עינת כץ -שרוני

מנהלת ידע והדרכה בתוכנית הלאומית להכשרת הנדסאים וטכנאים מוסמכים

רקע מקצועי

עינת היא מנהלת ידע והדרכה בתוכנית הלאומית להכשרת הנדסאים וטכנאים מוסמכים. בעברה היא הקימה וניהלה את מרכז לאודר לתעסוקה, ארץעיר, J.N.F וקרן לאודר ועבדה כמנהלת תוכניות במכון לממשל ולמדיניות בג'וינט. במסגרת תפקידה הובילה את ההכשרה ובניית הרשת לעבור בעלי תפקיד חדש בשלטון המקומי (ממצה משאבים ומפתח כלכלי). לפני כן הייתה סגנית ממונה מחוזית ואחראית גיל רך בתכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על ייסוד ועל הובלת שותפויות בין-משרדיות הנוגעות לילדים ולנוער בסיכון בגישת הקולקטיב אימפקט. קודם לכן היא עבדה במכון ברנקו וייס לטיפוח החשיבה בתפקידי ניהול והובלה של תוכניות חינוכיות ותפקידי ארגון ומטה, והתמחתה בתהליכי עבודה על פי תפיסת “הוראה לשם הבנה”. בנוסף, עינת עבדה כיועצת ארגונית במגזר העסקי בחברת לוטם וניהלה את מדור פיתוח ההכשרות של חיל המודיעין.

חולוד אבו זראקי (מסאלחה)

מנכ"לית עמותת אעלאם

רקע מקצועי

חולוד מסאלחה, עיתונאית מכפר דבוריה, עוסקת בתחום העיתונות מעל שני עשורים. היא התחילה את הקריירה שלה כחוקרת בתחום התקשורת לאחר שסיימה את לימודיה באוניברסיטה העברית בתקשורת ומדעי המדינה – שם חקרה את אופן סיקור הערבים בתקשורת הישראלית בשפה העברית ואופן סיקור הנשים יחד עם פרופ' אמל גמאל. בהמשך עבדה כעורכת באתר בוקרא ומשנת 2009 היא מנהלת ועורכת ראשית של האתר. משנת 2017 היא מנהלת את מרכז אעלאם - המרכז הערבי לחירויות המדיה והמחקר. במרכז היא מנהלת צוות של 10 פקידים ו-16 פרויקטים הכוללים: סרטים דוקומנטריים, ליווי נשים המתמודדות לבחירות ופוליטיקה, הכשרת עיתונאים צעירים בשיתוף עם אתר Ynet, חינוך לצריכה תקשורתית ביקורתית בבתי הספר, ניטור התקשורת הישראלית והכנת דוחות ומחקרים בעניין. מסאלחה חברת מזכירות בארגון העיתונאים בישראל, חברת מזכירות בארגון IFEX העולמי, וחברת מזכירות בארגון Ifj.

קרדיט: אורי אורן

תומר שגב (שטרקשל)

מנהל מרכז שוורץ/רייסמן לחינוך מדעי בעכו

רקע מקצועי

תומר הוא יזם טכנולוגי ופרויקטור להקמת מרכז חדשנות בחינוך במועצה אזורית עמק יזרעאל. במסגרת תפקידו הוא עוסק בהכשרה ובעיצוב המנהיגות המדעית-טכנולוגית העתידית של ישראל וגיוסה לעשייה בתחום המחקר והפיתוח הביטחוני. קודם לכן הוא כיהן כמנהל טכנולוגיות ראשי בחברת הייטק ובעבר היה ראש פרויקט ומהנדס מערכות בחברת רפאל והיה אחראי במשרד הביטחון על תוכניות המצוינות לפיתוח כוח אדם במערך המחקר והפיתוח הביטחוני של מדינת ישראל. תומר הוא בוגר של תוכנית תלפיות ושירת כלוחם וכמפקד צוות ביחידה מובחרת בחיל האוויר.

ליאת בן אבו

סמנכ"לית תכנון בחברת אאורה מחדשים את ישראל

רקע מקצועי

ליאת היא מהנדסת העיר אור יהודה החל משנת 2018. במסגרת תפקידה היא אחראית על תכנון שטח השיפוט של הרשות, כולל קידום ותכנון מדיניות התכנון העירונית בהתאמה לעיר הקיימת ולטווח הרחוק, ובהתאמה למדיניות התכנון של מטרופולין תל אביב. בנוסף, היא מקדמת תוכניות אב, תוכנית מתאר כוללנית ותוכניות רוחביות ברשות, עוסקת בתוכניות תשתיות לאומיות ובתוכניות למתחמי דיור מועדפים, ומתרגמת אותן לרמת הוצאת היתרי בנייה, הכנת תוכניות עבודה שנתיות לאגף ההנדסה, בקרה על ביצוען, בקרה על עבודת מחלקת תכנון, רישוי, פיקוח, השבחה, תשתיות, נגישות וקיימות ורישוי עסקים, וטיפול ומתן אישורי בנייה. בעבר כיהנה כמנהלת מחלקת רישוי בנייה בעיריית אור יהודה וכמנהלת תפעול וועדת בניין ערים בעיריית אשדוד. את עבודתה ברשויות המקומיות התחילה ליאת כבודקת רישוי, ומשם התקדמה עד לתפקידה הנוכחי כשהיא מציבה את התושב במרכז, משלבת אותו בתהליכי התכנון ויוצרת עבורו תהליכים מקוצרים, פשוטים ובשקיפות מלאה.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

יניב אבוחצירא

ניהול פרויקט הקמת מפעל טופגאם בשדרות

רקע מקצועי

יניב, מהנדס תעשייה וניהול במקצועו, הוא יזם עסקי. בתום לימודיו הצטרף מיד למשפחת סודה סטרים והוא משמש כמנהל תפעול ישראל ואחראי לניהול של ארבעה מפעלי סודה סטרים, המונים כ-1500 עובדים. במסגרת תפקידו יניב אחראי לכל מערך הייצור, הלוגיסטיקה, האחזקה וההנדסה בישראל. יניב ניהל את ההקמה התפעולית של אתר הדגל של סודה סטרים, הנושאת בגאווה את השם "אי של שלום" ומהווה הוכחה לאפשרות לחיות בשלום ביחד ולהפוך למשפחה אחת!

לאה אבוטבול

מנהלת מרכז לפיתוח סגלי הוראה (פסג"ה) במחוז חיפה במשרד החינוך

רקע מקצועי

לאה ממונה על אחד מהגורמים המרכזיים המשפיעים על איכות מערכת החינוך – פיתוחם המקצועי של עובדי הוראה, תהליך המתרחש לאורך כל הלמידה המקצועית שלהם (Long Life Learning). מרכז פסג"ה שהיא מנהלת אחראי על כ-6,000 עובדי הוראה מתשע רשויות. קודם לכן היא ניהלה את אגף החינוך בחדרה והובילה תהליכים רוחביים משמעותיים במערכת החינוך כמו פתיחת אזורי רישום, הטמעת פדגוגיה חדשנית ותוכניות חינוכיות לאוכלוסיות מוחלשות לצמצום הפערים. לצד אלה קידמה רפורמה מהפכנית בהיבטי תכנון ובנייה של מוסדות חינוך ברוח חדשנית ויצירת מרחבי חינוך ייחודיים. בנוסף, לאה היא מרצה ומדריכה פדגוגית בחוג להוראת מדעים במכללת גורדון.

אילן אביטן

מנהל תחום משרד הרווחה במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת

רקע מקצועי

אילן משמש כיום כמנהל תחום משרד הרווחה במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת - מוקד 105. בתפקידו הקודם היה מנהל תחום משרד הרווחה ב מאור - מערך משולב משטרתי ואזרחי אשר הוקם בהתאם להחלטות ממשלה כדי למגר ולמנוע את תופעות הבריונות, האלימות והפשיעה ברשת. קודם לכן עבד אילן כמפקח מחוזי בשירות ילד ונוער במחוז דרום במשרד הרווחה. במסגרת תפקידו ליווה מנהלי מחלקות רווחה וצוותים מובילים במחלקות לפיתוח שירותים טיפוליים ומקצועיים בקהילה לטובת ילדים ונוער. הליווי נעשה בתחום המקצועי והתקציבי, וכן בחשיבה על בניית מענים טיפוליים רחבים. בעבודתו הקודמת ניהל מחלקה לשירותים חברתיים במועצה אזורית שפיר, ולפני כן ניהל פנימייה טיפולית לבנות מתבגרות.

קרדיט: אורי אורן

שלומי אבני

חבר ועד מנהל בעמותת נירים ומנכ"ל חברת TAGA URBANIC

רקע מקצועי

שלומי הוא חבר ועד מנהל בעמותת נירים ומנכ"ל חברת TAGA URBANIC העוסקת בנדל"ן בפורטוגל. קודם לכן הוא ייסד וניהל את עמותת נירים, על שם לוחם השייטת ניר קריצ'מן ז"ל, המעניקה לבני נוער בסיכון גבוה את ההזדמנות, לעיתים האחרונה, לחזור ולהשתלב במרכז החברה הישראלית. במסגרת פעילות העמותה הוא ייסד את פרויקט נירים בשכונות המסייע לנוער בקצה רצף הסיכון בשכונות מגוריהם להשתלב בקהילה הנורמטיבית, ועל כך זכה בפרס יו”ר הכנסת לאיכות חיים לשנת 2011. במקביל לעבודתו, שלומי הוא חבר מועצת העיר אור עקיבא.

יהודה אבני

מנהל מרחב דרום בחטיבה להתיישבות

רקע מקצועי

יהודה משמש כמנהל מרחב דרום של החטיבה להתיישבות החל משנת 2019. במסגרת תפקיד זה הוא אמון על פיתוח המרחב הכפרי בהיבטי תכנון פיתוח פיזי, כלכלי וחברתי על מנת להוביל לצמיחה דמוגרפית. בתפקידיו הקודמים היה אחראי על הפיתוח הקהילתי בנגב ועל הקמת מרחב קהילות עירוני. יהודה משרת בשירות מילואים משמעותי גם היום.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

רונן אבניאלי

מפקד מרחב שפלה במחוז מרכז במשטרת ישראל לשעבר

רקע מקצועי

רונן הוא מפקד מרחב שפלה במחוז מרכז במשטרת ישראל. הוא התגייס למשטרה בשנת 1994 לאחר שירותו הצבאי בחטיבת גבעתי. בין תפקידיו הבולטים במשטרה: ראש מפלג חקירות פשיעה מאורגנת ביאחב"ל, עוזר המפכ"ל ומפקד על תחנות המשטרה בדרום תל אביב, לב הבירה ( מרכז ירושלים והמגזר החרדי), נתניה ויישובים סמוכים, , מפקד מרחב לכיש ( שדרות, אשקלון, קריית גת, קריית מלאכי ואשדוד) ומפקד מרחב השפלה (יבנה, רחובות, ראשון לציון, מודיעין, רמלה ולוד).

מבורך יתברך אברהם

מפקד תחנת קריית מלאכי במשטרת ישראל

רקע מקצועי

מבורך הוא מפקד תחנת קריית מלאכי במשטרת ישראל. לצד תפקידו, הוא מוביל במחוז מרכז את תוכנית מפקד כחונך, שמטרתה לתת כלים לקצינים בתפקידם הראשון בשטח בהיבטי מנהיגות, פיקוד, ניהול, מקצועיות ופיתוח אישי. בתפקידיו הקודמים היה סגן מפקד משטרת נתניה, סגן מפקד משטרת שדות בקדימה צורן, ראש לשכת שיטור וקהילה של מרחב שרון בכפר סבא ומפקד מרכז שליטה של מחוז מרכז ברמלה, שאליו מתנקזות כל הפניות הטלפוניות של כ-2 מיליון תושבי המחוז. בעבר הוא גם כיהן כקצין אג"מ של משטרת ראשון לציון וראש משרד קהילה ומשמר אזרחי בראשון לציון. בתחילת דרכו כקצין במשטרה ביצע תפקידי שטח רבים, ובהם קצין סיור במשטרת לוד, קצין מבצעים, קצין הדרכה ומפקד מחלקה במג"ב. את שירותו הביטחוני החל מבורך בשנת 1991 כשהתגייס למג"ב, והוא בוגר בה"ד 1.

נפתלי אברהם

מנכ"ל המרכז למורשת יהדות אתיופיה

רקע מקצועי

נפתלי הוא מנכ"ל המרכז למורשת יהדות אתיופיה. בתפקידו הקודם הוא היה מנכ"ל טק-קריירה - ארגון המסייע לצעירים ולצעירות יוצאי אתיופיה לרכוש קריירה בעולם ההייטק ולפתח עצמאות כלכלית באמצעות הכשרה טכנולוגית, סדנאות העשרה, פיתוח אישי ושירותי השמה. כמו כן, קרוב לעשור, הוא חבר ועד מנהל בעמותת עולים ביחד שהוא שותף בייסודה ובמסגרת תפקידו גייס מעסיקים וארגונים לתוכנית ואלפי מתנדבים לעמותה. במקביל, הוא משמש כמרצה בנושא קושי כמנוף להצלחה במגוון מסגרות, עוסק בקידום יוצאי אתיופיה להשתלבות ממנפת בצה"ל ומייסד צוות לקידום ולשילוב יוצאי אתיופיה במערך הטכני של חיל האוויר. קודם לכן, עסק נפתלי בליווי צוותי הדרכה במסגרת הקמת אשבל - פנימייה לנוער בסיכון.

קרדיט: ריקי רחמן

מירי אברהם

מנהלת האחיות במרכז הרפואי שמיר

רקע מקצועי

בשיאו של הגל הראשון של מגיפת הקורונה במרץ 2020, מירי מונתה לתפקיד מנהלת הסיעוד של המרכז הרפואי שמיר - אסף הרופא. טרם מינויה לתפקיד זה, מילאה מגוון תפקידי מטה, ניהול ופיקוד. את דרכה המקצועית החלה בצה"ל ושירתה 10 שנים כקצינה בשירות קבע בתפקידים שונים בחיל הרפואה. בשנת 2004 מונתה לאחות אחראית מלר"ד, ומשם התקדמה להנהלת הסיעוד כמרכזת תחום פיתוח מקצועי, הבטחת איכות וריכוז חטיבת מיילדות וגניקולוגיה. במהלך השנים שמשה כמרצה אורחת בביה"ס לסיעוד בתחומי רפואת חירום ניהול ומנהיגות. יצאה כחברה במשלחת חילוץ והצלה להודו לאחר רעידת האדמה בשנת 2001.

אורי אברהם

סמנכ"ל תפעול מטיפיק

רקע מקצועי

אורי עוסק בחיבור בין חינוך וטכנולוגיה ב-15 השנים האחרונות. הוא סמנכ"ל תפעול במטיפיק (עשר אצבעות) מאז 2017, ולפני כן ניהל את הפעילות העסקית של החברה בישראל. בעבר ניהל את הפעילות של עמותת יוניסטרים ואת מחלקת הפרויקטים בעמותת תפוח - Appleseeds.

מרב אברהמי

סמנכ"ל לעניינים אקדמיים ומזכיר המל"ג

רקע מקצועי

מרב היא סמנכ"ל לעניינים אקדמיים ומזכיר המועצה להשכלה גבוהה. במסגרת תפקידה היא מנהלת את הצוות המקצועי של האגף האקדמי במל"ג, אחראית על כלל המוסדות להשכלה גבוהה ועל כלל תוכניות הלימודים האקדמיות וכן על מינוי פרופסורים במערכת ההשכלה הגבוהה. בימים אלו מרב מובילה את תהליכי הרה אקרדיטציה המתגבשים במערכת ההשכלה הגבוהה ויהוו רפורמה בתהליכי האקרדיטציה אשר עתידים לשנות את תהליכי העבודה הנהוגים מזה שנים. בעבר, הובילה את נושא הנגשת ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות מיוחדות ואת מעבר מערך המכינות הקדם אקדמיות לאחריות מל"ג- ות"ת. מרב שותפה בעבודת המטה המרכזית של מל"ג ות"ת ובקביעת מדיניות בנושאים הקשורים לתחום האקדמי. כמזכיר המל"ג מרב אחראית על פעילותן של מליאת המל"ג וועדות המשנה שלה.

שלמה אברמזון

ראש תחום ביטחון ותפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה

רקע מקצועי

שלומי הוא ראש תחום ביטחון ותפקידים מיוחדים בפרקליטות המדינה. במסגרת תפקידו הוא מרכז נושאים בעלי רגישות ציבורית גבוהה כגון: עבירות ביטוי, עבריינות אידיאולוגית, דיני לחימה ונושאים ביטחוניים. בנוסף, הוא עומד בראש פורום הסתה והוביל שינוי משמעותי באכיפה בתחום זה. קודם לכן הוא עבד במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות, שם עסק בתיקים מורכבים בתחום השחיתות, עבירות מין ואלימות חמורה. פעילותו החברתית של שלומי כוללת את הקמתה של קרן פסיפס שהוא חבר בוועד המנהל שלה. בנוסף, הוא היה חבר בוועדים המנהלים של עמותת מעגלי צדק הנאבקת למען צדק חברתי ברוח היהדות ושל עמותת דולב בהרים המנהלת קהילה דתית-חילונית משותפת במושב נס הרים.

שמואל אברמזון

הכלכלן הראשי במשרד האוצר

רקע מקצועי

שמואל מכהן ככלכלן הראשי במשרד האוצר. בתפקידו הקודם היה סגן הכלכלנית הראשית. לפני כן כיהן כראש אגף מחקר במועצה הלאומית לכלכלה, משרד ראש הממשלה. גוף זה מייעץ לראש הממשלה ולממשלה בנושאים כלכליים ומסייע בגיבוש המדיניות הכלכלית-חברתית של ישראל. בתפקידו כראש אגף מחקר במועצה הלאומית לכלכלה שמואל היה אחראי על הטמעת מתודולוגיות, כלים ותהליכי מחקר לאסטרטגיה הממשלתית וכן על התנעה וריכוז עבודת המחקר של המועצה הלאומית לכלכלה. קודם לכן, שימש כחוקר בכיר בפורום קהלת וכאנליסט בתאגיד ראנד בארצות הברית. בין היתר, חקר סוגיות מדיניות הנוגעות לחיסכון הפנסיוני בישראל, יצוא אנרגיה, תעשיות ביטחוניות, מדיניות מקרו-כלכליות ומתודולוגיות לקבלת החלטות בתנאי אי ודאות. את דרכו במגזר הציבורי החל שמואל ככלכלן בכיר במועצה הלאומית לכלכלה וככלכלן באגף החשב הכללי במשרד האוצר.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

מאיר אגאי

מנהל מינהל קהילתי ברובע היהודי בירושלים

רקע מקצועי

מאיר הוא מנהל מינהל קהילתי ברובע היהודי בירושלים. לפני כן ניהל כשלוש שנים את תוכנית עיר ללא אלימות של המשרד לביטחון פנים בביתר עילית ובמסגרת תפקידו פעל לשיפור תחושת הביטחון ולחיזוק הקשר שבין הנהגת העיר לגורמי אכיפת החוק. בעבר, במשך חמש שנים, הוא ואשתו היו הורי בית ל-12 נערים במשפחתון שיקומי/טיפולי לנוער חרדי בסיכון בפנימיית קריית הילד.

גומעה אגבאריה

גזבר עירית אום אל פחם

רקע מקצועי

ג'ומעה הוא גזבר עיריית אום אל פחם מאז שנת 2013. קודם לכן ניהל משרד ראיית חשבון שעסק בביקורת רשויות מקומיות ובהכנת דוחות כספיים של רשויות מקומיות, חברות, עמותות ועצמאיים. כמו כן עסק בביקורת פנים של תאגיד מים ושל ועדת תכנון ובנייה.

קרדיט: סטודיו רותאנא

עלאא אגבאריה

יועץ אסטרטגי ופוליטי, מרצה לשיווק ופרסום

רקע מקצועי

עלאא הוא יועץ אסטרטגי ופוליטי, ומרצה לשיווק ופרסום. הוא בעל ניסיון רב ביצירת קמפיינים מסחריים, חברתיים ופוליטיים אפקטיביים. פעיל חברתי עם היכרות והבנה עמוקה של הלך הרוח בקרב החברה הערבית. כותב מאמרים בנושאי שיווק ואסטרטגיה באתרים ישראליים ואתרים מהעולם הערבי. מרצה לשיווק ולפרסום בקריה האקדמית אונו משנת 2018 וביחידה ללימודי חוץ ומרצה אורח באוניברסיטה העברית. בעל תואר ראשון בשיווק ופרסום מהקריה האקדמית אונו, מוסמך פרקטיקום הבצפר בתחומי פלנינג, בניית מותג וניהול תוכן בדיגיטל, ובעל תואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת תל אביב.

הילאנא אגבאריה

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית אום אלפחם

רקע מקצועי

הילאנא היא עובדת סוציאלית ואשת חינוך, שעובדת בעיריית אום אלפחם כשלושה עשורים: עד שנת 2013 עבדה במחלקה לשירותים חברתיים בכמה תפקידים, התפתחה מקצועית ועסקה בתחומים טיפוליים כמו הנחיית קבוצות, חינוך מיני וטיפול בטראומה, בילדים נפגעים מינית ובנוער בסיכון, והתקדמה לתפקיד מדריכת ראש צוות. בשנת 2013 החלה לבנות גשר בין חינוך לרווחה והקימה וניהלה את היחידה לטיפול בפרט - יחידת סיוע לפיתוח יכולות המורים לעבודה מקצועית עם ילדים בסיכון והדרה. שלוש שנים לאחר מכן היא ניהלה בנוסף את המחלקה לחינוך יסודי. מאז אוקטובר 2021 היא מנהלת את המחלקה לשירותים חברתיים באום אלפחם, תפקיד מורכב ובעל אתגרים רבים.

יעל אגמון

רכזת ביטחון במשרד האוצר

רקע מקצועי

יעל היא רכזת ביטחון במשרד האוצר. לפני כן הייתה רכזת רווחה וביטוח לאומי באגף התקציבים של משרד האוצר. במסגרת תפקידה הקודם הייתה אחראית על תכנון המדיניות ועל תקצוב בתחומי הרווחה, הקליטה והביטוח הלאומי.

קרדיט: ריקי רחמן

אלונה אגרצ’וב

מנהלת סיעוד חטיבה פנימית באיכילוב

רקע מקצועי

אלונה היא מנהלת סיעוד בחטיבה פנימית בבית חולים איכילוב. מאז התפרצות מגפת הקורונה במרץ 2020 היא ניהלה את מחלקות הקורונה בבית החולים, וקודם לכן ניהלה את היחידה למניעת זיהומים מ-2017. את דרכה המקצועית כאחות התחילה בשנת 2007 במחלקת השתלות מח עצם ברמב"ם., ולאחר מכן עברה ב-2014 לניהול אשפוז יום המטו-אונקולוגי בבית חולים איכילוב.

עיינה אדלר

מנהלת האגף הבכיר לפיתוח ההון האנושי ברשויות המקומיות במשרד הפנים

רקע מקצועי

עיינה מנהלת את האגף הבכיר לפיתוח ההון האנושי ברשויות המקומיות במשרד הפנים משנת 2022. האגף כולל ארבע סביבות עבודה: עתודות ניהוליות (תוכניות הצוערים ברשומ"ק, תוכנית מקום ועוד), הכשרות וידע (פיתוח תורה מקצועית והכשרות בכירים ברשומ"ק), פיתוח ארגוני (תהליכים ארגוניים בהתאם להחלטות ממשלה) וחדשנות ודיגיטציה (תוכנית הזירה, מובילים דיגיטליים). לפני כן היא ניהלה את אגף הכשרות וידע במשרד הפנים והייתה אמונה על הקמת בית הספר החדש לניהול בכיר בשלטון המקומי. קודם לכן ניהלה את פיתוח המדיניות, המחקר וקשרי החוץ בנציבות שירות המדינה. עיינה הצטרפה לשירות המדינה כחלק מתוכנית המצוינות צוערים לשירות המדינה וקודם לכן הייתה מנהלת הדרכה במגזר העסקי ומנהלת פרויקטים במגזר השלישי.

קרדיט: אורי אורן

שילה אדלר

מנכל חברת פסגות ירושלים בע"מ

רקע מקצועי

שילה הוא ראש מינהל התיישבות במשרד הבינוי והשיכון. בתפקידו הקודם היה ראש מינהל תשתיות במשרד התחבורה. קודם לכן היה מנכ"ל מועצת יש"ע ולפני כן שימש כמנכ"ל הגרעין התורני בלוד. במקביל, הוא חבר בפורום מנהיגות צעירה של נשיא המדינה, משמש כיו"ר (בהתנדבות) של המכינה הקדם צבאית בעלי, מכהן כחבר מליאת המועצה האזורית בנימין ומשמש כיו"ר בתנועת רעננים - צעירי הציונות הדתית. כיום משרת שילה כסמג"ד במילואים בחטיבת אלכסנדרוני.

קרדיט: אורי אורן

אריק אדלר

גזבר עיריית בני ברק

רקע מקצועי

משנת 2004 אריק הוא גזבר ומנהל משאבי האנוש של עיריית בני ברק - שותף בכיר לעיצוב ויישום מדיניות וראש צוות ההיגוי העירוני לתהליך ההבראה והשינוי הארגוני. בשנים 2004-2000 היה סמנכ"ל כספים ומנהל אגף משאבי אנוש בחברת עמיד. במקביל, עוסק אריק בפעילות ציבורית והתנדבותית: מרצה מטעם משרד הפנים בתוכניות הכשרה לליווי רשויות בתהליכי הבראה והתחדשות עירונית, ומלווה כלכלי בהתנדבות של העמותות הציבוריות יד לאחים ורפואה וחיים, המעניקות שירותי סעד רפואי וחברתי לאוכלוסיות נזקקות בחברה הישראלית. אריק משרת במילואים כראש ענף כלכלה ביחידה ייעודית בפיקוד צפון.

קרדיט: דוברות כללית מחוז חיפה וג"מ

משה אדלר

מנהל מגזר חרדי מחוז חיפה וגליל מערבי בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

משה הוא מנהל מגזר חרדי מחוז חיפה וגליל מערבי בשירותי בריאות כללית. קודם לכן כיהן כעוזר מ"מ ראש העיר חיפה, כעוזר ראש המועצה המקומית רכסים וכמנהל עיר ללא אלימות ופרויקטים והגשות קולות קוראים. לפני כן שימש בתפקידים ציבוריים באגף התרבות בעיריית חיפה, ניהל רשת גני ילדים בחיפה, לימודים תורניים וניהל את סניף איחוד הצלה חיפה ותפקידי מערכות בחירות ארציות.

קרדיט: אורי אורן

טל אוחנה

פיתוח כלכלי מקומי, הכשרות בכירים וליווי מנהיגים לקראת ובמהלך כהונות פוליטיות

רקע מקצועי

טל היא ראש מועצה מקומית ירוחם, חברה בוועדות המכרזים והארנונה, ומשמשת כדירקטורית בחברה לפיתוח הכלכלי של ירוחם. קודם לכן כיהנה כסגנית וממלאת מקום ראש מועצת ירוחם והחזיקה את תיק החינוך והפיתוח האסטרטגי. בשנים 2010-2009 היא כיהנה כמנהלת עמותת "צעירים בירוחם, מיסדה את תחום הצעירים בעיר ובמקביל הקימה וניהלה את התוכנית הארצית למנהיגות סטודנטים של מרכז מעשה. שנה לפני כן שימשה כרכזת תוכנית מנהיגות סטודנטים בקרן רש"י במכללה האקדמית עמק יזרעאל ויזמה תוכניות ופרויקטים חברתיים שונים. בשנת 2007 היא עבדה כמנהלת יחידת אייסף במכללת עמק יזרעאל ובשנתיים שקדמו לכך עסקה בהוראה וליווי חברתי בכפר הנוער ויצ"ו נהלל, בהפעלת עמותת סיוע לנצרכים על ידי בני נוער בירוחם, בליווי ובהנחיית גרעין הסטודנטים צב"י בירוחם, ובסיוע בהפעלת פרויקט סל"ע לנערות עולות של ארגון ידידים. בשנים 2005-2004 ריכזה פרויקטים בתחום הנוער במתנ"ס ירוחם, ייסדה את תנועת אלפונסו צבע" לעידוד עלייה וחינוך ציוני בקרב יהדות מרוקו וניהלה בהתנדבות את סניף לתת בעיר.

שירה אוחנה

מנכ"לית המועצה המקומית חורה

רקע מקצועי

שירה היא מנכ"לית המועצה המקומית חורה. בתפקידה הקודם הייתה סמנכ"לית האסטרטגיה והפיתוח הארגוני בארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד, שהייתה בין מייסדיו בשנת 2016 וניהלה בו את תוכנית המנהיגות קו הזינוק. במסגרת תפקידה הקודם עסקה בצמצום פערים ובחיזוק חוסנה של החברה הישראלית באמצעות הכשרת צעירים, בעיקר מהפריפריה הגיאו-חברתית, להובלת שינוי מתוך עמדות השפעה בחברה ובכלכלה.

קרדיט: עמרי מירון

יובל אוליבסטון

סגן יו"ר המזכירות הפדגוגית ומנהל אגף א' פיתוח פדגוגי במשרד החינוך

רקע מקצועי

יובל הוא סגן יו"ר המזכירות הפדגוגית ומנהל אגף א' פיתוח פדגוגי במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הוא אחראי על גיבוש התשתית הפדגוגית של תחומי הדעת במשרד החינוך ומסייע ליו"ר המזכירות הפדגוגית לעצב את המדיניות הפדגוגית במערכת החינוך. בתפקידו הקודם היה מנהל אגף מקצועות המורשת, האחראי על עיצוב המדיניות הפדגוגית במקצועות המורשת בבתי הספר של המגזרים השונים בישראל. יובל מכהן גם כרב מחתן בארגון רבני צהר.

ליבנת (לובה) אוליניצקי

סמנכ"לית תכנון נתיבי ישראל

רקע מקצועי

ליבנת היא סמנכ"לית תכנון נתיבי ישראל. לפני כן עבדה ברשות מקרקעי ישראל באגף תשתיות ופיתוח כסגנית מנהל אגף. במסגרת תפקיד זה היא הובילה הסכמי גג ב-19 רשויות מקומיות, הייתה אחראית על פתרון חסמי דיור ברמת השלטון המרכזי והמקומי, ניהלה תקציבי פיתוח תשתיות של מעל 3 מיליארד ₪ לשנה ונגעה בכל היבטי ענף הדיור. לליבנת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים ומימון. עם סיום לימודיה האקדמאים, היא עבדה כשבע שנים בהייטק כאנליסטית פיננסית בכירה.

תמי אומנסקי

מנהלת אגף א' לחינוך מיוחד במשרד החינוך

רקע מקצועי

תמי היא מנהלת אגף א' חינוך מיוחד במשרד החינוך. בעבר היא ניהלה את תחום משרד החינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים ובני נוער ברשת – מערך בין-משרדי ייחודי בישראל ובעולם שהיא שותפה להקמתו. תמי הקימה גם את תחום החינוך כחלק מהמערך וכאגף חדש בשפ"י במשרד החינוך. בנוסף, היא מרצה לתואר שני בייעוץ חינוכי במל"א (המרכז ללימודים אקדמיים). בתפקידה הקודם הייתה תמי סגנית מנהלת אגף ייעוץ וממונה על הפיתוח המקצועי ועל הייעוץ בגיל הרך, ולפני כן הייתה מפקחת על יועצים חינוכיים. בכל תפקידיה בעבר ובהווה תמי פועלת לקידום הרווחה הנפשית, מתוך תפיסה הוליסטית אקולוגית ומתוך חקירה של עולם המשמעויות ופיתוח מיומנויות להתמודדות במציאות משתנה.

קרדיט: אורי אורן

אלונה בר און

מו״ל גלובס

רקע מקצועי

אלונה משמשת כמנהלת ומייסדת בית וגג - קרן ייזום והשקעות בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. היא גם מכהנת כדירקטורית בחברת הקניונים והמרכזים המסחריים מליסרון, ו יו"ר ביומון הכלכלי גלובס. בשנים קודמות שימשה כיועצת כלכלית בחברת פרופ' יצחק סוארי בע"מ' ובמסגרת תפקידה ליוותה את החברות הגדולות במשק בתהליכי מיזוגים ורכישות. את שירותה הצבאי סיימה אלונה ככתבת צבאית בשבועון במחנה.

איימן אזברגה

ראש תחום פיתוח כלכלי בארגון ינאביע

רקע מקצועי

איימן הוא ראש תחום פיתוח כלכלי בארגון ינאביע. הארגון הוקם מתוך חזון לקידום החברה הבדואית כך שתהווה מנוע צמיחה משמעותי בנגב ותתפוס את המקום הראוי לה במרקם החברתי. במסגרת תפקידו איימן שם דגש על העסקת נשים בחקלאות ובתעשיה.

קרדיט: אושרי ויצמן

עופר אזרד

סמנכ"ל ביצוע בחברת בנייה פרטית

רקע מקצועי

עופר שימש כמנכ"ל עיריית טבריה ובמסגרת תפקידו ניהל את יחידות העירייה, הוביל את תחומי משאבי האנוש, השירות לתושב, ההיערכות לחירום ותוכניות ופרויקטים חוצי ארגון, תיכלל את עבודת המטה והאינטגרציה ברשות והוביל תהליך של פיתוח ארגוני לטובת מצוינות ארגונית ומעבר מתוכנית הבראה לתוכנית המראה. קודם לכן הוא שירת בתפקידי פיקוד ומטה במערך הטכנולוגי של צה"ל והשתחרר בדרגת אל"מ לאחר 30 שנות שירות כולל כמפקד בה"ד של חיל הטכנולוגיה והאחזקה (בה"ד 20) ומפקד אגד אחזקה 650 בפיקוד מרכז (ג'וליס). בשירותו הצבאי מילא עופר מגוון תפקידי שדה ומטה במערך הנפרש מרמת הגדוד ועד לרמת הפיקוד והחיל.

פיליפ אזרד

מנכ"ל עיריית אילת

רקע מקצועי

פיליפ הוא מנכ"ל עיריית אילת. במסגרת תפקידו הוא אמון על ניהול כולל של יחידות העירייה השונות ועל בניית תוכניות אב ופיתוח אסטרטגיות עירוניות במגוון תחומי פעילותה של העירייה. בשנים 2004–2010 היה פיליפ מנכ"ל החברה הכלכלית אילת.

קרדיט: אשתו

בסאם סייד אחמד

פרויקטור ויועץ בפיתוח מנועי צמיחה וכלכלה מקומית ואזורית בקרן פורטלאנד ישראל. מנכ"ל חברה עסקית פרטית

רקע מקצועי

בסאם הוא פרויקטור ויועץ בפיתוח מנועי צמיחה אזוריים ופיתוח כלכלה מקומית ואזורית בקרן פורטלאנד ישראל. לפני כן עבד כמנהל אזורי במעוף אשכול גלילי, ולאחר מכן שימש כמנהל מרכז העסקים ומעוף סכנין. במסגרת התפקיד שימש כיועץ וכמלווה עסקי לעסקים וליזמים באזור, ניהל מרכז עסקים כחממה עסקית ליזמים ועסקים חדשים ועזר להם דרך השירותים המוענקים על ידי משרדי הממשלה לצמוח, להתפתח ולגדול בעשייה העסקית. הוא עזר בהנגשת שירותי משרדי הממשלה לעסקים עד 100 עובדים באזור הצפון כמו מימון, ייעוץ, סדנאות והדרכות.

קרדיט: עמרי מירון

אהרון אטיאס

מנכ"ל עיריית לוד

רקע מקצועי

אהרון הוא מנכ"ל עיריית לוד החל משנת 2013. במסגרת תפקידו הוא אחראי על תפקודה הכללי של העירייה, מתן שירות לתושבים ויישום חזונם של ראש העיר והמועצה. קודם לכן הקים את הגרעין התורני בלוד והיה מנהלו במשך עשר שנים. בהמשך, הקים את המכינה הקדם-צבאית מעוז ואת גרעין רמת אשכול והיה מנהל הארגון.

קרדיט: רעות איזק

אודי איזק

ראש מינהל חינוך בעיריית כרמיאל

רקע מקצועי

אודי הוא ראש מינהל החינוך בכרמיאל. בעבר ניהל את מחלקת החינוך במועצה האזורית מגילות ים המלח ומילא תפקידים בתחום החינוך וידיעת הארץ בתנועת הנוער העובד והלומד, בקיבוץ אלמוג ובארגונים שונים. הוא בוגר תנועת הנוער העובד והלומד, הדריך גרעיני נח”ל, עבד כמנהל חינוך יישובי, כיועץ ארגוני למוסדות חינוך, כמורה וכמדריך טיולים וסדנאות שטח, ועסק בחקר ההיסטוריה של חבל ים המלח.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אסיף איזק

ראש מועצה, מועצה אזורית חוף הכרמל

רקע מקצועי

ראש המועצה האזורית היפה בארץ

מרדכי אייכלר

מייסד ובעלים של בראשית ג'נסיס תעסוקת חרדים

רקע מקצועי

מרדכי הוא מייסד ובעלים של בראשית ג'נסיס תעסוקת חרדים. בעבר ייסד ושימש כיו"ר של אחים גלובל. בשנת 2005 הוא יזם פעילויות לסיוע ולגישור בין צעירים חרדים לבין עולם התעסוקה, ובהמשך הרחיב את הפעילות לנושא היזמות והחיבורים הגלובליים העסקיים של הקהילה.

חוי אייל

מנכ"לית המרכז הקהילתי במועצה האזורית בקעת הירדן

רקע מקצועי

מאז שנת 2010 חוי היא מנכ"לית המרכז הקהילתי במועצה האזורית בקעת הירדן (ע"ר), השייך לרשת המתנ"סים של החברה למתנ"סים. מתוקף תפקידה היא אחראית על כל תחומי הפנאי, החברה והקהילה ברחבי המועצה: מעונות ומשפחתונים לגיל הרך, תחום הילדים והנוער - חוגים, חופשים ואירועים, מרכז צעירים והגיל השלישי, וכן על תחומי התרבות והספורט במועצה. לפני תפקידה הנוכחי הייתה חוי רכזת הגיל הרך במועצה ורכזת השלוחה הצפונית של המרכז, וקודם לכן עסקה בהוראה.

רון אייפר

ראש החטיבה לאנרגיה מקיימת, משרד האנרגיה

רקע מקצועי

רון הוא ראש החטיבה לאנרגיה מקיימת במשרד האנרגיה. לפני כן היה סמנכ"ל כלכלה ואסטרטגיה ברשות הגז הטבעי וקודם לכן עבד במטה הכלכלי-חברתי במשרד ראש הממשלה, שם היה אחראי על ריכוז וגיבוש מדיניות המשרד בנושאים כמו האצת הצמיחה, יוקר המחיה, תקציב, תקשורת ואנרגיה. בנוסף, ריכז את המאמץ הממשלתי לחיזוק הקשרים הכלכליים עם סין ועם אפריקה והיה אחראי גם על תחומי התשתיות, התכנון הבנייה, ושימש כנציג ראש הממשלה במוסדות התכנון הלאומיים. קודם לכן רון היה יועץ לארגון העבודה העולמי ויועץ אסטרטגי למגזר הציבורי בחברת Deloitte.

יערה איסר

מנהלת תחום תכנון ופיתוח תשתיות, היחידה לפיתוח ויזמות מזרח ירושלים לשעבר

רקע מקצועי

יערה היא ראש תחום תכנון ופיתוח תשתיות ציבוריות ביחידה לפיתוח מזרח ירושלים במשרד ירושלים ומורשת. במסגרת זו היא פועלת לצמצום הפערים במזרח ירושלים באמצעות הנעת תהליכי תכנון ופיתוח תשתיתי, תעסוקתי וכלכלי. יערה עובדת גם כחוקרת במכון ירושלים למחקרי מדיניות, ובמחקריה מתמקדת במיפוי הצרכים וגיבוש המדיניות עבור השכונות במזרח ירושלים וכן בוחנת אפשרויות לתכנון מרחבים המעודדים מפגש חיובי בין-מגזרי. בשנת 2017 הייתה יערה מנחה ויועצת תוכן בתוכנית "מובילים שינוי מזרח ירושלים", תכנית להכשרת בכירי ממשלה ועירייה. במסגרת זו הייתה שותפה לבניית תחום פיתוח התשתיות. קודם לכן עבדה בלשכת ראש עיריית ירושלים כמנהלת פרויקטים במזרח ירושלים.

קרדיט: אור פרבוזניק

תאיר סולי איפרגן

מנכ"לית משרד העבודה (בפועל)

רקע מקצועי

תאיר היא מנכ"לית משרד העבודה (בפועל). בפקידה הקודם הייתה ממונה על זרוע העבודה ושימשה כמנהלת מה"ט - המכון הממשלתי להכשרות טכנולוגיות במשרד הכלכלה והתעשייה. קודם לכן היא שימשה כיועצת בכירה למנכ"ל, כממלאת מקום סמנכ"ל בכירה למינהל משאבי אנוש וכמנהלת פרויקטים במטה לפיתוח הנגב והגליל. לפני כן סיימה תאיר התמחות באגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון וביצעה התמחות כמלווה ליועץ הכלכלי לראש הממשלה.

נורית פלתר איתן

מנהלת מחלקת תקשורת, הסברה וקשרי קהילה בבנק ישראל

רקע מקצועי

נורית היא מנהלת מחלקת תקשורת, הסברה וקשרי קהילה בבנק ישראל. לפני כן שימשה כראש אגף אסטרטגיה, בקרת מדיניות, קשרי ממשל, קשרים בינלאומיים ודוברות ברשות החשמל ובמסגרת תפקידה הייתה מופקדת על ייצוג הרשות, פיתוח וגיבוש המדיניות הציבורית, מיצוב ומיתוג הרשות וקביעת אסטרטגיות יחסי הציבור שלה. בתפקידה הקודם ברשות שימשה כמזכירת המליאה וכדוברת רשות החשמל. קודם לכן עבדה בעיתון ידיעות אחרונות ככתבת כלכלית, פוליטית ופרלמנטרית ולפני כן שימשה כעורכת ראשית בביטאון הסטודנטים של האוניברסיטה העברית. בנוסף, עבדה בניהול מרכז מערכות תקשורת וטלקומוניקציה במפעל אינטל. נורית התנדבה כחברת ועד מוסדי בבית הספר הדרור תל"י , השתתפה בפרויקט לעידוד הקריאה והאקטואליה בתיכונים בירושלים וערכה עיתון עם תלמידי תיכון.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

כרם נבו אכטנברג

סמנכ"לית צמיחה ברשות החדשנות

רקע מקצועי

בימים אלו כרם מכהנת כסמנכ"לית צמיחה ברשות החדשנות. בתפקידה הקודם, כרם היתה ראש המטה של נשיא וסמנכ"ל תפעול וויקס ומנהלת פרויקטים חוצי ארגון. בנוסף, מייסדת ומנכ"לית של פורום חברות הצמיחה, המקדם בניית תשתית לצמיחת חברות טכנולוגיה גדולות בישראל. בעברה עבדה בתקשורת, בכנסת כעוזרת פרלמנטרית וכיועצת אסטרטגית לחברות וגופי ממשלה.

קרדיט: שיר נוימן

עאדל אכתילאת

מנהל מערך טיפולי הבית של מחוז הצפון בכללית

רקע מקצועי

עאדל הוא מנהל הסיעוד של מינהלת נצרת רבתית ומנהל מערך האשפוזים החוזרים של מחוז הצפון בשירותי בריאות כללית. כמו כן הוא פעיל חברתי בנושאי צדקה וקידום אוכלוסיות חלשות, יוזם תוכניות מיוחדות המסייעות לחברה בכלל ולאוכלוסייה חלשה בפרט ומקדם את נושא מניעת תאונות הבית במגזר הערבי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עימאד אל-סאנע

מנכ"ל עידן הנגב - אזור תעסוקה משותף

רקע מקצועי

עימאד הוא מנכ"ל אזור התעסוקה המשותף עידן הנגב. הוא רואה חשבון בוגר תואר ראשון מנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות. בעברו עבד במשרד האוצר באגף שוק ההון והיה שותף בכתיבת חוק בכר. כמו כן עבד ברשות המיסים. עימאד הקים וניהל במשך תשע שנים את תאגיד המים הראשון במגזר הבדואי "מי רהט" והיה יו"ר דירקטוריון בתאגיד המים נווה מדבר.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אברהם (אבי) אלבאז

מנכ"ל הפורום הציבורי - כפרי הנוער, פנימיות הרווחה והאומנה בישראל

רקע מקצועי

אבי מכהן כמנכ"ל הפורום הציבורי לכפרי הנוער והפנימיות בישראל. קודם לכן כיהן כמשנה למנכ"ל בעיריית עפולה, שבה היה אמון על פיתוח וקידום תחומי העשייה העוסקים בילדים, נוער וצעירים, קליטה וקהילה, רווחה ושירותים חברתיים בעיר. לפני כן ייסד וניהל במשך חמש שנים חל"צ הפועלת בזירת המסגרות החוץ ביתיות בישראל, תוך פיתוח והטמעת מיזמים לאומיים. עוד קודם, במשך כעשור, כיהן אבי במגוון תפקידי ניהול וארגון בקרן רש"י (כמתכנן ראשי) ובעמותת הבת יעדים לצפון (כסמנכ"ל). את דרכו החל במגזר העסקי כיועץ וכמפתח ארגוני.

מחמד אלבדור

גזבר מועצה מקומית לקיה

רקע מקצועי

מחמד הוא מבקר פנים בשתי מועצות במגזר הבדואי – מועצה מקומית לקיה ומועצה מקומית תל שבע. במסגרת תפקידו הוא בודק את התנהלותן הארגונית והכספית ומשמש יועץ ארגוני וכספי לראשיהן - באמצעות ראייה ארגונית שמטרתה לספק שירותים אופטימליים ואפקטיביים וגיבוש נוהלי עבודה שתכליתם לרתום את כלל עובדי הארגון לדפוסי עבודה ראויים. מחמד הוא חבר ועדת ביקורת בחברת אלפנאר הפועלת להכוונה, להעסקה ולשילוב צעירים מהמגזר הבדואי בשוק העבודה. הוא היה מהמורים הראשונים במגזר הבדואי שהכין תלמידי תיכון לבגרות במתמטיקה חמש יחידות כדי שיוכלו להשתלב בלימודי מדעים וטכנולוגיה באקדמיה. כמו כן הוא הדריך בעמותות להשכלת נשים ובנות במגזר הבדואי בדרכן להשכלה גבוהה.

אלי אלבז

מנכ״ל ובעלים נעם ניהול והשקעות

רקע מקצועי

אלי הוא מנכ״ל ובעלים נעם ניהול והשקעות. בתפקידו הקודם היה מנכ״ל שותף בקבוצת חברת השקעות שבה עיקר הפעילות היא השקעות ויזמות נדל״ן. בנוסף לכך היה בעלים של חברת א. נעם ייעוץ ופיתוח עסקי. אלי שימש כמנכ"ל עיריית נהריה בשנים 2019 - 2022 והינו בעל ניסיון של כ-20 שנים בעולם היי טק במגוון תפקידי הנדסה וניהול טכנולוגי וביניהם ניהול טכנולוגיות תקשורת IT גלובלי, ניהול תקציבי, וניהול פרויקטים ומיזמים אתרי החברה בעולם. במסגרת הניהול הטכנולוגי הוביל פרויקטים משמעותיים בהשקעות של כ-100 מיליון דולר ושינויים טכנולוגים בעלי משמעות רבה לעולם טכנולוגיות תקשורת הקווית והאלחוטית. הכניסה לתפקיד בעולם הציבורי-מוניציפלי היתה אתגר משמעותי, ובמסגרת תפקידו כמנכ"ל עירייה הוביל שינויים משמעותיים בהבראה כלכלית, הטמעה של טכנולוגיה מתקדמת, דיגיטציה, שינוי תרבותי-ארגוני, הטמעה של תהליכי עבודה, ניהול ובקרה וניהול מעשי של מערכי החירום (קורונה ושיטפון). בנוסף כיהן כמ״מ מנכ״ל החברה הכלכלית.

ח’יר אלבז

יו''ר אג'יק מכון הנגב

רקע מקצועי

ח'יר הוא יו''ר אג'יק מכון הנגב. בתחילת שנות ה-90 הקים וניהל במשך שנים רבות את האגף האזורי לשירותים חברתיים לבדואים, שסיפק שירותי רווחה ליישובי המועצה האזורית משוש (שגב-שלום, כסייפה, ערערה בנגב והכפרים הבדואים הבלתי מוכרים בנגב). במהלך שנות עבודתו הקים מערך שירותי רווחה גדול, שעובד בו צוות מקצועי מגוון מכל רחבי הארץ, ופיתח מודלים רבים להתאמת מקצוע העבודה הסוציאלית לאוכלוסיות מיוחדות כמו החברה הבדואית. תוך כדי תהליך ההבניה והעבודה המאומצת, ח'יר צבר ניסיון רב בניהול מערכות חברתיות ובתחום ארגוני החברה האזרחית, ובתקופת כהונתו כמנכ"ל שותף וכיו''ר אג'יק מכון הנגב התפתח הארגון לממדים גדולים שמשפיעים על חייהם של אלפי אנשים בחברה הערבית הבדואית ובכלל. כיום, בנוסף לניהול אג'יק מכון הנגב, ח'יר מעורב במיזמים בתחומי המדיניות, התכנון והפיתוח הקהילתי הן ברמה המקומית והן ברמה הארצית.

פזית גבאי אלגי

מנהלת מחלקת החינוך היסודי בעיריית באר שבע

רקע מקצועי

פזית היא מנהלת מחלקת החינוך היסודי בעיריית באר שבע ועמיתה בתוכנית מנדל למנהיגות חינוכית. בתפקידה הקודם עבדה באגף מו"פ במשרד החינוך בתוכנית פתיחת אזורי רישום וחיזוק ייחודיות בתי הספר. בשנים 2015-2018 היא שימשה כסגנית מינהל החינוך בעיריית דימונה וקודם לכן עבדה במשך שש שנים כמנהלת יישובית של 360 - התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון. במקביל, היא עבדה כפסיכולוגית בתחנה הפסיכולוגית בדימונה וכמרצה מן החוץ במחלקה לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון. פזית היא פסיכולוגית במקצועה, בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה חינוכית מאוניברסיטת בן-גוריון.

שני אלדן

מהנדס עיריית טבריה

רקע מקצועי

שני הוא מהנדס עיריית טבריה, בעבר היה מהנדס העיר קריית שמונה. בשנת 2006, בהיותו סטודנט לאדריכלות, יזם שני והוביל פרויקט התנדבותי לשיקום המרחב הציבורי בדימונה ובירוחם. בשנת 2008, עם סיום לימודיו, עבד במשרדו של אדריכל וחתן פרס ישראל פרופ' רם כרמי בהרצליה, והמשיך את התמחותו כאדריכל במשרד גיורא שפיר אדריכלים שבאשקלון. בשנת 2011 היה אדריכל בעיריית אשקלון, ובד בבד היה מרצה ורכז מגמת הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים במכללה למנהל. בשנת 2014 התמנה שני למהנדס הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה נגב מערבי, ומתחילת שנת 2018 הוא מהנדס העיר קריית שמונה. במסגרת תפקידו שני מוביל צוות נרחב של עובדים ובעלי מקצוע בתחומי התכנון, ההנדסה והתשתיות, המחויבים לפיתוחה ולצמיחתה של העיר קריית שמונה ולמיצובה כעיר ראשה בצפון הארץ.

אסף אלדר

סמנכ"ל, ראש החטיבה הבנקאית בבנק דיסקונט לישראל בע"מ

רקע מקצועי

אסף הוא סמנכ"ל תפעול ונכסים בבנק דיסקונט לישראל בע"מ ובמסגרת תפקידו אחראי על מזומנים, סליקה, אמצעי תשלום, טיפול בהוראות לקוחות, ועל לכלל הפעילות הלוגיסטית של הבנק - מקריית שמונה ועד אילת - נכסי נדל"ן, בינוי ואחזקה, ביטחון ובטיחות. בחטיבה שבניהולו יש כ-550 עובדי בנק ועוד כ-450 עובדי חוץ. בנוסף, הוא משמש כמנכ"ל חברת דיסקונט ליסינג, אשר מקימה בראשון לציון את קמפוס דיסקונט - אשר יאכלס בעוד כשנתיים את מטות קבוצת דיסקונט, כ-4,500 עובדים מדיסקונט, כאל ומרכנתיל. מלבד משרדי הקבוצה, הקמפוס יכלול שני מרכזי מחשוב - דיסקונט וכאל.

קרדיט: עמרי מירון

זאב אלדר

מנהל תחום פיתוח פדגוגי מנהל עובדי הוראה במשרד החינוך

רקע מקצועי

זאב הוא מנהל תחום פיתוח פדגוגי במינהל עובדי הוראה. קודם לכן היה המפקח על הפיתוח המקצועי של עובדי הוראה במחוז הדרום ובמסגרת תפקידו הוביל מהלכים חדשניים של פיתוח מקצועי והדרכה של עובדי הוראה במחוז תוך התמודדות עם מגזרים שונים. לפני כן שימש כמפקח כולל על בתי ספר יסודיים ועל-יסודיים בחינוך הממ"ד במחוז הדרום וקודם לכן ניהל את בית הספר הקיבוצי דע"ת בקיבוץ סעד.

קרדיט: שיר ניומן

עלי אלהואשלה

מנהל רפואי במחוז דרום בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

בתפקידו הקודם שימש עלי כמנהל מנהלת אזור הנגב הדרומי של שרותי בריאות כללית. לפני כן ובמשך חמש שנים, עבד כמנהל מרפאה של שרותי בריאות כללית ברהט, ועוד קודם לכן, בין השנים 2007-2010 ניהל את המרפאה של שרותי בריאות כללית בתל-שבע. לפני כן ובמשך שבע שנים, עבד עלי כרופא משפחה במרפאה זו. במסגרת עשייתו החברתית, משמש עלי כחבר מזכירות בהסתדרות הרפואית. בעבר שימש גם כחבר לשכת האתיקה של ההסתדרות הרפואית. במקביל ובמשך כעשור, שימש בתפקידים שונים בועד הרופאים של מחוז דרום ובמזכירות הארצית של שירותי בריאות כללית.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

ג’וואד אבו אלהיג’א

ראש מטה ויועץ בכיר ליו"ר הרשימה המשותפת

רקע מקצועי

ג'וואד הוא עורך דין. במשך חמש שנים עבד במשרדי עורכי דין מובילים בתחום המקרקעין, התכנון והבנייה והליטיגציה האזרחית. שימש כיועץ משפטי במרכז הערבי לתכנון אלטרנטיבי וכיועץ משפטי ועסקי לחברות ישראליות ופלסטיניות. כיום הוא ראש המטה ויועץ בכיר ליו"ר הרשימה המשותפת.

בני אלון

מנכ"ל המסלול האקדמי במכללה למינהל לשעבר

רקע מקצועי

בני הוא מנכ"ל המסלול האקדמי במכללה למינהל. בתפקידו הקודם כיהן כמנכ"ל המכללה האקדמית ת"א-יפו. בעבר מילא תפקידים בכירים במערכת ההשכלה הגבוהה: סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי במסלול האקדמי במכללה למינהל, סמנכ"ל השיווק וקשרי החוץ במכון הטכנולוגי חולון, וחבר דירקטוריון חברת ע.י.י.ט למסחור ידע. במסגרת תפקידיו הציבורים כיהן כיו"ר פורום המנכ"לים של ועד ראשי המכללות האקדמיות הציבוריות, דירקטור בחברה הכלכלית לפיתוח תל מונד, יו"ר ועדת השיווק וחבר דירקטוריון קבוצת איסת"א. כסטודנט היה חבר הנהלת התאחדות הסטודנטים, והיה מיוזמי ומנהיגי מחאת הסטודנטים בשנת 1998 לשיפור מעמדם ולמתן פתרונות למצוקתם הכלכלית.

אבי אלון

מנהל אגף חינוך במועצה אזורית גוש עציון

רקע מקצועי

מאז אוקטובר 2017 משמש כמנהל אגף החינוך במועצה האזורית גוש עציון. מתוקף תפקידו הוא אחראי על עיצוב תמונת העתיד החינוכית ועל ההתנהלות התקינה של שגרת החינוך הקיימת. הכוונת המנהלים והשותפים לחשיבה ולפעולה משותפות מובילה את הצוותים החינוכיים ואת התלמידים לשייכות, לעשייה מתוך משמעות ולמצוינות. גם על כך זכה בשנה שעברה בפרס החינוך הארצי. קודם לתפקידו הנוכחי שימש כיועץ למנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, בנושא חמ"ד וצמצום פערים. לפני כשבע שנים סיים את תפקידו כמנהל התיכון באולפנת עפרה אחרי עשר שנים. בעברו שימש גם כמחנך, כמנהל פדגוגי ועוד בשני בתי ספר נוספים.

פואד אלזיאדנה

מנהל המרכז הקהילתי רהט בחברה למתנ"סים

רקע מקצועי

פואד הוא מנהל המרכז הקהילתי רהט בחברה למתנ"סים. נכון לכתיבת שורות אלה, רהט מונה כ-70 אלף תושבים, כולל התושבים הלא מוכרים, ויש בה יותר מ-25 אלף תלמידים. המתנ"ס ברהט הוא הזרוע הביצועית של החינוך הבלתי פורמלי בעיר, ובמסגרת תפקידו פואד אחראי בו על תקציב של יותר מ-20 מיליון ₪ המיועדים למגוון פעילויות לכל רובדי הקהילה: ילדים, נוער, נשים, צעירים ומבוגרים. קודם לכן הוא עבד חמש שנים במרכזי ריאן לתעסוקה, והוא אחד ממייסדי התוכנית. בתחילת דרכו הוא לימד מתמטיקה בתיכון ברהט במשך שש שנים.

ווידאד אלטוחי

שותפה באשכול הפיננסי BDO Israel, Finance Cluster

רקע מקצועי

ווידאד שותפה במשרד רואי החשבון BDO ועומדת בראש יחידה המעניקה שירותי ייעוץ וניהול סיכונים לגופים פיננסים מהגדולים בארץ. היא התחילה את דרכה בפרימה לפני יותר מעשור והתקדמה לתפקידי ניהול שונים כאשר פעלה למיצוב היחידה לייעוץ באשכול ביקורת. במסגרת פעילות היחידה נדרשת התעדכנות שוטפת בסביבה העסקית והרגולטורית, דינמיות בשירותים המוצעים וחדשנות. צוות העובדים ביחידה מגיע מדיסציפלינות שונות כגון כלכלה, הנדסת תעשייה וניהול וחשבונאות. עם לקוחות היחידה נמנים הבנקים הגדולים בארץ, חברות כרטיסי אשראי, חברת ביטוח ובית השקעות.

קרדיט: אלירן אביטל

עדי אלטשולר

מנכ"לית ומייסדת אינקלו - בתי הספר והגנים המכילים

רקע מקצועי

עדי אלטשולר היא אשת חינוך מנהיגה ויזמת חברתית. מייסדת תנועת "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער הראשונה והיחידה בישראל לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים. מייסדת מיזם "זיכרון בסלון" התכנסות אלטרנטיבית בערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה. כיום, מייסדת ומנכ"לית "אינקלו - בתי ספר וגנים מכילים", בתי ספר בהם לומדים יחד ללא נפרדות תלמידים עם ובלי צרכים מיוחדים ודרך חינוך אישי הרואה את הכוחות והצרכים של כל הילדים והילדות ופדגוגיה חדשנית הופכים את המגוון מנטל לנכס. עדי נבחרה על ידי מגזין Time היוקרתי לאחת מששת מנהיגי הדור הבא בעולם, וכן נבחרה לנאום באו"ם על יזמות חברתית ככלי לצמיחה במדינות מתפתחות. בשנת 2020 נבחרה להדליק משואה במסגרת טקס המשואות לשנת ה72 של מדינה ישראל.

קרדיט: דוברות בית החולים צרפתי

נאיל אליאס

מנכ"ל בית החולים הצרפתי בנצרת

רקע מקצועי

ד"ר נאיל אליאס הוא המנהל הכללי של בית החולים הצרפתי בנצרת החל משנת 2015. קודם לכן ניהל בבית החולים את מחלקת הילדים משנת 2008. בשנים 1998-2015 כיהן בנוסף כרופא בכיר ביחידה לרפואת ילדים ומרכז ציסטיק פיברוזיס בבית חולים רמב"ם. בשנים 2004-2006 ביצע השתלמות בבית חולים לילדים בטורונטו בקנדה וכתב עבודת מחקר בסיסית בנושא הפיזיולוגיה של הריאה. ד"ר נאיל אליאס פתח לראשונה שירות של רפואת ריאות ילדים בנצרת ובסביבתה וקידם את מחלקת הילדים בצורה משמעותית עד השגת התמחות מלאה ברפואת ילדים לראשונה בבית חולים כלשהו בנצרת. הוא התמחה ברפואת ילדים בבני ציון והתמחה ברפואת ריאות ילדים ביחידה לריאות ילדים בבית חולים רמב"ם.

הילה אלימלך

ראש מינהלת התחדשות עירונית בעיריית שדרות

רקע מקצועי

הילה היא ראש מינהלת התחדשות עירונית בעיריית שדרות. היא נבחרה לתפקיד זה לאחר שניהלה את אגף השירות לתושב בעיריית שדרות מאז שנת 2002, שאותו הקימה במקביל להקמתה את המוקד העירוני ואת מחלקת פניות הציבור, כולל קביעת שפת שירות לרשות המקומית ועבודת עומק רוחבית באגפים ובמחלקות השונות להטמעת שפת השירות החדשה. בד בבד, היא יועצת ראש העיר לענייני אזרחים ותיקים ונציגת דירקטוריון באשכול נגב מערבי.

נתנאל אלישיב

ראש בית המדרש 'בניין התורה', סופר, מו"ל ופובליציסט

רקע מקצועי

נתנאל הוא איש חינוך במכינה הקדם-צבאית עלי, סופר, מו"ל ופובליציסט, מייסד ומו"ל של הוצאת הספרים מכון בניין התורה ושל הוצאת ספרי נגה, מרצה בפני קהלים מגוונים ברחבי הארץ וכותב בענייני יהדות ואקטואליה. טוריו פורסמו באתרי אינטרנט מובילים, בעיתונות המודפסת ובעלוני שבת. בשירותו הצבאי היה נתנאל לוחם ומפקד בחטיבת הצנחנים בסדיר ובמילואים.

שולי אלכסנדר

ראש מחלקת פרט באגף כוח אדם בצה"ל

רקע מקצועי

שולי היא ראש מחלקת פרט באגף כוח אדם בצה"ל. משרתת בצה"ל כשני עשורים בתפקידי חינוך, בינהם תפקידי קצינת חינוך המאופיינים בניהול מערכת חינוכית ביחידות צה"ל, עיסוק בערכים, מורשת חוסן ולכידות. לפני תפקידה הנוכחי פיקדה על מערך מגן, אשר עוסק בשילוב אוכלוסיות ייחודיות והכנתם לשירות, הכנה לצה"ל ומענה בתחומי ההשכלה לקראת האזרחות.

ראג’י אלכרם

מנהל תיכון אורט אבו תלול ברשת אורט ישראל

רקע מקצועי

ראג'י הוא מנהל תיכון אורט אבו תלול ברשת אורט ישראל משנת 2012 ובמקביל עוסק בייעוץ אקדמי לתוכנית המצוינות בחברה הבדואית. קודם לכן עבד ארבע שנים כמנחה של"ח וידיעת הארץ במגזר הבדואי במשרד החינוך ולפני כן עסק בפיתוח תוכניות וקבוצות מצוינות בקרב תלמידי תיכון מהמגזר הבדואי בחברת דרומה עידן הנגב. בעבר שימש כרכז מש"צים (מדריך שטח צעיר) ומנהיגות צעירה במגזר הבדואי ובמשך שנה שימש כרכז נוער במועצה המקומית חורה. לפני כן היה קצין ביקור סדיר במועצה ובמסגרת תפקידו העביר תוכניות לצמצום הנשירה ביישוב ולהעלאת המודעות לנושא בקרב הורים ומורים. את דרכו המקצועית הוא החל כמורה וכמחנך בבית ספר אל אמל במגזר הבדואי. ראג'י הוא ממקימי עמותת כוכבי המדבר ומשמש בה כחבר הוועד המנהל.

קרדיט: ריקי רחמן

עפר אלמוג

ראש ענף הרפואה המבצעית, חיל הרפואה

רקע מקצועי

משנת 2007 משרת בצה"ל כקצין רפואה במגוון תפקידי שטח ומטה (קצין רפואה גדודי, קצין רפואה חטיבתי, מפקד קורס קציני רפואה, ראש מדור במפקדת קצין הרפואה הראשי, מפקד פלגת רפואה ביחידה מיוחדת, מפקד צוות כירורגי, רמ״ד הרפואה בפיקוד הדרום, קצין רפואה אוגדתי). משנת 2021 משמש כראש ענף הרפואה המבצעית; הענף האמון על תחום הטיפול בנפגעי טראומה בצה״ל ועל המוכנות לטיפול רפואי בפעילות מבצעית, במשלחות הומניטריות ובשדה הקרב. חבר במועצה הלאומית לטראומה ולרפואה דחופה ובמועצה הלאומית למוכנות לרעידת אדמה של משרד הבריאות. בוגר בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן-גוריון ובעל תואר שני במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת בן-גוריון. מומחה בהרדמה לאחר סיום התמחות במערך ההרדמה, הטיפול הנמרץ והכאב בבית החולים איכילוב.

קרדיט: ריקי רחמן

נתנאל (מיקי) אלמקיאס

מפקד בה"ד 10, חיל הרפואה, צה"ל

רקע מקצועי

מיקי מפקד על בה"ד 10, בית הספר לרפואה צבאית. בתפקידו הקודם שימש מיקי כראש ענף הפעלה בחיל הרפואה בצה"ל. מיקי הוא קצין ארגון רפואה שמילא מגוון תפקידים בעולמות הפיקוד, האימונים וההדרכה. בין השנים 2020-2021 פיקד על מרפ"א 8282 (צריפין). לפני כן שימש כראש ענף אימוני רפואה קרבית והיה אמון על הכנת יחידות הרפואה בצה"ל למלחמה. מיקי לקח חלק בסיוע הומניטרי בטיפול בפצועים הסורים בין השנים 2015-2018 ובשנת 2019, עם פרוץ נגיף הקורונה מונה על ידי קצין רפואה ראשי לרכז תחום זה בחיל הרפואה.

פאדי אלעוברה

פרוייקטור תעסוקה בחירום לחברה הערבית

רקע מקצועי

פאדי הוא מייסד ומנכ"ל שותף בחברת TALENTEAM לגיוס והשמה של אקדמאים ערבים. בהיותו יזם עסקי-חברתי סדרתי, הוא הקים וניהל עסקים חברתיים מצליחים, ובראשם חברת Duroos להנגשת ההשכלה הגבוהה בחברה הערבית, ובזכות פעילותו זכה בפרסים מקומיים ובינלאומיים. בעבר הוא ניהל תוכניות במיזם Collective Impact והוביל את הנגשת המועמדים לחברות העסקיות הפעילות במיזם, תוך התוויית אסטרטגיית הפעילות והסורסינג והוצאתה אל הפועל בעזרת פיתוח מודלים וכלים חדשים לצד תכלול השירותים הקיימים בין העמותות השותפות.

קרדיט: אורי אורן

דני אלעזר

מנכ"ל עמותת יד ביד - המרכז לחינוך יהודי-ערבי

רקע מקצועי

דני הוא מנכ"ל עמותת יד ביד - המרכז לחינוך יהודי-ערבי. בתפקידו הקודם שימש כסגן נשיא מכון הרטמן ומנהל תוכנית בארי - להעמקת זהות יהודית-ישראלית פלורליסטית במערכת החינוך הממלכתית. הוא ממקימי יחד מודיעין - עמותה הדוגלת בחינוך וחיים קהילתיים משותפים של משפחות בעלות אורחות חיים יהודיים שונים על בסיס המורשת היהודית. בנוסף, היה חבר בוועדות היגוי של זהות יהודית-ישראלית של העיר מודיעין ושל תוכניות שותפות מודיעין - רוצ'סטר. את שירותו הצבאי עשה דני במודיעין ביחידה 8200.

קרדיט: עמרי מירון

לינה אלעטאונה

מנכ"לית פרויקט ואדי עתיר לשעבר

רקע מקצועי

בשנת 2016 הצטרפה לינה לפרויקט ואדי עתיר כמנהלת ארגון, שיטות ופיתוח משאבים. ב-2017 התווסף לתפקידה גם ניהול המחלבה של הפרויקט. בפברואר 2018 נבחרה למנכ"לית הפרויקט.

אדורה אלעיס

מנהלת תחום חינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים במוקד 105

רקע מקצועי

אדורה היא נציגת משרד החינוך במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת - מוקד 105. יועצת חינוכית בהכשרתה. את דרכה החלה כיועצת חינוכית בבית הספר האורתודוקסי ברמלה. בהמשך שימשה כיועצת גיל רך מחוזית בחברה הערבית במחוז מרכז, וכן מדריכה לאקלים חינוכי מיטבי בחברה הערבית. אדורה כיהנה במשך שנתיים בתפקיד ממלאת מקום המפקחת על הייעוץ בחברה הערבית במחוז המרכז. כיום היא יועצת בכירה בחברה הערבית במחוז המרכז ומדריכה ארצית המרכזת את תחום האקלים ומניעת האלימות בחברה הערבית. במסגרת תפקידיה היא רפרנטית גיל רך ומפקחת מתכללת בחירום. בנוסף, היא חברה בוועדת ערכים. אדורה השתתפה בכנסים ונשאה במחוז המרכז הרצאות על מנהיגות נשים, פיתוח מקצועי ופערים מגדריים במערכת החינוך ורשתיות.

קרדיט: אורי אורן

מחמוד אלעמור

מנכ"ל החברה הכלכלית ברהט

רקע מקצועי

מחמוד הוא מנכ"ל החברה הכלכלית ברהט. בתפקידו הקודם הוא כיהן כמנהל מרכז ריאן לקידום התעסוקה בחברה הבדואית בנגב - פרויקט משותף של משרד הכלכלה ומשרד ראש הממשלה בשיתוף ג'וינט ישראל ובניהול חברת אלפנאר. בשנים 2009-2004 הוא היה מנהל אגף החינוך הבלתי פורמלי בעיריית רהט ובשנים 2003-1999 ניהל את הרשות העירונית למלחמה בסמים ברהט. בעבר, במשך שש שנים, שימש מחמוד כמורה וכמחנך בבתי ספר ברהט.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

יאסר אלעמור

מנהל אגף הרווחה בכסייפה

רקע מקצועי

יאסר מנהל את אגף הרווחה בכסייפה. הוא הוסמך להיות עובד סוציאלי בשנת 1997 ומאז עסק במשך שנים בתחום הרווחה. בד בבד, עבד בייעוץ אקדמי באוניברסיטת בן גוריון ובפיתוח אזורי תעשייה במחוז דרום במשרד הכלכלה. מתחילת 2015 הוא כיהן כמבקר פנים וכנציב תלונות הציבור במועצה אזורית אלקסום.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

יוסף אלעמור

מנהל אגף היסעים באשכול רשויות נגב מזרחי ומייסד עמותת לנה

רקע מקצועי

במשך שנים יוסף עובד ומתנדב בתחום החברתי קהילתי. משנת 2017 שימש כמנכ"ל עמותת לנה לקידום החינוך והרווחה בחברה הבדואית בדרום. במסגרת תפקידו זה לפתח שותפויות וכניסת פרויקטים חדשים בתחום הרווחה והחינוך בחברה הבדואית. במקביל, שימש כמנהל אגף חינוך בעמותת ינאביע. קודם לכך היה בתפקיד מנהל וממקימי סניף בית אלאמל של ארגון בית הגלגלים לטובת אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה הבדואית. את דרכו התחיל בחינוך כמורה בבית ספר מקיף אלפארוק בכסיפה ושימש במגוון תפקידים ובצוות המוביל של בית הספר.

קרדיט: ריקי רחמן

פואד אלצאנע

אחראי רפואת ילדים במחוז דרום בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2017 משמש פואד כמנהל מנהלת נגב דרומי בשירותי בריאות כללית במחוז דרום. בשנים 2016-2017 יצא לפילושיפ בתחום התפתחות הילד עם דגש על אוטיזם בבית החולים RCH במלבורן אוסטרליה. בין השנים 2005 ועד 2016 שימש כמנהל מרפאת כללית בערוער בנגב. לפני כן, ובמשך 5 שנים עבד פואד כרופא ילדים במרכז בריאות הילד של כללית בתל שבע. במסגרת עשייתו החברתית, שימש פואד עד לפני כשנתיים כחבר ועד מנהל בעמותת גושן, וב 5 שנים אחרונות הוא משמש יו"ר עמותת "אלבאכור" לקידום הילדים בגיל הרך בחברה הערבית , כמו כן בשנתיים האחרונות הוא חבר ועד מנהל בפרויקט רוזנה "RozanaProject", וחבר ועד מנהל בעמותת "סויטש" לקידום התעסוקה של נשים בחברה הבדואית. פואד הוא רופא ילדים מומחה .את ההתמחות שלו ברפואת ילדים הוא עשה בבית החולים סורוקה באר שבע. את הסטאז' ברפואה ביצע גם כן בסורוקה

ג’בר אבו אלקיעאן

מפקח רשותי במשרד החינוך, מינהל חברה ונוער, מחוז דרום, באר שבע

רקע מקצועי

ג'בר הוא מפקח רשותי במשרד החינוך, מינהל חברה ונוער, מחוז דרום, באר שבע. לפני כן היה מפקח חינוך בלתי פורמלי במינהל חברה ונוער במחוז דרום, משרד החינוך. במסגרת תפקידו היה ממונה על החינוך הבלתי פורמלי בחברה הבדואית בדרום ופיקח על החינוך החברתי, הקהילתי והערכי, על המעורבות החברתית ועל מועצות התלמידים בשעות בית הספר. בשעות אחר הצהריים היה אחראי על הפעילות הבלתי פורמלית ועל תרבות הפנאי ברשויות המקומיות, המתקיימת במסגרת מחלקות הנוער, ועל הפעילות החברתית הקהילתית, התנועות וארגוני הנוער ועל המנהיגות הצעירה, הייצוגית והייעודית. הוא ריכז מטעם המחוז את תוכנית אתגרים לקידום החינוך הבלתי פורמלי בחברה הערבית הבדואית בדרום. בשנים 1998–2007 עבד ג'אבר בבית הספר מקיף עמל תל שבע ומילא שם שורה של תפקידים: מורה, מחנך, רכז שכבה, מורה לאנגלית ולגיאוגרפיה, מדריך של"ח וידיעת הארץ, רכז טיולים, רכז חינוך חברתי וחבר צוות הנהלה. כמו כן היה שותף בצוות המחוזי של כותבי התוכניות ומנחי של"ח במחוז. בנוסף, היה מדריך ורכז נוער, מדריך נוער בסיכון ומדריך טיולים וחוגי סיור בחברה להגנת טבע, ושימש כמורה חונך למורים חדשים בגיאוגרפיה ושל"ח ובידיעת הארץ.

אופיר אלקלעי

יו״ר הסתדרות עובדי המדינה

רקע מקצועי

אופיר משמש כיו״ר הסתדרות עובדי המדינה. כמו כן הוא מכהן כיו"ר בגופים הבאים: עיתון דבר, עמותות לקידום מקצועי החברה למפעלי כלכלה, קרן לביטוח הדדי, קרן הגמלאי המדינה. בנוסף משמש כחבר דירקטוריון, המסלול האקדמי מכללה למנהל, מכון אבשלום, פורום ארלוזורוב, בית בן גוריון בתל אביב. אופיר משמש גם כחבר במועצת הביטוח הלאומי וחבר בוועדת המינויים של הביטוח הלאומי.

קרדיט: עמרי מירון

גלילה אלקרינאוי

מנהלת עמותת פלאיי - מנוף לצמיחה חברתית וחינוכית

רקע מקצועי

מאז שנת 2014 ג'לילה היא מנהלת ליווי עסקי במעוף - הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, ומנהלת מרכז עסקים ברהט וביישובים הבדואים. במסגרת תפקידה היא אמונה על תחום יוזמות עסקיות של נשים בדואיות מכל אזור הנגב, על פיתוח פרויקטים ועל ניהול פורומים של נשות עסקים. בנוסף, היא מלווה ומתאמת בין בעלי העסקים לבין סל השירותים של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה. לפני כן הייתה ג'לילה פרויקטורית התיירות הבדואית ברשות לפיתוח הנגב והגליל וכיהנה כחברת מליאה ברשות השידור וכחברת דירקטוריון במשרד התרבות. בשנת 2010 הקימה את מחלקת אוכלוסיות מיוחדות במתנ"ס רהט וניהלה אותה. בשנת 2008 הקימה וניהלה בארגון קשר פרויקט הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים בחברה הבדואית. בשנת 2007 ניהלה בארגון שתיל פרויקט להעצמת נשים בדואיות. במסגרת התפקיד פיתחה פרויקטים לשילוב נשים בדואיות בקהילה ובתעסוקה.

אמין אלקרינאוי

מנהל לשכת באר שבע בשירות התעסוקה

רקע מקצועי

אמין מנהל לשכת באר שבע בשירות התעסוקה. לפני כן ניהל את לשכת שירות התעסוקה ברהט, אשר שינתה את תדמיתה והייתה לגוף דומיננטי ובעל משמעות בעיר רהט ובסביבתה. זאת, בזכות גיוס מעסיקים, הצעת משרות מגוונות לתושבי העיר ואספקת שפע כלים תומכי השמה – במיוחד לנשים. בנוסף, אמין מנהל את תוכנית מעגלי תעסוקה בעיר, שמטרתה לצמצם את התלות של מובטלים בקצבאות באמצעות מתן כלים לשיפור המסוגלות התעסוקתית שלהם. בתפקידיו הקודמים ניהל צוות עובדים בחברת החשמל בתחום שירות הלקוחות והוביל את פרויקט נתיב האור לשימוש מושכל ובטיחותי בחשמל במחוז הדרומי.

נעמה אלקריף

מנהלת אגף חינוך על יסודי, רשת בני יוסף מנהלת פיתוח מקצועי

רקע מקצועי

החל מינואר 2021 מנהלת אגף בכיר - האגף לחינוך על יסודי ברשת בני יוסף- מעין החינוך התורני, - מובילה הקמת מוסדות חדשים אחראית על פיתוחם ושיגשוגם החינוכי. עד דצמבר 2020 מנהלת מוסדות מעין חיים ושלום באשקלון, יוזמת ומובילה פרויקטים חינוכיים לפיתוח וקידום חינוכי בפריפריה, ובפרפריה החברתית, פועלת במטרה לצמצום פערי הזדמנויות ולקידום הפרפריה החברתית, ולמימוש פוטנציאל המצוינות שלה.

סולטן אלקרעאן

מנהל מחלקת חינוך במועצה המקומית כסיפה

רקע מקצועי

סולטן הוא מנהל מחלקת החינוך במועצה המקומית כסיפה החל משנת 2017. לפני כן ניהל בית ספר יסודי במשך שמונה שנים ועבד כמורה במשך שמונה שנים. לסולטן ותק של 18 שנים במערכת החינוך בשלל תפקידים של ריכוז וחינוך. במקביל, בשנים 2005 -2015 שימש במסגרת קרן רש"י כראש צוות בעמותת יכולות הפועלת לצמצום פערים והגברת התמדה והעלאת אחוז זכאות לבגרות בקרב תלמידים מהמגזר הבדואי והיה אחראי על תקציב של מיליוני שקלים מדי שנה.

קרדיט: רומן שבצ'וק

שרון אלרעי-פרייס

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות

רקע מקצועי

ד"ר שרון אלרעי-פרייס היא ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. קודם לכן ניהלה את מערך האיכות והבטיחות של המרכז הרפואי כרמל בחיפה, וחברת הנהלה משנת 2015. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על הובלת פרויקטים לשיפור איכות ובטיחות הטיפול בבית החולים, על שיפור הרצף הטיפולי בית חולים-קהילה, על ניטור ושיפור מדדי איכות, על ניתוח אירועים ועל הובלת בית החולים בהכנות למבדק האקרדיטציה (JCI). קודם לכן היא שימשה בבית החולים כרופאה בכירה במערך הפנימי וביחידה למחלות זיהומיות ולמניעת זיהומים. בשנים 2013-2010 היא הייתה האפידמיולוגית הראשית של מדינת ניו המפשייר (New Hampshire State Epidemiologist) ובמסגרת תפקידה הייתה הגורם המנחה והמפקח בנושא בריאות הציבור בהיבט של מחלות זיהומיות במדינה, אחראית על חקירת התפרצויות מחלות זיהומיות, והגורם המקשר בין משרד הבריאות לבין המרכזים לבקרת מחלות ולמניעתן (CDC). בנוסף, הובילה את נושא האיכות במשרד הבריאות, כולל פיתוח פלטפורמה אינטרנטית להצגת נתוני בריאות הציבור (New Hampshire Health WISDOM). בשנת 2007 היא נבחרה למרצה מצטיינת של הפקולטה לרפואה בטכניון, שם גם למדה רפואה, בשנת 2010 זכתה בפרס על עבודת איכות מצטיינת לשיפור זמנים למתן אנטיביוטיקה דחופה, בשנת 2015 זכתה בפרס עבודה מצטיינת בנושא שיפור בטיחות במתן כימותרפיה, ובשנת 2016 זכתה בפרס עבודה מצטיינת בנושא שיפור הטיפול ב-CVA בכנס שקיפות בבריאות של משרד הבריאות. שרון היא מומחית ברפואה פנימית, בבריאות הציבור וברפואה מונעת, וסיימה התמחות במחלות זיהומיות ומניעת זיהומים בארצות הברית. את ההתמחות ברפואה פנימית עשתה במרכז הרפואי כרמל בחיפה, ואת ההתמחויות במחלות זיהומיות וברפואה מונעת עשתה ב-Dartmouth-Hitchcock Medical Center בארצות הברית. שרון סיימה את התוכנית היוקרתית – Leadership in Preventive Medicine ב-Dartmouth College, שמטרתה להכשיר רופאים מובילי איכות, והייתה המתמחה הראשית בה (Chief Resident). את הסטאז' ברפואה עשתה בהצטיינות במרכז הרפואי רמב"ם.

קרדיט: הלנה ברוס

עותמאן אלשייך

מנכ"ל חברת סיראג' טכנולוגיות

רקע מקצועי

עותמאן הוא מנכ"ל חברת סיראג' טכנולוגיות. במסגרת תפקידו הוא מוביל את החברה אשר מפתחת מוצרים ובפתרונות בעולמות "האינטרנט של הדברים" ושואפת בחזון החברתי שלה לשלב מתכנתים מהחברה הבדואית בתעשיית ההייטק. קודם לכן הוא עבד בצוות הפיננסי של חברת פרוקטר אנד גאמבל (P&G) ובהמשך התמחה במחלקה המסחרית של משרד עורכי הדין גולדפרב-זליגמן ושימש כיועץ בכיר במחלקת הייעוץ האסטרטגי, מיזוגים ורכישות של משרד רואי החשבון סומך-חייקין KPMG. עותמאן הוא אחד משלושים הצעירים המבטיחים מתחת לגיל 30 של מגזין פורבס וכיום הוא גם מרצה באוניברסיטת בן-גוריון.

קרדיט: אורי אורן

ארז אמבר

מנהל אגף החינוך בעיר אריאל

רקע מקצועי

ארז מונה למנהל אגף החינוך בעיר אריאל תוך כדי לימודיו בתוכנית העמיתים של מכון מנדל למנהיגות חינוכית. הוא חנך מנהלים בתוכנית אבני ראשה ובמשך שש שנים ניהל את בית הספר העל יסודי רעות בירושלים. בתפקידו הקודם ניהל את פנימיית בויאר בירושלים גם כן שש שנים, והיה אחראי על ביטחונם, רווחתם וחינוכם הלימודי-ערכי של כ-300 חניכים מכיתה ז‘ עד י"ב. במהלך שירותו הצבאי ביצע תפקידים בכירים כולל בשייטת 13. ארז שימש כמפקד בית הספר ללוחמה זעירה ביחידת אגוז, עבד מול יחידות מיוחדות מקבילות בארץ ובעולם והוביל כוחות בפעילויות מבצעיות במלחמת לבנון השנייה.

קרדיט: שיר נוימן

חדווה אמונה

מנהלת מחוז דרום בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

חדווה החלה את דרכה בשירותי בריאות כללית בתור בת שירות לאומי בלשכת מנהל המחוז, והחל משנת 2019 היא מנהלת מחוז דרום של שירותי בריאות כללית. בשנה וחצי שלפני כן הייתה המנהלת האדמיניסטרטיבית של מחוז דרום של שירותי בריאות כללית, ובשנים 2014-2018 הייתה המנהלת האדמיניסטרטיבית של מחוז מרכז. במסגרת תפקידה הובילה תהליכים לשיפור השירות במרפאות המחוז ולקידום עובדי המינהל והמנהלים האדמיניסטרטיביים במחוז. בשנים 2009-2015 היא ניהלה את מינהלת נגב דרומי אשר אחראית על מתן שירות בפריסה גיאוגרפית רחבה למטופלי הכללית במגזר הבדואי, ולפני כן הייתה במשך חמש שנים מנהלת אדמיניסטרטיבית של המרכז לרפואה יועצת הגדול ביותר במחוז הדרום. בשנת 2014 סיימה חדווה את תוכנית מנדל למנהיגות חברתית מקומית בנגב, ששמה דגש על מנהיגות מבוססת ערכים.

קרדיט: אורי אורן

אילאיל אמיר-כסיף

מנהלת מרכז אדמונד דה רוטשילד לחיבור השכלה גבוהה תעסוקה

רקע מקצועי

אילאיל היא מנהלת מקימה של המרכז להשכלה גבוהה-תעסוקה, מייסודה של קרן אדמונד דה רוטשילד, שקם במטרה לבסס ולהעמיק את הגשר בין השכלה גבוהה לתעסוקה באמצעות פיתוח תשתיות וקידום מדיניות. לפני כן ניהלה את תחום מיצוי השכלה גבוהה באוכלוסיות פריפריאליות בקרן אדמונד דה רוטשילד, ובמסגרת זו עסקה בפיתוח ותמיכה בתוכניות העוסקות בהנגשה ובהכוונה להשכלה גבוהה, צמצום נשירה וחיבור בין השכלה לתעסוקה הולמת. בשנים 2015-2005 שימשה כפרקליטה במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה וייצגה את המדינה בעתירות לבג"ץ במגוון נושאים. החל מ-2018 אילאיל משמשת כחברת מועצה בכוכב יאיר-צור יגאל. היא שירתה בצה"ל כמדריכת בית ספר שדה של החברה להגנת הטבע ולפני כן התנדבה במסגרת שנת שירות בכפר הנוער קדמה.

ורד אמר

מנהלת מעוז בצפון

רקע מקצועי

ורד אמר, מנהלת את מעוז צפון - השלוחה הצפונית של ארגון מעוז. לורד, חברת רשת מעוז ובוגרת תכנית מקום, ניסיון ניהולי רב בתחומי השלטון המקומי, כמו גם בתכנון ובהובלת פרויקטים בשיתוף פעולה רב מגזרי. קודם לתפקידה כמנהלת מעוז צפון, היא שימשה כמנכ"לית המועצה המקומית כפר ורדים וכחברת דירקטוריון באשכול גליל מערבי. לפני כן עמדה בראש המנהלת להקמת קמפוס חינוכי קהילתי במועצה האזורית מרום הגליל - יוזמה רב מגזרית שהובילה קרן רש"י. ורד היא בוגרת של בית הספר למנהיגות חינוכית מנדל, החלה את דרכה המקצועית כאדריכלית ומתכננת במשרדי תכנון מובילים וכבעלת משרד עצמאי. מתגוררת עם משפחתה בישוב קורנית שבגליל .

רים אסדי

גזברית אשכול גליל ועמקים

רקע מקצועי

רים היא גזברית אשכול גליל ועמקים. לפני כן הייתה גזברית המועצה המקומית עוספיא ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על ניהול ענייניה הכספיים של הרשות, כולל הכנת התקציב, ניהול מערכת החשבונות, הכנת הדוחות הכספיים, פיקוח על שמירת מסגרת התקציב, קופת המועצה וחתימה על חוזים ועל התחייבויות כספיות. קודם לכן עבדה שש שנים במשרד רו"ח אעלימי לואי והתמקדה בתחום הכספי ברשויות המקומיות. בעבר עבדה רים כיועצת כלכלית חיצונית במרכז היהודי-הערבי לפיתוח כלכלי מטעם קרן ההלוואות לעסקים בינוניים וקטנים.

הייפא אסדי

מנהלת אגף שפ"ע במועצה המקומית דיר אלאסד

רקע מקצועי

הייפא היא מנהלת מחלקת תברואה במועצה המקומית דיר אלאסד. 15 שנים היא מנהלת מחלקת רישוי עסקים ו-15 שנים אחראית פיקוח סביבתי ברשות. עשר שנים היא יועצת לקידום מעמד האישה ומקדמת פרויקטים של העצמת נשים, ועשר שנים דירקטורית באשכול בית הכרם וחברת ועדת המכרזים. כמו כן היא חברת הנהלה באיגוד יועצות לקידום מעמד האישה, חברה במועצת נשות העסקים הטורקית, חברת הנהלת במועצת פורסאן אלסלאם בירדן וחברת הנהלה באיגוד היועצות הערביות.

רויטל אסייג

סמנכ"לית תפעול ראשית בעמותת תפוח Applesedds

רקע מקצועי

רויטל היא סמנכ"לית תפעול ראשית בעמותת תפוח Applesedds. היא פעילה כבר שני עשורים בתחום התעסוקה וההכשרות במגזר העסקי והחברתי ובשנים האחרונות מתמחה בפיתוח ובהטמעת מודלים ותהליכים להכשרה ולתעסוקה בדגש על חיבור ויצירת ממשק בין המגזר העסקי למשרדי הממשלה.

קרדיט: יח"צ קו משווה

סאמי אסעד

מנכ"ל עמותת קו משווה

רקע מקצועי

סאמי הוא מנכ"ל עמותת קו משווה, שבה הוא עובד מאז 2014, ודירקטור בפורום הישראלי לגיוון בתעסוקה. במסגרת תפקידו בקו משווה הוא מנהל תוכניות להעצמת האקדמאים הערבים ולהעלאת מודעות בנושאי גיוון והכללה בקרב מעסיקים מובילים במשק. קודם לכן הוא יזם, הקים וניהל במשך ארבע שנים את חברת משאבי האנוש וההשמה אופק - הון אנושי בחלק ניכר מהקריירה שלו הוא מילא תפקידי ניהול בחברות מובילות במשק כגון סלקום ואינטל. סאמי הוא מרצה מבוקש בקרב מעסיקים רבים במשק בנושא מאפיינים תרבותיים-תעסוקתיים בחברה הערבית והתאמת תהליכי גיוס וקליטה התומכים ביעדי ההגוונה בארגונים.

רועי אסף

ראש הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי למגזר החרדי במשרד ראש הממשלה

רקע מקצועי

רועי הוא ראש הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי למגזר החרדי במשרד ראש הממשלה. לפני כן היה ראש האגף לפיתוח חברתי ברשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי ובמסגרת תפקידו היה אחראי על תכנון המדיניות החברתית -כלכלית של החלטת הממשלה 922 - תוכנית לפיתוח כלכלי לחברה הערבית בשנים 2016 -2020 בהיקף מוערך של 15 מיליארד ₪ ועל ניהול התוכנית, ויזם את תוכנית החומש המורחבת של מל"ג ות"ת להנגשת השכלה גבוהה לאוכלוסיית המיעוטים בתקציב של כ-900 מיליון ₪ .

ענת אסרף

מנהלת אגף בכיר בחירות ברשויות המקומיות במשרד הפנים לשעבר

רקע מקצועי

ענת שימשה כמנהלת אגף בכיר בחירות ברשויות המקומיות במשרד הפנים. קודם לכן, הייתה מנהלת אגף הכשרה והדרכה בנציבות שירות המדינה במטה יישום הרפורמה ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על מערך ההכשרה וההטמעה ליישום הרפורמה בקרב אלפי מנהלים ועובדים במשרדי הממשלה השונים, לרבות פיתוח והטמעת מדיניות רוחבית והנחיית תוכניות הכשרה והעצמה לעוסקים בפיתוח ההון האנושי. בנוסף, הובילה את הקמת המדרשה הלאומית למנהיגות, ממשל וניהול - הגוף הלאומי המכשיר את הסגל הבכיר ואת עתודות הניהול בשירות המדינה. קודם לכן היא עבדה במשך עשור בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, תחילה כסגנית למנהלת היחידה ובהמשך כמנהלת ההדרכה ומנהלת בית הספר הפנימי למקצועות הארגון. בעבר הייתה ענת אחראית גיוס ומיון בחברת OYYV ולפני כן עבדה כסמנכ"לית פר"ח ירושלים.

קרדיט: עמרי מירון

ליבי אפין

סמנכ"לית תפעול מטריקס r&d services and offshore

רקע מקצועי

ליבי היא סמנכ"לית תפעול של מטריקס גלובל - תלפיות - פעילות offshore של מטריקס לנשים חרדיות, המשרתת כיום יותר משבעים לקוחות ומעסיקה יותר מ-900 עובדים, מטרקיס בדיקות ואוטומציה וטופ קווי. בשנת 2004 נמנתה עם המייסדים של תלפיות. קודם לכן הייתה מנהלת המחשוב במשרד החוץ ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על המחשוב במשרד וביותר ממאה נציגויות. ליבי חברה במועצה של עמותת בשבילך למען בריאות האישה וכן במכון החרדי למחקר מדיניות.

קרדיט: מתי קרימרמן

אפרת אפללו

ראש המנהלת לעידוד עלייה ולקליטה של רופאים ומקצועות רפואה נדרשים, משרד העלייה והקליטה

רקע מקצועי

ד"ר אפרת אפללו הייתה מנהלת המחלקה לחינוך ולקידום הבריאות בחטיבת בריאות הציבור ובמקביל מנהלת את דסק החינוך במשל"ט של משרד הבריאות מפרוץ מגפת הקורונה. התמחתה ברפואת שיניים ציבורית באגף לבריאות השן במשרד הבריאות. עוסקת בקידום בריאות מעל לעשור, החל מניהול התחום במחוז דרום של קופת חולים לאומית, דרך ההתמחות בתכנון תוכניות לאומיות לשיפור בריאות הפה והשיניים, וכיום במחלקה לקידום בריאות - שבמרכזן ניהול התוכנית הלאומית אפשרי בריא ותוכניות התערבות ומניעה נוספות לשיפור אורח החיים של האוכלוסייה בישראל. כמנהלת דסק החינוך אפרת מקבלת החלטות מדיניות בנושא החינוך, עוסקת בניתוח נתונים, מייצגת את המשרד בפורומים רבים ועובדת מול משרדי ממשלה רבים העוסקים בנושא.

קרדיט: Sigal Saban Photography

אפרת אפק

מנהלת אגף בכיר צוערים לשירות המדינה בנציבות שירות המדינה

רקע מקצועי

אפרת מנהלת את תחום ההשמה והבוגרים באגף צוערים לשירות המדינה בנציבות שירות המדינה. קודם לכן הייתה יועצת אסטרטגית ומנהלת פרויקטים מיוחדים במינהל התכנון שבמשרד הפנים. כמו כן הייתה עוזרת פרלמנטרית ויועצת בכירה לשרה לאיכות הסביבה, פרופ' יהודית נאות ז"ל, ובמסגרת זו עסקה בקידום יוזמות חקיקה ופרויקטים ציבוריים בתחומי המינהל התקין, השלטון המקומי, התכנון והבנייה ואיכות הסביבה. אפרת מרצה בנושאים הקשורים למגזר הציבורי ולניהול פרויקטים ותהליכי שינוי במגזר הציבורי. בצבא שירתה בחיל המודיעין והמשיכה לשנת קבע אחת, שבה עסקה בתחום פיתוח הדרכה.

קרדיט: מיטל אזולאי

גלי שחר אפרת

מנכ"לית FORE לימודי חוץ, הכשרת מנהלים ובית הספר להייטק של GOOGLE ואוניברסיטת רייכמן

רקע מקצועי

גלי היא מנכ"לית FORE לימודי חוץ, הכשרת מנהלים ובית הספר להייטק באוניברסיטת רייכמן. היא החלה את דרכה המקצועית בעולם ההייטק, שם מילאה מגוון תפקידים החל מפיתוח תוכנה, ניהול פרויקטים, פיתוח עסקי, מכירות ותפעול עסקי. לאחר שני עשורים במגזר העסקי, עברה בשנת 2014 לעולם החברתי וניהלה את גבהים - עמותה חברה של קרן רש"י המחזקת את ההון האנושי של ישראל באמצעות סיוע לקליטת עולים אקדמאים. גלי הצטרפה לקרן רש"י בשנת 2018. בטרם הצטרפה לאוניברסיטת רייכמן כמנכ"לית הכשרת מנהלים היא כיהנה כמנהלת פיתוח עסקי ומכירות בחברת אמדוקס. גלי בעלת תואר ראשון מהחוג המשולב למדעי החברה באוניברסיטת בר אילן ותואר שני בממשל עם התמחות במדיניות ציבורית מאוניברסיטת רייכמן.

קרדיט: אורי אורן

בן אראלי

מנהל תיכון משלב דרור, פרויקטור ביחידת הבוגרים של מנדל, מנהל מקים של ארגון חברים מחלצים

רקע מקצועי

בן הוא מנהל תיכון משלב דרור, פרויקטור ביחידת הבוגרים של מנדל ומנהל מקים של ארגון חברים מחלצים. בתפקידו הקודם ניהל את תיכון עין גדי. קודם לכן היה מורה בבית ספר בויאר בירושלים ומנהל צוות חדשנות בפרויקט בלובמרג. לפני כן כיהן כמנהל מתנ"ס בית טיילור וכמנהל תוכנית שכונה כעיר בשכונת קריית היובל בירושלים. במסגרת תפקידו ניהל ופיתח תוכניות בתחומי החינוך, התרבות, הקהילה והבינוי. בנוסף, הקים וניהל את תחום קהילות צעירים בעמותת רוח חדשה. כמו כן, יזם את הקמת המכינה הקדם צבאית הירושלמית, והוביל את ההקמה הן ברמה הלוגיסטית והתוכנית והן ברמת גיוס המשאבים. את שירותו הצבאי סיים בן כקצין מחקר ביחידת עילית של חיל המודיעין.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

בנימין ארביב

סגן ראש מטה התכנון הלאומי

רקע מקצועי

בנימין מכהן במינהל התכנון החל משנת 2012 כיום הוא סגן ראש מטה התכנון הלאומי, ובמסגרת תפקידו אחראי על כל תחום החקיקה וחקיקת המשנה בתחום התכנון והבנייה ועל הרפורמות בתחום זה.

אורי ארבל

יועץ ומרצה

רקע מקצועי

אורי עוסק בתכנון מדיניות מערכתית וארגונית, בליווי וייעוץ למנהלות/ים, בהכשרה בתוכנית מנהיגות ומרצה בתחומי אחריות, מדיניות, קבלת החלטות וחינוך. לפני כן ניהל את אגף החינוך בעיריית כפר סבא וקודם לכן את אגף החינוך בעיריית רמת השרון. טרום המעבר למרחב המוניציפאלי הקים את הפקולטה לחברה ולתרבות במכללת בית ברל וכיהן כדיקאן, ולפני כן כיהן כראש בית הספר לחברה ולממשל במכללה. בעל תואר שלישי במדיניות ציבורית, מרצה בכיר באוניברסיטת בר-אילן, והיה מרצה מן החוץ באוניברסיטת ת"א, באוניב' חיפה, באוניב' בן גוריון, באוניב' רייכמן. היה עמית מחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה, חבר בוועד המנהל של האגודה הישראלית למדע המדינה, וכיהן כחבר במליאת רשות השידור וכחבר הרשות להגנת הצרכן והסחר ההוגן. אורי פרסם חמישה ספרים ולמעלה מעשרים וחמישה מאמרים מדעיים וניירות מדיניות בתחומי המדיניות הציבורית, רגולציה ואחריות ציבורית.

אבישלום הוסמן ארבל

גזבר המועצה המקומית זכרון יעקב

רקע מקצועי

אבישלום הוא גזבר המועצה המקומית זכרון יעקב משנת 2014. במסגרת תפקידו הוא אחראי על תקציב העירייה ועל הניהול הכספי של הרשות. לפני כן כיהן בתפקיד בכיר בחברה ארצית המספקת שירותים לרשויות מקומיות, והיה מנהל אזור ומנהל מגזר בחברת תקשורת גדולה.

משה ארבל

שר הפנים וח"כ מטעם ש"ס

רקע מקצועי

משה הוא שר הפנים וח"כ מטעם ש"ס. לפני כן, הוא שימש כשר הבריאות וקודם לכן כראש המטה של שר הפנים לשעבר אריה דרעי, תפקיד שראה בו שליחות שמטרתה לחולל שינוי חברתי. בנוסף ייצג אותו כחבר בצוות בלשכת ראש הממשלה שדן בסוגיית עבודות הרכבת בשבת. בעבר כיהן כיועץ משפטי לסיעת ש"ס וכיועץ לח"כ יואב בן צור, ובמסגרת תפקידו ניסח את חוק הכשרות, שעקרונותיו שולבו ב"רפורמת הקורנפלקס". בנוסף, משה מכהן כרב קהילה בפתח תקווה ומוסר שיעור בגמרא בקהילתו.

קרדיט: שיר ניומן

שגית ארבל-אלון

רופאה ראשית, מנהלת מערך שירותי הבריאות במשרד הרווחה

רקע מקצועי

ד"ר שגית ארבל-אלון היא הרופאה הראשית של משרד הרווחה משנת 2020. בתפקידה הקודם היא הייתה גינקולוגית במרכז הרפואי שערי צדק ולפני כן שימשה כסגנית מנהל בית החולים השיקומי רעות. בשנים 2015 -2018 שימשה כמנהלת אגף תכנון מדיניות במשרד הבריאות במסגרת התמחותה במינהל רפואי ומשנת 2009 שימשה כמנהלת המרכז לטיפול אקוטי בנפגעי/ות תקיפה מינית בהדסה והייתה בצוות ההקמה שלו. במסגרת עבודתה היא הייתה אחראית על הקמת מרכז ידע, על גיוס משאבים ומתנדבים ועל טיפול נגיש ויעיל בנפגעים/ות. בנוסף, היא פיתחה יחד עם צוותה מודל כוללני ייחודי לטיפול בנפגעים/ות המתייחס לאליהם כמרכז שאליו מגיעים כל אנשי הצוות. כמו כן היא הכשירה את הדור הבא לטיפול והובילה את המרכז תוך התמודדות עם סוגיות הטראומה המשנית של מטפלים בנפגעי תקיפה מינית. במקביל, היא כיהנה כמנהלת המרכז לבריאות האישה בבית החולים משגב לדך וכמנהלת השירות האמבולטורי הגינקו-אונקולוגי בבית החולים הדסה. במסגרת עשייתה החברתית היא פעילה כעשור בארגון רופאים לזכויות אדם. במקביל, הייתה פעילה בוועד רופאי הדסה, ובשנים האחרונות לעבודתה בבית החולים שימשה כיושבת ראש הוועד. בעבר הקימה תוכנית שש שנתית בנושא מניעת התנהגויות מסוכנות והתנהגות מינית בריאה בחטיבת הביניים ובתיכון מו"ר במכבים רעות. שגית מומחית במינהל רפואי, בגינקולוגיה ובמיילדות. וביצעה תת התמחות בגינקולוגיה אונקולוגית באוניברסיטת לה ספיאנצה בבית החולים אומברטו פרימו ברומא. היא למדה רפואה באוניברסיטת בן-גוריון וביצעה את הסטאז' ואת מרבית ההתמחות בבית החולים ע"ש אדית וולפסון וסיימה בבית החולים הדסה עין כרם.

קרדיט: שיר נוימן

טל אדיב – ארד

פסיכיאטרית ראשית במשרד הרווחה

רקע מקצועי

ד"ר טל אדיב-ארד היא פסיכיאטרית ראשית במשרד הרווחה, בעבר הייתה סגנית מנהל רפואי מחוז השרון במכבי שירותי בריאות וגם עבדה כפסיכיאטרית עצמאית בקופה. קודם לכן הייתה מנהלת רפואית מרחבית - גם כן במכבי שירותי בריאות. בשנים 2015-2013 היא ניהלה מרפאה לבריאות הנפש בשירותי בריאות כללית ובשנים 2014-2012 הייתה רופאה בכירה ביחידת הטראומה במרכז לבריאות הנפש על שם בריל. במקביל, בשנים 2018-2013 הייתה פסיכיאטרית יועצת בכפר איזון, וכיום היא מנהלת רפואית של מחלקת חילוצים נפשיים בחו"ל במסגרת RESCUE ONE. טל מומחית בפסיכיאטריה. את התמחותה ביצעה במרכז לבריאות הנפש על שם בריל בשירותי בריאות כללית, ואת הסטאז' ביצעה בבית החולים אסף הרופא. בימים אלה היא מתמחה בהתמחות על במינהל רפואי במסגרת מכבי שירותי בריאות.

קרדיט: אורי אורן

מושיקו ארז

סמנכ״ל עיריית ראשון לציון

רקע מקצועי

מושיקו הוא סמנכ"ל עיריית ראשון לציון. בתפקידו הקודם היה מייסד ומנכ"ל מנהיגות להתחדשות עירונית. בעבר הוא כיהן כמנכ''ל מועצה מקומית קדימה-צורן ולפני כן היה היועץ המשפטי לחברת העובדים השיתופית הכללית בארץ ישראל בע"מ לנכסים (של ההסתדרות). קודם לכן עבד בפירמת עורכי הדין פישר בכר חן וול אוריון ושות' במחלקת הנדל"ן ובמקביל העניק ייעוץ משפטי פרו בונו למתן - משקיעים בקהילה. קודם לכן הוא עבד בתפקידים שונים במשרד ראש הממשלה. בנוסף לתפקידו הנוכחי, הוא מעביר הרצאות באקדמיה ובפרקטיקה המשפטית בפני סטודנטים, מתמחים ועורכי דין, וגם הרצאות בתחום הנדל"ן במסגרת בית הספר לפרקטיקה משפטית וארגונים מקצועיים. את שירותו הצבאי סיים מושיקו כלוחם וכקצין מודיעין ביחידת מודיעין מבצעית וכיום הוא משרת במילואים בדרגת רב-סרן במסגרת מערך מבצעי ייחודי של אגף המודיעין.

קרדיט: אורי אורן

יודפת אפק – ארזי

מנכ"לית עיריית בת ים

רקע מקצועי

יודפת היא מנכ"לית עיריית בת ים. קודם לכן הייתה סגנית מנהל רשות החברות לענייני מונופולים ושינויים מבניים ברשות החברות הממשלתיות וייצגה את הרשות בדירקטוריונים של חברות מובילות במשק הישראלי, ביניהן חברת החשמל. לפני כן שימשה כרכזת תחום אנרגיה ומים ברשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר. בשנים 2011-2007 היא שימשה גם כרפרנטית שכר וכוח אדם ברשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר, ובמסגרת לימודיה בתוכנית עתידים – צוערים למגזר הציבורי התמחתה אצל חשבת משרד ראש הממשלה ובהמשך באגף התקציבים במשרד האוצר. את שירותה הצבאי סיימה יודפת כמש"קית צוות פיתוח והדרכה במחו"ה אלון ובמסגרת תפקידה חנכה קצינים ומפקדים בתחומי ההוראה, ההדרכה והפיקוד ופיתחה תוכניות הוראה והדרכה.

הדר גור אריה

סמנכ"לית שיווק קבוצת מאקו

רקע מקצועי

הדר היא בעלת ניסיון רב בתחום השיווק והפרסום. שנים רבות הובילה את זרוע הדיגיטל של משרד הפרסום מקאן אריקסון, שימשה כמנכ"לית משרד הפרסום ליאו ברנט, ובתפקידה הלפני אחרון שימשה כמנכ"לית משותפת של המיזם החברתי-עסקי מקאן ואלי שבמצפה רמון. לפני תפקידה הנוכחי, באפריל 2020 הצטרפה הדר לקבוצת שכולו טוב המספקת שיקום והכשרה תעסוקתית וחברתית לבעלי חסמי תעסוקה ופנאי והיא סמנכ"לית שיווק הקבוצה.

רחמים אריה

מנכ"ל כיכר השבת

רקע מקצועי

מוטי הוא מנכ"ל אתר החדשות כיכר השבת. הוא איש תקשורת משנת 1995 ובמשך השנים הגיש את רצועת האקטואליה הראשונה במגזר. בשנת 2009 הקים את אתר החדשות כיכר השבת למגזר החרדי ובהמשך את האתר סרוגים למגזר הדתי-לאומי אתרים אלו מובילים בתחומם. בשנים האחרונות מוטי מפתח מיזמים טכנולוגיים והוא בעלים של חברות בתחומי התקשורת, הטכנולוגיה, הנדל"ן והמלונאות.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

איילת גרינבאום אריזון

סמנכ"לית מינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות

רקע מקצועי

איילת היא סמנכ"לית מינהל תכנון אסטרטגי וכלכלי במשרד הבריאות, שאחראי על גיבוש אסטרטגיית העל, על התכנון ארוך הטווח של מערכת הבריאות, על בניין הכוח, תכנון פריסת תשתיות ושירותי הבריאות, עתודות למערכת הבריאות והתכנון הכלכלי, קידום רפורמות מערכתיות מרובות שותפים בתוך מערכת הבריאות ומחוצה לה, תוך חתירה לצמצום פערי בריאות וקידום שותפויות וחדשנות. בתפקידה הקודם הקימה וניהלה את אגף השירות של משרד הבריאות והובילה תוכניות לאומיות לשיפור שירות וחוויית המטופל במערכת הבריאות. לפני כן כיהנה כדירקטורית בחברת ייעוץ בינלאומית. לאיילת היה חלק פעיל בניהול משבר הקורונה באמצעות הקמת מוקדי הקורונה, ניהולם ואחריות על השירות לציבור בערוצים טלפוניים ודיגיטליים.

קרדיט: אריק סולטן

יעל ארליכמן

רקע מקצועי

ד"ר לפסיכואנליזה ולפרשנות ותרבות, פסיכותרפיסטית ומומחית בטראומה ובחוסן אישי וארגוני. יעל עוסקת בפיתוח תוכן והנחיה, ליווי תהליכי שינוי, פיתוח מנהלים בכירים וניהול במצבי משבר. יעל ניהלה את תכנית העמיתים במעוז ובנוסף היתה מנהלת מקצועית של תכניות ההכשרה והפיתוח המקצועי של מנהלי התכניות והמנחים בארגון. בתפקידיה הקודמים, עסקה פיתוח מיזמים חברתיים, היתה שותפה בהקמה וייסוד בית ספר לחינוך מיוחד והקמת מרכז חוסן וניהלה שותפויות ואסטרטגיה ב'קרן לידידות'. יעל ראש תחום הדרכה ופתוח בקרן 'בריאה' והיתה חברת ועד מנהל במדרשה למנהיגות חברתית 'עין פרת' וארגון 'לב אחד'.

קרדיט: שרון לוין

מיכל ארן

מנהלת חטיבת אסטרטגיה ומדיניות במשרד הבינוי והשיכון

רקע מקצועי

מיכל היא מנהלת חטיבת אסטרטגיה ומדיניות במשרד הבינוי והשיכון. קודם לכן היא ניהלה את אגף אסטרטגיה ומדיניות ברשות החשמל ואת אגף אסטרטגיה ומדיניות במשרד הפנים (שלטון מקומי). לפני כן עבדה במשרד להגנת הסביבה: ארבע שנים באשכול תכנון ומדיניות סביבתית ושנתיים כיועצת מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה לענייני כנסת, ממשלה, תקציבים, משאבי טבע, פיקוח ואכיפה. בעבר עבדה במגזר השלישי בכמה עמותות בבאר שבע. למיכל ניסיון רב בתחום ההדרכה, כולל כמדריכת טיולים.

ליאת עמר – ארן

ראשת מערך השיקום והפיתוח של הנגב המערבי מטעם הסוכנות היהודית

רקע מקצועי

ד"ר ליאת עמר ארן, מכהנת כראשת מערך השיקום והפיתוח של הנגב מהערבי מטעם הסוכנות היהודית (יחידה חדשה של הסוכנות שהוקמה לאחר ה7.10). בין השנים 2019-2023 ליאת שימשה כנציגת הסוכנות הבכירה ומנהלת פעילות הסוכנות היהודית בדרום אפריקה, הובילה את עשיית הסוכנות בתקופה מורכבת במדינה ולאורך מגפת הקורונה. ליאת היא פסיכולוגית ארגונית וחברתית (Ph.D עבודת המחקר שלה עסקה ביחסים בין מזרחיים לערבים). הרקע המקצועי שלה נובע מניהול והנחיה של ארגונים, תהליכים ופרויקטים חברתיים שונים. מאז שנת 2002 ליאת משמשת כמרצה ומנחה במגוון מוסדות אקדמאיים, אוניברסיטת בן גוריון, מכללות ספיר אחווה ואשקלון ועוד. היא מלמדת מגוון קורסים בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, מקצועות הבריאות ועוד (קיבלה מספר פרסים על היותה מרצה מצטיינת). בין השנים 2016-2018 ליאת עבדה בארגון "לחיות יחד", הובילה את צוות המשימה והכשירה מנחים וארגונים להובלת מהלכים וקבוצות ברוח הארגון. בין השנים 2012-2016 שימשה ליאת כמנכ"לית ומנהלת מקצועית בחברת "חץ שיקום בקהילה", ארגון העוסק בשיקום מתמודדים עם מחלה נפשית. כ200 עובדים ו600 מטופלים היו תחת אחריות הארגון. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על כלל הפעילות מהפן המקצועי והארגוני, לצד פיתוח שירותים חדשים (הקמת בית לשיקום נשים המתמודדות עם הפרעות אכילה ראשון מסוגו בנגב). בעבר עבדה באינטל בצוות הפיתוח הארגוני. את דרכה המקצועית התחילה בתפקידי פיתוח, ריכוז והדרכה במספר פרויקטים חברתיים, בתוכם בי”ס לתלמידי חו”ל באוניברסיטה העברית, בו הקימה את תכנית "שפה משותפת" לחיבור בין סטודנטים מחול לישראלים. שימשה כשליחה בחבר העמים, פעילי ציבור, אייסף, קבוצת דיאלוג יהודית-ערבית וכמתנדבת בתכנית Brandise Bardine Institute, אם לאם. בצבא שירתה ליאת כמדריכת טיולים בירושלים לחיילים, ובמסגרת שירותיה הצבאית בילתה ארבעה חודשים ברוסיה בעבודה עם הקהילה היהודית שם. ליאת גדלה בבאר שבע ומתגוררת כעת באליאב, ישוב מעורב (דתי-חילוני) בלכיש צפון הנגב. נשואה לביקו (צביקה) ארן ולהם ארבעה בנים יאלי, אוריה, נטע וקדם.

ניצן אשבל

מנהל מיזם מישרים - להוגנות בחינוך בעמותת מתן משקיעים בקהילה

רקע מקצועי

ניצן הוא מנהל מיזם מישרים להוגנות בחינוך בעמותת מתן משקיעים בקהילה. את דרכו המקצועית בתחום החינוך הבלתי פורמלי הוא התחיל בעמותת אחריי! המטפחת מנהיגות חינוכית של בני נוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל ומילא שם מגוון תפקידים - ממדריך נוער ועד לתפקיד סמנכ"ל החינוך של העמותה. משנת 2013 הוא ניהל את התיכון האתגרי של רשת ברנקו וייס בקריית שמונה במשך שש שנים. בשנת 2019 התמנה להקים ולנהל את מישרים - מיזם משותף למשרד החינוך, יד הנדיב ועמותת מתן שמטרתו הובלת תהליכי שיפור מואצים בבתי ספר יסודיים המשרתים אוכלוסיות החוות עוני והדרה חברתית.

אסף אשר

סמנכ"ל תשתיות ותקציבים במשרד התחבורה

רקע מקצועי

אסף הוא סמנכ"ל תשתיות ותקציבים במשרד התחבורה. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הקמת תשתיות התחבורה במדינת ישראל בהיקף של עשרות מיליארדי שקלים בפרויקטים גדולים כגון: רכבות כבדות, מטרו, רכבות קלות במטרופולינים ופיתוח פרויקטי כבישים ותח"צ באזורים עירוניים ובין עירוניים. טרם תפקיד זה עבד אסף במשרד האוצר כרכז מערכת הביטחון וכרפרנט משרדים מנהליים.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אמיר באבאללה

VP of Commercial, HAAT Delivery

רקע מקצועי

אמיר הוא בעל ניסיון של למעלה מעשר שנים בניהול מכירות בתחום הקמעונאות ביוניליוור ובקוקה-קולה ישראל. בשנים האחרונות מכהן כסמנכ״ל סחר ומכירות בסטארט-אפ המוביל בחברה הערבית בתחום המשלוחים האאט דילברי. אחראי על התרחבות הפעילות של החברה בארץ ובחו״ל (מרוקו).

שי באבד

מנכ"ל קבוצת שטראוס

רקע מקצועי

שי הוא מנכ"ל קבוצת שטראוס. בתפקידו הקודם היה מנכ"ל קבוצת רבוע כחול ובעבר כיהן כמנכ''ל משרד האוצר, מנכ"ל הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו כמנכ"ל אזור ישראל והמזרח הקרוב בחברת צים – שם היה חבר הנהלת החברה, וכסגן נשיא לשכת הספנות בישראל. נוסף לכך כיום הוא מכהן גם כיו"ר דירקטוריון החברה הממשלתית וקרן ההשתלמות להנדסאים וטכנאים. בשירותו הצבאי שירת שי כקצין וכמפקד ביחידה המיוחדת 504.

קרדיט: אורי אורן

משה בארי

מנכ"ל רבני צהר

רקע מקצועי

משה הוא מנכ"ל ארגון רבני צהר. במקביל, הוא חבר במועצה ל"ניסויים בבעלי חיים" במשרד הבריאות ובפורום לייצוב הממשל, חבר ההנהלה הציבורית של רשת בתי הדין ארץ חמדה-גזית, וחבר עמותה וחבר ועדת הביקורת של מורשת המשפט בישראל. לאורך השנים פרסם מאמרים והיה שותף לכתיבת ספרים בתחומי המשפט העברי. בשנים 2008-2005 הוא כיהן כיו"ר גזית – איגוד בתי הדין לענייני ממונות ובמקביל היה מרצה וחוקר במרכז ליישומי משפט עברי במכללת נתניה ובמדרשת לינדנבאום ומנהל הפעילות החברתית בתיכון שועלי תורה בית שמש. בשנים 2012-1996 ניהל משה סניף ביתי של יד שרה.

רנית בודאי-היימן

מנכ"לית מיתרים

רקע מקצועי

רנית היא מנכ"לית מיתרים - רשת לחינוך המשלב דתיים, חילונים ומסורתיים הלומדים יחד בבתי הספר וחיים יחד בקהילות. בעבר הייתה יועצת פוליטית ועוזרת פרלמנטרית במגוון תפקידים בממשלה ובכנסת.

קרדיט: רומן שבצ'וק

גלעד בודנהיימר

ראש אגף שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות

רקע מקצועי

ד"ר גלעד בודנהיימר הוא ראש אגף שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות. בתפקידו הקודם ניהל את תחום בריאות הנפש במכבי שירותי בריאות. לפני כן ניהל את המרפאה לבריאות הנפש של לאומית שירותי בריאות במחוז ירושלים. כחלק מהרפורמה בבריאות הנפש הוא היה אחראי להקמתה, לניהולה ולפיתוחה של המרפאה, ולהקמת מערך שירותי בריאות הנפש במחוז, ועבד כפסיכיאטר ילדים. במסגרת תפקידו יזם פרויקט להגברת השימוש בשירותי בריאות הנפש בקרב המגזר החרדי באמצעות התאמת השירות והנגשתו, תוך בנייה ויישום של תוכנית להתמודדות עם הסטיגמה על הפרעות נפשיות במגזר החרדי. בשנים 2013-2006 היה מתמחה ולאחר מכן רופא בכיר במחלקה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים ובמסגרת תפקידו היה גם מרצה לסטודנטים, העביר הדרכות והרצאות בבתי חולים וארגן וריכז ישיבות רופאים ופסיכולוגים. במקביל, עבד כפסיכיאטר ילדים בתושיה- ארגון לליווי נפשי של בני נוער חרדים בבני ברק, והיה יועץ לצוות הבכיר במכון שילוב לטיפול משפחתי וזוגי. במסגרת עשייתו החברתית היה חבר ועד בקהילת פלך בשנים 2017-2015, והתנדב ברשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול בשנים 2018-2014. בשנים 2004-1998 הוא ריכז והדריך פרויקטים שונים בארגונים חברתיים והתנדבותיים, היה אחראי על הקמת פרויקט בעמותת פר"ח לילדים עם שיתוק מוחין, לקח חלק בהקמת מועדון לילדים עם תסמונת דאון בבאר שבע ובהפעלת מועדון חברתי לסטודנטים עולים חדשים במוסדות האקדמיים בדרום, והיה פעיל באגודה למלחמה בסרטן ובארגון הג'וינט העולמי. הוא קיבל פרס הצטיינות מחוזית לשנת 2017 ממנהלת מחוז ירושלים בלאומית שירותי בריאות. גלעד הוא סרן במילואים. בעבר היה קצין רפואה גדודי בפיקוד הצפון, וכיום משרת במילואים בחיל האוויר. הוא מומחה בפסיכיאטריה של הילד. את התמחותו עשה במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים, ואת הסטאז' ברפואה עשה בהצטיינות במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע.

מאיה בוזו-שוורץ

מנהלת יחידת הבוגרות והבוגרים בקרן מנדל

רקע מקצועי

מאיה היא מנהלת קהילת הבוגרים בקרן מנדל. לפני כן כיהנה כראש תחום מחקר ופיתוח במכון אבני ראשה - המכון הישראלי למנהיגות בית- ספרית, וקודם לכן הקימה וניהלה את יחידת המחקר והפיתוח במכון ברנקו וייס, ובמסגרתה הובילה צוותים המפתחים ומנחים מודלים פדגוגיים חדשניים. היא בעלת ניסיון רב בליווי צוותי מורים וצוותי ניהול בבתי ספר ובהנחיית תהליכי שינוי בהוראה ולמידה ברמה מחוזית. לאחרונה ראה אור ספר שערכה בשיתוף עם ד"ר נעמי מנדל-לוי העוסק בחזית המחקר והפרקטיקה בתחום המנהיגות הפדגוגית ("עושים בית-ספר"). בעבר לימדה מאיה תלמידים בבית ספר יסודי כתיבה יוצרת, פילוסופיה וחשיבה.

עמנואל בוחבוט

מנכ"ל חברת Y ומנהל טכנולוגיה במעוז

רקע מקצועי

עמנואל הוא מייסד ומנכ"ל חברת Y - חברת ייעוץ המתמחה באסטרטגיה, מחקר, מדידה והערכה ופיתוח עסקי חברתי. בעבר הוא כיהן כמנכ"ל טריביו - ארגון חברתי טכנולוגי אשר מעודד ומנגיש התנדבות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. בשנת 2013 הוא הצטרף לחברת Social Finance Israel כחבר בצוות המייסדים וכסמנכ"ל מחקר ופיתוח, הוא הוביל את הפיתוח ואת ההקמה של איגרות החוב החברתיות הראשונות בישראל והוזמן להציגן בפורומים בינלאומיים כגון פורום ה-G8 ובמליאת האו"ם. בעבר הוא ניהל את מחלקת המחקר והאסטרטגיה בקרן רש"י וקודם לכן היה חוקר שווקים כמותי וסטטיסטיקאי בכיר במכון מחקר עסקי גדול (C.I) ומרצה במוסדות אקדמיים רבים בקורסים סטטיסטיים ומתודולוגיים.

לינה בולוס

חברת הנהלת המכללה האקדמית סכנין, ראש היחידה לאיכות, מצויינות והערכה. ראש תכנית קמפוס AC

רקע מקצועי

לינה מכהנת כחברת הנהלת המכללה האקדמית סכנין, ראש היחידה לאיכות ולמצוינות, ראשת תוכנית רג"ב הנהלת תוכנית פריזמה. בעבר היא שימשה גם כראשת היחידה לקשרי חוץ במכללה האקדמית סכנין. בתפקידה הקודם לינה כיהנה כראש תכנית רג"ב (תכנית המצוינים במכללות האקדמיות לחינוך) במכללת סכנין להכשרת עובדי הוראה. במסגרת תפקידה לינה הייתה אחראית לעיצוב, לבניית התכנים ולניהול התקציב של תכנית רג"ב במכללה. מאז 2001 לינה מרצה ללימודי תואר ראשון ושני במכללות. מאז 2014 לינה היא רפרנטית של החינוך הערבי במל"ג ומרכזת תכנית חינוך לחיי קריירה. יתר על כן, לינה שימשה כמתכללת תכנית "אתגרים" במינהל עובדי הוראה במשרד החינוך.

קרדיט: עזרא טרבילסי

מנחם בומבך

ראש הרשת החינוכית נצח

רקע מקצועי

מנחם הוא ראש הרשת החינוכית נצח. לפני כן שימש כראש המדרשה החסידית לצעירים, שאותה יזם וייסד. במקביל, הוא שימש כחבר סגל במכון מנדל למנהיגות ובתוכנית לפיתוח מנהיגות בקהילה החרדית, והקים וניהל את הקמפוס החרדי של האוניברסיטה העברית. כמו כן הוא עומד בראש קהילת ברדיצ'ב בביתר. משנת 2001 הוא משמש כמנהל התיכון זוכה פרס החינוך "לציון ברינה". קודם לכן עבד כמנהל פנימייה וכסגן מנהל תיכון במוסד לעולים בעפולה. בתפקידו המקצועי הראשון שימש כעוזר חבר מועצת עיריית ירושלים.

קרדיט: עמרי מירון

שחר בוצר

קו-פאונדר ושותף מנהל בקרן Good Company וחבר דירקטוריון בחמש חברות פורטפוליו של הקרן

רקע מקצועי

שחר הוא שותף מנהל ב-Good Company - קרן השקעות הון סיכון, המשקיעה בסטארטאפים בשלבים מוקדמים עם מיקוד בטכנולוגיות שפותרות את הבעיות החברתיות או הסביבתיות הגדולות של העולם (future of work, digital health, energycircular economy, agriculture). בעבר היה שותף מנהל בקרן האימפקט 2B-Community, יו"ר החברה הציבורית איסתא ליינס, יו"ר חברת ההשמה ג'וב טוב, מנכ"ל שח"ם - ארגון השחקנים בישראל ויו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב.

קרדיט: ריקי רחמן

ציפי בורנשטיין

מקימה ומנהלת רשת של בתים מאזנים. יועצת בתחום התמכרויות, בונה פלטפורמה לחד הוריות, מרצה בפסיכופתולגיה, מפרסמת טור אישי, כותבת ספר

רקע מקצועי

ציפי היא מנהלת פרויקטים ויועצת בתחום הבריאות לעמותות, ארגונים ואנשים פרטיים. בשנת 2015 הקימה וניהלה את המרכז הרפואי הראשון לאשפוז וטיפול בבריאות הנפש למגזר הדתי-חרדי. במסגרת תפקידה ניהלה את המרכז הרפואי תוך כדי בנייה והקמה של כל המענים על פני מנעד של פסיכיאטריה. המרכז מונה 5 מחלקות, טיפולי יום, אשפוזי יום ומרפאות מגוונות. לפני כן עבדה במרכז יום שיקומי לנשים התמודדות עם הפרעות נפשיות ועסקה במגוון תפקידים בתחום בריאות הנפש במגזר החרדי. במהלך 10 שנים האחרונות ציפי עסוקה, משפיעה ופעילה מאד בזירה החברתית. שותפה בתכנית "לחיות יחד" לקידום חיים משותפים, "דיבור אחר" למניעת בריונות ברשת, חברת בורד בתכנית "לשמה" לקידום נשים חרדיות בזירה הפוליטית וברשויות מקומיות. שותפה, עובדת וחברה בהנהלה של "מובילות" לקידום תעסוקתי של נשים חרדיות. לציפי תואר ראשון (BOT) בריפוי בעיסוק מאוניברסיטת חיפה, תואר שני (MBA) ממכללת רמת גן ותואר דוקטורט (PHD) מאוניברסיטת בר אילן. בנוסף בוגרת תואר ראשון בהוראה (BED) ממכללת בית וגן ובעלת תעודה לגישור מאוניברסיטת בר אילן.

קרדיט: יפעת מזרחי

שמעון בורשטיין

סגן מנהל בית החולים הפסיכיאטרי מרחבים (באר יעקב)

רקע מקצועי

ד"ר שמעון בורשטיין הוא מומחה בפסיכיאטריה ובמנהל רפואי, בעל תואר MBA במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת ת"א, בוגר תוכנית ההכשרה לחוקרים צעירים מצטיינים מטעם איגוד הפסיכיאטריה וזכה פעמיים במלגת קרן נייסר לחוקרים צעירים. בעבר הוא היה סגן מנהל מחלקה פסיכיאטרית, סגן מנהל בית החולים השיקומי רעות, עוזר לראש חטיבת בריאות הציבור וסגן הפסיכיאטרית המחוזית במחוז מרכז. הוא משרת כרס"ן במילואים במערך בריאות הנפש בצה"ל ומתנדב במרפאת לוינסקי ובמסגרת שיקומית לסובלים מתחלואה פסיכיאטרית קשה.

תמר בצלאל בורשטיין

מובילת תכנון משאבים ובקרה, צוות אדם וקהילה, מנהלת תקומה

רקע מקצועי

מאז שנת 2007 תמר עוסקת בתחומי המטה והמשפט בחברות ממשלתיות. בשנים 2019-2007 היא שימשה כחברת הנהלה וניהלה את המערך המשפטי, את מערך תוכנית העבודה והאסטרטגיה, את מערך ניהול הסיכונים, האחריות התאגידית והסכמי הרישיון בין החברה למדינת ישראל בחברת תשתיות נפט ואנרגיה בע"מ. משנת 2019 ואילך היא הובילה בחברת נתיבי איילון את תחומי המטה ובמסגרת זו הקימה את האגף לתוכניות ארוכות טווח העוסק באסטרטגיה ובתוכנית חומש לחברה, בתוכניות עבודה שנתיות, בניהול סיכונים, בניהול משאב הזמן בפרויקטים, בבקרה תהליכית ובאחריות תאגידית, כעת תמר היא מנכ"לית החברה הכלכלית כפר יונה.

קרדיט: עמרי מירון

טליה הראל בז’רנו

מנכ"לית כנפיים של קרמבו

רקע מקצועי

טליה משמשת כמנכ"לית תנועת הנוער כנפיים של קרמבו החל משנת 2016. בשנת 2009 התחילה לעבוד שם בתור אחת מהעובדים הראשונים בתפקיד סמנכ"לית תפעול והדרכה, ובמסגרת תפקידה כתבה את תורת ההדרכה וההפעלה של הסניפים וניהלה את פעילות השטח. לפני כן, בשנים 2008-2006, הייתה מנחת קבוצות ואשת צוות בפרויקט מיכא"ל (מיצוי כישורים אישיים למצוינות) ובמסגרת תפקידה הנחתה קבוצות של תלמידים כיצד ניתן לממש בצורה טובה יותר את הפוטנציאל שלהם. לאחר מכן קודמה לתפקיד אשת צוות וניהלה את מערך הפעילות בהכשרות המנחים של הפרויקט.

מעוז ביגון

מנהל האגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך

רקע מקצועי

מעוז הוא מנהל האגף לחינוך מבוגרים במשרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה במשרד החינוך. לפני כן היה מנהל מינהל חינוך, נוער וקהילה בעיריית בית שמש והיה אחראי על מערכת החינוך של בית שמש על כל גווניה, הנוער והקהילה, כולל רשת המתנ"סים בעיר. בעבר היה מנכ"ל המועצה האזורית מטה בנימין במשך שש שנים ובמסגרת תפקידו היה אחראי על הפעלת המועצה המונה כ-1,800 עובדים ותקציבה עומד על כמיליארד ₪ בשנה. למעוז רקע בתחום החינוך - הוא היה מורה ומנהל בית ספר במשך שנים רבות וניהל את מחלקת חינוך במועצה האזורית . בעבר, כחבר מליאת המועצה, היה יו"ר ועדת חינוך, חבר הנהלה וחבר בוועדות נוספות.

קרדיט: עינת להב

דגנית בידרמן

מנכ"לית חברת c.i

רקע מקצועי

בשנת 2021 הקימה דגנית סטארט-אפ המאפשר לחברות ולרשויות לסייע ללקוחות ולתושבים למנוע את נפילתם לעוני באמצעות איתור מוקדם ואלגוריתם חכם הבונה להם את תוכנית המענים הנדרשת לשיפור מצבם. בשנת 2013 הקימה את עמותת להיטיב - להטבת מצבן של משפחות החיות בעוני ובהדרה במדינת ישראל. קודם לכן שימשה כמנהלת מחלקת החינוך העל יסודי בעיריית רעננה וכיו"ר ועדות השמה. בתפקידה הקודם ברעננה הובילה תוכנית יישובית לעבודה עם נוער מאתגר בעירייה בכפוף לראש העיר ובמסגרת עבודתה בנתה מודלים חינוכיים בעיר, גייסה ורתמה את הגופים העירוניים השונים לטובת התוכנית ופעלה ליישומה. בתחילת דרכה המקצועית שימשה כמפקחת מחוזית של נוער מאתגר באגף שח"ר של מחוז מרכז במשרד החינוך. לדגנית דוקטורט בעולמות העוסקים בצמצום פערים חברתיים.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אילנית אסלקה ביטאו

פרקליטה, סגנית בכירה א' במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה

רקע מקצועי

אילנית היא פרקליטה, סגנית בכירה א' במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה. במסגרת תפקידה היא מטפלת בעתירות לבג"ץ ובערעורים מנהליים לבית המשפט העליון במגוון סוגיות המשפיעות על החברה הישראלית כגון: עתירות בנוגע לבחירות לכנסת ולרשויות מקומיות, עתירות בנושאים צבאיים וביטחוניים, התמודדות הממשלה עם התפשטות הקורונה, תכנון ובנייה, אגודות שיתופיות ועוד. בעבר שימשה כתובעת בפרקליטות הצבאית (סרן במיל'). בנוסף, היא פעילה בהתנדבות כעשור בכל הנוגע למאבק בגזענות כלפי יוצאי אתיופיה וחברה בפורומים קהילתיים ובוועדה לקידום יוצאי אתיופיה בלשכת עורכי הדין. אילנית נבחרה לרשימת המנהיגות המבטיחה 40 עד 40 של מגזין גלובס לשנת 2023.

קרדיט: אורי אורן

שמולי בינג

סמנכ"ל קרן שוסטרמן

רקע מקצועי

שמולי הוא סמנכ"ל קרן שוסטרמן ואחראי על חברה משותפת (חרדים, ערבים). לפני כן כיהן במשך שבע שנים כמנהל כפר הנוער ימין אורד לאחר ששימש כמנהל בית ספר התיכון בכפר הנוער. קודם לכן שימש כמורה, כמחנך כיתה וכרכז שכבה בתיכון הראל במבשרת ציון. בעבר היה אחראי על תחום עובדי הקבלן בעמותת מעגלי צדק, המפעילה את פרויקט התו החברתי - "תעודת כשרות מוסרית" לבתי עסק. כמו כן הוא שימש כיועץ לענייני חברה בלשכת סגן השר לענייני חברה ותפוצות במשרד ראש הממשלה והוא ממקימי עמותת שכן טוב הפועלת משנת 1999. את שירותו הצבאי סיים שמולי כמ"פ של קורס מרווה בחיל חינוך.

עלי בינג

סגן הממונה על התקציבים לענייני ביטחון באגף התקציבים במשרד האוצר

רקע מקצועי

עלי הוא סגן הממונה על התקציבים לענייני ביטחון באגף התקציבים במשרד האוצר. בתפקידו הקודם היה רכז רווחה וביטוח לאומי באגף תקציבים במשרד האוצר משנת 2020. במסגרת תפקידו הקודם היה אחראי מטעם משרד האוצר על תקצוב משרדי הרווחה, הקליטה, השוויון החברתי והביטוח הלאומי בהיקף של עשרות מיליארדי ₪ והוביל תהליכי חקיקה ושינויים מבניים בתחומים אלה. בנוסף, הוא משמש כדירקטור בחברת נמלי ישראל וכחבר במועצת הביטוח הלאומי. לפני כן עלי היה רכז ביטחון והוביל את עבודת אגף התקציבים מול צה"ל ומשרד הביטחון בנושאי התקציב השונים בהיקף של עשרות מיליארדי ₪ .

אתי בינדר

מפקחת כוללת על בתי ספר יסודיים של המחוז החרדי במשרד החינוך

רקע מקצועי

אתי היא מפקחת כוללת על בתי ספר יסודיים של המחוז החרדי במשרד החינוך. במסגרת תפקידה, היא אחראית על 30 בתי ספר יסודיים חרדיים לבנות ועל מוסדות הממ"ח (ממלכתי חרדי) וממונה ויו"ר הוועדה לקידום הישגים במחוז. יש לה תואר ראשון בחינוך ותואר שני במדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית, והיא בוגרת בית הספר מנדל למנהיגות בתוכנית ייחודית - שלוחי ציבור - המכשירה שכבת מנהיגות ציבורית בקהילה החרדית ופועלת לקידום תהליך השתלבותה בחברה הישראלית. במסגרת התוכנית הכינה אתי נייר עמדה הדן בנשים בעלות קריירה בחברה החרדית.

קרדיט: שיר ניומן

מנחם ביתן

רופא מחוזי, מחוז ירושלים, קופ"ח מאוחדת

רקע מקצועי

מנחם הוא רופא מחוזי, מחוז ירושלים, קופ"ח מאוחדת.

קרדיט: קרן שוסטרמן

יפעת בכור

מנכ״לית ארגון יוניסטרים

רקע מקצועי

יפעת היא מנכ"לית ארגון יוניסטרים. לפני כן היא הובילה את תחום החדשנות והפיתוח העסקי בתגלית תוך חשיבה תמידית על רלוונטיות הארגון ומוצריו לקהלי היעד השונים שלו ברחבי העולם, שיתופי פעולה והתייעלות ארגונית. בעבר היא ניהלה את תוכנית המנהיגות העסקית תגלית אקסל ובמסגרת זו הייתה אחראית על פיתוח התוכנית, מינוף פעילות הבוגרים בצפון אמריקה ובישראל, פיתוח האסטרטגיה ושיתופי הפעולה, הרחבת הקהילה העסקית של התוכנית בשתי היבשות, וניהול הקשרים ומערך שיתוף הפעולה עם חברות עסקיות מובילות במשק ועם הקרנות התומכות בתוכנית. קודם לכן היא עבדה תשע שנים בארגון ידידי צה"ל בארה"ב (FDIF) כמנהלת מערך גיוס הכספים ובהמשך כסמנכ"לית השיווק. יפעת החלה את דרכה המקצועית כתקציבאית בפובליסיס ישראל ועסקה בתחום השיווק, ניהול לקוחות ופיתוח עסקי, וכך גם בהמשך דרכה בחברת יורוטל וברשת התיאטראות Loews בארה"ב.

קרדיט: עמרי מירון

משה בכר

חניך במכללה לביטחון לאומי, צה"ל

רקע מקצועי

בשנת 2009 החל משה החל לעבוד במשרד האוצר כסטודנט, ולאחר סיום לימודיו השתלב ככלכלן באגף השכר. במהלך עבודתו עסק משה עסק בגיבוש מדיניות השכר, התגמול ותנאי ההעסקה בתחומים שונים, ובהם החינוך, ההשכלה הגבוהה ומערכת הביטחון. מאז סוף שנת 2018 משה הוא סגן בכיר לממונה על השכר.

קרדיט: שיר ניומן

דב בכר

רופא מומחה לפריון, מיילדות וגינקולוגיה

רקע מקצועי

ד"ר דב בכר הוא רופא מומחה לפריון, מיילדות וגינקולוגיה. לפני כן התמחה במינהל רפואי במשרד הבריאות, ובתפקידו הקודם שימש כמנהל הרפואי של מחוז הצפון במכבי שירותי בריאות. לפני כן היה עוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה, וקודם לכן שימש כסגן מנהל יחידת הIVF- באסותא ברמת החייל וכרופא בכיר ביחידת ה-IVF במרכז רפואי בני ציון בחיפה. בשנת 2012 היה שותף בהנהגת מחאת המתמחים הארצית. התמחות רפואית: דובי מומחה במיילדות וגינקולוגיה. את התמחותו ביצע במרכז הרפואי רבין בבית החולים בילינסון, ואת הסטאז' ברפואה ביצע במרכז הרפואי ע"ש ברזילי באשקלון.

חוסאם אבו בכר

מנכ"ל ארגון אלפנאר לפיתוח כלכלי וקידום תעסוקה בחברה הערבית

רקע מקצועי

חוסאם הוא מנכ"ל ארגון אלפנאר לפיתוח כלכלי וקידום תעסוקה בחברה הערבית. בתפקידו הקודם ניהל את סניף עפולה במוסד לביטוח לאומי. לפני כן כיהן כמנהל סניף נצרת במוסד לביטוח לאומי, ובמסגרת זאת היה ממונה על כ-250 עובדים. בעבר שימש בתפקידים ניהוליים בתחומי החינוך והחברה האזרחית: ניהל בית ספר תיכון, שימש כרכז אזורי בתוכנית קרב וניהל את התוכנית ההוליסטית מטעם המכון לחקר הטיפוח בחינוך. כמו כן היה מנהל תוכניות ומיזמים בקרן אברהם ועסק בייעוץ ארגוני ובהנחיית קבוצות. את דרכו התחיל חוסאם כמורה וכמחנך בבית ספר תיכון אבו גוש.

קרדיט: ריקי רחמן

דועא בכרי

מנהלת מחלקת ילדים בבית החולים זיו

רקע מקצועי

דועא היא מומחית במחלקת ילדים והמטואונקולוגיה ילדים, השתנות בחקר גנטיקה של הסרטן וכשל מי עצם. היא מנהלת מחלקת ילדים, יו״ר ועדת התמחות בבית חולים זיו צפת, יו״ר ועדת בחינות בפקולטה לרפואה ומדריכה קלינית בפקולטה לרפואה בצפת משויכת לבר אילן. דועא היא בוגרת הטכניון במדעי הרפואה MSc ו MD.

קרדיט: שיר נוימן

אורי בלה

מנהל מרכז בריאות הילד במודיעין, אחראי חדשנות במחוז מרכז בשירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

בשנת 2001 סיים ד"ר אורי בלה את בית הספר לרפואה לאחר קריירת מלצרות ארוכת שנים ובתום שנת סטאז' התמחה ברפואת ילדים, ובהמשך ברפואה דחופה ילדים במרכז הרפואי קפלן. משנת 2015 הוא מנהל היחידה לרפואה דחופה ילדים ויו"ר תת הוועדה להגנת הילד במרכז הרפואי קפלן. כמנהל, הוביל שינוי בתרבות הארגונית שהביא להצטיינות המלר"ד באיכות הטיפול והשירות. הוא עוסק במחקר קליני ויישומי, שבמסגרתו הוא שותף לפיתוח כלים לאבחון התעללות והזנחה בילדים וכלים במקצוע הרפואה הדחופה, בדגש על אולטרסאונד לצד מיטת המטופל. המחקר נעשה תוך שיתופי פעולה רבים ובין-מקצועיים בתוך המחלקה ומחוצה לה. מרצה בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית.

ספיר בלוזר

יועצת למנהלי.ות משרדי ממשלה וארגונים בתכנון ויישום רפורמות

רקע מקצועי

ספיר היא יועצת למנהלי.ות משרדי ממשלה וארגונים בתכנון ויישום רפורמות. בתפקידה הקודמת הייתה יועצת מנכ"ל משרד הכלכלה. כבר מגיל 15 היא מקדמת השתתפות אזרחית בהשפעה על מדיניות. ב-2013 הייתה שותפה לייסוד תנועת ישראל 2050 אשר פותרת בעיות מבניות בכלכלה על-ידי השתתפות אזרחית. ב-2018 הקימה את אגף המדיניות החברתית-כלכלית בהתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית, ולאחר שנה מונתה לתפקיד מנכ"לית הארגון. במסגרת זו הקימה מטה, הובילה את מעבר ההתאחדות מתל אביב לירושלים, הייתה שותפה להקמת תוכניות התנדבות ומלגות שבהן פעלו 25 אלף סטודנטים בשנת הקורונה והגדילה את היקף הפעילות של הארגון ב-50 מיליון ₪ מדי שנה. כיום ספיר פועלת כעצמאית בתכנון וביישום מהלכי שינוי לאומיים ובינלאומיים עם משרדי ממשלה ועם ארגונים.

סיון רוזן בלום

מלווה רשותית מיזם "תשכיל"- קידום רשויות בחברה הערבית

רקע מקצועי

סיון היא מובילת מודל כפר בשכונה ברשת בתי הספר ברנקו וייס. בתפקידה הקודם שימשה כסגנית מנהל אגף חינוך בעיריית בת-ים ובמסגרת זו קידמה את נושא הילדים והנוער בסיכון ואת החינוך המיוחד. בתפקידה הנוכחי היא עובדת עם מנהלי ומנהלות בתי הספר והצוותים החינוכיים, פועלת להידוק הקשר בין הרווחה והחינוך וחותרת לשילוב מיטבי של ילדים בחינוך המיוחד במסגרות מותאמות בכלל, וכחלק מהחינוך הרגיל בפרט. קודם לכן עבדה כמנהלת תפעול ואסטרטגיה בחטיבה העסקית בחברת אמדוקס. את דרכה בחינוך החלה סיון בצבא, שם שירתה כמ"פ של טירונים קרביים. משם עברה לעבוד עם נוער בסיכון בארץ ובאפריקה, והייתה מחנכת, רכזת ומנהלת של פרויקטים שונים.

קרדיט: עמרי מירון

זמר בלונדהיים

רע"ן פרודקט בגוף ביטחוני

רקע מקצועי

מאז שנת 2012 זמר עובד במשרד המשפטים: תחילה עבד במשך ארבע שנים במחלקה למשפט כלכלי בייעוץ וחקיקה באשכול רגולציה ועסק ברגולציה על תחומי תשתית כמו חשמל, מים ותחבורה, וכן בסוגיות הקשורות בתקציב המדינה ובחוק ההסדרים. בהמשך, במשך שנתיים, היה ראש יחידת הניהול החדשה שהוקמה ואחר כך ניהל את אגף מדיניות ואסטרטגיה במשך ארבע שנים. כיום הוא מכהן כסמנכ"ל אסטרטגיה ודיגיטל ברשות האסדרה במשרד ראש הממשלה. בנוסף, זמר הוא יו"ר הוועד המנהל של עמותה שייסד בזמן התמחותו, שהקימה את שומרי הדרך - המיזם המשותף עם הממשלה בתחום הזהירות בדרכים.

אביטל בלונדר

מנכל"ית עמותת ג'ינדאס

רקע מקצועי

משנת 2013 אביטל מכהנת כמנכ"לית עמותת ג'ינדאס להתחדשות עירונית בלוד. העמותה מקדמת מודל חדשני מסוגו בישראל לתהליך התחדשות עירונית רחב היקף באזור העיר העתיקה בלוד. מודל זה מעמיד במרכזו את הרצון לחולל שינוי באיכות החיים של תושבי השכונה בדרך של שינוי פיזי וחיזוק החוסן הקהילתי. זאת, באמצעות פיתוח דיור חברתי וסביבה, פיתוח כלכלי ותעסוקתי, חינוך פורמלי ובלתי פורמלי ובינוי קהילה. אביטל באה מרקע של עשייה בארגונים חברתיים העוסקים בנושאי החינוך והרווחה בישראל.

קרדיט: אורי אורן

ענבר יחזקאלי בליליוס

מנכ"לית שותפ במכון הדמוקרטי

רקע מקצועי

ענבר מכהנת כמנכ"לית שותפה במכון הדמוקרטי. בתפקידה הקודם הייתה ראש מטה שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בשנים 2018-2015 שימשה כיועצת בכירה לשר האוצר בנושאים חינוך, בריאות, רווחה ותעסוקה ובין היתר יזמה והייתה שותפה מובילה בצוות לבחינת קצבאות הנכים ותעסוקת אנשים עם מוגבלות בהובלת פרופ׳ ירון זליכה וכתוצאה מכך הממשלה אישרה תוספת של כ-4.5 מיליארד ₪ בשנים 2014-2011 היא הייתה יועצת מקצועית בכירה לשר הרווחה והשירותים החברתיים בקדנציות של משה כחלון ומאיר כהן ובשנים 2012-2011 נמנתה עם המייסדים של לתכלית ראויה - סיעה של עורכי דין חברתיים שהשתתפה בבחירות ללשכת עורכי הדין. החל משנת 2010 היא חברת הנהלה במרכז לרפואה, משפט ואתיקה . בשנים 2011-2008 היא הייתה היועצת המשפטית ומנהלת המחלקה המשפטית של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל ובמקביל, משנת 2010 שימשה כמנהלת מרכז הסיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית בירושלים ולפני כן, במשך שלוש שנים, התנדבה במחלקה החינוכית של המרכז. בשנים 2008-2007 שימשה ענבר כעו"ד בארגון בזכות - המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלות ועסקה בשינוי מדיניות באמצעות חקיקה, פנייה וייצוג בערכאות משפטיות. בשנתיים שקדמו לכך עבדה כעורכת דין עצמאית ובשנים 2003-2002 ביצעה התמחות בפרקליטות מחוז ירושלים בתחומים פליליים ואזרחיים . בשנים 2001-1997 שימשה ענבר כתחקירנית בתוכניות טלוויזיה בערוץ הראשון ולאחר מכן ככתבת תרבות ברשת ב' של קול ישראל.

קרדיט: ריקי רחמן

אלכסיי בלינסקי

מנהל תחום בכיר תכנון כוח אדם + משרד הבריאות

רקע מקצועי

אלכסיי הוא כלכלן. בעל תואר בוגר בכלכלה מהאוניברסיטה העברית ותואר מוסמך מאוניברסיטת קיימברידג׳. כיום הוא מנהל תוכניות לתכנון ארוך טווח של רופאים ורופאות במערכת הבריאות. בעבר עבד במשרד האוצר ובמכון מחקר בתחום של כלכלת בריאות.

משה (אושיק) בן-עטר

מנכ"ל ערים - חברה לפיתוח עירוני בע"מ

רקע מקצועי

משנת 2018 עובד אושיק בחברת ערים, כיום כמנכ"ל בפועל, וקודם לכן כמשנה למנכ"ל וממלא מקום. במסגרת תפקידו הוא מכהן כיו"ר ועדת המכרזים, שותף בכיר לקשרי החברה עם הממשלה, עם רשויות מקומיות ועם קבלנים. קודם לכן כיהן כסמנכ"ל כספים וחבר הנהלה בחברת נת"ע, אשר הוציאה אל הפועל את הקו האדום - פרויקט התחבורה המשמעותי בישראל. כמו כן כיהן באגף החשכ"ל במשרד האוצר כחשב משרדי הפנים והתחבורה וכסגן בכיר לחשכ"ל – ובמסגרת זו אישר הסכם חלף היטל השבחה עם מרכז השלטון המקומי, גיבש את מכרזי השכירות ארוכת הטווח הראשונים, וכיהן כיו"ר ועדת מכרזים לטיפול בנזקי השריפה בכרמל.

קרדיט: אורי אורן

אופיר בן-פורת

מפקח פדגוגי במשרד החינוך, המנהל לחינוך התיישבותי

רקע מקצועי

אופיר הוא מפקח פדגוגי במשרד החינוך, המנהל לחינוך התיישבותי. בתפקידו הקודם ניהל את בית הספר התיכון לחינוך סביבתי שדה בוקר.

נעה בן-שבת

היועצת המשפטית של ועדת העבודה והרווחה ושל ועדת הבריאות של הכנסת

רקע מקצועי

נעה היא היועצת המשפטית של ועדת העבודה והרווחה וועדת הבריאות בכנסת. במסגרת תפקידה היא מייעצת לחברי הכנסת ולוועדות בדיוניהן בנושאים של חקיקה ראשית וחקיקת משנה בתחומים של דיני העבודה, התעסוקה, בריאות הציבור וזכויות החולה, ביטוח בריאות ממלכתי, מקצועות בריאות, אסדרת שימוש בטכנולוגיות רפואיות מתקדמות, ביטוח לאומי, גמלאות, רווחה, שיקום וזכויות אנשים עם מוגבלות.

נתנאל בן-שושן

מנהל מערך התקשורת בתנועת ׳הרבעון הרביעי׳

רקע מקצועי

מנהל מערך התקשורת של תנועת ׳הרבעון הרביעי׳ ויועץ תוכן ואסטרטגיה לחברות וארגונים. בתפקידו הקודם ניהל את מרחב התקשורת במעוז. לפני כן עבד כעשור כעיתונאי במספר כלי תקשורת ותפקידים. בינהם עורך תכניות אקטואליה בתאגיד השידור הציבורי ׳כאן 11׳ וסמנכ״ל התוכן בערוץ 20 ואף היה חלק ממקימי הערוץ.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עאוני בנא

מנהל תחום מוצר בנאדסופט

רקע מקצועי

עאוני הוא יזם חברתי ועסקי. מייסד שותף בחברת נאדסופט ומנהל תחום ופעילות המוצר בחברה. בעבר הוא יזם סטרטאפים שהתמקדו בעולם הערבי וגם כיהן כחבר מועצה נבחר וכסגן ראש עיר נבחר בעיריית נצרת.

קרדיט: ריקי רחמן

אבי בנוב

סגן קצין הרפואה הראשי וראש מחלקת הרפואה המבצעית

רקע מקצועי

אבי הוא מפקד הרפואה של פיקוד הצפון, צה"ל.

קרדיט: אורי אורן

אור בנימין

Director of Operations, The Good Food Institute Israel

רקע מקצועי

אור הקימה ומנהלת את פעילות הארגון הבינלאומי The Good Food Institute בישראל. בתפקידיה הקודמים במגזר החברתי היא ניהלה את עמותת יום שני ללא בשר ושימשה כמנהלת שותפויות בעמותת מרכז מעשה – לקידום שוויון הזדמנויות של צעירים בני הפריפריה הכלכלית-חברתית באמצעות מסגרות התנדבות ותוכניות המשך. קודם לכן, שימשה כמייסדת וכמנהלת פיתוח עסקי של חברת לזוז מדיה המפתחת קונספט אומנותי למשחקים ומדיה לילדים. במקביל לעבודתה, אור מתנדבת בפרויקט אם לאם בקהילה בליווי אימהות לאחר לידה. בשנים 2008-2006 אור שימשה כדירקטורית תפעול מכירות אמריקה בחברת צ‘ק פוינט בקליפורניה את שירותה הצבאי סיימה אור כקצינת חינוך בבית הספר לקצינים בה"ד 1 ולפני כן שירתה כמשקי"ת הוראה בחוות השומר בעבודה עם חיילים עולים בני העדה האתיופית.

אסף בנר

מוביל תנועת מהפכת הקשב, יועץ עצמאי

רקע מקצועי

אסף הוא יזם חברתי ומנהל, העסוק בפער בין הרצוי למצוי בבנייתה של חברת מופת. בימים אלה שוקד על ההקמה של תנועת מהפכת הקשב, העוסקת באיזון מחודש של היחסים בין אדם וטכנולוגיה דיגיטלית, בדגש על המחירים שהיא נושאת בתחום הגברת הקיטוב ופגיעה בחוסן הרגשי-נפשי של פרטים, קבוצות ועם. במהלך השנה האחרונה הוביל את המיזם הפילנתרופי המשותף קרן של אור, שבו חברו שש קרנות לפעולה משותפת ליום שאחרי הקורונה. בשנים 2010- 2019 שימש כמנכ"ל ושותף מייסד של חותם- תוכנית המכשירה צעירים איכותיים להיות מורים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית ומנהיגים במערכת החינוך בישראל, הפועלים ליצירת שוויון הזדמנויות בחינוך. קודם לכן היה סמנכ"ל תנועת הכול חינוך, וגם פעל כמנכ"ל וכאחד ממייסדי עמותת במעגלי צדק - תנועה הנאבקת למען צדק חברתי תוך שימוש בשפה ובמקורות מהיהדות ומייסד שותף של עמותת שכן טוב, קרן פסיפס ישראלי, קרן נעמי בנר ז"ל ומיזם צום נזכור - לצום אזרחי ביום השואה ככלי רב עוצמה להבטחת זיכרון השואה.

פאיק בסול

גזבר המועצה המקומית ריינה

רקע מקצועי

פאיק הוא גזבר המועצה המקומית ריינה. במסגרת תפקידו הוא אחראי על ניהול תקציב העירייה לרבות שכר עובדים, הזמנות לעבודות פיתוח וחוזים עם קבלנים וספקים, ומפקח על מחלקת הנהלת החשבונות, על חשב השכר, על הגבייה ועל הרכש. כמו כן הוא אחראי על הכנת דוחות כספיים תקופתיים ושנתיים בהתאם להנחיות משרד הפנים, על דיווחים למשרדי הממשלה השונים ועל הגשת קולות קוראים לתקצוב פרויקטים ממשרדי הממשלה וממוסדות שונים, וממונה על ניהול תזרים המזומנים ועל העבודה מול הבנקים.

קרדיט: שיר נוימן

זיוון אביעד בר

מפקד המרכז לשירותי רפואה בחיל הרפואה בצה"ל

רקע מקצועי

ד"ר זיוון אביעד בר הוא מפקד המרכז לשירותי רפואה בצה"ל. בתפקידו הקודם שימש כמפקד הרפואה בפיקוד הדרום בצה"ל. במסגרת תפקידו היה אחראי על הרפואה המבצעית, על רפואת השגרה ועל בריאות הצבא ובריאות הנפש בקרב כלל משרתי הפיקוד. קודם לכן כיהן כראש ענף מיון רפואי בצה"ל ובמסגרת תפקידו היה אחראי על הוועדות הרפואיות למשרתים ולמועמדים לשירות ביטחון ועל קביעת מדיניות ספר הפרופילים בצה"ל. בשנת 2016 סיים זיוון התמחות ברפואה פנימית בבית חולים איכילוב.

קרדיט: אורי אורן

אדית בר

מנכ"לית מרכז בלומברג סגול למנהיגות עירונית באוניברסיטת תל אביב

רקע מקצועי

אדית מכהנת כמנכ"לית מרכז בלומברג סגול למנהיגות עירונית באוניברסיטת תל אביב. קודם לכן ניהלה את מינהל הפיתוח הכלכלי במשרד הפנים. בעבר שימשה כסמנ"כלית תקציבים והון אנושי במשרד האוצר, סגנית מנהלת מנהל התכנון במשרד הפנים, כ"ל משרד הפנים בתחום השלטון המקומי ומנהלת תוכנית חונכות עסקית לעסקים קטנים ובינוניים במשרד התמ"ת. בשירותה הצבאי הייתה אדית מדריכת חי"ר.

שגיא בר

מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר

רקע מקצועי

שגיא הוא מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר. כבר מעל לעשור הוא עוסק בחינוך טכנולוגי בדגש על מיזמים רחבי השפעה לאוכלוסיות מודרות עם התמחות במיומנויות המאה ה-21 והטמעתן דרך לימודי מחשבים וסייבר. שגיא בעל ניסיון של 25 שנה במחקר ופיתוח ביחידות הטכנולוגיה של אגף המודיעין בצה"ל, הכולל פיתוח מוצרים עתירי טכנולוגיה וחדשנות לצד ניהול צוותי מו"פ גדולים.

דוד בר

מנהל אגף ח' בחטיבה לביקורת תחומי כלכלה ותשתיות לאומיות במשרד מבקר המדינה

רקע מקצועי

דוד עובד במשרד מבקר המדינה משנת 2007. במסגרת תפקידו הוא מנהל אגף בחטיבה לביקורת תחומי כלכלה ותשתיות לאומיות. בתפקידו הקודם היה ממונה על צוותים של ביקורת המדינה במשרדי ממשלה, רשויות סטטוטוריות, יחידות סמך כמו רשות המיסים בישראל וחברות ממשלתיות. במקביל, הוא מרצה בתחומי החשבונאות, הביקורת והמיסים וכתב ספר למשתלמים בקורס ייעוץ מס. קודם לכן עבד דוד כעשר שנים ברשות המיסים בישראל ומילא בה מגוון תפקידים.

ליאור בר-דור

משנה למנכ"ל עדן - החברה לפיתוח כלכלי בירושלים

רקע מקצועי

ליאור הוא משנה למנכ"ל עדן- החברה לפיתוח כלכלי בירושלים. ליאור החל את דרכו המקצועית בזמן לימודי התואר השני כששימש כסגן מהנדס התכנון בחברה מוריה בירושלים שם היה אמון על מיסוד קשרי החברה ורמ"י כחברה מנהלת חדשה לרמי. לאחר מכן עבד כמנהל פרוייקטים גיאוגרף ומתכנן ערים, 8 שנים, בחברת ניהול פרוייקטים עמ-גר במסגרת זו ניהל פרוייקטים רבים ומגוונים בשלבי התהוות ותכנון שונים. משנת 2006 ועד הוא עובד חברת עדן, שהחלה כחברה לפיתוח מרכז ירושלים וכעת הינה חברה כלכלית. הוא התחיל כסמנכ"ל החברה והפך למשנה למנכ"ל החברה.

גיל בר-טל

יושב ראש הסתדרות המעו"ף (ההסתדרות הגדולה בתוך ההסתדרות הכללית), מנכ"ל קרן השתלמות של עובדי הרשויות המקומיות

רקע מקצועי

גיל הוא יו"ר הסתדרות המעו"ף המאגדת בתוכה כ-370 אלף עובדים שכירים בישראל מסקטורים ודיסציפלינות מגוונות. כמו כן הוא מכהן כמנכ"ל קרן ההשתלמות לעובדי הרשויות המקומיות, יו"ר מועדון "שלך" ומועדון "שלך לגמלאי", יו"ר הוועד המנהל של המכללה למינהל ויו"ר העמותות לקידום חברתי-מקצועי מבית הסתדרות המעו"ף, אשר מקיימת מפעל מפואר בעל מסורת רבת שנים לקידום השכלה, השתלמויות, העצמת עובדים ורווחתם. גיל מומחה ביחסי עבודה, דיני עבודה, ניסוח הסכמי עבודה, פנסיה והבראה, לרבות השפעה על חוקים ועל תקנות הנוגעים לזכויות עובדים בישראל. הוא אחראי על ניהול 12 חטיבות בתחומי פעילות ומגזרים שונים של המשק.

מולו ברהן

ממונה מחוזית בתוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360, במשרד החינוך מחוז חיפה

רקע מקצועי

מאז שנת 2015 מולו היא ממונה מחוזית בתוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360 במשרד החינוך מחוז חיפה. במסגרת תפקידה היא אחראית על פיתוח, הובלה ויישום של שותפויות בין-משרדיות ביישובים שבהם פועלת התוכנית, עובדת עם ראשי רשויות ומנכ"לים ומובילה פיקוח בין-משרדי למען אוכלוסיות בסיכון ומערך השירותים עבורן. בעברה עסקה בהוראה בחינוך העל יסודי, ריכזה את תחום העולים במשרד החינוך וניהלה מרכז מידע לנוער בסיכון מטעם עמותת על"מ ואת תוכנית שילובים בחיפה.

קרדיט: עמרי מירון

מוריה ברוט

ראש יחידת תעסוקה ועסקים במינהלת תקומה

רקע מקצועי

מוריה היא סמנכ"לית אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד לשוויון חברתי. היא נכנסה לשירות המדינה בשנת 2012 במסגרת תוכנית הצוערים והשתלבה בלשכת הממונה על זרוע העבודה כמנהלת תחום בכיר - אסדרת שוק עבודה, שם פעלה לגיבוש והטמעת מדיניות המשרד בסוגיות רוחב כגון עובדים זרים, חקיקת עבודה, שיפור השירות לאזרח ועוד. החל משנת 2020 שימשה כמנהלת אגף רגולציה באגף בכיר אסטרטגיה ותכנון מדיניות והייתה אחראית על תהליכי רגולציה, התאמת חקיקת העבודה לשינויים שחלו בעולם העבודה ועוד. טרם כניסתה לשירות הציבורי פעלה במגזר השלישי במגוון תפקידים ועמותות ובתפקידה האחרון שימשה כמנהלת אגף החינוך של עמותת במעגלי צדק. את דרכה המקצועית החלה מוריה עוד כסטודנטית עת יזמה והקימה פרויקטים חברתיים.

קרדיט: רומן שבצ'וק

שני ברוש

סגנית מנהל המרכז הרפואי כרמל

רקע מקצועי

ד"ר שני ברוש היא סגנית מנהל המרכז הרפואי כרמל. קודם לכן היא שירתה כרופאה בצה"ל והשתחררה בדרגת סגן אלוף. בתפקידה האחרון בצה"ל עמדה בראש צוות רפואה בנציבות קבילות החיילים ובמסגרת תפקידה פיקדה על צוות בירור קבילות בנושאי רפואה. בשנים 2015-2013 היא הייתה סגנית ראש ענף רפואה במחלקת שירותי הבריאות בצה"ל ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על ניהול קידום האיכות, על קביעת מדיניות רפואת השגרה בצה"ל, על כתיבת הנחיות מקצועיות ועל עדכונן, על פיתוח מערכת מדדי איכות בצה"ל ועל גיבוש תוכני הכשרות וקורסים מקצועיים. בשנים 2011-2009 היא הייתה מפקדת מערך הרפואה השלישונית במרחב הצפון בצה"ל ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על ניהול הטיפול בחיילים במצבים רפואיים מורכבים ובבני משפחותיהם, פיקדה על צוות רב-מקצועי ויצרה שיתופי פעולה עם מערכת הבריאות האזרחית, מחלקת הנפגעים בצה"ל ואגף השיקום במשרד הביטחון. בשנים 2014-2013 הייתה חלק מצוות בית החולים הצבאי לטיפול בפצועים הסורים בגולן, בשנת 2013 השתתפה במבצע איים של תקווה - משלחת הסיוע ההומניטרי של צה"ל לפיליפינים ובשנת 2022 יצאה לאוקראינה עם משלחת הסיוע ההומניטרי והייתה שם המנהלת הרפואית של בית החולים שדה כוכב מאיר. במסגרת עשייתה החברתית היא שותפה פעילה בארגון יוצאי לובלין ודורות ההמשך ופועלת לקירוב בני הדור השלישי. שני היא מומחית ברפואת המשפחה ומומחית במנהל רפואי, בעלת תואר שני במנהל עסקים במגמת מנהל מערכות בריאות. היא מנחה סדנאות לפיתוח מיומנויות תקשורת וקבוצות עמיתים לרופאים צבאיים ובוחנת מועמדים לתוכנית צמרת בבחינות הקבלה של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית.

ליעד ברזילי

סמנכ"לית אסטרטגיה, רגולציה ותקשורת שיווקית ב-Max

רקע מקצועי

ליעד היא סמנכ"לית אסטרטגיה, רגולציה ותקשורת שיווקית ב-Max. היא הצטרפה כחברת הנהלה לMax- (לשעבר לאומי קארד) לפני כשלוש שנים וחצי לקראת הפרדת החברה מבנק לאומי במסגרת רפורמת שטרום לצמצום הריכוזיות ולקידום התחרות בבנקאות. במסגרת תפקידה היא אחראית על האסטרטגיה העסקית ועל ניהול השיח עם גורמי ממשל ותקשורת כחלק ממיצובה של החברה כגוף פיננסי חוץ בנקאי מוביל במפת הבנקאות המשתנה. קודם לכן שימשה ליעד כמנהלת פיתוח עסקי של שידורי קשת.

מור ברזני

Chief of staff, Product, Payoneer

רקע מקצועי

מור היא מנהלת אגף חברה וממשל בבית הנשיא. האגף אמון על פעילות נשיא המדינה בתחומי החברה והכלכלה וכולל את מרכז הביקורים והסדנאות של בית הנשיא. בשנים 2021-2018 היא ייסדה וניהלה את האגף לגיוון תעסוקתי בנציבות שירות המדינה, שפיתח את מדיניות שירות המדינה בנושאי גיוון וכשירות תרבותית כמעסיק הגדול במשק וכנותן השירותים החשובים במשק, כולל הכשרתם של 80 ממוני גיוון בכלל יחידות המדינה. בתוך זמן קצר המודלים הייחודים והידע שפותחו באגף שימשו מקור ידע בינלאומי בתחום. בשנים 2015–2018 היא עבדה במחלקת התוכן והאסטרטגיה בבית הנשיא וניהלה את הפעילות בתחומי התעסוקה והאזוריות במסגרת המיזם תקווה ישראלית ובמטרה להבטיח חוסן כלכלי-חברתי בישראל. קודם לכן עבדה מור כשלוש שנים כליטיגטורית במשרד עורכי הדין אגמון ושות' וייצגה את החברות ואת הבנקים הגדולים במשק.

ניר ברטל

ראש מועצה מקומית אורנית לשעבר

רקע מקצועי

ניר הוא ראש המועצה המקומית אורנית משנת 2018. בעבר הוא ניהל את תחום ביטוחי חבויות ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון ובמסגרת תפקידו יזם והוביל רפורמות צרכניות משמעותיות בשוקי ביטוח אלו והיה אחראי על שיפור השירות שחברות הביטוח והחברות המנהלות חיסכון פנסיוני מעניקות למבוטחים ולחוסכים.

תהילה ברייטברט

מנהלת הכשרות ופיתוח מנהלים, משרד ראה"מ

רקע מקצועי

תהילה היא ראש ענף מחקר, מטה למחקר ועיצוב מדיניות במשרד ראש הממשלה, בתפקידה הקודם הייתה שם מנהלת בכירה. במסגרת תפקידה הקודם הייתה אחראית על הובלת תהליכי ניתוח מערכתיים בתחומים הנוגעים לביטחון הלאומי ולחוסן החברתי-כלכלי של ישראל וכן על גיבוש וקידום כיווני פעולה אסטרטגיים עבור הדרג המדיני והאופרטיבי. לפני כן עמדה בראש המערך המקצועי של מטה המחקר ועיצוב המדיניות וניהלה את תהליכי הפיתוח המתודולוגי, הגיוס וההכשרות הייעודיים. במקביל, תהילה חברה פעילה בצוות ההיגוי הארגוני לקידום שוויון מגדרי, שפועל לשינוי פניו של הארגון בהיבט הזה ולהבטחת ייצוג הולם של נשים בכל התפקידים ובכל הדרגים, תוך רתימת מנהלות ומנהלי הארגון לתהליך.

עמליה בורוביץ בריל

יועצת חדשנות ואסטרטגיה

רקע מקצועי

יזמת, משקיעה וחברת בורד בחברות בשלבים שונים, החל מחברות צעירות וכלה בחברות ציבוריות. לעמליה למעלה מ-20 שנות ניסיון בהקמה ובניהול של ארגונים ותשתיות מאיצות חדשנות וניסיון רב בבנייה של אקוסיסטם. הניסיון המגוון של עמליה כולל יזמות, ייעוץ אסטרטגי, חדירה לשוק הישראלי לחברות Fortune 1000 (כגון: Seagate, Samsung), והקמה של פלטפורמות לתמיכה במיזמים צעירים משלב seed – A. לצורך זה הקימה עמליה אקסלרטורים לחברות שמשלבות Open Innovation בעשייתן (MindCET, Runway) וגופי השקעה: EDvantage ו-NETA. עמליה מלווה יזמים רבים כמנטורית. כיום בעיקר נשים יזמות ויזמים פלשתינאים. במהלך השנים עמליה מרצה במסגרות שונות (לרבות, בצלאל, האקדמיה לאמנות ועיצוב, המכללה למנהל) על אסטרטגיות לניהול חדשנות ויזמות.

אסף ברימר

מנכ"ל Moona a Space for Change

רקע מקצועי

אסף הוא היזם והמנהל של מונא – חלל לשינוי, מאז 2013. במסגרת התפקיד הוא לומד, מפתח ובונה עם הצוות את כלל המרכיבים של הפעילויות השונות של הארגון ואת הארגון עצמו, צעד אחר צעד, בתהליך שאינו מסתיים לעולם, אבן דרך אחר אבן דרך. פעילויות מונא מבוססות על התנסות מעשית בטכנולוגיה מתקדמת במשימות מוגדרות (PBL). בתהליך זה קהילת המשתתפים רוכשת את מיומנויות העבודה בטכנולוגיה לצד מיומנויות רכות (מסוגלות, אחריות, עבודת צוות). אסף שירת 27 שנים כטייס קרב בחיל האוויר, ואחר כך עבד כחמש שנים בתעשייה האווירית.

אלי ברינר

סמנכ"ל תפעול באושר עד

רקע מקצועי

אלי משמש כסמנכ"ל תפעול ברשת הקמעונאות אושר עד. במסגרת תפקידו, הוא מטפל בין השאר במיתוג, פרסום ,שיווק וקידום החברה על כלל הרבדים. הוא חי ונושם קמעונאות בארץ ובעולם מאז 1999.

ניצן ברכן

מנהל אגף רישוי בנייה ומידע בעיריית פתח תקווה

רקע מקצועי

ניצן הוא מנהל אגף רישוי בנייה ומידע בעיריית פתח תקווה. בתפקידו הקודם כיהן כאדריכל העיר ולפני כן ניהל את המחלקה להתחדשות עירונית בעזרה ובצרון ובמסגרת תפקידו ריכז את עבודת המינהלת, המסייעת לתושבים בקידום פרויקטים בתחומי פינוי בינוי, תמ"א 38 ושימור ברחבי תל-אביב. בתפקידו הקודם כאדריכל אגף הנדסה בעיריית בת ים התנסה בניהול, בתכנון ובליווי תוכנית בניין עיר, משלב התכנון המוקדם ועד לאישור לביצוע. בעבר עבד כאדריכל בכיר במשרד דני לזר אדריכלים והיה בעליו של משרד עצמאי לתכנון ואדריכלות. בשירותו הצבאי היה ניצן חוקר במצ"ח.

נחום ברכר

גזבר עיריית אלעד

רקע מקצועי

נחום הוא גזבר עיריית אלעד החל משנת 2019. בנוסף, הוא משמש כחבר הנהלה בפורום המקצועי של הרשויות החרדיות ויו"ר ועדה לפיתוח כלכלי של הפורום המוביל שינוי בתהליכי העבודה, שאיפה למקצועיות וקידום ההון האנושי ברשויות החרדיות. בשנים 2019-2017 הוא היה סגן גזבר ומנהל הרכש בעיריית אלעד. בשנים 2017-2013 היה בעל משרד לראיית חשבון ומנהל כספים בעמותה לבניית בית מדרש בהיקף של כ-200 מיליון ₪. בשנת 2012 שירת שירות לאומי אזרחי בעמותת בצוותא המקדמת לימודי חונכות לאוכלוסייה בסיכון.

כרמל טל ברמן

מנכ"לית מועצה אזורית גזר

רקע מקצועי

כרמל היא מנכ"לית המועצה האזורית גזר. במסגרת תפקידה היא מתכללת את עבודת המחלקות והאגפים השונים במועצה ואת הקשר והעבודה מול ועדי היישובים במועצה. קודם לכן הייתה סמנכ"לית ברשת מוצצים, תפקיד שבמסגרתו הייתה שותפה לפריצת הדרך של החברה ולביסוסה כרשת קמעונאית מובילה. את דרכה התחילה כרמל כיזמית שהקימה חנות ומרכז להיריון ולידה, ומשם פיתחה את הקריירה שלה בענף.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אפרת ברנד

סגנית בכירה ליועמ"ש מינהל התכנון בלשכה המשפטית

רקע מקצועי

אפרת היא סגנית בכירה ליועמ"ש מינהל התכנון. במסגרת תפקידה, מרכזת את תחום התכנון בלשכה לרבות ליווי תוכניות מתאר ארציות משמעותיות בתחום הדיור, התשתיות והשטחים הפתוחים. מייצגת את מינהל התכנון בפורומים שונים ובכלל זה בממשלה ובכנסת. מנהלת עורכי דין בלשכה ומנחה אותם בתחום אחריותם.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

יצחק ברנר

סגן ומ"מ ראש מועצת גבעת זאב

רקע מקצועי

משנת 2019 מכהן יצחק כסגן ראש מועצת גבעת זאב. קודם לכן ניהל מרכז לשירות הציבור בירושלים מטעם דגל התורה, שסייע לציבור במגוון רחב של נושאים. כבר עשרים שנה יצחק הוא פעיל חברתי בתחומי הרווחה והתרבות בקהילה.

מאיה ברעם

סגנית מנהל אגף בכיר תכנון ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית

רקע מקצועי

משנת 2021 מאיה היא סגנית מנהל אגף בכיר תכנון ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית. במסגרת תפקידה היא אחראית בין היתר על התנעה וקידום של תוכניות ההתחדשות העירונית ברחבי הארץ בהיקף תקציבי של כ-120 מיליון ₪, לרבות ניהול תהליכי עומק מקצועיים בין-משרדיים. בעבר הייתה עוזרת מקצועית לענייני תכנון לסמנכ"ל תקציבים והון אנושי במינהל התכנון ומנהלת פרויקטים בכירה להתחדשות עירונית בחברת רן וולף, תכנון אורבני וניהול פרויקטים. מאיה בעלת ניסיון עשיר בניהול תהליכי התחדשות של מתחמים היסטוריים והפיכתם למוקדים ציבוריים תוך זיהוי הפוטנציאל הטמון במפגש בין קהילה ומקום וניהול הממשקים בין בעלי העניין מהמגזר הפרטי לבין המגזר הציבורי. את תחילת דרכה המקצועית החלה מאיה בעולם התקשורת כעורכת משנה בתוכניות אקטואליה.

קרן ברק

גזברית וראשת מינהל הכספים בעיריית ראשון לציון

רקע מקצועי

קרן היא גזברית וראשת מינהל הכספים בעיריית ראשון לציון. במסגרת תפקידה היא אחראית על הניהול הכספי והכלכלי של העיר, כולל גבייה ואכיפת ארנונה והיטלים, תקציב, דוחות כספיים, תזרים מזומנים, השקעות, נכסים, תשלומים, בקרת שכר וניהול של כמאתיים עובדים, ומשמשת גם כדירקטורית בחברות הבנות. קודם לכן הייתה סגנית וממלאת מקום גזבר ומנהלת אגף תקציבים בעיריית ירושלים והייתה ממונה על בניית התקציב, בדיקת כדאיות כלכלית, ייזום תוכניות התייעלות וייעוץ כלכלי להנהלת העירייה. כמו כן הייתה קרן שותפה בבניית התוכנית האסטרטגית של העיר בהתאם למודל של פרופ' פורטר ופרופ' פלורידה, המשלב בין יתרון תחרותי וכלכלה יצירתית.

יעל נאמן ברק

מנכ"לית קרן לאוטמן

רקע מקצועי

יעל בחרה לעסוק בתחום החינוך אחרי שנים שבהן עסקה בעריכת דין בתחום המינהלי והפרטי. היא לימדה בבית ספר תיכון ועבדה שנתיים כמחנכת כיתה וכמורה לאזרחות וליהדות. לאחר מכן עברה לעבוד בארגוני חברה אזרחית, ובמסגרת זו עבדה כמנחה בעמותות העוסקות בזהות יהודית, ניהלה את סניף חיפה והצפון של עמותת גשר ועבדה בעמותת אשלים של ג'וינט ישראל כמנהלת תוכניות בתחום ילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים. משנת 2008 מכהנת יעל כמנכ"לית קרן לאוטמן, העוסקת בחינוך ובקידום השוויון והשותפות בין אזרחי ישראל עסקה

קרדיט: שיר ניומן

אורלי ברק-צפריר

מנהלת בית החולים השיקומי והמערך הגריאטרי, מנהלת היחידה לקידום רופאים- איכילוב (המרכז הרפואי ת״א ע״ש סוראסקי)

רקע מקצועי

ד"ר אורלי ברק-צפריר מנהלת את המערך הגריאטרי ומ"מ מנהלת היחידה לקידום רופאים במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). בתפקידה הקודם כיהנה כעוזרת רפואית בהנהלת המרכז הרפואי במסגרת התמחותה במנהל רפואי. כמו כן הייתה שותפה בוועדות שונות כגון ועדת החייאה מוסדית ו-ועדת כוח אדם רופאים. קודם לכן שימשה אורלי כרופאה בכירה במערך הגריאטרי באיכילוב, ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על פיתוח המרפאה הגריאטרית ועל הקמת מרפאה אונקולוגית-גריאטרית שאותה היא מפעילה גם היום. בנוסף, הייתה אחראית על פרויקט קמיליון למערך הגריאטרי-שיקומי וכן על פרויקט אקרדיטציה מחלקתי. כשילוב בין היותה גריאטרית לבין התמחותה במנהל רפואי, יזמה ובנתה את "תוכנית הזה"ב" של בית החולים לטיפול בקשישים באשפוז החריף, הנתמכת ע"י משרד הבריאות וארגון אש"ל. קודם לכן, בשנים 2015-2012 שימשה אורלי כרופאת בית, טיוטור ומדריכה קלינית. במקביל עבדה כרופאת משפחה ומומחית ברפואה פנימית במרפאה של שירותי בריאות כללית בבית שמש. עוד קודם לכן הייתה אורלי מנחה של קבוצות תרגול בקורסים מסירת בשורה קשה ומיניות האדם בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. התמחות רפואית: אורלי מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה. את התמחותה ברפואה פנימית ביצעה בבית החולים הדסה עין כרם ואת התמחות-העל בגריאטריה ביצעה במרכז הרפואי הדסה הר הצופים ובמרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). את הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי הדסה עין כרם.ד"ר אורלי ברק-צפריר מנהלת את המערך הגריאטרי ומ"מ מנהלת היחידה לקידום רופאים במרכז הרפואי תל אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). בתפקידה הקודם כיהנה כעוזרת רפואית בהנהלת המרכז הרפואי במסגרת התמחותה במנהל רפואי. כמו כן הייתה שותפה בוועדות שונות כגון ועדת החייאה מוסדית ו-ועדת כוח אדם רופאים. קודם לכן שימשה אורלי כרופאה בכירה במערך הגריאטרי באיכילוב, ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על פיתוח המרפאה הגריאטרית ועל הקמת מרפאה אונקולוגית-גריאטרית שאותה היא מפעילה גם היום. בנוסף, הייתה אחראית על פרויקט קמיליון למערך הגריאטרי-שיקומי וכן על פרויקט אקרדיטציה מחלקתי. כשילוב בין היותה גריאטרית לבין התמחותה במנהל רפואי, יזמה ובנתה את "תוכנית הזה"ב" של בית החולים לטיפול בקשישים באשפוז החריף, הנתמכת ע"י משרד הבריאות וארגון אש"ל. קודם לכן, בשנים 2015-2012 שימשה אורלי כרופאת בית, טיוטור ומדריכה קלינית. במקביל עבדה כרופאת משפחה ומומחית ברפואה פנימית במרפאה של שירותי בריאות כללית בבית שמש. עוד קודם לכן הייתה אורלי מנחה של קבוצות תרגול בקורסים מסירת בשורה קשה ומיניות האדם בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. התמחות רפואית: אורלי מומחית ברפואה פנימית ובגריאטריה. את התמחותה ברפואה פנימית ביצעה בבית החולים הדסה עין כרם ואת התמחות-העל בגריאטריה ביצעה במרכז הרפואי הדסה הר הצופים ובמרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי (איכילוב). את הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי הדסה עין כרם.

גליה ברקאי

מנהלת בית החולים הווירטואלי שיבא ביונד

רקע מקצועי

החל משנת 2019 ד"ר גליה ברקאי היא מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בילדים בבית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא, וגם מנהלת בית החולים הווירטואלי שיבא BEYOND. משנת 2018 היא חברת הנהלת שיבא כמתמחה במנהל רפואי, ומאז שנת 2015 גם מרכזת בשיבא את תחום הטלרפואה. החל משנת 2008 היא עובדת בשיבא כיועצת במחלות זיהומיות בילדים וכרופאה בכירה במחלקת ילדים ב'. בשנים 2012-2009 היא הייתה אחראית על תוכנית ההתמחות בילדים, ובשנים 2017-2012 הייתה סגנית מנהל המחלקה. בשנים 2008-2006 הייתה יועצת במחלות זיהומיות וסגנית מנהל מחלקת ילדים א' במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. לגליה התמחות ברפואת ילדים מבית החולים קפלן והתמחות-על במחלות זיהומיות מהמרכז הרפואי סורוקה. בימים אלה היא מתמחה במינהל רפואי בהנהלת המרכז הרפואי שיבא.

קרדיט: רפי קוץ

עופר ברקוביץ

יו"ר enova (נופר מילגם), שותפות אנרגיה מתחדשת, מנהל התחום המוניציפלי

רקע מקצועי

עופר הוא יו"ר נופר מילגם - שותפות לקידום אנרגיה מתחדשת. כמו כן הוא מייסד התעוררות בירושלים - התנועה החברתית, הפוליטית והמוניציפלית הגדולה בישראל , וכיהן בה כיו"ר בשנים 2008-2023. בעבר הוא היה סגן ראש עיריית ירושלים, האחראי על תחומי הפיתוח הכלכלי, התרבות והתחדשות מרכז ירושלים, וכיהן כיו"ר עדן וכיו"ר ועדת הכספים. עופר הוא מרצה בתחומי המנהיגות, הובלת שינוי וניהול בתנאים קשים.

הילה ברקן

סמנכ"לית קשרי חוץ במכללה האקדמית כנרת

רקע מקצועי

הילה היא סמנכ"לית קשרי החוץ של המכללה האקדמית כנרת ומנכ"לית החברה הכלכלית של המכללה. במסגרת תפקידה היא אחראית על ממשק עם מרכז כנרת ליזמות וחדשנות בתחום ה- AGRO-TECH, גיוס משאבים, קשרים בינלאומיים, יחסי ציבור ודוברות. ניהול המחלקה כולל בניית תקציב, מעקב ובקרה על ביצועו, ריכוז החלטות הנהלת המוסד האקדמי ותרגומן לתוכנית עבודה אופרטיבית, ניהול ספקים בתחום ההשמה ויחסי הציבור ופיתוח צוות העובדים במחלקה. בעבר שימשה כמנהלת תוכנית לקליטת בני נוער יוצאי אתיופיה במסגרת הג'וינט ישראל.

עידו ברקן

מנהל תוכנית מנדל למנהיגות באקדמיה

רקע מקצועי

עידו הוא מנהל תוכנית מנדל למנהיגות אקדמית . לפני כן היה ראש תחום מפקחים במכון אבני ראשה ובמסגרת תפקידו היה אחראי על בנייה והובלה של תהליכי הכשרה ופיתוח מקצועי של המפקחים הכוללים במערכת החינוך, וקודם לכן היה חבר בצוות המחקר והפיתוח של המכון. בשנים האחרונות עידו מכהן כמנטור בכיר בתוכנית Global Business Studies בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, המיועדת לסטודנטים מצטיינים ממגוון מדינות הלומדים לתואר שני במינהל עסקים. עידו נמנה עם מייסדי קמפוס פרס חולון ברוח הייטק היי − בית ספר ציבורי ייחודי הפועל במודל של למידה מבוססת פרויקטים. את דרכו המקצועית הוא התחיל כיועץ אסטרטגי בחברת TASC.

אלי ברקת

מנכ"ל, כי"ח - כל ישראל חברים

רקע מקצועי

אלי הוא מנכ"ל כל ישראל חברים ועורך האתר החכם היומי. בעבר היה סמנכ"ל חינוך בכל ישראל חברים, ראש בית המדרש ממזרח שמש למנהיגות חברתית, ומנהל בית הלל באוניברסיטה העברית. הוא שימש כיו"ר פנים – איגוד הארגונים להתחדשות יהודית, יו"ר רשת בתי המדרש בישראל ויו"ר עמותת נוער צדק חברתי. הוא היה חבר בוועדת ביטון להעצמת הזהות של יהדות ספרד והמזרח במערכת החינוך, חבר במועצה הבינלאומית של הקרן החדשה לישראל, חבר ועדת פרס פועל/ת צדק בחינוך, וחבר ועד מעיין החינוך הדמוקרטי. אלי ערך את הספר "א-מיתיות: צדק-חברתי, מגדר ומדרש", ויזם את הוצאת הספר "מסורת בעידן מודרני: חכמים ספרדים בדורות האחרונים". הוא זוכה פרס זכויות האדם של NIF – אנגליה.

קרדיט: אביבה גולדברג בן-חיים

נגה גיל בשיא

מנהלת של התוכנית למנהיגות בשירות הציבורי ומנהלת יחידת הפיתוח במרכז מנדל למנהיגות בצפון לשעבר

רקע מקצועי

כיום מעורבת בתהליכי שיקום בעוטף עזה ומלווה תהליכים שונים בארץ. בחודשי המלחמה הראשונים, הקימה וניהלה תיכון גדול למפוני הצפון. קודם לכן, נגה הקימה וניהלה את התוכנית למנהיגות בשירות הציבורי ואת יחידת הפיתוח האסטרטגי במרכז מנדל למנהיגות בצפון. בעבר, ניהלה את אגף חינוך וקהילה במועצה האזורית עמק המעיינות, שאותו הקימה, שכלל את מחלקות החינוך, הרווחה, המתנ"ס והתחבורה. במסגרת זו, בנתה תוכנית אסטרטגית לחינוך בעמק ועסקה ביישומה תוך שיתוף מגזרים שונים בפעילות לקידום החינוך והקהילה. רבות מהיוזמות החינוכיות והקהילתיות שפותחו, יחד עם חדשנות חינוכית מגוונת ושיתופי פעולה מיוחדים באזור - קיימים עד היום. בעברה הרחוק, הייתה מנהלת עמיתה בבית הספר העל-יסודי שק"ד בשדה אליהו, סגנית מנהל, רכזת פדגוגית ומחנכת. במהלך השנים היא מלווה מנהלים בתחומים שונים ומובילה תהליכי הסכמות בקונפליקטים ארגוניים. נגה בעלת תואר ראשון בתלמוד ותואר שני בהיסטוריה של עם ישראל, בוגרת קורס להכשרת מנהלי בתי ספר, גישור ודירקטורים, בוגרת תוכנית עמיתי מעוז.

אשרף ג’בור

מנכ"ל ארגון גג לקידום מצוינות אקדמית בתחום STEM לחברה הערבית

רקע מקצועי

אשרף מנכ"ל רשת תכניות לקידום מצוינות אקדמית בתחום STEM בחברה הערבית. הרשת כוללת תכניות לתלמידי תיכון מצטיינים ומחוננים אשר לומדים בתוכניות תלת שנתיות בתוך האוניברסיטאות המובילות בישראל. בתפקידו הקודם אשרף ייסד וניהל במשך כתשע שנים את התוכנית הלאומית "רואד" להנגשת השכלה גבוהה לחברה הערבית, הדרוזית, הצ'רקסית והבדואית,. קודם לכן ניהל את התיכון העירוני שפרעם ועבד במחוז צפון במשרד החינוך כמדריך מלווה לתיכונים בנצרת. את דרכו החל כמורה וכמחנך מתוך שליחות, הן במגזר היהודי והן בחברה הערבית. הוא היה בוחן באגף בחינות במשרד העבודה וריכז את תחום ההכשרה המקצועית למבוגרים מהחברה הערבית ברשת עמל הישגים בצפון. אשרף נמנה עם מייסדי המדרשה למנהיגות ישראלית משותפת המהווה שנת מעבר ראשונה בישראל לצעירים ערבים ויהודים, חבר בועד המנהל של האות הבינלאומי לנוער וצעירים ומרצה אורח באוניברסיטת בר-אילן.

מריה ג’יריס

מנכ"ל מכון שיטה למדיניות מקומית

רקע מקצועי

מריה היא ראש מטה מנכ"לית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. לפני כן ניהלה את אגף פיתוח אזוריות במשרד הפנים. במסגרת תפקידה הקודם הייתה אחראית על פיתוח ויישום אסטרטגיות לעידוד אזוריות ושיתופי פעולה בין רשויות מקומיות, בעיקר במסגרת אשכולות אזוריות שמוקמים לקידום פיתוח אזורי, התייעלות כלכליות וצמצום פערים. קודם לכן בתפקידה במשרד הפנים היא הובילה יישום תוכניות לפיתוח כלכלי ברשויות מקומיות בחברה הערבית. מריה היא בוגרת המחזור הראשון בתוכנית הצוערים לשירות המדינה.

קרדיט: שיר נוימן

נזאר ג’יריס

סגן מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי בני ציון

רקע מקצועי

משנת 2016, משמש ד"ר נזאר ג'יריס כסגן מנהל מחלקה פנימית במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. נוסף על תפקידו זה מוביל פרויקט חדשני בתחום אשפוז יום ביה"ח מול הקהילה ליצירת חלופות אשפוז נוספות. במהלך תקופת הקורונה מונה כאחראי על הכשרות צוותים רפואיים ושותף בוויסות כח אדם רפואי במענה של המרכז הרפואי למגיפה. בתפקידו הקודם כרופא בכיר במחלקה פנימית ובראומטולוגיה קידם את תחום האולטרה-סאונד ברפואה הפנימית (POCUS) ובראומטולוגיה (US שרירי גרמי) .

יוסף אבו ג’עפר

סגן ראש העיר רהט וממנה תיק ההנדסה והתכנון

רקע מקצועי

יוסף הוא מנכ״ל שותף כוכבי המדבר החל מינואר 2021. בתפקידו הקודם היה גזבר המועצה המקומית חורה, בין השנים 2011-2020, בתפקידו היה אחראי גם על קידום פרויקטים הקשורים לגופי מועצה שונים דוגמת החברה הכלכלית לפיתוח חורה. כמו כן שימש יוסף גם כגזבר הוועדה המקומית לתכנון ובניה נגב מזרחי, המטפלת במתן היתרי בניה לחלק מיישובי החברה הבדואית בנגב. בעברו עבד יוסף בעיריית רהט שם הקים את חשבות החינוך ועבד כחשב של מחלקות שונות. לאחר מכן כיהן כיו״ר תאגיד מי רהט, בתפקיד זה קידם את מערך המים בעיר רהט כולל ביצוע השקעות בתשתיות ומתן שרות לתושבים בעיר.

קרדיט: עמרי מירון

ריאן גאנם

המפקח הארצי על הבחירות במשרד הפנים

רקע מקצועי

ריאן הוא המפקח הארצי על הבחירות במשרד הפנים. לפני כן עבד במשרד האוצר במשך שמונה שנים, תחילה ברשות המיסים כמפקח מס הכנסה בכיר ולאחר מכן בחשב הכללי כסגן חשב בכיר במשרד החינוך. עד סוף שנת 2012 הוא עבד בחברת פרטנר במשך כשמונה שנים בתפקידי ניהול בכיר בתחומי המכירות והשירות. ריאן הוא רואה חשבון.

גל גבאי

עיתונאית עצמאית, במאית, מנחה ומגישה ברדיו ובטלויזיה

רקע מקצועי

גל היא עיתונאית, משמשת כמפקדת קורס העיתונאים בגלי צה"ל, מגישה ועורכת בתחנה ובמאית סרטי תעודה. בעבר הייתה כתבת ומגישה בחדשות ערוץ 2. מאז שנת 2008 היא מגישה את תוכנית האקטואליה "עושים סדר" ויוצרת את סדרת התחקיר התיעודית "ואקום". גל היא כלת פרס סוקולוב "על תחקיריה שחשפו עוולות חברתיות הנוגעות לאוכלוסיות מוחלשות", פרס פרימור לתחקיר טלוויזיה של הרשות השנייה ואות "אומץ". מאז שנת 2015 הייתה גל ראשת מיזם 929 בשיתוף עם הרב בני לאו.

תמיר גבאי

מנהל פיתוח עסקי ושותפויות במכון הדמוקרטי

רקע מקצועי

תמיר עובד במכון הדמוקרטי כמנהל פיתוח עסקי, כיועץ אסטרטגי בהובלת תהליכי שינוי ברשויות מקומיות וכחבר בהנהלת המכון. קודם לכן הוא כיהן כראש התוכנית האקדמית החממה ליזמות חינוכית חברתית, כמנהל תוכניות וכחבר הנהלה. בעבר הוא ניהל תוכניות ייחודיות לנוער וילדים בסיכון ברשויות מקומיות. את תפקידיו החינוכיים התחיל תמיר בתנועת הצופים, שם מילא תפקידי ריכוז חינוכי בסניפים (שבטים) וניהל את אזור הנהגה צפון של התנועה.

קרדיט: אורי אורן

הדס גבאי-לרום

יועצת אסטרטגית לשינוי חברתי

רקע מקצועי

הדס היא יועצת פרטית לעמותות, פילנתרופיה ומגזר ציבורי. משנת 2010 שימשה כמנכ"לית ארגון נובה, העוסק בקידום ניהול מבוסס נתונים במגזר החברתי והציבורי ומתמחה בבניית אסטרטגיית נתונים לשירותים חברתיים, בהכשרת כוח אדם בממשלה ועמותות לעבודה עם נתונים ובקידום תשתיות לאומיות בתחום הדאטה. בעבר שימשה הדס כחברה בשולחן העגול הבין- מגזרי בהובלת משרד ראש הממשלה כנציגת מגזר שלישי. לפני כן עבדה בחברת הייעוץ האסטרטגי שלדור, וכרכזת חינוכית בפרויקט Clinica de tierra Colorada - קליניקה לילדים בקטצלטננגו, אחד מריכוזי האינדיאנים הגדולים בגואטמלה באמריקה הלטינית. את שירותה הצבאי סיימה הדס כתצפיתנית בגבול לבנון.

הנאדי גבן

מנהלת מחלקת הגנים בעיריית רהט

רקע מקצועי

משנת 2016 הנאדי היא מנהלת מחלקת הגנים בעיריית רהט. במסגרת תפקידה היא אחראית על מאתיים גנים, ותחומי האחריות כוללים ניהול של מערך פעילות גני הילדים, רישום ושיבוץ לגני הילדים, קידום המענה הפדגוגי והחברתי במערך, ניהול מערך קייטנות הקיץ וניהול ההון האנושי במערך. קודם לכן הייתה מנהלת גן ורכזת בפסגת רהט בפיתוח המקצועי לגננות.

לילך גבע

מנכ"לית מועצה מקומית קצרין

רקע מקצועי

לילך היא מנכ"לית מועצה מקומית קצרין, מנהלת משאבי אנוש ויועצת ראש המועצה למעמד האישה מאז 2014 . קודם לכן הייתה מנחה אזורית בחברה למתנ"סים, מנהלת מתנ"ס קצרין ומנהלת מתנ"ס אזורי בקעת הירדן.

קרדיט: שיר ניומן

גילי גבעתי

סגנית מנהל בית החולים ברזילי

רקע מקצועי

ד"ר גילי גבעתי היא סגנית בית החולים ברזילי. לפני כן הייתה ראש אגף רפואה בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות. במסגרת התמחותה במינהל רפואי שימשה כעוזרת רפואית בלשכת המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ולאחר מכן כסגנית מנהלת בית החולים הכללי במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר, ולפני כן הייתה שם סגנית מנהל המחלקה הנוירולוגית. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על פעילות המחלקה האשפוזית, ובכלל זה הממשקים עם שאר יחידות בית החולים והפעילות האמבולטורית, ועל פעילות ההוראה למתמחים ולסטודנטים. במקביל, שימשה כמנהלת רפואית במכון השינה באסותא, תפקיד שכלל אחריות על הפעילות המחקרית מול יזמי המחקר ואחריות על פעילות הרופאים – כולל עדכונים קליניים והדרכות לרופאים חדשים. התמחות רפואית: גילי מומחית במינהל רפואי, בנוירולוגיה וברפואת שינה. את התמחותה ביצעה במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתל השומר ואת הסטאז' ברפואה ביצעה במרכז הרפואי תל אביב על שם סוראסקי.

דפנה גבר

מנהלת חדשנות ולמידה דיגטלית במנדל

רקע מקצועי

דפנה מנהלת חדשנות ולמידה דיגטלית במכון מנדל. בתפקידה הקודם הייתה מנכ"לית עמותת תפוח - הפועלת ליצירת שוויון דיגיטלי בישראל. העמותה הוקמה בשנת 2000 במטרה להוות גשר בין אומת הסטארט-אפ הצומחת ובין תושבי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל שאינם זוכים לנקודת זינוק שווה להשתלבות בחברה ובכלכלה הישראלית. דפנה היא כלת פרס ראש הממשלה ליזמות ולחדשנות משנת 2014 וכלת פרס עולם של הבדל לשנת 2012 מטעם הברית הבינלאומית לנשים TIAW ונמנית עם 100 המשפיעים הגדולים של מגזין TheMarker.

קרדיט: עמרי מירון

יעקב גדנקן

מנהל חדר עסקאות מורחב, חטיבת שווקים פיננסים בבנק דיסקונט

רקע מקצועי

יעקב הוא מנהל חדר העסקאות של בנק דיסקונט. תפקיד זה הוא עבורו סגירת מעגל, שכן את הקריירה המקצועית שלו החל בשנת 2001 כסוחר באותו חדר עסקאות ממש. יעקב הוא מומחה בניהול סיכונים פיננסיים, גידור ומסחר במטבעות, ובנגזרי ריבית ומטבע. בעבר ייעץ לתאגידים ולגופים מוסדיים ופיננסיים מגוונים. בשנים האחרונות מילא תפקידים אחדים בבנק, ובהם מנהל יחידת הננ"ה (ניהול נכסים והתחייבויות) ומנהל יחידת ההון של קבוצת דיסקונט. במשך שלוש שנים היה מנהל הכספים והתפעול של חברה שעוסקת במחזור סחר ובייצוא של פסולות מתכת אל-ברזלית.

יונה גודמן

סמנכ"ל חינוך ופדגוגיה ברשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא וחבר מועצת החמ"ד

רקע מקצועי

יונה הוא סמנכ"ל חינוך ופדגוגיה ברשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא וחבר מועצת החמ"ד - הגוף הסטטוטורי שמנחה את מדיניות החמ”ד בישראל בשאלות עקרוניות. בתפקידו הקודם הוא שימש כמנהל החינוכי של רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא. במשך השנים הוא עסק בחינוך הפורמלי והלא פורמלי. במשך 12 שנים יונה היה פעיל בעמותה ארצית שמסייעת לקהילות להתמודד עם מצבי אובדן וטראומה, בעיקר על רקע טרור ומלחמות; ריכז פרויקט שיקום ארצי לבני הנוער שפונו מגוש קטיף; היה מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא, ומילא מגוון תפקידי ניהול והוראה במכללה האקדמית אורות ישראל, כולל הקמה וניהול של המכון לפיתוח מנהיגות חינוכית והכשרת מחנכים.

יואל גוטליב

מנכ"ל היכל שלמה

רקע מקצועי

יואל הוא מנכ"ל היכל שלמה. בתפקידו הקודם היה סמנכ"ל פרויקטים בחברה לפיתוח מזרח ירושלים (פמ"י). הוא עבד בחברה משנת 2014 כיו"ר ועדת מכרזים והיה אחראי על תחום הפרויקטים משלבי התכנון הראשוניים ועד גמר הביצוע.

קרדיט: אורי אורן

הושע גוטליב

מנהל ועדת חקירה

רקע מקצועי

הושע הוא יועץ לנשיאת בית המשפט העליון. קודם לכן עבד במערכת הביטחון. בשנים 2013-2015 שימש כראש המטה ויועץ בכיר לשרת המשפטים דאז והממונה על המו"מ המדיני ציפי לבני. בשנים 2013-2010 שימש כמרכז הוועדה הציבורית לבדיקת האירוע הימי במשרד ראש הממשלה שעסקה במשט הטורקי, ולאחר מכן כמתאם מנגנוני החקירה בישראל לבית הדין הבינלאומי. הוא היה יועצם של שרי המשפטים פרופ' דניאל פרידמן ופרופ' יעקב נאמן והיה מרכז ועדת השרים לענייני חקיקה ונציג משרד המשפטים בהנהלת הקואליציה, ושימש כעוזר לפרקליט המדינה במחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה. הוא התמחה אצל היועץ המשפטי לממשלה מני מזוז. הושע שירת כלוחם בחטיבת גולני.

שי גויטע

מנהל מטה באגף טכנולוגיות דיגיטל וחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות

רקע מקצועי

שי הוא מנהל מטה באגף טכנולוגיות דיגיטל וחדשנות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים במשרד הבריאות. בתפקידו הקודם היה סגן מנהל מינהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך. במסגרת תפקידו הקודם היה אחראי על התקצוב, הרכש, כוח האדם, מכרזים ומינהל בתחומי הטכנולוגיה והמחשוב. בנוסף, הוא יו"ר בוועדת המכרזים המשרדית, בפורום ממוני התכנון של המשרד ובצוות מובילי שינוי ברכש החברתי. את דרכו המקצועית בממשלה התחיל שי במשרד הקליטה, באגף א' לקליטת עולי אתיופיה.

קרדיט: אסם

אופירה גולדווסר

סמנכ"לית משאבי אנוש ופיתוח ארגוני במעוז

רקע מקצועי

אופירה היא סמנכ"לית משאבי אנוש ופיתוח ארגוני במעוז. בתפקידה הקודם הייתה מנהלת הפיתוח הארגוני בחברת כלמוביל, בעלת רקע וניסיון במגוון תחומים וארגונים במגזר העסקי - טכנולוגיה, מצוינות תפעולית, אחריות תאגידית ומשאבי אנוש. במסגרת תפקידיה השונים הובילה תהליכי שינוי ושיפור משמעותיים ועסקה בקידום תרבות ארגונית מכילה, מסלולי פיתוח קריירה וחוויית עובד.ת מיטבית. בנוסף, אופירה מוסמכת כמאמנת אישית וכמלווה במתודולוגיית "המוח השלם".

יאיר גולדמן

מנהל אגף תפעול בעיריית לוד

רקע מקצועי

יאיר עובד בעיריית לוד משנת 2013 ומשנת 2016 מנהל בה את אגף התפעול. במסגרת תפקידו הוא אחראי על חזות פני העיר, ניהול תשתיות ופרויקטים, רישוי עסקים ומענה לתושבים, והוביל שינויים בתהליכי העבודה בתחומים אלה. לפני כן עסק בתחומי הביטחון וניהול אזורים ברשויות לוד וקריית אונו, וניהל שתי עמותות שעסקו בחברה ובחינוך.

אילון גולדשטיין

מנהל אגף סטודנטים ואוכלוסיות, מה"ט, משרד העבודה

רקע מקצועי

אילון הוא סגן ראש מינהלת ההכשרות המקצועיות במשרד האוצר. במסגרת תפקידו הוא אחראי על הפרויקטים של המינהלת, הממוקדים ביצירת הכשרות בדגש על פריון גבוה. לפני כן, הוא עסק כשש שנים בשוק העבודה ובהון האנושי במגוון היבטים - בהיבט הרגולציה של שוק העבודה ופיתוח ההון האנושי כאשר שימש כראש המטה של הממונה על התעסוקה במשרד הכלכלה, בהיבט של אסטרטגיית ההון האנושי של שירות המדינה והתאמות לעולם העבודה העתידי בנציבות שירות המדינה, וכן בפיתוח הכשרות מקצועיות לאור משבר התעסוקה בתקופת הקורונה ואחריה.

חני גולדשטיין

גזברית עיריית פתח תקווה

רקע מקצועי

חני היא גזברית עיריית פתח תקווה. מתוקף תפקידה היא יועצת לראש העירייה ולהנהלת העירייה בגיבוש המדיניות הכספית של הרשות, כולל מדיניות מיסים וגיוס כספים ממקורות שונים: ממשלה, בנקים וגורמים מוסדיים שהרשות קשורה עימם. היא ממונה על גיבוש הצעות תקציב רגיל ותקציב פיתוח, ניהול משאבים ואיזון תקציבי, ואחראית על תשלום שכר העובדים, חוזי הרשות, קידום הסכמי הגג, התחדשות עירונית ופיתוח חשיבה יזמית כלכלית. לפני שמונתה לגזברית שימשה עשר שנים כמנהלת אגף החשבות והתקציבים ברשות, ועד שהחלה לעבוד בעירייה הייתה רואת חשבון במשרדים הגדולים בארץ. במהלך השנים שבהן היא גזברית העירייה זכה המִנהל הכספי שבראשותה בתעודות הצטיינות שונות, על תהליך אישור בטאבו, חיתום דיגיטלי, בקרת שכר, פרויקט crm ועוד.

עומר גולדשמידט

מייסד ומנכ"ל Evermile

רקע מקצועי

עומר הוא מייסד ומנכ"ל Evermile. בתפקידו הקודם היה סגן נשיא לאסטרטגיה ופיתוח עסקי בחברת אופטיבס - הפועלת במעל ל-500 ערים כולל לונדון, לוס אנג'לס, סינגפור וסאו-פאולו ומאז הקמתה גייסה 160 מיליון דולר מקרנות הון סיכון מובילות לרבות Bessemer, Insight ו– Pitango ומעסיקה כ-300 עובדים ברחבי העולם. במסגרת תפקידו הקודם הוביל את הפעילות העסקית הגלובלית של החברה וסייע לארגונים ממשלתיים, עירוניים ופרטיים לשפר את איכות התחבורה הציבורית שהם מפעילים, את נגישותה ואת יעילותה. לפני שהצטרף לאופטיבס, עומר מילא תפקידים בכירים בחברות הייטק מובילות כגון Windward ו- CMS Medical.

ישראל גולדשמידט

בעלים ומנכ"ל, פיילויאל

רקע מקצועי

יזם, איש עסקים ומחלק את זמנו בין עסקים, פילנטרופיה ופעילות ציבורית שקטה.

ישראל גולומב

מנכ"ל רשת הגנים של אגודת ישראל

רקע מקצועי

ישראל מכהן כמנכ"ל רשת הגנים של אגודת ישראל משנת 2015. במסגרת תפקידו, הוא מנהל כ-350 גני ילדים שבבעלות הרשת בפריסה ארצית של -32 רשויות מקומיות. משנת 2005 הוא רכז פורום הרשויות המקומיות במרכז השלטון המקומי ומקדם פרויקטים בתחום החינוך והתרבות. בתפקידו הקודם, ניהל ישראל את לשכתו של סגן יו"ר הכנסת ח"כ אורי מקלב, ובמסגרת זו הוביל שורה של תיקונים בחוקים צרכניים המתמקדים בהגנה ובסיוע לכל אזרח.

קרדיט: טל שחר

אסנת גולן

Former chief sustainability officer & vp corporate brand Strauss Group

רקע מקצועי

אסנת היא סמנכ"לית תקשורת, מותג וקיימות בקבוצת שטראוס ואחראית לבניית האמון מול כלל מחזיקי העניין של הקבוצה בארץ ובחו"ל. במסגרת תפקידה היא ממונה על ניהול מערכות יחסים בקורס 360 עם בעלי העניין ועם המושפעים מפעילות החברה. במהלך שמונה השנים האחרונות הובילה, בין היתר, את הטרנספורמציה הדיגיטלית בקבוצה באופן שיבטיח שתעשייה מסורתית תתאים את עצמה לשינויים שמביאה ההתפתחות הדיגיטלית המואצת.

ברנית גולן-יוסובש

יו״ר הסתדרות המורים סניף ירושלים

רקע מקצועי

ברנית היא יו"ר הסתדרות המורים סניף ירושלים. לפני כן כיהנה כמפקחת על הפיתוח המקצועי במחוזות מנח"ים ובמסגרת תפקידה הובילה את הלמידה המקצועית של עובדי ההוראה, יזמה ופיתחה מודלים עדכניים לפיתוח מקצועי של סגלי הוראה במרכזי הפסג"ה, הייתה שותפה ביישומם וביצעה פעולות הערכה על מידת האפקטיביות שלהם בפועל. קודם לכן ניהלה את מרכז פסג"ה ירושלים והובילה שינוי כולל למיצוב ולמיתוג המרכז כגוף יועץ פדגוגי בעיר ירושלים. השינוי העיקרי שחוללה היה הידוק הקשר בין מרכז הפסג"ה לבין בתי הספר בעיר, המנהלים והצוותים החינוכיים. קודם לניהול היא הובילה במחוזות את החינוך החברתי-ערכי והטמיעה את תוכנית מפתח הלב בכמאתיים בתי ספר. עוד כיהנה כרפרנטית להטמעת רפורמת אופק חדש. ברנית שותפה בוועדות מרכזיות במערכת בנושאים רבים: הגדרת תפקיד המפקח במערכת, בניית תוכנית אסטרטגית ארצית של הפיתוח המקצועי, הצמחת דרג הביניים במערכת והטמעת תוכנית החומש במזרח ירושלים, וכרפרנטית במכון אבני ראשה.

נועה רימון גופרשטיין

סמנכ״לית קשרי לקוחות, גפן מדיקל

רקע מקצועי

נועה היא סמנכ״לית קשרי לקוחות בגפן מדיקל. בתפקידה הקודם הייתה סמנכ"לית שירות בעיריית בת ים. במסגרת תפקידה היתה אחראית על אגפי מערכות המידע והמחשוב, על המוקד העירוני ועל פניות הציבור ומובילה פרויקטים חוצי ארגון לשיפור השירות לתושב. בתפקידה הקודם הקימה וניהלה את אגף השירות והמוקד העירוני בעיריית חולון. לנועה ניסיון של עשור בניהול מוקדים טלפוניים במגזר הפרטי, ביניהם חברת Call יכול המעסיקה אנשים עם מוגבלות.

יגאל גורביץ

סמנכ"ל מנהלת תקומה

רקע מקצועי

יגאל הינו סמנכ"ל אסטרטגיה ושותפויות של מנהל תקומה במשרד ראש הממשלה. לפני כן שימש כסמנכ"ל חברת השקעות האימפקט SFI, המתמחה בפיתוח וביצוע פרויקטים מבוססי תוצאות, מדידה ו-Data בשדה החברתי- כלכלי. יגאל בעל 15 שנות ניסיון במגוון רחב של תפקידי מפתח בשירות הציבורי, עם ממשק גבוה למגזר העסקי, החברתי והפיננסי והתמחות בייזום, פיתוח וניהול פרויקטים אסטרטגיים מורכבים ומרובי שחקנים ובהובלת ארגונים גדולים לצמיחה ומצוינות. שימש כסמנכ"ל בכיר של רשות ההשקעות במשרד הכלכלה וניהל את מסלולי התעסוקה שמתמרצים עסקים לייצר מקומות עבודה איכותיים במשק. לפני כן עמד בראש אגף שיתוף פעולה תעשייתי/ Invest In Israel ושימש כראש מטה מנכ"ל משרד הכלכלה. את דרכו המקצועית החל במשרד הביטחון- באגף התקציבים/ היועץ הכלכלי לרמטכ"ל ואצל היועץ המשפטי למערכת הביטחון.  זוכה אות ההוקרה ליחידות מצטיינות בהתייעלות וצמצום הבירוקרטיה, ברשימת 40 הצעירים המבטיחים לשנת 2020.

דסי גורדון

מנכ"לית מינהל קהילתי בירושלים בחברה למתנ"סים

רקע מקצועי

דסי גורדון היא מנכ"לית המינהל הקהילתי בשכונת נווה יעקב - המונֶה מעל 26 אלף תושבים ומוביל תהליכים קהילתיים משמעותיים ופרויקטים ייחודים לצד שירותים הכרחיים כגון בנק הזמן, מרכזי למידה, תוכניות העצמה, שיתופי ציבור, מועדוני קשישים ונוער, מרכז הגיל הרך, פעילות תרבות, חיזוק העסקים השכונתיים והפעלת מעונות, בריכה וחדרי כושר. במסגרת עבודתה הקודמת כסמנכ"לית עמותת ניצה קידמה העמותה את המודעות לנושא דיכאון לפני לידה ואחריה, הכשירה צוותי מפתח והעניקה טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים למאות נשים. במקביל לתהליכים התוכניים, הובילה דסי במקומות שבהם עבדה הליכים פיננסיים מרחיקי לכת - צמצום גירעונות, עלייה בהכנסות העצמיות, שיפור בתזרים המזומנים ובניית תהליכי הבראה.

טלי גורן

COI Chief of Impact Keshet קשת אימפקט

רקע מקצועי

טלי היא מנהלת מיזם אימפקט בקשת. בתפקידה הקודם הייתה סמנכ"לית התקשורת והרגולציה בקשת. קודם לכן הייתה הדוברת ומנהלת יחסי הציבור של החברה. היא חברת הנהלה בכירה בקשת, חברת דירקטוריון בערוץ 24, ואחראית על ניהול ועל אחריות תאגידית בתחומי הרגולציה, על ניהול אסטרטגיה רגולטורית ותקשורתית ועל לטיפול במשברים, ומשפיעה על שינוי חקיקה בתחומי התקשורת. במסגרת ניהול האחריות התאגידית היא שותפה ליוזמה ולכתיבה של הקוד האתי. במקביל, היא מלווה ברמה האסטרטגית את רואים רחוק - פרויקט חברתי שהחל בקשת לפני יותר מעשור ופועל לחיבור בין בני נוער בכל הארץ לבין יצירה קולנועית וטלוויזיונית. בעבר הייתה טלי שותפה בהקמת ערוץ הצחוק ביפ, שותפה בכתיבת מכרז ערוץ המוזיקה, ומנהלת מחלקת יחסי הציבור בהד ארצי.

קרדיט: אור אלכסנדר

ורד גושן

מנהלת האגף לתכנון אסטרטגי בעיריית באר שבע

רקע מקצועי

ורד משמשת כמנהלת האגף לתכנון אסטרטגי וממונה על צוות החדשנות העירוני בעיריית באר שבע. בתפקידה הקודם היא הובילה את הצוות לחדשנות עירונית במסגרת שותפות עם קרן בלומברג בבאר שבע והייתה אחראית על הובלת תהליכי מחקר, פיתוח ויישום של אתגרים בקנה מידה משמעותי בעידן של מציאות משתנה. קודם לכן כיהנה חמש שנים כסמנכ"לית הרשות לפיתוח הנגב וניהלה פעילות תקציבית של יותר מ-100 מיליון ₪. היא הייתה שותפה לגיבוש וליישום של החלטת ממשלה משמעותית לנגב (546) והובילה פרויקטים בתחום הפיתוח הכלכלי האזורי. בעבר הייתה מנהלת פרויקטים בכירה במכון PORI למחקרי שוק ודעת קהל וניהלה תהליכי חקר שוק השוואתיים עבור חברות גלובליות רבות.

עולא אבו גזאלה

גזברית מועצה מקומית ג'ת

רקע מקצועי

עולא היא הגזברית של המועצה המקומית ג'ת. במסגרת תפקידה היא ממונה על הניהול הכספי של הרשות – ההכנסות וההוצאות, הכנת התקציב ומחלקת הגבייה. קודם לכן עבדה כעשר שנים במשרד רואה החשבון אעלימי לואי בתחום הכספי של רשויות מקומיות, כולל הכנת תקציבים, תוכניות הבראה ודוחות כספיים לרשויות.

טל בן גיגי

סמנכ"ל תפעול בנירלט

רקע מקצועי

טל הוא סמנכ"ל תפעול בנירלט. בתפקידו הקודם היה סמנכ"ל תפעול בקבוצת ברנד תעשיות, הנמנית עם הקבוצות המובילות בישראל בייצור, בהרכבה ובהקמת פרויקטים לאומיים ובינלאומיים בענף המתכת, ובמסגרת תפקידו ניהל את הפעילות ברצפת הייצור בירוחם, והיה אחראי על הנעה והטמעה של תהליכים חוצי-ארגון בפן התפעולי ועל שרשרת האספקה בין החברות בקבוצה. קודם לכן היה טל מנהל פרויקטים בכיר ומנהל אזור בחברת MW GROUP ISRAEL ובמסגרת זו הקים פרויקטים לבינוי בבסיסי צה"ל בדרום הארץ ואת תחנת הכוח הפרטית ASE באשדוד.

עדי גיגי

יזמית

רקע מקצועי

עדי היא יזמית מגיל צעיר, שהחלה את שירותה הצבאי בממר"מ ובהמשך התנדבה לקורס חובלים והייתה לקצינת האלקטרוניקה הראשונה בהיסטוריה של חיל הים. לאחר שחרורה כרס"ן במיל' הצטרפה לאגף לתכנון מדיניות במשרד ראש הממשלה והייתה חלק מהצוות שהוביל את המשא ומתן לצירוף ישראל למדינות OECD. היא חברה בצוות המייסד של אסדת תמר שהובילה למעבר משק החשמל לאנרגיה נקייה יותר - מפחם לגז טבעי - ותרמה לעצמאות האנרגטית של ישראל. בשנת 2013 התקבלה לפורום הצעירים שיסד הנשיא המנוח שמעון פרס, וב- 2016 הוענקה לה מלגת אייזנהאור על מנהיגות יוצאת דופן ע"י מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר, הגנרל קולין פאוול. היא בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני מבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת סטנפורד בארה"ב. בזמן לימודיה שם היא הקימה סטארטאפ המתמחה בשמירת מידע במערכות מבוססות בינה מלאכותית במקרים של השבתה לא צפויה (Predictive Maintenance). עדי היא המנכ"לית המייסדת של טסלה בישראל ונחשבת למי שהובילה את אחת מחדירות השוק המוצלחות ביותר במדינה וסללה את המעבר לשימוש ברכבים חשמליים בישראל. טרם המינוי בישראל בשנת 2019 עדי עבדה שנתיים וחצי בצוותי ההנדסה של טסלה בארה"ב והובילה את פיתוחו של מוצר שמותקן היום בכל מודל של טסלה בעולם.

ענבר הרוש גיטי

שותפה מייסדת בפ.ר.ג חברה לייעוץ אסטרטגי

רקע מקצועי

ענבר היא מנכ"לית תנועת תיקון ומנהלת פרויקטים במשרד הביטחון. קודם לכן הייתה מנכ"לית עמותת אחריי! ובמסגרת תפקידה הייתה אחראית על ניהול העמותה, על גיוס משאבים ורתימת תורמים ושותפים ועל ייצוג העמותה בפני גורמים חיצוניים בארץ ובעולם. בתפקידה הקודם היא שימשה כסמנכ"ל הכספים של העמותה – שבה החלה את דרכה כרכזת קומונה. קודם לכן הייתה מנהלת כספים וכוח אדם בעמותת נוער מוביל שינוי ולפני כן מנכ"לית אגודת הסטודנטים למדעי הטבע באוניברסיטה העברית. בנוסף, עסקה בריכוז ובהנחיית קבוצות חיילים ובני נוער בארגון גשר. פעילותה ההתנדבותית כוללת השתתפות בפרויקט מנהיגות חינוכית – חניכה של בני נוער מתקשים בנושאים לימודיים, וכן לימוד עברית ועבודה עם אוכלוסייה אתיופית במסגרת עמותת המעיין הדמוקרטי.

קרדיט: אורי אורן

נחמי גייניס

מנכ"לית מועצת כפרי הנוער

רקע מקצועי

נחמי היא מנכ"לית עמותת איילים משנת 2012. קודם לכן היא כיהנה כמנהלת תפעול ולקוחות בחברת טוטם הדמיה ואנימציה וניהלה את הפעילות העסקית. בשנים 2010-2004 היא עבדה במכון אדם מילא, ובתפקידה האחרון שם ניהלה את סניף ירושלים ושימשה כחברת הנהלה. שנה לפני כן עסקה נחמי בניהול מרכז העשרה לילדים של עמותת צ.ב.ע - צעירים בונים עתיד ובמקביל שימשה כמדריכה חברתית במרכז חירום לילדים בבאר שבע.

קרדיט: שיר נוימן

אפרת גיל

סגנית מנהל בית החולים העמק

רקע מקצועי

ד"ר אפרת גיל משמשת כסגנית מנהל בית החולים העמק. עד לאחרונה שימשה כגריאטרית מרחבית במחוז חיפה וגליל מערבי של שירותי בריאות כללית ובבית חולים כרמל מאז 2017. לפני כן הייתה מנהלת יחידה גריאטרית בבית החולים בני ציון, שאותה הקימה, במקביל לתפקידה כרופאה בכירה במחלקה פנימית. מ-2019 משמשת כראש החוג לגריאטריה בפקולטה לרפואה בטכניון. מ-2021 חברת ועד האיגוד הישראלי לרפואה גריאטרית ומשמשת כיו"ר הועדה האקדמית של האיגוד.

אורי גיל

מנכ"ל ג'וינט אלכא

רקע מקצועי

אורי הוא מנכ"ל ג'וינט אלכא, ארגון הפועל לחיזוק היעילות והמועילות של המערכות הציבוריות, כחלק מג'וינט ישראל. לפני כניסתו לתפקיד בשנת 2021, שימש כמשנה למנכ"ל אלכא ומנהל תחום שיתופיות. בתפקידו הוביל מיזמים משותפים עם הממשל לקידום אתגרי מערכת של המגזר הציבורי, בדגש על חיזוק תשתיות עבודה משותפת עם החברה האזרחית. בנוסף, הוביל מיזמים לתוכניות עתודה (בשדה הפיננסי ציבורי, שדה השירותים החברתיים, ועוד). קודם לכן שימש אורי כיועץ אסטרטגי בקבוצת BDO למגוון חברות, ממשלתיות ופרטיות, בנושאים מגוונים. את שירותו הצבאי סיים כטייס קרב בחיל האוויר והוא עדיין משרת כמדריך טיסה במילואים.

קרדיט: ריקי רחמן

ליאור גילה

מנהלת הכספים של מרכז הרפואי העמק, שירותי בריאות כללית

רקע מקצועי

החל משנת 2021, ליאור עובדת כמנהלת הכספים של המרכז הרפואי העמק של שירותי בריאות כללית. קודם לכן, היא עבדה באגף התקציבים של שירותי בריאות כללית כמנהלת מחלקת מדיניות תקצוב מקרו. לפני כן, והחל משנת 2013, ליאור עבדה בתפקידים שונים באגף התקציבים של משרד הבריאות. בין השנים 2017-2019, ליאור שימשה כמנהלת האגף לפיקוח על מערך האשפוז. לפני כן היא הייתה ממלאת מקום מנהל יחידת בתי החולים הממשלתיים (שלימים הפכה לחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים). קודם לכן, בתפקידה הראשון במערכת הבריאות, ליאור עבדה כרכזת הכנסות ותמחור ביחידת בתי החולים הממשלתיים שבאגף התקציבים במשרד הבריאות.

קרדיט: אורי אורן

אמיר גינוסר

ממונה תחום ייצוא וקידום מכירות במרכז לסחר חוץ במשרד החקלאות

רקע מקצועי

אמיר הוא ממונה תחום ייצוא וקידום מכירות במרכז לסחר חוץ במשרד החקלאות. בעבר ניהל את החממה הקהילתית בטירת הכרמל והיה יזם במגזר הרביעי (עסקי-חברתי) בחברה לאנרגיה מתחדשת המפתחת עסקים חברתיים וממנפת משאבים מקומיים. קודם לכן היה מנהל מוצר בחברת הייטק. הוא פעיל בעמותת שלום ישראלית-פלסטינית הקוראת למנהיגים בשני הצדדים להפסיק פעילויות חד צדדית והאשמות הדדיות ולחזור לשולחן המשא ומתן עד לפתרון הסכסוך. אמיר הוא סא“ל במילואים ביחידה מובחרת.

קרדיט: אורי אורן

איתן גינזבורג

מזכ"ל מפלגת כחול לבן

רקע מקצועי

איתן מכהן מאז שנת 2019 כחבר כנסת מטעם סיעת כחול לבן. לפני כן כיהן במשך למעלה מ-15 שנים במועצת העיר רעננה בתפקידים שונים בעירייה: מחבר מועצה, סגן וממלא מקום ראש העיר ועד תפקיד ראש העירייה. במשך עשור עמד בראשות הוועדה לתכנון ובנייה ברעננה וכן שימש כיו"ר דירקטוריון תאגיד המים והביוב מי רעננה.

קרדיט: ריקי רחמן

נגה גל

מנהלת בית הספר לפיזיותרפיה במרכז הרפואי אסף הרופא

רקע מקצועי

נגה היא מנהלת ביה"ס לפיזיותרפיה, אחראית על שיוויון מגדרי, ראש פורום קידום בריאות, אסף הרופא. החל משנת 2007 מנהלת נגה את ביה"ס לפיזיותרפיה באסף הרופא, ומשנת 2016 מרכזת את תחום קידום בריאות במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא). בין השנים 1996-2007 עבדה כמורה בביה"ס לפיזיותרפיה וכפיזיותרפיסטית קלינאית במרכז הרפואי. בין השנים 2014-2020 שמשה כיועצת המנכ"ל לשיוויון מגדרי וכממונה על מניעת הטרדות מיניות בארגון. לפני כן, החל משנת 1990 עבדה כפיזיותרפיסטית במגוון מחלקות בבית החולים. במסגרת העשייה החברתית נגה פעילה בעמותה לקידום הפיזיותרפיה. לנגה תואר ראשון בפיזיותרפיה (Bpt), תואר שני בפיזיותרפיה (MSc) והיא כרגע לומדת לתואר שני במנהל מערכות בריאות (MBA).

נחמן גלבך

משנה לראש עיריית צפת, מחזיק תיק חינוך, פרויקטים ומתנסים

רקע מקצועי

משנה לראש העיר צפת, מייסד מוסדות לחינוך מיוחד ללמוד וללמד בצפת

מיכל שרייבר גלבנדורף

אדריכלית העיר כפר סבא ומנהלת אגף תכנון במינהל הנדסה בעירייה

רקע מקצועי

מיכל היא אדריכלית העיר כפר סבא ומנהלת אגף תכנון במינהל הנדסה בעירייה. במסגרת תפקידה היא ממונה על החזון ועל המדיניות התכנונית ארוכת הטווח של העיר לצד מימוש תכנון בטווח הקצר תוך שמירה על הקוד הגנטי העירוני. מסגרת העבודה שלה כוללת קידום תוכנית מתאר כוללנית, תוכניות מועדפות לדיור, תוכניות להתחדשות עירונית ותוכניות העוסקות מרמת העיר וגבולותיה ועד רמת הבניין. לצד התכנון הסטטוטורי אמונה מיכל על תוכניות הבינוי העוסקות בתכנון בר קיימא לצד עיצוב אדריכלי תוך דגש על פיתוח המרחב הציבורי ובמסגרת תפקידה היא שותפה פעילה בבניית תהליך לשיתוף התושבים.

מיכל גלברט

KPMG Ireland, Strategy, manager

רקע מקצועי

לפני תפקידה הנוכחי מיכל הייתה מנכ"לית החל"צ Future Mobiltiy IL. במסגרת תפקידה חיברה בין המגזר העסקי, הממשלתי והאזרחי על מנת להוביל אג'נדה לצמצם את הגודש בכבישי ישראל לטובת איכות חיים טובה יותר. קודם לכן עבדה באגף התקציבים במשרד האוצר בתחום המחקר והפיתוח וההשכלה הגבוהה בישראל והובילה תקצוב של פרויקטים עתירי תקציב בתחומים הללו. מיכל עבדה בחברת אמדוקס כאנליסטית בכירה ולפני כן בחברת הייעוץ הכלכלי BDO זיו האפט.

הילה גלוזמן-כהן

סגנית בכירה למנהל רשות החברות הממשלתיות

רקע מקצועי

הילה היא סגנית בכירה ברשות החברות הממשלתיות ומנהלת חטיבת האנרגיה, החשמל, המים, הנמלים, התיירות והחינוך. לפני כן ניהלה את מחלקת ההשקעות ושוק ההון ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון והייתה אחראית על פיקוח ועל רגולציה של כ-2.5 טריליון שקלים המנוהלים על ידי גופים פנסיונים וחברות ביטוח, ובמסגרת עבודתה יזמה והובילה רפורמות משמעותיות בשוק ההון הישראלי. קודם לכן הילה ניהלה את מחלקת החינוך הפיננסי במשרד האוצר ופעלה לשיפור האוריינות הפיננסית בקרב הציבור בישראל.

קרדיט: שיר נוימן

אלון גלזברג

חיל הרפואה, צה"ל

רקע מקצועי

משנת 2017 משמש ד"ר אֵלון גלזברג כמפקד המרכז לשירותי הרפואה של צה"ל וראש מחלקת שירותי הבריאות בחיל הרפואה. בשנים 2017-2014 שימש כמפקד הרפואה של פיקוד הצפון, וקודם לכן כראש ענף הרפואה המבצעית במקרפ"ר. הוא סייע לגבש את התוכנית האסטרטגית של חיל הרפואה למניעת מוות בר מניעה, שנודעה בשם "שומר אחי". אֵלון הוא רופא מוטס ביחידה 669 ונטל חלק בכמה משימות הומניטריות ברחבי העולם. בשנים 2017-2013 השתתף והוביל את משימת הסיוע הרפואי לפליטים הסורים שהגיעו לישראל וביקשו עזרה. ן הוא חבר הוועדה המארגנת בארגון הבינלאומי THOR הניצב בחזית העשייה העולמית בתחום ההחייאה המתקדמת. בחודשים הקרובים צפוי אֵלון להיכנס לתפקידו כקצין הרפואה הראשי הבא. אֵלון הוא מומחה בכירורגיה כללית ובעל מינוי פרופסור (כירורגיה) באוניברסיטת בר-אילן - הפקולטה למדעי הבריאות בצפת, וכן מינוי פרופסור עמית (כירורגיה) באוניברסיטת USUHS בבת'סדה, מרילנד, ארצות הברית.

תומר גלעד

גזבר המועצה האזורית מטה אשר

רקע מקצועי

תומר הוא גזבר המועצה האזורית מטה אשר ומנהל אגף הכספים. במסגרת תפקידו הוא אחראי על ההתנהלות הכספית של הארגון, כולל אישור תקציב שנתי, פיתוח כלכלי וניהול צוות עובדים ומנהלים של כארבעים עובדים. הוא התמחה ועבד כרואה חשבון במשרד גדול (BIG 4) ולאחר מכן עבד כחשב בחברת סולל בונה ניגריה במסגרת רילוקיישן. לאחר מכן הוא עבד כרואה חשבון בחברת בזן במחלקה הכלכלית ועסק בנושאי המימון של החברה ובתחזיות לשוק ההון לצורכי גיוסים, דיבידנדים ודירוגי אשראי.

קרדיט: עמרי מירון

אוסאמה גנאיים

ממונה על חברה ונוער בעיריית ירושלים

רקע מקצועי

אוסאמה מנהל מחלקה בכיר בעיריית ירושלים בתחומי חברה ונוער במזרח ירושלים החל מ-2015. במסגרת תפקידו הוא אחראי על פעילות קהילתית וחברתית לכל הגילאים במינהלים קהילתיים, בדגש על הקמת מרכזי נוער בכל שכונות מזרח ירושלים והקמת תנועת נוער עירונית. הוא מנהל פעילות תקציבית של יותר מ-20 מיליון ₪, הוביל פרויקטים בתחום פיתוח חברתי קהילתי, והקים את תנועת הנוער עירונית הראשונה במזרח העיר.

הילה גנור-שינדל

יועצת אסטרטגית

רקע מקצועי

הילה הקימה במעוז את מרכז הידע והאסטרטגיה בשנת 2017 ומאז, יחד עם צוות שבנתה, היא מפתחת ומובילה אותו. לפני שהגיעה למעוז היא רכשה ניסיון רב מגזרי עשיר ומגוון. בין היתר, יעצה לעמותות ולפילנתרופים בנושאי אסטרטגיה ותכנון וניהלה את קרן משפחת יעקובסון (כיום ONE8) בישראל. במגזר הפרטי היא שימשה כיועצת לחברות פורצ’ן 500 ב-Compete (בוסטון), חברה לניתוח התנהגות צרכנים באינטרנט ועבדה כחוקרת בבית הספר למנהל עסקים בהרווארד בתחום של שיווק ומחקר שוק. קודם לכן שירתה כשמונה שנים בצה”ל ובממשלה כקצינת מודיעין. היא בוגרת תואר ראשון בהצטיינות בממשל ודיפלומטיה מהמרכז הבינתחומי הרצליה ובעלת תואר שני במנהל עסקים (MBA Cum Laude) מאוניברסיטת בוסטון.

זיאד אבו גנים

גזבר המועצה המקומית לקיה

רקע מקצועי

זיאד הוא גזבר המועצה המקומית לקיה שבדרום מאז סוף שנת 2000. במסגרת תפקידו הוא אחראי על ניהול ענייניה הכספיים של המועצה, לרבות אחריות על יחידת תקציבים, רכש, גבייה, חשבות שכר והנהלת חשבונות ומשמש כיועץ כלכלי לראש הרשות ולמועצת הרשות. בתפקידו הקודם עבד זיאד כיועץ לענייני משכנתאות בבנק טפחות, ולפני כן לימד מתמטיקה במשך שלוש שנים.

קרדיט: לאה מנדל

ישראל גנץ

ראש מועצה אזורית מטה בנימין

רקע מקצועי

ישראל מכהן כראש המועצה האזורית מטה בנימין, המועצה האזורית הגדולה בישראל המנהלת מחזור של כמיליארד ₪ ומעסיקה יותר מאלפיים עובדים. במסגרת תפקידו הוא מוביל סדר חדש לפתרון אתגר השלטון הדו-רובדי. לצד עיסוקיו המוניציפליים הוא פועל בחזית הפוליטית-מדינית בישראל ובארה"ב כדי לחזק ולבסס את ההתיישבות ביהודה ושומרון. מאז 2007 ישראל מכהן כחבר מליאת המועצה, ומשנת 2013 ועד להיבחרו לראשות המועצה הוא כיהן כסגן ראש הרשות האחראי על תחום הפיתוח.

אתי גפן

יועצת למערכות רווחה

רקע מקצועי

אתי בעלת תואר שלישי PhD בתחום העבודה הסוציאלית ובריאות הציבור, חוקרת באקדמיה, חברה בוועדת המחקר של קרן שלם ויועצת למערכות ולארגונים העוסקים ברווחה. עד לאחרונה כיהנה כמנהלת אגף קהילה ורווחה במועצה האזורית עמק יזרעאל, הייתה ממונה על ארבעים עובדים סוציאליים, ופעלה לעיצוב ולקידום המדיניות החברתית-קהילתית של הרשות ולחיזוק חוסנן של אוכלוסיות מוחלשות. בד בבד היא כיהנה כחברת דירקטוריון קרן שלם כנציגת המועצות האזוריות בארץ. לפני כן ניהלה אתי את המחלקות לשירותים חברתיים במועצה האזורית עמק יזרעאל ובמועצה האזורית מגידו, ואת היחידה לעבודה קהילתית בעיריית רמת גן. במסגרת זו פעלה ליישום ולניהול תוכניות קהילתיות עירוניות ולהקמת שירותי רווחה עירוניים בתהליכי שיתוף ציבור.

קרדיט: רומן שבצ'וק

יובל גפן

מנהל מעבדת מגהלאב צפון במכבי שירותי בריאות

רקע מקצועי

יובל הוא מנהל מעבדת מגהלאב צפון במכבי שירותי בריאות. במסגרת תפקידו, הוא ממונה על מעבדה קלינית דיאגנוסטית רב מקצועית שצוותה מונה כמאה עובדים המבצעים כ-15 מיליון דגימות בשנה. בנוסף, הוא מרצה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן ומייצג את תחום המעבדות הכלליות במועצה למעבדות של משרד הבריאות. בתפקידו הקודם, כמנהל המעבדה למיקרוביולוגיה קלינית במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, היה אחראי על ביצוע אבחון מתקדם לפתוגנים מחוללי מחלות בחולים מאושפזים, על פיתוח שיטות אבחון מולקולריות מתקדמות, ועל תכנון ובנייה של תוכניות עבודה רוחביות בבתי החולים. בשנים 2012-2008 הוא ניהל את היחידה לאבחון מולקולרי במעבדה למיקרוביולוגיה קלינית ברמב"ם ובמסגרת תפקידו היה אחראי על ניהול יחידה מקצועית המתמחה באבחון מולקולרי של מיקרואורגניזמים בדגימות קליניות, על פיתוח שיטות עבודה, על המחקר ועל הכשרת הצוות. במסגרת עשייתו החברתית הוא מקדם את המעמד המקצועי של עובדי המעבדות הרפואיות מול משרד הבריאות. כמו כן הוא חבר בוועד הנהלת האיגוד הישראלי למעבדנות רפואית, ושותף בתוכניות חינוך והדרכה שמפעיל המרכז הרפואי רמב"ם עבור תלמידי התיכון בחיפה. בעבר, יובל ייצג את היישוב לוטם במליאת המועצה האזורית משגב ופעל בה לקידום תחום החינוך ולהנגשת שירותים ליישובי הפריפריה במועצה.

קרדיט: ריקי רחמן

רחלי שרון גרטי

מנהלת שירות לעבודה סוציאלית גהה

רקע מקצועי

רחלי הינה עובדת סוציאלית מומחית בריאות הנפש ופסיכותרפיסטית, מדריכה, מטפלת. מנהלת את השירות לעבודה סוציאלית בגהה משנת 2018. בנוסף לכך, רחלי הינה פרוייקטורית ארצית לחוסן ושחיקה בקרב העובדים, בשירותי בריאות כללית. בעלת קליניקה פרטית. קודם לכן שימשה רחלי כעו"ס אחראית במרפאת המבוגרים בבי"ח שלוותה, בשנים 2013-2018. לפני כן עבדה רחלי כקצינת בריאות הנפש בצה"ל, במגוון תפקידים כגון בית הספר לרפואה צבאית וראש צוות קב"נים במערך הטירונים של הצבא. כל זאת בין השנים 2006-2013. קודם לכן עבדה רחלי כעו"ס בעמותת "למרחב" המקדמת בוגרים צעירים חסרי עורף משפחתי.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עידו גרינבלום

ראש המועצה המקומית קריית טבעון

רקע מקצועי

עידו הוא ראש המועצה המקומית קריית טבעון החל משנת 2019. את שירותו הצבאי הוא עשה כלוחם וכמפקד ביחידת שלדג. הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה ויחסים בין לאומיים מהאוניברסיטה העברית, שם היה סגן יו"ר אגודת הסטודנטים, ותואר שני מאוניברסיטת תל אביב במדיניות ציבורית. בהמשך הוא ניהל פרויקט משותף של משרד הבריאות ועיריית ירושלים, כראש מועצה, עידו מקדם את ערכיו המבוססים על אמונה בשותפויות, בעשייה ציבורית, במגזר ציבורי חזק ובקשר מהודק עם הציבור (שיתוף, זמינות, ועוד)..

שמואל גרינברג

ראש העיר בית שמש

רקע מקצועי

שמואל הוא ראש העיר בית שמש. בתפקידו הקודם היה מנהל אגף חינוך חרדי בעיריית ירושלים. לפני כן כיהן כסגן ראש העיר בית שמש, הוביל תהליכים מרכזיים וקידם את נושאי התרבות, החינוך והתחבורה בעיר. בנוסף, הוא כיהן כיו"ר דירקטוריון המתנ"סים בעיר ופעל מול משרדי ממשלה להבאת שלוחות וסניפי משנה לעיר. קודם לכן עבד כיועץ פרלמנטרי של ח"כ משה גפני, ניהל את מחלקת התרבות למגזר החרדי בעיריית בית שמש והיה שנים רבות מורה ומחנך. כמו כן שמואל יצא לשליחות בהוראה בפנמה, עבד כמנהל כללי של מוסדות חינוך והקים תלמוד תורה בבית שמש.

קרדיט: ריקי רחמן

אורלי גרינפלד

משנה לראש אגף רפואה באסותא מרכזים רפואיים

רקע מקצועי

כיום ד"ר אורלי גרינפלד היא משנה לראש אגף רפואה באסותא מרכזים רפואיים. בשנים 2021-2011 עבדה בתפקידי ניהול במכבי שירותי בריאות. אורלי החלה את תפקידה הניהולי כמנהלת מרחב בני ברק, מרחב גדול עם אתגרים ניהוליים רבים, ולאחר מכן הייתה סגנית רופאה מחוזית במחוז מרכז ואחראית על פריסת השירותים וסגל רופאים. בשנים 2020-2017 שימשה כמנהלת הטלמדיסין במכבי ובשנים אלה הקימה את המחלקה לטלמדיסין במכבי ופיתחה פרויקטים ברפואה דיגיטלית ורפואה מרחוק. בשנת 2020 גם שימשה כסגנית ראש אגף רפואה במכבי שירותי בריאות. עם תחילת מבצע חיסוני הקורונה ופריצת הגל השלישי של הקורונה גויסה אורלי למשרד הבריאות לתפקיד מנהלת רפואית במגן ישראל. לאחר מכן חזרה למכבי כרופאה מחוזית במחוז מרכז. אורלי מומחית ברפואת משפחה, עובדת כרופאת משפחה ומנהלת מרפאה עצמאית במכבי שירותי בריאות. את ההתמחות עברה בשירותי בריאות כללית, במרפאת ראש העין והשקמה, ואת הסבבים בבית החולים עברה במרכז רפואי רבין שבו גם סיימה את הסטאז'.

קרדיט: שיר ניומן

ראמי גריפאת

מנהל מרפאת החיסונים, מרצה לברה"צ בפקולטה לרפואה בטכניון ומרצה למנהל מערכות בריאות

רקע מקצועי

ד"ר ראמי גריפאת הוא מנהל מרפאת החיסונים, מרצה לברה"צ בפקולטה לרפואה בטכניון ומרצה למנהל מערכות בריאות. בתפקידו הקודם ניהל את יחידת בטיחות הטיפול, ניהול סיכונים ופניות הציבור במרכז הרפואי זיו. לפני כן שימש כרופא בלשכת הבריאות המחוזית בחיפה ולפני כן, במסגרת התמחותו במנהל רפואי, כיהן כעוזר רפואי למנהל המרכז הרפואי הלל יפה. קודם לכן הוא שימש כעוזר רפואי לראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, גם כן במסגרת התמחותו. לפני שהחל את התמחותו שימש כממלא מקומה של רופאת הנפה בלשכת הבריאות בחיפה ובמסגרת התפקיד היה אחראי על מגוון תחומים רפואיים ומנהליים ועל פיתוח הוראת המתמחים. במקביל, שימש כיושב ראש בוועדות הרפואיות לקביעת מוגבלות בניידות מטעם המוסד לביטוח לאומי. קודם לכן היה רופא אחראי לשכה בלשכת הבריאות בחיפה. בנוסף, הוא משמש כמרצה לרפואה והכשרה מתקדמת בסיעוד במרכזים הרפואיים בני-ציון ורמב"ם, בטכניון, במכללת עמק יזרעאל ובבית הספר לרפואה בצפת. כמו כן הוא מרצה בכנסים ובימי עיון של איגודים מקצועיים וקופות החולים. ראמי, שבחר להתמקד בתחום החיסונים, מכהן כחבר בוועדה המייעצת למשרד הבריאות בנוגע למחלות זיהומיות ולחיסונים ומייעץ בנושא מתן חיסונים במצבים מיוחדים (כמו מקרים מורכבים ותופעות לוואי) למטפלים המחסנים מטופלים בטיפות חלב ובמרפאות קופות החולים. במסגרת עשייתו החברתית הוא משמש כרופא מתנדב בכפר נהר הירדן, שם הוא מלווה ילדים עם מחלות כרוניות ואנשים עם מוגבלויות ומטפל בהם. בנוסף, הוא מרצה בתחום קידום הבריאות בבתי ספר ובמרכזים חברתיים. ראמי מומחה לבריאות הציבור. את התמחותו ביצע בלשכת הבריאות המחוזית בחיפה ואת הסטאז' ברפואה ביצע בקריה הרפואית רמב"ם בחיפה.

יהונתן גריפמן

משקיע בקרן ההון סיכון התאגידית של אינטל

רקע מקצועי

יהונתן הוא משקיע בקרן ההון סיכון התאגידית של אינטל. בעבר היה מנהל אזור מרכז אירופה ומזרח אירופה ב-Uber ובמסגרת תפקידו זה היה אחראי על הובלת שינוי רגולציה ופתיחת שוק ההסעות לתחרות. קודם לכן שימש כיועץ וכמנהל פרויקטים בחברת בוסטון קונסלטינג גרופ ותפקידו כלל ייעוץ עסקי לחברות בתחומי הפיננסים, הטכנולוגיה, הרכב ומוצרי הצריכה. בעבר היה טייס בחיל האוויר וכיום הוא משרת במילואים כקברניט מבצעי בדרגת רב סרן בטייסת ציפורי המדבר. מעל 20 שנה משמש יוני כחונך ומלווה חוסה עם מוגבלות שכלית במסגרת אקי"ם ומעון ידידיה. בנוסף, הוא שימש כנשיא משותף של המועדון הישראלי בוורטון ובמסגרת זו הוביל משלחות של סטודנטים בחו"ל לביקור בישראל.

גליה גרנות

סמנכ"לית קרן משפחת רודרמן בישראל

רקע מקצועי

גליה היא סמנכ"לית קרן משפחת רודמן בישראל, ומתוקף תפקידה אחראית על פעילותה בישראל, הכוללת בין השאר את ניהול מענקי הקרן, פיתוח פרקטיקות הקרן בתחום פילנתרופיה אסטרטגית בישראל, קידום מדיניות וניהול ממשקים עם גופים ממשלתיים וציבוריים, והובלת תהליכי הפיתוח וההקמה של תנועת לינק 20. יש לה ניסיון עשיר בהקמה, בניהול ובליווי של תוכניות התערבות חברתיות בעמותות ובפילנתרופיה, והיא מתמחה בייזום מודלים ומענים אפקטיביים לקידום אוכלוסיות מודרות באמצעות השכלה ותעסוקה. במהלך שנותיה המקצועיות עבדה בארגוני המגזר השלישי וצברה ניסיון רב בעשייה פילנתרופית אסטרטגית ומעורבת. גליה החלה את דרכה בקרן משפחת רודמן כמנהלת תוכניות בתחום מיצוי השכלה גבוהה בקרן אדמונד דה רוטשילד, שם הקימה את פורום הדיקנים והייתה שותפה בהקמת תוכניות ומיזמים רבים.

ארז גרניט

מנהל אגף מלגות ומענקים במפעל הפיס

רקע מקצועי

את דרכו המקצועית התחיל ארז בתע"ש כמנהל היחידה העסקית של היחידה הטכנולוגית במפעל גבעון. משם המשיך לעולם הייעוץ ומשם הגיע להייטק והיה מנהל מחלקת פרויקט והדרכה בחברת הייטק בינלאומית. משנת 2013 ארז הוא מנהל אגף המלגות והמענקים במפעל הפיס.

כנרת דהן גרנית

ראש תחום בכיר כלכלה, ברשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה

רקע מקצועי

כנרת היא ראש תחום בכיר כלכלה ברשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה. לפני כן כיהנה בתפקידים שונים בזרוע העבודה בעולמות קביעת המדיניות והובלת שינוי - החל מתכלול תחום היערכות המשק לשוק העבודה המשתנה ועד ניהול מטה הממונה על התעסוקה. במסגרת תפקידה הובילה את יצירת מאגר הנתונים הממשלתי בנושא עבודה והנגשתו לאזרח במטרה ליצור שוק עבודה יעיל ומשוכלל יותר, הובילה את הקמת מועצת הכישורים היישומית שמטרתה לשפר את רמת הכישורים במשק, והייתה שותפה בהקמת מינהלת המעסיקים המקשרת בין צורכי המעסיקים למענה הממשלתי. כמו כן הובילה כנרת את צוות ההיערכות למשבר וליוותה כיועצת את מטה הממונה בעת משבר הקורונה ומול אתגר ההכשרות המקצועיות.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

עמית גרנק

מנהל תוכניות ואסטרטגיה בקרן ראסל ברי

רקע מקצועי

עמית הוא מנהל תוכניות ואסטרטגיה בקרן ראסל ברי. בתפקידו הקודם היה מנהל פיתוח בקרן ראסל ברי. לפני כן כיהן כסמנכ"ל תכנון ואסטרטגיה בעיריית צפת, ניהל את התכנון האסטרטגי בלשכת ראש העיר בתחום הדיור והצמיחה הדמוגרפית וקידם את מערך התיירות והפיתוח העסקי בעיר. בשנים 2012-2008 שימש כראש צוות במכון ראוּת בתל אביב ועסק בקידום מדיניות פיתוח כלכלי באזורי הפריפריה בישראל. בשנים 2006-2005 הוא היה מנהל פרויקטים בחברת סאנרייז וניסח תוכניות עסקיות לחברות הייטק המבקשות מימון לצורכי מחקר ופיתוח מהמדען הראשי במשרד התמ"ת ומקרנות פדרליות בארה"ב. בשנתיים שלפני כן עבד ככלכלן במט"י (מרכז טיפוח יזמות) רעננה.

שימי גשייד

מנכ"ל רחשי לב וארגון חברים

רקע מקצועי

מאז 2006 שימי הוא מנכ"ל ארגון רחשי לב - מרכז תמיכה ארצי לילדים חולי סרטן, הפועל מבית החולים שיבא ומטפל במאות ילדים חולי סרטן מדי שנה. במקביל, הוא מנהל את ארגון חברים המתפעל את מערך השירות האזרחי לצעירי המגזר החרדי עבור מדינת ישראל ובמסגרתו גייס מעל 7,000 חרדים למגוון מסלולי שירות והקים עבורם מערך קורסים על מנת לשלבם בחברה הישראלית.

קרדיט: אורי אורן

יוספה דאר

מנכ"לית הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות

רקע מקצועי

משנת 2010 מנהלת יוספה את הקרן לעידוד יוזמות חינוכיות העוסקת בטיפוח יצירתיות וחדשנות בחינוך. במסגרת תפקידה היא אחראית על מהלכי השפעה על השיח החינוכי בישראל, על יצירת שותפויות עם קרנות, משרדי ממשלה וארגונים שונים, ועל פיתוח וליווי פדגוגי של הקרן. בשנים 2010-1999 שימשה יוספה במגוון תפקידים בעמותת שלומית המפעילה מתנדבים בשירות לאומי ובתפקידה האחרון הייתה מנהלת ענף שירות לאומי תורני.

פדוה דבור

מנכ"לית המועצה המקומית בית-ג'ן

רקע מקצועי

פדוה היא מנכ"לית המועצה המקומית בית-ג'ן. בשנת 1989 היא החלה את עבודתה במועצה בתפקיד מנהלת לשכת ראש המועצה ומשנת 2004 כיהנה כמזכירת המועצה וכמנהלת כוח אדם - האישה הדרוזית הראשונה בתפקיד זה. בשנים 2003-1999 עבדה ככתבנית בבית ספר יסודי, הקימה בו ספרייה וניהלה אותה. במקביל לעבודתה הנוכחית היא ממונה על חופש המידע ועל פניות הציבור, וחברה במועצת הנשים של היישוב ובעמותת כ"ן (כוח נשים). מאז שנת 2013 פדוה היא חברת הנהלה באיגוד המנכ"לים ברשויות המקומיות, וכיום היא מכהנת כיו"ר ועדת קשרי חוץ באיגוד.

קרדיט: טל גבעוני

יותם דגן

מייסד ומנכ״ל חברת דוגרי

רקע מקצועי

מומחה בטראומה, חוסן וניהול משברים. פועל בעיקר בחו״ל בתחומים אלו. Co-founder של מעוז.

קרדיט: אורי אורן

שיראל דגן-לוי

מנכ"לית Embraceit

רקע מקצועי

שיראל היא מנכ"לית סטארטאפ בתחום הבריאות. בשנים 2021-2019 היא שימשה כסמנכ"לית פיתוח עסקי ולקוחות אסטרטגיים בחברת IBC, שם ניהלה את החטיבה העסקית של חברת התקשורת (סיבים אופטיים). בשנים 2019-2017 היא עבדה במעוז כסמנכ"לית כספים, תפעול ופיתוח ארגוני ובמסגרת תפקידה הובילה את בניית מטה הארגון של מעוז, עם משימות שכללו גם את מעבר מעוז למשכנו החדש. בשנים 2010 היא שימשה כמנהלת חוזים ורכש גלובלי בחברת ורינט מערכות בע"מ ובמסגרת תפקידה ניהלה תקציבים ומו"מ בארץ ובחו"ל בהיקפים של מיליוני דולרים בשנה, הובילה וניהלה צוותים גלובליים בכל תחומי הרכש (תוכנה, חומרה ורכש עקיף) ופעלה באופן שוטף כחלק מקבוצת האחריות החברתית בוורינט בשנים 2009-2004 שימשה שיראל כקניינית בכירה במשלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק, ארה"ב. בשלוש שנים שקדמו לכך עבדה כעורכת דין במשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות' במחלקות הייטק, עסקאות בינלאומיות וביוטכנולוגיה ועסקה בליווי שוטף של חברות בתחומים מסחריים ובפעילות הפרו-בונו במשרד. בשנים 2001-1998 היא עבדה במשרד ראש הממשלה בתפקיד ביטחוני-מודיעיני.

לבנת הספיר דהאן

גזברית עיריית טבריה

רקע מקצועי

לבנת היא גזברית עיריית טבריה. קודם לכן, במשך 15 שנה, הייתה מנהלת כספים בחברות פרטיות בינלאומיות בתחום התעשייה והובילה בהן שיקום יסודי של מערכות הליבה הכספיות, בניית תהליכי עבודה וממשקים עם הגורמים הרלוונטיים והקריטיים. במסגרת תפקידה הנוכחי היא אחראית על תחומי הרכש, הגבייה ומערכות המחשוב וייצרה איזון תקציבי ברשות. בדומה לחברות שעבדה בהן, גם לעיריית טבריה לבנת נכנסה כאשר זו סבלה מקשיים ומבעיות ארגוניות וכספיות והצליחה לייצב אותה ולהשיאה לרווחים ולייעול המערכות.

שלומי דהן

מנהל אגף חינוך בעיריית חדרה

רקע מקצועי

שלומי מנהל את אגף החינוך בעיריית חדרה. קודם לכן הוא ניהל במשך שלוש שנים את מערכת החינוך בטירת כרמל, ולפני כן ניהל במשך שבע שנים את תיכון עירוני ה' בחיפה ובמשך שלוש שנים כיהן כמנהל הפדגוגי של מרכז מעשה - תוכנית שנת שירות לילדי פריפריה של קרן רש"י. את הקריירה בחינוך הוא התחיל בשנת 2000 בתיכון במשגב ואל תחום החינוך הגיע אחרי עשר שנים של עבודה בתעשיית ההייטק בידע מערכות - נציגת APPLE בישראל. קודם לכן שלומי עסק בהדרכת טיולים וניהל את בית ספר שדה אכזיב של החברה להגנת טבע בגליל המערבי.

רועי דהן

מנהל תחום שלטון מקומי בינאביע; חבר הוועדה הגיאוגרפית, בחיפה; יועץ מקצועי בתחומי מנהיגות ושלטון מקומי

רקע מקצועי

רועי הוא מנהל תחום שלטון מקומי בארגון ינאביע לפיתוח החברה הבדואית בנגב וחבר בוועדה הגיאוגרפית בחיפה. עד לשנת 2022 הוא עבד במשרד הכלכלה, שם ריכז בין השאר את ההקמה של מערך שטח המסייע לעסקים קטנים וליזמים. . בשנת 2012 החל לעבוד במשרד הפנים כראש תחום תכנון ובקרה, ובהמשך כמנהל אגף עתודות ותכנון אסטרטגי. במסגרת תפקידיו ניהל את תוכניות העתודה של משרד הפנים – צוערים לשלטון המקומי, תוכנית מקום ותוכנית האשכולות האזוריים. כרמ"ט מנכ”ל משרד הפנים דאז מרדכי כהן, רועי שימש כראש מטה יום הבחירות ברשויות המקומיות וכמנהל משל"ט הקורונה. שר הפנים דאז דרעי מינה אותו כסגן ראש הוועדה הממונה בטבריה וכחבר מוסד התכנון הארצי הולקחש"פ (ועדה לשמירה על קרקע חקלאית ושטחים פתוחים. בתפקידו האחרון במשרד הפנים הוא שימש כסמנכ"ל בכיר למינהל והון אנושי וכראש אגף בכיר פיתוח הון אנושי ברשויות המקומיות. רועי הוא בוגר תוכנית הצוערים למגזר הציבורי ובמסגרת הכשרתו בתוכנית התמחה במשרדי הבריאות והשיכון.

קרדיט: אורי אורן

ערה דואק

סמנכ"לית תפעול מחקר בסטארט-אפ Eleven Therapeutics

רקע מקצועי

ערה היא סמנכ"לית תפעול מחקר בסטארט-אפ Eleven Therapeutics - חברת ביוטק הפועלת לפיתוח תרופות מבוססות RNA. לפני כן היא הייתה סמנכ"לית פיתוח ארגוני במרכז הישראלי להתמכרויות, שאותו גם סייעה להקים. כמו כן היא כיהנה כיועצת למנכ"ל בשירות התעסוקה, כאנליסטית לנושאי המזרח התיכון במשרד החוץ ובשגרירות ישראל בוושינגטון וכמנהלת לשכת שגריר ישראל בארה"ב בכהונתם של השגרירים סלי מרידור וד"ר מייקל אורן. את שירותה הצבאי סיימה ערה כקצינת מבצעים והדרכה בטייסות F16.

קרדיט: נופר חסון הנדלמן

אפרת דובדבני

מנכ"לית מרכז פרס לשלום ולחדשנות

רקע מקצועי

בשנים האחרונות אפרת מכהנת כמנכ"לית מרכז פרס לשלום ולחדשנות. בעבר הייתה מנכ"לית בית הנשיא בכהונתו של שמעון פרס כנשיא המדינה. היא הקימה את המשרד לפיתוח הנגב והגליל ושימשה כמנכ"ליתו. את עבודתה הציבורית התחילה אפרת במשרד ראש הממשלה בעת כהונתו של יצחק רבין ז"ל ולאורך השנים עבדה בתפקידים מגוונים בשירות הממשלתי.

אופיר דובובי

מקים ובעלים של OpenValley

רקע מקצועי

בתחילת 2016 הקים אופיר עם שותפו יוסי אקרמן את רשת מרכזי היזמות והחדשנות OpenValley. זוהי רשת פורצת דרך ליזמים ולסטארט-אפים בצפון מדינת ישראל, שכיום כוללת יותר מ-130 חברות הזנק בארבעה מרכזים שונים. במתחמי היזמות של הרשת בונים דיאלוג בין הסטארט-אפים לתעשייה, לשווקים הרלוונטיים ולאקדמיה. שיח זה מייצר קהילה חזקה החולקת משאבים וחשיפה למקורות ידע, מימון והשקעה. החיבור לגורמים הללו והליווי המקצועי מ