ריינזילבר

מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז הרפואי שניידר לילדים

רקע מקצועי

עדי היא מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז הרפואי שניידר לילדים.

מחזור ו'

אבי בנוב

מפקד הרפואה בפיקוד הצפון בצה"ל

קרדיט: ריקי רחמן

אבי בנוב

מפקד הרפואה בפיקוד הצפון בצה"ל

רקע מקצועי

אבי הוא מפקד הרפואה של פיקוד הצפון, צה"ל.

אורי יצקר

מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילד ונוער זיו

קרדיט: ריקי רחמן

אורי יצקר

מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילד ונוער זיו

רקע מקצועי

ד"ר אורי יצקר הוא פסיכיאטר מבוגרים, ילדים ונוער, מנהל המחלקה הפסיכיאטרית לילדים ונוער במרכז הרפואי זיו.

אורי שחם

ראש לשכת מנכ"ל ומנהל מחלקת צלב אדום במגן דוד אדום

קרדיט: ריקי רחמן

אורי שחם

ראש לשכת מנכ"ל ומנהל מחלקת צלב אדום במגן דוד אדום

רקע מקצועי

אורי הוא ראש לשכת מנכ"ל ומנהל מחלקת צלב אדום, מגן דוד אדום.

אורלי גרינפלד

משנה לראש אגף רפואה באסותא מרכזים רפואיים

קרדיט: ריקי רחמן

אורלי גרינפלד

משנה לראש אגף רפואה באסותא מרכזים רפואיים

רקע מקצועי

כיום ד"ר אורלי גרינפלד היא משנה לראש אגף רפואה באסותא מרכזים רפואיים. בשנים 2021-2011 עבדה בתפקידי ניהול במכבי שירותי בריאות. אורלי החלה את תפקידה הניהולי כמנהלת מרחב בני ברק, מרחב גדול עם אתגרים ניהוליים רבים, ולאחר מכן הייתה סגנית רופאה מחוזית במחוז מרכז ואחראית על פריסת השירותים וסגל רופאים. בשנים 2020-2017 שימשה כמנהלת הטלמדיסין במכבי ובשנים אלה הקימה את המחלקה לטלמדיסין במכבי ופיתחה פרויקטים ברפואה דיגיטלית ורפואה מרחוק. בשנת 2020 גם שימשה כסגנית ראש אגף רפואה במכבי שירותי בריאות. עם תחילת מבצע חיסוני הקורונה ופריצת הגל השלישי של הקורונה גויסה אורלי למשרד הבריאות לתפקיד מנהלת רפואית במגן ישראל. לאחר מכן חזרה למכבי כרופאה מחוזית במחוז מרכז. אורלי מומחית ברפואת משפחה, עובדת כרופאת משפחה ומנהלת מרפאה עצמאית במכבי שירותי בריאות. את ההתמחות עברה בשירותי בריאות כללית, במרפאת ראש העין והשקמה, ואת הסבבים בבית החולים עברה במרכז רפואי רבין שבו גם סיימה את הסטאז'.

קרדיט: ריקי רחמן

אכלאס סעדאלדין

מנהלת מרכז בריאות האשה כרמיאל בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2016 משמשת ד"ר אכלאס דקה סעדאלדין כמנהלת מרכז בריאות האישה של שירותי בריאות כללית בכרמיאל ומנהלת את יחידת היריון בסיכון גבוה במרכז. קודם לכן, בשנים -20182016 עבדה כרופאה בכירה בבית חולים בני ציון בחיפה במקביל לעבודתה בכללית. בשנים 2016-2012 עבדה כרופאה בכירה בבי"ח האיטלקי בנצרת ואחראית על יחידת היריון בסיכון גבוה במחלקה, ולפני כן עבדה כרופאת נשים מומחית בעיר טמרה. בנוסף לעבודתה הקלינית אכלאס מדריכה קלינית לסטודנטים מטעם בית הספר לרפואה - שלוחת אוניברסיטת בר אילן בצפת. היא מומחית ברפואת נשים ומיילדות מאז 2005. את ההתמחות ביצעה בבית חולים בני ציון בחיפה ואת הסטאז' לרפואה ביצעה בבית החוליםלגליל המערבי - נהריה.

אלי פולק

מנכ"ל איחוד הצלה

קרדיט: ריקי רחמן

אלי פולק

מנכ"ל איחוד הצלה

רקע מקצועי

למעלה מ-25 שנה מפעיל אלי מתנדבים למענה רפואי מיידי. בשנת 2006 הוא ייסד את ארגון המתנדבים איחוד הצלה וכיום משמש בו כמנכ"ל. באיחוד הצלה יש 6,200 מתנדבים - חובשים, פרמדיקים ורופאים - יהודים וערבים, דתיים וחילונים, גברים ונשים. כולם מסייעים בהתנדבות מלאה ביותר מאלפיים אירועים בכל יום. כמו כן משמש אלי כמנכ"ל עמותת ישראלייף המסייעת לגופי חירום התנדבותיים. במסגרת הפעילות הוציאה העמותה משלחות לאזורי אסון בחו"ל כמו המשלחת לרעידת האדמה בנפאל שאלי עמד בראשה. העמותה גם מוציאה לאור ספרות רפואית ובשנים האחרונות הוציאה את ספר "החובש".

אפרת ווקסלר

ראש אגף רפואה ראשונית בקופת חולים מאוחדת

קרדיט: ריקי רחמן

אפרת ווקסלר

ראש אגף רפואה ראשונית בקופת חולים מאוחדת

רקע מקצועי

ד"ר אפרת ווקסלר היא ראש אגף רפואה ראשונית בקופת חולים מאוחדת. בתפקידה הקודם ניהלה את תחום רפואת הילדים במטה של קופת חולים מאוחדת. במסגרת זו היא הובילה תהליכים אסטרטגיים לשיפור איכות רפואת הילדים במאוחדת ולשיפור מקצועיותם ורווחתם של רופאי הילדים של הקופה, לקחה חלק בוועד המנהל של עמותת גושן לקידום רפואת הילדים הקהילתית וכן הייתה חברת ועד חיפ"א - החברה הישראלית לרפואת ילדים בקהילה. במקביל, היא עסקה ברפואת ילדים קלינית, במרפאה בפתח תקווה. בנוסף, הקימה את מרכז השליטה הארצי לניהול חולי הקורונה של הקופה וניהלה אותו במשך חצי שנה. בתפקידה הקודם ניהלה את מרחב השרון במחוז מרכז של קופת חולים מאוחדת. אפרת מומחית ברפואת ילדים. היא התמחתה בבית החולים וולפסון בשנים 2006-2002 ועשתה שם את הסטאז'.

אריאל בן יהודה

מנהל מחלקה א' במרכז לבריאות הנפש שלוותה בשירותי בריאות כללית

קרדיט: ריקי רחמן

אריאל בן יהודה

מנהל מחלקה א' במרכז לבריאות הנפש שלוותה בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

ד"ר אריאל בן יהודה הוא מנהל מחלקת אשפוז פסיכיאטרית פעילה במרכז לבריאות הנפש שלוותה (שירותי בריאות כללית) משנת 2022. קודם לכן שימש כראש מחלקת בריאות הגוף והנפש בחיל הרפואה של צה"ל כאלוף משנה, בנוסף לתפקידים נוספים בצה"ל, חלקם במטה ורובם בשדה (עד קצין רפואה אוגדתי). במסגרת תפקידו האחרון אריאל היה אחראי על תחום קידום הבריאות, המיון הרפואי והתעסוקתי בצה"ל. בנוסף, כראש מערך בריאות הנפש, שימש כמנהל מחלקת ההתמחות בפסיכיאטריה בצה"ל, כראש בית הספר להכשרת קציני בריאות הנפש בצה"ל וכפסיכיאטר המחוזי לצה"ל. אריאל חבר במועצה הלאומית למניעת אובדנות ובמועצה הלאומית לברה"ן. מומחה בפסיכיאטריה מאז 2009. את התמחותו ביצע במרכז לבריאות הנפש שלוותה (שירותי בריאות כללית) ובמרפאה המרכזית לבריאות הנפש בצה"ל.

אריק פורר

קצין רפואה באוגדה 162 בצה"ל

רקע מקצועי

ד"ר אריק פורר הוא רופא צבאי עם ניסיון בתפקידי שדה, וכיום מפקד על סגלי הרפואה באוגדה 162 המונים מעל 100 חובשים, פרמדיקים, רופאות, רופאים, אנשי סיעוד וקצינות. הוא רופא מומחה ברפואה פנימית במהלך התמחות בקרדיולוגיה ומרצה בכיר בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. בעבר הקים את ענף חדשנות רפואית של חיל הרפואה ועמד בראשו.

אריה מונק

מנכ"ל עמותת בית חם

אריה מונק

מנכ"ל עמותת בית חם

רקע מקצועי

משנת 2003 משמש אריה כמנכ"ל עמותת בית חם לטיפול ושיקום נפגעי נפש ואוכלוסיות הסובלות ממוגבלויות שונות. בעבר פעל בשדה החינוך ושימש כמורה וכרכז חברתי בבית ספר יסודי וכקצין ביקור סדיר. כיזם חברתי עשה מהפכה באוכלוסייה החרדית בכל הקשור בטיפול ובשיקום נפגעי נפש, נפגעות ונפגעי טראומה מינית, תוך מלחמה מתמדת בסטיגמה ובהשתקה הכרוכות בנושאים אלו והקים במסגרת בית חם מגוון שירותים לטיפול ושיקום. כמו כן, אריה פעל רבות בחקיקה ובמחקר, ואף ליווה את הרפורמה בבריאות הנפש כנציג של שר הבריאות.

דלית פורת בן עמי

מנהלת היחידה לרפואת הפה, הנהלה רפואית, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה

קרדיט: ריקי רחמן

דלית פורת בן עמי

מנהלת היחידה לרפואת הפה, הנהלה רפואית, במרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה פוריה

רקע מקצועי

דלית היא מנהלת היחידה לרפואת הפה במרכז הרפואי פוריה החל משנת 2015. משנת 2016 היא גם אחראית בו על הסטאז'. ומאז 2021 חברה בהנהלה הרפואית של המרכז - מרכזת את תחום האיכות והאקרדיטציה, וכמו כן מרצה קלינית בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי באוניברסיטת בר-אילן. לפני כן ריכזה את תחום רפואת הפה במרכז הרפואי זיו במשך חמש שנים. עוד קודם לכן עבדה בתחום רפואת הפה והשיניים בשיבא וב-UAB, ברמינגהם, אלבמה. דלית בוגרת בי"ס לרפואת שיניים עם התמחות ברפואת הפה באוניברסיטת תל אביב.

חגית חדד

מנהלת הסיעוד בבית החולים סורוקה

קרדיט: ריקי רחמן

חגית חדד

מנהלת הסיעוד בבית החולים סורוקה

רקע מקצועי

חגית היא מנהלת הסיעוד בבית החולים האוניברסיטאי סורוקה. לפני כן, במשך ארבע שנים, שימשה כסגנית מנהלת הסיעוד בבית החולים, וקודם לכן שימשה כמנהלת סיעוד המערך האמבולטורי ומרפאות החוץ של בית החולים במשך חמש שנים.

חתאם חוסין

סגנית מנהל המרכז הרפואי לגליל

קרדיט: ריקי רחמן

חתאם חוסין

סגנית מנהל המרכז הרפואי לגליל

רקע מקצועי

חתאם סגנית מנהל בית החולים לגליל היא ניהלה את היחידה למניעת זיהומים, רמב"ם.

טל נשרי

סגנית היועצת המשפטית למשרד הבריאות

קרדיט: ריקי רחמן

טל נשרי

סגנית היועצת המשפטית למשרד הבריאות

רקע מקצועי

החל משנת 2012 עובדת בלשכה המשפטית של משרד הבריאות. עסקה בנושאים מגוונים של זכויות המטופל, טיפול רפואי בקטינים, שחפת ואיידס, הפסקות הריון, אפוטרופסות וכשרות משפטית לעניינים רפואיים, תיירות מרפא ועוד. משנת 2019 ראש צוות ביטוח בריאות ממלכתי בלשכה המשפטית. במסגרת זו נותנת ייעוץ משפטי שוטף, לרבות קידום הליכי חקיקה וגיבוש מדיניות, בנושאי מאקרו של מערכת הבריאות הציבורית- קופות חולים ובתי חולים, חוק ביטוח בריאות ממלכתי והתקנות שלפיו, חוקי ההתחשבנות (קאפ), ליווי משפטי של הוועדה הציבורית להרחבת סל שירותי הבריאות, תקצוב מערכת הבריאות, מבחני תמיכה, אוכלוסיות מיוחדות (אחמ"שים, חסרי מעמד). חברה בוועדות ציבוריות ובין משרדיות בנושאי מערכת הבריאות הציבורית- בהן הצוות להסדרת התחרות בין קופות החולים, צוות בין משרדי לעניין טיפול רפואי לחסרי מעמד, וועדת היגוי- אי שוויון בבריאות תכנית העשור.

יובל רן

משרד הבריאות

קרדיט: ריקי רחמן

יובל רן

משרד הבריאות

רקע מקצועי

. משנת 2000 שירות במגוון תפקידים בחיל הרפואה של צה"ל החל מתפקיד רופא גדודי וחטיבתי, דרך תפקידים המטה החיל, קצין רפואה אוגדתי ומפקד רפואה של פיקוד המרכז. בתפקיד הצבאי האחרון ראש שירותי הרפואה של צה"ל. משנת 2021 עובד בהנהלת המרכז הרפואי תל אביב במשרד המשנה הרפואי למנכ"ל.

מולי לינדר

סגן מנהלת המרכז הרפואי שער מנשה

קרדיט: ריקי רחמן

מולי לינדר

סגן מנהלת המרכז הרפואי שער מנשה

רקע מקצועי

ד"ר מולי לינדר הוא סגן מנהלת המרכז הרפואי לבריאות הנפש שער מנשה החל משנת 2020. קודם לכן ניהל במשך חמש שנים מחלקה פסיכיאטרית פתוחה ומערך לטיפול בנפגעי/ות טראומה מינית בבית החולים. לפני כן עבד 11 שנים בבית החולים הפסיכיאטרי לב השרון, שם התמחה ובהמשך עבד כרופא בכיר. הוא חבר סגל בחוג לפסיכיאטריה בפקולטה לרפואה של הטכניון ופעיל מאוד בתחום הוראת סטודנטים לרפואה ומתמחים. בעבר הוא כיהן כמה קדנציות כחבר ועד איגוד הפסיכיאטריה בהר"י, וכיום הוא חבר ועד היפ"ם – האיגוד לקידום מניעה, אבחון וטיפול בטראומה מינית. מולי הוא מומחה בפסיכיאטריה ובמינהל רפואי – ובתחום זה התמחה בשער מנשה, בהלל יפה ובחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות. את הסטאז' עשה בבית החולים מאיר.

מיסא עליאן

מנהלת סיעוד במינהלת מזרח ירושלים בשירותי בריאות כללית

קרדיט: ריקי רחמן

מיסא עליאן

מנהלת סיעוד במינהלת מזרח ירושלים בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

מיסא היא מנהלת סיעוד במנהלת מזרח ירושלים בשירותי בריאות כללית משנת 2017. לפני כן שימשה כמנהלת סיעוד במרפאת לב תלפיות, מרפאת אבו גוש ומרפאת עין נקובה במשך 12 שנים. במהלך שנים אלה גם שימשה כמדריכה קלינית לסטודנטים לסיעוד מבתי ספר שונים. בעבר הייתה חברת ועדת קידום בשירותי בריאות כללית וכיום היא חברת ועדת החברה הערבית בקופה.

נאיל אליאס

מנכ"ל, ביה"ח הצרפתי- נצרת

קרדיט: דוברות בית החולים צרפתי

נאיל אליאס

מנכ"ל, ביה"ח הצרפתי- נצרת

רקע מקצועי

החל משנת 2015 משמש כמנהל כללי של בית חולים צרפתי. קודם לכן ניהל מחלקת ילדים בבית חולים צרפתי משנת 2008. משנת 1998 עד 2015 כיהן בנוסף כרופא בכיר ביחידה לרפואת ילדים, ומרכז ציסטיק פיברוזיס בבית חולים רמב"ם. בשנים 2004 עד 2006 ביצוע השתלמות בבית חולים לילדים בוטורונט בקנדה. בתקופה זו ביצע עבודת מחקר בסיסית בתחום של פיזיולוגיה של הריאה. דר נאיל פתח לראשונה שירות של רפואת ריאות ילדים בעיר נצרת ובסביבה וקידם את מחלקת הילדים בצורה משמעותית עד השגת התמחות מלאה ברפואת ילדים לראשונה בבית חולים כלשהו בנצרת. ביצע התמחות ברפואת ילדים בבני ציון, התמחות ברפואת ריאות ילדים ביחידה לריאות ילדים בבית חולים רמב"ם

נגה גל

מנהלת ביהס לפיזיותרפיה אסף הרופא

קרדיט: ריקי רחמן

נגה גל

מנהלת ביהס לפיזיותרפיה אסף הרופא

רקע מקצועי

נגה היא מנהלת ביה"ס לפיזיותרפיה, אחראית על שיוויון מגדרי, ראש פורום קידום בריאות, אסף הרופא.

נדב בן יוסף

מנהל תכנון אסטרטגי וכלכלי המרכז הרפואי שיבא

קרדיט: ריקי רחמן

נדב בן יוסף

מנהל תכנון אסטרטגי וכלכלי המרכז הרפואי שיבא

רקע מקצועי

נדב הוא מנהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במרכז הרפואי שיבא. לפני כן כיהן כראש אגף פיקוח על האשפוז באגף תקציבים משרד הבריאות

נעמה פרי כהן

מנהלת אגף טכנולוגיות, דיגיטל וחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים

נעמה פרי כהן

מנהלת אגף טכנולוגיות, דיגיטל וחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים

רקע מקצועי

נעמה היא מנהלת אגף טכנולוגיות, דיגיטל וחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים. האגף בראשותה אחראי על ייזום, פיתוח והטמעה של פרויקטי מחשוב ודיגיטל לרשת המרכזים הרפואיים הגדולה בישראל. באחריות האגף הובלת תחום הטכנולוגיה, החדשנות והסדרת תהליכי העבודה בין המרכזים הרפואיים. באגף פועלים אנשי טכנולוגיה, אנשי תהליכים ומומחים עסקיים בעולמות תפעוליים וקליניים, והוא אמון באופן רוחבי על כ25- בתי חולים ממשלתיים, נותן שירות לבתי חולים פרטיים ומקיים קשר ושיתופי פעולה עם גופים שונים כגון אקדמיה, מכוני מחקר וסטארט-אפים.

עדי פריזן רביד

סגנית מנהלת בית החולים וולפסון

קרדיט: סיגל סבן

עדי פריזן רביד

סגנית מנהלת בית החולים וולפסון

רקע מקצועי

ד"ר עדי פריזן רביד היא סגנית מנהלת בית החולים וולפסון החל משנת 2022. קודם לכן שימשה כרופאה בכירה בהנהלת בית החולים וכרופאת ילדים. בשנת 2020 שימשה כיועצת מנכ"ל משרד הבריאות וכעוזרת מנכ"לית בית החולים וולפסון. עדי מומחית במנהל רפואי וברפואת ילדים וביצעה את התמחותה בבית החולים וולפסון ובמשרד הבריאות, ואת הסטאז' בבית החולים מאיר. היא בעלת תואר ראשון בביוטכנולוגיה (BSc), תואר מוסמך בווירולוגיה (MSc) ותואר ד"ר לרפואה (MD) - כולם מאוניברסיטת תל אביב. במסגרת תוכנית ענבר היא השלימה תואר מוסמך במנהל עסקים (MBA) עם התמחות בניהול מערכות בריאות באוניברסיטת תל אביב.

פהד חכים

מנכ"ל, המרכז הרפואי אי.מ.מ.ס הסקוטי

קרדיט: ריקי רחמן

פהד חכים

מנכ"ל, המרכז הרפואי אי.מ.מ.ס הסקוטי

רקע מקצועי

פהד הוא מנכ"ל, אי.מ.מ.ס הסקוטי.

ציפי בורנשטיין

מנהלת פרויקטים ויועצת בתחום הבריאות לעמותות, ארגונים ואנשים פרטיים

קרדיט: ריקי רחמן

ציפי בורנשטיין

מנהלת פרויקטים ויועצת בתחום הבריאות לעמותות, ארגונים ואנשים פרטיים

רקע מקצועי

ציפי היא מנהלת המערך הפסיכאטרי, מעייני הישועה.

רבקה רודנסקי

מנהלת אגף מערכות מידע, שערי צדק

קרדיט: ריקי רחמן

רבקה רודנסקי

מנהלת אגף מערכות מידע, שערי צדק

רקע מקצועי

רבקה היא מנהלת אגף מערכות מידע, שערי צדק.

רונן וינר

מנהל פיתוח עסקי בחברת קיוריספונס (curesponse)

קרדיט: ריקי רחמן

רונן וינר

מנהל פיתוח עסקי בחברת קיוריספונס (curesponse)

מחזור ז'

קרדיט: ריקי רחמן

אדר שץ

מנהלת מחלקת תכנון ופרויקטים באסותא מרכזים רפואיים

רקע מקצועי

אדר מנהלת מחלקת תכנון ופרויקטים באסותא מרכזים רפואיים. בתפקידה הקודם שימשה אדר כמנהלת תחום בכירה של תוכניות עבודה בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים של משרד הבריאות. במסגרת תפקידה היא הובילה את תהליכי גיבוש האסטרטגיה, התכנון, המדידה והבקרה ברשת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, יוזמת ומובילת פרויקט מפה אסטרטגית לרשת הממשלתית, ושימשה כמובילה עסקית של פיתוח מערך ה-BI בחטיבה. לפני כן ניהלה את תחום התקציב באגף תכנון, תקצוב ותמחור במשרד הבריאות, ולפני כן עבדה במכון ברוקדייל למחקר יישומי בתחומי החברה והבריאות.

קרדיט: ריקי רחמן

אורלי עמרם

אחות מפקחת מחוזית בלשכת בריאות מחוז אשקלון במשרד הבריאות

רקע מקצועי

אורלי היא אחות מפקחת מחוזית בלשכת בריאות מחוז אשקלון במשרד הבריאות. לפני כן ניהלה את תחום הסיעוד בשירותי בריאות הציבור במחוז אשקלון. מאז סיום בית הספר לסיעוד היא מילאה תפקידים רבים במערך. חברה בוועדות מחוזיות וארציות, שביניהן ועדת הנקה ארצית. היא בעלת קורס על בסיסי בבריאות הציבור והקהילה, יועצת הנקה מורשית ו- IBCLC במהלך שני העשורים האחרונים אורלי פיתחתי את תחום ייעוץ ההנקה בארץ.

קרדיט: ריקי רחמן

איתן לבון

סגן מנהל בית חולים קפלן

רקע מקצועי

ד"ר איתן לבון הוא מומחה ברפואת משפחה ומינהל רפואי, החל משנת 2019 מכהן כסגן מנהל המרכז הרפואי קפלן. קודם לכן שירת בצה"ל למעלה מעשרים שנה כרופא צבאי במגוון תפקידי טיפול, פיקוד והדרכה. בתקופת שירותו האחרונה הושאל להנהלת מכבי שירותי בריאות ושימש כמנהל תחום רפואה מותאמת אישית. איתן הוא מזכיר ועד איגוד רופאי המשפחה בישראל ופעיל בתחום מניעת אבחון וטיפול יתר.

קרדיט: ריקי רחמן

אלונה אגרצ’וב

מנהלת סיעוד חטיבה פנימית באיכילוב

רקע מקצועי

אלונה היא מנהלת סיעוד בחטיבה פנימית בבית חולים איכילוב. מאז התפרצות מגפת הקורונה במרץ 2020 היא ניהלה את מחלקות הקורונה בבית החולים, וקודם לכן ניהלה את היחידה למניעת זיהומים מ-2017. את דרכה המקצועית כאחות התחילה בשנת 2007 במחלקת השתלות מח עצם ברמב"ם., ולאחר מכן עברה ב-2014 לניהול אשפוז יום המטו-אונקולוגי בבית חולים איכילוב.

קרדיט: ריקי רחמן

אמיר שלייפר

ראש ענף מיון רפואי במחלקת הבריאות בצה"ל

רקע מקצועי

ד"ר אמיר שלייפר הוא ובוגר לימודי רפואה באוניברסיטה העברית במסגרת העתודה האקדמית של חיל הרפואה. במהלך שירותו הצבאי כרופא וכמפקד מילא תפקידים משמעותיים החל מרופא גדודי וחטיבתי בחטיבת הצנחנים ועד לקצין רפואה אוגדתי בשתי אוגדות. כיום הוא מכהן כראש ענף מיון רפואי אשר אחראי על הוועדות הרפואיות למשרתים ולמועמדים לשירות ביטחון לצד קביעת מדיניות ספר הפרופילים בצה"ל. בשנת 2018 אמיר סיים התמחות בכירורגיה אורתופדית בביה"ח איכילוב.

קרדיט: מתי קרימרמן

אפרת אפללו

ראש המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות בחטיבת בריאות הציבור במשרד הבריאות

רקע מקצועי

ד"ר אפרת אפללו היא מנהלת המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות ובמקביל מנהלת את דסק החינוך במשל"ט של משרד הבריאות מפרוץ מגפת הקורונה. התמחתה ברפואת שיניים ציבורית באגף לבריאות השן במשרד הבריאות. עוסקת בקידום בריאות מעל לעשור, החל מניהול התחום במחוז דרום של קופת חולים לאומית, דרך ההתמחות בתכנון תוכניות לאומיות לשיפור בריאות הפה והשיניים, וכיום במחלקה לקידום בריאות - שבמרכזן ניהול התוכנית הלאומית אפשרי בריא ותוכניות התערבות ומניעה נוספות לשיפור אורח החיים של האוכלוסייה בישראל. כמנהלת דסק החינוך אפרת מקבלת החלטות מדיניות בנושא החינוך, עוסקת בניתוח נתונים, מייצגת את המשרד בפורומים רבים ועובדת מול משרדי ממשלה רבים העוסקים בנושא.

קרדיט: יעל אילן

ארי לאודן

סגן מנהלת מינהל רפואי בבית החולים השיקומי רעות ת"א

רקע מקצועי

ד"ר ארי לאודן הוא פסיכיאטר תושב להבים ואב לשלושה, סגן המנהלת ומינהל רפואי בבית החולים השיקומי רעות בתל אביב. קודם לכן היה מנהל תחום בריאות הנפש במחוז דרום במכבי בשנים 2005-014, ומנהל בריאות הנפש ארצי בלאומית בשנים -2021 - תפקיד שכלל את פיתוח השירות והטמעת הרפורמה בבריאות הנפש. הוא מומחה בפסיכיאטריה מבוגרים מהמחלקה לפסיכיאטריה בסורוקה ועוסק בעיקר בפסיכיאטריה של הזיקנה במרפאה בלהבים. בוגר תואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת בן גוריון ובוגר לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון. בעל ניסיון בהנחיית קבוצות באלינט לרופאים.

קרדיט: ריקי רחמן

גדי לוי

משנה ליו"ר קבוצת צבר רפואה, מערך אשפוז בבית

רקע מקצועי

בעשרים השנים האחרונות כיהן גדי במגוון תפקידי ניהול ופיתוח מערכות בריאות במגזר הציבורי והפרטי. בין היתר, כמנהל השיווק והפיתוח העסקי של המרכז הרפואי רבין (ביה"ח בילינסון וביה"ח השרון), מנהל כלל השירותים שמחוץ לסל בביה"ח בילינסון, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי של בית החולים הרצליה מדיקל סנטר, סמנכ”ל בקבוצת עמל ומעבר, ומנכ"ל רשת ת.ל.מ - רשת ארצית לטיפול פסיכולוגי ומערך בריאות הנפש.

קרדיט: ריקי רחמן

דודי האוזנר

מנהל היחידה הפליאטיבית במרכז הרפואי שיבא, תל השומר

רקע מקצועי

החל משנת 2018 משמש ד"ר דודי האוזנר כמנהל היחידה הפליאטיבית במרכז הרפואי שיבא. קודם לכן התמחה ברפואה פליאטיבית ב-Princess MargaretHospital בטורונטו במסגרת פלושיפ קליני-מחקרי. הוא היה שותף בהקמת השירות הפליאטיבי בשיבא, ועסק במשך שנתיים כאונקולוג ביחידת השד במכון האונקולוגי בבית החולים. בשנים 2008-2013 התמחה במסלול אונקולוגיה רפואית בשיבא. דודי משמש כחבר בוועד האיגוד הפליאטיבי הישראלי.

קרדיט: ריקי רחמן

דניאל טרוצקי

סגן מנהלת המרכז הרפואי שמיר

קרדיט: ריקי רחמן

הדר שלו

מנהל המערך לפסיכיאטריה במרכז הרפואי סורוקה

רקע מקצועי

ד"ר הדר שלו הוא מומחה בפסיכיאטריה ועומד בראש המרפאה הנוירופסיכיאטרית במרכז הרפואי סורוקה, העוסקת בכל הקשור לשילוב של תחלואת מערכת העצבים המרכזית ותחלואה גופנית כללית יחד עם פגיעות נפשיות וקוגניטיביות. בעבר ניהל את מרפאת הטראומה ואת היחידה לטיפול יום פסיכיאטרי. עוסק בתחומי טיפול אינטגרטיביים ובכלל זה שילוב של פסיכותרפיה וטיפול תרופתי ונוטל חלק פעיל במחקר – במיוחד בנושאי תגובת הסטרס והפרעות מצב רוח.

קרדיט: ריקי רחמן

וסים דיביני

סמנכ"ל אי.מ.מ.ס הסקוטי (עמותת האם של בית החולים נצרת ובית הספר לסיעוד נצרת בכפר נצרת)

רקע מקצועי

משנת 2011 וסים הוא מנהל הכספים והסמנכ"ל של ארגון הצדקה הסקוטי The Nazaret Trust, המפעיל בנצרת את בית החולים נצרת, בית הספר האקדמי לסיעוד נצרת, מיזם תיירותי בשם כפר נצרת ותוכנית מתנדבים בשם Serve Nazareth. הוא שותף מרכזי בהתוויית המדיניות והאסטרטגיה של הארגון ובגיבוש חזונו. לפני כן עבד בפירמת ראיית החשבון BDO זיו האפט וליווה מגוון רחב של חברות ציבוריות ופרטיות, יצרניות ומסחריות, מקומיות ובינלאומיות - הן בהיבטי החשבונאות, הן בהיבטי המיסוי והן בייעוץ העסקי. הוא חבר בפורום מנהלי הכספים המאגד את מנהלי הכספים של החברות המובילות במשק, וחבר בפורום הישראלי למנהיגות. הוא בוגר אוניברסיטת תל אביב בחשבונאות וכלכלה ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות בבריאות ועבר שלוש השתלמויות בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד.

קרדיט: ריקי רחמן

יותם שנהר

מנהל אגף המעבדות בלאומית שירותי בריאות

רקע מקצועי

יותם התחיל את דרכו המקצועית בעולם המעבדות בשנת 2009 במעבדה הווירולוגית בבית החולים רמב"ם. כעבור שנתיים עבר לנהל מחלקה במעבדה המרכזית של לאומית שירותי בריאות, והחל משנת 2018 הוא מנהל שם את אגף המעבדות.

קרדיט: ריקי רחמן

יעל קוטר-דורון

לשעבר סגנית מנהלת רפואית מחוזית, מכבי שירותי בריאות

רקע מקצועי

מינואר 2019 ועד היום, סגנית מנהלת רפואית מחוז הדרום במכבי. אחראית על הטמעת שירות טלה-רפואה, ניהול מקצועות הבריאות והובלת הטיפול בשחיקת הרופאים. עובדת כרופאת ילדים עצמאית במכבי. בשנים 2016-2018 ניהלה מרכז בריאות הילד בקופ״ח הכללית. בשנים 2013-2015 שירתה כרופאה בצה״ל כרמ״ד רפואה ראשונית במפקדת שירותי רפואה, כאחראית על ממשק חר״פ ומרפאות ביקור רופא, גיוס רופאים אזרחים ושיבוץ רופאים במרפאות. 2012-2013, ניהלה מרפאה בקריית משה, שכונת מצוקה ברחובות. 2005-2010 (בהפסקה) מפקדת מרפאת בסיס חצור חיל האוויר. מצטיינת קצין רפואה חילי. התמחות בביה״ח וולפסון, מומחית ברפואת ילדים, לימודי רפואה האוניברסיטה העברית.

קרדיט: tagbox

יפעת פרץ מולינס

מנהלת אגף הכספים והשכר במרכז הרפואי שמיר

רקע מקצועי

יפעת היא רואת חשבון ומנהלת אגף הכספים והשכר במרכז הרפואי שמיר, חברת הנהלה ואחראית על תכנון, פיקוח ובקרה על תקציב בית החולים, ועל עריכת הדוחות הכספיים שלו. קודם לכן שימשה במשך 14 שנים כתקציבאית של בית החולים.

קרדיט: ריקי רחמן

מיכל מקל

סגנית מנהל בית חולים רמב"ם, הקריה הרפואית לבריאות האדם

רקע מקצועי

ד"ר מיכל מקל היא סגנית מנהל בית חולים רמב"ם החל משנת 2017. בשנים הראשונות בתפקידה היא הייתה ראש מינהלת איכות ובטיחות הטיפול בבית החולים, וכיום היא אחראית על תחום הרופאים ועל פיתוח תחומי רפואה בבית החולים. היא בעלת התמחות בכירורגיה כללית מבית חולים רמב"ם עם התמקצעות בכירורגיה אנדוקרינית מבית החולים מסצ'וסטס ג'נרל הוספיטל והארוורד, בוסטון, ארה"ב. את התמחותה במינהל רפואי השלימה גם כן בבית חולים רמב"ם ובחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים. מיכל משמשת עד היום ככירורגית פעילה העוסקת בתחום התמקצעותה ומשלבת פעילות קלינית עם התפקיד הניהולי.

קרדיט: ריקי רחמן

מירי אברהם

מנהלת הסיעוד, המרכז הרפואי שמיר

רקע מקצועי

בשיאו של הגל הראשון של מגיפת הקורונה, מרץ 2020, מירי מונתה לתפקיד מנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי שמיר - אסף הרופא. טרם מינויה לתפקיד זה , מילאה מגוון תפקידי מטה, ניהול ופיקוד . את דרכה המקצועית החלה בצה"ל ושירתה 10 שנים כקצינה בשירות קבע בתפקידים שונים בחיל הרפואה. בשנת 2004 מונתה לאחות אחראית מלר"ד, ומשם התקדמה להנהלת הסיעוד כמרכזת תחום פיתוח מקצועי, הבטחת איכות וריכוז חטיבת מיילדות וגניקולוגיה. במהלך השנים שמשה כמרצה אורחת בביה"ס לסיעוד בתחומי רפואת חירום ניהול ומנהיגות. יצאה כחברה במשלחת חילוץ והצלה להודו לאחר רעידת האדמה בשנת 2001.

קרדיט: ריקי רחמן

משה דוד רוזנפלד

עוזר הרב פירר ויועץ משפטי באגודת עזרה למרפא ומקדם פרויקטי, באיגוד הסמינרים

רקע מקצועי

משנת 2011 משה הוא עורך דין ויועץ משפטי בארגונים שונים ומנהל פרויקטים לחולים, נכים, ילדים עם צרכים מיוחדים ומחלות גנטיות באגודת עזרה למרפא. כבר שני עשורים הוא עוסק בתחום החינוך במגזר החרדי ומדריך קורסים שונים במד"א לכלל גוני הציבור היהודי והערבי.

קרדיט: ריקי רחמן

ניסים חיים

סמנכ"ל משאבי אנוש ארגון ותשתיות, רמב"ם- הקריה הרפואית לבריאות האדם

רקע מקצועי

החל משנת 2015 מכהן כסמנכ"ל משאבי אנוש ארגון ותשתיות של בית החולים רמב"ם. בתחילת דרכו עסק במגוון תפקידים בתחום התפעול וצמח בשדירה הניהולית להוביל את ההון האנושי לצד תהליכי התייעלות . הישג ניהולי מרכזי הוא בבניית מערך תפעול תומך רפואה המבוזר לרוחב בית החולים לפי תחומי התמחות קלינים, משקיים ושעת חירום.

צחי סלוצקי

סגנן מנהל המרכז הרפואי סורוקה

רקע מקצועי

עד לאחרונה שימשתי סגן מנהל בכיר במלר"ד, קודם לכן כהנתי כמ"מ מנהל מחלקה פנימית ב. סיימתי סטאז בסורוקה, התמחות בפנימית וכן התמחות-על ברפואה דחופה במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה - בב"ש , במהלך הדרך תפקדתי כרופא בכיר במחלקה פנימית ב' וכן רופא בכיר במלר"ד. חבר ועד האיגוד לרופא דחופה. מרצה ומרכז קורסים שונים בפקולטה לרפואה בבן גוריון וחבר בועדת שנה. רופא מילואים פעיל בגדוד חי"ר באוגדת עזה.

קרדיט: אלעד מלכה

רבקה שלזינגר

ראש מינהל כלכלה, המרכז הרפואי מעייני הישועה

רקע מקצועי

כ15 שנה במערכת הבריאות. בתפקיד האחרון בהנהלת מעיני הישועה, אחריות על כלכלת בריאות, תמחור, ניהול מכוון אסטרטגיה, מו"מ לחוזי מכר לטווח הארוך והקצר וניהול קשרי קופות חולים ומבטחים.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

רותי סספורטס

סמנכ"ל תפעול רפואי, איכילוב, המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי 

רקע מקצועי

החל משנת 2012 סמנכ"ל תפעול רפואי בבית החולים איכילוב, לפני כן בתפקיד- Clinical Research Associate –Forsightlabs Vision5, Menlo Park, California, התפקיד כלל ניהול אתרים פריקליניים, אתרים קליניים וניהול מערך המידע של הניסויים הקליניים. 2004-2008 -מנהלת מערך חדרי ניתוח. 2000-2003- אחות אחראית במחלקת ניתוחי חזה ולב. 1995-2003- אחות אחראית ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. בשנים קודמות עבדתי כאחות צוות במחלקת כירורגית לב וחזה. משמשת בשנים האחרונות דירקטורית בועד המנהל של תאגיד הבריאות של איכלוב.

קרדיט: ריקי רחמן

רחל פיגרוה

מנהלת אדמניסטרטיבית, מחוז דרום, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

משנת 2019 משמשת כראש אגף שירות בכללית, לפני כן ביצעתי תפקידי שטח בקהילה ובבתי החולים, החל מ2016 שימשתי כמנהלת שיווק ושירות במחוז מרכז של הכללית, קודם לכן ובמשך חמש שנים עבדתי במרכז הרפואי סורוקה כסגנית למשנה למנהל המרכז ולפני כן כעוזרת למנהל המרכז הרפואי. בין השנים 2012 -2000 עבדתי במחוז דרום של הכללית התחלתי את דרכי בכללית כמזכירה במרפאת צוחר, ולאחר מכן במגוון תפקידים, בינהם : מנהלת תפעול ופרוייקטים ביחידת הביזור והאיכות, יועצת פנים ארגונית במינהלת נגב דרומי ועוזרת למנהל המחוז.

רמזי קורד

מנהל המחלקה לשיקום גריאטרי, בית חולים גריאטרי בית בלב ראשל״צ

רקע מקצועי

סיימתי לימודי רפואה בבית ספר לרפואה, אוניברסטה של 6 לאוקטור במצריים שנת 2011. התמחיתי בגריאטריה ואז בפנימית, קיבלתי תעודות מומחה בשני התחומים בשנת 2020. ממרץ 2020 ניהלתי מחלקת כתר (טיפול בחולי COVID 19) עד מאי 2021. כעת אני רופא בכיר במחלקת גריאטריה, ומתמחה במנהל רפואי בבית חולים שערי צדק.

קרדיט: ריקי רחמן

שאדן סלאמה-יוסף

מנהלת המחלקה לרפואה דחופה, המרכז הרפואי הדסה הר הצופים

רקע מקצועי

מנהלת המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים הדסה הר הצופים, בוגרת בית ספר לרפואה באוניברסיטה העברית. לאחר מכן סיימה התמחות ברפואה פנימית בהדסה ותת התמחות ברפואה דחופה . בהמשך תואר שני במינהל מערכות בריאות מהאוניברסיטה העברית אותו סיימה בהצטיינות יתרה. בעלת ניסיון בהובלת המחלקה לרפואה דחופה בשגרה וחירם כולל אתגרים מגוונים כגון :ניהול של אירוע רב נפגעים (אר״ן) ,התמודדות עם משבר הקורונה, מתן מענה רפואי תוך כדי שיפוץ והרחבת המחלקה והקמת אגפים חדשים לציין חדרי הלם וטראומה ואגף טיפול במהלכים והתאמה דינאמית של תהליכי עבודה חדשים. משמשת כאחראית ההוראה והובילה את המחלקה להצטיינות בהוראה קלינית ובעצמה זכתה מספר פעמים בפרס מורה מצטיינת בפקולטה לרפואה. בנוסף ממלאת מספר תפקידים נוספים כחברה בוועדות מגוונות בבית חולים ובפקולטה לרפואה כגון : ועדת החיאה מוסדית,אקרדטציה ,חדשנות ,הוראה. במישור הארצי: חברה בועדת אר״ן הארצית וחברה באיגוד הארצי לרפואה דחופה .

קרדיט: ריקי רחמן

שחר שפירא

עוזר למנהל בית החולים הכללי, הנהלת המרכז הרפואי שיבא

רקע מקצועי

שחר מפקד על מערך הרפואה בחיל האוויר משנת 2019, לאחר שפיקד על מערך הרפואה בחיל הים. עוד שרת כרופא צבאי במספר יחידות - בחיל האוויר, חיל היום ובכוחות היבשה. את ההתמחות כמומחה בכירורגיה אורטופדית ביצע בבית חולים 'שיבא'.

מחזור ח'

אורן זיו

ראש תחום אף אוזן גרון, מחוז דרום, שירותי בריאות כללית

אלכסיי בלינסקי

מנהל תחום תכנון כוח אדם, משרד הבריאות

אמיר עלימי

עוזר מנהל בית החולים א.י.מ.מ.ס הסקוטי, נצרת

ברוך שטרן

מנהל מרחב בני ברק, מכבי שירותי בריאות

דועא בכרי

מנהלת מחלקת ילדים, המרכז הרפואי זיו

הוניידה דראושה

רופאה פנימאית, מנהלת רפואית עולם הבית- אשפוז בית אקוטי ויחידה לטיפולי בית, מכבי שירותי בריאות

יוני יוסף

רע"ן מבצעים ורפואה אווירית, צה"ל

יעקב חן

סגן מנהל המרכז הרפואי מאיר

יעקב רוטשילד

ראש מנהל הבריאות התעסוקתית, חיל הרפואה, צה"ל

ישראל וינטרויב

מנכ"ל ומייסד עמותת נותנים מקום

ליאור גילה

מנהלת כספים, מרכז רפואי העמק

לינור הדס רכב

מנהלת השירות לעבודה סוציאלית, המרכז לבריאות הנפש באר שבע

לנה פלדמן קורן

מתמחה במנהל רפואה, אגף רפואה, שירותי בריאות כללית

מיכל יהודאי ידיד

מנהלת המחלקה לתשתיות מידע ונתונים, מינהל הסיעוד, משרד הבריאות

נעה שבירו רוזמן

רופאת לשכה, לשכת הבריאות המחוזית תל אביב, משרד הבריאות

נריה שטאובר

ראש אגף כלכלה, משרד הבריאות

נתנאל (מיקי) אלמקיאס

מפקד בה"ד 10, חיל הרפואה, צה"ל

סלאם חדיד

מנהלת בית הספר האקדמי לסיעוד, בית החולים אי.מ.מ.ס. נצרת

עפר אלמוג

ראש ענף הרפואה המבצעית, חיל הרפואה

פואד אלצאנע

מנהל מנהלת נגב דרומי, שירותי בריאות כללית

צחי שטרן

מנהל מחוז צפון, לאומית שירותי בריאות

קטי בר שלום

מנהלת אגף טכנולוגיות מידע, קופת חולים מאוחדת

קרן כיסמריו פוטש

סגנית מנהל, המרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין

רועי קסוס

סגן מנהל, המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה

רחלי שרון גרטי

מנהלת שירות לעבודה סוציאלית המרכז לבריאות הנפש גהה; פרוייקטורית חוסן ושחיקה, שירותי בריאות כללית

שרונה זלמנוב

מנהלת אדמיניסטרטיבית, מרכז שיקומי גריאטרי פלימן